Об утверждении Положения государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 4 марта 2015 года № 268/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 марта 2015 года № 4400. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 10 апреля 2017 года № 391/12 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 10.04.2017 № 391/12 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел образования города Павлодара".
2. Государственному учреждению "Отдел образования города Павлодара" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления, в соответствии с действующим законодательством.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара Б. Бакауов
Утверждено
постановлением акимата
города Павлодара
от "4" марта 2015 года № 268/5
Положение о государственном учреждении
"Отдел образования города Павлодара"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере образования в пределах своей компетенции.
2. Государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства.

"Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2015 жылғы 4 наурыздағы № 268/5 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 наурызда № 4400 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2017 жылғы 10 сәуірдегі № 391/12 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 10.04.2017 № 391/12 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" № 410 Жарлығына сәйкес Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі қолданыстағы заңнамаға сәйкес осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі Б. Бақауов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2015 жылғы "4" наурыздағы
№ 268/5 қаулысымен
бекітілген
"Павлодар қаласы білім беру бөлімі"
мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі білім беру саласындағы өзінің шектеулі құзыретінде басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлғасы болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара": Республика Казахстан, Павлодарская область, 140000, город Павлодар, улица Кривенко, 25.
10. Режим работы государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара": понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения на государственном языке: "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: Государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара".
12. Учредителем государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара" является государство в лице акимата города Палодара.
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара" осуществляется из местного бюджета.
15. Государственному учреждению "Отдел образования города Павлодара" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара".
Если государственному учреждению "Отдел образования города Павлодара" законодательными актами предоставлено право, осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, цель, предмет деятельности, основные задачи,
функции, права и обязанности государственного учреждения
"Отдел образования города Павлодара"

5. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің, егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілерімен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
8. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140000, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25.
10. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі: дүйсенбі – жұма күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі – жексенбі.
11. Мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік тілдегі толық атауы: "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: Государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара".
12. Мемлекет Павлодар қаласының әкімдігі тұлғасында "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.
13. Осы Ереже "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар қаласы білім беру бөлiмi" мемлекеттік мекемесіне кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. "Павлодар қаласы білім беру бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің
миссиясы, мақсаты, қызметінің мәні, негізгі міндеттері,
функциялары, құқықтары мен міндеттері

16. Миссия: государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" входит в единую систему исполнительных органов города и является государственным органом, осуществляющим в пределах своей компетенции реализацию государственной политики в области образования.
17. Целью государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара" является обеспечение доступности и качества дошкольного, начального, основного среднего и общего среднего образования, включая вечернюю (сменную) форму обучения, дополнительного образования.
18. Предметом деятельности государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара" является осуществление на городском уровне государственной политики в области образования.
19. Задачи:
1) обеспечение дошкольного, начального, основного среднего и общего среднего образования, включая вечернюю (сменную) форму обучения, дополнительного образования;
2) создание и укрепление материально-технической базы системы школьных, дошкольных и внешкольных организаций, развитие их инфраструктуры;
3) разработка и реализация комплекса социально-экономических задач и городских программ в области образования;
4) способствование развитию системы образования, обеспечение качества образовательных услуг;
5) взаимодействие с научными учреждениями города и других регионов в сфере образования.
20. Функции:
1) реализация основных направлений развития системы образования, разработка и осуществление перспективных, текущих, целевых программ по их развитию;
2) координация деятельности организаций, объединений, учреждений и предприятий города в сфере развития системы образования;
3) формирование заказов на подготовку специалистов для подведомственных учреждений, обеспечение педагогическими кадрами, повышение их квалификации через систему мероприятий, направленных на внедрение в практику новых педагогических технологий обучения и воспитания с учетом национальных и общечеловеческих ценностей, достижений науки и практики;
4) оказание методической помощи по выполнению государственных стандартов образования через деятельность методического кабинета отдела;
5) создание и развитие единой системы непрерывного образования;
6) координация финансово-хозяйственной деятельности подведомственных учреждений образования через деятельность централизованной бухгалтерии отдела;
7) проведение конференций, совещаний, семинаров, конкурсов по вопросам образования;
8) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством.
21. Права и обязанности:
Права:
1) обеспечение предоставления начального, основного среднего и общего среднего образования, включая вечернюю (сменную) форму обучения;

16. Миссиясы: "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі қаланың атқарушы органдарының бірыңғай жүйесіне кіреді және білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты өзінің шектеулі құзыретінде жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
17. Кешкі (ауысымды) оқу нысанын, қосымша білім беруді қоса алғанда, мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз ету "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мақсаты болып табылады.
18. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметінің мәні: қала деңгейінде білім беру саласы дамуындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
19. Міндеттері:
1) кешкі (ауысымды) оқу нысанын, қосымша білім беруді қоса алғанда, мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді қамтамасыз ету;
2) мектептер, мектепке дейінгі және мектептен тыс мекемелер жүйесіндегі материалдық–техникалық базасын құру, нығайту және олардың инфрақұрылымын дамыту;
3) білім беру саласындағы әлеуметтік–экономикалық міндеттер мен қалалық бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру;
4) білім беру жүйесін дамытуға ықпал ету, білім беру қызметтері сапасын қамтамасыз ету;
5) білім беру саласындағы қаланың және басқа аймақтардың ғылыми мекемелерімен қарым–қатынастар жасау.
20. Функциялары:
1) білім беру жүйесінің негізгі бағыттарын іске асыру, оларды дамыту бағдарламалары бойынша болжамдық, ағымдық, мақсатты шараларды әзірлеу және жүзеге асыру;
2) білім беру жүйесін дамыту саласындағы қалалық ұйымдардың, бірлестіктердің, мекемелер мен кәсіпорындардың қызметін үйлестіру;
3) ведомстволық мекемелер үшін мамандарды дайындауға тапсырыстарды қалыптастыру, педагог кадрлармен қамтамасыз ету, ғылым мен практика жетістіктерін, ұлттық және жалпы адами құндылықтарды ескере отырып, тәжірибеге оқыту мен тәрбиелеудің жаңа педагогикалық технологияларын енгізуге бағытталған шаралар жүйесі арқылы олардың біліктіліктерін арттыру;
4) бөлімнің әдістемелік кабинеті арқылы білім берудің мемлекеттік стандарттарын орындау бойынша әдістемелік көмек көрсету;
5) бірыңғай үздіксіз білім беруді құру және дамыту;
6) бөлімнің орталықтандырылған бухгалтериясы арқылы ведомстволық білім беру мекемелерінің қаржылық–шаруашылық қызметін үйлестіру;
7) білім беру мәселелері бойынша конференциялар, кеңестер, семинарлар, конкурстар өткізу;
8) заңнамамен қарастырылған өзге де функцияларды жүзеге асыру.
21. Құқықтары мен міндеттері:
Құқықтары:
1) кешкі (ауысымды) оқу нысанын қоса алғанда, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді қамтамасыз етуге;

2) организация участия обучающихся в едином национальном тестировании;
3) организация учета детей дошкольного и школьного возраста, их обучение до получения ими среднего образования;
4) создание, реорганизация и ликвидация в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, государственных организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, общеобразовательные учебные программы дошкольного воспитания и обучения и дополнительные образовательные программы для детей;
5) поддержка и оказание содействия в материально-техническом обеспечении государственных организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования;
6) осуществление иных прав, предусмотренных действующими законодательными актами.
Обязанности:
1) приобретение и доставка учебников и учебно-методических комплексов организациям образования, реализующим общеобразовательные учебные программы предшкольной подготовки, начального, основного среднего и общего среднего образования;
2) государственное обеспечение детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей;
3) организация медицинского обслуживания обучающихся и воспитанников организаций образования, за исключением дошкольных;
4) организация бесплатного и льготного питания отдельных категорий обучающихся и воспитанников;
5) оказание государственных услуг в сфере образования;
6) разработка и утверждение схемы и порядка перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах;
7) оплата труда патронатного воспитателя путем перечисления денежных средств на его текущий счет;
8) Исключен постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 24.02.2016 № 179/4 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
9) осуществление иных обязанностей, предусмотренных действующими законодательными актами.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 24.02.2016 № 179/4 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
3. Организация деятельности государственного учреждения
"Отдел образования города Павлодара"
22. Руководство государственным учреждением "Отдел образования города Павлодара" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" задач и осуществление им своих функций.

2) білім алушылардың ұлттық бірыңғай тестілеуге қатысуын ұйымдастыруға;
3) мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балаларды есепке алу, оларды орта білім алғанға дейін оқытуды ұйымдастыруға;
4) жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту және балаларға арналған қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын қоспағанда, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен құруға, қайта ұйымдастыруға және таратуға;
5) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін жүзеге асыруға;
6) қолданыстағы заңнамалық актілерде қарастырылған өзге де құқықтарды жүзеге асыруға міндетті.
Міндеттері:
1) мектепалды даярлықтың, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға және жеткізуді ұйымдастыруға;
2) жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды мемлекеттік қамтамасыз етуге;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын қоспағанда, білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыруға;
4) білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарын тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұйымдастыруға;
5) білім беру саласында мемлекеттік қызмет көрсетуге.
6) шалғайдағы елді мекендерде тұратын балаларды жалпы орта білім беру мектептеріне тасымалдаудың нобайы мен тәртібін жасауға және бекітуге;
7) ақшалай қаражатты ағымдағы есеп шотына аудару арқылы қамқоршы тәрбиешінің еңбекақысын төлеуге;
8) Алынып тасталды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 24.02.2016 № 179/4 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9) қолданыстағы заңнамалық актілермен қарастырылған өзге де міндеттерді жүзеге асыруға міндетті.
Ескерту. 21- тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 24.02.2016 № 179/4 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
22. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесін басшылықты "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.

23. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Павлодара.
24. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара" имеет заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара":
1) представляет на утверждение акимата города Павлодара Положение о государственном учреждении;
2) организует работу по выполнению Законов, актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата области и города, систематически информирует вышестоящие органы о ходе их выполнения;
3) издает приказы руководителя;
4) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
5) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
6) действует без доверенности от имени государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара";
7) представляет государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" в государственных органах, иных организациях;
8) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
9) заключает договоры в установленном законодательством порядке;
10) выдает доверенности;
11) подписывает акты государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара";
12) назначает на должность и освобождает от занимаемой должности работников государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара";
13) определяет обязанности работников и функции структурных подразделений государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара";
14) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара";
15) утверждает положения структурных подразделений государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара";
16) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством и настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
26. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
27. Взаимоотношение между государственным учреждением "Отдел образования города Павлодара" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан.

23. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Павлодар қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
24. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
25. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік мекеме туралы Ережені Павлодар қаласы әкімдігінің бекітуіне ұсынады;
2) Қазақстан Республикасы Заңдарының, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілерін, облыс және қала әкімдігінің қаулыларын орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, жоғары тұрған органдарды олардың орындалу барысы туралы жүйелі түрде ақпарат етеді;
3) басшы бұйрықтарын шығарады;
4) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет жасау бойынша шаралар қолданады;
5) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет жасау бойынша міндеттердің орындалуы үшін дербес жауап береді;
6) "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз іс-әрекет жасайды;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттiк мекемесінiң мүддесiн білдіреді;
8) заңнамамен белгіленген жағдайларда және шегінде мүлікке иелік етеді;
9) белгіленген заңнама тәртібінде шарттар жасайды;
10) сенімхаттар береді;
11) "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің актілеріне қол қояды;
12) "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттiк мекемесінiң қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметiнен босатады;
13) "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттiк мекемесі қызметкерлерiнің міндеттері мен құрылымдық бөлімшелердің функцияларын анықтайды;
14) "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттiк мекемесінiң қызметкерлерiне мадақтау шараларын және тәртіптік жаза қолданады;
15) "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттiк мекемесінiң құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін бекітеді;
16) заңнамамен және осы Ережемен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
"Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезде оның өклеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
26. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
27. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару уәкілетті органы (жергілікті атқару органы) арасындағы қарым-қатынас қолданыстағы заңнамамен реттеледі.

28. Взаимоотношение между государственным учреждением "Отдел образования города Павлодара" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан.
29. Взаимоотношение между администрацией государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара" с трудовым коллективом определяется в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество государственного учреждения
"Отдел образования города Павлодара"
30. Государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара" формируется за счет имущества, преданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
31. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел образования города Павлодара", относится к коммунальной собственности.
32. Государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения
"Отдел образования города Павлодара"
33. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
34. При упразднении (ликвидации) государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в городской коммунальной собственности.
Перечень организаций, находящихся в ведении
государственного учреждения "Отдел образования города Павлодара"
35. Государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" имеет следующие организации, находящиеся в его ведении:
1) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 1 города Павлодара";
2) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 2 города Павлодара";
3) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 4 имени Камала Макпалеева города Павлодара";
4) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 5 города Павлодара";

28. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті атқару органы) арасындағы қарым-қатынас қолданыстағы заңнамамен реттеледі.
29. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексімен және ұжымдық шартпен белгіленеді.
4. "Павлодар қаласы білім беру бөлiмi"
мемлекеттік мекемесінің мүлкі
30. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
"Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
31. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
32. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
33. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
34. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі қысқартылған (таратылған) кезде кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік қалалық коммуналдық меншігінде қалады.
"Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
35. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қарамағында мынадай ұйымдар бар:
1) "Павлодар қаласының № 1 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
2) "Павлодар қаласының № 2 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
3) "Павлодар қаласының Камал Макпалеев атындағы № 4 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
4) "Павлодар қаласының № 5 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;

5) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 6 города Павлодара";
6) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная специализированная школа профильной адаптации № 7 города Павлодара";
7) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа–гимназия № 9 города Павлодара";
8) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная профильная школа № 11 модульного типа города Павлодара";
9) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 12 имени Калижана Бекхожина города Павлодара";
10) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 13 города Павлодара";
11) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 14 города Павлодара";
12) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 15 города Павлодара";
13) Государственное учреждение "Школа-лицей № 16 города Павлодара";
14) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная профильная школа дифференцированного обучения № 17 города Павлодара";
15) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 18 города Павлодара";
16) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 19 города Павлодара";
17) Государственное учреждение "Школа–лицей № 20 города Павлодара";
18) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 21 города Павлодара";
19) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 22 города Павлодара";
20) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 23 города Павлодара";
21) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 24 города Павлодара";
22) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 25 города Павлодара";
23) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 26 города Павлодара";
24) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 27 города Павлодара";
25) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 28 города Павлодара";
26) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 29 города Павлодара";
27) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 30 города Павлодара";
28) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 31 города Павлодара";
29) Государственное учреждение "Основная общеобразовательная школа № 32 города Павлодара";
30) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 33 города Павлодара";
31) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 34 инновационного типа города Павлодара";

5) "Павлодар қаласының № 6 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
6) "Павлодар қаласының № 7 жалпы орта білім беру бейіндік бейімдеуге мамандандырылған мектебі" мемлекеттік мекемесі;
7) "Павлодар қаласының № 9 жалпы орта білім беру гимназия-мектебі" мемлекеттік мекемесі;
8) "Павлодар қаласының № 11 модульдік үлгідегі жалпы орта білім беру бейіндік мектебі" мемлекеттік мекемесі;
9) "Павлодар қаласының Қалижан Бекқожин атындағы № 12 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
10) "Павлодар қаласының № 13 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
11) "Павлодар қаласының № 14 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
12) "Павлодар қаласының № 15 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
13) "Павлодар қаласының № 16 лицей-мектебі" мемлекеттік мекемесі;
14) "Павлодар қаласының № 17 жалпы орта білім беру саралап оқытатын бейіндік мектебі" мемлекеттік мекемесі;
15) "Павлодар қаласының № 18 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
16) "Павлодар қаласының № 19 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
17) "Павлодар қаласының № 20 лицей-мектебі" мемлекеттік мекемесі;
18) "Павлодар қаласының № 21 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
19) "Павлодар қаласының № 22 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
20) "Павлодар қаласының № 23 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
21) "Павлодар қаласының № 24 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
22) "Павлодар қаласының № 25 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
23) "Павлодар қаласының № 26 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
24) "Павлодар қаласының № 27 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
25) "Павлодар қаласының № 28 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
26) "Павлодар қаласының № 29 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
27) "Павлодар қаласының № 30 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
28) "Павлодар қаласының № 31 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
29) "Павлодар қаласының № 32 жалпы негізгі білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
30) "Павлодар қаласының № 33 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
31) "Павлодар қаласының № 34 инновациялық үлгідегі жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;

32) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 35 города Павлодара";
33) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная профильная школа № 36 экологической направленности города Павлодара";
34) Государственное учреждение "Основная общеобразовательная школа № 38 города Павлодара";
35) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 39 инновационного типа с гимназическими классами города Павлодара";
36) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 40 города Павлодара";
37) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная профильная школа № 41 города Павлодара с физкультурно–оздоровительной направленностью";
38) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 42 города Павлодара имени Мухтара Ауэзова";
39) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 43 города Павлодара";
40) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 44 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
41) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 45 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
42) Государственное учреждение "Школа с профильной направленностью "Стикс" города Павлодара";
43) Государственное учреждение "Кенжекольская средняя общеобразовательная школа города Павлодара";
44) Государственное учреждение "Жетекшинская средняя общеобразовательная школа города Павлодара";
45) Государственное учреждение "Учебно–производственный комбинат № 2 города Павлодара";
46) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 1 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
47) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 2 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
48) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 3 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
49) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 4 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
50) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 5 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
51) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 6 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
52) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 7 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;

32) "Павлодар қаласының № 35 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
33) "Павлодар қаласының № 36 экологиялық бағыттағы жалпы орта білім беру бейіндік мектебі" мемлекеттік мекемесі;
34) "Павлодар қаласының № 38 жалпы негізгі білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
35) "Павлодар қаласының № 39 инновациялық үлгідегі гимназиялық сыныптары бар жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
36) "Павлодар қаласының № 40 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
37) "Павлодар қаласының № 41 денешынықтыру–сауықтыру бағытындағы жалпы орта білім беру бейіндік мектебі" мемлекеттік мекемесі;
38) "Павлодар қаласының Мұхтар Әуезов атындағы № 42 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
39) "Павлодар қаласының № 43 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
40) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 44 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
41) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 45 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
42) Павлодар қаласының "Стикс" бейіндік бағыттағы мектебі" мемлекеттік мекемесі;
43) "Павлодар қаласының Кенжекөл жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
44) "Павлодар қаласының Жетекші орта жалпы білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі;
45) "Павлодар қаласының № 2 оқу-өндірістік комбинаты" мемлекеттік мекемесі;
46) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 1 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
47) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 2 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
48) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 3 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
49) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 4 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
50) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 5 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
51) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 6 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
52) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 7 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;

53) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 8 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
54) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 9 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
55) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 10 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
56) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 11 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
57) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 12 с государственным языком обучения" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
58) Государственное казенное коммунальное предприятие "Детский сад № 14 города Павлодара коррекционного типа для детей с нарушениями речи" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
59) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 15 поселка Ленинский" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
60) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 16 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
61) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 17 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
62) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 18 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
63) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 19 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
64) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 20 села Кенжеколь" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
65) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 21 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
66) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 22 санаторного типа для тубинфицированных детей города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
67) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 23 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
68) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 24 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;

53) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 8 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
54) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 9 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
55) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 10 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
56) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 11 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
57) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "№ 12 мемлекеттік тілде оқытатын сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
58) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының сөйлеу қабілеті бұзылған балаларға арналған түзетулік үлгідегі № 14 бала бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
59) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Ленин кентінің № 15 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
60) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 16 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
61) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 17 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
62) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 18 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
63) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 19 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
64) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Кенжекөл ауылының № 20 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
65) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 21 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
66) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының туберкулез жұқтырған балаларға арналған санаторлық үлгідегі № 22 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
67) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 23 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
68) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 24 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;

85) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 41 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
86) Государственное казенное коммунальное предприятие "Учебно–воспитательный комплекс № 42 – дошкольная гимназия–школа с прогимназическими классами города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
87) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 43 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
88) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 44 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
89) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 45 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
90) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 46 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
91) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 47 села Мойылды" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
92) Государственное казенное коммунальное предприятие "Санаторный ясли-сад № 48 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
93) Государственное казенное коммунальное предприятие "Санаторный ясли-сад № 49 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
94) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 50 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
95) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 51 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
96) Государственное казенное коммунальное предприятие "Специальный детский сад № 52 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
97) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 53 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
98) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 72 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
99) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 79 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
100) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 82 города Павлодара специализированного типа для детей с нарушением зрения" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;

85) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 41 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
86) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 42 оқу–тәрбие кешені мектепке дейінгі гимназия – гимназияның бейімдеу сыныптар мектебі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
87) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 43 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
88) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 44 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
89) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 45 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
90) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 46 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
91) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Мойылды ауылының № 47 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
92) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 48 санаторлық сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
93) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 49 санаторлық сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
94) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 50 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
95) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 51 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
96) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 52 арнайы балабақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
97) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 53 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
98) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 72 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
99) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 79 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
100) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының көру қабілеті бұзылған балаларға арналған мамандандырылған үлгідегі № 82 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;

101) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 84 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
102) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 85 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
103) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 86 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
104) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 93 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
105) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 96 города Павлодара – Центр гармонического развития "Радуга" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
106) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 102 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
107) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 104 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
108) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 111 санаторного типа города Павлодара для тубинфицированных детей" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
109) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 112 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
110) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 115 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
111) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 116 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
112) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 117 села Павлодарское" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
113) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 120 – центр этнокультурного воспитания с государственным языком обучения" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
114) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 121 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
115) Государственное казенное коммунальное предприятие "Дошкольная гимназия № 122 города Павлодара" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
116) Государственное казенное коммунальное предприятие "Ясли-сад № 126 города Павлодара – детский центр эстетического развития" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;

101) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 84 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
102) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 85 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
103) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 86 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
104) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 93 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
105) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 96 сәбилер бақшасы – "Радуга" үйлесімді даму Орталығы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
106) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 102 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
107) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 104 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
108) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының туберкулез жұқтырған балаларға арналған санаторлық үлгідегі № 111 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
109) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 112 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
110) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 115 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
111) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 116 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
112) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар ауылының № 117 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
113) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "№ 120 - мемлекеттік тілде оқытатын этномәдени тәрбие беру орталығы - сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
114) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 121 сәбилер бақшасы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
115) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 122 мектепте дейінгі гимназиясы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
116) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Павлодар қаласының № 126 сәбилер бақшасы - балалардың эстетикалық даму орталығы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;

117) Государственное казенное коммунальное предприятие "Детская музыкальная школа № 1 имени Курмангазы" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
118) Государственное казенное коммунальное предприятие "Детская музыкальная школа № 2" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
119) Государственное казенное коммунальное предприятие "Детская музыкальная школа № 3" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
120) Государственное казенное коммунальное предприятие "Детская музыкальная школа с. Кенжеколь" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
121) Государственное казенное коммунальное предприятие "Детская художественная школа № 1" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
122) Государственное казенное коммунальное предприятие "Детская художественная школа № 2" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
123) Государственное казенное коммунальное предприятие "Детская техническая школа" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
124) Государственное казенное коммунальное предприятие "Детско–юношеский центр экологии и туризма" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
125) Государственное казенное коммунальное предприятие "Школа национального возрождения имени Даржумана Қаната Болатұлы" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
126) Государственное казенное коммунальное предприятие "Центр занятости и детского творчества" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
127) Государственное казенное коммунальное предприятие "Детско–подростковый клуб "Жигер" отдела образования города Павлодара, акимата города Павлодара;
128) Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 37 города Павлодара.
Сноска. Пункт 35 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 24.02.2016 № 179/4 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

117) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Құрманғазы атындағы № 1 балалар музыка мектебі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
118) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "№ 2 балалар музыка мектебі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
119) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "№ 3 балалар музыка мектебі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
120) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Кенжекөл с. балалар музыка мектебі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
121) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "№ 1 балалар көркемсурет мектебі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
122) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "№ 2 балалар көркемсурет мектебі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
123) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Балалар техникалық мектебі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
124) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Балалар–жасөспірімдер экология және туризм орталығы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
125) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Қанат Болатұлы Даржұман атындағы ұлттық жаңғыру мектебі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
126) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Балалардың бос уақытын қамту және шығармашылық орталығы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
127) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласы білім беру бөлімінің "Жігер" балалар–жасөспірімдер клубы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
128) "Павлодар қаласының № 37 жалпы орта білім беру мектебі" мемлекеттік мекемесі.
Ескерту. 35-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 24.02.2016 № 179/4 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.