О бюджете Абайского района на 2016-2018 годы
Решение маслихата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 33/3-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 12 января 2016 года № 4322. Утратило силу - решением Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 8/3-VI
Сноска. Утратило силу - решением Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.12.2016 № 8/3-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 34/406-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4287), Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 918 800,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 301 645,4 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 498,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 608 713,0 тысяч тенге;
свободные остатки бюджетных средств – 5 443,3 тысяч тенге;
2) затраты – 2 918 800,3 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 356 486,0 тысяч тенге,в том числе:
бюджетные кредиты – 363 652,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 166,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25.11.2016 № 7/2-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Принять к исполнению на 2016 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, в размере 100 процентов согласно решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 34/406-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4287).
3. Учесть в районном бюджете на 2016 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1741718,0 тысяч тенге.

2016-2018 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 33/3-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 12 қаңтарда № 4322 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 8/3-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 23.12.2016 № 8/3-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 34/406-V (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4287 тіркелген) шешіміне сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 918 800,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 301 645,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 498,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 500,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 608 713,0 мың теңге;
бюджет қаражатының бос қалдықтары – 5443,3 мың теңге;
2) шығындар – 2 918 800,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит – 356 486,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 363 652,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 166,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 25.11.2016 № 7/2-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне 2016 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 34/406-V (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4287 тіркелген) шешіміне сәйкес, 100 пайыз болып орындауға қабылдансын.
3. 2016 жылға облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 1741718 мың теңге болып бекітілсін.

4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить гражданским служащим в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 6093,0 тысяч тенге;
6. Учесть перечень районных бюджетных программ на 2016 год не подлежащих секвестру согласно приложению № 4.
7. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 137290,0 тысяч тенге.
8. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 606626,0 тысяч тенге.

4. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес бюджет қаражаты есебiнен ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы азаматтық қызметшілерге қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.
5. 2016 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 6093,0 мың теңге болып бекітілсін.
6. № 4 қосымшаға сәйкес 2016 жылға арналған секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі ескерілсін.
7. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көлемі 137290,0 мың теңге болып ескерілсін.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер көлемі 606626,0 мың теңге болып ескерілсін.

9. Учесть в районном бюджете кредиты из республиканского бюджета в сумме 34996,0 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
10. Учесть в районном бюджете трансферты органам местного самоуправления в сумме 19170,0 тысяч тенге, согласно приложению № 5.
11. Признать утратившими силу некоторые решения Абайского районного маслихата согласно приложению № 6.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии,
Секретарь Абайского
районного маслихата Т. Амангазы
Приложение № 1
к решению Абайского
районного маслихата
от 23 декабря 2015 года
Районный бюджет на 2016 год

9. Әлеуметтік сала мамандарын қолдау шараларын іске асыру үшін аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер көлемі 34996,0 мың теңге болып ескерілсін.
10. Аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына № 5 қосымшаға сәйкес 19170,0 мың теңге болып трансферттер ескерілсін.
11. № 6 қосымшаға сәйкес Абай аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
12.Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Абай аудандық
мәслихатының хатшысы Т. Аманғазы
Абай аудандық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 33/3-V шешіміне
№ 1 қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджет

1560
8
ГУ "Аппарат акима Токтамысского сельского округа"
716,5
9
ГУ "Аппарат акима Медеуского сельского округа"
760
Приложение № 6
к решению Абайского
районного маслихата
от 23 декабря 2015 года
№ 33/3-V
1. Решение Абайского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 25/3-V "О бюджете Абайского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3626, опубликовано в газете "Абай елі" от 18-24 января 2015 года № 3, от 25-31 января 2015 года № 4, от 1-7 февраля 2015 года № 5);

1560
8
ММ "Тоқтамыс ауылдық округі әкімінің аппараты"
716,5
9
ММ "Медеу ауылдық округі әкімінің аппараты"
760
Абай аудандық мәслихатының
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 33/3-V шешіміне
№ 6 қосымша
1. "2015-2017 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 25/3-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3626 болып тіркелген, 2015 жылғы 18-24 қаңтардағы № 3, 2015 жылғы 25-31 қаңтардағы № 4, 2015 жылғы 1 - 7 ақпандағы № 5 "Абай елі" газетінде жарияланған) шешімі;

2. Решение Абайского районного маслихата от 13 февраля 2015 года № 26/3-V "О внесении изменения в решение Абайского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 25/3-V "О бюджете Абайского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3700, опубликовано в газете "Абай елі" от 1-7 марта 2015 года № 9);
3. Решение Абайского районного маслихата от 16 марта 2015 года № 27/5-V "О внесении изменения в решение Абайского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 25/3-V "О бюджете Абайского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3787, опубликовано в газете "Абай елі" от 1-7 апреля 2015 года № 13);
4. Решение Абайского районного маслихата от 8 апреля 2015 года № 28/2-V "О внесении изменения в решение Абайского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 25/3-V "О бюджете Абайского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3882, опубликовано в газете "Абай елі" от 23-30 апреля 2015 года № 16, от 1-7 мая 2015 года № 17 );
5. Решение Абайского районного маслихата от 13 июля 2015 года № 29/4-V "О внесении изменения в решение Абайского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 25/3-V "О бюджете Абайского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4052, опубликовано в газете "Абай елі" от 24-31 июля 2015 года № 28);
6. Решение Абайского районного маслихата от 13 июля 2015 года № 29/9-V "О внесении изменения в решение Абайского районного маслихата от 13 февраля 2015 года № 26/3-V "О внесении изменения в решение Абайского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 25/3-V "О бюджете Абайского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4051, опубликовано в газете "Абай елі" от 24-31 июля 2015 года № 28);
7. Решение Абайского районного маслихата от 20 августа 2015 года № 30/2-V "О внесении изменения в решение Абайского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 25/3-V "О бюджете Абайского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4126, опубликовано в газете "Абай елі" от 1-7 сентября 2015 года № 33);
8. Решение Абайского районного маслихата от 20 октября 2015 года № 31/4-V "О внесении изменения в решение Абайского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 25/3-V "О бюджете Абайского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4205, опубликовано в газете "Абай елі" от 27 октября – 3 ноября 2015 года № 40, от 4-10 ноября 2015 года № 41, от 11-18 ноября 2015 года № 42, от 19-30 ноября 2015 года № 43-44).

2. "2015-2017 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" Абай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 25/3-V шешімге өзгеріс енгізу туралы" Абай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 13 ақпандағы № 26/3- V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3700 болып тіркелген, 2015 жылғы 1-7 наурыздағы № 9 "Абай елі" газетінде жарияланған) шешімі;
3. "2015-2017 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" Абай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 25/3-V шешімге өзгеріс енгізу туралы" Абай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 16 наурыздағы № 27/5-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3787 болып тіркелген, 2015 жылғы 1-7 сәуірдегі № 13 "Абай елі" газетінде жарияланған) шешімі;
4. "2015-2017 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" Абай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 25/3-V шешімге өзгеріс енгізу туралы" Абай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 8 сәуірдегі № 28/2-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3882 болып тіркелген 2015 жылғы 23-30 сәуірдегі № 16, 2015 жылғы 1-7 мамырдағы № 17 "Абай елі" газетінде жарияланған) шешімі;
5. "2015-2017 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" Абай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 25/3-V шешімге өзгеріс енгізу туралы" Абай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 13 шілдедегі № 29/4- V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4052 болып тіркелген 2015 жылғы 24-31 шілдедегі № 28 "Абай елі" газетінде жарияланған) шешімі;
6. "2015-2017 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" Абай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 25/3-V шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Абай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 13 ақпандағы № 26/3-V шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Абай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 13 шілдедегі № 29/9-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4051 болып тіркелген 2015 жылғы 24-31 шілдедегі № 28 "Абай елі" газетінде жарияланған) шешімі;
7. "2015-2017 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" Абай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 25/3-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 20 тамыздағы № 30/2-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4126 болып тіркелген 2015 жылғы 1-7 қыркүйектегі № 33 "Абай елі" газетінде жарияланған) шешімі;
8. "2015-2017 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" Абай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 25/3-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 20 қазандағы № 31/4-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4205 болып тіркелген 2015 жылғы 27 қазан – 3 қарашадағы № 40, 2015 жылғы 4 - 10 қарашадағы № 41, 2015 жылғы 11-18 қаршадағы № 42, 2015 жылғы 19 – 30 қарашадағы № 43-44 "Абай елі" газетінде жарияланған) шешімі.