О внесении изменений в решение районного маслихата от 19 ноября 2013 года № 16/166 "Об утверждении размеров социальной помощи и перечня категорий нуждающихся граждан в Мунайлинском районе"
Решение маслихата Мунайлинского района от 04 февраля 2015 года № 29/298. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 25 февраля 2015 года № 2623. Утратило силу решением Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 16 апреля 2021 года № 3/21
Сноска. Утратило силу решением Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 16.04.2021 № 3/21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 19 ноября 2013 года № 16/166 "Об утверждении размеров социальной помощи и перечня категорий нуждающихся граждан в Мунайлинском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2320, опубликовано в газете "Мұнайлы" 27 декабря 2013 года) следующие изменения:
1) приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
2) приложение 2 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Мунайлинского районного маслихата (А. Жанбуршина) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубикование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Мунайлинского районного маслихата по социальным вопросам, законности, правопорядка, по депутатским полномочиям и этике (председатель комиссии Себепбаева Г).

Аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 19 қарашадағы № 16/166 "Мұнайлы ауданында әлеуметтік көмек мөлшерін, мұқтаж азаматтар санаттарының тізімін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Мұнайлы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 04 ақпандағы № 29/298 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 25 ақпанда № 2623 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 3/21 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 16.04.2021 № 3/21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Зандарына, сонымен қатар "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 19 қарашадағы № 16/166 "Мұнайлы ауданында әлеуметтік көмек мөлшерін, мұқтаж азаматтар санаттарының тізімін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2320 болып тіркелген, 2013 жылғы 27 желтоқсандағы "Мұнайлы" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген шешімнің 2 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Мұнайлы аудандық мәслихаты аппаратының басшысы (А. Жанбуршина) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Мұнайлы аудандық мәслихатының әлеуметтік мәселелер жөніндегі, заңдылық, құқық тәртібі, депутаттар өкілеттілігі және әдеп мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрайымы Г. Себепбаева).

4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
М.Картабаев
Секретарь районного
маслихата
Б. Назар
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель Мунайлинского
районного отдела занятости и
социальных программ
Акниязова Г.Т.
04 февраля 2014 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель Мунайлинского
районного отдела экономики и финансов
Сұңғат Ш.С.
04 февраля 2014 года
Приложение 1
к решению Мунайлинского
районного маслихата
от 04 февраля 2015 года № 29/298
Перечень категорий получателей, предельные размеры социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации
п/п
Перечень категорий
Основания для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации
Предельные размеры
Сроки обращения
Периодичность выплаты
Социальная помощь при наступлении трудной жизненной ситуации без учета дохода
1
Граждане, нуждающиеся в социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации
Причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара
не более 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей
не позднее 6-ти месяцев с момента наступления трудной жизненной ситуации
Один раз в год
Наличие следующих социально-значимых заболеваний у больных не получающие государственные пенсии или пособия: онкологические заболевания, выписанные из специализированной противотуберкулезной медицинских организации, заразившихся вирусом иммунодефицита,
не более 25 (двадцать пять) месячных расчетных показателей
не позднее 6-ти месяцев с момента наступления трудной жизненной ситуации
Один раз в год
Социальная помощь при наступлении трудной жизненной ситуации с учетом дохода
2
студенты инвалиды
Оплата образовательных услуг, студентам обучающимся по очной форме, для получения академической степени бакалавра в учебных заведениях Республики Казахстан, при наличии договора и среднедушевого дохода семьи, ниже 1,5 (полтора) кратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области за двенадцать месяцев перед обращением
1) размер стоимости образовательных услуг, предоставляемых учебным заведением;
2)ежемесячные социальные выплаты, частично покрывающие затраты на питание и проживание в размере 5 (пять) месячных расчетных показателя
Ежегодно
Ежемесячно
Оплата обучения
Ежемесячные социальные выплаты, частично покрывающие затраты на питание и проживание производятся в течении 12 месяцев учебного года
3
1) студенты круглые сироты воспитанники детских домов, детской деревни;

4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
М.Картабаев
Аудандық мәслихат
хатшысы
Б. Назар
"КЕЛІСІЛДІ"
Мұнайлы аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің басшысы
Г.Т. Акниязова
04 ақпан 2015 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Мұнайлы аудандық экономика
және қаржы бөлімінің басшысы
Ш.С. Сұңғат
04 ақпан 2015 жыл
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2015 жылғы 04 ақпандағы
№ 29/298 шешіміне 1 қосымша
Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алушылар санатының тізбесі және шекті мөлшерлері
р/с
Санаттар тізбесі
Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу үшін негіздеме
Шекті мөлшерлер
Өтініш білдіру мерзімдері
Төлеу мерзімділігі
Табысы есептелмей өмірлік қиын жағдай туындаған кездегі әлеуметтік көмек
1
Өмірлік қиын жағдай туындаған кездегі әлеуметтік көмекке мұқтаж азаматтар
Сұрапыл апат немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасыға) немесе оның мүлігіне зиян келтіру
50 (елу) айлық есептік көрсеткіштен артық емес
Өмірлік қиын жағдай туындаған кезден бастап 6 айдан кешіктірілмей
Жылына бір рет
Мемлекеттік жәрдемақы, зейнетақы алмайтын келесі әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы: онкологиялық аурулар, арнаулы туберкулезге қарсы медициналық мекемелерден шығарылған аурулар, иммуннитет тапшылығы вирусы жұққан аурулар
25 (жиырма бес) айлық есептік көрсеткіштен артық емес
Өмірлік қиын жағдай туындаған кезден бастап 6 айдан кешіктірілмей
Жылына бір рет
Табысы есептеліп өмірлік қиын жағдай туындаған кездегі әлеуметтік көмек
2
мүгедек студенттер
Өтініш беру алдындағы он екі айға Маңғыстау облысы бойынша белгіленген, 1,5 еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен, отбасының жан басына шаққандағы орташа табыстың және келісім-шарттың болуы кезінде Қазақстан Республикасының оқу орындарында бакалаврдың академиялық деңгейін алу үшін күндізгі бөлімде оқитын студенттерге білім беру қызметін төлеу
1) оқу орындарында көрсетілетін білім беру қызметінің баға мөлшері;
2) 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тамақтануға және тұруға кететін шығындарды ішінара өтейтін ай сайынғы әлеуметтік төлемдер
Жыл сайын
Ай сайын
Оқу ақысын төлеу
Тамақтануға және тұруға кететін шығындарды ішінара өтейтін ай сайынғы әлеуметтік төлемге төлеу оқу жылының 12 айында жүргізіледі
3
1) тұл жетім студенттер, балалар үйінің, балалар ауылының тәрбиеленушілері;

2) студенты из следующих семей:
если один или оба родителя инвалиды, оба родителя пенсионеры по возрасту, смерть одного из родителей; имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, после-среднего образования, высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста).
Оплата образовательных услуг, студентам обучающимся по очной форме, для получения академической степени бакалавра в учебных заведениях Республики Казахстан, в целях подготовки квалифицированных специалистов для обеспечения государственных учреждений, государственных казенных предприятий образования, здравоохранения, агропромышленного комплекса, социальной защиты, культуры и спорта при наличии договора и среднедушевого дохода семьи, ниже 1,5 кратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области за двенадцать месяцев перед обращением
1)размер стоимости образовательных услуг, предоставляемых учебным заведением;
2)ежемесячные социальные выплаты, частично покрывающие затраты на питание и проживание в размере 5 (пять) месячных расчетных показателя
Ежегодно
Ежемесячно
Оплата обучения
Ежемесячные социальные выплаты, частично покрывающие затраты на питание и проживание производятся в течении 12 месяцев учебного года
4
Лица (семьи) по основаниям предусмотренных статьей 6 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах";
Другие лица (семьи) нуждающиеся в лечении, в связи со смертью одного из членов семьи, на бытовые нужды, на приобретение медикаментов, школьных принадлежностей
Наличие среднедушевого дохода, семьи ниже 1,5 кратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области, предшествующий кварталу обращения
не более 40 (сорок) месячных расчетных показателей
Со дня подачи заявления
Один раз в год
Приложение 2
к решению Мунайлинского
районного маслихата
от 04 февраля 2015 года № 29/298
Перечень категории получателей, размер социальной помощи к памятным датам и праздничным дням
п/п
Перечень памятных дат и праздничных дней
Категория
Размер социальной помощи
Кратность социальной помощи
Получатели специального государственного социального пособия в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан"
1
22 марта - Праздник Наурыз

2) келесі отбасыдан шыққан студенттер:
егер ата-анасының біреуі немесе екеуі де мүгедек болуы, жасы бойынша ата-анасының екеуі де зейнеткер болуы, ата- анасының біреуі қайтыс болуы;
төрт және одан да көп баласы бар, кәмелет жасқа толмаған балалармен бірге тұратын, соның қатарында кәмелет жасқа жеткеннен кейін оқу орнын аяқтаған уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа жеткенге дейін) жоғарғы оқу орнында, орташа, техникалық және кәсіби, орташадан кейінгі білім беру мекемелерінде күндізгі бөлімде оқитын балалары бар отбасылар
Мемлекеттік мекемелерді, мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын, білім беру, денсаулық сақтау, агроөнеркәсіптік, әлеуметтік қорғау, мәдениет және спорт кешендерін қамтамасыз ету үшін білікті мамандарды даярлау мақсатында, өтініш беру алдындағы он екі айға Маңғыстау облысы бойынша белгіленген, 1,5 еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен, отбасының жан басына шаққандағы орташа табыстың және келісім-шарттың болуы кезінде Қазақстан Республикасының оқу орындарында бакалаврдың академиялық деңгейін алу үшін күндізгі бөлімде оқитын студенттерге білім беру қызметін төлеу
1) оқу орындарында көрсетілетін білім беру қызметінің баға мөлшері;
2) 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тамақтануға және тұруға кететін шығындарды ішінара өтейтін ай сайынғы әлеуметтік төлемдер
Жыл сайын
Ай сайын
Оқу ақысын төлеу
Тамақтануға және тұруға кететін шығындарды ішінара өтейтін ай сайынғы әлеуметтік төлемге төлеу оқу жылының 12 айында жүргізіледі
4
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 6 бабында қарастырылған негіздеме бойынша тұлғалар (отбасылар);
Емделуге, отбасы мүшесінің біреуі қайтыс болуына байланысты, тұрмыстық қажеттіліктерге, дәрі-дәрмек, мектепке керек-жарақтарын алуға мұқтаж басқа да тұлғалар (отбасылар)
Өтініш беру алдындағы тоқсанға Маңғыстау облысы бойынша белгіленген, 1,5 еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен, отбасының жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы
40 (қырық) айлық есептік көрсеткіштен артық емес
Өтініш берген күннен бастап
Жылына бір рет
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2015 жылғы 04 ақпандағы
№ 29/298 шешіміне 2 қосымша
Атаулы күндер мен мерекелік күндерге бір жолғы әлеуметтік көмек мөлшері, алушылар санаттарының тізбесі
р/с
Атаулы күндер мен мерекелік күндер тізімі
Санаты
Әлеуметтік көмек мөлшері
Әлеуметтік көмек еселігі
"Қазақстан Республикасында арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар туралы" 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар
1
22 наурыз-Наурыз мерекесі

Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алка", "Кумис алка, награжденные орденами "Мать героиня", "Материнская слава" (1, 2, 3 степени), медалью "Медаль материнства" (2 степени) бывшего Союза ССР
2 (два) месячных расчетных показателя
Один раз в год
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп и дети-инвалиды до 16 лет
5 (пять) месячных расчетных показателя
Один раз в год
2
26 апреля 1986 год - День аварии на Чернобыльской АЭС
Лица, ставшие инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС
60 (шестьдесят) месячных расчетных показателя
Один раз в год
Участники ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах
50 (пятьдесят) месячных расчетных показателя
Один раз в год
Участники ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах
20 (двадцать) месячных расчетных показателя
Один раз в год
3
1 мая - Праздник Единства народа Казахстана
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп и дети-инвалиды до 16 лет
5 (пять) месячных расчетных показателя
Один раз в год
4
9 мая - День Победы
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны
100 (сто) месячных расчетных показателя
Один раз в год
Лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны (кроме лиц, ставших инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС)
60 (шестьдесят) месячных расчетных показателя
Один раз в год
Лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах)
50 (пятьдесят) месячных расчетных показателя
Один раз в год
Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
40 (сорок) месячных расчетных показателя
Один раз в год
Вдовы, погибших воинов в годы Великой Отечественной войны, не вступившие в повторный брак, лица, указанные в подпунктах 3, 4 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан"
40 (сорок) месячных расчетных показателя
Один раз в год
Семьи военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действии в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия; семьи военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (умерших) при прохождении воинской службы, службы в специальных государственных органах в мирное время, семьи сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей; семьи погибших при ликвидации последствии катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварии на объектах гражданского или военного назначения; семьи умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний
40 (сорок) месячных расчетных показателя
Один раз в год
Не вступившие в повторный брак жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан награжденных медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных)
40 (сорок) месячных расчетных показателя
Один раз в год
Граждане, пострадавшие вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне

"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған көп балалы аналар, Бұрынғы КСР Одағының "Батыр ана", "Аналық даңқ" (1,2,3 дәрежесі) ордендерімен, "Аналық медалі" (2 дәрежесі) медалімен марапатталған көп балалы аналар
2 (екі) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
Барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
5 (бес) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
2
1986 жыл 26 сәуір - Чернобыльдағы АЭС апат күні
Чернобыльдағы АЭС апатты жою салдарынан мүгедек болған тұлғалар
60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
1986–1987 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушылар
50 (елу) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
1988–1989 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушылар
20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
3
1 мамыр - Қазақстан халқының бірлігі мерекесі
Барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
5 (бес) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
4
9 мамыр – Жеңіс күні
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері
100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
Жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғалар (Чернобыльдағы АЭС апатты жою салдарынан мүгедек болған тұлғалардан басқа)
60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
Жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғалар (1986–1987 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушылардан басқа)
50 (елу) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
Ұлы Отан соғыс жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусым-1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдар
40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жауынгерлердің қайта некеге отырмаған жесірлері, "Қазақстан Республикасында арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар туралы" 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 4 бабының 3,4 тармақтарында көрсетілген тұлғалар
40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
Ауғанстандағы немесе соғыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі соғыс қимылдары кезінде қаза тапқан (хабар- ошарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертігу, ауру салдарынан қайтыс болған әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасылары; бейбіт уақытта әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет атқару кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасылары, қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан ішкі істер органдары қызметкерлерінің отбасылары; Чернобыль АЭС-тағы апаттық және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарын жою кезінде қаза тапқандардың отбасылары; сәуле аурулары салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердің, сондай-ақ қайтыс болуы Чернобыль АЭС-тағы апаттық және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсеріне белгіленген тәртіппен байланысты болған азаматтардың отбасылары
40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
Қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және оларға теңестірілген мүгедектердің әйелі (ері), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын әрекет жасаушылардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинградтың тұрғынына" белгісімен марапатталған азаматтардың, жалпы сырқаттанудың, еңбекте мертігудің және басқа да себептердің (құқыққа қарсыларын қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылғандардың екінші рет некеге отырмаған әйелі (ері)
40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтар

20 000 тенге
Один раз в год
5
1 июня - День защиты детей
Дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп и дети-инвалиды до 16 лет
5 (пять) месячных расчетных показателя
Один раз в год
6
30 августа - День Конституции Республики Казахстан
Получателям государственного социального пособия по утере кормильца (на детей)
8 (восемь) месячных расчетных показателя
Один раз в год
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
60 (шестьдесят) месячных расчетных показателя
Один раз в год
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп и дети-инвалиды до 16 лет
5 (пять) месячных расчетных показателя
Один раз в год
7
6 октября - День инвалидов в Республике Казахстан
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп и дети-инвалиды до 16 лет
5 (пять) месячных расчетных показателя
Один раз в год
8
16 декабря - День Независимости
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с 16 до 18 лет всех групп и дети-инвалиды до 16 лет
5 (пять) месячных расчетных показателя
Один раз в год
Категория лиц, не получающих специального государственного пособия в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан"
9
1 октября - Международный день пожилых людей
Пенсионеры по возрасту старше 70 лет и получатели социального государственного пособия по возрасту
2 (два) месячных расчетных показателя
Один раз в год
10
30 августа - День Конституции Республики Казахстан
Лица, которым была назначена персональная пенсия за особые заслуги перед Мангистауской областью до 1991 года
36 (тридцать шесть) месячных расчетных показателя
Один раз в год

20 000 теңге
Жылына бір рет
5
1 маусым - Балаларды қорғау күні
16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтың мүгедек балалары және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
5 (бес) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
6
30 тамыз -
Қазақстан Республикасының Конституция күні
Асыраушысынан айырылуы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы (балаларға) алушылар
8 (сегіз) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғалар
60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
Барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
5 (бес) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
7
6 қазан - Қазақстан Республикасының мүгедектер күні
Барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
5 (бес) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
8
16 желтоқсан - Тәуелсіздік күні
Барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар және 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
5 (бес) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
"Қазақстан Республикасында арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар туралы" 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын тұлғалар санаты
9
1 қазан - Халықаралық қарттар күні
Жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар және 70 жастан асқан зейнеткерлер
2 (екі) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет
10
30 тамыз -
Қазақстан Республикасының Конституция күні
1991 жылға дейін Маңғыстау облысы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін дербес зейнетақы тағайындалған тұлғалар
36 (отыз алты) айлық есептік көрсеткіш
Жылына бір рет