О льготном проезде на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) обучающихся очной формы обучения города Сарани и поселка Актас
Решение 42 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 29 мая 2015 года № 440. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 23 июня 2015 года № 3297.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить льготный проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям обучающихся города Сарани и поселка Актас:
1) обучающимся общеобразовательных учебных заведений с первого (старше 7 лет) по четвертый класс включительно бесплатно за исключением летнего периода с 1 июня по 31 августа;
2) обучающимся общеобразовательных учебных заведений из малообеспеченных семей, находящихся под опекой, детям-сиротам с первого (старше 7 лет) по восьмой классы включительно бесплатно, с девятого по одиннадцатый класс включительно с оплатой 50 % от полной стоимости билета за исключением летнего периода с 1 июня по 31 августа;
2-1) обучающимся общеобразовательных организаций среднего образования, интернатов, проживающим по улицам города Сарани и поселка Актас согласно приложению к настоящему решению бесплатно за исключением летнего периода с 1 июня по 31 августа;
3) обучающимся общеобразовательных учебных заведений (старше 15 лет) с пятого по одиннадцатые классы, колледжей очной формы обучения всех форм собственности с оплатой 50 % от полной стоимости билета при предъявлении льготного проездного билета длительного пользования на определенный календарный срок.
Сноска. Пункт 1 – с изменением, внесенным решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 23.11.2023 № 76 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2023).
2. В связи с принятием данного решения, признать утратившим силу решение 23 сессии Саранского городского маслихата от 25 февраля 2010 года № 389 "О льготном проезде в общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения города Сарани и поселка Актас" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8-7-103, опубликовано в газете "Саран газеті" от 26 марта 2010 года № 2), решение 4 сессии Саранского городского маслихата от 26 апреля 2012 года № 52 "О внесении изменений в решение 23 сессии Саранского городского маслихата от 25 февраля 2010 года № 389 "О льготном проезде в общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения города Сарани и поселка Актас" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8-7-136, опубликовано в газете "Спутник" от 7 июня 2012 года № 23).

Саран қаласы мен Ақтас кентінде күндізгі бөлімде оқитын оқушылардың қала ішіндегі қоғамдық көліктерде (таксиден басқа) жол жүруіне жеңілдік туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2015 жылғы 29 мамырдағы 42 сессиясының № 440 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 маусымда № 3297 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Саран қаласы және Ақтас кентінде оқитын оқушылардың келесі санаттарына, қала ішінде қоғамдық көліктерде (таксиден басқа) жол жүруіне жеңілдік белгіленсін:
1) жалпы білім беретін оқу ұйымдарында оқитындарға бірінші (7 жастан жоғары) сыныптан төртінші сыныпты қоса тегін 1 маусымнан 31 тамыз аралығындағы жазғы мерзімді қоспағанда;
2) жалпы білім беретін мектептердің қорғаншылыққа алынған, аз қамтылған отбасыларының оқушылары, жетім – балалар бірінші сыныптан (7 жастан жоғары) сегізінші сыныпты қоса алғанда, тегін, тоғызыншы сыныптан он бірінші сыныпты қоса алғанда, қолданыстағы тариф құнының 50% төлейді, 1 маусымнан 31 тамыз аралығындағы жазғы мерзімді қоспағанда;
2-1) Саран қаласы мен Ақтас кентінің көшелерінде тұратын жалпы білім беретін орта білім беру ұйымдарының, интернаттардың білім алушыларына 01 маусымнан 31 тамызды қоса есептегенге дейінгі жазғы кезеңді қоспағанда, осы шешімнің қосымшасына сәйкес тегін;
3) жалпы білім беретін оқу ұйымдарында (15 жастан жоғары) бесінші сыныптан он бірінші сыныпты қоса алғанда, барлық меншік формаларындағы күндізгі бөлімде оқитын колледждердің оқушылары белгілі күнтізбелік мерзімге ұзақ пайдалануға жеңілдетілген жол жүру билетін көрсетсе, қолданыстағы тариф құнының 50% төлейді.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 23.11.2023 № 76 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2023 бастап туындаған құқықтық қатынастарда қолданылады) шешімімен.
2. Осы шешімнің қабылдануына байланысты, Саран қалалық мәслихатының 2010 жылғы 25 ақпандағы 23 сессиясының "Саран қаласы мен Ақтас кентінде күндізгі бөлімде оқитын оқушылардың қоғамдық көліктерде (таксиден басқа) жол жүруіне жеңілдік туралы" № 389 шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 8-7-103 болып тіркелген, 2010 жылғы 26 наурыздағы № 2 "Саран газеті" газетінде жарияланған), Саран қалалық мәслихатының 2014 жылғы 26 сәуірдегі 4 сессиясының "Саран қалалық мәслихатының 2010 жылғы 25 ақпандағы 23 сессиясының "Саран қаласы мен Ақтас кентінде күндізгі бөлімде оқитын оқушылардың қоғамдық көліктерде (таксиден басқа) жол жүруіне жеңілдік туралы" № 389 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 52 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 8-7-136 болып тіркелген, 2012 жылғы 7 маусымдағы № 23 "Спутник" газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.

3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии З. Кожухова
Секретарь маслихата Р. Бекбанов
Приложение к решению
Саранского городского
маслихата от 29 мая 2015 года
№ 440
Перечень улиц города Сарани и поселка Актас обучающихся общеобразовательных организаций среднего образования, интернатов для бесплатного проезда на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) за исключением летнего периода с 1 июня по 31 августа
Сноска. Решение дополнено приложением в соответствии с решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 23.11.2023 № 76 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2023).
улица Проточная, дома: 21, 30,32;
улица Нуркена дома: 10, 20, 33, 34, 38, 57, 86, 100, 102, 110;
улица Шмидта дома: 6, 8, 9, 14, 15, 18, 28, 70;
улица Крылова дома: 11, 17, 25, 69, 73;
улица Казахстанская дома: 12,19, 27;
улица Клары Цеткин дома: 1, 2, 8, 22, 26;
улица Кузнецкая дома: 6, 11;
улица Вахтерская дома: 2, 5, 16;
улица Индустриальная: 10,13;
улица Спортивная дома: 1, 9;
улица Проточная дома: 21, 30,32;
улица Панфилова дома: 10, 14, 25, 37, 39;
улица Ибаррури дома: 15, 23, 25, 36;
улица Некрасова дома: 1, 46;
улица Амангельды дом: 2;
улица Чапаева дом: 29;
улица Красноармейская дома: 23,24;
улица Цветная дом: 72;
улица Шевченко дом: 14;
улица Цимлянская дома: 27, 28, 29;
улица Комсомольская дом: 5;
улица Геологическая дома: 71,72, 56, 60, 86, 90, 94, 97;
улица Шоссейная дом: 14;
улица Разведчиков дома: 66, 69, 75, 76, 85, 93, 99, 105;
улица Морозова дома: 65, 88, 96, 100, 102, 113;
улица Арычная дома: 11,12,23;
улица Сакена дома: 5, 9, 11;
улица Алмаатинская дома: 1,7;
микрорайон 1 дом: 6;
микрорайон 1 а дома: 1, 3, 5, 9, 10, 12, 13, 14, 16, 17, 18, 21, 22, 23, 24, 29, 73;
микрорайон Горняк дома: 83, 86, 87, 88, 89, 90;
улица Угольщиков дом: 5;
улица Жакенова дома: 3, 21;
улица Юности дом: 47;
улица Жамбыла дома: 55, 56, 59, 73;
улица Темирязева дом: 9;
улица Цветная дом: 53;
улица Чкалова дом: 9;
улица Панфилова дом: 57;
улица Шахтерская дома: 15/1, 37/2;
улица Кужанова дом: 21;
улица Победы дома: 22, 42, 76;
улица Индустриальная дом: 11;
улица Абая дома: 17, 24;
улица Гоголя дом: 11;
улица Пролетарская дом: 10;
улица Красина дом: 8;
улица Комсомольская дом: 6;
улица Крайняя дом: 8;
улица Менделеева дом: 10;
улица Кольцевая дом: 12;
улица Жуковского дом: 22;
улица Сатпаева дом: 9;
улица Победы дом: 22;
улица Московская дом: 3;
улица Луговая дом: 16;
улица Солнечная дом: 2.

3. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы З. Қожықова
Мәслихат хатшысы Р. Бекбанов
Саран қалалық
мәслихатының 2015 жылғы
"29" мамырдағы № 440
шешіміне қосымша
Жалпы білім беретін орта білім беру ұйымдарының, интернаттардың білім алушыларының 01 маусымнан 31 тамызды қоса есептегенге дейінгі жазғы кезеңді қоспағанда, қала ішіндегі қоғамдық көліктерде (таксиден басқа) тегін жол жүруге арналған Саран қаласы мен Ақтас кенті көшелерінің тізбесі
Ескерту. Шешім қосымшамен толықтырылды - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 23.11.2023 № 76 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2023 бастап туындаған құқықтық қатынастарда қолданылады) шешімімен.
Проточная көшесі: 21, 30, 32 үйлер;
Нұркен көшесі: 10, 20, 33, 34, 38, 57, 86, 100, 102, 110 үйлер;
Шмидт көшесі: 6, 8, 9, 14, 15, 18, 28, 70 үйлер;
Крылов көшесі: 11, 17, 25, 69, 73 үйлер;
Казахстанская көшесі: 12,19, 27 үйлер;
Клара Цеткина көшесі: 1, 2, 8, 22, 26 үйлер;
Кузнецкая көшесі: 6, 11 үйлер;
Вахтерская көшесі: 2, 5, 16 үйлер;
Индустриальная көшесі: 10, 13 үйлер;
Спортивная көшесі : 1, 9 үйлер;
Проточная көшесі: 21, 30, 32 үйлер;
Панфилов көшесі : 10, 14, 25, 37, 39 үйлер;
Ибаррури көшесі: 15, 23, 25, 36 үйлер;
Некрасов көшесі: 1, 46 үйлер;
Амангелді көшесі: 2 үй;
Чапаев көшесі: 29 үй;
Красноармейская көшесі: 23, 24 үйлер;
Цветная көшесі: 72 үй;
Шевченко көшесі: 14 үй;
Цимлянская көшесі: 27, 28, 29 үйлер;
Комсомольская көшесі: 5 үй;
Геологическая: 71,72, 56, 60, 86, 90, 94, 97 үйлер;
Шоссейная көшесі көшесі: 14 үй;
Разведчиков көшесі : 66, 69, 75, 76, 85, 93, 99, 105 үйлер;
Морозов көшесі: 65, 88, 96, 100, 102, 113 үйлер;
Арычная көшесі: 11, 12, 23 үй;
Сәкен көшесі: 5, 9, 11 үйлер;
Алматы көшесі: 1,7;
1 а ықшам ауданы: 6 үй;
1 а ықшам ауданы: 1, 3, 5, 9, 10, 12, 13, 14, 16, 17, 18, 21, 22, 23, 24, 29, 73 үйлер;
Горняк ықшам ауданы: 83, 86, 87, 88, 89, 90 үйлер;
Угольщиков көшесі: 5 үй;
Жакенов көшесі: 3, 21 үйлер;
Юности көшесі: 47 үй;
Жамбыл көшесі: 55, 56, 59, 73 үйлер;
Тимирязев көшесі: 9 үй;
Цветная көшесі: 53 үй;
Чкалов көшесі: 9 үй;
Панфилов көшесі: 57 үй;
Шахтерская көшесі: 15/1, 37/2 үйлер;
Құжанов көшесі: 21 үй;
Победа көшесі: 22, 42, 76 үйлер;
Индустриальная көшесі: 11 үй;
Абай көшесі: 17, 24 үйлер;
Гоголь көшесі: 11 үй;
Пролетарская көшесі: 10 үй;
Красина көшесі: 8 үй;
Комсомольская көшесі: 6 үй;
Крайняя көшесі: 8 үй;
Менделеев көшесі: 10 үй;
Кольцевая көшесі: 12 үй;
Жуковский көшесі: 22 үй;
Сәтпаев көшесі: 9 үй;
Победа көшесі: 22үй;
Московская көшесі: 3 үй;
Луговая көшесі: 16 үй;
Солнечная көшесі: 2 үй.