О корректировке базовых ставок земельного налога
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 29 сентября 2015 года № 50/388-5с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 28 октября 2015 года № 3386. Утратило силу решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 29 мая 2018 года № 28/238-6с
Сноска. Утратило силу решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 29.05.2018 № 28/238-6с (вводится в действие после официального опубликования с 01.01.2019).
В соответствии с пунктом 1 статьи 387 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. На основании схемы зонирования земель города Шымкент, утвержденной решением Шымкентского городского маслихата от 24 июня 2014 года № 37/257-5с (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2736), базовые ставки земельного налога, установленные статьями 379, 381, 383 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс):
повысить для земель, находящихся:
в зонах 1, 2, 4, 5, 6 за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, на 50 процентов;
в зоне 7 за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, на 40 процентов.
Для земель, находящихся в зонах 3, 8, 9, 10 за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, оставить утвержденные базовые налоговые ставки согласно статей 381 и 378 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
2. Признать утратившим силу решение Шымкентского городского маслихата от 8 августа 2014 года № 39/266-5с "О корректировке базовых ставок земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2784, опубликовано в газете "Панорама Шымкента" от 29 августа 2014 года).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
городского маслихата Е. Хван
Секретарь городского маслихата Н. Бекназаров

Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 50/388-5c шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 28 қазанда № 3386 болып тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2018 жылғы 29 мамырдағы № 28/238-6с шешiмiмен
Ескерту. Күшi жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 29.05.2018 № 28/238-6с (ресми жарияланғаннан кейін 01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 387 бабының 1 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 маусымындағы № 37/257-5с шешімімен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2736 нөмірімен тіркелген) Шымкент қаласының жерді аймақтарға бөлу бөлу схемасы негізінде, "Салық және бюджетке төленетін басқада міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 379, 381, 383 баптармен белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері:
жоғарылатылсын:
1, 2, 4, 5, 6 аймақтарда автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) жерлерді қоспағанда 50 пайызға;
7 аймақта автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) жерлерді қоспағанда 40 пайызға.
3, 8, 9, 10 аймақтарда автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) жерлерді қоспағанда, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 381 және 378 баптарына сәйкес белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері қалдырылсын.
2. Шымкент қалалық мәслихатының 8 тамыздағы 2014 жылғы № 39/266-5с "Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2784 тіркелген 2014 жылғы 29 тамыздағы "Шымкент келбеті" газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы Е.Хван
Қалалық мәслихат
хатшысы Н.Бекназаров