Об утверждении регламентов государственных услуг в области здравоохранения
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 24 ноября 2015 года № 314. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 25 декабря 2015 года № 4294. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 24 апреля 2020 года № 136
Сноска. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 24.04.2020 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказами Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11304), от 28 апреля 2015 года № 293 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11338), от 28 апреля 2015 года № 297 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11303), Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Вызов врача на дом";
2) регламент государственной услуги "Запись на прием к врачу";
3) регламент государственной услуги "Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь";
4) регламент государственной услуги "Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции";
5) регламент государственной услуги "Выдача справки с противотуберкулезной организации";
6) регламент государственной услуги "Выдача справки с психоневрологической организации";
7) регламент государственной услуги "Выдача справки с наркологической организации";
8) регламент государственной услуги "Выдача выписки из медицинской карты стационарного больного";

Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 24 қарашадағы № 314 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 25 желтоқсанда № 4294 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 136 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 24.04.2020 № 136 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11304), "Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 293 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11338), "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 297 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11303) бұйрықтарына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Қоса беріліп отырған:
1) "Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) "АИТВ-инфекциясының болуына ерікті анонимді және міндетті құпия медициналық тексерілу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) "Туберкулезге қарсы ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) "Психоневрологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) "Наркологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
8) "Стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірме беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;

9) регламент государственной услуги "Выдача справки с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь";
10) регламент государственной услуги "Выдача листа о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь";
11) регламент государственной услуги "Выдача справки о временной нетрудоспособности медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь";
12) регламент государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения";
13) исключен постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу постановление Восточно-Казахстанского облатного акимата "Об утверждении регламентов государственных услуг в области здравоохранения" от 19 декабря 2014 года № 342 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3652, опубликованное в газетах "Дидар" от 11 февраля 2015 года № 17 (17106), 13 февраля 2015 года № 18 (17107), "Рудный Алтай" от 10 февраля 2015 года № 16 (19615), 13 февраля 2015 года № 17 (19616).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Восточно-Казахстанской области Д. Ахметов
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "24" ноября 2015 года
№ 314
Регламент государственной услуги "Вызов врача на дом"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Вызов врача на дом" (далее – государственная услуга) являются медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя (при непосредственном обращении или по телефонной связи услугополучателя);
2) веб-портал "электронного правительства": www. egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:

9) "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
10) "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
11) "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан еңбекке уақытша жарамсыздық туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
12) "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
13) алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шыгыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. "Денсаулық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігігінің 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 342 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 3652, 2015 жылғы 11 ақпандағы № 17 (17106), 2015 жылғы 13 ақпандағы № 18 (17107) "Дидар", 2015 жылғы 10 ақпандағы № 16 (19615), 2015 жылғы 13 ақпандағы № 17 (19616) "Рудный Алтай" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысының әкімі Д. Ахметов
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
"24" қарашадағы № 314
қаулысымен бекітілген
"Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті берушісі медициналық-санитарлық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші (көрсетілетін қызметті алушы тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:

1) при непосредственном обращении или по телефонной связи – запись в журнале регистрации вызовов услугодателя и устный ответ с указанием даты, времени посещения врача;
2) в электронном формате при обращении на портал – уведомление в виде статуса электронной заявки в личном кабинете.
При этом после принятия запроса на оказание государственной услуги услугополучателю в установленное время на дому оказывается медицинская помощь.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является непосредственное обращение или по телефонной связи услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю при наличии документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Вызов врача на дом", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11304) (далее – стандарт) или запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
4-1. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности). Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 2 – запись в журнале регистрации вызовов и устный ответ услугополучателю с указанием даты, времени посещения врача. Длительность выполнения – не более 10 (десяти) минут.
Срок оказания государственной услуги при обращении к услугодателю (непосредственно или по телефонной связи) с момента сдачи услугополучателем документов услугодателю – не более 10 (десяти) минут.
Государственная услуга при непосредственном обращении или по телефону к услугодателю оказывается в день обращения. При этом запрос на получение государственной услуги принимается за 2 часа до окончания работы услугодателя (до 18.00 часов в рабочие дни, до 12.00 часов в субботу).

1) тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті берушінің шақыруларды тіркеу журналында жазылу және дәрігердің келетін күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап беруі;
2) порталға электронды форматта жүгінген кезде - жеке кабинетінде электрондық өтінім мәртебесі түрінде хабарлама.
Бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныс қабылданғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға белгіленген уақытта үйде медициналық көмек көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша іс-кимылды бастауға Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11304) бұйрығымен бекітілген "Дәрігерді үйге шақыру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9 тармағында көзделген құжаттары болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінуі немесе телефон байланысы арқылы жүгінуі немесе көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырған электрондық құжат нысанындағы сұранысы негіз болып табылады.
4-1. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Регламент 4-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің процесінің құрамына кіретін рәсімдердің (іс-қимылдар) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут;
2 – іс-қимыл – шақыруларды тіркеу журналында жазылу және дәрігердің келетін күнін, уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыға ауызша жауап беру. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде (тікелей немесе телефон байланысы арқылы) құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 10 (он) минуттан аспайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген күні көрсетіледі. Бұл ретте мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға сұраныс көрсетілетін қызметті берушінің жұмысы аяқталғанға дейін 2 сағат бұрын қабылданады (жұмыс күндері 18.00-ге дейін, сенбі күні 12.00-ге дейін).

6. Результатом оказания государственной услуги при непосредственном обращении по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является запись в журнале регистрации вызовов услугодателя и устный ответ с указанием даты, времени посещения врача.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
специалист регистратуры услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – специалист регистратуры услугодателя осуществляет прием документов от услугополучателя (либо его представителя по доверенности) согласно пункту 9 стандарта. Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 2 – специалист регистратуры услугодателя производит запись в журнале регистрации вызовов и дает устный ответ услугополучателю с указанием даты, времени посещения врача. Длительность выполнения – не более 10 (десяти) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при получении государственной услуги через портал:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем (либо его представителем по доверенности) ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем (либо его представителем по доверенности) государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем (либо его представителем по доверенности) формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

6. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1 – іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) құжаттарын қабылдау болып табылады, ол 2 – іс-қимылды орындаудың басталуына негіз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2 – іс-қимылдын нәтижесі - осы регламенттің 5 тармағында белгіленген көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу журналында шақыруларды жазуы, дәрігердің келетін күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап беруі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесiндегі қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл тәртiбiнiң сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің маманы.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті рәсімдердің (іс-қимылдардың) сипаттамасы:
1 – іс-қимыл - көрсетілетін қызметті беушінің тіркеу бөлімінің маманы стандарттың 9 тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыдан (немесе сенімхат бойынша оның өкілінен) құжаттар қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут;
2 – іс-қимыл - көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің маманы шақыруларды тіркеу журналына жазып, дәрігердің келетін күнін, уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыға ауызша жауап береді. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минуттан аспайды.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) басқа да қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет алу кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және парольдің (порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін жүргізіледі) көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады;
2) 1 – процесс - мемлекеттік қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) ЖСН мен паролін енгізуі (авторлау процесі);
3) 1 – шарт - порталда ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтердің нақтылығын тексеру;
4) 2 – процесс - көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерде қателіктердің болуына байланысты порталда авторлаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3 – процесс - көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныс нысанын экранға шығару, оның кұрылымы мен нысанының талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізу), стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттардың көшірмелерін сұраныс нысанына электрондық түрінде тіркеу, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға сұранысты қуәландыру (қол кою) үшін электрондық цифрлық қолтаңбаның (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;

6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствие в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных;
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания государственной услуги посредством ЭЦП услугодателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) услугодателя для обработки;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа основаниям для оказания государственной услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями;
12) процесс 8 – выдача услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомления в виде статуса электронной заявки в личном кабинете.
Срок оказания государственной услуги при обращении через портал с момента сдачи услугополучателем документов услугодателю – не более 30 (тридцати) минут.
Государственная услуга в электронном формате оказывается в день обращения на портал. При этом запрос на оказание государственной услуги принимается за 2 часа до окончания работы услугодателя (до 18.00 часов в рабочие дни, до 12.00 часов в субботу).
10. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал указан в диаграмме функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Вызов врача на дом"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Вызов врача на дом"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги при оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "24" ноября 2015 года
№ 314
Регламент государственной услуги "Запись на прием к врачу"

6) 2 – шарт - порталда ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тіркеу куәліктерінің қайтарылғандар (жойылғандар) тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестіндіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
7) 4 – процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ деректерінің расталмауына байланысты, сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 – процесс - көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұранысты куәландыру және электрондық үкіметінің шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы электрондық құжатты (сұрау салуды) қызмет автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – АЖО) өңдеу үшін жолдау;
9) 6 – процесс - электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің АЖО тіркеу;
10) 3 – шарт – көрсетілетін қызметті берушінің электрондық құжаттың мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өндеуі);
11) 7 – процесс - бұзушылықтың болуына байланысты сұралып отырған мемлекеттік қызмет қөрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 – процесс - көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) жеке кабинетте электрондық сұраныс түрінде хабарлама беру.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілген қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар тапсырғанынан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Электрондық форматтағы мемлекеттік қызмет порталға жүгінген күні көрсетіледі. Бұл жағдайда мемлекеттік қызметке сұраныс көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс уақыты аяқталғанына дейін 2 сағат бұрын қабылданады (жұмыс күндері 18.00 дейін, сенбі күні 12.00 сағатқа дейін).
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет алу кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен және көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің тәртібі осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдарының диаграммасында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкіметтің" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Дәрігерді үйге шақыру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
"Дәрігерді үйге шақыру"
мемлекеттік қөрсетілген қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2015 жылғы "24" қарашадағы
№ 314 қаулысымен
бекітілген
"Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Запись на прием к врачу" (далее – государственная услуга) являются медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя (при непосредственном обращении или по телефонной связи услугополучателя);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи к услугодателю – запись в журнале предварительной записи на прием к врачу услугодателя и устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей (далее – график);
2) в электронном формате при обращении на портал – уведомление в виде статуса электронной заявки в личном кабинете.
При этом, после принятия запроса на оказание государственной услуги в установленное время услугополучателю оказывается медицинская помощь.
При непосредственном обращении или по телефонной связи к услугодателю, а также в электронном формате на портале услугополучателю при выборе государственной услуги предоставляется возможность выбрать свободное время врача согласно графику.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является непосредственное обращение или по телефонной связи услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю, при наличии документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Запись на прием к врачу", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11304) (далее – стандарт) или запрос в личном кабинете в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
4-1. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Жалпы ережелер
1. "Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті берушісі медициналық-санитарлық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілітін қызметті беруші) болып табылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші (көрсетілетін қызметті алушы тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті берушінің шақыруларды алдын-ала жазу журналында жазылу және дәрігердің қабылдау кестесіне (бұдан әрі – кесте) сәйкес дәрігердің қабылдау күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап беру;
2) порталға электронды форматта жүгінген кезде – жеке кабинетінде электрондық өтінім мәртебесі түрінде хабарлама.
Бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныс қабылданғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға белгіленген уақытта медициналық көмек көрсетіледі.
Тікелей немесе телефон байланысы арқылы, сондай-ақ порталда электрондық форматта жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдағанда көрсетілетін қызметті алушыға кестеге сәйкес дәрігердің бос уақытын таңдауға мүмкіндік беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша іс-кимылды бастауға Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11304) бұйрығымен бекітілген "Дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9 тармағында көзделген құжаттары болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінуі немесе телефон байланысы арқылы жүгінуі немесе көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырған электрондық құжат нысанындағы жеке кабинеттегі сұранысы негіз болып табылады.
4-1. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Регламент 4-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности). Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 2 – запись в журнале предварительной записи на прием к врачу и устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком. Длительность выполнения – не более 10 (десяти) минут.
Срок оказания государственной услуги при обращении к услугодателю (непосредственно или по телефонной связи) с момента сдачи услугополучателем документов – не более 10 (десяти) минут.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является запись в журнале предварительной записи на прием к врачу и устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
специалист регистратуры услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – специалист регистратуры услугодателя осуществляет прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности) согласно пункту 9 стандарта. Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 2 – специалист регистратуры услугодателя производит запись в журнале предварительной записи на прием к врачу, затем дает устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком. Длительность выполнения – не более 10 (десяти) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при получении государственной услуги через портал:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);

5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің процесінің құрамына кіретін рәсімдердің ( іс- қимылдар ) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 – іс -қимыл - көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут;
2 – іс-қимыл - дәрігердің қабылдауына алдын-ала жазылу журналына жазба енгізу және кестеге сәйкес дәрігердің қабылдау күні, уақыты көрсетіліп, ауызша жауап беру. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушы (тікелей немесе телефон байланысы арқылы) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекттік қызмет көрсету мерізімі – 10 (он) минуттан аспайды.
6. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1 - іс-қимыл бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау болып табылады, ол 2 – іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2 – іс-қимылдың нәтижесі дәрігердің қабылдауына алдын-ала жазылу журналында жазба енгізу және кестеге сәйкес дәрігердің қабылдау күні, уақыты көрсетіліп, ауызша жауап беру болып табылады.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесiнде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізілімі:
көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің маманы.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті рәсімдердің (іс- қимылдардың) сипаттамасы:
1 – іс-қимыл - көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің маманы стандарттың 9 тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут;
2 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің маманы дәрігердің қабылдауына алдын-ала жазылу журналына жазба енгізеді, содан кейін кестеге сәйкес дәрігердің қабылдау күнін, уақытын көрсетіп, ауызша жауап береді. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минуттан аспайды.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) басқа да қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет алу кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және парольдің (порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін жүргізіледі) көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады;

11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Запись
на прием к врачу"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Запись на прием к врачу"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги при оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "24" ноября 2015 года
№ 314
Регламент государственной услуги "Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь" (далее – государственная услуга) являются медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя (при непосредственном обращении или по телефонной связи услугополучателя);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление (талон) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме) или в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя, согласно приложению к стандарту государственной услуги "Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь", утвержденному приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11304) (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и бумажная.

11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкіметтің" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Дәрігердің қабылдауына
жазылу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1- қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
"Дәрігердің қабылдауына
жазылу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
"24" қарашадағы № 314
қаулысымен бекітілген
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті берушісі медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші (көрсетілетін қызметті алушы тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11304) бұйрығымен бекітілген "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) қосымшасына сәйкес тіркелу туралы қағаз түрінде (ерікті нысанда) немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электронды құжат нысанында хабарлама (талон).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және қағаз түрінде.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя (либо его представителя по доверенности) и документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта или запроса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
4-1. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности). Длительность выполнения – 30 (тридцать) минут;
действие 2 – выдача уведомления (талона) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме). Длительность выполнения – 30 (тридцать) минут.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем документов услугодателю – 1 (один) рабочий день.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), что служит основанием для начала действия 2. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача уведомления (талона) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
специалист статистического кабинета услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – специалист статистического кабинета услугодателя осуществляет прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности) согласно перечня документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта. Длительность выполнения – 30 (тридцать) минут;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға көрсетiлетiн қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) өтінішінің және стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарының немесе көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұранысының болуы негіз болып табылады.
4-1. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Регламент 4-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің процесінің құрамына кіретін рәсімдердің (іс-қимылдар) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау. Орындау ұзақтығы – 30 (отыз) минут;
2 – іс-қимыл - тіркелу туралы қағаз түрінде (ерікті нысанда) хабарлама (талон) беру. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарын тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) жұмыс күні.
6. Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1 – іс-қимыл бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау болып табылады, ол 2 - іс-қимылдын басталуына негіз болады. Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2 - іс-қимылдын нәтижесі тіркелу туралы қағаз түрінде (ерікті нысанда) хабарлама (талон) беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесiндегі көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл тәртiбiнiң сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізілімі:
көрсетілетін қызметті берушінің статистикалық кабинетінің маманы.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті рәсімдердің (іс- қимылдардың) сипаттамасы:
1 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің статистикалық кабинетінің маманы стандарттың 9 тармағында көзделген құжаттар тізбесіне сәйкес көрсетілетін қызметті алушыдан (немесе сенімхат бойынша оның өкілінен) құжаттарын қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут;

действие 2 – специалист статистического кабинета услугодателя выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомление (талон) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме). Длительность выполнения – 30 (тридцать) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при получении государственной услуги через портал:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем (либо его представителем по доверенности) ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем (либо его представителем по доверенности) государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем (либо его представителем по доверенности) формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствие в списке отозванных (анулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных;
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания государственной услуги посредством ЭЦП услугодателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) услугодателя для обработки;

2 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің статистикалық кабинетінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) тіркелу туралы қағаз түрінде (ерікті нысанда) хабарлама (талон) береді. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы
9. Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдер (іс-қимылды) өткізу реттілігінің тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және парольдің көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады;
2) 1 – процесс – көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда ЖСН мен парольді енгізу (авторлау процесі);
3) 1 – шарт - ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2 – процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталмен авторландырудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3 – процесс – көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және оның көрсетілетін қызметті алушының кұрылымын және көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) нысанды оның құрылымдық және пішіндік талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізуі), сұраным нысанына стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде қоса тіркеуі, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұранысты куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін тандауы;
6) 2 – шарт - порталда ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктер тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестіндіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
7) 4 – процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты, сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5 – процесс - мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ көмегімен сұранымды куәландыру және электрондық құжатты (сұранымды) өңдеу үшін "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы (бұдан әрі – ЭҮШ) көрсетілетін қызметті берушінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – АЖО) жіберу;

9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа основаниям для оказания государственной услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуги, в связи с имеющимися нарушениями;
12) процесс 8 – выдача услугополучателю (либо его представителю по доверенности) уведомления (талона) в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугодателя.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем документов услугодателю при обращении через портал – 1 (один) рабочий день.
10. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной слуги через портал указан в диаграмме функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Прикрепление к медицинской
организации, оказывающей
первичную медико-санитарную
помощь"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Прикрепление к медицинской
организации, оказывающей
первичную медико-санитарную
помощь"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
1) при оказании государственной услуги через услугодателя
2) при оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "24" ноября 2015 года
№ 314
Регламент государственной услуги "Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции" (далее – государственная услуга) являются медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь, центр по профилактике и борьбе со СПИД, (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.

9) 6 – процесс - электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің АЖО-да тіркеу;
10) 3 – шарт – көрсетілетін қызметті берушінің электрондық құжаттың мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өндеуі);
11) 7 – процесс - бұзушылықтың болуына байланысты сұратылған мемлекеттік қөрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
12) 8 – процесс - көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) қызмет берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түріндегі анықтаманы (талонды) беру.
Портал арқылы жүгіну кезінде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) жұмыс күні.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкіметтің" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Медициналық-санитариялық
алғашқы көмек көрсететін
медициналық ұйымға бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
"Медициналық-санитариялық
алғашқы көмек көрсететін
медициналық ұйымға бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
2) портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Шартты белгілер:
Шығыс
Қазақстан облысы әкімдігінің
2015 жылғы "24" қарашадағы
№ 314 қаулысымен
бекітілген
"АИТВ-инфекциясының болуына ерікті анонимді және міндетті құпия медициналық тексерілу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "АИТВ-инфекциясының болуына ерікті анонимді және міндетті құпия медициналық тексерілу" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті берушісі медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін ұйымдар, ЖИТС-тың профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі орталығы (бұдан әрі – қызметті беруші) болып табылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка-сертификат об исследовании на антитела к вирусу иммунодефицита человека, подтверждающая отрицательные результаты государственной услуги, согласно приложению к стандарту государственной услуги "Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции", утвержденному приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11304) (далее – стандарт).
Справка действительна в течение 3 (трех) месяцев с момента ее выдачи.
В случае отрицательного результата обследования результат оказания государственной услуги выдается услугополучателю лично на руки.
При получении первичного положительного результата услугодателем обеспечивается забор крови для повторного тестирования на наличие антител к вирусу иммунодефицита человека (далее – ВИЧ).
В случае окончательного положительного результата обследования проводится психосоциальное консультирование специалистами центра СПИД, которые разъясняют меры предосторожности, порядок предоставления медицинской помощи, административную и уголовную ответственность за заражение других лиц.
Консультирование несовершеннолетних и недееспособных лиц осуществляется в присутствии их законных представителей.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является непосредственное обращение услугополучателя к услугодателю при наличии перечня документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта.
4-1. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание действий, входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) при обращении услугополучателя в Центр по профилактике и борьбе со СПИД (далее – Центр СПИД):
действие 1 - прием пакета документов услугополучателя. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
условие 1 - при получении услуги обязательного конфиденциального медицинского обследования на наличие ВИЧ-инфекции – документ, удостоверяющий личность;
при получении услуги добровольного анонимного медицинского обследования на наличие ВИЧ-инфекции документы не требуются – присваивается индивидуальный код;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11304) бекітілген "АИТВ-инфекциясының болуына ерікті анонимді және міндетті құпия медициналық тексерілу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің теріс нәтижесін растайтын, адамның иммун тапшылығының вирусына антиденелерді зерттеу туралы анықтама-сертификат.
Анықтама берілген сәтінен бастап 3 (үш) ай бойы жарамды.
Зерттеп-қарау нәтижесі теріс болған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының қолына беріледі.
Алғашқы оң нәтижені алу кезінде көрсетілетін қызметті беруші адамның иммун тапшылығы вирусына антиденелердің (бұдан әрі – АИТВ) болуына қайта тестілеу үшін қан алуды қамтамасыз етеді.
Зерттеп-қарау нәтижесі нақты оң болған жағдайда ЖИТС орталығының мамандары психоәлеуметтік кеңес өткізеді, сақтану шаралары, медициналық көмек көрсету тәртібі, басқаларға жұқтырған жағдайда әкімшілік және қылмыстық жауапкершілікке алынатындығы туралы түсіндіріледі.
Кәмелетке толмаған және әрекетке қабілетсіз тұлғаларға кеңес олардың заңды өкілдерінің қатысуымен беріледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға стандарттың бұйрығымен көзделген құжаттар тізбесі болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінуі негіз болады.
4-1. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Регламент 4-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнiң құрамына кiретiн iс-қимылдардың мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушының облыстың ЖИТС-тың профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі орталығына жүгінуі кезінде (бұдан әрі – ЖИТС Орталығы):
1 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдау. Орындалу ұзақтығы 5 (бес) минут;
1 – шарт – АИТВ-инфекциясының болуына міндетті құпия медициналық тексерілу қызметін алу кезінде – жеке басын куәландыратын құжат;
АИТВ-инфекциясының болуына ерікті анонимді медициналық тексерілу қызметін алу кезінде құжаттар талап етілмейді – жеке код беріледі;

действие 2 - обязательное дотестовое консультирование по вопросам ВИЧ-инфекции, с регистрацией в журнале учета психосоциального консультирования на ВИЧ (далее – журнал ПСК). Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 3 - осуществление забора крови для исследования с регистрацией в журнале забора крови. Длительность выполнения - 15 (пятнадцать) минут;
действие 4 - исследование методом иммуноферментного анализа (далее – ИФА). Длительность выполнения - 1 (один) рабочий день;
условие 2 - при первичном отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 5 - проведение обязательного послетестового консультирования с регистрацией в журнале ПСК и выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения - 20 (двадцать) минут;
условие 3 - при первичном положительном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 6 - проведение дополнительного исследования сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 4 - при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 7 - проведение обязательного послетестового консультирования с регистрацией в журнале ПСК и выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 5 - при повторном получении положительного результата ИФА;
действие 8 - проведение комиссионного взятия второй сыворотки крови для исследования, согласно Правилам медицинского обследования лиц по клиническим и эпидемиологическим показаниям на наличие ВИЧ - инфекции, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2011 года № 1280 (далее – Правила). Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
действие 9 - проведение дополнительного исследования сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 6 – при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 10 - проведение обязательного послетестового консультирования с регистрацией в журнале ПСК и выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 7 - при повторном получении положительного результата ИФА;
действие 11 - доставка сыворотки крови в диагностическую лабораторию государственного учреждения "Республиканский центр по профилактике и борьбе со СПИД" Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее - РЦ СПИД) для переконтроля методом ИФА и иммунного блотинга (далее – ИБ), согласно Правилам. Длительность выполнения – не более 7 (семи) рабочих дней;

2 – іс-қимыл – АИТВ-ға психо-әлеуметтік кеңес беруді есепке алу журналына (бұдан әрі ПӘК журналы) тіркеумен АИТВинфекциясы мәселелері бойынша міндетті тестіге дейінгі кеңес беру. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
3 – іс-қимыл зерттеу үшін қан алуды қан алу журналына тіркеумен жүзеге асыру. Орындалу ұзақтығы 15 (он бес) минут;
4 – іс-қимыл – иммундық ферменттік талдау (бұдан әрі ИФТ) әдісімен зерттеу. Орындалу ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күні;
2 – шарт – ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің болуына тексеруде бастапқы теріс нәтиже жағдайында;
5 – іс-қимыл ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес өткізу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
3 – шарт АИТВ-ға антиденелердің болуын тексеруде алғашқы оң нәтиже жағдайында;
6 – іс-қимыл басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуына қосымша зерттеу жүргізу. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
4 – шарт ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің болуына тексеруде бастапқы теріс нәтиже жағдайында;
7 – іс-қимыл ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес өткізу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
5 – шарт – ИФТ-ның оң нәтижесінің қайталануы жағдайында;
8 – іс-қимыл Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 қарашадағы № 1280 қаулысымен бекітілген Клиникалық және эпидемиологиялық айғақтар бойынша адамдарды АИТВ-инфекциясының болуына медициналық тексеру қағидаларына (бұдан әрі – Қағида) сәйкес, екінші қан сарысуын зерттеу үшін комиссиялық қан алу. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
9 – іс-қимыл басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу жүргізу. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
6 – шарт АИТВ-ға антиденелердің болуына тексеруде теріс нәтиже жағдайында;
10 – іс-қимыл ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
7 – шарт ИФТ-ның оң нәтижесінің қайталануы жағдайында;
11 – іс-қимыл Қағидаға сәйкес ИФТ және иммундық блотинг (бұдан әрі ИБ) әдісімен қайталап бақылау үшін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі "ЖИТС-тың профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі Республикалық орталығы" (бұдан әрі – ЖИТС РО) мемлекеттік мекемесінің диагностикалық зертханасына қан сарысуын жеткізу. Орындалу ұзақтығы – 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайды;

действие 12 – исследование методом ИФА и ИБ. Длительность выполнения – 2 (два) рабочих дня;
действие 13 – получение результата из диагностической лаборатории РЦ СПИД. Длительность выполнения – не более 2 (двух) рабочих дней;
условие 8 – при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 14 – проведение обязательного послетестового консультирования с регистрацией в журнале ПСК и выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 9 – при положительном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИБ;
действие 15 – проводиться психосоциальное консультирование специалистами центра СПИД, которые разъясняют меры предосторожности, порядок предоставления медицинской помощи, административную и уголовную ответственность за заражение других лиц. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня.
2) при обращении услугополучателя в медицинскую организацию, оказывающую первичную медико-санитарную помощь (далее – медицинская организация ПМСП):
действие 1 – прием пакета документов услугополучателя. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
условие 1 – при получении услуги обязательного медицинского обследования на наличие ВИЧ-инфекции – документ, удостоверяющий личность
при получении услуги анонимного медицинского обследования на наличие ВИЧ-инфекции документы не требуются – присваивается индивидуальный код;
действие 2 – обязательное дотестовое консультирование по вопросам ВИЧ-инфекции, с регистрацией в журнале ПСК. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 3 – осуществление забора крови для исследования с регистрацией в журнале забора крови. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
действие 4 – доставка образцов крови для исследования в диагностическую лабораторию Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 5 - исследование методом ИФА. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 2 – при первичном отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 6 – медицинская организация ПМСП забирает результаты исследований из диагностической лаборатории Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 7 - проведение обязательного послетестового консультирования с регистрацией в журнале ПСК и выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 3 – при первичном положительном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;

12 – іс-қимыл – ИФТ және ИБ әдісімен зерттеу. Орындалу ұзақтығы 2 (екі) жұмыс күні;
13 – іс-қимыл ЖИТС РО-ның диагностикалық зертханасынан нәтижені алу. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күнінен аспайды;
8 – шарт – АИТВ-ға антиденелердің болуына тексеруде теріс нәтиже жағдайында;
14 – іс-қимыл ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
9 – шарт – ИБ әдісімен АИТВ-ға антиденелерінің болуына тексеруде оң нәтиже жағдайында;
15 – іс-қимыл - ЖИТС орталығының мамандары психоәлеуметтік кеңес өткізеді, сақтану шаралары, медициналық көмек көрсету тәртібі, басқаларға жұқтырған жағдайда әкімшілік және қылмыстық жауапкершілікке алынатындығы туралы түсіндіріледі. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
2) көрсетілетін қызметті алушы медициналық санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға жүгінуі кезінде (бұдан әрі МСАК медициналық ұйымы):
1 – іс-қимыл көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдау. Орындалу ұзақтығы 5 (бес) минут;
1 – шарт – АИТВ-инфекциясының болуына міндетті құпия медициналық тексеру қызметін алу кезінде – жеке басын куәландыратын құжат.
АИТВ-инфекциясының болуына ерікті анонимді медициналық тексеру қызметін алу кезінде құжаттар талап етілмейді - дербес код беріледі;
2 – іс-қимыл – ПӘК журналына тіркеумен АИТВ-инфекциясы мәселелері бойынша міндетті тестіге дейінгі кеңес беру. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
3 – іс-қимыл қан алуды зерттеу үшін қан алу журналына тіркеумен жүзеге асыру. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
4 – іс-қимыл ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасына қан үлгілерін зерттеу үшін жеткізу. Орындалу ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5 – іс-қимыл ИФТ әдісімен зерттеу. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
2 – шарт – ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеуде бастапқы теріс нәтиже жағдайында;
6 – іс-қимыл – МСАК -ның медициналық ұйымы ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижелерін алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
7 – іс-қимыл ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
3 – шарт – АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеуде бастапқы оң нәтиже жағдайында;

действие 8 – проведение дополнительного исследования сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 4 – при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 9 – медицинская организация ПМСП забирает результаты исследования из диагностической лаборатории Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 10 – проведение обязательного послетестового консультирования с регистрацией в журнале ПСК и выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 5 – при повторном получении положительного результата ИФА;
действие 11 – проведение комиссионного взятия второй сыворотки крови для исследования, согласно Правилам. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
действие 12 – доставка образцов крови для исследования в диагностическую лабораторию Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 13 – проведение дополнительного исследования сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 6 – при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 14 – медицинская организация ПМСП забирает результаты исследований из Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 15 – проведение обязательного послетестового консультирования с регистрацией в журнале ПСК и выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 7 – при повторном получении положительного результата ИФА;
действие 16 – доставка сыворотки крови в диагностическую лабораторию РЦ СПИД для переконтроля методом ИФА и ИБ, согласно Правилам. Длительность выполнения – не более 7 (семи) рабочих дней;
действие 17 – исследование методом ИФА и ИБ. Длительность выполнения – 2 (два) рабочих дня;
действие 18 – получение результата из диагностической лаборатории РЦ СПИД. Длительность выполнения – не более 2 (двух) рабочих дней;
условие 8 – при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 19 – медицинская организация ПМСП забирает результаты исследований из Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 20 – проведение обязательного послетестового консультирования с регистрацией в журнале ПСК и выдача результата государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 9 - при положительном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИБ;

8 – іс-қимыл басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу жүргізу. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
4 – шарт ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
9 – іс-қимыл – МСАК-ның медициналық ұйымы ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижелерін алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
10 – іс-қимыл ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
5 – шарт – ИФТ-ның оң нәтижесінің қайталануы жағдайында;
11 – іс-қимыл Қағидаға сәйкес екінші қан сарысуын зерттеу үшін комиссиялық қан алу. Орындалу ұзақтығы 15 (он бес) минут;
12 – іс-қимыл ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасына қан үлгілерін зерттеу үшін жеткізу. Орындалу ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
13 – іс-қимыл басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу жүргізу. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
6 – шарт АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
14 – іс-қимыл – МСАК-ның медициналық ұйымы ЖИТС Орталығынан зерттеу нәтижелерін алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
15 – іс-қимыл ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
7 – шарт – ИФТ-ның оң нәтижесінің қайталануы жағдайында;
16 – іс-қимыл Қағидаға сәйкес ИФТ және ИБ әдісімен қайталап бақылау үшін ЖИТС РО диагностикалық зертханасына қан сарысуын жеткізу. Орындалу ұзақтығы – 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайды;
17 – іс-қимыл – ИФТ және ИБ әдісімен зерттеу. Орындалу ұзақтығы 2 (екі) жұмыс күні;
18 – іс-қимыл ЖИТС РО диагностикалық зертханасынан нәтижені алу. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күнінен аспайды;
8 – шарт – АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
19 – іс-қимыл – МСАК-ның медициналық ұйымы ЖИТС Орталығынан зерттеу нәтижелерін алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
20 – іс-қимыл ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
9 – шарт ИБ әдісімен АИТВ-ға антиденелерінің болуына зерттеуде оң нәтиже жағдайында;

действие 21 – проводиться психосоциальное консультирование специалистами центра СПИД, которые разъясняют меры предосторожности, порядок предоставления медицинской помощи, административную и уголовную ответственность за заражение других лиц. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем пакета документов услугодателю:
в случае отрицательного результата обследования – 3 (три) рабочих дня;
в случае положительного результата обследования – 20 (двадцать) рабочих дней.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является прием пакета документов услугополучателя, что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом оказания государственной услуги по действию 2, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является обязательное дотестовое консультирование и регистрация в журнале, которые служат основанием для начала выполнения действия 3. Результатом оказания государственной услуги по действию 3, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является осуществление забора крови услугополучателя и регистрация в журнале, что является основанием для начала действия 4. Результатом оказания государственной услуги по действию 4, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является исследование на антитела к ВИЧ методом ИФА, что является основанием для начала действия 5. Результатом оказания государственной услуги по действию 5, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, при первичном отрицательном результате исследования является выдача результата государственной услуги. Результатом оказания государственной услуги по действию 6, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, при первичном положительном результате исследования является дополнительное исследование сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя, что является основанием для начала действия 7. Результатом оказания государственной услуги по действию 7, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, при отрицательном результате исследования является выдача результата государственной услуги. Результатом оказания государственной услуги по действию 8, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является комиссионное взятие крови для повторного исследования, что является основанием для начала действия 9. Результатом оказания государственной услуги по действию 9, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента является дополнительное исследование сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя, что является основанием для начала действия 10. Результатом оказания государственной услуги по действию 10, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, при отрицательном результате исследования является выдача результата государственной услуги. Результатом оказания государственной услуги по действию 11, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, при повторном получении положительного результата производится доставка сыворотки крови в диагностическую лабораторию РЦ СПИД, что является основанием для начала действия 12. Результатом оказания государственной услуги по действию 12, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента является исследование методом ИФА и ИБ, что является основанием для начала действия 13. Результатом оказания государственной услуги по действию 13, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является получение результата из диагностической лаборатории РЦ СПИД, что является основанием для начала действия 14. Результатом оказания государственной услуги по действию 14, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, при отрицательном результате исследования является выдача результата государственной услуги. Результатом оказания государственной услуги по действию 15, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, при окончательном положительном результате исследования является проведение психосоциального консультирования специалистами центра СПИД, которые разъясняют меры предосторожности, порядок предоставления медицинской помощи, административную и уголовную ответственность за заражение других лиц.

21 – іс-қимыл - ЖИТС орталығының мамандары психоәлеуметтік кеңес өткізеді, сақтану шаралары, медициналық көмек көрсету тәртібі, басқаларға жұқтырған жағдайда әкімшілік және қылмыстық жауапкершілікке алынатындығы туралы түсіндіріледі. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі:
зерттеп-қараудың теріс нәтижесі жағдайында – 3 (үш) жұмыс күні;
зерттеп-қараудың оң нәтижесі жағдайында – 20 (жиырма) жұмыс күні.
6. Осы Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi міндетті тестіге дейінгі кеңес беру және журналға тіркеу болады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін қызметті алушыдан қан алу жүргізу және журналға тіркеу болады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесi АИТВ-ға антиденелердің болуына ИФТ әдісімен зерттеу болады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 5-ші іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің бастапқы теріс нәтижесі жағдайында мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 6-шы іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің бастапқы оң нәтижесі жағдайында басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу болады, ол 7-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 7-ші іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің теріс нәтижесі жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 8-ші іс-қимылдың нәтижесi қайталап зерттеу үшін комиссиялық қан алу болады, ол 9-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 9-шы іс-қимылдың нәтижесi басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу болады, ол 10-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 10-шы іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің теріс нәтижесі жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 11-ші іс-қимылдың нәтижесi оң нәтиже қайталанған жағдайда қан сарысуын ЖИТС РО диагностикалық зертханасына жеткізу болады, ол 12-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 12-ші іс-қимылдың нәтижесi ИФТ және ИБ әдісімен зерттеу болады, ол 13-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 13-ші іс-қимылдың нәтижесi ЖИТС РО диагностикалық зертханасынан нәтижені алу болады, ол 14-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 14-ші іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің теріс нәтижесі жағдайында мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру болады. Регламенттің 5 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 15-ші іс-қимылдың нәтижесi зерттеп-қарау нәтижесі нақты оң болған жағдайда ЖИТС Орталығының мамандарымен психоәлеуметтік кеңес өткізіледі, медициналық көмек көрсету, әкімшілік және басқаларға жұқтырған жағдайда қылмыстық жауапкершілікке алынатындығы жайлы, сақтану шаралары түсіндіріледі.

Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является прием пакета документов услугополучателя, что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом оказания государственной услуги по действию 2, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является обязательное дотестовое консультирование и регистрация в журнале, которые служат основанием для начала выполнения действия 3. Результатом оказания государственной услуги по действию 3, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является осуществление забора крови услугополучателя и регистрация в журнале, что является основанием для начала действия 4. Результатом оказания государственной услуги по действию 4, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является доставка образцов крови для исследования в диагностическую лабораторию Центра СПИД, что является основанием для начала действия 5. Результатом оказания государственной услуги по действию 5, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является исследование на антитела к ВИЧ методом ИФА, что является основанием для начала действия 6. Результатом оказания государственной услуги по действию 6, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является получение результата исследования медицинской организацией ПМСП из диагностической лаборатории Центра СПИД, что является основанием для начала действия 7. Результатом оказания государственной услуги по действию 7, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при первичном отрицательном результате исследования является выдача результата государственной услуги. Результатом оказания государственной услуги по действию 8, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при первичном положительном результате исследования является дополнительное исследование сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя, что является основанием для начала действия 9. Результатом оказания государственной услуги по действию 9, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при отрицательном результате исследования является получение результата исследования медицинской организацией ПМСП из диагностической лаборатории Центра СПИД, что является основанием для начала действия 10. Результатом оказания государственной услуги по действию 10, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при отрицательном результате исследования является выдача результата государственной услуги. Результатом оказания государственной услуги по действию 11, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является комиссионное взятие крови для повторного исследования, что является основанием для начала действия 12. Результатом оказания государственной услуги по действию 12, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является доставка образцов крови для исследования в диагностическую лабораторию Центра СПИД, что является основанием для начала действия 13. Результатом оказания государственной услуги по действию 13, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента является дополнительное исследование сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя, что является основанием для начала действия 14. Результатом оказания государственной услуги по действию 14, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при отрицательном результате исследования является получение результата исследования медицинской организацией ПМСП из диагностической лаборатории Центра СПИД, что является основанием для начала действия 15. Результатом оказания государственной услуги по действию 15, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при отрицательном результате исследования является выдача результата государственной услуги. Результатом оказания государственной услуги по действию 16, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при повторном получении положительного результата производится доставка сыворотки крови в диагностическую лабораторию РЦ СПИД, что является основанием для начала действия 17. Результатом оказания государственной услуги по действию 17, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента является исследование методом ИФА и ИБ, что является основанием для начала действия 18. Результатом оказания государственной услуги по действию 18, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является получение результата из диагностической лаборатории РЦ СПИД, что является основанием для начала действия 19. Результатом оказания государственной услуги по действию 19, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является получение результата исследования медицинской организацией ПМСП из диагностической лаборатории Центра СПИД, что является основанием для начала действия 20. Результатом оказания государственной услуги по действию 20, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при отрицательном результате исследования является выдача результата государственной услуги. Результатом оказания государственной услуги по действию 21, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, при окончательном положительном результате исследования является проведение психосоциального консультирования специалистами центра СПИД, которые разъясняют меры предосторожности, порядок предоставления медицинской помощи, административную и уголовную ответственность за заражение других лиц.

Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi міндетті тестіге дейінгі кеңес беру және журналға тіркеу болады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесi қызметті алушыдан қан алу жүргізу және журналға тіркеу болады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесi ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасына зерттеу үшін қан үлгілерін жеткізу болады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 5-ші іс-қимылдың нәтижесi АИТВ-ға антиденелердің болуына ИФТ әдісімен зерттеу болады, ол 6-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 6-шы іс-қимылдың нәтижесi МСАК-ның медициналық ұйымының ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижесін алуы болады, ол 7-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 7-ші іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің бастапқы теріс нәтижесі жағдайында мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 8-ші іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің бастапқы оң нәтижесі жағдайында басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу болады, ол 9-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 9-шы іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің теріс нәтижесі жағдайында МСАК-ның медициналық ұйымының ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижесін алуы болады, ол 10-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 10-шы іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің нәтижесі теріс жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қызмет алушыға беру болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 11-ші іс-қимылдың нәтижесi қайталап зерттеу үшін комиссиялық қан алу болады, ол 12-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 12-ші іс-қимылдың нәтижесi ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасына зерттеу үшін қан үлгілерін жеткізу болады, ол 13-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 13-ші іс-қимылдың нәтижесi басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу болады, ол 14-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 14-ші іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің теріс нәтижесі жағдайында МСАК-ның медициналық ұйымының ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижесін алуы болады, ол 15-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 15-ші іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің нәтижесі теріс жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қызмет алушыға беру болады. Осы Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 16-шы іс-қимылдың нәтижесi оң нәтиже қайталанған жағдайда қан сарысуын ЖИТС РО диагностикалық зертханасына жеткізу болады, ол 17-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 17-ші іс-қимылдың нәтижесi ИФТ және ИБ әдісімен зерттеу болады, ол 18-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 18-ші іс-қимылдың нәтижесi ЖИТС РО диагностикалық зертханасынан нәтижені алу болады, ол 19-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 19-шы іс-қимылдың нәтижесi МСАК-ның медициналық ұйымының ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижесін алуы болады, ол 20-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 20-шы іс-қимылдың нәтижесi зерттеудің теріс нәтижесі жағдайында мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру болады. Регламенттің 5 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 21-ші іс-қимылдың нәтижесi зерттеп-қарау нәтижесі нақты оң болған жағдайда ЖИТС орталығының мамандарымен психоәлеуметтік кеңес өткізіледі, медициналық көмек көрсету, әкімшілік және басқаларға жұқтырған жағдайда қылмыстық жауапкершілікке алынатындығы жайлы, сақтану шаралары түсіндіріледі.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист кабинета дотестового/послетестового консультирования – психолог услугодателя;
2) специалист кабинета забора крови – медсестра услугодателя;
3) специалист диагностической лаборатории – врач-лаборант, фельдшер-лаборант услугодателя;
4) специалист эпидемиологического отдела услугодателя;
5) специалист диагностической лаборатории РЦ СПИД;
6) врач-инфекционист услугодателя;
7) врач-эпидемиолог услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) при обращении в Центр СПИД:
действие 1 – психолог услугодателя осуществляет прием пакета документов услугополучателя. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
условие 1 – при получении услуги обязательного конфиденциального медицинского обследования на наличие ВИЧ-инфекции – документ, удостоверяющий личность;
при получении услуги добровольного анонимного медицинского обследования на наличие ВИЧ-инфекции документы не требуются – присваивается индивидуальный код;
действие 2 - психолог услугодателя проводит обязательное дотестовое консультирование по вопросам ВИЧ-инфекции, с регистрацией в журнале ПСК. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 3 – медсестра услугодателя осуществляет забор крови для исследования на наличие антител к ВИЧ, с регистрацией в журнале забора крови. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
действие 4 – врач-лаборант, фельдшер-лаборант услугодателя проводит исследование на антитела к ВИЧ методом ИФА в условиях строгой конфиденциальности по алгоритму лабораторной диагностики ВИЧ-инфекции. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 2 – при первичном отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 5 – психолог услугодателя проводит обязательное послетестовое консультирование с регистрацией в журнале ПСК и выдачу результата государственной услуги лично на руки услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 3 – при первичном положительном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 6 – врач-лаборант, фельдшер-лаборант услугодателя проводит дополнительное исследование сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 4 – при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшілерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) тестіге дейінгі/кейінгі кеңес беру кабинетінің маманы – көрсетілетін қызметті берушінің психологы;
2) қан алу кабинетінің маманы – көрсетілетін қызметті берушінің медбикесі;
3) диагностикалық зертхананың маманы – көрсетілетін қызметті берушінің дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің эпидемиологиялық бөлімінің маманы;
5) ЖИТС РО-ның диагностикалық зертханасының маманы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің дәрігер-инфекционисті;
7) көрсетілетін қызметті берушінің дәрігер-эпидемиологы.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) ЖИТС Орталығына жүгінуі кезінде:
1 – іс-қимыл көрсетілетін қызметті берушінің психологы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
1 – шарт – АИТВ-инфекциясының болуына міндетті құпия медициналық тексеру қызметін алу кезінде – жеке басын куәландыратын құжат;
АИТВ-инфекциясының болуына ерікті анонимді медициналық тексеру қызметін алу кезінде құжаттар талап етілмейді – дербес код беріледі;
2 – іс-қимыл көрсетілетін қызметті берушінің психологы ПӘК журналына тіркеумен АИТВинфекциясы мәселелері бойынша міндетті тестіге дейінгі кеңес беру жүргізеді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
3 – іс-қимыл көрсетілетін қызметті берушінің медбикесі қан алу журналына тіркеумен АИТВға антиденелердің болуына зерттеу үшін қан алуды жүзеге асырады. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
4 – іс-қимыл көрсетілетін қызметті берушінің дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы АИТВ-ға антиденелердің болуына ИФТ әдісімен қатаң құпия түрде АИТВинфекциясын зертхана жағдайында диагностикалау алгоритмі бойынша зерттеу жүргізеді. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
2 – шарт - ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеуде бастапқы теріс нәтиже жағдайында;
5 – іс-қимыл көрсетілетін қызметті берушінің психологы ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
3 – шарт – АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеуде бастапқы оң нәтиже жағдайында;
6 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу - жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу жүргізеді. Орындалу ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күні;
4 – шарт – ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;

действие 7 – психолог услугодателя проводит обязательное послетестовое консультирование с регистрацией в журнале ПСК и выдачу результата государственной услуги лично на руки услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 5 – при повторном получении положительного результата ИФА;
действие 8 – медсестра услугодателя проводит комиссионное взятие второй сыворотки крови для исследования, согласно Правилам. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
действие 9 – врач-лаборант, фельдшер-лаборант услугодателя проводит дополнительное исследование сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 6 – при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 10 – психолог услугодателя проводит обязательное послетестовое консультирование с регистрацией в журнале ПСК и выдачу результата государственной услуги лично на руки услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 7 – при повторном получении положительного результата ИФА;
действие 11 – врач-лаборант, фельдшер-лаборант услугодателя производит доставку сыворотки крови в диагностическую лабораторию РЦ СПИД для переконтроля методом ИФА и ИБ, согласно Правилам. Длительность выполнения – не более 7 (семи) рабочих дней;
действие 12 – специалист диагностической лаборатории РЦ СПИД проводит исследование методом ИФА и ИБ. Длительность выполнения – 2 (два) рабочих дня;
действие 13 – специалист эпидемиологического отдела услугодателя получает результаты исследований из диагностической лаборатории РЦ СПИД. Длительность выполнения – не более 2 (двух) рабочих дней;
условие 8 – при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 14 – психолог услугодателя проводит обязательное послетестовое консультирование с регистрацией в журнале ПСК и выдачу результата государственной услуги лично на руки услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 9 - при положительном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИБ;
действие 15 – врач-эпидемиолог, врач-инфекционист услугодателя проводит психосоциальное консультирование специалистами центра СПИД, которые разъясняют меры предосторожности, порядок предоставления медицинской помощи, административную и уголовную ответственность за заражение других лиц. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) при обращении в медицинскую организацию ПМСП:

7 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің психологы ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
5 – шарт ИФТ-ның оң нәтижесінің қайталануы жағдайында;
8 – іс-қимыл көрсетілетін қызметті берушінің медбикесі Қағидаға сәйкес екінші қан сарысуын зерттеу үшін комиссиялық қан алады. Орындалу ұзақтығы 15 (он бес) минут;
9 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу жүргізеді. Орындалу ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күні;
6 – шарт – ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
10 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің психологы ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
7 – шарт – ИФТ-ның оң нәтижесінің қайталануы жағдайында;
11 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы Қағидаға сәйкес қан сарысуын ИФТ және ИБ әдісімен қайталап бақылау үшін ЖИТС РО диагностикалық зертханасына жеткізеді. Орындалу ұзақтығы – 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайды;
12 – іс-қимыл – ЖИТС РО-ның диагностикалық зертханасының маманы ИФТ және ИБ әдісімен зерттеу жүргізеді. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні;
13 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің эпидемиологиялық бөлімінің маманы ЖИТС РО диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижесін алады. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күнінен аспайды;
8 – шарт – АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
14 – іс-қимыл көрсетілетін қызметті берушінің психологы ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
9 – шарт ИБ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеуде оң нәтиже жағдайында;
15 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің дәрігер-эпидемиологы, дәрігер-инфекционисі ЖИТС орталығының мамандарымен психоәлеуметтік кеңес өткізеді, сақтану шаралары, медициналық көмек көрсету тәртібі, басқаларға жұқтырған жағдайда әкімшілік және қылмыстық жауапкершілікке алынатындығы туралы түсіндіріледі. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
2) МСАК-ның медициналық ұйымына жүгінуі кезінде:

действие 1 – специалист услугодателя осуществляет прием пакета документов услугополучателя. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
условие 1 – при получении услуги обязательного конфиденциального медицинского обследования на наличие ВИЧ-инфекции – документ, удостоверяющий личность;
при получении услуги добровольного анонимного медицинского обследования на наличие ВИЧ-инфекции документы не требуются – присваивается индивидуальный код;
действие 2 – специалист услугодателя проводит обязательное дотестовое консультирование по вопросам ВИЧ-инфекции, с регистрацией в журнале ПСК. Длительность выполнения - 20 (двадцать) минут;
действие 3 – медсестра услугодателя осуществляет забор крови для исследования на наличие антител к ВИЧ, с регистрацией в журнале забора крови. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
действие 4 – медсестра услугодателя осуществляет доставку образцов крови для исследования в диагностическую лабораторию Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 5 – врач-лаборант, фельдшер-лаборант диагностической лаборатории Центра СПИД проводит исследование на антитела к ВИЧ методом ИФА в условиях строгой конфиденциальности по алгоритму лабораторной диагностики ВИЧ-инфекции. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 2 – при первичном отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 6 – медсестра услугодателя забирает результаты исследований из диагностической лаборатории Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 7 – специалист услугодателя проводит обязательное послетестовое консультирование с регистрацией в журнале ПСК и выдачу результата государственной услуги лично на руки услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 3 – при первичном положительном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 8 – врач-лаборант, фельдшер-лаборант диагностической лаборатории Центра СПИД проводит дополнительное исследование сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 4 – при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 9 – медсестра услугодателя забирает результаты исследований из диагностической лаборатории Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 10 – специалист услугодателя проводит обязательное послетестовое консультирование с регистрацией в журнале ПСК и выдачу результата государственной услуги лично на руки услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцати) минут;
условие 5 – при повторном получении положительного результата ИФА;

1 – іс-қимыл көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
1 – шарт – АИТВ-инфекциясының болуына міндетті құпия медициналық тексеру қызметін алу кезінде – жеке басын куәландыратын құжат;
АИТВ-инфекциясының болуына ерікті анонимді медициналық тексеру қызметін алу кезінде құжаттар талап етілмейді – дербес код беріледі;
2 – іс-қимыл көрсетілетін қызметті берушінің маманы ПӘК журналына тіркеумен АИТВинфекциясы мәселелері бойынша міндетті тестіге дейінгі кеңес беру жүргізеді. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
3 – іс-қимыл көрсетілетін қызметті берушінің медбикесі қан алу журналына тіркеумен АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеу үшін қан алуды жүзеге асырады. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
4 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің медбикесі зерттеу үшін қан үлгілерді ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасына жеткізеді. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5 – іс-қимыл көрсетілетін қызметті берушінің дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы АИТВ-ға антиденелердің болуына ИФТ әдісімен қатаң құпия түрде АИТВ-инфекциясын зертхана жағдайында диагностикалау алгоритмі бойынша зерттеу жүргізеді. Орындалу ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күні;
2 – шарт – ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеуде бастапқы теріс нәтиже жағдайында;
6 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің медбикесі ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижелерін алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
7 – іс-қимыл көрсетілетін қызметті берушінің маманы ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
3 – шарт – АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеуде бастапқы оң нәтиже жағдайында;
8 – іс-қимыл – ЖИТС Орталығы диагностикалық зертханасының дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу жүргізеді. Орындалу ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күні;
4 – шарт ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
9 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің медбикесі ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижелерін алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
10 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің маманы ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қызмет алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
5 – шарт – ИФТ-ның оң нәтижесінің қайталануы жағдайында;

действие 11 – медсестра услугодателя проводит комиссионное взятие второй сыворотки крови для исследования, согласно Правилам. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
действие 12 – медсестра услугодателя осуществляет доставку образцов крови для исследования в диагностическую лабораторию Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 13 - врач-лаборант, фельдшер-лаборант диагностической лаборатории Центра СПИД проводит дополнительное исследование сыворотки крови на тест-системе другой производственной серии или другого производителя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
условие 6 – при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИФА;
действие 14 – медсестра услугодателя забирает результаты исследований из диагностической лаборатории Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 15 – специалист услугодателя проводит обязательное послетестовое консультирование с регистрацией в журнале ПСК и выдачу результата государственной услуги лично на руки услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцати) минут;
условие 7 – при повторном получении положительного результата ИФА;
действие 16 – врач-лаборант, фельдшер-лаборант диагностической лаборатории Центра СПИД производит доставку сыворотки крови в диагностическую лабораторию РЦ СПИД для переконтроля методом ИФА и ИБ, согласно Правилам. Длительность выполнения – не более 7 (семи) рабочих дней;
действие 17 – специалист диагностической лаборатории РЦ СПИД проводит исследование методом ИФА и ИБ. Длительность выполнения – 2 (два) рабочих дня;
действие 18 – специалист эпидемиологического отдела Центра СПИД получает результат из диагностической лаборатории РЦ СПИД. Длительность выполнения – не более 2 (двух) рабочих дней;
условие 8 – при отрицательном результате исследования на наличие антител к ВИЧ;
действие 19 – медсестра медицинской организации ПМСП забирает результаты исследований из диагностической лаборатории Центра СПИД. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 20 – специалист услугодателя проводит обязательное послетестовое консультирование с регистрацией в журнале ПСК и выдачу результата государственной услуги лично на руки услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
условие 9 – при положительном результате исследования на наличие антител к ВИЧ методом ИБ;
действие 21 – врач-эпидемиолог, врач-инфекционист услугодателя проводит психосоциальное консультирование специалистами центра СПИД, которые разъясняют меры предосторожности, порядок предоставления медицинской помощи, административную и уголовную ответственность за заражение других лиц. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;

11 – іс-қимыл көрсетілетін қызметті берушінің медбикесі Қағидаға сәйкес екінші қан сарысуын зерттеу үшін комиссиялық қан алады. Орындалу ұзақтығы 15 (он бес) минут;
12 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің медбикесі зерттеу үшін қан үлгілерін ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасына жеткізеді. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
13 – іс-қимыл ЖИТС Орталығы диагностикалық зертханасының дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы басқа өндірістік серияның немесе басқа өндірушінің тестілеу-жүйесінде қан сарысуын қосымша зерттеу жүргізеді. Орындалу ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күні;
6 – шарт – ИФТ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
14 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің медбикесі ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижелерін алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
15 – іс-қимыл көрсетілетін қызметті берушінің маманы ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
7 – шарт – ИФТ-ның оң нәтижесінің қайталануы жағдайында;
16 - іс-қимыл – ЖИТС Орталығы диагностикалық зертханасының дәрігер-зертханашысы, фельдшер-зертханашысы Қағидаға сәйкес қан сарысуын ИФТ және ИБ әдісімен қайталап бақылау үшін ЖИТС РО диагностикалық зертханасына жеткізеді. Орындалу ұзақтығы – 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайды;
17 – іс-қимыл – ЖИТС РО-ның диагностикалық зертханасының маманы ИФТ және ИБ әдісімен зерттеу жүргізеді. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні;
18 – іс-қимыл көрсетілетін қызметті берушінің эпидемиологиялық бөлімінің маманы ЖИТС РО диагностикалық зертханасынан нәтижені алады. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күнінен аспайды;
8 – шарт – АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеуде теріс нәтиже жағдайында;
19 – іс-қимыл – МСАК-ның медициналық ұйымының медбикесі ЖИТС Орталығының диагностикалық зертханасынан зерттеу нәтижелерін алады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
20 – іс-қимыл – МСАК-ның берушінің маманы ПӘК журналына тіркеумен міндетті тестіден кейінгі кеңес жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке қолына береді. Орындалу ұзақтығы 20 (жиырма) минут;
9 - шарт – ИБ әдісімен АИТВ-ға антиденелердің болуына зерттеуде оң нәтиже жағдайында;
21 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің дәрігер-эпидемиологы, дәрігер-инфекционисі ЖИТС орталығының мамандарымен психоәлеуметтік кеңес өткізеді, сақтану шаралары, медициналық көмек көрсету тәртібі, басқаларға жұқтырған жағдайда әкімшілік және қылмыстық жауапкершілікке алынатындығы туралы түсіндіріледі. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.

9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Добровольное анонимное и
обязательное конфиденциальное
медицинское обследование на
наличие ВИЧ-инфекции"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
при оказании государственной услуги через Центр СПИД
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
при оказании государственной при обращении в медицинскую организацию ПМСП
Условные обозначения:
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "24" ноября 2015 года
№ 314
Регламент государственной услуги "Выдача справки с противотуберкулезной организации"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача справки с противотуберкулезной организации" (далее – государственная услуга) являются организации здравоохранения (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка с противотуберкулезной организации (далее – справка) по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Выдача справки с противотуберкулезной организации", утвержденному приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11304) (далее – стандарт), подписанная врачом-фтизиатром, заверенная личной врачебной печатью и печатью услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации предоставления государственной услуги согласно приложению 2 к стандарту.
Справка выдается после проверки в базе данных "Национальный регистр больных туберкулезом".
Срок действия справки – 10 (десять) календарных дней.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю, при наличии перечня документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"АИТВ-инфекциясының
болуына ерікті анонимді және
міндетті құпия медициналық
тексерілу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
ЖИТС Орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
МСАК-ның медициналық ұйымына жүгіну кезіндегі мемлекеттік қызмет кезіндегі мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
"24" қарашадағы № 314
қаулысымен бекітілген
"Туберкулезге қарсы ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Туберкулезге қарсы ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті берушісі денсаулық сақтау ұйымдары (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – фтизиатр-дәрігер қол қойған, жеке дәрігерлік мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11304) бұйрығымен бекітілген "Туберкулезге қарсы ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуді тіркеу журналында анықтаманы тіркей отырып, расталған, стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз түріндегі туберкулезге қарсы ұйымнан анықтама.
Анықтама "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" деректер базасында тексеруден кейін беріледі.
Анықтаманың жарамдылық мерзімі – 10 (он) күнтізбелік күн.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға стандарттың 9 тармағында көзделген құжаттар тізбесі болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі негіз болады.

4-1. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) предоставление услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием документов услугополучателя. Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 2 – проверка на наличие услугополучателя в базе данных "Национальный регистр больных туберкулезом". Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 3 – запись в журнале регистрации предоставления государственных услуг. Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 4 – выдача подписанной врачом-фтизиатром, заверенной личной врачебной печатью и печатью услугодателя справки услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем пакета документов услугодателю – не более 60 (шестидесяти) минут.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя, что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является проверка в базе данных "Национальный регистр больных туберкулезом", что служит основанием для начала выполнения действия 3. Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является запись в журнале регистрации оказания государственной услуги, что служит основанием для начала действия 4. Результатом действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача справки, подписанной врачом-фтизиатром, заверенной личной врачебной печатью и печатью услугодателя услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

4-1. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 9-тармағымен көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбауы және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
Регламент 4-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнiң құрамына кiретiн рәсімдердің (iс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау. Орындалу ұзақтығы– 10 (он) минут;
2 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" деректер базасында бар-жоғын тексеру. Орындалу ұзақтығы–20 (жиырма) минут;
3 – іс-қимыл – мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу журналына жазба енгізу. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут;
4 – іс-қимыл – фтизиатр-дәрігер қол қойған, жеке дәрігерлік мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталған анықтама беру. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 60 (алпыс) минуттан аспайды.
6. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" деректер базасында тексеру болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік қызмет көрсету журналына жазба енгізу болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесi фтизиатр-дәрігер қол қойған, жеке дәрігерлік мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталған анықтама беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:

1) медицинский регистратор услугодателя;
2) участковый врач-фтизиатр услугодателя.
9. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – медицинский регистратор услугодателя принимает документы у услугополучателя в соответствии с пунктом 9 стандарта. Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 2 – участковый врач-фтизиатр услугодателя производит проверку на наличие услугополучателя в базе данных "Национальный регистр больных туберкулезом". Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 3 – участковый врач-фтизиатр услугодателя производит запись в журнале регистрации предоставления государственных услуг. Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 4 – участковый врач-фтизиатр услугодателя подписывает справку, заверяет ее личной врачебной печатью и печатью услугодателя и выдает справку услугополучателю. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки
с туберкулезной организации"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "24" ноября 2015 года
№ 314
Регламент государственной услуги "Выдача справки с психоневрологической организации"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача справки с психоневрологической организации" (далее – государственная услуга) являются организации здравоохранения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1) көрсетiлетiн қызметті берушінің медициналық тіркеушісі;
2) көрсетiлетiн қызметті берушінің учаскелік фтизиатр-дәрігері.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1 – іс-қимыл – көрсетiлетiн қызметті берушінің медициналық тіркеушісі стандарттың 9 тармағына сәйкес көрсетiлетiн қызметті алушыдан құжаттар қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут;
2 – іс-қимыл – көрсетiлетiн қызметті берушінің учаскелік фтизиатр-дәрігері көрсетiлетiн қызметті алушының "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" деректер базасында бар-жоғына тексеру жүргізеді. Орындалу ұзақтығы –20 (жиырма) минут;
3 – іс-қимыл – көрсетiлетiн қызметті берушінің учаскелік фтизиатр-дәрігері мемлекеттік қызмет көрсету журналына жазба енгізеді. Орындалу ұзақтығы –10 (он) минут;
4 – іс-қимыл – көрсетiлетiн қызметті берушінің учаскелік фтизиатр-дәрігері анықтамаға қол қойып, жеке дәрігерлік мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталған анықтаманы көрсетiлетiн қызметті алушыға береді. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Туберкулезге қарсы ұйымнан
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
"24" қарашадағы № 314
қаулысымен бекітілген
"Психоневрологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Психоневрологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті берушісі денсаулық сақтау ұйымдары (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
в Государственный корпорации – выдача справки о состоянии/не состоянии на диспансерном учете;
в организациях здравоохранения – выдача справки врачом-психиатром о состоянии/не состоянии на диспансерном учете.
Справка выдается по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Выдача справки с психоневрологической организации", утвержденному приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11304) (далее – стандарт), подписанная врачом-психиатром и медицинским регистратором, выдавшими справку, и заверенная печатью врача и услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации предоставления государственной услуги "Выдача справки с психоневрологической организации", согласно приложению 2 к стандарту.
Форма предоставления государственной услуги: бумажная.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю при наличии перечня документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта.
4-1. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности). Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 2 – проверка на наличие услугополучателя в электронном регистре психиатрического учҰта больных. Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 3 – оформление справки. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
Мемлекеттік корпорацияда – диспансерлік есепте тұрғаны/тұрмағаны туралы анықтаманы беру;
денсаулық сақтау ұйымдарында – психиатр-дәрігердің диспансерлік есепте тұрғаны/тұрмағаны туралы анықтаманы беру.
Психиатр-дәрігер мен медициналық тіркеуші қол қойған және анықтаманы берген дәрігердің және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталған, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11304) бұйрығымен бекітілген "Психоневрологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) 2-қосымшаға сәйкес "Психоневрологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу журналында анықтаманы тіркей отырып, стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша анықтама беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алгашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға көрсетiлетiн қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) өтінішінің және стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарының болуы негіз болып табылады.
4-1. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Регламент 4-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесiнiң құрамына кiретiн рәсiмнің (iс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 – іс-қимыл - көрсетiлетiн қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
2 – іс-қимыл - көрсетiлетiн қызметті алушының науқастарды психиатриялық есепке алудың электрондық тіркелімінде болуын тексеру. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут;
3 – іс-қимыл - анықтаманы ресімдеу. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;

действие 4 – подписание справки. Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 5 – регистрация и выдача справки услугополучателю. Длительность выполнения – 10 (десять) минут.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем документов услугодателю – не более 3 (трех) часов.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является проверка в электронном регистре психиатрического учҰта больных, что служит основанием для начала выполнения действия 3. Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является оформление справки, что служит основанием для начала выполнения действия 4. Результатом действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является подписание справки, что служит основанием для начала выполнения действия 5. Результатом действия 5, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является регистрация и выдача справки услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) медицинский регистратор услугодателя;
2) врач-психиатр услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – медицинский регистратор услугодателя принимает документы у услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в соответствии с пунктом 9 стандарта. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 2 - медицинский регистратор услугодателя проверяет наличие услугополучателя в электронном регистре психиатрического учҰта больных. Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 3 – медицинский регистратор услугодателя оформляет справку. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 4 – врач-психиатр услугодателя подписывает справку и заверяет печатью. Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 5 – медицинский регистратор услугодателя регистрирует справку в журнале регистрации предоставления государственной услуги "Выдача справки с психоневрологической организации" и выдает справку, подписанную врачом-психиатром и медицинским регистратором, заверенную печатью врача и услугодателя услугополучателю. Длительность выполнения – 10 (десять) минут.

4 – іс-қимыл - анықтамаға қол қою. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут;
5 – іс-қимыл - анықтаманы тіркеу және оны көрсетiлетiн қызметті алушыға беру. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетiлетiн қызметті алушы көрсетiлетiн қызметті берушіге өтініш берген сәттен бастап – 3 (үш) сағаттан аспайды.
6. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесі көрсетiлетiн қызметті алушының науқастарды психиатриялық есепке алудың электрондық тіркелімінде болуын тексеру болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесі анықтаманы ресімдеу болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесі анықтамаға қол қою болып табылады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимылдың нәтижесі анықтаманы тіркеу және оны көрсетiлетiн қызметті алушыға беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті берушінің медициналық тіркеушісі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің психиатр-дәрігері.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1 – іс-қимыл - көрсетілетін қызметті берушінің медициналық тіркеушісі стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетiлетiн қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
2 – іс-қимыл - көрсетілетін қызметті берушінің медициналық тіркеушісі көрсетiлетiн қызметті алушының науқастарды психиатриялық есепке алудың электрондық тіркелімінде болуын тексереді. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут;
3 – іс-қимыл - көрсетілетін қызметті берушінің медициналық тіркеушісі анықтаманы ресімдейді. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
4 – іс-қимыл - көрсетілетін қызметті берушінің психиатр-дәрігері анықтамаға қол қояды. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут;
5 – іс-қимыл - көрсетілетін қызметті берушінің медициналық тіркеушісі анықтаманы "Психоневрологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу журналында тіркейді және психиатр-дәрігер мен медициналық тіркеуші қол қойған, дәрігердің және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталған анықтаманы көрсетiлетiн қызметті алушыға береді. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут.

4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Глава 4 - в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.).
9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при получении государственной услуги через Государственную корпорацию:
услугополучатель (либо его представитель по доверенности) для получения государственной услуги обращается в Государственную корпорацию и представляет документы, предусмотренные пунктом 9 стандарта.
Длительность обработки запроса услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
Порядок подготовки и направления запроса услугодателю:
1) работник Государственной корпорации осуществляет прием и регистрацию документов услугополучателя. Подтверждением принятия является расписка о приеме соответствующих документов.
Государственная корпорация отказывает в приеме документов в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, указанных в пункте 9 стандарта;
2) принятые документы от услугополучателя поступают в накопительный сектор;
3) поступившие в накопительный сектор документы формируются по направлениям, фиксируются в информационной системе "Интегрированная информационная система для Государственной корпорации" (далее – ИИС Государственная корпорация) путем сканирования штрих-кода на расписке;
4) накопительный сектор передает документы курьеру;
5) курьер осуществляет передачу документов услугодателю.
Структурные подразделения или должностные лица, уполномоченные направлять запрос услугодателю:
работник Государственной корпорации.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию:
1) услугополучатель приходит в Государственную корпорацию в указанный срок согласно выданной расписке;
2) работник Государственной корпорации на основании расписки выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги на бумажном носителе.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем документов – не более 3 (трех) часов.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки
с психоневрологической
организации"
Сноска. Приложение - в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги 1) при оказании государственной услуги через услугодателя

4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетiлетiн қызметтi берушiлермен өзара iс-қимыл тәртiбiн, сондай-ақ мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiн сипаттау
9. Жүгіну тәртібі және Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті алу кезінде көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдерінің (іс-қимылдардың) реттiлiгi:
көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді және стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының сұранымын өндеу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут.
Көрсетілетін қызметті берушіге сұранымды дайындау және жолдау тәртібі:
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және тіркейді. Құжаттардың қабылдануын тиісті құжаттарды қабылдап алу туралы қолхат растайды.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорация құжаттарды қабылдаудан бас тартады;
2) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған құжаттар жинақтау секторына түседі;
3) жинақтау секторына келіп түскен құжаттар бағыттары бойынша жинақталып, "Мемлекеттік корпорацияға арналған біріктірілген ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация БАЖ) қолхаттағы штрих-кодты сканерлеу арқылы тіркеледі;
4) жинақтау секторы құжаттарды курьерге береді;
5) курьер құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге береді.
Көрсетілетін қызметті берушіге сұранымды жолдауға уәкілетті құрылымдық бөлімшелер немесе лауазымды тұлғалар:
Мемлекеттік корпорация қызметкері.
10. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу процесін сипаттау:
1) көрсетiлетiн қызметті алушы берілген қолхатқа сәйкес көрсетілген мерзімде Мемлекеттік корпорацияға келеді;
2) Мемлекеттік корпорация қызметкері қолхат негізінде көрсетiлетiн қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қағаз тасығышта береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетiлетiн қызметті алушы құжаттарды берген сәттен бастап – 3 (үш) сағаттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкіметтің" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
Ескерту. 4-тарау жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Психоневрологиялық ұйымнан
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде

2) при оказании государственной услуги через Государственной корпорации
Условные обозначения:
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "24" ноября 2015 года
№ 314
Регламент государственной услуги "Выдача справки с наркологической организации"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача справки с наркологической организации" (далее – государственная услуга) являются организации здравоохранения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
в Государственной корпорации – выдача справки о состоянии/не состоянии на диспансерном учете;
в организациях здравоохранения – выдача справки врачом-наркологом о состоянии/не состоянии на диспансерном учете.
Справка выдается по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Выдача справки с наркологической организации", утвержденному приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11304) (далее – стандарт), подписанная врачом-наркологом и медицинским регистратором, выдавшими справку, и заверенная печатью врача и услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации предоставления государственной услуги "Выдача справки с наркологической организации" согласно приложению 2 к стандарту.
Форма предоставления государственной услуги: бумажная.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю при наличии документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта.

2) Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
"24" қарашадағы № 314
қаулысымен бекітілген
"Наркологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Наркологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті берушісі денсаулық сақтау ұйымдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
Мемлекеттік корпорацияда – диспансерлік есепте тұрғаны/тұрмағаны туралы анықтаманы беру;
денсаулық сақтау ұйымдарында – нарколог-дәрігердің диспансерлік есепте тұрғаны/тұрмағаны туралы анықтаманы беруі.
Нарколог-дәрігер мен медициналық тіркеуші қол қойған және анықтаманы берген дәрігердің және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталған, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11304) бұйрығымен бекітілген "Наркологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) 2-қосымшаға сәйкес "Наркологиялық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу журналында анықтаманы тіркей отырып, стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша анықтама беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға стандарттың 9 тармағында көзделген құжаттары болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі негіз болады.

4-1. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности). Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 2 – проверка на наличие услугополучателя в электронном регистре диспансерных больных. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 3 – оформление справки. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 4 – подписание справки. Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 5 – регистрация и выдача справки услугополучателю. Длительность выполнения – 10 (десять) минут.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем документов услугодателю – не более 3 (трех) часов.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является проверка в электронном регистре диспансерных больных, что служит основанием для начала выполнения действия 3. Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является оформление справки, что служит основанием для начала выполнения действия 4. Результатом действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является подписание справки, что служит основанием для начала выполнения действия 5. Результатом действия 5, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является регистрация и выдача справки услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) медицинский регистратор услугодателя;

4-1. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Регламент 4-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнiң құрамына кiретiн рәсімдердің (iс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
2 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімінде бар-жоғын тексеру. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
3 – іс-қимыл – анықтаманы ресімдеу. Орындалу ұзақтығы –5 (бес) минут;
4 – іс-қимыл – анықтамаға қол қою. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут.
5 – іс-қимыл – анықтаманы тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетiлетiн қызметті алушы көрсетiлетiн қызметті берушіге құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 3 (үш) сағаттан аспайды.
6. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімінен тексеру болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесi анықтаманы ресімдеу болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесi анықтамаға қол қою болып табылады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимылдың нәтижесi анықтаманы тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті берушінің медициналық тіркеушісі;

2) врач-нарколог услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – медицинский регистратор услугодателя принимает документы у услугополучателя. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 2 – медицинский регистратор услугодателя проверяет наличие услугополучателя в электронном регистре диспансерных больных. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 3 – медицинский регистратор услугодателя оформляет справку и передает ее врачу-наркологу на подпись. Длительность выполнения – 5 (пять) минут;
действие 4 – врач-нарколог услугодателя подписывает справку и заверяет печатью. Длительность выполнения – 10 (десять) минут;
действие 5 – медицинский регистратор услугодателя регистрирует справку в журнале регистрации предоставления государственной услуги "Выдача справки с наркологической организации", выдает справку подписанную врачом-наркологом и медицинским регистратором и заверенную печатью врача и услугодателя услугополучателю. Длительность выполнения – 10 (десять) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Глава 4 - в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.).
9 Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при получении государственной услуги через Государственную корпорацию:
Услугополучатель (либо его представитель по доверенности) для получения государственной услуги обращается в Государственную корпорацию и представляет документы, предусмотренные пунктом 9 стандарта.
Длительность обработки запроса услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
Порядок подготовки и направления запроса услугодателю:
1) работник Государственной корпорации осуществляет прием и регистрацию документов услугополучателя. Подтверждением принятия является расписка о приеме соответствующих документов.
Государственная корпорация отказывает в приеме документов в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, указанных в пункте 9 стандарта;
2) принятые документы от услугополучателя поступают в накопительный сектор;
3) поступившие в накопительный сектор документы формируются по направлениям, фиксируются в информационной системе "Интегрированная информационная система для Государственной корпорации" (далее – ИИС Государственная корпорация) путем сканирования штрих-кода на расписке;

2) көрсетілетін қызметті берушінің нарколог-дәрігері.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің медициналық тіркеушісі көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
2 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің медициналық тіркеушісі көрсетілетін қызметті алушының диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімінде бар-жоғын тексереді. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
3 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің медициналық тіркеушісі анықтаманы дайындайды және нарколог-дәрігерге қол қоюға береді. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут;
4 – іс-қимыл - көрсетілетін қызметті берушінің нарколог-дәрігері анықтамаға қол қойып, мөрмен куәландырады. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут;
5 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің медициналық тіркеушісі анықтаманы "Наркологиялық диспансерден анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу журналына тіркеп, нарколог-дәрігер мен медициналық тіркеушінің қолдары қойылған және дәрігер мен көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен куәландырылған анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға береді. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетiлетiн қызметтi берушiлермен өзара iс-қимыл тәртiбiн, сондай-ақ мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiн сипаттау
9. Жүгіну тәртібі және Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті алу кезінде көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдерінің (іс-қимылдардың) реттiлiгi:
көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді және стандарттың 9 тармағында көзделген құжаттарды ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының сұранымын өндеу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут.
Көрсетілетін қызметті берушіге сұранымды дайындау және жолдау тәртібі:
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және тіркейді. Құжаттардың қабылдануын тиісті құжаттарды қабылдап алу туралы қолхат растайды.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорация құжаттарды қабылдаудан бас тартады;
2) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған құжаттар жинақтау секторына түседі;
3) жинақтау секторына келіп түскен құжаттар бағыттары бойынша жинақталып, "Мемлекеттік корпорацияға арналған біріктірілген ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация БАЖ) қолхаттағы штрих-кодты сканерлеу арқылы тіркеледі;

4) накопительный сектор передает документы курьеру;
5) курьер осуществляет передачу документов услугодателю.
Структурные подразделения или должностные лица, уполномоченные направлять запрос услугодателю:
работник Государственной корпорации.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) услугополучатель приходит в Государственную корпорацию в указанный срок согласно выданной расписке;
2) работник Государственной корпорации на основании расписки выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги на бумажном носителе.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем документов – не более 3 (трех) часов.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказание государственных услуг, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя..
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки
с наркологической организации"
Сноска. Приложение - в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги 1) при оказании государственной услуги через услугодателя
2) при оказании государственной услуги через Государственной корпорации
Условные обозначения:
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "24" ноября 2015 года
№ 314
Регламент государственной услуги "Выдача выписки из медицинской карты стационарного больного"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача выписки из медицинской карты стационарного больного" (далее – государственная услуга) являются медицинские организации, оказывающие стационарную помощь (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.

4) жинақтау секторы құжаттарды курьерге береді;
5) курьер құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге береді.
Көрсетілетін қызметті берушіге сұранымды жолдауға уәкілетті құрылымдық бөлімшелер немесе лауазымды тұлғалар:
Мемлекеттік корпорация қызметкері.
10. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы:
1) көрсетiлетiн қызметті алушы берілген қолхатқа сәйкес көрсетілген мерзімде Мемлекеттік корпорацияға келеді;
2) Мемлекеттік корпорация қызметкері қолхат негізінде көрсетiлетiн қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қағаз тасығышта береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетiлетiн қызметті алушы құжаттарды берген сәттен бастап – 3 (үш) сағаттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорация өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкіметтің" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
Ескерту. 4-тарау жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Наркологиялық ұйымнан
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
2) Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Шартты белгілер:
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
"24" қарашадағы № 314
қаулысымен бекітілген
"Стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірме беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірме беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті берушісі стационарлық көмек көрсететін медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выписка из медицинской карты стационарного больного в бумажном виде по форме, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6697), подписанная врачом-ординатором, заверенная личной врачебной печатью и печатью услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю при наличии документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Выдача выписки из медицинской карты стационарного больного", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11304) (далее – стандарт).
4-1. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – проверка документов услугополучателя. Длительность выполнения – не более 10 (десяти) минут;
действие 2 – выдача выписки из медицинской карты стационарного больного. Длительность выполнения – не более 50 (пятидесяти) минут с момента выписки.
Срок оказания государственной услуги – 60 (шестьдесят) минут с момента выписки.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является проверка документов услугополучателя, что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача выписки из медицинской карты стационарного больного услугополучателю.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 6697) бұйрығымен бекітілген нысан бойынша қағаз түрінде, ординатор дәрігер қол қойған, жеке дәрігерлік мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталған, стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірмесі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11304) бұйрығымен бекітілген "Стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірме беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9 тармағында көзделген құжаттары болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі негіз болады.
4-1. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Регламент 4-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнiң құрамына кiретiн рәсімдердің (iс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тексеру. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минуттан аспайды;
2 – іс-қимыл – стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірме беру. Орындалу ұзақтығы – ауруханадан шығарылған сәттен бастап 50 (елу) минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – ауруханадан шығарылған сәттен бастап 60 (алпыс) минут.
6. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тексеру болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін қызметті алушыға стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірме беру болып табылады.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
врач-ординатор услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – врач-ординатор услугодателя проверяет документы услугополучателя. Длительность выполнения – не более 10 (десяти) минут;
действие 2 – врач-ординатор услугодателя оформляет и выдает выписку из медицинской карты стационарного больного, подписанную и заверенную личной врачебной печатью и печатью услугодателя, услугополучателю. Длительность выполнения – не более 50 (пятидесяти) минут с момента выписки.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача выписки из
медицинской карты
стационарного больного"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "24" ноября 2015 года
№ 314
Регламент государственной услуги "Выдача справки с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь"
1. Общие положения
Услугодателем государственной услуги "Выдача справки с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь" (далее – государственная услуга) являются медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь (далее – справка), выданная по форме согласно приложению к стандарту государственной услуги "Выдача справки с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь", утвержденному приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11304) (далее – стандарт) и по формам № 035-2/у и № 079/у, утвержденным приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6697), подписанная участковым врачом или врачом общей практики (далее – ВОП), заверенная личной врачебной печатью и печатью услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.

3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:
көрсетілетін қызметті берушінің ординатор дәрігері.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің ординатор дәрігері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тексереді. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) минуттан аспайды;
2 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің ординатор дәрігері қол қойылған, жеке дәрігерлік мөр және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталған стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірмесін ресімдейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді. Орындалу ұзақтығы – ауруханадан шығарылған сәттен бастап 50 (елу) минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкіметтің" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Стационарлық науқастың
медициналық картасынан үзінді
көшірме беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
"24" қарашадағы № 314
қаулысымен бекітілген
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті берушісі медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – "Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, еңбекке уақытша жарамсыздық парағын және анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 183 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 10964) бұйрығына сәйкес медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан берілетін еңбекке уақытша жарамсыздық туралы анықтама беру
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является непосредственное обращение услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю при наличии документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
4-1. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности). Длительность выполнения – в течение 5 (пяти) минут;
действие 2 – осмотр и проведение экспертизы трудоспособности услугополучателя участковым врачом или ВОП услугодателя. Длительность выполнения - в течение 20 (двадцати) минут;
действие 3 – выдача подписанной участковым врачом или ВОП, заверенной личной врачебной печатью и печатью услугодателя справки услугополучателю (либо его представителю по доверенности). Длительность выполнения – в течение 5 (пяти) минут.
Срок оказания государственной услуги при обращении к услугодателю (непосредственно), с момента обращения услугополучателя к услугодателю – при обращении на прием к врачу в течение 30 (тридцати) минут, при вызове на дом в течение рабочего дня.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является осмотр и проведение экспертизы трудоспособности услугополучателя участковым врачом или ВОП услугодателя, что служит основанием для начала выполнения действия 3. Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача услугополучателю (либо его представителю по доверенности) справки подписанной участковым врачом или ВОП, заверенной личной врачебной печатью и печатью услугодателя.

2. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11304) бұйрығымен бекітілген "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9 тармағында көзделген құжаттары болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінуі негіз болады.
4-1. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Регламент 4-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнiң құрамына кiретiн рәсімдердің (iс- қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут ішінде;
2 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің учаскелік дәрігері немесе ЖПД көрсетілетін қызметті алушының еңбекке жарамдылығын тексеріп, сараптамадан өткізуі. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут ішінде;
3 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) учаскелік дәрігер немесе ЖПД қол қойған, дәрігердің жеке мөрімен және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталған анықтаманы беру. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушіге (тікелей) өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі, көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге өтініш жасаған сәтінен бастап - дәрігердің қабылдауында болған жағдайда – 30 (отыз) минут, үйге шақыру кезінде – жұмыс уақыты ішінде.
6 Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау, ол 2-ші іс-қимылды бастауға негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимыл нәтижесi журналға жазба жазу, көрсетілетін қызметті алушыға еңбекке уақытша жарамсыздық туралы анықтаманы беру болып табылады.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист регистратуры услугодателя;
2) участковый врач или ВОП услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 - специалист регистратуры услугодателя осуществляет прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности) согласно пункту 9 стандарта. Длительность выполнения – в течение 5 (пяти) минут;
действие 2 – участковый врач или ВОП услугодателя осматривает и проводит экспертизу трудоспособности услугополучателя. Длительность выполнения – в течение 20 (двадцати) минут;
действие 3 – специалист регистратуры услугодателя выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) справку, подписанную участковым врачом или ВОП, заверенную личной врачебной печатью и печатью услугодателя. Длительность выполнения – в течение 5 (пяти) минут.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение регламенту
государственной услуги "Выдача
справки с медицинской
организации, оказывающей
первичную медико-санитарную
помощь"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "24" ноября 2015 года
№ 314
Регламент государственной услуги "Выдача листа о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача листа о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь" (далее – государственная услуга) являются медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – лист о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 183 "Об утверждении Правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, выдачи листа и справки о временной нетрудоспособности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10964).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің учаскелік дәрігері немесе ЖПД.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдарының) сипаттамасы:
1 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын стандартының 9 тармағына сәйкес қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут ішінде;
2 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің учаскелік дәрігері немесе ЖПД көрсетілетін қызметті алушының еңбекке жарамдылығын тексеріп, сараптамадан өткізеді. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут ішінде;
3 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) учаскелік дәрігер немесе ЖПД қол қойған, дәрігердің жеке мөрімен және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталған анықтаманы береді. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) минут ішінде.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттiлігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Медициналық-санитариялық
алғашқы көмек көрсететін
медициналық ұйымнан
анықтама беру"мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
"24" қарашадағы № 314
қаулысымен бекітілген
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан еңбекке уақытша жарамсыздық туралы парағын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті берушісі медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – "Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, еңбекке уақытша жарамсыздық парағын және анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 183 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 10964) бұйрығына сәйкес медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан берілетін еңбекке уақытша жарамсыздық туралы анықтама беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртібін сипаттау

4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю при наличии документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Выдача листа о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11304) (далее – стандарт).
4-1. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания, государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием документов услугополучателя. Длительность выполнения - не более 30 (тридцати) минут;
действие 2 – запись в журнале "Выдача листа о временной нетрудоспособности", выдача листа о временной нетрудоспособности. Длительность выполнения – не более 30 (тридцати) минут.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем документов услугодателю – не более 30 (тридцати) минут.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя, что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является запись в журнале "Выдача листа о временной нетрудоспособности", выдача листа о временной нетрудоспособности услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
специалист регистратуры услугодателя.
8. Описание прроцедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – специалист регистратуры услугодателя осуществляет прием документов услугополучателя, согласно пункту 9 стандарта. Длительность выполнения – не более 30 (тридцати) минут;
действие 2 – специалист регистратуры услугодателя производит запись в журнале "Выдача листа о временной нетрудоспособности" и выдает лист о временной нетрудоспособности услугополучателю. Длительность выполнения – не более 30 (тридцати) минут.

4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11304) бұйрығымен бекітілген "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9 тармағында көзделген құжаттары болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінуі негіз болады.
4-1. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Регламент 4-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнiң құрамына кiретiн рәсімдердің (iс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің маманы "Еңбекке уақытша жарамсыздық туралы анықтама беру" журналына жазба жазады және көрсетілетін қызметті алушыға еңбекке уақытша жарамсыздық туралы анықтама беру. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 30 (отыз) минуттан аспайды.
6. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау, ол 2-ші іс-қимылды бастауға негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимыл нәтижесi журналға жазба жазу, көрсетілетін қызметті алушыға еңбекке уақытша жарамсыздық туралы анықтаманы беру болып табылады.
Мемлекеттiк қызметті көрсету процесiнде көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:
көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің маманы.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс- қимылдардың) сипаттамасы:
1 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің маманы стандартының 9 тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің маманы "Еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру" журналына жазба жазады және көрсетілетін қызметті алушыға еңбекке уақытша жарамсыздық туралы анықтама беру. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды.

9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача листа
о временной
нетрудоспособности
с медицинской организации,
оказывающей первичную
медико-санитарную помощь"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "24" ноября 2015 года
№ 314
Регламент государственной услуги "Выдача справки о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача справки о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь" (далее – государственная услуга) являются медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача справки о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 183 "Об утверждении Правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, выдачи листа и справки о временной нетрудоспособности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 10964).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является непосредственное обращение услугополучателя к услугодателю при наличии документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Выдача справки о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11304) (далее – стандарт).

9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттiлігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Медициналық-санитариялық
алғашқы көмек көрсететін
медициналық ұйымнан еңбекке
уақытша жарамсыздық туралы
парағын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметінің
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
"24" қарашадағы № 314
қаулысымен бекітілген
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті берушісі медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – "Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, еңбекке уақытша жарамсыздық парағын және анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 183 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 10964) бұйрығына сәйкес медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнын берілетін еңбекке уақытша жарамсыздық туралы парақ.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
2.Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс- қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11304) бұйрығымен бекітілген "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9 тармағында көзделген құжаттары болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі негіз болады.

4-1. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.12.2017 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием документов услугополучателя. Длительность выполнения – не более 30 (тридцати) минут;
действие 2 – специалист регистратуры услугодателя производит запись в журнале "Выдача справки о временной нетрудоспособности" и выдает справку о временной нетрудоспособности услугополучателю. Длительность выполнения - не более 30 (тридцати) минут.
Срок оказания государственной услуги при непосредственном обращении к услугодателю, с момента обращения услугополучателя к услугодателю – не более 30 (тридцати) минут.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя, что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатам действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является запись в журнале, выдача справки о временной нетрудоспособности услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
специалист регистратуры услугодателя;
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 – специалист регистратуры услугодателя осуществляет прием документов услугополучателя, согласно пункту 9 стандарта. Длительность выполнения – не более 30 (тридцати) минут;
действие 2 – специалист регистратуры услугодателя производит запись в журнале "Выдача справки о временной нетрудоспособности" и выдает справку о временной нетрудоспособности услугополучателю. Длительность выполнения - не более 30 (тридцати) минут.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки о
временной нетрудоспособности
с медицинской организации,
оказывающей первичную
медико-санитарную помощь"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "24" ноября 2015 года
№ 314
Регламент государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения"

4-1. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықталуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Регламент 4-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.12.2017 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнiң құрамына кiретiн рәсімдердің (iс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2 – іс-қимыл – "Еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру" журналына тіркеу, уақытша еңбекке жарамсыздық парағын беру. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарын тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 30 (отыз) минуттан аспайды.
6. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды бастауға негiз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимыл нәтижесi – "Еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру" журналына тіркеу, көрсетілетін қызметті алушыға уақытша еңбекке жарамсыздық парағын беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесiнде көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:
көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің маманы.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс- қимылдардың) сипаттамасы:
1 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің маманы стандартының 9 тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу бөлімінің маманы "Уақытша еңбекке жарамсыздық парағын беру" журналына тіркеп, көрсетілетін қызметті алушыға уақытша еңбекке жарамсыздық парағын береді. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттiлігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Медициналық-санитариялық
алғашқы көмек көрсететін
медициналық ұйымнан еңбекке
уақытша жарамсыздық парағын
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Шығыс Қазақстан
әкімдігінің 2015 жылғы
"24" қарашадағы № 314
қаулысымен бекiтiлген
"Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың бiлiктiлiгін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения" (далее – государственная услуга) являются организации образования в области здравоохранения (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – документы о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения в соответствии с видами и формами документов об образовании государственного образца.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности) согласно пункту 9 стандарта государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 297 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11303) (далее – стандарт).
4-1. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги на основании установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 27.02.2017 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) при выдаче документов о прохождении подготовки кадров отрасли здравоохранения в соответствии с видами и формами документов об образовании государственного образца:
действие 1 – прием и регистрация документов услугополучателя. Длительность выполнения – 30 (тридцать)минут;
действие 2 – рассмотрение документов на соответствие предъявляемым требованиям, оформление документа о прохождении подготовки кадров отрасли здравоохранения в соответствии с приказом услугодателя о выдаче документа и передача заместителю руководителя услугодателя на согласование. Длительность выполнения – 3 (три) рабочих дня;

1. Жалпы ережелер
1. "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың бiлiктiлiгін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметiнің (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті берушісі денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мемлекеттік үлгідегі білім беру туралы құжаттардың түрлері мен нысандарына сәйкес денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың бiлiктiлiгін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттар.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сиппатау
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға көрсетiлетiн қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 297 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11303) бұйрығымен бекітілген "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың бiлiктiлiгін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағында көзделген құжаттарының болуы негіз болып табылады.
4-1. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау негізінде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Ескерту. Регламент 4-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 27.02.2017 № 47 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдердің (іс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) мемлекеттік үлгідегі білім беру туралы құжаттардың түрлері мен нысандарына сәйкес денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлықтан өткені туралы құжаттарды беру кезінде:
1 – іс-қимыл - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және тіркеу. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут;
2 – іс-қимыл – құжаттардың қойылған талаптарға сай болуын қарастыру, денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлықтан өткені туралы құжаттарын беру туралы көрсетілетін қызметті беруші бұйрығына сәйкес рәсімдеу және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына келісуге беру. Орындалу ұзақтығы – 3 (үш) жұмыс күні;

действие 3 - проверка и согласование представленных документов. Длительность выполнения – 5 (пять) рабочих дней;
действие 4 - подписание документа о прохождении подготовки кадров отрасли здравоохранения руководителем услугодателя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
действие 5 - регистрация и выдача подписанного руководителем услугодателя документа о прохождении подготовки кадров отрасли здравоохранения услугополучателю. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
2) при выдаче документов о прохождении повышения квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения в соответствии с видами и формами документов об образовании государственного образца:
действие 1 – прием и регистрация документов услугополучателя. Длительность выполнения – 30 (тридцать) минут;
действие 2 – рассмотрение документов на соответствие предъявляемым требованиям, о прохождении повышения квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения в соответствии с приказом услугодателя о выдаче документа и передача заведующему отделения повышения квалификации услугодателя на согласование. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
действие 3 – проверка и согласование представленных документов. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;
действие 4 – подписание документа о прохождении повышения квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения руководителем услугодателя. Длительность выполнения – 30 (тридцать) минут;
действие 5 – регистрация и выдача подписанного руководителем услугодателя документа о прохождении повышения квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения услугополучателю. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугодателю – при прохождении подготовки 15 (пятнадцать) рабочих дней, при повышении квалификации и переподготовке – 3 (три) рабочих дня, со дня принятия решения итоговой Государственной аттестационной комиссии (квалификационной комиссии) или руководителя услугодателя.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является регистрация документов услугополучателя, которая служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является рассмотрение документов и передача заместителю руководителя услугодателя на согласование, что служит основанием для начала выполнения действия 3. Результатом действия 3, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является согласование представленных документов, что служит основанием для начала выполнения действия 4. Результатом действия 4, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является подписание документов руководителем услугодателя, что служит основанием для начала выполнения действия 5. Результатом действия 5, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.

3 – іс-қимыл – ұсынылған құжаттарды тексеру және келісу. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) жұмыс күні;
4 – іс-қимыл – денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлықтан өткені туралы құжаттарға көрсетілетін қызметті беруші басшысының қол қоюы. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
5 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылған денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлықтан өткені туралы құжаттарды тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.
2) мемлекеттік үлгідегі білім беру туралы құжаттардың түрлері мен нысандарына сәйкес денсаулық сақтау саласы кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлаудан өткені туралы құжаттарды беру кезінде:
1 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және тіркеу. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут;
2 – іс-қимыл – құжаттардың қойылған талаптарға сай болуын қарастыру, денсаулық сақтау саласы кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлаудан өткені туралы құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды беру туралы бұйрығына сәйкес ресімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің біліктілікті арттыру бөлімі меңгерушісіне келісуге беру. Орындау ұзақтылығы – 1 (бір) жұмыс күні;
3 – іс-қимыл – ұсынылған құжаттарды тексеру және келісу. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;
4 – іс-қимыл – денсаулық сақтау саласы кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлаудан өткені туралы құжаттарға көрсетілетін қызметті беруші басшысының қол қоюы. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут;
5 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылған денсаулық сақтау саласы кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлаудан өткені туралы құжаттарды тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі, Мемлекеттік аттестаттаудың қорытынды комиссиясының (біліктілік комиссиясының) немесе көрсетілетін қызметті беруші басшысының шешім қабылдау күнінен бастап - даярлықтан өту кезінде 15 (он бес) жұмыс күні, біліктілігін арттыру және қайта даярлаудан өту кезінде – 3 (үш) жұмыс күні.
6. Осы Регламенттің 5-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесі құжаттарды қарастыру және құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына келісуге беру болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесі ұсынылған құжаттарды келісу болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші басшысының құжаттарға қол қоюы болып табылады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген 5-ші іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін беру болып табылады.

Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является регистрация документов услугополучателя, которая служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является рассмотрение документов и передача заведующему отделения повышения квалификации услугодателя на согласование, что служит основанием для начала выполнения действия 3. Результатом действия 3, указанного в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является согласование представленных документов, что служит основанием для начала выполнения действия 4. Результатом действия 4, указанного в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является подписание документов руководителем услугодателя, что служит основанием для начала выполнения действия 5. Результатом действия 5, указанного в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является выдача результата оказание государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя;
2) заместитель руководителя услугодателя;
3) заведующий отделения повышения квалификации;
4) сотрудник услугодателя;
5) сотрудник – исполнитель.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) при выдаче документов о прохождении подготовки кадров отрасли здравоохранения в соответствии с видами и формами документов об образовании государственного образца:
действие 1 – сотрудник услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов услугополучателя. Длительность выполнения – 30 (тридцать) минут;
действие 2 – сотрудник-исполнитель осуществляет рассмотрение документов на соответствие предъявляемым требованиям, оформляет документ о прохождении подготовки кадров отрасли здравоохранения и передает заместителю руководителя услугодателя на согласование. Длительность выполнения – 3 (три) рабочих дня;
действие 3 – заместитель руководителя услугодателя проверяет и согласовывает представленные документы. Длительность выполнения – 5 (пять) рабочих дней;
действие 4 – руководитель услугодателя подписывает документ о прохождении подготовки кадров отрасли здравоохранения. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;

Осы Регламенттің 5-тармағы 2) тармақшасында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағы 2) тармақшасында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесі құжаттарды қарастыру және көрсетілетін қызметті берушінің біліктілікті арттыру бөлімі меңгерушісіне келісуге беру болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағы 2) тармақшасында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесі ұсынылған құжаттарды келісу болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағы 2) тармақшасында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші басшысының құжаттарға қол қоюы болып табылады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағы 2) тармақшасында көрсетілген 5-ші іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшілерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
3) біліктілікті арттыру бөлімшесінің меңгерушісі;
4) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
5) орындаушы қызметкер.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті рәсімдердің (іс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) мемлекеттік үлгідегі білім беру туралы құжаттардың түрлері мен нысандарына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы кадрлардың даярлықтан өткені туралы құжаттарды беру кезінде:
1 – іс-қимыл - көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және тіркейді. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут;
2 – іс-қимыл – орындаушы қызметкер құжаттардың қойылған талаптарға сай болуын қарастырады, денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлықтан өткені туралы құжаттарды рәсімдейді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына келісуге береді. Орындалу ұзақтығы – 3 (үш) жұмыс күні;
3 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары ұсынылған құжаттарды тексереді және келіседі. Орындалу ұзақтығы – 5 (бес) жұмыс күні;
4 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлықтан өткені туралы құжаттарға қол қояды. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;