Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области"
Постановление акимата Мангистауской области от 28 октября 2015 года № 335. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 07 декабря 2015 года № 2902. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 26 апреля 2019 года № 77
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 26.04.2019 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области".
2. Государственному учреждению "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Амиржанова Р.М.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
А. Айдарбаев
"СОГЛАСОВАНО"
исполняющий обязанности руководителя
государственного учреждения
"Управление индустриально-инновационного
развития Мангистауской области"
Карасаев Н.К.
28 октябрь 2015 год
Утверждено
постановлением акимата
Мангистауской области
от 28 октября 2015 года № 335
Положение о государственном учреждении
"Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере развития промышленности и инноваций на территории Мангистауской области.
2. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

"Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 28 қазандағы № 335 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 07 желтоқсанда № 2902 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2019 жылғы 26 сәуірдегі № 77 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 26.04.2019 № 77 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Маңғыстау облысының индустриялық -инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Р.М. Әміржановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
А. Айдарбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының
индустриялық-инновациялық даму
басқармасы" мемлекеттік мекемесі
басшысының міндетін атқарушы
Н.Қ. Қарасаев
28 қазан 2015 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2015 жылғы 28 қазандағы
№ 335 қаулысымен бекітілген
"Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму
басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже 1. Жалпы ережелер
1. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі Маңғыстау облысының аумағында өнеркәсіп пен инновацияны дамыту саласына басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

4. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами первого руководителя государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Мангистауская область, 130000, город Актау, 14 микрорайон, 1 дом.
10. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке: "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области".
11. Учредителем государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" является акимат Мангистауской области.
12. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области".
13. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" осуществляется из областного бюджета.
14. Государственному учреждению "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области".

4. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, 130000, Ақтау қаласы, 14 шағын аудан, 1 үй.
10. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области".
11. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Маңғыстау облысының әкімдігі болып табылады.
12. Осы Ереже "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
13. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін каржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
14. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.

15. Режим работы определяется государственным учреждением "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" самостоятельно в соответствии с требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности Управления индустриально-инновационного развития Мангистауской области
16. Миссией государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" является эффективная реализация государственной политики на местном уровне в области развития промышленности и инноваций.
17. Основными задачами государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" являются:
1) обеспечение условий для развития новых конкурентоспособных производств на территории Мангистауской области;
2) поддержка эффективного внедрения инноваций и развития высокотехнологичных производств;
3) повышение инвестиционной привлекательности и экспортного потенциала субъектов индустриально-инновационной деятельности;
4) оказание содействия субъектам индустриально-инновационной деятельности в развитии экспортного потенциала;
5) оказание содействия субъектам индустриально-инновационной деятельности в международном сотрудничестве в сфере индустриально-инновационной деятельности;
6) осуществление иных задач, возложенных на государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
18. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" в соответствии с возложенными на него задачами в установленном законодательством порядке осуществляет следующие функции:
1) участвует в реализации государственной политики в сфере государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности на территории области;
2) разрабатывает региональную карту индустриализации;
3) вносит предложения в уполномоченный орган по государственному планированию по определению приоритетных секторов экономики;
4) осуществляет сбор, анализ и предоставляет в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности информацию по местному содержанию в закупках организаций согласно перечню, утвержденному Правительством Республики Казахстан, по форме и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
5) предоставляет в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности информацию о реализации мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности;

15. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес дербес анықталады.
2. Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасының миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
16. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы жергілікті деңгейде өнеркәсіп пен инновацияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты тиімді іске асыру болып табылады.
17. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері:
1) Маңғыстау облысы аумағында бәсекеге қабілетті жаңа өндірістерді дамыту үшін жағдайларды қамтамасыз ету;
2) инновацияларды тиімді енгізуді және жоғары технологиялық өндірістерді дамытуды қолдау;
3) индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің инвестициялық тартымдылығын және экспорттық әлеуетін арттыру;
4) индустриялық-инновациялық субъектілерге экспорттық әлеуетін дамытуда жәрдем көрсету;
5) индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне индустриялық-инновациялық қызмет саласындағы халықаралық ынтымақтастықта жәрдем көрсету;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген тәртiппен "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген өзге де мiндеттердi жүзеге асыру болып табылады.
18. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі оған жүктелген міндеттерге сәйкес заңнамада белгіленген тәртіпте келесідей функцияларды жүзеге асырады:
1) индустриялық - инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы мемлекеттік саясатты облыс аумағында іске асыруға қатысады;
2) өңірлік индустрияландыру картасын әзірлейді;
3) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға экономиканың басым секторларын айқындау жөнінде ұсыныстар енгізеді;
4) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбеге сәйкес, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нысан бойынша және мерзімдерде ұйымдардың сатып алуында жергілікті қамту жөнінде ақпарат жинауды, талдауды жүзеге асырады және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға ұсынады;
5) индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларының іске асырылуы туралы ақпарат ұсынады;

6) проводит работу, направленную на увеличение местного содержания в промышленном обрабатывающем секторе экономики и инвестиционных проектах области;
7) участвует в разработке программ по улучшению инвестиционного климата и привлечения инвестиций, формирует банк данных по инвестиционным и инновационным проектам региона, обеспечивает включение инвестиционных проектов в Карту индустриализации в рамках приоритетов государственной программы индустриально-инновационного развития;
8) предоставляет в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности предложения по определению приоритетных направлений предоставления инновационных грантов;
9) осуществляет разработку и исполнение планов мероприятий по реализации технических регламентов, в том числе Таможенного союза;
10) оказывает государственную услугу по выдаче лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов;
11) принимает меры по реализации Программы "Производительность 2020";
12) осуществляет организацию и функционирование в регионе специальной экономической зоны "Морпорт Актау";
13) осуществляет иные полномочия, возлагаемые на государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" законодательством Республики Казахстан.
19. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" при реализации возложенных на него задач и осуществления своих функций имеет право в установленном порядке:
1) оказывать методическую, консультационную, практическую и иную помощь элементам индустриально-инновационной инфраструктуры, субъектам индустриально-инновационной системы, осуществляющим государственную поддержку индустриально-инновационной деятельности;
2) запрашивать и получать от государственных органов и организаций необходимую информацию и материалы для решения задач, возложенных на государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области";
3) вносить предложения по разработке нормативных правовых актов в области индустриально-инновационной деятельности;
4) вести учет лицензий, а также контроль за соблюдением лицензионных правил;
5) производить в установленном законодательством порядке проверку соответствия квалификационным требованиям и установленным правилам заявителями;
6) вносить предложения о привлечении к ответственности юридических лиц в соответствии с действующим законодательством;

6) облыстың экономиканың өнеркәсіптік өңдеу секторы мен инвестициялық жобаларында жергілікті қамтуды арттыруға бағытталған жұмыс жүргізеді;
7) инвестициялық ахуалды жақсарту және инвестициялар тарту бойынша бағдарламалар әзірлеуге қатысады, өңірдің инвестициялық және инновациялық жобалары бойынша деректер базасын қалыптастырады, индустриялық-инновациялық дамытудың мемлекеттік бағдарламасының басымдықтары аясында индустрияландыру Картасына инвестициялық жобаларды қосуды қамтамасыз етеді;
8) индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға инновациялық гранттар берудің басым бағыттарын айқындау жөнінде ұсыныстар береді;
9) техникалық регламенттерді, оның ішінде Кедендік Одақтың, әзірлеуді және іс-шаралар жоспарын орындауды жүзеге асырады;
10) заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыруына лицензия беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсетеді;
11) "Өнімділік 2020" бағдарламасын іске асыру бойынша шаралар қабылдайды;
12) өңірде "Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағының ұйымдастыруын және оның жұмыс істеуін іске асырады;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасында "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
19. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі оған жүктелген міндеттерді іске асыруда және өз функцияларын жүзеге асыруда белгіленген тәртіпте мыналарға:
1) индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдауды жүзеге асырып жатқан индустриялық-инновациялық инфрақұрылымның элементтеріне, индустриялық-инновациялық жүйенің субъектілеріне әдістемелік, консультациялық, практикалық және өзге де көмек көрсетуге құқылы;
2) мемлекеттік органдардан және ұйымдардан "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттерді шешу үшін қажетті ақпаратты және материалдарды сұратуға және алуға;
3) индустриялық-инновациялық қызмет саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу жөнінде ұсыныстар енгізуге;
4) лицензия есебін жүргізуге, сондай-ақ лицензиялық ереженің сақталуын бақылауға;
5) өтініш берушілердің, заңнамамен белгіленген тәртіпте, біліктілік талаптары мен белгіленген ереженің сәйкестігіне тексеру жүргізуге;
6) қолданыстағы заңнамаға сәйкес заңды тұлғаларды жауапкершілікке тарту туралы ұсыныстар енгізуге;

7) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные заседания по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области";
8) вносить предложения по созданию консультативно-совещательных органов (рабочие группы, советы, комиссии) по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области";
9) осуществлять иные права, установленные законодательством Республики Казахстан.
20. Обязанности государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области":
1) давать разъяснения по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области";
2) представлять необходимые материалы и информацию в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом юридических и физических лиц;
3) обеспечивать соблюдение сотрудниками государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" норм этики административных государственных служащих;
4) выполнять иные обязанности, входящие в компетенцию государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области".
3. Организация деятельности Управления индустриально-инновационного развития Мангистауской области
21. Руководство государственным учреждением "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" задач и осуществление им своих функций.
22. Первый руководитель государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом области.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" имеет двух заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии законодательством Республики Казахстан.
24. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области":
1) организует и руководит работой государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области";

7) "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдар және өзге де отырыстар өткізуге;
8) "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша консультативтік-кеңесші органдарын (жұмыс топтары, кеңестер, комиссиялар) құру бойынша ұсыныстар енгізуге;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
20. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің міндеттері:
1) "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсіндірмелер беруге;
2) бұл жөнінде заңды және жеке тұлғалар ресми сұраныс жасаған жағдайда өз құзыреті шегінде және заңнама аясында қажетті материалдар мен ақпаратты беруге;
3) "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің этика нормаларының сақталуын қамтамасыз етуге;
4) "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін өзге де міндеттерді орындауға.
3. Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасының қызметін ұйымдастыру
21. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
22. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын облыс әкімі қызметке тағайындайады және қызметтен босатады.
23. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын екі орынбасары болады.
24. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық етеді;

2) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области";
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области";
4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры по поощрению сотрудников государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области";
5) в соответствии с законодательством Республики Казахстан издает приказы, дает указания обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области";
6) утверждает структуру и штатное расписание государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области";
7) представляет интересы государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" во всех государственных органах и организациях;
8) обеспечивает соблюдение гендерного баланса при выдвижении мужчин и женщин на руководящие должности;
9) контролирует работу по подготовке отчетных материалов по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области";
10) осуществляет контроль за целевым расходованием финансовых средств и сохранностью материальных ценностей, закрепленных за государственным учреждением "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области";
11) несет персональную ответственность за работу по противодействию коррупции в государственном учреждении "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области";
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество Управления индустриально-инновационного развития Мангистауской области
26. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
27. Имущество государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" формируется за счет имущества (включая денежных доходов), переданного ему собственником, а также имущества, приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

2) "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
3) "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) заңнамада белгіленген тәртіпте "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне тәртіптік жазалар береді және көтермелеу шараларын қолданады;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бұйрықтар шығарады, "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлері үшін орындауға міндетті нұсқаулар береді;
6) "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат кестесін бекітеді;
7) барлық мемлекеттік органдарда және ұйымдарда "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
8) ерлер мен әйелдерді басшылық қызметке ұсыну кезінде гендерлік теңгерімнің сақталуын қамтамасыз етеді;
9) "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша есептік материалдарды дайындау жөніндегі жұмысын бақылайды;
10) "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген қаржы қаражатының нысаналы жұмсалуына және материалдық құндылықтардың сақталуына бақылауды жүзеге асырады;
11) "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасау жөніндегі жұмысқа жеке жауапты болады;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттілікті жүзеге асырады.
25. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасының мүлкі
26. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады.
27. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

28. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области", относится к областной коммунальной собственности.
29. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Порядок внесения изменений и дополнений в Положение
30. Внесение изменений и дополнений в Положение производится по постановлению акимата Мангистауской области.
31. Внесенные изменения и дополнения в Положение регистрируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Реорганизация и ликвидация Управления индустриально-инновационного развития Мангистауской области
32. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Мангистауской области" осуществляется акиматом области.
_____________________________

28. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
29. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
4. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі
30. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу Маңғыстау облысы әкімдігінің қаулысы бойынша жүргізіледі.
31. Ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеледі.
5. Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасын қайта ұйымдастыру және тарату
32. "Маңғыстау облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату облыс әкімдігімен жүзеге асырылады.
__________________________________