Об утверждении регламента акимата Щербактинского района
Постановление акимата Щербактинского района Павлодарской области от 28 июля 2015 года № 212/7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 04 сентября 2015 года № 4685. Утратило силу постановлением акимата Щербактинского района Павлодарской области от 23 июня 2016 года N 202/4
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Щербактинского района Павлодарской области от 23.06.2016 N 202/4.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2001 года № 546 "Об утверждении Типовых регламентов акиматов области (города республиканского значения, столицы) и района (города областного значения)" акимат Щербактинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент акимата Щербактинского района.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Щербактинского района", в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление его на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима Щербактинского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Б. Ибраев
Утвержден
постановлением акимата
Щербактинского района
от "28" июля 2015 года № 212/7
Регламент акимата Щербактинского района
1. Общие положения
1. Акимат Щербактинского района (далее - акимат) входит в единую систему исполнительных органов Республики Казахстан, обеспечивает проведение общегосударственной политики исполнительной власти в сочетании с интересами и потребностями развития Щербактинского района.
2. Состав акимата формируется акимом района (далее - аким) из заместителей акима, руководителя аппарата акима, первых руководителей исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета.
Количество членов акимата определяется акимом.
Персональный состав акимата определяется акимом и согласовывается решением сессии районного маслихата.
3. Деятельность акимата регулируется Конституцией Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и настоящим Регламентом.

Шарбақты ауданы әкімдігінің регламентін бекіту туралы
Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкімдігінің 2015 жылғы 28 шілдедегі № 212/7 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 04 қыркүйекте № 4685 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкімдігінің 2016 жылғы 23 маусымдағы N 202/4 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкімдігінің 23.06.2016 N 202/4 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 сәуірдегі "Облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдіктерінің үлгі регламенттерін бекіту туралы" № 546 қаулысына сәйкес Шарбақты ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Шарбақты ауданы әкімдігінің регламенті бекітілсін.
2. "Шарбақты ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте мыналарды:
аумақтық әділет органдарында осы қаулыны мемлекеттік тіркеуді;
осы қаулы аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуден кейін күнтізбелік он күн мерзімінде бұқаралық ақпарат құралдары мен "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шарбақты ауданы әкімінің аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б. Ибраев
Шарбақты ауданы әкімдігінің
2015 жылғы "28" шілдедегі
№ 212/7 қаулысымен
бекітілген
Шарбақты ауданы әкімдігінің Регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Шарбақты ауданының әкімдігі (одан әрі - әкімдік) Қазақстан Республикасы атқарушы органдарының біртұтас жүйесіне кіреді, Шарбақты ауданының даму мүддесі және қажеттілігіне байланысты атқарушы биліктің жалпы мемлекеттік саясатын жүргізуді қамтамасыз етеді.
2. Әкімдіктің құрамы аудан әкімі (одан әрі - әкім), әкімнің орынбасарларынан, әкімнің аппарат басшысынан, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың бірінші басшыларынан құралады.
Әкімдік0мүшелерінің0санын0әкім0айқындайды.
Әкімдіктің дербес құрамын әкім айқындайды және аудандық мәслихат сессиясының0шешімімен0келісіледі.
3. Әкімдік қызметі Қазақстан Республикасының Конституциясымен, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңымен, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерімен және осы Регламентпен реттеледі.

4. Информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально - техническое обеспечение деятельности акимата осуществляет аппарат акима района (далее - аппарат).
5. Ведение делопроизводства акимата и обработка корреспонденции, поступающей в акимат, возлагается на аппарат и осуществляется в порядке, разрабатываемом в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", нормативных правовых актов Правительства Республики Казахстан и утверждаемом акимом.
6. Исходящая корреспонденция в государственные органы (в том числе в формате электронного документа) оформляется на гербовом бланке на государственном языке (в случае необходимости прикладывается вариант на русском языке).
7. Заместители акима и руководитель аппарата обеспечивают соблюдение установленного настоящим Регламентом порядка прохождения вносимых на рассмотрение акимата и акима проектов актов.
2. Планирование работы
8. Ежеквартальный перечень вопросов для рассмотрения на заседаниях акимата составляется отделом организационно-контрольной работы и документационного обеспечения аппарата по предложению членов акимата, руководителей исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета, по мере необходимости - руководителей территориальных подразделений исполнительных органов по вопросам, входящим в компетенцию акимата (далее - исполнительные органы) не позднее 25 числа месяца, предшествующего планируемому кварталу.
Члены акимата и руководители исполнительных органов представляют в аппарат предложения для включения в указанный перечень не позднее 20 числа последнего месяца квартала.
Перечень вопросов, планируемых к рассмотрению на заседаниях акимата, утверждается акимом.
Утвержденный перечень рассылается членам акимата, а также, в случае необходимости, руководителям исполнительных органов, акимам сел и сельских округов и другим должностным лицам. Решение об исключении запланированного вопроса из перечня или перенос его рассмотрения на другой срок принимается акимом на основании справки, представляемой первым руководителем соответствующего исполнительного органа либо руководителем аппарата.
Члены акимата, руководители исполнительных органов имеют право внесения предложений акиму по включению в утвержденный перечень дополнительных вопросов при условии положительного заключения заместителей акима или руководителя аппарата.
3. Порядок подготовки и проведения заседаний акимата
9. Заседания акимата проводятся не реже одного раза в месяц и созываются акимом.
10. На заседаниях акимата председательствует аким, а в его отсутствие – заместитель, исполняющий обязанности акима.

4. Әкімдіктің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету аудан әкімінің аппаратымен (одан әрі -аппарат) жүзеге асырылады.
5. Әкімдіктің іс қағаздарын жүргізу және әкімдікке түсетін хат-хабарларды өңдеу аппаратқа жүктеледі және Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің нормативтік құқықтық актілерінің талаптарына сәйкес әзірленетін әрі әкіммен бекітілген тәртіпте жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік органдарға жіберілетін шығыс хат-хабарлар (оның ішінде электронды құжат форматында) елтаңбалық бланкіде мемлекеттік тілде ресімделеді (қажет болған жағдайда орыс тіліндегі нұсқасы қоса беріледі).
7. Әкімнің орынбасарлары мен аппарат басшысы әкімдіктің және әкімнің қарауына ұсынылған актілер жобасы осы Регламентпен белгіленген тәртіп сақтауды қамтамасыз етеді.
2. Жұмысты жоспарлау
8. Әкімдік мәжілісінде тоқсан сайын қаралатын мәселелердің тізбесін аппараттың ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттамамен қамтамасыз ету бөлімінің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша әкімдік мүшелері, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарының басшылары, қажетіне қарай - орталық атқарушы органдардың аумақтық бөлімше басшыларының (одан әрі - атқарушы органдар) ұсынысы бойынша жоспарланған тоқсанда алдыңғы айдың 25-нен кешіктірмей құрастырады.
Әкімдік мүшелері мен атқарушы органдардың басшылары көрсетілген тізбеге қосу үшін тоқсанның соңғы айдың 20-нан кешіктірмей аппаратқа ұсыныс енгізеді.
Әкімдік мәжілісінде қарауға жоспарланған мәселелердің тізбесі әкіммен бекітіледі.
Бекітілген тізбе әкімдік мүшелеріне, сондай-ақ, қажет болған жағдайда, атқарушы органдардың басшыларына, ауыл және ауылдық округтерінің әкімдеріне және басқа да лауазымды тұлғаларға таратылады. Тиісті атқарушы органның бірінші басшысы немесе аппарат басшысымен ұсынылған анықтама негізінде, тізбеде жоспарланған мәселені алу немесе оны қарауды басқа да мерзімге ауыстыру туралы шешімді әкім қабылдайды.
Әкімнің орынбасарларымен немесе аппарат басшысының оң шешімі бар болған жағдайда, әкімдік мүшелері және атқарушы органдарының басшылары бекітілген тізбеге қосымша мәселелерді енгізу жөнінде әкімге ұсыныс енгізуге құқығы бар.
3. Әкімдік мәжілісін дайындау және өткізудің тәртібі
9. Әкімдік мәжілісі айына кемінде бір рет өткізіледі және әкіммен шақырылады.
10. Әкімдік мәжілісінде әкім, ол болмаған кезде - әкімнің міндетін атқарушы орынбасары төрағалық етеді.

15. Отдел организационно-контрольной работы и документационного обеспечения аппарата составляет проект повестки дня заседания после согласования с акимом либо лицом, его замещающим и рассылает его и соответствующие материалы членам акимата и приглашенным, а при необходимости и другим должностным лицам за три дня до заседания, согласно утвержденному руководителем аппарата указателю рассылки.
При рассмотрении на заседании акимата вопросов секретного характера название вопроса в повестке дня не указывается, а проставляются только реквизиты докладчика. Материалы по данным вопросам направляются через главного специалиста акимата Щербактинского района по государственным секретам для доведения их до членов акимата.
Отделом организационно-контрольной работы и документационного обеспечения аппарата на основании повестки дня и материалов, представленных акиму, по согласованию с руководителем аппарата, либо его заместителем, готовится порядок ведения заседания акимата на государственном и русском языках.
Определение и уточнение списков приглашенных на заседания по обсуждаемым вопросам осуществляется государственным органом по согласованию с отделом организационно-контрольной работы и документационного обеспечения аппарата, вносящим вопрос. Списки приглашенных передаются за три рабочих дня до заседания акимата в отдел организационно-контрольной работы и документационного обеспечения аппарата.
Государственным учреждением "Отдел внутренней политики Щербактинского района" представляется список представителей средств массовой информации, отделом организационно-контрольной работы и документационного обеспечения аппарата - список работников аппарата, акимов сел и сельских округов (при необходимости) и иных лиц, приглашенных на заседание акимата.
Отдел организационно-контрольной работы и документационного обеспечения аппарата формирует сводный список приглашенных на заседание, оповещает членов акимата и постоянных участников заседания акимата из числа руководителей государственных органов по перечню, согласованному с акимом (руководителем аппарата).
Отдел организационно-контрольной работы и документационного обеспечения аппарата обеспечивает рассадку участников заседания согласно сводного списка приглашенных.
На заседание акимата явку участников по отдельным вопросам обеспечивает отдел организационно-контрольной работы и документационного обеспечения аппарата, согласно представленным ими спискам приглашенных.
Регистрацию участников заседания акимата ведет отдел организационно-контрольной работы и документационного обеспечения аппарата.
Техническое обеспечение (подготовка зала), рассадку участников заседания акимата обеспечивает отдел организационно-контрольной работы и документационного обеспечения аппарата.

15. Аппараттың ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттамамен қамтамасыз ету бөлімі әкіммен немесе оны алмастыратын адаммен келісілгеннен кейін мәжіліс күн тәртібінің жобасын құрастырады, бекітілген күн тәртібі мен тиісті материалдарды әкімдік мүшелеріне және шақырылғандарға, қажет болған жағдайда, аппарат басшысының бекіткен тарату қағазына сәйкес басқа да лауазымды адамдарға мәжіліске дейін үш күн қалғанда таратады.
Әкімдік мәжілістерінде құпия сипаттағы мәселелер қаралған кезде күн тәртібінде мәселенің атауы көрсетілмейді, тек қана баяндамашының деректемелері қойылады. Осы мәселелер бойынша материалдар әкімдік мүшелеріне аудан әкімінің мемлекеттік құпия жөніндегі Шарбақты ауданы әкімдігінің бас маман арқылы жіберіледі.
Аппараттың ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттамамен қамтамасыз ету бөлімі күн тәртібі мен әкімге ұсынылған материалдар негізінде, аппарат басшысының немесе оның орынбасарының келісімі бойынша әкімдік мәжілісін жүргізу тәртібін мемлекеттік және орыс тілінде дайындайды.
Мәселені енгізген мемлекеттік органы аппараттың ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттамамен қамтамасыз ету бөлімінің келісімі бойынша талқыланатын мәселелер бойынша мәжіліске шақырылғандардың тізімін анықтайды және нақтылайды. Әкімдік мәжілісіне шақырылғандардың тізімі үш күн қалғанда аппараттың ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттамамен қамтамасыз       ету бөліміне тапсырылады.
"Шарбақты ауданы ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің тізімін, аппараттың ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттамамен қамтамасыз ету бөлімі - аппарат қызметкерлерінің, ауыл және ауылдық округтерінің әкімдері (қажет болған жағдайда) және әкімдік мәжілісіне шақырылған өзге де адамдардың тізімін ұсынады.
Аппараттың ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттамамен қамтамасыз ету бөлімі мәжіліске шақырылғандардың жиынтық тізімін қалыптастырады, әкімдік мүшелерін және әкіммен (аппарат басшысымен) келісілген тізбе бойынша мемлекеттік органдар басшыларының қатарынан әкімдік мәжілісіне тұрақты қатысушыларға хабардар етеді.
Аппараттың ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттамамен қамтамасыз ету бөлімі мәжіліске қатысушыларды, шақырылғандардың тізіміне сәйкес отырғызуды қамтамасыз етеді.
Аппараттың құрылымдық бөлімшелері өздері ұсынған шақырылғандар тізімдеріне сәйкес әкімдік мәжілісіне шақырылғандардың қатысуын қамтамасыз етеді. Аппараттың ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттамамен қамтамасыз ету бөлімі - ауыл және ауылдық округтері әкімдерін (қажет болған жағдайда), аппарат қызметкерлерін ұсынылған тізімге сәйкес шақыруды қамтамасыз етеді.
Әкімдік мәжілісіне қатысушыларды тіркеуді аппараттың ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттамамен қамтамасыз ету бөлімі жүргізеді.
Техникалық қамтамасыз ету (залды дайындау), әкімдік мәжілісіне қатысушыларды отырғызу аппараттың ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттамамен қамтамасыз ету бөлімімен жүзеге асырылады.

16. На заседании акимата отделом организационно-контрольной работы и документационного обеспечения аппарата ведется протокол, в котором указываются присутствующие должностные лица, названия и предмет обсуждаемых вопросов, докладчики и выступающие при обсуждении, основное содержание их выступлений, замечаний и принятые членами акимата постановления.
Стенографирование (включая расшифровку) заседаний акимата осуществляется в обязательном порядке. Стенограмма заседания акимата в течение двух дней после заседания расшифровывается, размножается и передается отделом организационно-контрольной работы и документационного обеспечения в структурные подразделения аппарата согласно компетенции рассмотренного вопроса для доработки (при необходимости) проекта постановления, подготовки поручений, данных председательствующим на заседании акимата.
Ход ведения заседания акимата может также записываться на электронных носителях информации.
Решения, принятые на заседании акимата, отделом организационно-контрольной работы и документационного обеспечения аппарата оформляются протоколом на гербовом бланке на государственном языке (в случае необходимости прикладывается вариант на русском языке) в трехдневный срок со дня завершения заседания, который визируется руководителем аппарата и подписывается председательствовавшим на заседании.
Протоколам заседаний акимата присваиваются порядковые номера на календарный год. Протоколы или выписки из них в день их подписания рассылаются членам акимата, а при необходимости другим органам и должностным лицам, которым на заседаниях даны соответствующие поручения. Перечень рассылки утверждается руководителем аппарата.
Протоколы заседаний акимата (подлинники), а также документы к ним, хранятся в аппарате.
Протоколы заседаний акимата и документы к ним по истечению сроков временного хранения сдаются в государственный архив Щербактинского района в установленном порядке.
17. При наличии поручений, данных председательствующим в ходе заседания акимата, руководитель структурного подразделения, в компетенцию которых входит рассмотренный вопрос, представляет в течение трех дней в отдел организационно-контрольной работы и документационного обеспечения аппарата четко сформулированный, согласованный и завизированный заместителями акима, согласно компетенции, текст поручений, данных в ходе заседания с указанием сроков исполнения и исполнителей.
Отдел организационно-контрольной работы и документационного обеспечения аппарата осуществляет свод перечня поручений, данных на заседании акимата, представляет на подпись председательствующему, обеспечивает размножение и рассылку перечня поручений исполнителям, а также в сектор контроля. Подлинник перечня поручений с указателем рассылки хранится в материалах заседания акимата.

16. Әкімдік мәжілісінде аппараттың ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттамамен қамтамасыз ету бөлімі хаттама жүргізеді, қатысқан лауазымды тұлғалар, талқыланатын мәселелердің атауы және мән-жайы, талқылау кезіндегі баяндамашылар мен сөз сөйлеушілер, баяндаманың негізгі мазмұны, ескерту және әкімдік мүшелерімен қабылданған қаулылары көрсетіледі.
Әкімдік мәжілісінде міндетті түрде стенография (мағынасын толық жазу) жүргізіледі. Мәжілістен кейін екі күн ішінде әкімдік мәжілісінің стенограммасының мағынасы ашық жазылады, көбейтіледі және аппараттың ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттамамен қамтамасыз ету бөлімімен, қаралған мәселенің құзыретіне сәйкес қаулының жобасын пысықтау үшін (қажет болса), әкімдік мәжілісінде төрағалық етушінің тапсырмаларын дайындау үшін аппараттың құрылымдық бөлімшелеріне таратылады.
Әкімдік мәжілісін өткізу барысы туралы ақпарат электронды тасымалдағышта жазылуы мүмкін.
Әкімдік мәжілісінде қабылданған шешімдерді аппараттың ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттамамен қамтамасыз ету бөлімі мәжіліс аяқталған күннен бастап үш күн мерзімінде хаттамамен елтаңбалық бланкіде мемлекеттік тілде ресімдейді, (қажет болған жағдайда орыс тіліндегі нұсқасы қоса беріледі), аппарат басшысының бұрыштамасы және әкімдік мәжілісінде төрағалық етушінің қолы қойылады.
Әкімдік мәжілісінің хаттамасына күнтізбелік жыл бойынша реттік нөмірі беріледі. Хаттама немесе оның үзінділері қол қойылған күні әкімдік мүшелеріне, ал қажет болса мәжілісте тапсырмалар берілген өзге органдарға және лауазымды тұлғаларға таратылады. Тарату тізбесі аппарат басшысымен бекітіледі.
Әкімдік мәжілісінің хаттамалары (түпнұсқасы), сонымен қатар оған қосымша құжаттар аппаратта сақталады.
Әкімдік мәжілісінің хаттамалары және оған қосымша құжаттар уақытша сақтау мерзімі өткеннен кейін белгіленген тәртіпте Шарбақты ауданының мемлекеттік мұрағатына тапсырылады.
17. Әкімдік мәжілісі барысында төрағалық етушімен берілген тапсырмалар бар болған жағдайда, қаралған мәселе құзыретіне енетін аппараттың құрылымдық бөлімшесінің басшысы үш күн мерзімінде нақты тұжырымдалған, әкімнің орынбасарының құзыретіне сәйкес келісілген және қол қойылған, орындау мерзімі көрсетілген тапсырмалардың мәтіні аппараттың ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттамамен қамтамасыз ету бөліміне ұсынады.
Аппараттың ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттамамен қамтамасыз ету бөлімі әкімдік мәжілісінде берілген тапсырмалардың тізбесін жинақтауды жүзеге асырады, оны төрағалық етушіге қол қоюға ұсынады, тапсырмалар тізбесін көбейтуді және орындаушыларға, сондай-ақ бақылау секторына жіберуді қамтамасыз етеді. Тарату көрсеткішіндегі тапсырмалар тізбесінің түпнұсқасы әкімдік мәжілісінің материалдарында сақталады.

4. Порядок подготовки и оформления проектов актов акимата и акима района
18. Предложения в адрес акимата для принятия им соответствующего решения вносятся исполнительными органами в следующих случаях:
1) когда решение вопроса входит в компетенцию акимата;
2) при возникновении разногласий между местными исполнительными органами;
3) когда решение вопроса требует координации деятельности местных исполнительных органов.
19. Подготовка проектов постановлений акимата, решений и распоряжений акима (далее – проекты) осуществляется аппаратом и местными исполнительными органами в соответствии с Законами Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", "Об административных процедурах" и настоящим Регламентом.
Проекты, согласованные с заинтересованными органами, подписанные первыми руководителями или лицами их замещающими, представляются в аппарат на государственном и русском языках с приложением справки о согласовании по установленной форме (приложение 1).
При наличии согласования "с замечаниями" (в случае отказа государственного органа в согласовании проекта) к проекту прилагается справка с необходимыми пояснениями о разногласиях, мотивировкой отказа в согласовании, подписанная первым руководителем или лицом его замещающим. После устранения замечаний проект визируется повторно руководителем, сделавшим замечание, с пометкой "замечание устранено".
При возникновении разногласий между органами, участвующими в разработке проектов, заместителем акима, в компетенцию которого входит предмет рассматриваемых вопросов, руководителем аппарата либо его заместителем могут созываться совещания, результаты которых оформляются протоколами.
При устранении разногласий соответствующий орган дорабатывает в установленный срок проект и представляет его на подписание. В случае не достижения согласия по обсуждаемому вопросу заместитель акима, руководитель аппарата информирует об этом акима либо лицо, его замещающее, для принятия окончательного решения.
20. Персональную ответственность за своевременную, качественную разработку и представление проектов в акимат в установленные сроки, а также за аутентичность текстов проектов на государственном и русском языках несет первый руководитель органа, осуществляющего его разработку.
21. Проекты, в обязательном порядке согласовываются:
1) с заинтересованными, в силу их компетенции, исполнительными органами района и иными организациями и ведомствами, при этом такая заинтересованность в согласовании проекта устанавливается исходя из предмета рассматриваемых вопросов;

4. Аудан әкімдігі мен әкімінің актілер жобасын дайындау және ресімдеудің тәртібі
18. Атқарушы органдары әкімдіктің атына тиісті шешім қабылдау үшін мына жағдайда:
1) мәселенің шешімі әкімдіктің құзыретіне қатысты болса;
2) жергілікті атқарушы органдарының арасында келіспеушілік туындаған жағдайда;
3) мәселенің шешімі жергілікті атқарушы органдарының қызметін үйлестіруді0талап0еткен0жағдайда0ұсыныс0енгізеді.
19. Аппарат және жергілікті атқарушы органдары әкімдік қаулысының, әкімнің шешімдері мен өкімдерінің жобасын (одан әрі - жобалар) дайындауды Қазақстан Республикасының "Нормативтік құқықтық актілері туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңдарына және осы Регламентке сәйкес жүзеге асырады.
Мүдделі органдарымен келісілген, бірінші басшылар немесе оларды алмастыратын тұлғалар қол қойған жобалар, аппаратқа мемлекеттік және орыс тілінде белгіленген нысан бойынша (1-қосымша) келісімдеу туралы анықтамамен бірге қоса беріледі.
Жобаға "ескертулермен" (мемлекеттік орган жобаны келісуден бас тартқан жағдайда) келісу болған кезде бірінші басшы немесе оны алмастыратын тұлға қол қойған келіспеушілік туралы қажетті түсіндірме, келісуден бас тартудың дәлелдемесі бар анықтама қоса беріледі.
Ескерту жойылғаннан кейін ескерту жасаған 0басшы 0жобаға "ескерту тәртіпке келтірілді" деген белгімен бұрыштамаға қайта қол қояды.
Жобаны әзірлеуге қатысушы органдары арасында келіспеушілік туындаған кезде, әкімнің орынбасары, құзыретіне қатысты қаралатын мәселенің мән-жайы бойынша 0аппарат басшысы немесе оның орынбасарын мәжіліске шақыра алады, нәтижесі хаттамамен ресімделеді.
Келіспеушілік жойылған кезде тиісті органымен, белгіленген мерзімде жобаны пысықтайды және қол қоюға ұсынады. Талқыланған мәселе бойынша келісімге қол жетпеген жағдайда, әкімнің орынбасары, аппарат басшысы бұл туралы түпкілікті шешім қабылдау үшін әкімге немесе оны алмастыратын тұлғаға ақпарат береді.
20. Жобаны дер кезінде әрі сапалы әзірлеу және әкімдікке белгіленген мерзімде ұсыну, сондай-ақ жобаның мемлекеттік және орыс тіліндегі мәтіннің түпнұсқасына оны әзірлеуді жүзеге асырушы органының бірінші басшысыжеке жауап береді.
21. Жобалар міндетті түрде:
1) құзыретіне сәйкес ауданның мүдделі атқарушы органдарымен және басқа да ұйымдары және ведомстволарымен, жобаны келісудегі мұндай мүдделілік қаралатын мәселелердің мән-жайын ескере отырып белгіленеді;

2) с отделом финансов Щербактинского района - по вопросам обеспеченности проекта финансированием;
3) с отделом экономики и бюджетного планирования Щербактинского района - по вопросам экономической и финансовой целесообразности и соответствия планам и программам экономического и социального развития страны и региона.
22. В целях оперативного решения отдельных вопросов, не требующих обсуждения на заседаниях акимата, по согласованию с руководителем аппарата постановления акимата могут приниматься путем опроса членов акимата с оформлением листа учета результатов голосования установленной формы (приложение 2).
Путем опроса членов акимата могут приниматься постановления по вопросам утверждения положений, уставов государственных органов и учреждений; инструкций и правил; мероприятий по выполнению нормативных правовых актов, областного, регионального, районного и целевых программ, не требующих обсуждения; образования рабочих комиссий и групп; выделения средств целевого назначения на выполнение мероприятий оперативного и разового характера; создания, переименования коммунальных государственных предприятий и учреждений, передачи государственного имущества в наем, из одного вида собственности в другой, а также иным вопросам текущей деятельности местных исполнительных органов в пределах компетенции акимата Щербактинского района.
Срок голосования членов акимата не должен превышать двух рабочих дней без права замены подписи членов акимата.
Голосование считается правомочным, если по проекту проголосовало не менее двух третей членов акимата, из которых большинство высказалось за принятие проекта. В противном случае голосование считается неправомочным и проект акта не принимается.
Проект со всеми материалами, листом учета результатов голосования членов акимата оформляется в дело и хранится в аппарате в установленном порядке.
23. Разработчик проекта может одновременно направлять на согласование копии проекта всем заинтересованным органам и организациям.
Срок согласования в исполнительных органах при этом исчисляется одновременно и не должен превышать 3 (трех) рабочих дней с момента поступления и регистрации проектов.
В процессе согласования проекта руководитель государственного органа (или лицо, исполняющее его обязанности) визирует проект. Подпись руководителя заверяется гербовой печатью учреждения.
Заполнение всех пунктов справки о согласовании обязательно во всех государственных органах, согласующих проект.
Справка о согласовании проекта должна находиться в деле вместе с другими материалами к проекту и не подлежит изъятию.
Аким, заместители акима и руководитель аппарата могут устанавливать иные сроки согласования проекта.
В целях более оперативного принятия решений по поручениям акима, заместителей акима, проект может быть завизирован руководителями исполнительных органов или должностными лицами их замещающими (по должности не ниже заместителей руководителя). При этом указанные должностные лица о произведенном ими визировании проекта докладывают первому руководителю соответствующего исполнительного органа.
При получении копии проекта на согласование исполнительные органы не должны требовать его предварительного визирования другими заинтересованными органами, а также отказывать в согласовании по другим формальным признакам.

2) Шарбақты ауданының қаржы бөлімімен - жобаны қаржыландыруды қамтамасыз ету мәселелері бойынша;
3) Шарбақты ауданы экономика және бюджетті жоспарлау бөлімімен - экономикалық және қаржылай тұрақты және ел мен аймақтың экономикалық және әлеуметтік даму жоспары мен бағдарламаларға сәйкес мәселелер бойынша келісіледі.
22. Әкімдік мәжілісінде талқылауды талап етпейтін жеке мәселелерді жедел шешу мақсатында, аппарат басшысының келісімі бойынша әкімдіктің қаулылары белгіленген нысандағы дауыс беру нәтижесін есепке алу парағын ресімдей отырып, әкімдік мүшелерінің пікіртерім жолымен қабылдауға болады (2-қосымша).
Әкімдік мүшелерінің пікіртерім жолымен мемлекеттік органдары мен мекемелерінің ережесі, жарғылар; нұсқаулықтар мен қағидалар; нормативтік құқықтық актілер, талқылауды талап етпейтін аудандық, өңірлік және нысаналы бағдарламаларды орындау жөніндегі іс–шаралар; жұмыс комиссиялары мен топтарын құру; жедел және біржолғы сипатта іс-шараларды орындау мақсатына арналған қаражатты бөлу; коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің атауын қайта өзгерту, мемлекеттік мүлікті жалға тапсыру, жеке меншіктің бір түрінен басқа түріне беру мәселелері жөніндегі, сондай-ақ Шарбақты ауданы әкімдігінің құзыреті аясында жергілікті атқарушы органдардың ағымдағы қызметінің өзге де мәселелері бойынша қаулыларды қабылдауға болады.
Әкімдік мүшелерінің қол қоюын алмастыру құқығынсыз, әкімдік мүшелерінің дауыс беру мерзімі екі жұмыс күнінен аспауы керек.
Егер әкімдік мүшелерінің кем дегенде үштен екісі жоба бойынша дауыс беріп, олардың басым бөлігі жобаны қабылдауды қолдаса, дауыс беру құқықты болып саналады. Керісінше жағдайда, дауыс беру құқықты емес болып саналады және актінің жобасы қабылданбайды.
Жоба барлық материалдармен бірге, әкімдік мүшелерінің дауыс беру нәтижесін есепке алу парағымен бірге іске ресімделеді және белгіленген тәртіп бойынша аппаратта сақталады.
23. Жобаны әзірлеуші жобаның көшірмесін бір мезгілде барлық мүдделі органдары мен мекемелерге жібере алады.
Атқарушы органдарында жобамен келісу мерзімі бір мезгілде және жоба түскен және тіркелген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспауы тиіс.
Жобаны келісу барысында мемлекеттік органның басшысы (немесе оның міндетін атқарушы тұлға) жобаға бұрыштама қояды; басшының қолы мекеменің елтаңбалы мөрімен бекітіледі.
Жобамен келісуші барлық мемлекеттік органдары келісімдеу туралы анықтаманың барлық тармақтарын толтыруға міндетті.
Жобаны келісімдеу туралы анықтама жобаның басқа да материалдарымен бірге істе болуы керек және қайтарып алуға болмайды.
Әкім, әкімнің орынбасары және аппарат басшысы жобамен келісуді басқа мерзімге белгілей алады.
Әкімнің, әкімнің орынбасарының тапсырмасы бойынша шешімдерді жедел қабылдау мақсатында, атқарушы органдардың басшылары немесе оларды алмастыратын лауазымды тұлғалар да (лауазымы басшының орынбасарынан төмен емес) жобаға бұрыштама қоя алады. Көрсетілген лауазымды тұлғалар жобаны дайындағаны немесе бұрыштама қол қойғаны туралы тиісті атқарушы органның біріншіі басшысына баяндайды.
Жобаның көшірмесін келісуге алған кезде атқарушы органдар жобаға басқа мүдделі органдардың алдын ала бұрыштама қоюын талап етуге, сондай-ақ басқа белгілермен байланысты келісуден бас тартпауы тиіс.

24. По итогам рассмотрения проекта согласующий орган должен представить разработчику за подписью первого руководителя либо лица, его замещающего, один из следующих вариантов ответа:
1) проект согласован без замечаний (виза на проекте);
2) проект согласован с замечаниями (виза на проекте с замечаниями, которые должны быть приложены);
3) в согласовании проекта отказано (прилагается мотивированный отказ).
25. По окончании сроков согласования разработчик проекта сводит все предложения (устраняет замечания) заинтересованных органов в окончательный вариант проекта. При этом, в процессе подготовки окончательного варианта проекта разработчик в обязательном порядке устраняет замечания исполнительных органов, с которыми он согласился, и вновь согласовывает проект с руководителями органов, внесшими предложения, замечания при первом согласовании.
Разработчик проекта при внесении проекта в аппарат в обязательном порядке указывает в пояснительной записке причины отсутствия визы органа, чьи интересы затрагиваются данным проектом (при наличии такого факта), при этом, к внесенным материалам прилагается копия документа, подтверждающего внесение его в соответствующий орган для согласования. В случае отсутствия такого подтверждения, проект может считаться не направленным в заинтересованный орган на согласование.
При необходимости по указанию акима, заместителя акима или руководителя аппарата проект может быть направлен на дополнительное согласование.
26. К проекту, разработчиком, в обязательном порядке, прилагается пояснительная записка по установленной форме (приложение 3) с обоснованием необходимости принятия данного проекта, социально-экономических последствий, в случае его принятия, предполагаемые финансовые затраты, связанные с его реализацией, а также сведения о том, какие акты акимата и акима ранее были приняты по данному вопросу, и как они исполнялись.
Если проекты актов носят нормативный характер и (или) затрагивают социально-экономические вопросы, разработчик в пояснительной записке обязан указать конкретные цели, сроки ожидаемых результатов и предполагаемую эффективность вносимых предложений. В случае принятия акиматом или акимом данных актов, разработчик, по итогам их реализации, должен представить краткий отчет о результатах их действия в соответствии с установленными в актах сроками.
Проекты объемом более двух листов и приложения к проектам должны быть полистно парафированы руководителем государственного органа–разработчика проекта.
27. Разработчик проекта одновременно в проекте предусматривает нормы по приведению постановлений акимата и (или) решений и распоряжений акима в соответствие с принимаемым актом и (или) предусматривает поручение о соответствующем их приведении с установлением конкретных сроков.

24. Келісуші орган жобаны қараудың нәтижесі бойынша бірінші басшының немесе оны алмастыратын тұлғаның қолы қойылған жауаптың нұсқасын әзірлеушіге ұсынуы тиіс:
1)0жоба ескертусіз келісілді (жобаға бұрыштама қойылады);
2) жоба ескертумен келісілді (жобаға ескертумен бұрыштама қоса берілуі0тиіс);
3) жобаға келісуден бас тартылды (дәлелді бас тарту қоса беріледі).
25. Келісу мерзімі аяқталғаннан кейін жобаны әзірлеуші мүдделі органдардың барлық ұсыныстарын жобаның түптілікті нұсқасына жинақтайды (ескертуді тәртіпке келтіреді). Түпкілікті нұсқаны дайындау үдерісінде әзірлеуші өзі келіскен атқарушы органдардың ескертуін міндетті түрде тәртіпке келтіреді және бірінші келісу кезіндегі ұсыныс, ескерту енгізген органдардың басшыларымен жобаны қайтадан келіседі.
Жобаны әзірлеуші жобаны аппаратқа енгізген кезде мүддесі осы жобада көзделген органның бұрыштамасының болмауының себебін (осындай дерек бар болған жағдайда) түсіндірме жазбада міндетті түрде көрсетеді, бұл ретте, енгізілген материалдарға тиісті органға келісу үшін енгізілгенін растайтын құжаттың көшірмесі қоса беріледі. Осындай растау болмаған жағдайда, жоба мүдделі0органға0келісуге0жіберілмеген0болып0есептеледі.
Қажет болған жағдайда, әкімнің, әкім орынбасарының немесе аппарат басшысының нұсқауы бойынша жобаны қайта келісуге жіберуге болады.
26. Әзірлеуші осы жобаны қабылдау қажеттігін, қабылданған жағдайда, әлеуметтік-экономикалық себеп-салдарын, оны іске асырумен байланысты қаржы шығыстары негізделген, белгіленген нысан бойынша түсіндірме жазбаны (3-қосымша), сондай-ақ бұл мәселе бойынша бұрын әкімдіктің және әкімнің қандай актілері қабылданғаны және олардың қалай орындалғаны туралы мәліметтерді міндетті түрде жобаға қоса береді.
Егер актілердің жобасы нормативтік сипатта болса (немесе) әлеуметтік-экономикалық мәселелер көзделсе, әзірлеуші түсіндірме жазбада нақты мақсатын, күтілген нәтиженің мерзімін және енгізіліп отырған мәселенің тиімділігін көрсетуге міндетті. Бұл актілерді әкімдік немесе әкім қабылдаған жағдайда, оларды іске асыру қортындысы бойынша әзірлеуші актілерді белгіленген мерзімге сәйкес қолданылу нәтижесі туралы қысқаша есептілік тапсыруы тиіс.
Жобаны әзірлеуші мемлекеттік органның басшысы көлемі екі парақтан артық жобаның және жобаға қосымшаның әр парағына қол қоюы тиіс.
27. Жобаны әзірлеуші жобада бір мезгілде әкімдік қаулыларын және (немесе) әкім шешімдері мен өкімдерін қабылданатын актілерге сәйкес келтіру жөнінде норманы және (немесе) нақты мерзімін белгілей отырып, оларды сәйкес келтіру туралы тапсырманы көздейді.

28. Разработанный (доработанный) проект на двух языках (с приложением к нему пояснительной записки, указателя рассылки и справки-обоснования, утвержденной приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 4 сентября 2006 года № 240, к актам, подлежащим регистрации в территориальном органе юстиции, и копий актов, в которые данным проектом вносятся изменения и дополнения) представляется исполнительным органом в аппарат для проведения экспертизы и подготовки заключения (далее - экспертиза) по проекту.
Перед регистрацией в аппарате проект проверяется отделом организационно-контрольной работы и документационного обеспечения аппарата на соответствие требованиям делопроизводства.
При наличии замечаний о несоответствии проекта требованиям делопроизводства, аппарат до регистрации проекта вправе его возвратить разработчику.
Проект постановления акимата с приложением необходимых форм (приложения 1-5), разработчик, сопроводительным письмом на имя руководителя аппарата либо лица, исполняющее его обязанности, представляет в аппарат для его регистрации. Срок представления проекта постановления: не менее 5 (пяти) рабочих дней до назначенной даты проведения заседания акимата.
После регистрации проект в аппарате проверяется на аутентичность его текстов на государственном и русском языках и проходит экспертизу.
Экспертиза проводится для оценки качества подготовки, своевременности, полноты раскрытия рассматриваемых вопросов и предлагаемых мер по их разрешению, обоснованности финансово-экономических, правовых и иных аспектов проекта, определения возможных отрицательных последствий.
Государственно-правовой отдел аппарата проводит юридическую экспертизу проекта на предмет соответствия компетенции акимата и акима, правилам юридической техники, нормативным правовым актам вышестоящего уровня, а также определяет вид принимаемого акта и необходимость его государственной регистрации в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
В необходимых случаях к актам акимата и акима прилагаются заключения соответствующих структурных подразделений аппарата акима (приложение 4).
Срок проведения экспертизы проекта не должен превышать 3 (трех) рабочих дней с даты регистрации проекта в аппарате.
Аппарат в ходе проверки на аутентичность его текстов, проведения экспертизы или по ее результатам вправе возвратить проект разработчику на доработку по основаниям:
1) неаутентичности текстов проекта на государственном и русском языках;
2) несоответствия его законодательству Республики Казахстан;
3) представления с нарушением требований настоящего Регламента.
Отрицательное экспертное заключение по другим мотивам не может служить основанием для возврата проекта.

28. Атқарушы орган екі тілде әзірленген (пысықталған) жоба (оған түсіндірме жазба, тарату көрсеткіші мен аумақтық әділет органында тіркеуге жатқызылған актілердің Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2006 жылғы 4 қырқүйектегі № 240 бұйрығымен бекітілген анықтама - негіздемесін және осы жобамен өзгертулер мен толықтырулар енгізілетін актілердің көшірмесін қоса беру арқылы) сараптама жүргізу және жоба бойынша қорытынды шығару үшін (одан00әрі0-0сараптама) аппаратқа ұсынылады.
Аппаратта тіркеуге алмас бұрын аппараттың ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттамамен қамтамасыз ету бөлімі жобаны іс қағаздарын жүргізудің талаптарына сәйкестігін тексереді.
Жобаның іс қағаздарын жүргізу талаптарына сәйкес еместігі туралы ескерту бар болған жағдайда, аппарат тіркеуге дейін жобаны әзірлеушіге қайтаруға құқығы бар.
Әкімдік қаулысының жобасын әзірлеуші барлық қоса берілген нысандармен бірге (1-5 қосымша), аппарат басшысының немесе оның міндетін атқарушының атына жазылған ілеспе хатпен бірге оны тіркеу үшін аппаратқа ұсынады. Қаулының жобасын ұсыну мерзімі: әкімдік мәжілісін өткізуге тағайындалған күнге дейін кем дегенде 5 (бес) жұмыс күні бұрын ұсынылады.
Жоба аппаратта тіркелгеннен кейін мәтіннің мемлекеттік және орыс тіліндегі түпнұсқасы тексеріледі және сараптамадан өткізіледі.
Қаралатын мәселелердің және оларды шешу жөніндегі ұсынылған шараларды дайындау сапасы, дер кезінде орындалуы, толық ашылуы, жобаның қаржы-экономикалық, құқықтық және аспектілерінің негізділігін бағалау, өзге де жағымсыз себептерін анықтау үшін сараптама жүргізіледі.
Аппараттың мемлекеттік-құқықтық бөлімі жобаның әкімдік пен әкімнің құзыретіне сәйкестігіне, заңнама темхникасына, жоғары дәрежелі нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігіне байланысты заңгерлік сараптама жасайды, сондай-ақ қабылданатын актінің түрін және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік тіркеу қажеттігін анықтайды.
Қажет болған жағдайда әкімдік пен әкімнің актілеріне әкім аппаратының тиісті құрылымдық бөлімшелерінің қортындысы қоса беріледі (4-қосымша).
Жобаға сараптама жүргізу мерзімі, жоба аппаратта тіркелген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспауы тиіс.
Аппарат мәтінінің түпнұсқасын тексеру, сараптама жүргізу барысында немесе оның нәтижесі бойынша жобаны мына негіздер бойынша әзірлеушіге пысықтауға қайтаруға құқығы бар:
1) жобаның мемлекеттік және орыс тілдеріндегі мәтіннің түпнұсқасының сәйкес болмауы;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес болмауы;
3) осы Регламенттің талаптарын бұза отырып ұсыну.
Басқа себептер бойынша теріс сараптама қортындысы жобаны қайтаруға негіз бола алмайды.

33. Замена ранее разосланных экземпляров постановлений акимата, решений и распоряжений акима при технических ошибках может быть произведена только с разрешения руководителя аппарата.
Получателям первоначально разосланных экземпляров рассылаются исправленные варианты постановлений, решений, распоряжений со штампом "Бұрынғы жіберілгеннің орнына". В этом случае первоначально разосланные документы должны быть отозваны в аппарат.
Ответственность при этом несет отдел аппарата, вносивший проект на рассмотрение акимата или курирующий вопрос, вносимый государственным органом.
34. Акты акимата и (или) акима, носящие общеобязательное значение, касающиеся прав, свобод и обязанностей граждан, подлежат государственной регистрации в территориальном органе Министерства юстиции Республики Казахстан и обязательному официальному опубликованию в газетах и иных периодических изданиях, определенных для официальных публикаций.
Взаимодействие с территориальным органом юстиции по вопросам государственной регистрации актов акимата и акима района осуществляет государственно-правовой отдел аппарата, который определяет необходимость государственной регистрации актов. Направление актов акимата и акима для публикации осуществляется государственно-правовым отделом акима района.
35. Предоставление доступа заинтересованным лицам для ознакомления с принятыми акиматом и акимом нормативно правовыми актами, кроме тех, которые содержат государственные секреты или охраняемую законом тайну, является обязательным и осуществляется государственно-правовым отделом аппарата по согласованию с руководителем аппарата.
5. Порядок организации исполнения актов и поручений
Президента, Правительства, Премьер-Министра
Республики Казахстан, акимата и акима.
36. Организация исполнения законодательных актов, актов Президента, Правительства, Премьер-Министра Республики Казахстан, акимата и акима осуществляется в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 27 апреля 2010 года № 976 "Об утверждении Правил подготовки, согласования и представления на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проекта послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, подготовки, согласования и представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, реализации послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан", настоящим Регламентом и иным законодательством Республики Казахстан.

33. Әкімдік қаулыларының, әкімнің шешімдері мен өкімдерінің техникалық қатесі бар болған жағдайда, бұрын таратылған данасын аппарат басшысының рұқсатымен ғана ауыстыруға болады.
Алғашқы таратылған дананы алушыларға "Бұрынғы жіберілгеннің орнына" мөртаңбасы бар қаулылар, шешімдер мен өкімдердің түзетілген нұсқасы таратылады. Осы жағдайда, алғашқы таратылған құжаттар аппаратқа қайтарылуы тиіс.
Осы жағдайда, жобаны әкімдіктің қарауына енгізген немесе мемлекеттік органымен ұсынылған жетекшілік етуші мәселе бойынша жауапкершілік, аппараттың бөліміне жүктеледі.
34. Әкімдіктің және (немесе) әкімнің жалпыға бірдей міндетті маңызы бар, азаматтадың құқығы, бостандығы мен міндеттеріне қатысты актілер Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органдарында мемлекеттік тіркеуге және жергілікті атқарушы органдарымен белгіленген газетте және өзге де мерзімді басылымдарда 0ресми жариялауға жатады.
Аумақтық әділет органымен әкімдік пен аудан әкімінің актілерін мемлекеттік тіркеу мәселелері бойынша өзара іс-әрекет жасау, мемлекеттік тіркеу қажеттігін анықтайтын аппараттың мемлекеттік-құқықтық бөлімімен жүзеге асырылады. Әкімдік пен әкімнің актілерін жариялауға жіберу аудан әкімінің 0мемлекеттік-құқықтық бөлімімен жүзеге асырылады.
35. Мемлекеттік құпия немесе заңмен қорғалатын құпиядан басқа, әкімдік және әкіммен қабылдаған нормативтік құқықтық актілермен танысу үшін мүдделі тұлғаларға қолжетімді болуы міндетті болып табылады және оны аппарат басшысының келісімі бойынша аппараттың мемлекеттік-құқықтық бөлімі жүзеге асырады.
5. Қазақстан Республикасы Президенті, Үкіметі,
Премьер-Министрінің, әкімдіктің және
әкімнің актілері мен тапсырмаларын
орындауды ұйымдастыру тәртібі
36. Қазақстан Республикасы Президенті, Үкіметі, Премьер-Министрінің, әкімдік және әкім актілерін орындауды ұйымдастыру Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 сәуірдегі "Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауының жобасын дайындау, келісу және Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің заң актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Президентінің Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру, "Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" № 976 Жарлығына, осы Регламентке және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарына сәйкес жүзеге 0асырылады.

37. На контроль берутся законодательные акты, акты и поручения Президента, Правительства, Премьер-Министра Республики Казахстан, акимата, акима и иные поручения государственных органов и должностных лиц в пределах своей компетенции.
38. Ответственность за своевременное и качественное исполнение законодательных актов, актов и поручений Президента, Правительства, Премьер-Министра Республики Казахстан, акимата и акима возлагается на первых руководителей исполнительных органов, которым они направлены на исполнение.
39. В поручении акима и его заместителей устанавливаются сроки исполнения документов. В случае не установления сроков, определяется месячный срок исполнения, исчисляемый со дня поступления документа, а при наличии грифа "срочно" - десятидневный срок.
40. Если поручение не может быть выполнено в установленный срок, то первый руководитель органа, ответственного за исполнение поручения (либо лицо, исполняющее его обязанности), должен сообщить о причинах задержки и в установленном порядке ходатайствовать о продлении срока его исполнения. Продление срока исполнения поручения допускается не более двух раз.
41. Обеспечение деятельности по контролю за сроками исполнения законодательных актов, актов и поручений Президента, Правительства, Премьер-Министра Республики Казахстан, акимата и акима осуществляется аппаратом в порядке, определяемом акимом.
42. Аппарат, систематически информируя акима о ходе выполнения законодательных актов, актов и поручений Президента, Правительства, Премьер-Министра Республики Казахстан, акимата и акима, обеспечивает деятельность акима по контролю за их исполнением.
Заместители акима, руководитель аппарата по фактам грубых нарушений установленного порядка исполнения законодательных актов, актов и поручений Президента, Правительства, Премьер-Министра Республики Казахстан, акимата и акима могут вносить предложения по привлечению виновных должностных лиц к дисциплинарной ответственности.
Приложение 1
к Регламенту акимата
Щербактинского района
СПРАВКА
о согласовании проекта постановления акимата Щербактинского района,
решения/распоряжения акима Щербактинского района
Наименование проекта: "_______________________"
Кем вносится: ________________________________
Обоснование необходимости принятия проекта: ________________________
По этому вопросу ранее принимались постановления, решения/распоржения (дата, номер): ________________________________________________________
Проект акта согласован с заместителями акима Щербактинского района: ____________________________________________________________________
Проект акта согласован с руководителем аппарата акима Щербактинского района:
_____________________________________________________________
Наименования государственных органов, ведомств
С кем проект персонально согласован
Замечания, поправки
Подпись, дата, печать
1
2
3
4
Государственно правовой отдел аппарата акима Щербактинского района
Редактор государственного языка
Руководитель органа, вносящего проект: ____________________________
__________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
_________________________________ "___" _________ 20____ года
(подпись) (инициал имени, фамилия)
Печать
Исполнитель:
Телефон:
Приложение 2
к регламенту акимата
Щербактинского района
Лист учета результатов голосования
по проекту постановления акимата Щербактинского района
"_________________________________________________"
(наименование проекта)
№ п/п
Ф.И.О. членов акимата района
Должность
"За"
"Против"
"Воздержался"
1
2
3
4
5
6
1
заместитель акима Щербактинского района
2
заместитель акима Щербактинского района
3
руководитель аппарата акима Щербактинского района
4
руководитель отдела ________________
(наименование)
Всего проголосовало членов акимата Щербактинского района
Руководитель государственного органа–разработчика проекта
_________ _______________________
(подпись) (инициалы имени, фамилия) "___" ___________ 20___ года
Печать
Исполнитель:
Телефон:
Приложение 3
к регламенту акимата
Щербактинского района
Пояснительная записка к проекту постановления акимата
(решения, распоряжения акима) Щербактинского района "____________________________________________"
(наименование проекта)
№ п/п
Перечень сведений, которые должны быть отражены в пояснительной записке
Информация государственного органа-разработчика
1
2
3
1.
Государственный орган-разработчик проекта
2.
Обоснование необходимости принятия проекта
3.
Предполагаемые социально-экономические и/или/ правовые последствия в случае принятия проекта
4.
Предполагаемые финансовые затраты, связанные с реализацией проекта
5.
Конкретные цели, сроки ожидаемых результатов и предполагаемая эффективность принятия проекта
6.
Сведения о нормативных правовых актах, принятых ранее по вопросам, рассматриваемым в проекте, и результатах их реализации
7.
Необходимость последующего приведения в соответствие с законодательством, предложения о внесении изменений или признании утратившими силу ранее принятых нормативных правовых актов для приведения их в соответствие с проектом
8.
Результаты дополнительной экспертизы (правовой, экономической, экологической, финансовой и других) в случае ее проведения по поручению акима Щербактинского района (его заместителей)
9.
Иные сведения
Руководитель государственного органа–разработчика проекта
_________ ________________________
(подпись) (инициал имени, фамилия) "___"_________ 20___ года
Печать
Исполнитель:
Телефон:
Приложение 4
к регламенту акимата
Щербактинского района
Акиму района
_____________________
(фамилия и инициалы)
Заключение
к проекту постановления акимата
(решения акима) Щербактинского района "_______________________________________________"
(наименование проекта) по результатам экспертизы в аппарате акима Щербактинского района
_______________________________________________________________
(наименование структурного подразделения)
Аппарат акима Щербактинского района, рассмотрев проект постановления (решения) "_______________________________________________________________________________
_______________________________________", внесенного
(наименование проекта)
______________________________________________________________________________,
(наименование государственного органа-разработчика проекта)
в соответствии с ______________________________________________________
(указывается название, номер и пункт документа или поручения ____________________________________________________________________
центральных государственных органов, акима Щербактинского района)
или в инициативном порядке, сообщает следующее.
Необходимость принятия данного проекта постановления (решения) (далее – проект) обусловлена _________________________________________________
(указывается обоснование)
При подготовке проекта соблюдены (не соблюдены) требования Регламента акимата Щербактинского района (если имеются какие-либо нарушения, то они излагаются с указанием ссылок на конкретные пункты Регламента).
За принятие проекта проголосовали _________ членов акимата, против __________, воздержались _________ членов акимата (указывается в случае принятия проекта путем голосования).
Предполагаемые социально-экономические и/или правовые последствия в случае принятия проекта ______________________________________________
(указываются возможные последствия)
____________________________________________________________________
Предполагаемые финансовые затраты, связанные с реализацией проекта, потребуют _________________ тенге бюджетных средств, которые предусмотрены (не предусмотрены) в районном бюджете и/или потребуют (не потребуют) дополнительных ассигнований из районного бюджета и/или других источников0финансирования.
По результатам экспертизы проекта в структурных подразделениях аппарата имелись (не имелись) замечания содержательного и правового характера, в том числе по юридической технике (замечания излагаются подробно), которые были (не были) устранены разработчиком при доработке проекта0(при0наличии0такого0факта).
Кроме того, _________________________________________________________
(при необходимости приводятся другие
____________________________________________________________________
дополнительные сведения)
Принятие проекта позволит ____________________________________________
(указываются ожидаемые результаты
____________________________________________________________________
и предполагаемая эффективность принятия проекта)
В связи с изложенным, полагаем возможным принять проект (отклонить либо направить его на доработку или дополнительное согласование).
Руководитель аппарата акима
Щербактинского района _________________________________
(подпись) (инициал имени, фамилия)
"____"___________20___ года
Приложение 5
к Регламенту акимата
Щербактинского района
Справка-обоснование к проекту постановления акимата
(решения/распоряжения акима) Щербактинского района
(нужное подчеркнуть)
"___________________________________"
(наименование проекта)

37. Қазақстан Республика Президенті, Үкіметі, Премьер-Министрінің, әкімдіктің, әкімнің заң актілері мен тапсырмалары және мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыреті аясында өзге де актілер мен тапсырмалар бақылауға алынады.
38. Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің, Премьер-Министрінің, әкімдіктің және әкімнің Заң актілері мен тапсырмаларын дер кезінде әрі сапалы орындалуы бойынша жауапкершілік атқарушы органдардың бірінші басшыларына жүктеледі.
39. Әкімнің және оның орынбасарларының тапсырмаларында құжаттарды орындау мерзімі белгіленеді. Мерзімі белгіленбеген жағдайда, құжат түскен күннен бастап бір ай мерзіміне белгіленеді, ал "жедел" белгісі бар болса – он күн мерзіміне белгіленеді.
40. Егер тапсырманы белгіленген мерзімде орындау мүмкін болмаса, онда тапсырман орындауға жауапты органының бірінші басшысы (немесе оның міндетін атқарушы тұлға) кешігудің себептері туралы хабарлауы және оның орындау мерзімін ұзарту туралы белгіленген тәртіпте өтініш беруі тиіс. Тапсырманы орындау мерзімін ұзартуға екі реттен артық жол берілмейді.
41. Қазақстан Республикасы Президенті, Үкіметі, Премьер-Министрінің, әкімдіктің және әкімнің актілері мен тапсырмаларын орындау мерзімін бақылау жөніндегі қызметті қамтамасыз ету әкіммен тағайындалған тәртіпте аппаратпен жүзеге асырылады.
42. Қазақстан Республикасы Президенті, Үкіметі, Премьер-Министрінің, әкімдік және әкімнің заң актілері мен тапсырмаларын орындалу барысы туралы әкімге үнемі хабардар ете отырып, орындалуын бақылау жөніндегі қызметін қамтамасыз етеді.
Әкімнің орынбасарлары, аппарат басшысы заң актілерін, Қазақстан Республикасы Президенті, Үкіметі, Премьер-Министрінің, әкімдіктің және әкімнің актілері мен тапсырмаларын орындау үшін белгіленген тәртібін өрескел бұзу деректері бойынша кінәлі лауазымды тұлғаларды тәртіптік жауапкершілікке тарту жөнінде ұсыныс енгізе алады.
Шарбақты ауданы
әкімдігінің регламентіне
1-қосымша
Шарбақты ауданы әкімдігі қаулысының,
Шарбақты ауданы әкімі шешімінің/өкімінің жобасын келісу туралы
АНЫҚТАМА
Жобаның атауы: "_____________________________________________"
Кім ұсынады: ______________________________________________
Жобаны қабылдау қажеттігінің негіздемесі:
Бұл мәселе бойынша бұрын қабылданған қаулылар,
шешімдер/өкімдер (күні,нөмірі): _________________________________
Актінің жобасы Шарбақты ауданы әкімінің орынбасарларымен келісілді:
______________________________________________________________
Актінің жобасы Шарбақты ауданы әкімінің аппарат басшысымен келісілді:
Мемлекеттік органдары, ведомстволардың атаулары
Жоба нақты кіммен келісілді
Ескертулер, түзетулер
Қолы, күні, мөрі
1
2
3
4
Аудан әкімі аппаратының мемлекеттік-құқықтық бөлімі
Мемлекеттік тіл жөніндегі редактор
Жобаны00енгізуші00органның00басшысы:__________________________
_______________________________________________________________
(мемлекеттік00органның00атауы)
__________ _________________________20__жылғы "___" ____________
(қолы)000000(атының00бірінші00әрпі,00тегі)
Мөр
Орындаушы:
Телефон:
Шарбақты ауданы
әкімдігінің регламентіне
2-қосымша
Шарбақты әкімдігі қаулысының жобасы бойынша
дауыс беру нәтижелерінің есеп парағы "_____________________________________________________________" (жобаның атауы)
Рр/с №
Аудан әкімдігі мүшелерінің Т.А.Ә.
Лауазымы
"Қолдайды"
"Қарсы"
"Қалыс қалды"
1
2
3
4
5
6
1
Шарбақты аудан әкімінің орынбасары
2
Шарбақты ауданы әкімінің орынбасары
3
Шарбақты ауданы әкімі аппаратының басшысы
4
_______________
(атауы)
бөлімінің басшысы
Барлық дауыс берген Шарбақты ауданы әкімдігінің мүшелері
Жобаны00әзірлеуші-мемлекеттік00органның00басшысы
______________ ________________________ 20 ___ жылғы0"___"_____
(қолы)0000000000(атының00бірінші00әрпі,00тегі)
Мөр
Орындаушы
Телефон:
Шарбақты ауданы
әкімдігінің регламентіне
3-қосымша
Шарбақты ауданы әкімдігі қаулысының
(әкім шешімінің, өкімінің) жобасына түсініктеме хат "______________________________________________________" (жобаның атауы)
р/с №
Түсініктеме хатта көрініс табуға тиісті мәліметтер тізбесі
Мемлекеттік органның - әзірлеушінің ақпараты
1
2
3
1
Мемлекеттік орган - жобаны әзірлеуші
2
Жобаны қабылдау қажеттілігінің негіздемесі
3
Жоба қабылданған жағдайда болжанатын әлеуметтік-экономикалық және/немесе/ құқықтық салдарлар
4
Жобаны іске асырумен байланысты болжалды қаржылық шығындар
5
Жобаны қабылдаудың нақты мақсаттары, күтілетін нәтижелердің мерзімі және болжалды тиімділігі
6
Жобада қарастырылатын мәселелер бойынша бұрын қабылданған нормативтік құқықтық актілер және оларды іске асыру нәтижелері туралы мәліметтер
7
Бұрын қабылданған нормативтік құқықтық актілерді жобаға сәйкестендіру үшін оларды кейіннен заңнамаға сәйкестендіру қажеттілігі, өзгерістер енгізу немесе күші жойылды деп тану туралы ұсыныстар
8
Қосымша (құқықтық, экономикалық, экологиялық, қаржылық және басқа да) сараптамалардың нәтижелері, егер ол аудан әкімінің (оның орынбасарларының) тапсырмасы бойынша өткізілген жағдайда
9
Өзге де мәліметтер
Жобаны00әзірлеуші-мемлекеттік00органның00басшысы
______ ____________________________ 20_____жылғы "___" ____
(қолы)00(атының00бірінші00әрпі,00тегі)
Мөр
Орындаушы:
Телефон:
Шарбакты ауданы
әкімдігінің регламентіне
4-қосымша
Аудан әкіміне
____________________
(тегі, аты-жөні)
Шарбақты ауданы әкімдігі қаулысының (әкімі шешімінің)
жобасына қорытынды "_____________________________________________________________" (жобаның атауы) Шарбақты ауданы әкімі аппаратындағы сараптама нәтижелері бойынша ___________________________________________________________ (құрылымдық00бөлімшенің00атауы)
Шарбақты ауданы әкімі аппараты
_________________________________________________________",
(жобаның атауы)
"_______________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі және тармағы немесе орталық мемлекеттік органдарының, Шарбақты аудан әкімінің тапсырмасы көрсетіледі) сәйкес ______________________________________________________ енгізілген
(жобаны әзірлеуші-мемлекеттік органның атауы)
______________________________________________________________ немесе бастамашылық тәртібінде қаулының (шешімнің) жобасын қарап, келесіні хабарлайды.
Осы қаулының (шешімнің) жобасын (одан әрі - жоба) қабылдауға________________________________________________
(негіздемесі көрсетіледі)
негізделген.
Жобаны дайындау кезінде Шарбақты ауданы әкімдігі регламентінің талаптары сақталған (сақталмаған) (егер қандайда болмасын заң бұзушылық болса, онда олар Регламенттің нақты тармақтарына сілтеме жасай отырып, жазылады).
Жобаны қабылдау үшін ________________әкімдік мүшелері қолдап дауыс берді, ________________ әкімдік мүшесі қарсы болды, ________________ әкімдік мүшесі қалыс қалды (жоба дауыс беру жолымен қабылданған жағдайда көрсетіледі).
Жоба қабылданған жағдайда болжанатын әлеуметтік-экономикалық және/немесе құқықтық сесалдары:__________________________________ (болжанатын салдарлар көрсетіледі)
___________________________________________________________________.
Жобаны іске асырумен байланысты болжамды қаржылық шығындар ретінде ________________ теңге бюджеттік қаражатты қажет етеді, аудандық бюджетте көзделген (көзделмеген) және/немесе аудандық бюджеттен және/немесе басқа да қаржыландыру көздерінен қосымша қаржы бөлуді қажет етеді (қажет етпейді).
Аудан әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшелерінде жобаға жүргізілген сараптаманың нәтижелері бойынша мазмұны жағынан және құқықтық сипаттағы, оның ішінде заң техникасы бойынша ескерту болды (болмады) (ескерту толық жазылады), оларды әзірлеуші жобаны пысықтау кезінде жойылды (жойылмады) (мұндай факт болған жағдайда).
Бұдан басқа_________________________________________________
(қажет болған жағдайда
____________________________________________________________________.
Қосымша мәліметтер келтіріледі)
Жобаны қабылдау _______________________________________________
(көрсетілетін нәтиже және қабылдаудың болжамды тиімділігі көрсетіледі)
____________________________________________мүмкіндік береді.
Баяндалғанның негізінде, жобаны қабылдауға болады (болмайды немесе оны пысықтауға немесе қосымша келісуге жіберу қажет) деп пайымдаймыз.
Шарбақты ауданы әкімі
аппаратының басшысы _______ __________________________
(қолы) (атының бірінші әрпі, тегі)
20___жылғы "___"____________
Шарбақты ауданы
әкімдігінің регламентіне
5-қосымша
Аудан әкімдігі қаулысының (әкімі шешімінің/өкімінің)
жобасына анықтама – негіздеме
(керектісін сызу) "______________________________________________"
(жобаның00атауы)