Об утверждении положении аппаратов акима села, сельского округа
Постановление акимата Байдибекского района Южно-Казахстанской области от 19 февраля 2015 года № 189. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 10 марта 2015 года № 3070. Утратило силу постановлением акимата Байдибекского района Южно-Казахстанской области от 5 мая 2016 года № 204
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Байдибекского района Южно-Казахстанской области от 05.05.2016 № 204.
В соответсвии с Законом Республики Казахстан 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Байдибекского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) положение о государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Бөген" акимата Байдибекского района" согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" согласно приложению 11 к настоящему постановлению;

Ауыл, ауылдық округ әкімі аппараттарының ережелерін бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 19 ақпандағы № 189 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 10 наурызда № 3070 болып тіркелді. Күшi жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы Бәйдібек ауданы әкiмдiгiнiң 2016 жылғы 5 мамырдағы № 204 қаулысымен
Ескерту. Күшi жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы Бәйдібек ауданы әкiмдiгiнiң 05.05.2016 № 204 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Жарлығына сәйкес, Бәйдібек ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
11) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.

2. Государственному учреждению "Аппарата акима Байдибекского района" в порядке, установленном законодательным актами Республики Казахстан обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Байдибекского района и информационно-правовой системе "Әділет";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Байдибекского района.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района Б. Тасболатова.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Б. Кошербай
Приложение 1 к
постановлению
акимата Байдибекского
районо
от 19 февраля 2015 года № 189
Положение о государственном учереждение "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере местного государственного управления.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района"по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района";

2. "Бәйдібек ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Бәйдібек ауданы аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) осы қаулыны Бәйдібек ауданы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Б.Тасболатовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б.Көшербай
Бәйдібек ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 19 ақпандағы
№ 189 қаулысына 1-қосымша
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты"
мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі жергілікті мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица. Республика Казахстан, Южно Казахстанская область, Байдибекский район, село Агыбет улица Молдагулова дом № 4 индекс 160201.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района": проведение государственной политики на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
15. Задача государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района":
информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима.
16. Функции государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района":
1) содействует исполнению гражданами и юридическими лицами норм Конституции Республики Казахстан, законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов;
2) содействует сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
3) разрабатывает и вносит в вышестоящий акимат для утверждения соответствующим маслихатом бюджетные программы, администратором которых выступает аппарат акима;

8. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Оңтүстік Қазақстан облысы, Бәйдібек ауданы, Ағыбет ауылы, Молдағұлова көшесі № 4 үй, индекс 160201.
10. Мемлекеттік органның толық атауы- "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі занамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқықығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
15. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің міндеттері: әкiмнiң қызметiн ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету.
16. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) азаматтар мен заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы Конституциясының, заңдарының, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметi актiлерiнiң, орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдар нормативтiк құқықтық актілерiнiң нормаларын орындалуына жәрдемдеседi;
2) салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi жинауға жәрдемдеседi;
3) әкім аппараты әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаларды әзірлеп, тиісті мәслихаттың бекітуі үшін жоғары тұрған әкімдіктің қарауына енгізеді;

4) при разработке бюджетной программы, администратором которой выступает аппарат акима, выносит на обсуждение собрания местного сообщества предложения по финансированию вопросов местного значения по направлениям, предусмотренным в составе бюджета района в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
5) принимает участие в работе сессий маслихата района при утверждении (уточнении) местного бюджета;
6) рассматривает обращения, заявления, жалобы граждан, принимает меры по защите прав и свобод граждан;
7) в пределах своей компетенции осуществляет регулирование земельных отношений;
8) обеспечивает сохранение коммунального жилищного фонда селского округа, а также строительство, реконструкцию, ремонт и содержание автомобильных дорог в сельском округе;
9) организует в пределах своей компетенции водоснабжение населенных пунктов и регулирует вопросы водопользования;
10) организует работы по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
11) организует погребение безродных и общественные работы по содержанию в надлежащем состоянии кладбищ и иных мест захоронения.
12) содействует организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
13) осуществляет похозяйственный учет;
14) участвует в проведении идентификации сельскохозяйственных животных в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан;
15) содействует функционированию государственных пунктов искусственного осеменения сельскохозяйственных животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, убойных площадок (площадок по убою сельскохозяйственных животных), скотомогильников (биотермических ям), специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них;
16) осуществляет сбор оперативной информации в области агропромышленного комплекса и сельских территорий и предоставляет ее местному исполнительному органу района (акимату);
17) участвует в проведении сельскохозяйственной переписи;
18) выявляет лиц с низким уровнем дохода для участия в программах микрокредитования;
19) обеспечивает проведение конкурса "Лучший по профессии в агропромышленном комплексе";
20) определяет места выпаса животных на землях населенного пункта;
21) принимает решения об установлении карантина или ограничительных мероприятий по представлению главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора в случае возникновения заразных болезней животных на соответствующей территории;
22) принимает решения о снятии ограничительных мероприятий или карантина по представлению главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора после проведения комплекса ветеринарных мероприятий по ликвидации очагов заразных болезней животных на соответствующей территории;

4) әкім аппараты әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаны әзірлеу кезінде жергілікті қоғамдастық жиналысының талқылауына жергілікті маңызы бар мәселелерді Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес аудан бюджетінің құрамында көзделген бағыттар бойынша қаржыландыру жөніндегі ұсыныстарды шығарады;
5) жергілікті бюджетті бекіту (нақтылау) кезінде аудан мәслихаты сессияларының жұмысына қатысады;
6) азаматтардың өтiнiштерiн, арыздарын, шағымдарын қарайды, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау жөнiнде шаралар қолданады;
7) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асырады;
8) ауылдық округтiң коммуналдық тұрғын үй қорының сақталуын, сондай-ақ ауылдық округте автомобиль жолдарының салынуын, қайта жаңартылуын, жөнделуiн және күтiп ұсталуын қамтамасыз етедi;
9) өз құзыретi шегiнде елдi мекендердi сумен жабдықтауды ұйымдастырады және су пайдалану мәселелерiн реттейдi;
10) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады;
11) туысы жоқ адамдарды жерлеуді және зираттар мен өзге де жерлеу орындарын тиісті қалпында күтіп-ұстау жөніндегі қоғамдық жұмыстарды ұйымдастырады;
12) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдеседi;
13) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асырады;
14) Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiруді жүргізуге қатысады;
15) ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердің, сою алаңдарының (ауыл шаруашылығы жануарларын сою алаңдарының), мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың), пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарының (көмінділердің) жұмыс iстеуiне жәрдемдеседі;
16) агроөнеркәсiптiк кешен мен ауылдық аумақтар саласында жедел ақпарат жинауды жүзеге асырады және оны ауданның жергiлiктi атқарушы органына (әкiмдiкке) береді;
17) ауыл шаруашылығы санағын жүргiзуге қатысады;
18) микрокредит беру бағдарламаларына қатысуы үшiн табысы төмен адамдарды анықтайды;
19) "Агроөнеркәсіп кешеніндегі үздік кәсіп иесі" конкурсын өткізуді қамтамасыз етеді;
20) елді мекен жерлерінде мал жаятын орындарды айқындайды;
21) тиісті аумақта жануарлардың жұқпалы аурулары пайда болған жағдайда, бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың ұсынуы бойынша карантинді немесе шектеу iс-шараларын белгілеу туралы шешімдер қабылдайды;
22) тиісті аумақта жануарлардың жұқпалы ауруларының ошақтарын жою жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар кешені жүргізілгеннен кейін бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың ұсынуы бойынша шектеу іс-шараларын немесе карантинді тоқтату туралы шешімдер қабылдайды;

23) обеспечивает ветеринарные пункты служебными помещениями в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
24) выявляет малообеспеченных лиц, вносит в вышестоящие органы предложения по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организует обслуживание одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
25) обеспечивает трудоустройство лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказывает иную социально-правовую помощь;
26) организует помощь инвалидам;
27) организует общественные работы, молодежную практику и социальные рабочие места;
28) организует совместно с уполномоченным органом по физической культуре и спорту и общественными объединениями инвалидов проведение оздоровительных и спортивных мероприятий среди инвалидов;
29) организует совместно с общественными объединениями инвалидов культурно-массовые и просветительские мероприятия;
30) координирует оказание благотворительной и социальной помощи инвалидам;
31) координирует оказание социально уязвимым слоям населения благотворительной помощи;
32) содействует кадровому обеспечению сельских организаций здравоохранения;
33) в случае необходимости оказания неотложной медицинской помощи организует доставку больных до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь;
34) содействует развитию местной социальной инфраструктуры;
35) организует движение общественного транспорта;
36) взаимодействует с органами местного самоуправления;
37) обеспечивает предоставление переданного в управление районного коммунального имущества в имущественный наем (аренду) физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа;
38) определяет приоритетные направления деятельности и обязательные объемы работ (услуг), финансируемых из бюджета, переданных коммунальных государственных предприятий;
39) обеспечивает сохранность переданного коммунального имущества;
40) осуществляет управление переданными районными коммунальными юридическими лицами;
41) согласовывает годовую финансовую отчетность переданного в управление районного коммунального государственного предприятия, утверждаемую решением местного исполнительного органа;
42) устанавливает цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые переданными в управление коммунальными казенными предприятиями;
43) утверждает индивидуальные планы финансирования переданных районных коммунальных государственных учреждений из местного бюджета;

23) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ветеринариялық пункттерді қызметтік үй-жайлармен қамтамасыз етеді;
24) табысы аз адамдарды анықтайды, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізеді, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастырады;
25) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз етеді және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсетеді;
26) мүгедектерге көмек көрсетуді ұйымдастырады;
27) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастырады;
28) дене шынықтыру және спорт жөніндегі уәкiлеттi органмен және мүгедектердiң қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп, мүгедектер арасында сауықтыру және спорттық iс-шаралар өткiзудi ұйымдастырады;
29) мүгедектердiң қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп, мәдени-бұқаралық және ағарту iс-шараларын ұйымдастырады;
30) мүгедектерге қайырымдылық және әлеуметтiк көмек көрсетуді үйлестiредi;
31) халықтың әлеуметтiк жағынан әлсіз топтарына қайырымдылық көмек көрсетуді үйлестіреді;
32) ауылдық денсаулық сақтау ұйымдарын кадрлармен қамтамасыз етуге жәрдемдеседі;
33) шұғыл медициналық көмек көрсету қажет болған жағдайда ауруларды дәрігерлік көмек көрсететін таяу жердегі денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізіп салуды ұйымдастырады;
34) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдеседi;
35) қоғамдық көлiк қозғалысын ұйымдастырады;
36) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасайды;
37) басқаруына берілген аудандық коммуналдық мүлікті жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығынсыз мүліктік жалға (жалдауға) береді;
38) берілген коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар қызметінің басым бағыттарын және бюджеттен қаржыландырылатын жұмыстарының (көрсетілетін қызметтерінің) міндетті көлемдерін айқындайды;
39) берілген коммуналдық мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді;
40) берілген аудандық коммуналдық заңды тұлғаларды басқаруды жүзеге асырады;
41) жергілікті атқарушы органның шешімімен бекітілетін, басқаруына берілген аудандық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынның жылдық қаржылық есептілігін келіседі;
42) басқаруына берілген коммуналдық қазыналық кәсіпорындар өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын белгілейді;
43) берілген аудандық коммуналдық мемлекеттік мекемелердің жергілікті бюджеттен қаржыландырылуының жеке жоспарларын бекітеді;

44) формирует доходные источники;
45) обеспечивает открытие в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета контрольного счета наличности местного самоуправления, предназначенного для зачисления денег, направляемых на реализацию функций местного самоуправления;
46) утверждает план поступлений и расходов денег местного самоуправления после согласования с собранием местного сообщества;
47) составляет и утверждает сводный план поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
48) обеспечивает деятельность организаций дошкольного воспитания и обучения, учреждений культуры, за исключением учереждений культуры, расположенных городах областного значения;
49) организует учет детей дошкольного и школьного возраста;
50) обеспечивает функционирование опорных школ (ресурсных центров);
51) обеспечивает дошкольное воспитание и обучение, в том числе организует в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, медицинское обслуживание в организациях дошкольного воспитания и обучения;
52) в случае отсутствия школы организует в населенном пункте бесплатный подвоз обучающихся до ближайшей школы и обратно;
53) в пределах своей компетенции организует и обеспечивает исполнение законодательства Республики Казахстан по вопросам о воинской обязанности и воинской службы, мобилизационной подготовки и мобилизации, а также в сфере гражданской защиты;
54) обеспечивает оповещение военнообязанных и призывников о вызове их в местные органы военного управления;
55) предоставляет в местные органы военного управления района документы, подтверждающие количественный и качественный состав военнообязанных, призывников и допризывников;
56) обеспечивает доставку граждан из других местностей в местные органы военного управления района при проведении приписки допризывников и призыве граждан на воинскую службу;
57) создает инфраструктуру для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха;
58) оказывает содействие в материально-техническом обеспечении учреждений спорта;
59) создает условия для развития физической культурой и спортом по месту жительства физических лиц и в местах их массового отдыха на территории соответствующей административно-территориальной единицы;

44) кіріс көздерін қалыптастырады;
45) бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органда әкімдердің жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыруына бағытталатын ақшаны есепке жатқызуға арналған, жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотының ашылуын қамтамасыз етеді;
46) жергілікті қоғамдастықтың жиналысында келісілгеннен кейін жергілікті өзін-өзі басқарудың ақша түсімдері мен шығыстары жоспарын бекітеді;
47) мемлекеттік мекемелердің өздерінің иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін ақша түсімдері мен шығыстарының жиынтық жоспарын Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес жасайды және бекітеді;
48) облыстық маңызы бар қалаларда орналасқан мәдениет мекемелерін қоспағанда, мектепке дейін тәрбие беретін және оқытатын ұйымдардың, мәдениет мекемелерінің қызметін қамтамасыз етеді;
49) мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балаларды есепке алуды ұйымдастырады;
50) тірек мектептердің (ресурс орталықтарының) жұмыс істеуін қамтамасыз етеді;
51) мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды қамтамасыз етеді, оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарына медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастырады;
52) елді мекенде мектеп болмаған жағдайда білім алушыларды таяудағы мектепке дейін және кері қарай тегін жеткізіп салуды ұйымдастырады;
53) өз құзыретi шегiнде әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет, жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру мәселелері жөніндегі, сондай-ақ азаматтық қорғау саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуын ұйымдастырады және қамтамасыз етедi;
54) әскери міндеттілерді және әскерге шақырылушыларды, оларды жергілікті әскери басқару органдарына шақырылғаны туралы хабардар етеді;
55) аудандардың тиісті жергілікті әскери басқару органдарына әскери міндеттілердің, әскерге шақырылушылардың және әскер жасына дейінгілердің сандық және сапалық құрамын растайтын құжаттарды береді;
56) әскер жасына дейінгілерге тіркеу жүргізген және азаматтарды әскери қызметке әскерге шақырған кезде басқа жергілікті жерлерден аудандардың әскери басқару органдарына азаматтарды жеткізуді қамтамасыз етеді;
57) жеке адамдардың тұрғылықты жері бойынша және олардың көпшілік демалатын орындарда спортпен шұғылдануы үшін инфрақұрылым жасайды;
58) спорт мекемелерiне қолдау жасайды және олардың материалдық-техникалық қамтамасыз етiлуіне жәрдем көрсетедi;
59) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк аумағында жеке адамдардың тұрғылықты жерiнде және олардың көпшілік демалатын орындарында дене шынықтыру мен спортты дамыту үшiн жағдайлар жасайды;

60) в местностях, где нет органов государственной регистрации актов гражданского состояния, производит прием документов на регистрацию актов гражданского состояния граждан, проживающих на их территории, и передачу их в регистрирующий орган района для государственной регистрации актов гражданского состояния и внесения сведений в Государственную базу данных о физических лицах в сроки, предусмотренные Кодексом Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", также выдачу и вручение свидетельств о регистрации актов гражданского состояния;
61) организует работу по сохранению исторического и культурного наследия;
62) ведет реестр непрофессиональных медиаторов.
63) принимает работников по трудовому договору за счет экономии бюджетных средств и (или) поступлений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении;
64) рассматривает дела об административных правонарушениях и налагает административные взыскания за административные правонарушения, предусмотренные статьями 144 (частью второй), 146, 147, 204, 386, 408 и 505 Кодекса Республики Казахстан Об административных правонарушениях, совершенные на территории сельского округа;
65) регулирует вопросы административно-территориального устройства в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
66) оказывает государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
67) организует совершение нотариальных действий, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
68) к ведению акима сельского округа законадательством Республики Казахстан может быть отнесено решение иных вопросов.
17. Права и обязанности:
Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" для реализации предусмотренных настоящим положением полномочий имеет право:
1) представлять интересы акима, государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" в судах, во взаимоотношениях с государственными органами, организациях по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
2) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и материалы от должностных лиц государственных органов и организаций;
3) исполнять качественно и в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и центральных органов, акимов и акиматов области, района;
4) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан.
В обязанности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" входит:
1) осуществление организационной, правовой, информационной, аналитической работы аппарата акима и его материально-техническое обеспечение;

60) азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу органдары жоқ жерлерде өздерінің аумағында тұратын азаматтардың азаматтық хал актілерін тіркеуге арналған құжаттарды қабылдауды және азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу және оларды Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" кодексінде көзделген мерзімдерде Жеке тұлғалар туралы мемлекеттік дерекқорға мәліметтер енгізу үшін ауданның тіркеуші органына беруді, сондай-ақ азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктер беру мен тапсыруды жүргізеді;
61) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады;
62) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізеді;
63) бюджет қаражаттарын үнемдеудің және (немесе) Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнамасында көзделген түсімдердің есебінен еңбек шарты бойынша қызметкерлер қабылдайды;
64) Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексінің 144 (екінші бөлігінде), 146, 147, 204, 386, 408 және 505-баптарында көзделген, ауылдық округтің аумағында жасалған әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердi қарайды және әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін әкімшілік жазалар қолданады;
65) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік-аумақтық құрылыс мәселелерін реттейді;
66) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсетеді;
67) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен нотариаттық әрекеттер жасауды ұйымдастырады;
68) ауылдық округі әкімінің құзырына Қазақстан Республикасының заңдарымен мәселелерді шешу жатқызылуы мүмкін.
17. Құқықтары мен міндеттері:
Осы ережемен қарастырылған өкілеттілікті іске асыру үшін "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі:
1 ) тиісті аумақта басқарудың тиімділігін көтеру жөніндегі мәселелер бойынша соттарда, мемлекеттік органдармен қарым-қатынастарда әкімнің, "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін білдіруге;
2) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың және ұйымдардың лауазымды тұлғаларынан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және материалдарды сұратып алуға;
3) Қазақстан Республикасының Президентi, Yкіметі және орталық органдардың, облыс, аудан әкімдіктерінің, әкімдерінің актілерi мен тапсырмаларын мерзімінде сапалы орындауға;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын ұстануға.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің міндеттеріне:
1) әкім аппаратының ұйымдастырушылық, құқықтық, ақпараттық, талдамалық қызметін жүзеге асыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;

2) качественное оказание государственных услуг населению в соответствии с действующим законодательством;
3) реализация законодательства Республики Казахстан о государственной службе, повышение квалификации кадров в системе государственных органов района;
4) представление соответствующей информации в уполномоченный орган по оценке качества оказания государственных услуг;
5) свовременное информирование соответствующих акимов районов, компетентных государственных органов об общественно-политической, социальной обстановке на местах, о нарушении требовании действующего законодательства в сфере охраны окружающей среды и недропользования и строительства.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" осуществляется первым руководителем (акимом), который несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Байдибекского района в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района":
1) представляет на утверждение акимата района Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района";
2) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района";
3) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района";
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает распоряжения и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района";

2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес тұрғындарға сапалы мемлекеттік қызмет көрсету;
3) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын жүзеге асыру, ауданның мемлекеттік органдар жүйесінде кадрлар біліктілігін арттыру;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын бағалау жөнінде уәкілетті органға тиісті ақпарат ұсыну;
5) тиісті аудан әкімін, құзырлы мемлекеттік органдарды жергілікті жердегі қоғамдық-саяси, әлеуметтік жағдай туралы, қоршаған ортаны қорғау және жер қойнауын пайдалану және құрылыс саласындағы қолданыстағы заң нормаларының талаптарының бұзылуы туралы уақытылы хабардар ету кіреді.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы (әкім) жүзеге асырады.
19. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес Бәйдібек ауданының әкімімен қызметіне тағайындалады және қызметінен босатылады.
20. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін аудан әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметінен босатады;
3) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттерін және өкілеттілігін белгілейді;
4) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін мадақтайды, Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
5) өз құзыреті шегінде "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлерге міндетті өкім шығарады және нұсқаулар береді;

6) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
7) проводит раздельные сходы с населением сельского округа;
8) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
9) представляет государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" в государственных органах, иных организациях;
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Агыбет" акимата Байдибекского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 к
постановлению
акимата Байдибекского
районо
от 19 февраля 2015 года № 189
Положение о государственном учереждение "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере местного государственного управления.

6) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
7) ауылдық округ тұрғындарымен бөлек жиындар өткізеді;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет етеді және дербес жауап береді;
9) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемені білдіреді.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ағыбет ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бәйдібек ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 19 ақпандағы
№ 189 қаулысына 2-қосымша
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты"
мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. Ережеге орыс тіліндегі мәтінге өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек ауданы әкімдігінің 02.11.2015 № 462 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі жергілікті мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

2. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района"по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района";
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица. Республика Казахстан, Южно Казахстанская область, Байдибекский район, село Шакпак улица С. Абдижаппарова дом № 34 индекс 160212.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района".
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением акимата Байдибекского района Южно-Казахстанской области от 02.11.2015 № 462 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" осуществляется из местного бюджета.

2. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Оңтүстік Қазақстан облысы, Бәйдібек ауданы, Шақпақ ауылы, С. Әбдіжапаров көшесі № 34 үй, индекс 160212.
10. Мемлекеттік органның толық атауы- "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.

13. Государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района": проведение государственной политики на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
15. Задача государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района":
информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима.
16. Функции государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района":
1) содействует исполнению гражданами и юридическими лицами норм Конституции Республики Казахстан, законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов;
2) содействует сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
3) разрабатывает и вносит в вышестоящий акимат для утверждения соответствующим маслихатом бюджетные программы, администратором которых выступает аппарат акима;
4) при разработке бюджетной программы, администратором которой выступает аппарат акима, выносит на обсуждение собрания местного сообщества предложения по финансированию вопросов местного значения по направлениям, предусмотренным в составе бюджета района в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
5) принимает участие в работе сессий маслихата района при утверждении (уточнении) местного бюджета;
6) рассматривает обращения, заявления, жалобы граждан, принимает меры по защите прав и свобод граждан;
7) в пределах своей компетенции осуществляет регулирование земельных отношений;
8) обеспечивает сохранение коммунального жилищного фонда селского округа, а также строительство, реконструкцию, ремонт и содержание автомобильных дорог в сельском округе;
9) организует в пределах своей компетенции водоснабжение населенных пунктов и регулирует вопросы водопользования;

13. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі занамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқықығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
15. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің міндеттері: әкiмнiң қызметiн ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету.
16. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) азаматтар мен заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы Конституциясының, заңдарының, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметi актiлерiнiң, орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдар нормативтiк құқықтық актілерiнiң нормаларын орындалуына жәрдемдеседi;
2) салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi жинауға жәрдемдеседi;
3) әкім аппараты әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаларды әзірлеп, тиісті мәслихаттың бекітуі үшін жоғары тұрған әкімдіктің қарауына енгізеді;
4) әкім аппараты әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаны әзірлеу кезінде жергілікті қоғамдастық жиналысының талқылауына жергілікті маңызы бар мәселелерді Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес аудан бюджетінің құрамында көзделген бағыттар бойынша қаржыландыру жөніндегі ұсыныстарды шығарады;
5) жергілікті бюджетті бекіту (нақтылау) кезінде аудан мәслихаты сессияларының жұмысына қатысады;
6) азаматтардың өтiнiштерiн, арыздарын, шағымдарын қарайды, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау жөнiнде шаралар қолданады;
7) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асырады;
8) ауылдық округтiң коммуналдық тұрғын үй қорының сақталуын, сондай-ақ ауылдық округте автомобиль жолдарының салынуын, қайта жаңартылуын, жөнделуiн және күтiп ұсталуын қамтамасыз етедi;
9) өз құзыретi шегiнде елдi мекендердi сумен жабдықтауды ұйымдастырады және су пайдалану мәселелерiн реттейдi;

5) свовременное информирование соответствующих акимов районов, компетентных государственных органов об общественно-политической, социальной обстановке на местах, о нарушении требовании действующего законодательства в сфере охраны окружающей среды и недропользования и строительства.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" осуществляется первым руководителем (акимом), который несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Байдибекского района в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района":
1) представляет на утверждение акимата района Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района";
2) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района";
3) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района";
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает распоряжения и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района";
6) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
7) проводит раздельные сходы с населением сельского округа;
8) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
9) представляет государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" в государственных органах, иных организациях;
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

5) тиісті аудан әкімін, құзырлы мемлекеттік органдарды жергілікті жердегі қоғамдық-саяси, әлеуметтік жағдай туралы, қоршаған ортаны қорғау және жер қойнауын пайдалану және құрылыс саласындағы қолданыстағы заң нормаларының талаптарының бұзылуы туралы уақытылы хабардар ету кіреді.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы (әкім) жүзеге асырады.
19. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес Бәйдібек ауданының әкімімен қызметіне тағайындалады және қызметінен босатылады.
20. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін аудан әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметінен босатады;
3) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттерін және өкілеттілігін белгілейді;
4) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін мадақтайды, Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
5) өз құзыреті шегінде "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлерге міндетті өкім шығарады және нұсқаулар береді;
6) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
7) ауылдық округ тұрғындарымен бөлек жиындар өткізеді;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет етеді және дербес жауап береді;
9) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемені білдіреді.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района", относится к коммунальной собственности.
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными постановлением акимата Байдибекского района Южно-Казахстанской области от 02.11.2015 № 462 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алгабас" акимата Байдибекского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3 к
постановлению
акимата Байдибекского
районо
от 19 февраля 2015 года № 189
Положение о государственном учереждение "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере местного государственного управления.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алғабас ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бәйдібек ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 19 ақпандағы
№ 189 қаулысына 3-қосымша
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты"
мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі жергілікті мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.

4. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района"по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района";
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица. Республика Казахстан, Южно Казахстанская область, Байдибекский район, село Акбастау улица Сейтказы дом № 14/1 индекс 160202.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

4. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Оңтүстік Қазақстан облысы, Бәйдібек ауданы, Ақбастау ауылы, Сейтқазы көшесі № 14/1 үй, индекс 160202.
10. Мемлекеттік органның толық атауы- "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі занамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқықығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

65) регулирует вопросы административно-территориального устройства в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
66) оказывает государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
67) организует совершение нотариальных действий, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
68) к ведению акима сельского округа законадательством Республики Казахстан может быть отнесено решение иных вопросов.
17. Права и обязанности:
Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" для реализации предусмотренных настоящим положением полномочий имеет право:
1) представлять интересы акима, государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" в судах, во взаимоотношениях с государственными органами, организациях по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
2) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и материалы от должностных лиц государственных органов и организаций;
3) исполнять качественно и в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и центральных органов, акимов и акиматов области, района;
4) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан.
В обязанности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" входит:
1) осуществление организационной, правовой, информационной, аналитической работы аппарата акима и его материально-техническое обеспечение;
2) качественное оказание государственных услуг населению в соответствии с действующим законодательством;
3) реализация законодательства Республики Казахстан о государственной службе, повышение квалификации кадров в системе государственных органов района;
4) представление соответствующей информации в уполномоченный орган по оценке качества оказания государственных услуг;
5) свовременное информирование соответствующих акимов районов, компетентных государственных органов об общественно-политической, социальной обстановке на местах, о нарушении требовании действующего законодательства в сфере охраны окружающей среды и недропользования и строительства.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" осуществляется первым руководителем (акимом), который несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и осуществление им своих функций.

65) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік-аумақтық құрылыс мәселелерін реттейді;
66) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсетеді;
67) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен нотариаттық әрекеттер жасауды ұйымдастырады;
68) ауылдық округі әкімінің құзырына Қазақстан Республикасының заңдарымен мәселелерді шешу жатқызылуы мүмкін.
17. Құқықтары мен міндеттері:
Осы ережемен қарастырылған өкілеттілікті іске асыру үшін "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі:
1) тиісті аумақта басқарудың тиімділігін көтеру жөніндегі мәселелер бойынша соттарда, мемлекеттік органдармен қарым-қатынастарда әкімнің, "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін білдіруге;
2) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың және ұйымдардың лауазымды тұлғаларынан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және материалдарды сұратып алуға;
3) Қазақстан Республикасының Президентi, Yкіметі және орталық органдардың, облыс, аудан әкімдіктерінің, әкімдерінің актілерi мен тапсырмаларын мерзімінде сапалы орындауға;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын ұстануға.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің міндеттеріне:
1) әкім аппаратының ұйымдастырушылық, құқықтық, ақпараттық, талдамалық қызметін жүзеге асыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес тұрғындарға сапалы мемлекеттік қызмет көрсету;
3) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын жүзеге асыру, ауданның мемлекеттік органдар жүйесінде кадрлар біліктілігін арттыру;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын бағалау жөнінде уәкілетті органға тиісті ақпарат ұсыну;
5) тиісті аудан әкімін, құзырлы мемлекеттік органдарды жергілікті жердегі қоғамдық-саяси, әлеуметтік жағдай туралы, қоршаған ортаны қорғау және жер қойнауын пайдалану және құрылыс саласындағы қолданыстағы заң нормаларының талаптарының бұзылуы туралы уақытылы хабардар ету кіреді.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы (әкім) жүзеге асырады.

19. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Байдибекского района в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района":
1) представляет на утверждение акимата района Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района";
2) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района";
3) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района";
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает распоряжения и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района";
6) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
7) проводит раздельные сходы с населением сельского округа;
8) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
9) представляет государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" в государственных органах, иных организациях;
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

19. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес Бәйдібек ауданының әкімімен қызметіне тағайындалады және қызметінен босатылады.
20. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін аудан әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметінен босатады;
3) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттерін және өкілеттілігін белгілейді;
4) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін мадақтайды, Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
5) өз құзыреті шегінде "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлерге міндетті өкім шығарады және нұсқаулар береді;
6) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
7) ауылдық округ тұрғындарымен бөлек жиындар өткізеді;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет етеді және дербес жауап береді;
9) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемені білдіреді.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Акбастау" акимата Байдибекского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 4 к
постановлению
акимата Байдибекского
районо
от 19 февраля 2015 года № 189
Положение о государственном учереждение "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере местного государственного управления.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района"по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района";

24. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Ақбастау ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бәйдібек ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 19 ақпандағы
№ 189 қаулысына 4-қосымша
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. Ережеге орыс тіліндегі мәтінге өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек ауданы әкімдігінің 02.11.2015 № 462 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі жергілікті мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица. Республика Казахстан, Южно Казахстанская область, Байдибекский район, село Жарыкбас улица Аулиетас дом б/н индекс 160208.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района": проведение государственной политики на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
15. Задача государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района":
информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима.
16. Функции государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района":
1) содействует исполнению гражданами и юридическими лицами норм Конституции Республики Казахстан, законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов;
2) содействует сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
3) разрабатывает и вносит в вышестоящий акимат для утверждения соответствующим маслихатом бюджетные программы, администратором которых выступает аппарат акима;

8. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Оңтүстік Қазақстан облысы, Бәйдібек ауданы, Жарықбас ауылы, Аулиетас көшесі н/ үй, индекс 160208.
10. Мемлекеттік органның толық атауы- "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі занамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқықығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
15. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің міндеттері: әкiмнiң қызметiн ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету.
16. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) азаматтар мен заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы Конституциясының, заңдарының, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметi актiлерiнiң, орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдар нормативтiк құқықтық актілерiнiң нормаларын орындалуына жәрдемдеседi;
2) салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi жинауға жәрдемдеседi;
3) әкім аппараты әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаларды әзірлеп, тиісті мәслихаттың бекітуі үшін жоғары тұрған әкімдіктің қарауына енгізеді;

2) качественное оказание государственных услуг населению в соответствии с действующим законодательством;
3) реализация законодательства Республики Казахстан о государственной службе, повышение квалификации кадров в системе государственных органов района;
4) представление соответствующей информации в уполномоченный орган по оценке качества оказания государственных услуг;
5) свовременное информирование соответствующих акимов районов, компетентных государственных органов об общественно-политической, социальной обстановке на местах, о нарушении требовании действующего законодательства в сфере охраны окружающей среды и недропользования и строительства.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" осуществляется первым руководителем (акимом), который несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Байдибекского района в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района":
1) представляет на утверждение акимата района Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района";
2) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района";
3) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района";
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает распоряжения и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района";

2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес тұрғындарға сапалы мемлекеттік қызмет көрсету;
3) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын жүзеге асыру, ауданның мемлекеттік органдар жүйесінде кадрлар біліктілігін арттыру;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын бағалау жөнінде уәкілетті органға тиісті ақпарат ұсыну;
5) тиісті аудан әкімін, құзырлы мемлекеттік органдарды жергілікті жердегі қоғамдық-саяси, әлеуметтік жағдай туралы, қоршаған ортаны қорғау және жер қойнауын пайдалану және құрылыс саласындағы қолданыстағы заң нормаларының талаптарының бұзылуы туралы уақытылы хабардар ету кіреді.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы (әкім) жүзеге асырады.
19. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес Бәйдібек ауданының әкімімен қызметіне тағайындалады және қызметінен босатылады.
20. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін аудан әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметінен босатады;
3) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттерін және өкілеттілігін белгілейді;
4) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін мадақтайды, Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
5) өз құзыреті шегінде "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлерге міндетті өкім шығарады және нұсқаулар береді;

6) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
7) проводит раздельные сходы с населением сельского округа;
8) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
9) представляет государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" в государственных органах, иных организациях;
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными постановлением акимата Байдибекского района Южно-Казахстанской области от 02.11.2015 № 462 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Алмалы" акимата Байдибекского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 5 к
постановлению
акимата Байдибекского
районо
от 19 февраля 2015 года № 189
Положение о государственном учереждение "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района

6) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
7) ауылдық округ тұрғындарымен бөлек жиындар өткізеді;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет етеді және дербес жауап береді;
9) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемені білдіреді.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Алмалы ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бәйдібек ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 19 ақпандағы
№ 189 қаулысына 5-қосымша
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже

1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере местного государственного управления.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района"по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района";
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица. Республика Казахстан, Южно Казахстанская область, Байдибекский район, село Боралдай улица Батыршаева дом № 155 индекс 160204.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района".

1. Жалпы ережелер
1. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі жергілікті мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Оңтүстік Қазақстан облысы, Бәйдібек ауданы, Боралдай ауылы, Батыршаев көшесі № 155 үй, индекс 160204.
10. Мемлекеттік органның толық атауы- "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.

12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района": проведение государственной политики на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
15. Задача государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района":
информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима.
16. Функции государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района":
1) содействует исполнению гражданами и юридическими лицами норм Конституции Республики Казахстан, законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов;
2) содействует сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
3) разрабатывает и вносит в вышестоящий акимат для утверждения соответствующим маслихатом бюджетные программы, администратором которых выступает аппарат акима;
4) при разработке бюджетной программы, администратором которой выступает аппарат акима, выносит на обсуждение собрания местного сообщества предложения по финансированию вопросов местного значения по направлениям, предусмотренным в составе бюджета района в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
5) принимает участие в работе сессий маслихата района при утверждении (уточнении) местного бюджета;
6) рассматривает обращения, заявления, жалобы граждан, принимает меры по защите прав и свобод граждан;
7) в пределах своей компетенции осуществляет регулирование земельных отношений;
8) обеспечивает сохранение коммунального жилищного фонда селского округа, а также строительство, реконструкцию, ремонт и содержание автомобильных дорог в сельском округе;

12. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі занамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқықығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
15. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің міндеттері: әкiмнiң қызметiн ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету.
16. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) азаматтар мен заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы Конституциясының, заңдарының, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметi актiлерiнiң, орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдар нормативтiк құқықтық актілерiнiң нормаларын орындалуына жәрдемдеседi;
2) салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi жинауға жәрдемдеседi;
3) әкім аппараты әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаларды әзірлеп, тиісті мәслихаттың бекітуі үшін жоғары тұрған әкімдіктің қарауына енгізеді;
4) әкім аппараты әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаны әзірлеу кезінде жергілікті қоғамдастық жиналысының талқылауына жергілікті маңызы бар мәселелерді Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес аудан бюджетінің құрамында көзделген бағыттар бойынша қаржыландыру жөніндегі ұсыныстарды шығарады;
5) жергілікті бюджетті бекіту (нақтылау) кезінде аудан мәслихаты сессияларының жұмысына қатысады;
6) азаматтардың өтiнiштерiн, арыздарын, шағымдарын қарайды, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау жөнiнде шаралар қолданады;
7) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асырады;
8) ауылдық округтiң коммуналдық тұрғын үй қорының сақталуын, сондай-ақ ауылдық округте автомобиль жолдарының салынуын, қайта жаңартылуын, жөнделуiн және күтiп ұсталуын қамтамасыз етедi;

5) свовременное информирование соответствующих акимов районов, компетентных государственных органов об общественно-политической, социальной обстановке на местах, о нарушении требовании действующего законодательства в сфере охраны окружающей среды и недропользования и строительства.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" осуществляется первым руководителем (акимом), который несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Байдибекского района в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района":
1) представляет на утверждение акимата района Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района";
2) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района";
3) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района";
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает распоряжения и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района";
6) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
7) проводит раздельные сходы с населением сельского округа;
8) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
9) представляет государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" в государственных органах, иных организациях;
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

5) тиісті аудан әкімін, құзырлы мемлекеттік органдарды жергілікті жердегі қоғамдық-саяси, әлеуметтік жағдай туралы, қоршаған ортаны қорғау және жер қойнауын пайдалану және құрылыс саласындағы қолданыстағы заң нормаларының талаптарының бұзылуы туралы уақытылы хабардар ету кіреді.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы (әкім) жүзеге асырады.
19. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес Бәйдібек ауданының әкімімен қызметіне тағайындалады және қызметінен босатылады.
20. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін аудан әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметінен босатады;
3) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттерін және өкілеттілігін белгілейді;
4) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін мадақтайды, Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
5) өз құзыреті шегінде "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлерге міндетті өкім шығарады және нұсқаулар береді;
6) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
7) ауылдық округ тұрғындарымен бөлек жиындар өткізеді;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет етеді және дербес жауап береді;
9) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемені білдіреді.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боралдай" акимата Байдибекского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 6 к
постановлению
акимата Байдибекского
районо
от 19 февраля 2015 года № 189
Положение о государственном учереждение "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере местного государственного управления.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Боралдай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бәйдібек ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 19 ақпандағы
№ 189 қаулысына 6-қосымша
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі жергілікті мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района"по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района";
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица. Республика Казахстан, Южно Казахстанская область, Байдибекский район, село Кошкарата улица Тойжанова дом № 1 индекс 160208.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района": проведение государственной политики на территории соответствующей административно-территориальной единицы.

5. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Оңтүстік Қазақстан облысы, Бәйдібек ауданы, Қошқарата ауылы, Тойжанов көшесі № 1 үй, индекс 160208.
10. Мемлекеттік органның толық атауы- "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі занамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқықығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.

2) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и материалы от должностных лиц государственных органов и организаций;
3) исполнять качественно и в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и центральных органов, акимов и акиматов области, района;
4) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан.
В обязанности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" входит:
1) осуществление организационной, правовой, информационной, аналитической работы аппарата акима и его материально-техническое обеспечение;
2) качественное оказание государственных услуг населению в соответствии с действующим законодательством;
3) реализация законодательства Республики Казахстан о государственной службе, повышение квалификации кадров в системе государственных органов района;
4) представление соответствующей информации в уполномоченный орган по оценке качества оказания государственных услуг;
5) свовременное информирование соответствующих акимов районов, компетентных государственных органов об общественно-политической, социальной обстановке на местах, о нарушении требовании действующего законодательства в сфере охраны окружающей среды и недропользования и строительства.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" осуществляется первым руководителем (акимом), который несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Байдибекского района в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района":
1) представляет на утверждение акимата района Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района";
2) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района";

2) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың және ұйымдардың лауазымды тұлғаларынан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және материалдарды сұратып алуға;
3) Қазақстан Республикасының Президентi, Yкіметі және орталық органдардың, облыс, аудан әкімдіктерінің, әкімдерінің актілерi мен тапсырмаларын мерзімінде сапалы орындауға;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын ұстануға.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің міндеттеріне:
1) әкім аппаратының ұйымдастырушылық, құқықтық, ақпараттық, талдамалық қызметін жүзеге асыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес тұрғындарға сапалы мемлекеттік қызмет көрсету;
3) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын жүзеге асыру, ауданның мемлекеттік органдар жүйесінде кадрлар біліктілігін арттыру;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын бағалау жөнінде уәкілетті органға тиісті ақпарат ұсыну;
5) тиісті аудан әкімін, құзырлы мемлекеттік органдарды жергілікті жердегі қоғамдық-саяси, әлеуметтік жағдай туралы, қоршаған ортаны қорғау және жер қойнауын пайдалану және құрылыс саласындағы қолданыстағы заң нормаларының талаптарының бұзылуы туралы уақытылы хабардар ету кіреді.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы (әкім) жүзеге асырады.
19. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес Бәйдібек ауданының әкімімен қызметіне тағайындалады және қызметінен босатылады.
20. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін аудан әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметінен босатады;

3) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района";
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает распоряжения и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района";
6) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
7) проводит раздельные сходы с населением сельского округа;
8) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
9) представляет государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" в государственных органах, иных организациях;
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

3) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттерін және өкілеттілігін белгілейді;
4) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін мадақтайды, Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
5) өз құзыреті шегінде "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлерге міндетті өкім шығарады және нұсқаулар береді;
6) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
7) ауылдық округ тұрғындарымен бөлек жиындар өткізеді;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет етеді және дербес жауап береді;
9) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемені білдіреді.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Борлысай" акимата Байдибекского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 7 к
постановлению
акимата Байдибекского
районо
от 19 февраля 2015 года № 189
Положение о государственном учереждение "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере местного государственного управления.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района"по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района";
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица. Республика Казахстан, Южно Казахстанская область, Байдибекский район, село Шалдар улица Камбашов дом № 1 индекс 160213.

5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Борлысай ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бәйдібек ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 19 ақпандағы
№ 189 қаулысына 7-қосымша
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі жергілікті мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Оңтүстік Қазақстан облысы, Бәйдібек ауданы, Шалдар ауылы, Камбашов көшесі № 1 үй, индекс 160213.

10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района": проведение государственной политики на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
15. Задача государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района":
информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима.
16. Функции государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района":
1) содействует исполнению гражданами и юридическими лицами норм Конституции Республики Казахстан, законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов;
2) содействует сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
3) разрабатывает и вносит в вышестоящий акимат для утверждения соответствующим маслихатом бюджетные программы, администратором которых выступает аппарат акима;
4) при разработке бюджетной программы, администратором которой выступает аппарат акима, выносит на обсуждение собрания местного сообщества предложения по финансированию вопросов местного значения по направлениям, предусмотренным в составе бюджета района в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
5) принимает участие в работе сессий маслихата района при утверждении (уточнении) местного бюджета;

10. Мемлекеттік органның толық атауы- "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі занамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқықығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
15. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің міндеттері: әкiмнiң қызметiн ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету.
16. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) азаматтар мен заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы Конституциясының, заңдарының, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметi актiлерiнiң, орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдар нормативтiк құқықтық актілерiнiң нормаларын орындалуына жәрдемдеседi;
2) салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi жинауға жәрдемдеседi;
3) әкім аппараты әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаларды әзірлеп, тиісті мәслихаттың бекітуі үшін жоғары тұрған әкімдіктің қарауына енгізеді;
4) әкім аппараты әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаны әзірлеу кезінде жергілікті қоғамдастық жиналысының талқылауына жергілікті маңызы бар мәселелерді Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес аудан бюджетінің құрамында көзделген бағыттар бойынша қаржыландыру жөніндегі ұсыныстарды шығарады;
5) жергілікті бюджетті бекіту (нақтылау) кезінде аудан мәслихаты сессияларының жұмысына қатысады;

5) свовременное информирование соответствующих акимов районов, компетентных государственных органов об общественно-политической, социальной обстановке на местах, о нарушении требовании действующего законодательства в сфере охраны окружающей среды и недропользования и строительства.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" осуществляется первым руководителем (акимом), который несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Байдибекского района в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района":
1) представляет на утверждение акимата района Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района";
2) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района";
3) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района";
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает распоряжения и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района";
6) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
7) проводит раздельные сходы с населением сельского округа;
8) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
9) представляет государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" в государственных органах, иных организациях;
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными постановлением акимата Байдибекского района Южно-Казахстанской области от 02.11.2015 № 462 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5) тиісті аудан әкімін, құзырлы мемлекеттік органдарды жергілікті жердегі қоғамдық-саяси, әлеуметтік жағдай туралы, қоршаған ортаны қорғау және жер қойнауын пайдалану және құрылыс саласындағы қолданыстағы заң нормаларының талаптарының бұзылуы туралы уақытылы хабардар ету кіреді.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек ауданы әкімдігінің 02.11.2015 № 462 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы (әкім) жүзеге асырады.
19. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес Бәйдібек ауданының әкімімен қызметіне тағайындалады және қызметінен босатылады.
20. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін аудан әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметінен босатады;
3) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттерін және өкілеттілігін белгілейді;
4) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін мадақтайды, Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
5) өз құзыреті шегінде "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлерге міндетті өкім шығарады және нұсқаулар береді;
6) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
7) ауылдық округ тұрғындарымен бөлек жиындар өткізеді;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет етеді және дербес жауап береді;
9) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемені білдіреді.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Боген" акимата Байдибекского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 8 к
постановлению
акимата Байдибекского
районо
от 19 февраля 2015 года № 189
Положение о государственном учереждение "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере местного государственного управления.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Бөген ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бәйдібек ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 19 ақпандағы
№ 189 қаулысына 8-қосымша
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. Ережеге орыс тіліндегі мәтінге өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек ауданы әкімдігінің 02.11.2015 № 462 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі жергілікті мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района"по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района";
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица. Республика Казахстан, Южно Казахстанская область, Байдибекский район, село Жамбыл улица Айнакожа дом № 5 индекс 160205.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района": проведение государственной политики на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
15. Задача государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района":
информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима.

5. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Оңтүстік Қазақстан облысы, Бәйдібек ауданы, Жамбыл ауылы, Айнақожа көшесі № 5 үй, индекс 160205.
10. Мемлекеттік органның толық атауы- "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі занамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқықығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
15. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің міндеттері: әкiмнiң қызметiн ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету.

2) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и материалы от должностных лиц государственных органов и организаций;
3) исполнять качественно и в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и центральных органов, акимов и акиматов области, района;
4) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан.
В обязанности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" входит:
1) осуществление организационной, правовой, информационной, аналитической работы аппарата акима и его материально-техническое обеспечение;
2) качественное оказание государственных услуг населению в соответствии с действующим законодательством;
3) реализация законодательства Республики Казахстан о государственной службе, повышение квалификации кадров в системе государственных органов района;
4) представление соответствующей информации в уполномоченный орган по оценке качества оказания государственных услуг;
5) свовременное информирование соответствующих акимов районов, компетентных государственных органов об общественно-политической, социальной обстановке на местах, о нарушении требовании действующего законодательства в сфере охраны окружающей среды и недропользования и строительства.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" осуществляется первым руководителем (акимом), который несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Байдибекского района в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района":
1) представляет на утверждение акимата района Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района";
2) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района";

2) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың және ұйымдардың лауазымды тұлғаларынан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және материалдарды сұратып алуға;
3) Қазақстан Республикасының Президентi, Yкіметі және орталық органдардың, облыс, аудан әкімдіктерінің, әкімдерінің актілерi мен тапсырмаларын мерзімінде сапалы орындауға;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын ұстануға.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің міндеттеріне:
1) әкім аппаратының ұйымдастырушылық, құқықтық, ақпараттық, талдамалық қызметін жүзеге асыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес тұрғындарға сапалы мемлекеттік қызмет көрсету;
3) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын жүзеге асыру, ауданның мемлекеттік органдар жүйесінде кадрлар біліктілігін арттыру;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын бағалау жөнінде уәкілетті органға тиісті ақпарат ұсыну;
5) тиісті аудан әкімін, құзырлы мемлекеттік органдарды жергілікті жердегі қоғамдық-саяси, әлеуметтік жағдай туралы, қоршаған ортаны қорғау және жер қойнауын пайдалану және құрылыс саласындағы қолданыстағы заң нормаларының талаптарының бұзылуы туралы уақытылы хабардар ету кіреді.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы (әкім) жүзеге асырады.
19. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес Бәйдібек ауданының әкімімен қызметіне тағайындалады және қызметінен босатылады.
20. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін аудан әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметінен босатады;

3) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района";
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает распоряжения и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района";
6) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
7) проводит раздельные сходы с населением сельского округа;
8) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
9) представляет государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" в государственных органах, иных организациях;
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными постановлением акимата Байдибекского района Южно-Казахстанской области от 02.11.2015 № 462 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

3) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттерін және өкілеттілігін белгілейді;
4) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін мадақтайды, Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
5) өз құзыреті шегінде "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлерге міндетті өкім шығарады және нұсқаулар береді;
6) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
7) ауылдық округ тұрғындарымен бөлек жиындар өткізеді;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет етеді және дербес жауап береді;
9) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемені білдіреді.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Жамбыл" акимата Байдибекского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 9 к
постановлению
акимата Байдибекского
районо
от 19 февраля 2015 года № 189
Положение о государственном учереждение "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере местного государственного управления.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района"по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района";
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица. Республика Казахстан, Южно Казахстанская область, Байдибекский район, село Кенестобе улица Костобе дом № 46 индекс 160207.

5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Жамбыл ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бәйдібек ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 19 ақпандағы
№ 189 қаулысына 9-қосымша
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі жергілікті мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Оңтүстік Қазақстан облысы, Бәйдібек ауданы, Кеңестөбе ауылы, Қостөбе көшесі № 46 үй, индекс 160207.

10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района": проведение государственной политики на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
15. Задача государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района":
информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима.
16. Функции государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района":
1) содействует исполнению гражданами и юридическими лицами норм Конституции Республики Казахстан, законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов;
2) содействует сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
3) разрабатывает и вносит в вышестоящий акимат для утверждения соответствующим маслихатом бюджетные программы, администратором которых выступает аппарат акима;
4) при разработке бюджетной программы, администратором которой выступает аппарат акима, выносит на обсуждение собрания местного сообщества предложения по финансированию вопросов местного значения по направлениям, предусмотренным в составе бюджета района в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;

10. Мемлекеттік органның толық атауы- "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі занамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқықығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
15. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің міндеттері: әкiмнiң қызметiн ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету.
16. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) азаматтар мен заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы Конституциясының, заңдарының, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметi актiлерiнiң, орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдар нормативтiк құқықтық актілерiнiң нормаларын орындалуына жәрдемдеседi;
2) салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi жинауға жәрдемдеседi;
3) әкім аппараты әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаларды әзірлеп, тиісті мәслихаттың бекітуі үшін жоғары тұрған әкімдіктің қарауына енгізеді;
4) әкім аппараты әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаны әзірлеу кезінде жергілікті қоғамдастық жиналысының талқылауына жергілікті маңызы бар мәселелерді Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес аудан бюджетінің құрамында көзделген бағыттар бойынша қаржыландыру жөніндегі ұсыныстарды шығарады;

5) свовременное информирование соответствующих акимов районов, компетентных государственных органов об общественно-политической, социальной обстановке на местах, о нарушении требовании действующего законодательства в сфере охраны окружающей среды и недропользования и строительства.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" осуществляется первым руководителем (акимом), который несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Байдибекского района в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района":
1) представляет на утверждение акимата района Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района";
2) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района";
3) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района";
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает распоряжения и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района";
6) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
7) проводит раздельные сходы с населением сельского округа;
8) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
9) представляет государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" в государственных органах, иных организациях;
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

5) тиісті аудан әкімін, құзырлы мемлекеттік органдарды жергілікті жердегі қоғамдық-саяси, әлеуметтік жағдай туралы, қоршаған ортаны қорғау және жер қойнауын пайдалану және құрылыс саласындағы қолданыстағы заң нормаларының талаптарының бұзылуы туралы уақытылы хабардар ету кіреді.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы (әкім) жүзеге асырады.
19. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес Бәйдібек ауданының әкімімен қызметіне тағайындалады және қызметінен босатылады.
20. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін аудан әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметінен босатады;
3) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттерін және өкілеттілігін белгілейді;
4) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін мадақтайды, Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
5) өз құзыреті шегінде "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлерге міндетті өкім шығарады және нұсқаулар береді;
6) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
7) ауылдық округ тұрғындарымен бөлек жиындар өткізеді;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет етеді және дербес жауап береді;
9) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемені білдіреді.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Коктерек" акимата Байдибекского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 10 к
постановлению
акимата Байдибекского районо
от 19 февраля 2015 года № 189
Положение о государственном учереждение "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере местного государственного управления.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Көктерек ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бәйдібек ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 19 ақпандағы
№ 189 қаулысына 10-қосымша
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі жергілікті мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района"по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района";
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица. Республика Казахстан, Южно Казахстанская область, Байдибекский район, село Мынбулак улица Ералиева дом № 27 индекс 160209.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района": проведение государственной политики на территории соответствующей административно-территориальной единицы.

5. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Оңтүстік Қазақстан облысы, Бәйдібек ауданы, Мыңбұлақ ауылы, Ералиев көшесі № 27 үй, индекс 160209.
10. Мемлекеттік органның толық атауы- "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі занамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқықығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.

2) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и материалы от должностных лиц государственных органов и организаций;
3) исполнять качественно и в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и центральных органов, акимов и акиматов области, района;
4) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан.
В обязанности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" входит:
1) осуществление организационной, правовой, информационной, аналитической работы аппарата акима и его материально-техническое обеспечение;
2) качественное оказание государственных услуг населению в соответствии с действующим законодательством;
3) реализация законодательства Республики Казахстан о государственной службе, повышение квалификации кадров в системе государственных органов района;
4) представление соответствующей информации в уполномоченный орган по оценке качества оказания государственных услуг;
5) свовременное информирование соответствующих акимов районов, компетентных государственных органов об общественно-политической, социальной обстановке на местах, о нарушении требовании действующего законодательства в сфере охраны окружающей среды и недропользования и строительства.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" осуществляется первым руководителем (акимом), который несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Байдибекского района в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района":
1) представляет на утверждение акимата района Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района";
2) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района";

2) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың және ұйымдардың лауазымды тұлғаларынан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және материалдарды сұратып алуға;
3) Қазақстан Республикасының Президентi, Yкіметі және орталық органдардың, облыс, аудан әкімдіктерінің, әкімдерінің актілерi мен тапсырмаларын мерзімінде сапалы орындауға;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын ұстануға.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің міндеттеріне:
1) әкім аппаратының ұйымдастырушылық, құқықтық, ақпараттық, талдамалық қызметін жүзеге асыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес тұрғындарға сапалы мемлекеттік қызмет көрсету;
3) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын жүзеге асыру, ауданның мемлекеттік органдар жүйесінде кадрлар біліктілігін арттыру;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын бағалау жөнінде уәкілетті органға тиісті ақпарат ұсыну;
5) тиісті аудан әкімін, құзырлы мемлекеттік органдарды жергілікті жердегі қоғамдық-саяси, әлеуметтік жағдай туралы, қоршаған ортаны қорғау және жер қойнауын пайдалану және құрылыс саласындағы қолданыстағы заң нормаларының талаптарының бұзылуы туралы уақытылы хабардар ету кіреді.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы (әкім) жүзеге асырады.
19. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес Бәйдібек ауданының әкімімен қызметіне тағайындалады және қызметінен босатылады.
20. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін аудан әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметінен босатады;

3) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района";
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает распоряжения и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района";
6) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
7) проводит раздельные сходы с населением сельского округа;
8) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
9) представляет государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" в государственных органах, иных организациях;
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

3) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттерін және өкілеттілігін белгілейді;
4) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін мадақтайды, Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
5) өз құзыреті шегінде "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлерге міндетті өкім шығарады және нұсқаулар береді;
6) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
7) ауылдық округ тұрғындарымен бөлек жиындар өткізеді;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет етеді және дербес жауап береді;
9) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемені білдіреді.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Мынбулак" акимата Байдибекского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 11 к
постановлению
акимата Байдибекского районо
от 19 февраля 2015 года № 189
Положение о государственном учереждение "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере местного государственного управления.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района"по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района";
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица. Республика Казахстан, Южно Казахстанская область, Байдибекский район, село Шаян улица Б.Карашаулы дом № 39 индекс 160200.

5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Мыңбұлақ ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бәйдібек ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 19 ақпандағы
№ 189 қаулысына 11-қосымша
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі жергілікті мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Оңтүстік Қазақстан облысы, Бәйдібек ауданы, Шаян ауылы, Б.Қарашаұлы көшесі № 39 үй, индекс 160200.

10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района": проведение государственной политики на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
15. Задача государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района":
информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима.
16. Функции государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района":
1) содействует исполнению гражданами и юридическими лицами норм Конституции Республики Казахстан, законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов;
2) содействует сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
3) разрабатывает и вносит в вышестоящий акимат для утверждения соответствующим маслихатом бюджетные программы, администратором которых выступает аппарат акима;
4) при разработке бюджетной программы, администратором которой выступает аппарат акима, выносит на обсуждение собрания местного сообщества предложения по финансированию вопросов местного значения по направлениям, предусмотренным в составе бюджета района в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
5) принимает участие в работе сессий маслихата района при утверждении (уточнении) местного бюджета;

10. Мемлекеттік органның толық атауы- "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі занамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқықығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
15. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің міндеттері: әкiмнiң қызметiн ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету.
16. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) азаматтар мен заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы Конституциясының, заңдарының, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметi актiлерiнiң, орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдар нормативтiк құқықтық актілерiнiң нормаларын орындалуына жәрдемдеседi;
2) салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi жинауға жәрдемдеседi;
3) әкім аппараты әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаларды әзірлеп, тиісті мәслихаттың бекітуі үшін жоғары тұрған әкімдіктің қарауына енгізеді;
4) әкім аппараты әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаны әзірлеу кезінде жергілікті қоғамдастық жиналысының талқылауына жергілікті маңызы бар мәселелерді Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес аудан бюджетінің құрамында көзделген бағыттар бойынша қаржыландыру жөніндегі ұсыныстарды шығарады;
5) жергілікті бюджетті бекіту (нақтылау) кезінде аудан мәслихаты сессияларының жұмысына қатысады;

5) свовременное информирование соответствующих акимов районов, компетентных государственных органов об общественно-политической, социальной обстановке на местах, о нарушении требовании действующего законодательства в сфере охраны окружающей среды и недропользования и строительства.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" осуществляется первым руководителем (акимом), который несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Байдибекского района в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района":
1) представляет на утверждение акимата района Положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района";
2) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района";
3) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района";
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает распоряжения и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района";
6) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
7) проводит раздельные сходы с населением сельского округа;
8) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
9) представляет государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" в государственных органах, иных организациях;
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

5) тиісті аудан әкімін, құзырлы мемлекеттік органдарды жергілікті жердегі қоғамдық-саяси, әлеуметтік жағдай туралы, қоршаған ортаны қорғау және жер қойнауын пайдалану және құрылыс саласындағы қолданыстағы заң нормаларының талаптарының бұзылуы туралы уақытылы хабардар ету кіреді.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы (әкім) жүзеге асырады.
19. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес Бәйдібек ауданының әкімімен қызметіне тағайындалады және қызметінен босатылады.
20. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін аудан әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметінен босатады;
3) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттерін және өкілеттілігін белгілейді;
4) "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін мадақтайды, Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
5) өз құзыреті шегінде "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлерге міндетті өкім шығарады және нұсқаулар береді;
6) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
7) ауылдық округ тұрғындарымен бөлек жиындар өткізеді;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет етеді және дербес жауап береді;
9) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемені білдіреді.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Шаян" акимата Байдибекского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Бәйдібек ауданы әкімдігінің "Шаян ауылдық округі әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.