О бюджете Аулиекольского района на 2016-2018 годы
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 21 декабря 2015 года № 289. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2015 года № 6098
Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 835 869,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 828 423,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 5 591,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 725,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов –2 998 130,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3 852 887,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 892,3 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 70 097,3 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 205,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -72 910,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 72 910,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 03.11.2016 № 60 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета бюджету района в сумме 1885703,0 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 3946,0 тысяч тенге;
2) повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих в сумме 72158,0 тысяч тенге;
3) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 1529,0 тысяч тенге;
4) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 65098,3 тысячи тенге;
5) переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в сумме 698581 тысяча тенге;
6) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 4 123,5 тысяч тенге;
7) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 62,0 тысячи тенге;
8) создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 11904,0 тысячи тенге.

Әулиекөл ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 289 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда № 6098 болып тіркелді
Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ауданның 2016 -2018 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3835 869,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 828423,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5591,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3725, 0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2998130,0 мың теңге;
2) шығындар – 3852887,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 55892,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 70097,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14205,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 72910,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 72910, 3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 03.11.2016 № 60 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 1885703,0 мың теңге сомасында көзделсін.
3. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделсін, оның ішінде:
1) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 3946,0 мың теңге сомасында;
2) әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға 72158,0 мың теңге сомасында;
3) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 1529,0 мың теңге сомасында;
4) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 65098, 3 мың теңге сомасында;
5) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 698581,0 мың теңге сомасында;
6) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 4123,5 мың теңге сомасында;
7) "Өрлеу" жобасы бойынша шарттылы ақшалай көмекке 62,0 мың теңге сомасын енгізу;
8) цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға 11904,0 мың теңге сомасында.

Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 01.04.2016 № 8 (вводится в действие с 01.01.2016); от 07.06.2016 № № 38 (вводится в действие с 01.01.2016); от 03.11.2016 № 60 (вводится в действие с 01.01.2016).
4. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) содержание кабинетов психолого-педагогической коррекции в связи с передачей функций по обеспечению обследования психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению на уровень районов и городов в сумме 9184,0 тысячи тенге;
2) содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень районов и городов в сумме 4773,0 тысячи тенге;
3) содержание детско-юношеских спортивных школ в связи с передачей функций по обеспечению деятельности районных неспециализированных детско-юношеских спортивных школ на уровень районов и городов в сумме 30676,0 тысяч тенге;
4) оплату широкополосного Интернета в рамках программы системы электронного обучения в сумме 416,0 тысяч тенге;
5) осуществление поэтапного ежегодного закупа учебников в соответствии с графиком переиздания учебников в сумме 2928,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 11.08.2016 № № 51 (вводится в действие с 01.01.2016); от 03.11.2016 № 60 (вводится в действие с 01.01.2016).
5. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе на:
1) развитие коммунального хозяйства в сумме 28104,2 тысячи тенге;
2) развитие транспортной инфраструктуры в сумме 133 000,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 07.06.2016 № № 38 (вводится в действие с 01.01.2016); от 03.11.2016 № 60 (вводится в действие с 01.01.2016).
6. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 в сумме 31315,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 11.08.2016 № 51 (вводится в действие с 01.01.2016).

Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 01.04.2016 № 8 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.06.2016 № 38 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.11.2016 № 60 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделсін, оның ішінде:
1) аудандар және қалалар деңгейіне балалардың және жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеруді қамтамасыз ету және халыққа психологиялық -медициналық - педагогикалық консультациялық көмек көрсету бойынша функцияларды беруге байланысты психологиялық-педагогикалық түзету кабинеттерін ұстауға 9184,0 мың теңге сомасында;
2) аудандар және қалалар деңгейіне ақшалай қаражаттарды оның ағымдағы шотына аудару арқылы патронаттық тәрбиешілерге еңбекақы төлеу бойынша функцияларды беруге байланысты патронаттық тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға 4773,0 мың теңге сомасында;
3) аудандар және қалалар деңгейіне аудандық және қалалық мамандандырылмаған балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінің қызметін қамтамасыз ету бойынша функцияларды беруге байланысты балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерін ұстауға 30676,0 мың теңге сомасында;
4) электрондық оқыту жүйесінің бағдарламасы шеңберінде кең жолақты Интернетті төлеуге 416,0 мың теңге сомасында;
5) кітаптарды қайта басып шығару кестесіне сәйкес жылсайын кітаптарды кезең–кезеңмен сатып алуды жүзеге асыруға 2928,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 11.08.2016 № 51 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.11.2016 № 60 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы дамуға арналған трансферттер түсімі көзделсін, оның ішінде:
1) коммуналдық шаруашылықты дамытуға 28104,2 мың теңге сомасында;
2) көлік инфрақұрылымын дамытуға 133 000,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 07.06.2016 № 38 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.11.2016 № 60 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде қалалар мен ауылдық елді мекендерді дамытуға Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде облыстық бюджеттен 31315,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 11.08.2016 № 51 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

7. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год поступление кредитов, полученных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 69 932,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 03.11.2016 № 60 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Учесть в бюджете района на 2016 год погашение бюджетных кредитов в размере 14205,0 тысяч тенге.
8.1. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год доиспользование бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 165,3 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 02.03.2016 № 308 (вводится в действие с 01.01.2016).
8-2. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год возврат, неиспользованных (недоиспользованных) в 2015 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов в сумме 286,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 02.03.2016 № 308 (вводится в действие с 01.01.2016).
8-3. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на реализацию проектов через местное самоуправление в рамках Дорожной карты занятости 2020 в сумме 8 629,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-3 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 11.08.2016 № 51 (вводится в действие с 01.01.2016; в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 03.11.2016 № 60 (вводится в действие с 01.01.2016).
8-4. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на начало разработки генеральных планов села Аманкарагай, села Аулиеколь, поселка Кушмурун в сумме 6000,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-4 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 03.11.2016 № 60 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Утвердить перечень бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2016 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ каждого района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2016 год согласно приложению 5.
11. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами на 2016 год согласно приложению 6.

7. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен алынған кредиттер түсімі 69 932,0 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 03.11.2016 № 60 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде 14205,0 мың теңге мөлшерінде бюджеттік кредиттерді өтеу ескерілсін.
8-1. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 165,3 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді толық пайдалану көзделсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 02.03.2016 № 308 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-2. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттерден 2015 жылы пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) 286,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қайтарылуы көзделсін.
Ескерту. Шешім 8-2-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 02.03.2016 № 308 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-3. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті өзін-өзі басқару арқылы жобаларды жүзеге асыруға Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде облыстық бюджеттен 8 629,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі бекітілсін.
Ескерту. Шешім 8-3-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 11.08.2016 № 51 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 03.11.2016 № 60 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-4. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Аманқарағай ауылының, Әулиекөл ауылының, Құсмырын кентінің бас жоспарларын әзірлеуді бастауға 6000,0 мың теңге сома көлемінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделсін.
Ескерту. Шешім 8-4-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 03.11.2016 № 60 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2016 жылға арналған аудан бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Қаладағы әрбір ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің 2016 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2016 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің ауылдар, кенттер, ауылдық округтар арасында бөлінуі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

31362,4
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17578,8
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
12681,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20039,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
155156,1
1
Социальное обеспечение
44952,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40179,8
005
Государственная адресная социальная помощь
3907,8
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
36150,0
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
122,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
4773,0
030
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
4773,0
2
Социальная помощь
76726,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76726,3
002
Программа занятости
11944,9
006
Оказание жилищной помощи
6400,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
19394,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1393,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
31583,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
6010,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
33477,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33094,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
28951,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
402,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
3741,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
382,5
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

31362,4
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
17578,8
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
12681,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
20039,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
155156,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
44952,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40179,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3907,8
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
36150,0
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
122,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4773,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
4773,0
2
Әлеуметтік көмек
76726,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76726,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
11944,9
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6400,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
19394,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1393,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
31583,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
6010,8
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
33477,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33094,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28951,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
402,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
3741,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
382,5
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру