О районном бюджете Федоровского района на 2016-2018 годы
Решение маслихата Федоровского района Костанайской области от 22 декабря 2015 года № 372. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2015 года № 6104
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Федоровский районный маслихат РЕШИЛ:
1 Утвердить районный бюджет Федоровского района на 2016 - 2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2974306,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 634285,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 13666,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2100,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2324253,7 тысячи тенге;
2) затраты –3212612,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6259,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 25033,5 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18774,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -244565,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 244565,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 05.12.2016 № 77 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Учесть, что в районном бюджете предусмотрено на 2016 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1275468,0 тысяч тенге в бюджет района.
2-1. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрены расходы на содержание стадиона "Атлет" в сумме 4026,0 тысяч тенге, за счет свободного остатка сложившегося на конец 2015 года.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Федоровского района Костанайской области от 01.03.2016 № 394 (вводится в действие с 01.01.2016).
2-2. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год 500,0 тысяч тенге на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением маслихата Федоровского района Костанайской области от 01.03.2016 № 394 (вводится в действие с 01.01.2016).
2-3. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год расходы на содержание коммунального государственного учреждения "Молодежный ресурсный центр Федоровского района" в сумме 4440,0 тысяч тенге.

Федоров ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 372 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда № 6104 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Федоров аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Федоров ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2974306,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 634285,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 13666,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2100,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2324253,7 мың теңге;
2) шығындар – 3212612,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6259,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 25033,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18774,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -244565,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 244565,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 05.12.2016 № 77 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенция көлемі 1275468,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
2-1. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде 2015 жылдың аяғына қалыптасқан бос қалдық есебінен "Атлет" стадионын ұстауға 4026,0 мың теңге сомасында шығыстар көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 01.03.2016 № 394 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-2. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шараларды өткізуге 500,0 мың теңге көзделсін.
Ескерту. Шешім 2-2-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 01.03.2016 № 394 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-3. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде "Федоров ауданының жастар ресурстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін ұстауға 4440,0 мың теңге сомасында шығыстар көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 2-3 в соответствии с решением маслихата Федоровского района Костанайской области от 01.03.2016 № 394 (вводится в действие с 01.01.2016).
2-4. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрены расходы на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 на капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Банновская средняя школа" отдела образования акимата Федоровского района в сумме 11111,0 тысяч тенге, за счет свободного остатка сложившегося на конец 2015 года.
Кроме того, в бюджете района на 2017 год предусмотрены расходы за счет трансфертов на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 на 2016-2017 годы из областного бюджета на капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Банновская средняя школа" отдела образования акимата Федоровского района в сумме 313656,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-4 в соответствии с решением маслихата Федоровского района Костанайской области от 01.03.2016 № 394 (вводится в действие с 01.01.2016); в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 01.04.2016 № 10 (вводится в действие с 01.01.2016).
2.5. Учесть на 2016 год нормативы распределения доходов:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в бюджет района – 93,4 процента;
по социальному налогу в бюджет района – 67,6 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, и по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, путем зачисления 100,0 процентов в бюджеты районов и городов областного значения.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-5 в соответствии с решением маслихата Федоровского района Костанайской области от 12.08.2016 № 54 (вводится в действие с 01.01.2016).
3. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год не предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2016 год в сумме 2000,0 тысяч тенге.
5.Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка, села, сельского округа на 2016 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Федоровского района на 2016 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами, городами районного значения на 2016 год, согласно приложению 6.

Ескерту. Шешім 2-3-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 01.03.2016 № 394 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-4. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалалар мен ауылдық елді мекендердің дамуына 2015 жылдың аяғына қалыптасқан бос қалдықтар есебінен Федоров ауданы әкімдігінің білім бөлімінің "Баннов орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратын күрделі жөндеуге 11111,0 мың теңге сомасында шығыстар көзделгені ескерілсін.
Бұдан басқа, 2017 жылға арналған аудан бюджетінде Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалалар мен ауылдық елді мекендердің дамуына 2016-2017 жылдарға облыстық бюджеттен бөлінген трансферттер есебінен Федоров ауданы әкімдігінің білім бөлімінің "Баннов орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратын күрделі жөндеуге 313656,0 мың теңге сомасында шығыстар көзделген.
Ескерту. Шешім 2-4-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 01.03.2016 № 394 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 01.04.2016 № 10 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-5. 2016 жылға кірістерді бөлу нормативтері ескерілсін:
аудан бюджетіне төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 93,4 пайыз;
аудан бюджетіне әлеуметтік салық бойынша – 67,6 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, және төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне 100,0 пайызын есепке алу жолымен.
Ескерту. Шешім 2-5-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 12.08.2016 № 54 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке аудан бюджетінен бюджеттік алып қоюлардың көлемдері көзделмегені ескерілсін.
4. 2016 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 2000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппараттарының 2016 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Федоров ауданының 2016 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2016 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансфеттердің ауылдар, кенттер, ауылдық округтер, аудандық маңызы бар қалалар арасында бөлінуі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.