О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение маслихата Тарановского района Костанайской области от 24 декабря 2015 года № 323. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2015 года № 6105
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 628 714,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 603 447,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 802,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 019 965,2 тысячи тенге;
2) затраты – 2 666 458,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 659 480,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 677 277,7 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 797,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -697 225,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 697 225,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Тарановского района Костанайской области от 07.12.2016 № 61 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 250 753,0 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
2) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
3) повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
4) переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
5) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
6) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
7) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу;
8) создание цифровой образовательной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 26.10.2016 № 53 (вводится в действие с 01.01.2016);

2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 323 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда № 6105 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 628 714,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 603 447,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2 802,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 019 965,2 мың теңге;
2) шығындар – 2 666 458,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 659 480,7 мың теңге, оның iшiнде: бюджеттiк кредиттер – 677 277,7 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 17 797,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -697 225, мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 697 225,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 07.12.2016 № 61 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 250 753,0 мың теңге сомасында көзделсін.
3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделсін, оның ішінде:
1) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға;
2) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
3) әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға;
4) жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделiне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
5) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
6) Қазақстан Республикасында мүгедектердiң құқықтарын қамтамасыз ету және өмiр сүру сапасын жақсарту жөнiндегi 2012–2018 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын іске асыруға;
7) Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу;
8) цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 26.10.2016 № 53 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі.

4. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Дорожной карты занятости 2020.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Тарановского района.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год поступление средств из республиканского бюджета на приобретение оборудования для проектов, реализуемых участниками в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Тарановского района.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет;
2) содержание детско-юношеских спортивных школ в связи с передачей функций по обеспечению деятельности районных и городских неспециализированных детско-юношеских спортивных школ на уровень районов и городов;
3) исключен решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 26.10.2016 № 53 (вводится в действие с 01.01.2016);
4) капитальный ремонт паровых котлов государственного коммунального предприятия "Тобол";
5) текущий и средний ремонт инфраструктуры, жилищно - коммунального хозяйства, благоустройство в селах, поселках, сельских округах, городах районного значения, включая сельские населенные пункты, присоединенные с 1 января 2014 года, к районам областных центров в рамках программы "Дорожная карта занятости 2020";
6) осуществление поэтапного ежегодного закупа учебников в соответствии с графиком переиздания учебников.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Тарановского района Костанайской области от 06.06.2016 № 35 (вводится в действие с 01.01.2016); от 12.08.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.10.2016 № 53 (вводится в действие с 01.01.2016).
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год поступление целевого трансферта на развитие из областного бюджета на развитие теплоэнергетической системы.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год поступление кредитов из республиканского бюджета, в том числе:
1) для реализации мер социальной поддержки специалистов;
2) на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения маслихата Тарановского района Костанайской области от 26.10.2016 № 53 (вводится в действие с 01.01.2016).

4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға республикалық бюджеттен қаражаттар түсімі көзделсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Таран ауданы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
5. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде қатысушылар іске асырып жатқан жобалар үшін жабдықтар сатып алуға қаражаттар түсімі көзделсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Таран ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделсін, оның ішінде:
1) ақшалай қаражаттарды оның ағымдағы шотына аудару арқылы патронат тәрбиешілерге еңбекақы төлеу бойынша функциялардың берілуіне байланысты патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға;
2) аудандар және қалалар деңгейіне аудандық және қалалық мамандандырылмаған балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінің қызметін қамтамасыз ету бойынша функцияларды беруге байланысты балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерін ұстауға;
3) алынып тасталды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 26.10.2016 № 53 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
4) "Тобыл" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорныныңдағы пар қазандықтарының күрделі жөндеуіне;
5) "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бағдарламасының шеңберінде, 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап облыс орталықтарының аудандарына қосылған ауылдық елді мекендерді қоса алғанда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде, аудандық маңызы бар қалалардыабаттандыруға инфрақұрылымды,тұрғын үй коммуналдық шаруашылығын ағымдағы және орташа жөндеуге;
6) оқулықтарды қайта бастыру кестесіне сәйкес оқулықтарды кезендік жыл сайынғы сатып алуды жүзеге асыру.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 06.06.2016 № 35 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.08.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.10.2016 № 53 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте жылу-энергетика жүйесін дамытуға облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттердің түсімі көзделсін.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түсімі көзделсін, оның ішінде:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
2) жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және құрылысқа.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 26.10.2016 № 53 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

9. исключен решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 26.10.2016 № 53 (вводится в действие с 01.01.2016).
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
11. Утвердить перечень бюджетных программ по аппаратам акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2016 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
12. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами Тарановского района на 2016 год согласно приложению 6 к настоящему решению.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель пятьдесят
девятой, очередной сессии
Секретарь районного маслихата С. Жолдыбаев
СОГЛАСОВАНО
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
акимата Тарановского района"
_______________ В. Ересько
24 декабря 2015 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2015 года № 323
Районный бюджет на 2016 год

9. алынып тасталды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 26.10.2016 № 53 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
11. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдерінің аппаратары бойынша 2016 жылға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
12. 2016 жылға арналған Таран ауданының жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында бөлінуі осы шешімінің 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Елу тоғызыншы кезекті,
сессияның төрағасы
Аудандық мәслихат хатшысы С. Жолдыбаев
КЕЛІСІЛДІ
"Таран ауданы әкімдігінің
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
____________________ В. Ересько
24 желтоқсан 2015 жыл
Мәслихаттың
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 323 шешіміне 1-қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджет