Об утверждении Правил замещения должностей педагогов, научных работников военных, специальных учебных заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан, за исключением должностей гражданских служащих
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 января 2016 года № 33. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 февраля 2016 года № 13133.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 270 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 14) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила замещения должностей педагогов, научных работников военных, специальных учебных заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан, за исключением должностей гражданских служащих.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 270 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту кадровой работы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (А. У. Абдигалиев) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-лейтенанта полиции Демеуова М.Г.

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери, арнайы оқу орындарының, азаматтық қызметшілер лауазымдарын қоспағанда, педагогтар, ғылыми қызметкерлердің лауазымдарына орналасу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 16 қаңтардағы № 33 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 19 ақпанда № 13133 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 270 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 5-1-бабының 14) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери, арнайы оқу орындарының, азаматтық қызметшілер лауазымдарын қоспағанда, педагогтардың, ғылыми қызметкерлердің лауазымдарына орналасу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 270 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр жұмысы департаменті (А.Ү. Әбдіғалиев):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бірінші орынбасары полиция генерал-лейтенанты М.Ғ. Демеуовке жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Утверждены
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 января 2016 года № 33
Правила замещения должностей педагогов, научных работников военных, специальных учебных заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан, за исключением должностей гражданских служащих
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 270 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Основные положения
Сноска. Заголовок главы 1 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.01.2020 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 14) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и определяют порядок замещения вакантных должностей педагогов, научных работников военных, специальных учебных заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан, за исключением должностей гражданских служащих (далее – организации образования МВД).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 270 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. К должностям педагогов в организациях образования МВД относятся должности, функции которых предусматривают осуществление профессиональной деятельности по обучению и воспитанию обучающихся, методическому сопровождению или организации образовательной деятельности.
К должностям научных работников в организациях образования МВД относятся должности, функции которых предусматривают получение и реализацию результата научной и (или) научно-технической деятельности.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 270 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Должности педагогов, научных работников в организациях образования МВД, замещаемые на конкурсной основе, указаны в приложении 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 270 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Вне конкурса на должности педагогов, научных работников назначаются:

4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2016 жылғы 16 қаңтардағы
№ 33 бұйрығымен бекітілді
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери, арнайы оқу орындарының, азаматтық қызметшілер лауазымдарын қоспағанда, педагогтар, ғылыми қызметкерлердің лауазымдарына орналасу қағидалары
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 270 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Негізгі ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 22.01.2020 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Қағидалар "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 5-1-бабының 14) тармақшасына сәйкес әзірленген және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери, арнайы оқу орындарының азаматтық қызметшілер лауазымдарын қоспағанда, педагогтар, ғылыми қызметкерлердің бос лауазымдарына орналасу (бұдан әрі - ІІМ білім беру ұйымдары) тәртібін анықтайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 270 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. ІІМ бiлiм беру ұйымдарындағы педагогтардың лауазымдарына функциялары білім алушыларды оқыту мен тәрбиелеу, білім беру қызметін әдістемелік сүйемелдеу немесе ұйымдастыру жөніндегі кәсіби қызметті жүзеге асыруды көздейтін лауазымдар жатады.
ІІМ бiлiм беру ұйымдарындағы ғылыми қызметкерлердің лауазымдарына функциялары ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің нәтижесін алу және іске асыруды көздейтін лауазымдар жатады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 270 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. ІІМ бiлiм беру ұйымдарындағы конкурс негізінде орналасатын педагогтардың, ғылыми қызметкерлердің лауазымдары осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 270 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Педагогтардың, ғылыми қызметкерлердің лауазымдарына конкурстан тыс:

1) сотрудники органов внутренних дел, военнослужащие, имеющие практический опыт работы, по профилю кафедры (цикла), отдела, научного подразделения организации образования МВД не менее пяти лет;
2) педагоги, научные работники организации образования, имеющие непрерывный стаж работы не менее трех лет в соответствующей кафедре (цикле), отделе, научном подразделении организации образования МВД, выдвигающиеся на вышестоящую должность в том же подразделении.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 270 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В отношении кандидатов, впервые поступающих на службу в органы внутренних дел и воинскую службу на должности педагогов, научных работников конкурс проводится в соответствии с Правилами формирования и работы конкурсной комиссии, сроков проведения этапов конкурса, а также перечня документов, необходимых для участия в конкурсе на занятие вакантной и временно вакантной должности в правоохранительных органах, утвержденными совместным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 декабря 2022 года № 256, исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 26 декабря 2022 года № 40, исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 декабря 2022 года № 1009, Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 29 декабря 2022 года № 358 и Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 29 декабря 2022 года № 485 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 31638).
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 27.11.2023 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок проведения конкурса
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.01.2020 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Конкурс объявляется организацией образования МВД.
7. Участниками конкурса являются лица, подавшие рапорт в кадровую службу организации образования МВД до указанной в объявлении даты окончания приема документов.
8. Конкурс включает в себя ряд последовательных этапов:
1) публикация объявления о проведении конкурса;
2) формирование конкурсной комиссии;
3) прием документов и предварительное рассмотрение их на соответствие квалификационным требованиям, утверждаемым в соответствии с пунктом 3 статьи 29 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе";

1) ІІМ бiлiм беру ұйымдарындағы кафедраның (циклдың), бөлімнің, ғылыми-зерттеу бөлінісінің бейіні бойынша кемінде бес жыл практикалық тәжірибесі бар ішкі істер органдарының қызметкерлері;
2) ІІМ бiлiм беру ұйымдарының тиісті кафедрасында (циклында), бөлімінде, ғылыми-зерттеу бөлінісінде кемінде үш жыл үздіксіз еңбек өтілі бар сол бөліністе жоғары тұрған лауазымға жоғарлататын бiлiм беру ұйымдарының педагогтары, ғылыми қызметкерлері тағайындалады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 270 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Ішкі істер органдарына және әскери қызметке педагогтар ғылыми қызметкерлер лауазымына қызметке алғаш қабылданатын кандидаттарға қатысты конкурс Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 256, Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 40, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 1009, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 358 және Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 485 бірлескен бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31638 болып тіркелген) Конкурстық комиссияны қалыптастыру және оның жұмыс істеу қағидаларын, конкурс кезеңдерін өткізу мерзімдерін, сондай-ақ құқық қорғау органдарындағы бос және уақытша бос лауазымға орналасуға арналған конкурсқа қатысу үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту қағидаларына сәйкес өткізіледі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 27.11.2023 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Конкурсты өткізу тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 22.01.2020 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Конкурсты ІІМ білім беру ұйымы жариялайды.
7. Хабарландыруда көрсетілген құжаттарды қабылдау аяқталатын күнге дейін ІІМ білім беру ұйымының кадр қызметіне баянат берген адамдар конкурсқа қатысушылар болып табылады.
8. Қонкурс мынандай бірқатар дәйекті кезеңдерден тұрады:
1) конкурс өткізу туралы хабарландыру жариялау;
2) конкурстық комиссияны қалыптастыру;
3) құжаттарды қабылдау және оларды "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы 3-тармағына сәйкес бекітілген біліктілік талаптарына сәйкестілігіне алдын-ала қарау;

4) тестирование на знание законодательства;
5) собеседование с конкурсной комиссией.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным приказом Министра внутренних дел РК от 28.04.2021 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Расходы по участию в конкурсе (проезд к месту проведения конкурса и обратно, наем жилого помещения, проживание) сотрудников производятся за счет собственных средств.
Глава 3. Публикация объявления о проведении конкурса
Сноска. Заголовок главы 3 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.01.2020 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Объявления о проведении конкурса публикуются в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, не менее чем за тридцать календарных дней до даты завершения приема документов, с одновременным размещением на официальном Интернет-ресурсе организации образования МВД.
11. После опубликования объявления о проведении конкурса на занятие вакантной должности, назначение (перемещение) сотрудников на объявленную должность до окончания конкурсных процедур не допускается.
12. Объявление о проведении конкурса содержит следующие сведения:
1) наименование организации образования МВД с указанием его местонахождения, почтового и электронного адресов, номеров телефонов кадровой службы;
2) название вакантной должности с указанием квалификационных требований;
3) дату и время окончания приема документов.
Глава 4. Формирование конкурсной комиссии
Сноска. Заголовок главы 4 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.01.2020 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Конкурсная комиссия на замещение должностей педагогов, научных работников в организациях образования МВД (далее – конкурсная комиссия) создается приказом начальника организации образования МВД, объявившей конкурс.
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 270 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Конкурсная комиссия рассматривает поданные участниками конкурса документы, результаты их тестирования, определяет процедуры, сроки проведения конкурса, проводит анализ конкурсной документации, выносит решение по итогам конкурса.
15. Общее количество членов конкурсной комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее семи человек. Конкурсную комиссию возглавляет председатель.
Секретарем конкурсной комиссии назначается сотрудник кадровой службы, который осуществляет организационное обеспечение ее работы.

4) заңнама білуге тестілеу;
5) конкурстық комиссиямен әңгімелесу.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 28.04.2021 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Қызметкердің конкурсқа қатысу бойынша шығындары (конкурс өтетін жерге келу және кету, тұрғын үй жалдау, тұру) өз қаражаты есебінен жүргізіледі.
3-тарау. Конкурс өткізу туралы хабарландыруды жариялау
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 22.01.2020 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Конкурс өткізу туралы хабарландыру құжаттарды қабылдау аяқталардан кемінде күнтізбелік отыз күн бұрын Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында, біруақытта ІІМ білім беру ұйымының ресми интернет-ресурстына орналастыра отырып, жарияланады.
11. Бос лауазымға орналасуға конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін қызметкерлерді жарияланған лауазымға тағайындауға (ауыстыру) конкурс өткізу рәсімі аяқталғанға дейін жол берілмейді.
12. Конкурс өткізу туралы хабарландыру мынадай мәліметтерді:
1) Орналасқан мекенжайын, пошталық және электронды мекенжайларын, кадр қызметінің телефон нөмерлерін көрсете отырып ІІМ білім беру ұйымының атауын;
2) біліктілік талаптарын көрсете отырып, бос лауазымның атауын;
3) құжаттарды қабылдаудың аяқталатын күні мен уақытын қамтиды.
4-тарау. Конкурстық комиссияны құру
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 22.01.2020 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. ІІМ бiлiм беру ұйымдарындағы педагогтар мен ғылыми қызметкерлердің лауазымдарына орналастыруға арналған конкурстық комиссия (бұдан әрі - конкурстық комиссия) конкурс жариялаған ІІМ білім беру ұйымы бастығының бұйрығымен құрылады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 270 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысушылар ұсынған құжаттарды, оларды тестілеу нәтижелерін қарайды, конкурс өткізу рәсімін, мерзімін анықтайды, конкурстық құжаттамаға талдау жүргізеді, конкурстың қорытындысы бойынша шешім шығарады.
15. Конкурстық комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ сан және кемінде жеті адам болуы тиіс. Конкурстық комиссияны төраға баскарады.
Конкурстық комиссияның хатшысы болып кадр қызметінің қызметкері тағайындалады, ол оның жұмысын ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді жүзеге асырады.

16. Председателем конкурсной комиссии назначается заместитель начальника организации образования МВД по кадровой работе. В состав конкурсной комиссии включаются заместители начальника организации образования МВД, начальники структурных подразделений, осуществляющих учебную и научную деятельность, и штатные сотрудники по решению председателя конкурсной комиссии.
17. Основными принципами работы конкурсной комиссии являются:
1) предоставление всем равных возможностей для участия в конкурсе;
2) обеспечение добросовестной конкуренции среди участников конкурса;
3) осуществление контроля за соблюдением объективности, гласности проведения конкурса.
Глава 5. Прием и рассмотрение документов
Сноска. Заголовок главы 5 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.01.2020 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Лица, участвующие в конкурсе, подают рапорт по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам на имя начальника организации образования МВД. К рапорту прилагаются следующие документы:
1) личный листок по учету кадров по форме согласно приложению 2 к Правилам отбора на первоначальную профессиональную подготовку и условия ее прохождения для лиц, поступающих в органы внутренних дел, а также основания их отчисления от первоначальной профессиональной подготовки, утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 марта 2020 года № 211 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20123);
2) автобиография;
3) нотариально заверенные копии дипломов о высшем образовании, академической и ученой степени, документ об ученом звании;
4) копии сертификатов о переподготовке и повышении квалификации (при наличии);
5) список научных работ и изобретений (при наличии);
6) заключение военно-врачебной комиссии (при выдвижении на вышестоящую должность).
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 27.11.2023 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 6. Порядок замещения вне конкурса
Сноска. Заголовок главы 6 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.01.2020 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Документы кандидатов, указанных в подпункте 2) пункта 4 направляются начальником организации образования МВД для обсуждения на заседании факультета, кафедры (цикла), отдела или научного подразделения.
При рассмотрении документов кандидатов, претендующих на занятие должности начальника (заместителя начальника) факультета, кафедры (цикла), отдела, научного подразделения председательствует заместитель начальника организации образования МВД, курирующий соответствующее направление деятельности.

16. Конкурстық комиссияның төрағасы болып ІІМ білім беру ұйымы бастығының кадр жұмысы жөніндегі орынбасары тағайындалады. Конкурстық комиссияның құрамына ІІМ білім беру ұйымы бастығының орынбасарлары, оқу және ғылыми жұмыстарды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшелердің бастықтары және конкурстық комиссиясы төрағасының шешімі бойынша штаттық қызметкерлер кіреді.
17. Конкурстық комиссия жұмысының негізгі принциптері:
1) конкурсқа қатысу үшін барлығына бірдей мүмкіндік беру;
2) конкурсқа қатысушылар арасында әділ бәсекелестікті қамтамасыз ету;
3) конкурсты өткізудің әділдігінің, жариялығының сақталуын бақылауды жүзеге асыру болып табылады.
5-тарау. Құжаттарды қабылдау және қарау
Ескерту. 5-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 22.01.2020 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Конкурсқа қатысушы адамдар осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ІІМ білім беру ұйымы бастығының атына баянат береді. Баянатқа мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 наурыздағы № 211 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20123 болып тіркелген) Ішкі істер органдарына қабылданатын адамдар үшін алғашқы кәсіптік даярлыққа іріктеу қағидалары және одан өту шарттары, сондай-ақ оларды алғашқы кәсіптік даярлықтан шығару негіздеріне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақ.
2) өмірбаян;
3) жоғары білімі, академиялық және ғылыми дәрежесі туралы
дипломдардың, ғылыми атағы туралы құжаттың нотариалды расталған
көшірмелері;
4) қайта даярлау және біліктілікті арттыру туралы сертификаттардың көшірмелері (болған жағдайда);
5) ғылыми жұмыстары мен өнертабыстарының тізімі (болған жағдайда);
6) әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысы (жоғары лауазымға жылжыту кезінде).
Ескерту. 18-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 27.11.2023 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6-тарау. Конкурстан тыс орналасу тәртібі
Ескерту. 6-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 22.01.2020 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. 4-тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген кандидаттардың құжаттарын ІІМ білім беру ұйымының бастығы кафедраның (циклдың), бөлімнің немесе ғылыми бөліністің отырысында талқылау үшін жолдайдыдың.
Факультет бастығының (бастықтың орынбасары), кафедраның (циклдың), бөлімнің, ғылыми бөлініс бастығының лауазамдарына орналасуға үміткер кандидаттардың құжаттарын қарау кезінде ІІМ білім беру ұйымы бастығының тиісті қызмет бағытына жетекшілік ететін орынбасары төрағалық етеді.

Сноска. Пункт 19 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 270 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Ход заседания кафедры (цикла), отдела, научно-исследовательского подразделения записывается на видеозапись. Видеозапись заседания передается в кадровую службу организации образования МВД для дальнейшего хранения.
21. Решение по каждому кандидату принимается голосованием простым большинством голосов. При равенстве голосов при голосовании решающим является голос председателя.
22. Кандидаты принимают участие на заседании кафедры (цикла), отдела, научно-исследовательского подразделения.
23. Решение оформляется протоколом заседания по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
24. Решение в течении трех рабочих дней направляется в кадровую службу организации образования МВД.
25. Назначение на должность производится в течении десяти рабочих дней после поступления в кадровую службу положительного решения.
26. При принятии отрицательного решения кандидат может участвовать в конкурсе на общих основаниях.
Глава 7. Порядок замещения по конкурсу
Сноска. Заголовок главы 7 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.01.2020 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Конкурс на замещение должностей педагогов, научных работников в организациях образования МВД проводится на основе:
1) аналитического обобщения результатов деятельности кандидатов в форме анкетирования;
2) тестирования;
3) собеседования;
4) творческих отчетов;
5) научно-исследовательской работы;
6) внедрения инновационных образовательных технологии методов и средств обучения, укрепление связи с практическими органами;
7) защиты авторских разработок, практических заданий;
8) проверки знаний в соответствии с квалификационными характеристиками по каждой должности для определения уровня профессионализма.
Сноска. Пункт 27 с изменением, внесенным приказом Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 270 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Кандидаты проходят тестирование на знание законодательства Республики Казахстан и основ педагогики и психологии, основ предметных знаний по соответствующему должности профилю.
Число тестовых вопросов составляет сто двадцать, из них на знание законодательства Республики Казахстан – шестьдесят вопросов, основы педагогики и психологии – двадцать вопросов, основы предметных знаний – сорок вопросов.

Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 270 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Кафедра (цикл), бөлім, ғылыми-зерттеу бөлінісі отырысының барысы бейнежазбаға түсіріледі. Отырыстың бейнежазбасы ІІМ білім беру ұйымының кадр қызметіне одан әрі сақтау үшін беріледі.
21. Әрбір кандидат бойынша шешім дауыс беру арқылы қарапайым көпшілік дауысымен қабылданады. Дауыс беру барысында дауыстар тең болған кезде, төрағаның дауысы шешуші болып табылады.
22. Кандидаттар кафедра (цикл), бөлім, ғылыми-зерттеу бөлінісінің отырысына қатысады.
23. Шешім осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отырыс хаттамасымен ресімделеді.
24. Шешім үш жұмыс күн ішінде ІІМ білім беру ұйымының кадр қызметіне жіберіледі.
25. Лауазымға тағайындау оң шешім кадр қызметіне келіп түскен соң оң жұмыс күн ішінде жүргізіледі.
26. Теріс шешім қабылдаған кезде кандидат жалпы негізде конкурсқа қатыса алады.
7-тарау. Конкурс бойынша орналасу тәртібі
Ескерту. 7-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 22.01.2020 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. ІІМ бiлiм беру ұйымдарында педагогтардың, ғылыми қызметкерлердің лауазымдарына орналасуға конкурс мынадай негізде өткізіледі:
1) кандидаттардың қызмет нәтижелерін сауалнама нысанында аналитикалық жалпылау;
2) тестілеу;
3) әңгімелесу;
4) шығармашылық есептер;
5) ғылыми-зерттеу жұмыстары;
6) оқыту әдістерінің инновациялық білім беру технологиялары мен құралдарын енгізу, практикалық органдармен байланысын нығайту;
7) авторлық әзірлемелерді, практикалық тапсырмаларды қорғау;
8) әрбір лауазым бойынша кәсіби деңгейін анықтау үшін біліктілік сипаттамасына сәйкес білімін тексеру негізінде жүргізіледі.
Ескерту. 27-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 270 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Кандидаттар Қазақстан Республикасының заңнамасын және педагогика және психология негіздерін, бейіннің сәйкес лауазымы бойынша пәннің негіздерін білуге тестілеуден өтеді.
Тест сұрақтарының саны жүз жиырма, оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге – алпыс сұрақ, педагогика және психология негіздері – жиырма сұрақ, пәндік білім негіздері – қырық сұрақ.

Тестовые вопросы на знание законодательства Республики Казахстан включают по 10 вопросов на знание Конституции Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе", Закона Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан", Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Закона Республики Казахстан от 18 ноября 2015 года "О противодействии коррупции", Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан, утвержденный Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 "О мерах по дальнейшему совершенствованию этических норм и правил поведения государственных служащих Республики Казахстан.
Общее время тестирования составляет сто двадцать минут.
Сноска. Пункт 28 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.01.2020 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Результаты тестирования считаются положительным при получении не менее 70% правильных ответов по каждому из разделов тестирования. Результаты проведения тестирования оформляются сводной ведомостью по результатам тестирования по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
30. С содержанием заключения, результатов тестирования и анкетирования, а также с материалами проверки кандидат ознакамливается письменно не позднее, чем за неделю до заседания конкурсной комиссии.
31. Целью собеседования является оценка профессиональных и личностных качеств кандидатов с учетом требований, предъявляемым по вакантной должности.
32. Применение средств видеозаписи в ходе собеседования осуществляется секретарем конкурсной комиссии.
33. После этого конкурсная комиссия голосованием принимает решение о включении кандидата на данную должность в бюллетень для голосования по конкурсному отбору на должность, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – Бюллетень).
34. После составления Бюллетеня конкурсной комиссией проводится голосование отдельно по каждому кандидату, включенному в Бюллетень.
35. Для подсчета голосов конкурсная комиссия перед началом голосования избирает счетную комиссию в составе не менее трех членов комиссии. Счетная комиссия оглашает результаты голосования по каждой кандидатуре. Протокол счетной комиссии утверждается конкурсной комиссией и приобщается к материалам конкурса.
36. Решение конкурсной комиссии при проведении конкурса является действительным, если в голосовании участвовало не менее 2/3 ее членов. Избранным считается кандидат, получивший большинство голосов присутствующих членов конкурсной комиссии. В случае равенства голосов при голосовании решающим является голос председателя комиссии.

Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тест сұрақтары Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын, "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" 2014 жылғы 23 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын, "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" 2015 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдептілік нормаларын және мінез-құлық қағидаларын одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексін білуге 10 сұрақтан тұрады.
Тестілеудің жалпы уақыты жүз жиырма минутты құрайды.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 22.01.2020 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Тестілеудің нәтижелері тестілеудің әрбір бөлімі бойынша кемінде 70% дұрыс жауап алған кезде оң деп есептеледі. Тест өткізу нәтижелері осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тест өткізу нәтижелері бойынша жиынтық ведомоспен ресімделеді.
30. Қорытындылардың мазмұнымен, тестiлеудiң және сауалнамалардың нәтижелерiмен, сондай-ақ тексерiс материалдарымен кандидат конкурстық комиссияның отырысынан бір апта бұрын жазбаша түрде танысуы тиіс.
31. Әңгiмелесудің мақсаты бос лауазым бойынша қойылатын талаптарды есепке ала отырып, кандидаттарың жеке және кәсiптiк қасиеттерін бағалау болып табылады.
32. Әңгiмелесу барысында бейнежазу құралдарын қолдануды конкурстық комиссияның хатшысы жүзеге асырады.
33. Бұдан кейін конкурстық комиссия осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дауыс беру арқылы аталған лауазымға кандидатты лауазымға конкурстық іріктеу бойынша дауыс беруге арналған бюллетеньге (бұдан әрі – Бюллетень) қосу туралы шешім қабылдайды.
34. Бюллетень құрастырылғаннан кейін конкурстық комиссия бюллетеньге енгізілген әрбір кандидат бойынша дауыс беру жүргізеді.
35. Дауыстарды санау үшін конкурстық комиссия дауыс берудің алдында құрамы кемінде үш адамнан тұратын есептеу комиссиясын сайлайды. Есептеу комиссиясы әрбір кандидат бойынша дауыс беру нәтижесін жариялайды. Есептеу комиссияның хаттамасын конкурстық комиссия бекітеді және конкурс материалдарына тігеді.
36. Конкурс өткізу кезінде конкурстық комиссия мүшелерінің кемінде 2/3 мүшесі дауыс беруге қатысқан жағдайда конкурстық комиссияның шешімі жарамды болып табылады. Қатысқан конкурстық комиссия мүшелерінің ең көп дауысын алған кандидат сайланды деп есептеледі. Сайлау барысында дауыстар тең болған жағдайда, төрағаның дауысы шешуші болып табылады.

37. По результатам голосования конкурсная комиссия готовит рекомендации по каждому претенденту на вакантную должность с формулировкой "рекомендуется" или "не рекомендуется" начальнику организации образования МВД.
38. С результатами конкурса и рекомендациями конкурсной комиссии секретарь комиссии знакомит лиц, участвовавших в конкурсе не позднее двух рабочих дней с момента проведения заседания конкурсной комиссии.
39. Голосование по конкурсу и назначение на должность проводятся не позднее, чем через два месяца после объявления конкурса. При несоблюдения указанного срока конкурс и информация о вакантных должностях объявляются вновь.
Глава 8. Порядок обжалования
Сноска. Заголовок главы 8 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.01.2020 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
40. При несогласии, участники конкурса обжалуют решение в соответствии с положениями Административного процедурного процессуального кодекса.
Сноска. Пункт 40 - в редакции приказа и.о. Министра внутренних дел РК от 08.06.2023 № 470 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам замещения
должностей педагогов, научных
работников военных,
специальных учебных заведений
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан, за
исключением должностей
гражданских служащих
Должности педагогов, научных работников в организациях
образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 270 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
заместитель начальника организации образования, курирующий учебную работу;
заместитель начальника организации образования, курирующий научную работу;
начальник (заместитель начальника) факультета;
начальник (заместитель начальника) учебного и научного подразделения;
начальник (заместитель начальника) кафедры (цикла);
профессор;
доцент;
старший преподаватель;
старший преподаватель-методист;
старший научный сотрудник;
преподаватель;
преподаватель-методист;
научный сотрудник.
Приложение 2
к Правилам замещения
должностей педагогов, научных
работников военных, специальных
учебных заведений Министерства
внутренних дел Республики Казахстан,
за исключением должностей
гражданских служащих
Сноска. Правый верхний угол - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 270 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Председателю конкурсной комиссии
________________________________
РАПОРТ
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на занятие вакантной
должности __________________________________________________________.
С основными условиями проведения конкурса ознакомлен
(ознакомлена), согласен (согласна) и обязуюсь их выполнять.
Подлинность представленных документов подтверждаю.
________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии))
________________________________________
(Подпись)
"_____" _______________ 20 г.
Приложение 3
к Правилам замещения должностей
педагогов, научных работников военных,
специальных учебных заведений
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан, за исключением
должностей гражданских служащих
Форма
Протокол заседания

37. Дауыс беру нәтижелері бойынша конкурстық комиссия бос лауазымға әрбір кандидат бойынша ІІМ білім беру ұйымының бастығына "ұсынылады" немесе "ұсынылмайды" деген жазумен ұсынымдар дайындайды.
38. Комиссия хатшысы конкурсқа қатысқан адамдарды конкурстың нәтижелерімен және конкурстық комиссияның ұсынымдарымен конкурстық комиссияның отырысы өткен сәттен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей таныстырады.
39. Конкурс бойынша сайлау және лауазымға тағайындау конкурсты жарияланнан кейін екі айдан кешіктірілмей жүргізіледі. Белгіленген мерзім сақталмаған жағдайда конкурс және бос лауазымдар туралы ақпарат қайта жарияланады.
8-тарау. Шағымдану тәртібі
Ескерту. 8-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 22.01.2020 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
40. Келіспеген жағдайда конкурсқа қатысушылар Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің ережелеріне сәйкес шешімге шағымданады.
Ескерту. 40-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің м.а. 08.06.2023 № 470 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрлігінің әскери,
арнайы оқу орындарының,
азаматтық қызметшілер
лауазымдарын қоспағанда,
педагогтар, ғылыми
қызметкерлердің
лауазымдарына орналасу
қағидаларына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкi iстер министрлігінің білім беру ұйымдарындағы педагогтар, ғылыми қызметкерлердің лауазымдары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 270 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
білім беру ұйымы бастығының оқу ісін жетекшілік ететін орынбасары;
білім беру ұйымы бастығының оқу ғылыми ісін жетекшілік ететін орынбасары;
факультет бастығы (бастықтың орынбасары);
оқу және ғылыми бөлімшенің бастығы (бастығының орынбасары);
кафедра (цикл) бастығы (бастықтың орынбасары);
профессор;
доцент;
аға оқытушы;
аға оқытушы-әдіскер;
аға ғылыми қызметкер;
оқытушы;
оқытушы-әдіскер;
ғылыми қызметкер.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің
әскери, арнайы оқу
орындарында, азаматтық
қызметшілер лауазымдарын
қоспағанда, педагогтар,
ғылыми қызметкерлердің
лауазымдарына орналасу
қағидаларына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 270 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Конкурстық комиссияның төрағасы
______________________________
БАЯНАТ
Мені_______________________________________________ бос лауазымға орналасуға арналған конкурсқа қатысуға жіберуіңізді сұраймын.
Конкурсты өткізудің негізгі шарттарымен таныстым, келісемін және оларды орындауға міндеттелемін.
Ұсынылған құжаттардың түпнұсқалығын растаймын.
__________________________________
(Т. А. Ә. (бар болған жағдайда))
__________________________________
(Қолы)
20 жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрлігінің әскери,
арнайы оқу орындарының,
азаматтық қызметшілер
лауазымдарын қоспағанда,
педагогтар, ғылыми
қызметкерлердің
лауазымдарына орналасу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Отырыстың хаттамасы

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 270 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Место №_____ Дата _______
Присутствовали: председатель заседания факультета, кафедры (цикла),
отдела или научного подразделения
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), ученая степень, ученое звание
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
наименование организации, занимаемая должность)
Члены комиссии:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Повестка дня: Рассмотрение документов кандидатов, претендующих на
занятие должностей педагогов, научных работников
1. Кандидат ____________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии))
2. Вопросы:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
3. По итогам голосования кандидат __________________ рекомендуется к
(фамилия имя отчество (при его наличии))
назначению на должность/не рекомендуется к назначению на должность
(нужное подчеркнуть )
Председатель __________________________________________ (подпись)
Члены комиссии ________________________________________ (подпись)
______________________________________________________ (подпись)
Секретарь _____________________________________________ (подпись)
Приложение 4
к Правилам замещения
должностей педагогов, научных
работников военных, специальных
учебных заведений Министерства
внутренних дел Республики Казахстан,
за исключением должностей
гражданских служащих
Сноска. Правый верхний угол - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 270 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Сводная ведомость по результатам тестирования
Ф.И.О. (при его наличии): ___________________________________________
Должность: __________________________________________________________
Звание:______________________________________________________________
Претендующего на должность___________________________________________
_____________________________________________________________________
п/п
Наименование теста
Кол-во вопросов в тесте
Кол-во правильных ответов
Процент прохождения
Результат
1.
Знание законодательства Республики Казахстан
2.
Основы педагогики и психологии
3.
Основы предметных знаний (______________)
Подпись лица, ответственного
за тестирование _________________ (___________________)
Подпись тестируемого _________________ (___________________)
Дата тестирования: "___" ________________20___г.
Приложение 5
к Правилам замещения должностей
педагогических работников и приравненных к
ним лиц, научных работников военных, специальных
учебных заведений Министерства внутренних дел
Республики Казахстан, за исключением
должностей гражданских служащих
Форма
Бюллетень
для голосования по конкурсному отбору на должность
Для голосования по конкурсному отбору на должность
_____________________________________________________________________
(наименование должности)
Конкурсная комиссия
_____________________________________________________________________
(наименование организации образования МВД)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата
На какую должность проводится конкурсный отбор
Результаты голосования

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 270 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Орны                        №____                              Күні_____
Қатысқандар: факультет, кафедра (цикл), бөлім немесе ғылыми бөлініс отырысының төрағасы
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы
________________________________________________________________________________
ұйымның атауы, атқаратын лауазымы)
Комиссия мүшелері:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Күн тәртібі: педагог, ғылыми қызметкер лауазымдарына орналасуға үміткер
кандидаттардың құжаттарын қарау
1. Кандидат ________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
2. Сұрақтар:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
3. Кандидат ________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
дауыс беру қорытындысы бойынша лауазымға тағайындауға ұсынылады/лауазымға
тағайындауға ұсынылмайды.
Төраға ______________________________________________________________ (қолы)
Комиссия мүшелері __________________________________________________ (қолы)
____________________________________________________________________ (қолы)
____________________________________________________________________ (қолы)
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің
әскери, арнайы оқу
орындарында, азаматтық
қызметшілер лауазымдарын
қоспағанда, педагогтар,
ғылыми қызметкерлердің
лауазымдарына орналасу
қағидаларына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 270 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тестілеу нәтижелері бойынша жиынтық ведомость
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда): _______________________________
Лауазымы: ___________________________________________________
Атағы:_______________________________________________________
Лауазымға үміткер:___________________________________________
_____________________________________________________________
р/с№
Тест атауы
Тест сұрағының саны
Дұрыс жауаптардың саны
Өту пайызы
Нәтижесі
1.
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі
2.
Педагогика және психология негіздері
3.
Пәндік білім негіздері (______________)
Тестілеуге жауапты тұлғаның қолы ________________ (_______________)
Тестіленушінің қолы _________________ (___________________)
Тестілеу күні: 20 ___ жылғы "___" ________________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігінің әскери, арнаулы оқу
орындарында, азаматтық қызметші
лауазымдарын қоспағанда, педагог
жұмыскерлер және оларға теңестірілген
адамдар, ғылыми қызметкерлер лауазымдарына
орналасу қағидаларына
5-қосымша
Нысаны
Лауазымға конкурстық іріктеу бойынша дауыс беруге арналған
бюллетень
______________________________________________________________
(лауазым атауы)
лауазымға конкурстық іріктеу бойынша дауыс беру үшін
______________________________________________________________
(ІІМ білім беру ұйымының атауы)
конкурстық комиссиясы
Кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Конкурстық іріктеу қандай лауазымға өткізілуде
Дауыс беру нәтижелері