Об утверждении Правил регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и их отмены, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о проверке и профилактическом контроле и надзоре с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и их результатах
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 13. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 февраля 2016 года № 13171. Утратил силу приказом и.о. Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 декабря 2020 года № 162.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 25.12.2020 № 162 (вводится в действие с 01.01.2021).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.09.2018 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с частью 2 статьи 146 Предпринимательского Кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 02.07.2020 № 82 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и их отмены, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о проверке и профилактическом контроле и надзоре с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и их результатах.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.09.2018 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 67 "Об утверждении Правил регистрации актов о назначении проверок, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверок, об изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о проверках и их результатах" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11564, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет" 5 августа 2015 года).

Тексеруді және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеу және олардың күшін жою, тексеру және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау мерзімдерін тоқтата тұру, қайта бастау, ұзарту, қатысушылар құрамын өзгерту туралы хабарламаларды тіркеу және тексеру және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау, және олардың нәтижелері туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 13 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 23 ақпанда № 13171 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының м.а. 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 162 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының м.а. 25.12.2020 № 162 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.09.2018 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік кодексіның 146-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 02.07.2020 № 82 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Тексеруді және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеу және олардың күшін жою, тексеру және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау мерзімдерін тоқтата тұру, қайта бастау, ұзарту, қатысушылар құрамын өзгерту туралы хабарламаларды тіркеу және тексеру және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау, және олардың нәтижелері туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну туралы қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.09.2018 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Тексерудiң тағайындалғаны туралы актiлердi, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар құрамын өзгерту және тексеру мен оның нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк құжаттарды ұсыну туралы хабарлау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 67 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11564 санымен тіркеліп, "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 5 тамызда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации;
3) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев
Утверждены приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 26 января 2016 года № 13
Правила регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и их отмены, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о проверке и профилактическом контроле и надзоре с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и их результатах
Сноска. Правила в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.09.2018 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и их отмены, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о проверке и профилактическом контроле и надзоре с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и их результатах (далее - Правила) определяют порядок регистрации актов о назначении проверки, профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора (далее – акты о назначении) и их отмены, дополнительных актов о продлении срока проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора (далее - профилактический контроль и надзор), уведомлений о приостановлении, возобновлении, об изменении состава участников и предоставлении информационных учетных документов о проверке и их результатах.

3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауды;
3) осы бұйрықтың мүдделі құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, сонымен қатар Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 26 қаңтардағы
№ 13 бұйрығымен бекітілген
Тексеруді және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеу және олардың күшін жою, тексеру және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау мерзімдерін тоқтата тұру, қайта бастау, ұзарту, қатысушылар құрамын өзгерту туралы хабарламаларды тіркеу және тексеру және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау, және олардың нәтижелері туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.09.2018 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тексеруді және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеу және олардың күшін жою, тексеру және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау мерзімдерін тоқтата тұру, қайта бастау, ұзарту, қатысушылар құрамын өзгерту туралы хабарламаларды тіркеу және тексеру және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау, және олардың нәтижелері туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) тексеруді және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды (бұдан әрі - профилактикалық бақылау мен қадағалау) тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді (бұдан әрі - тағайындау туралы актілер) тіркеу және олардың күшін жою, тексеру және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау мерзімдерін тоқтата тұру, қайта бастау, ұзарту, қатысушылар құрамын өзгерту туралы хабарламаларды тіркеу және тексеру және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау, және олардың нәтижелері туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну тәртібін айқындайды.

2. Правила разработаны в соответствии с частью 2 статьи 146 Предпринимательского кодекса Республики Казахстана от 29 октября 2015 года (далее – Предпринимательский кодекс), законов Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах", от 30 июня 2017 года "О прокуратуре", а также других законодательных актов Республики Казахстан, регламентирующих порядок осуществления государственного контроля и надзора.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) информационный учетный документ (далее - ИУД) – носитель правовой статистической информации, в том числе в электронном виде (электронный информационный учетный документ (далее - ЭИУД)), на основании которого формируются данные государственной правовой статистики и специальных учетов;
2) система оценки рисков – комплекс мероприятий, проводимых органом контроля и надзора, с целью назначения проверок;
3) регистрация актов о назначении проверок, профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора – комплекс мероприятий по регистрации актов о назначении, дополнительного акта о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков, об изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о проверке, профилактическом контроле и надзоре и их результатах;
4) проверяемые объекты – имущество, находящееся на праве собственности или ином законном основании у проверяемого субъекта, подлежащее контролю и надзору;
5) проверяемые субъекты – физические лица, юридические лица, в том числе государственные органы, филиалы и представительства юридических лиц, за деятельностью которых осуществляются контроль и надзор;
6) субъекты регистрации и учета – государственные органы, уполномоченные законами Республики Казахстан на проведение проверок деятельности физических лиц, юридических лиц, в том числе государственных органов, филиалов и представительств юридических лиц, за деятельностью которых осуществляются контроль и надзор;
7) уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий в пределах своей компетенции статистическую деятельность в области правовой статистики и специальных учетов, уполномоченный на ведение учета и регистрации проверок;
8) QR code - код быстрого реагирования, предназначенный для кодирования зашифрованной информации.
4. Регистрация актов о назначении проверок, профилактического контроля и надзора осуществляется в целях сбора, учета, анализа и предоставления государственным органам, физическим и юридическим лицам достоверной и достаточной правовой статистической информации, формируемой по результатам проверок и профилактического контроля и надзора, проведенных государственными органами Республики Казахстан.

2. Қағидалар Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік Кодексінің 146-бабы 2-тармағына сәйкес (бұдан әрі - Кәсіпкерлік Кодексі), Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы", 2017 жылғы 30 маусымдағы "Прокуратура туралы" заңдарын, сондай-ақ мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру тәртібін реттейтін Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін орындау мақсатында әзірленген.
3. Осы Қағидаларда келесі ұғымдар қолданылады:
1) ақпараттық есепке алу құжаты (бұдан әрі - АЕҚ) - құқықтық статистикалық ақпаратты тасымалдаушы, соның ішінде электронды нысандағы (электронды ақпараттық есепке алу құжаты (бұдан әрі - ЭАЕҚ)), оның негізінде мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу деректері қалыптастырылады;
2) тәуекелдерді бағалау жүйесі - тексерулерді тағайындау мақсатында бақылау және қадағалау органы жүргізетін іс-шаралар кешені;
3) тексерулерді, бақылау немесе қадағалау субъектісін (объекті) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды тексеруін тіркеу және есепке алу - тағайындау туралы актiлердi, профилактикалық бақылау мен қадағалауды және тексеру мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді, тоқтата тұру, қайта қозғау, ұзарту, қатысушылар құрамының өзгеруі туралы хабарламаларды және тексеру мен оның нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк құжаттарды ұсынуларды тіркеу бойынша іс-шаралар кешені;
4) тексерілетін объектілер - бақылау мен қадағалауға жататын тексерілетін субъектінің меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негізіндегі мүлкі;
5) тексерілетін субъектілер - қызметіне бақылау мен қадағалау жүргізілетін жеке тұлғалар, заңды тұлғалар, соның ішінде мемлекеттік органдар, заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктері;
6) тіркеу және есепке алу субъектілері - қызметіне бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру жататын жеке тұлғалардың, заңды тұлғалардың, соның ішінде мемлекеттік органдардың, заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктерінің қызметіне тексеру жүргізуге Қазақстан Республикасының заңдарымен уәкілеттік берілген мемлекеттік органдар;
7) уәкілетті орган - өз құзыретi шегiнде құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы статистикалық қызметтi жүзеге асыратын, тіркеу мен есепке алуды жүргізуге уәкілеттілігі бар мемлекеттiк орган;
8) QR code - шифрланған ақпаратты кодтауға арналған жедел әрекет ету коды.
4. Тексерулерді, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тіркеу және есепке алу Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүргізетін тексерулер және профилактикалық бақылау мен қадағалау нәтижелері бойынша қалыптастырылатын нақты және жеткілікті құқықтық статистикалық ақпаратты жинақтау, есепке алу, талдау және мемлекеттік органдарға, жеке және заңды тұлғаларға ұсыну мақсатында жүзеге асырылады.

5. Процедура регистрации актов о назначении проверок, профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, включает в себя:
1) регистрацию в уполномоченном органе следующих ИУД:
акта о назначении проверки по форме, согласно приложениям 1, 2 к настоящим Правилам, акта о назначении профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора;
дополнительного акта о продлении сроков проверки по форме, согласно приложению 3, 4 к настоящим Правилам, профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора;
талона о результатах проверки, профилактического контроля и надзора по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
2) учет талон-уведомлений о приостановлении, возобновлении, изменении состава участников проверки или профилактического контроля и надзора по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
3) предоставление электронных информационных учетных документов;
4) вынесение уполномоченным органом решения об отказе в регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора;
5) учет в уполномоченном органе акта о результатах проверки по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, заключения по результатам профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, предписаний об устранении нарушений по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и их отмены, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о проверке и профилактическом контроле и надзоре с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и их результатах
6. Регистрация актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора осуществляется уполномоченным органом до начала проверки, профилактического контроля и надзора, за исключением случаев предусмотренных главой 13 Предпринимательского кодекса и Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
7. Для регистрации актов о назначении, дополнительного акта о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора, в уполномоченный орган предоставляются:

5. Тексерулерді, бақылау немесе қадағалау субъектісін (объекті) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды тексеруді тағайындау туралы тіркеу рәсімі:
1) уәкілетті органда келесі АЕҚ:
осы Қағидалардың 1, 2 қосымшалардың нысанына сәйкес, бақылау немесе қадағалау субъектісін (объекті) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы акт;
осы Қағидалардың 3, 4 қосымшалардың нысанына сәйкес, бақылау немесе қадағалау субъектісін (объекті) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау мерзімін ұзарту туралы қосымша актіні;
осы Қағидалардың 5-қосымшасының нысанына сәйкес тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалау нәтижелері туралы талонды тіркеу;
2) Қағидалардың 6-қосымшасының нысанына сәйкес тексеруді немесе профилактикалық бақылау мен қадағалауды тоқтата тұру, қайта бастау, қатысушылар құрамының өзгеруі туралы талон-хабарламаларды есепке алу;
3) электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну;
4) уәкілетті органның тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актіні, тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалау мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актіні тіркеуден бас тарту туралы шешім шығаруы;
5) осы Қағидалардың 7-қосымшасының нысанына сәйкес тексеру нәтижесі туралы актіні, бақылау немесе қадағалау субъектісін (объекті) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау қортындысын, 8-қосымшасының нысанына сәйкес бұзушылықтарды жою туралы нұсқауларды уәкілетті органда есепке алу кіреді.
2-тарау. Тексеруді және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеу және олардың күшін жою, тексеру және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау мерзімдерін тоқтата тұру, қайта бастау, ұзарту, қатысушылар құрамын өзгерту туралы хабарламаларды тіркеу және тексеру және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау, және олардың нәтижелері туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну тәртібі
6. Тексеруді, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актіні тіркеуді, Кәсіпкерлік Кодексте және "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 наурыздағы Заңында көзделген жағдайларды қоспағанда, тексеру және профилактикалық бақылау мен қадағалау басталғанға дейін уәкілетті орган жүзеге асырады.
7. Тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актіні, оның мерзімін ұзарту туралы қосымша актіні уәкілетті органда тіркеу үшін уәкілетті органға:

1) подлинник и копия актов о назначении или дополнительного акта о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора, в двух экземплярах;
2) проверочный лист с указанием требований, подлежащих проверке;
3) подлинник и копия документа, послужившего основанием для назначения проверки, за исключением случаев, предусмотренных законами Республики Казахстан.
Дополнительный акт о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора регистрируется в уполномоченном органе не позднее чем за один рабочий день до окончания сроков завершения проверки или профилактического контроля и надзора, указанных в акте о назначении проверки или профилактического контроля и надзора.
Одновременно в уполномоченный орган предоставляется заполненный электронный ИУД формы № 1-П "Учетная карточка сведений о проверке, профилактическом контроле и надзоре, осуществляемых государственным органом" по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам (далее – карточка № 1-П).
Акт о назначении, дополнительный акт о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора, вынесенный на бумажном носителе и сформированный в электронном формате, имеют равнозначную силу.
В случаях, когда частью 1 статьи 147 Предпринимательского кодекса предусмотрено уведомление проверяемого субъекта о предстоящей проверке, при регистрации в уполномоченном органе предоставляется копия документа, подтверждающего факт уведомления.
В случаях назначения проверки в отношении субъекта частного предпринимательства, субъектом регистрации предоставляется подтверждающий категорию субъекта частного предпринимательства документ, в соответствии с требованиями статьи 24 Предпринимательского кодекса.
При формировании актов о назначении в электронном формате категория субъекта частного предпринимательства отображается автоматически путем интеграции из систем (реестра) Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
8. При ведении ведомственных автоматизированных систем учета проверок, профилактического контроля и надзора документы, указанные в пунктах 7, 10, настоящих Правил, подписанные электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП), направляются в электронном формате в соответствии с Главой 3 настоящих Правил, с прикреплением графических копий.
В случае отсутствия ведомственной автоматизированной системы учета проверок или профилактического контроля и надзора, документы, указанные в пунктах 7, 10 настоящих Правил, оформляются в электронном формате и после подписания ЭЦП, предоставляются для регистрации с помощью веб-ресурсов уполномоченного органа, с прикреплением графических копий в порядке, определенном Главой 3 настоящих Правил.

1) тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актінің немесе оның мерзімін ұзарту туралы қосымша актінің түпнұсқасы мен көшірмесі екі данада;
2) тексерілуге жататын талаптар көрсетілген тексеру парағы;
3) Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделген жағдайларды қоспағанда, тексеру тағайындауға негіз болған құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесі ұсынылады.
Тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалау мерзімдерін ұзарту туралы қосымша акті тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актіде көрсетілген тексеру мерзімі аяқталғанға дейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органда тіркеледі.
Уәкілетті органға бір мезгілде осы Қағидалардың 9-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалау туралы мәліметтердің № 1-П-нысанының есепке алу карточкасы" (бұдан әрі - № 1-П карточкасы) электронды толтырылған - ЭАЕҚ ұсынылады.
Қағаз үлгіде шығарылған және электронды форматта құрылған тексеру және профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актілері, оның мерзімін ұзарту туралы қосымша актілері тең заңды күшке ие.
Кәсіпкерлік Кодекстің 147-бабы 1-бөлігімен тексерілетін субъектіге алдағы болатын тексеру туралы хабарлама беру көзделген жағдайда, уәкілетті органда тіркелген кезде хабарлау фактісін растайтын құжат көшірмесі ұсынылады.
Жеке кәсіпкерлік субъектісіне қатысты тексеру тағайындалған жағдайда, тіркеу субъектісі Кәсіпкерлік Кодекстің 24-бабының талаптарына сәйкес жеке кәсіпкерлік субъектісінің санатын растайтын құжаттарды ұсынады.
Тағайындау туралы актіні электронды форматта құру барысында жеке кәсіпкерлік субъектісінің санаты Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің жүйесінен (тізілімнен) автоматты түрде интеграциялау арқылы көрінеді.
8. Осы Қағидалардың 7, 10-тармақтарында көрсетілген тексерулердің, профилактикалық бақылау мен қадағалаудың ведомстволық автоматтандырылған есебін жүргізу кезінде электрондық цифрлық қолтаңба қойылған құжаттар графикалық көшірмесі тіркеле отырып, осы Қағидалардың 3-тарауына сәйкес электронды форматта жолданады.
Тексерулердің, профилактикалық бақылау мен қадағалаудың ведомстволық автоматтандырылған есебі болмаған жағдайда, осы Қағидалардың 7, 10-тармақтарында көрсетілген құжаттар электронды форматта рәсімделеді және электрондық цифрлық қолтаңба қойылғаннан кейін, осы Қағидалардың 3-тарауымен белгіленген тәртіпте графикалық көшірмесі тіркеле отырып, уәкілетті органның веб-ресурсының көмегімен тіркеуге ұсынылады.

9. В случае, когда необходимость проверки вызвана сложившейся социально-экономической ситуацией, требующей немедленного устранения угрозы общественному порядку, здоровью населения и национальным интересам Республики Казахстан, а также при проведении проверки во внеурочное время (ночное, выходные или праздничные дни) в силу необходимости пресечения нарушений непосредственно в момент их совершения и проведения неотложных действий для закрепления доказательств, регистрация актов о назначении проверок производится в уполномоченном органе в течение следующего рабочего дня после начала проверки.
10. При назначении внеплановой проверки по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 1-1) части 3 статьи 144 Предпринимательского кодекса, государственный орган, назначивший проверку, предоставляет при регистрации в уполномоченный орган материалы, подтверждающие факты выявленных нарушений в результате предыдущей проверки или профилактического контроля и надзора, а также необходимые материалы, подтверждающие факт не исполнения предписания либо непредставления информации об исполнении предписания более одного раза.
При назначении внеплановой проверки по основаниям, предусмотренным подпунктами 2), 3), 4), 5), 6) части 3 статьи 144 Предпринимательского кодекса, государственный орган, назначивший проверку, предоставляет при регистрации в уполномоченный орган материалы, подтверждающие факты конкретного причинения вреда или нарушения прав, либо возникновения угрозы причинения вреда.
При регистрации актов о назначении, дополнительного акта о продлении срока проверки и профилактического контроля и надзора, сотрудник уполномоченного органа путем возврата на доработку может истребовать дополнительные документы, необходимые для обеспечения законности при регистрации, а также подтверждения фактов конкретного причинения вреда или нарушения прав.
При назначении внеплановой проверки по основаниям, предусмотренным подпунктами 2), 3), 4) части 3 статьи 144 Предпринимательского кодекса, государственный орган принимает меры по недопущению нарушений требований статей 1, 5 и 8 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
При назначении внеплановой проверки по основанию, предусмотренному подпунктом 7) части 3 статьи 144 Предпринимательского кодекса, государственный орган, назначивший проверку, предоставляет при регистрации в уполномоченный орган материалы, подтверждающие факты взаимоотношений проверяемого субъекта с основным проверяемым субъектом в рамках проверяемого вопроса.

9. Тексеру жүргізу қажеттілігі қоғамдық тәртіпке, халықтың денсаулығына және Қазақстан Республикасының ұлттық мүддесіне төндіретін қауіп-қатерді дереу жоюды талап ететін орын алған әлеуметтік-экономикалық жағдайдан туындаған болса, сондай-ақ бұзушылықтарды тікелей жасау сәтінде олардың жолын кесу және дәлелдемелерді бекіту үшін шұғыл әрекеттерді жүргізу қажеттілігіне байланысты қызметтен тыс уақытта (түнгі уақытта, демалыс және мерекелік күндері) тексеріс жүргізген кезде тексеруді тағайындау туралы актіні тіркеу тексеріс басталғаннан кейінгі жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
10. Кәсіпкерлік Кодексінің 144-бабы 3-бөлігінің 1), 1-1) тармақшаларында көзделген негіз бойынша жоспардан тыс тексеруді тағайындаған кезде, тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган тіркеу кезінде уәкілетті органға алдыңғы тексерудің немесе профилактикалық бақылау мен қадағалау нәтижесінде анықталған бұзылушылық фактілерін, сондай-ақ ұйғарымды орындама не бір реттен артық орындамау фактілерін растайтын материалдарды ұсынады.
Кәсіпкерлік Кодекстің 144-бабы 3-бөлігінің 2), 3), 4), 5), 6) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша жоспардан тыс тексеруді тағайындаған кезде, тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган тіркеу кезінде уәкілетті органға нақты залал келтіру қаупін не залал келтіру немесе құқықты бұзу фактілерді растайтын материалдарды ұсынады.
Уәкілетті органның қызметкері тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актілерін, оның мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерін тіркеу барысында пысықтауға кері қайтару арқылы тіркеу кезіндегі заңдылықты қамтамасыз ету үшін, сондай-ақ құқықтық бұзылуының немесе залал келтірудің нақты факілерін растау үшін қажетті басқа да құжаттарды талап ете алады.
Кәсіпкерлік Кодекстің 144-бабы 3-бөлігінің 2), 3), 4) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша жоспардан тыс тексеруді тағайындаған кезде, мемлекеттік орган "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңының 1, 5 және 8-баптары талаптарының бұзылуына жол бермеу бойынша шаралар қабылдайды.
Кәсіпкерлік Кодекстің 144-бабы 3-бөлігінің 7) тармақшасында көзделген негіз бойынша жоспардан тыс тексеруді тағайындаған кезде, тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган тіркеу кезінде уәкілетті органға тексерілетін мәселе аясында тексерілетін субъектінің негізгі тексерілетін субъектімен қарым-қатынасын растайтын материалдарды ұсынады.

11. Сотрудник уполномоченного органа не позднее следующего рабочего дня с момента получения ЭИУД и представления актов о назначении и дополнительного акта о продлении сроков проверки или профилактического контроля и надзора, на процедуру регистрации:
1) проверяет соответствие актов о назначении, дополнительного акта о продлении сроков проверки или профилактического контроля и надзора, требованиям законодательства Республики Казахстан и полноту заполнения ЭИУД;
2) проверяет своевременность представления документов для регистрации, наличия правовых оснований проведения проверки или профилактического контроля и надзора, сроки и периодичность проверки или профилактического контроля и надзора, соблюдение государственным органом принципа территориальности при назначении проверки или профилактического контроля и надзора;
3) при отсутствии оснований для отказа в регистрации актов о назначении, дополнительного акта о продлении сроков проверки или профилактического контроля и надзора, регистрирует в системе и ставит на бумажном формате штамп о регистрации по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
После регистрации актов о назначении, дополнительного акта о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора, в электронном формате, государственный орган, назначивший проверку, распечатывает из системы сгенерированный акт, в котором отражен QR код.
12. График проведения проверок по особому порядку (далее – График) оформляется по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам, список проверок профилактического контроля и надзора (далее - Список) оформляются по форме, согласно приложениям 12 к настоящим Правилам, утверждаются актом первого руководителя государственного органа или местного исполнительного органа и предоставляются в формате электронной таблицы Excel.
Уполномоченный орган возвращает субъекту регистрации утвержденный и направленный График (Список) несоответствующий форме, для устранения нарушений в течение трех рабочих дней с момента его получения.
Субъектом регистрации после устранения нарушений утвержденный График (Список) повторно направляется в уполномоченный орган в течение 10 рабочих дней после возврата Графика (Списка).
В случае формирования Графика (Списка) с помощью интернет-ресурса уполномоченного органа, График (Список) предоставляется в уполномоченный орган только в формате электронной таблицы Excel, оформленный по форме, согласно приложениям 11 и 12 к настоящим Правилам.
13. В случае выявления нарушений законодательства Республики Казахстан, допущенных субъектом регистрации при назначении проверки или профилактического контроля и надзора, руководителем уполномоченного органа, либо лицом, исполняющим его обязанности, в срок не более 24 часов с момента поступления ЭИУД в уполномоченный орган, принимается решение об отказе в регистрации актов о назначении, дополнительного акта о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора.
Заключение об отказе в регистрации акта о назначении проверки, акта о назначении профилактического контроля и надзора, дополнительного акта о продлении сроков проверки или профилактического контроля и надзора составляется по форме, согласно приложению 13 к Правилам.

11. Уәкілетті органның қызметкері ЭАЕҚ-ты алған және тексеру немесе профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актілерін, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерін тіркеу рәсіміне ұсынған сәттен бастап келесі жұмыс күнінен кешіктірмей:
1) тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актілерінің, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актінің Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкестігін және ЭАЕҚ-ты толтырудың толықтығын тексереді;
2) құжаттардың уақтылы тіркеуге ұсынылуын, тексеру немесе профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізуге құқықтық негіздердің бар болуын, тексеру немесе профилактикалық бақылау және қадағалау мерзімі мен кезеңділігін, тексеруді немесе профилактикалық бақылау және қадағалау тағайындау кезінде мемлекеттік органмен аумақтылық принципінің сақтауын тексереді;
3) тексеру немесе профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актілерін, немесе мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерін тіркеуден бас тартуға негіз болмаған жағдайда жүйеде тіркеледі және қағаз үлгілеріне осы Қағиданың 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мөртабан қойылады.
Тексеру және профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актілерін, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді электронды форматта тіркеген соң тексеру тағайындаған мемлекеттік орган жүйеден QR коды қойылған актіні басып шығарады.
12. Ерекше тәртіп бойынша тексеру жүргізу кестесі (бұдан әрі - график) осы Қағидалардың 11-қосымшасына сәйкес, профилактикалық бақылау мен қадағалаудың тізімі (бұдан әрі - Тізім) осы Қағидалардың 12-қосымшасына сәйкес нысандарда рәсімделіп, мемлекеттік немесе жергілікті атқарушы органының бірінші басшысының актісімен бекітіледі және Excel электронды кестесі нысанында ұсынылады.
Уәкілетті орган нысанға сәйкес емес бекітілген және жіберілген Кестені (Тізімді) бұзылушылықтарды жою үшін, алған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарады.
Тіркеу субъектісі бұзушылықтарды жойғаннан кейін бекітілген Кестені (Тізімді) ол қайтарылғаннан кейінгі 10 жұмыс күнінің ішінде уәкілетті органға қайта жолдайды.
Кесте (Тізім) уәкілетті органның ғаламтор-ресурсы арқылы Қағидалардың 11 және 12 қосымшаларына сәйкес электронды үлгіде құрылса уәкілетті органға (Excel электронды нысанында) ұсынылады.
13. Тіркеу субъектісінің тексеру немесе профилактикалық бақылау мен қадағалау тағайындау кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзғаны анықталған жағдайда, уәкілетті органның басшысы не оның міндеттерін атқарушы, ЭАЕҚ-ың түскен күнінен бастап 24 сағаттан кешіктірмей тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актіні, олардың мерзімін ұзарту туралы актіні тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актіні, тексеру немесе профилактикалық бақылау мен қадағалау мерзімін ұзарту туралы қосымша актіні тіркеуден бас тарту туралы тұжырымдама осы Қағиданың 13-қосымшасына сәйкес нысанда толтырылады.

14. Отказ в регистрации актов о назначении, дополнительного акта о продлении сроков проверки или профилактического контроля и надзора, производится при его наличии одного из следующих оснований:
1) назначение проверки по особому порядку проведения проверок, не указанной в Графике, без применения либо с нарушением применения системы оценки рисков;
2) нарушение периодичности и (или) кратности проведения проверки при ее назначении по особому порядку проведения проверок;
3) назначение проверки по вопросам, не входящим в компетенцию органа контроля и надзора, а равно поручение проведения проверки лицам, не имеющим на то соответствующих полномочий;
4) назначение проверки либо ее продление в сроки, превышающие предельные сроки, либо несвоевременное продление проверки;
5) назначение проверки по анонимному обращению;
6) назначение проверки с нарушением требований подпункта 6) статьи 151 Предпринимательского кодекса;
7) назначение проверки по вопросу контроля исполнения предписаний (постановлений, представлений, уведомлений) об устранении выявленных нарушений, если по их результатам не были выявлены нарушения, либо нарушение периодичности назначения таких проверок;
8) назначение профилактического контроля и надзора, не указанного в списке проверок, профилактического контроля и надзора, без учета системы оценки рисков, с нарушением периодичности, кратности проведения профилактического контроля и надзора;
9) отсутствие письменных подтверждений основания назначения внеплановой проверки (запрос, поручение, заявление, жалоба, обращение, отметка о регистрации в книге учета обращений по телефонам доверия при осуществлении прокурорского надзора, копии акта при назначении встречной проверки и иные основания, предусмотренные законодательством), с учетом требований статей 5 и 8 Закона Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц";
10) назначение проверки за период либо по вопросам, выходящим за рамки промежутка времени или доводов, указанных в документе, послужившим основанием для назначения внеплановой проверки;
11) указание в одном акте о назначении нескольких проверяемых субъектов проверки, за исключением случаев, предусмотренных нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
12) отсутствие данных об уведомлении субъекта проверки о предстоящей проверке или профилактическом контроле и надзоре или нарушение порядка уведомления, предусмотренного частью 1 статьи 147 Предпринимательского кодекса, когда требование об обязательном уведомлении предусмотрено Предпринимательским кодексом и другими нормативными правовыми актами;

14. Тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актіні, олардың мерзімін ұзарту туралы актіні тіркеуден бас тарту, келесі негіздердің біреуінің болған кезінде жасалады:
1) тексеру жүргізудің ерекше тәртібі бойынша Кестеде көрсетілмеген тексеруді тағайындау, тәуекелдерді бағалау жүйесін қолданбай не оны бұза отырып қолдану арқылы тексеруді тағайындау;
2) тексеру жүргізудің ерекше тәртібі бойынша тексеру тағайындау барысында тексеру жүргізудің кезеңділігін және (немесе) қайталануын бұзу;
3) бақылау және қадағалау органдарының құзыретіне енбейтін мәселелер бойынша тексеру тағайындау, яғни тиісті өкілеттігі жоқ адамдарға тексеру жүргізуді тапсыру;
4) тексеруді тағайындауда не оның мерзімін ұзартуды белгіленген шектеулі мерзімдерден асыру немесе оны уақытылы ұзартпау;
5) иесi бүркемеленген өтiнiш бойынша тексеру тағайындау;
6) Кәсіпкерлік Кодекстің 151-бабы 6) тармақшасының талаптарын бұза отырып тексеру тағайындау;
7) егер тексерулердің нәтижелері бойынша бұзушылықтар анықталмай, бұзушылықтарды жою туралы ұйғарымның (қаулының, ұсыныстардың, хабарламалардың) орындалуын бақылау мәселесі бойынша немесе осындау тексеруді тағайындаудың мерзімділігі бұза тексеру тағайындау;
8) профилактикалық бақылау мен қадағалау Тізілімінде көрсетілмеген, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау, оның кезеңділігін және (немесе) қайталануын бұзу, тәуекелдерді бағалау жүйесін қолданбай не оны бұза отырып қолдану арқылы тағайындау;
9) "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5 және 8-баптарының талаптарын ескере отырып, жоспардан тыс тексеру тағайындауға негіз болатын жазбаша растаудың болмауы (сұрау салу, тапсырма, өтініш, шағым, жүгіну, прокурорлық қадағалауды жүзеге асыру кезінде жүгінулерді сенім телефондары бойынша есепке алу кітабында тіркеу туралы белгі, қарсы тексеру тағайындау кезіндегі актінің көшірмесі және заңнамада көзделген басқа да негіздер);
10) белгілі бір кезеңге не белгілі уақыт аралығы шеңберінен тыс шығатын мәселелер бойынша немесе жоспардан тыс тексеру тағайындауға негіз болған құжатта көрсетілген уәждерге тексеру тағайындау;
11) Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде көзделген жағдайларды қоспағанда, тағайындау туралы бір актіде тексерілетін бірнеше субъектіні көрсету;
12) міндетті түрде хабарлау туралы талап Кәсіпкерлік Кодекспен және өзге де нормативтік құқықтық актілермен көзделген кезде, тексеру субъектісіне алдағы тексеру немесе профилактикалық бақылау мен қадағалау туралы хабарлау туралы деректердің болмауы немесе Кәсіпкерлік Кодекстің 147-бабының 1-бөлігінде көзделген хабарлау тәртібін бұзу;

13) назначение внеплановой проверки в соответствии с подпунктом 1) части 3 статьи 144 Предпринимательского кодекса при отсутствии грубых нарушений по результатам внеплановой проверки, либо по особому порядку проведения проверок или профилактического контроля и надзора;
14) отсутствие в документе, послужившем основанием для назначения внеплановой проверки, конкретных фактов и обстоятельств нарушений, а также отсутствие конкретного проверяемого субъекта (объекта), в соответствии со статьей 144 Предпринимательского кодекса;
15) нарушение требований нормативных правовых актов Республики Казахстан, регламентирующих порядок и условия организации и проведения проверки или профилактического контроля и надзора.
15. ЭИУД возвращается на доработку в случае не вложения, неполного вложения, вложения некачественных (нечитаемых) графических копий необходимых для регистрации.
16. Субъект регистрации, которому отказано в регистрации актов о назначении, дополнительного акта о продлении сроков проверки или профилактического контроля и надзора, вправе обжаловать решение об отказе вышестоящему должностному лицу уполномоченного органа, либо в суд.
17. В случаях, когда для выяснения вопроса о соблюдении субъектом регистрации при назначении или продлении сроков проверки или назначении профилактического контроля и надзора требований законодательства Республики Казахстан необходимо дополнительное изучение представленных документов, решение о регистрации акта либо отказе в регистрации акта принимается в срок не позднее двух рабочих дней со дня поступления ЭИУД в уполномоченный орган.
В случаях, предусмотренных частью 3 статьи 146 Предпринимательского кодекса, регистрация акта о назначении проверки производится в уполномоченном органе в течение следующего рабочего дня после начала проверки.
18. В случае приостановления, возобновления проверки, или профилактического контроля и надзора, изменения состава участников проверки или профилактического контроля и надзора, субъект регистрации направляет в уполномоченный орган талон-уведомление в порядке, предусмотренном частью 5 статьи 147 и статьи 148 Предпринимательского кодекса, с прикреплением графических копий решение органа контроля и надзора об изменении состава должностных лиц, проводящих проверку или профилактический контроль и надзор, с указанием причины замены и копии документа, подтверждающего факт уведомления проверяемого субъекта об изменении состава проверяющих должностных лиц, о приостановлении и возобновлении проверки, профилактического контроля и надзора.

13) Жоспардан тыс тексеру, немесе ерекше тәртіппен жүргізілетін тексеру және профилактикалық бақылау мен қадағалау қортындысы бойынша өрескел бұзушылық анықталмауына қарамастан Кәсіпкерлік Кодекстің 144-бабы 3-бөлігі 1-тармағының негізінде жоспардан тыс тексеру тағайындау;
14) Кәсіпкерлік Кодекстің 144-бабына сәйкес жоспардан тыс тексеру жүргізуге негіз болған құжатта бұзушылықтың нақты фактілері мен мән-жайлары және нақты тексерілу субъектісі (объектісі) көрсетілмесе;
15) тексеруді немесе профилактикалық бақылау мен қадағалауды ұйымдастыру мен жүргізудің тәртібі мен шарттарын реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері талаптарын бұзу.
15. Егер тіркеуге қажетті графикалық көшірмелерді жүктемеген (толық жүктемеген), сапасыз (оқу мүмкін емес) көшірме жүктеген жағдайда ЭАЕҚ қайта пысықтауға кері қайтарылады.
16. Тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актісі, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актісі тіркеуден бас тартылған тіркеу субъектісі, уәкілетті органның жоғары тұрған лауазымды тұлғасына немесе сотқа шағымдануына құқылы.
17. Тексеру немесе профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау немесе тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалауды мерзімін ұзарту кезінде тіркеу субъектісінің Қазақстан Республикасы заңдарының талаптарын сақтауы туралы мәселелерді шешу үшін ұсынылған құжаттарды қосымша қарау қажет болған жағдайда, актіні тіркеу немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім ЭАЕҚ уәкілетті органға келіп түскен кезден бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей қабылданады.
Кәсіпкерлік Кодекстің 146-бабы 3-бөлігінде көзделген жағдайларда, тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу уәкілетті органда тексеру басталғаннан кейін келесі жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
18. Тексеруді немесе профилактикалық бақылау мен қадағалауды тоқтатқан, қайта бастаған, тексеруге немесе профилактикалық бақылау мен қадағалауға қатысушылар құрамы өзгерген жағдайда, тіркеу субъектісі Кәсіпкерлік Кодекстің 147-бабының 5-бөлігінде және 148-бабында көзделген тәртіпте, тексеруге немесе профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізген лауазымды тұлғалардың құрамының өзгеруі туралы қабылданған шешімнің себептерін көрсе отырып және тексерілетін субъектіні тексеруді немесе профилактикалық бақылау мен қадағалауды тоқтату, қайта бастау туралы хабарлағандығы жөнінде растайтын құжаттардың графикалық көшірмелерін жүктеу арқылы уәкілетті органға талон-хабарлама жібереді.

19. При завершении срока профилактического контроля и надзора субъекту контроля и надзора выдается заключение в случае отсутствия нарушений, либо предписание об устранении выявленных нарушений не позднее срока окончания профилактического контроля и надзора, в том числе в соответствии с действующем законодательством по завершении профилактического контроля и надзора, проводимого по подпунктам 1) и 3) части одиннадцатой пункта 3 статьи 141 Предпринимательского кодекса.
20. По завершении проверки, по каждому акту о назначении проверки, выдается только один акт о результатах проверки.
21. По завершении профилактического контроля и надзора, выдается только одно заключение либо предписание о результатах профилактического контроля и надзора.
22. Субъект регистрации в течение трех рабочих дней по завершении проверки или профилактического контроля и надзора представляет в уполномоченный орган ЭИУД – талон о результатах проверки, профилактического контроля и надзора, с прикреплением акта о результатах проверки, за исключением акта о результатах проверки Национального Банка Республики Казахстан.
Органы государственного аудита и финансового контроля представляют в уполномоченный орган ЭИУД – талон о результатах проверки, профилактического контроля и надзора, в течение трех рабочих дней после принятия документа в соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле" с прикреплением графических копий аудиторского заключения.
23. В случае отказа от проведения назначенной проверки или профилактического контроля и надзора либо прекращения проверки или профилактического контроля и надзора до ее завершения по инициативе субъекта регистрации органа контроля и надзора, либо в случае признания проверки или профилактического контроля и надзора недействительной (незаконной), государственный орган, по чьей инициативе проверка или профилактический контроль и надзор не проведена или признана недействительной (незаконной), направляет карточку № 1-П и талон о результатах проверки в уполномоченный орган в течение суток после принятия решения с приложением подтверждающих документов.
24. Особенности порядка, сроки проведения, продления, приостановления проверок, оформления акта о назначении, результатах и завершении проверок, осуществляемых органами государственных доходов, определяются Налоговым кодексом Республики Казахстан, проверок, осуществляемых органами государственного аудита и финансового контроля - Законом Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", Правилами проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, утвержденными нормативным постановлением Счетного Комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 30 ноября 2015 года № 17-НҚ (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12557) и Правилами проведения внутреннего государственного аудита и финансового контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 392 (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16689), проверок, осуществляемых органами прокуратуры, определяются Законом Республики Казахстан "О прокуратуре".

19. Профилактикалық бақылау мен қадағалау мерзімі аяқталған соң профилактикалық бақылау мен қадағалау субъектісіне бұзушылық орын алмаған жағдайда қорытынды, немесе профилактикалық бақылау мен қадағалау мерзімі аяқталғанға дейін, сондай-ақ Кәсіпкерлік Кодексінің 144-бабының 3-тармағы он бірінші бөлігінің 1) и 3) тармақшаларының негізінде жүргізілген профилактикалық бақылау мен қадағалау қолданыстағы заңнамаларға сәйкес аяқталғанда да бұзушылықтарды жою туралы ұйғарым беріледі.
20. Тексеру аяқталған соң, әр тексеру тағайындау туралы акті бойынша сонша тексеру қортындысы бойынша актісі шығарылады.
21. Профилактикалық бақылау мен қадағалау аяқталған соң, бір профилактикалық бақылау мен қадағалау қортындысы немесе ұйғарым шығарылады.
22. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің тексеріс нәтижелері туралы актінің көшірмелерін қоспағанда, тіркеу субъектісі тексерудің аяқталуы бойынша үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органға тексерудің нәтижесі туралы актіні тіркей отырып, тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалау нәтижесі туралы-талон-ЭАЕҚ ұсынады.
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабына сәйкес құжат қабылданғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органға аудиторлық қорытындының графикалық көшірмелерін тіркей отырып, тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалау нәтижесі туралы-талон-ЭАЕҚ ұсынады.
23. Бақылау және қадағалау органының тіркеу субъектісінің бастамасы бойынша тағайындалған тексеруді немесе профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізуден бас тартқан немесе тексеруді, профилактикалық бақылау мен қадағалау аяқталғанға дейін тоқтатқан жағдайда, не тексеруді немесе профилактикалық бақылау мен қадағалауды жарамсыз (заңсыз) деп таныған жағдайда, тексеруді немесе профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізбеуге немесе оны жарамсыз (заңсыз) деп тануға бастамашылық жасаған мемлекеттік орган, уәкілетті органға шешім қабылданғаннан кейінгі тәулік ішінде № 1-П карточкасын және тексеру нәтижелері туралы талонды жібереді.
24. Мемлекеттік кіріс органдары жүзеге асыратын тексерулер тәртібінің, оларды жүргізу, ұзарту, тоқтату мерзімдерінің, тексерулерді тағайындау, олардың нәтижелері мен аяқталуы туралы актіні ресімдеудің ерекшеліктері Қазақстан Республикасының Салық кодексімен, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарымен жүргізілетін тексерулер 2015 жылдың 12 қарашасындағы "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен, 2018 жылдың 19 наурызындағы № 392 Ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жөніндегі уәкілетті органның ішкі мемлекеттік және қаржылық бақылауды жүргізу қағидаларымен және Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 17-НҚ нормативтік қаулысымен бекітілген Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылауды жүргізу қағидасымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16689 санымен тіркелген) айқындалады.

25. Наряду с документами, указанными в пунктах 7, 10 настоящих Правил, в уполномоченный орган предоставляются материалы, необходимые для подтверждения обоснованности назначения, продления, приостановления, возобновления проверок, изменения состава участников проверки.
26. Общие сведения об актах о назначении внеплановых проверок, отраженных в пункте 3 статьи 140 Предпринимательского кодекса, в разрезе субъектов частного предпринимательства по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам, не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляются в уполномоченный орган в формате электронной таблицы Excel.
27. Реквизиты ЭИУД карточки № 1-П, талона о результатах проверки и талона-уведомления подлежат заполнению лицом, осуществляющим проверку.
При заполнении показателей ЭИУД, в том числе содержащих словарный реквизит, указываются номера кодовых обозначений, присвоенных уполномоченным органом.
Обеспечение достоверности, целостности, объективности и своевременности внесенных сведений возлагается на руководителя государственного органа и лиц ответственных за проведение проверки, заполнивших электронный ИУД, в коллегиальных государственных органах – на членов коллегиальных государственных органов, курирующих данное направление и ответственных лиц, заполнивших ЭИУД.
28. На основании сведений карточки № 1-П, талона о результатах проверки и талона - уведомления территориальными органами уполномоченного органа формируется отчет формы № 1-П "О регистрации и учете актов о назначении проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан" (далее - отчет № 1-П) по единой форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам, в формате электронной таблицы Excel.
Отчеты № 1-П в электронном формате по каждому региону и по государственным органам формируются ежеквартально с нарастающим итогом, и утверждаются руководителем территориального органа уполномоченного органа либо лицом, исполняющим его обязанности, к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
На основе данных отчетов № 1-П территориальных органов уполномоченного органа центральный аппарат уполномоченного органа формирует сводный отчет № 1-П в разрезе субъектов регистрации и регионов.
Сводный отчет № 1-П по республике предоставляется уполномоченным органом в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
29. В случаях регистрации актов о назначении, дополнительного акта о продлении срока проверки и профилактического контроля и надзора, с нарушением норм действующего законодательства, принятые решения могут быть отменены вышестоящим органом.
Для отмены регистрации актов о назначении, дополнительного акта о продлении срока проверки и профилактического контроля и надзора, выносится заключение об отмене регистрации актов о назначении, дополнительного акта о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
Заключение об отмене составляется в двух экземплярах и направляется субъекту регистрации не позднее следующего рабочего дня после принятия решения.
В заключении об отмене регистрации актов о назначении, дополнительного акта о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора указываются конкретные нарушения требований законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил.
В случае отмены, при электронной регистрации сотрудник уполномоченного органа направляет субъекту регистрации сообщение об отмене регистрации актов о назначении, дополнительного акта о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора, подписанное ЭЦП.

25. Уәкілетті органға осы Қағидалардың 7, 10-тармақтарында көрсетілген құжаттармен қатар, тексерулерді тағайындау, ұзарту, тоқтату, қайта бастау, тексеру қатысушыларының құрамын өзгерту негізділігін растауға қажетті материалдар ұсынылады.
26. Кәсіпкерлік Кодексінің 140-бабының 3-тармағында көрсетілген жоспардан тыс тексеру тағайындау туралы актілер туралы жалпы мәліметтер, жеке кәсіпкерлік субъектілері бойынша осы Қағиданың 14-қосымшасына сәйкес Excel электронды кестесі форматында есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші күнінен кешіктірілмей уәкілетті органға жолданады.
27. ЭАЕҚ - № 1-П карточкаларының, тексеріс нәтижелері туралы талонның және талон-хабарламаның деректемелерін тексеруді жүзеге асыратын адам толтыруға тиісті.
ЭАЕҚ көрсеткіштерін, оның ішінде сөздік деректемелерді қамтитын көрсеткіштердітолтыру кезінде уәкілетті орган беретін кодтық белгілеу нөмірлері көрсетіледі.
Енгізілген мәліметтердің нақтылығын, толықтығын, объективтілігін және уақытылығын қамтамасыз ету мемлекеттік орган басшысына және тексеру жүргізген, ЭАЕҚ-ты толтырған жауапты адамдарға, ал алқалы мемлекеттік органдарда - осы бағытқа жетекшілік ететін алқалы мемлекеттік органдардың мүшелеріне және ЭАЕҚ-ты толтырған жауапты адамдарға жүктеледі.
28. № 1-П карточкалары, тексеріс нәтижелері туралы талон және талон-хабарлама мәліметтерінің негізінде уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері осы Қағидалардың 15-қосымшасына сәйкес бірыңғай нысанда "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді, тіркеу және есепке алу туралы" № 1-П нысанды есепті (бұдан әрі - № 1-П есеп) Excel электрондық кестесі форматында қалыптастырады.
Әрбір аймақ және мемлекеттік органдар бойынша электронды форматта № 1-П есептері тоқсан сайын ұлғаю қорытындысымен қалыптастырылады және оны уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің басшысы не оның міндеттерін атқаратын адам есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне, бекітеді.
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің № 1-П есептері мәліметтерінің негізінде уәкілетті органның орталық аппараты тіркеу субъектілері мен аймақтар бөлігінде № 1-П жиынтық есебін қалыптастырады.
Республика бойынша № 1-П нысанды жиынтық есепті уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне ұсынады.
29. Тексеру және профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілері қолданыстағы заңнамалардың талаптарын бұза тіркелген жағдайда жоғары тұрған органмен қабылданған шешімдердің күші жойылуы мүмкін.
Тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілердің күшін жою үшін, осы Қағиданың 13-қосымшасына сәйкес тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілердің күшін жою туралы қорытынды шығарылады.
Күшін жою туралы қорытынды екі данада шығарылып, ол туралы шешім қабылданған күннен кейін келесі жұмыс күнінен кешіктірілмей тіркеу субъектісіне жолданады.
Тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілердің күшін жою туралы қорытындыда Қазақстан Республикасы заңнамаларының және осы Қағидалар талаптарының нақты бұзушылықтары көрсетіледі.
Электронды тіреудің күшін жойған жағдайда уәкілетті органның қызметкері тіркеу субъектісіне тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілердің күшін жою туралы электронды-цифрлық қолтаңба қойылған хабарлама жолдайды.

30. Решения уполномоченного органа о регистрации актов о назначении, дополнительного акта о продлении срока проверки и профилактического контроля и надзора и их отмене, уведомлений о приостановлении, возобновлении, об изменении состава участников, а также решения об отказе в регистрации актов о назначении проверок, актов о проведении профилактического контроля и надзора и дополнительных актов о продлении сроков проверки или профилактического контроля и надзора, в том числе в электронном формате, не подлежат обжалованию по истечении 3 лет с момента принятия решения в соответствии с пунктом 1 статьи 178 Гражданского кодекса Республики Казахстан.
Глава 3. Порядок ведения регистрации и учета проверок, профилактического контроля и надзора в электронном формате и формирование Единого реестра субъектов и объектов проверок
31. Субъекты регистрации участвуют в формировании и ведении регистрации и учета проверок, профилактического контроля и надзора в электронном формате.
При отсутствии ведомственной автоматизированной системы регистрации и учета проверок, профилактического контроля и надзора, государственный орган использует интернет-ресурсы уполномоченного органа.
На основании сведений регистрации и учета проверок, профилактического контроля и надзора, выставленных ЭИУД, уполномоченным органом формируется централизованный государственный банк данных и в государственных органах формируется электронный журнал учета.
32. Внедрение электронного формата регистрации и учета проверок, профилактического контроля и надзора, автоматизация процессов управления рисками государственных органов, организация взаимодействия при осуществлении регистрации проверок государственных органов осуществляется через информационные системы уполномоченного органа или путем интеграции с ведомственными системами по осуществлению контроля и надзора государственных органов формируют Единую систему проверок "Единый реестр субъектов и объектов проверок" (далее – ЕРСОП).
Сведения ЕРСОП формируются на основании централизованного банка данных путем предоставления данных субъектов регистрации о проверяемых субъектах (объектах), ведомственных систем оценки рисков и проверочных листов в электронном формате ЭИУД в сфере регистрации и учета проверок, профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора.
Формирование ЕРСОП и взаимодействие систем осуществляется поэтапно исходя из наличия соответствующих нормативных правовых актах и технической подготовленности, в соответствии с принципом территориальности нахождения проверяемых субъектов (объектов) проверки, а также государственного органа, в электронном формате.
Созданный уполномоченным органом на основании поступивших сведений централизованный банк данных проверяемых субъектов (объектов) проверок и профилактического контроля и надзора с посещением, используется для работы государственных органов при осуществлении контрольно-надзорных функций, формировании графиков проверок и списков профилактического контроля и надзора профильных отчетов, автоматизации процессов и иного ведомственного контроля.
Обеспечение достоверности, целостности, объективности и своевременности внесенных сведений в ЕРСОП возлагается на руководителя государственного органа, лиц ответственных за проведение проверки и лиц, вносивших данные.
Приложение 1 к Правилам
регистрации актов о назначении,
дополнительных актов о
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их отмены, уведомлений о
приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора,
изменении состава участников и
представления информационных
учетных документов о проверке
и профилактическом контроле и
надзоре с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их результатах
Форма
Наименование регистрирующего органа
Акт проверки зарегистрирован
за № _______ "____"_____20____года
Зарегистрировал ____________________
QR-код
Акт о назначении проверки
№___                                                       "___"_________20__года

30. Уәкілетті органның тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді, тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалау мерзімдерін уақытша тоқтату, қайта бастау, тексерушілер құрамын өзгерту туралы хабарламаларды тіркеу, олардың күшін жою, сондай-ақ тексеру немесе профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеуден бас тарту туралы шешімдер, сонымен қоса электронды форматта Азаматтық кодексінің 178-бабының 1-тармағына сәйкес шешім қабылданған кезден бастап 3 жыл өткен соң даулауға жатпайды.
3-тарау. Тексерулерді, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тіркеуді және есепке алуды электрондық форматта жүргізу және Тексеру субъектілері мен объектілерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру тәртібі
31. Тіркеу субъектілері тексерулерді, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тіркеуді және есепке алуды электрондық форматта қалыптастыру мен жүргізуге қатысады.
Тексерулерді, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тіркеу және есепке алудың ведомстволық автоматтандырылған жүйесі болмаған жағдайда, мемлекеттік орган уәкілетті органның ғаламтор-ресурстарын пайдаланады.
Тексерулерді, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тіркеу мен есепке алудың ЭАЕҚ-мен қойылған деректерінің негізінде уәкілетті орган орталықтандырылған мемлекеттік деректер қорын қалыптастырады және мемлекеттік органдарда электрондық есепке алу журналы қалыптастырылады.
32. Бірлік және тұтастық принциптерін сақтау негізінде тексерулерді, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тіркеу мен есепке алудың электрондық форматын енгізу, мемлекеттік органдардың тәуекелдерді басқару процестерін автоматтандыру, уәкілетті органның ақпараттық жүйелері арқылы немесе бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру бойынша мемлекеттік органдардың ведомстволық жүйелерімен ықпалдастыру арқылы "Тексеру субъектілері мен объектілерінің бірыңғай тізілімі" Тексерулердің бірыңғай жүйесін (бұдан әрі - ТСОБТ) қалыптастырады.
ТСОБТ мәліметтері электрондық форматта тексерулерді, бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды тіркеу және есепке алу саласындағы ЭАЕҚ-ты, тексерілетін субъектілер (объектілер) туралы тіркеу субъектілерінің деректерін, ведомстволық тәуекелдерді бағалау жүйелерін және тексеру парақтарын ұсыну арқылы орталықтандырылған деректер банкінің негізінде қалыптастырылады.
ТСОБТ-ны қалыптастыру және жүйелердің өзара іс-қимыл жасауы тексерілетін субъектілердің (объектілердің), сондай-ақ мемлекеттік органның орналасқан аумақтылық принципіне сәйкес тиісті нормативтік-құқықтық актінің және техникалық дайындығының болуына қарай кезең-кезеңімен электрондық форматта жүзеге асырылады.
Уәкілетті органмен, келіп түскен мәліметтердің негізінде құралған тексеру, бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау субъектілерінің (объектілерінің) орталықтандырылған деректер қоры мемлекеттік органдармен бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру, тексеру Кестелерін және профилактикалық бақылау мен қадағалау Тізілімін құру, профильдік есептерді қалыптастыру, процестерді автоматтандыру және басқа да ведомстволық бақылау жүргізу кезіндегі жұмыста пайдалану үшін қолданылады.
ТСОБТ-ға енгізілген мәліметтердің нақтылығын, толықтығын, объективтілігін және уақытылығын қамтамасыз ету мемлекеттік органның басшысына, тексеру жүргізуге жауапты және мәліметтерді енгізген тұлғаларға жүктеледі.
Тексеруді және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалауды тағайындау туралы
актілерді, олардың мерзімдерін
ұзарту туралы қосымша
актілерді тіркеу және олардың
күшін жою, тексеру және
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару
арқылы профилактикалық
бақылау мен қадағалау
мерзімдерін тоқтата тұру, қайта
бастау, ұзарту, қатысушылар
құрамын өзгерту туралы
хабарламаларды тіркеу және
тексеру және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалау, және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының 1-қосымшасы
Нысан
Тіркеуші органның атауы
Тексеру актісі 20__жылғы
"____"______
№ ________ тіркелді
Тіркеді _____________________
QR-код
Тексеруді тағайындау туралы акті
№________ 20 ____ жылғы "____" __________

1. Наименование государственного органа __________________________________________
_______________________________________________________________________________
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), уполномоченного на
проведение проверки ____________________________________________________________
3. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах, привлекаемых для проведения
проверки ______________________________________________________________________
4. Наименование проверяемого субъекта, перечень объектов (наименование юридического
лица или его филиала и (или) представительства, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица, в отношении которого назначено проведение проверки), его
местонахождение, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН), участок территории _____________________________________________
5. Предмет назначенной проверки__________________________________________________
6. Срок проведения проверки с "___" ____ 20____ года по "___" _____ 20___ года
7. Правовые основания проведения проверки, в том числе нормативные правовые акты,
обязательные требования которых подлежат проверке
________________________________________________________________________________
8. Проверяемый период с "___"_______20____года по "___"_______20____года
9. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица уполномоченного подписывать акты
_______________________________________________________________________________
10. QR-код
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
***штрих-код содержит данные, полученные из ЕРСОП и подписанный электронно-цифровой подписью уполномоченного подписывать акты
Статьей 155 Предпринимательского кодекса предусматриваются права и обязанности субъекта контроля и надзора либо его уполномоченного представителя при осуществлении контроля и надзора.
Проверить обоснованность проверки, возможно скачав мобильное приложение "Qamqor" либо перейдя по ссылке qamqor.gov.kz.
Приложение 2 к Правилам
регистрации актов о назначении,
дополнительных актов о
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их отмены, уведомлений о
приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора,
изменении состава участников и
представления информационных
учетных документов о проверке
и профилактическом контроле и
надзоре с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их результатах
Форма
Место штампа
Акт о назначении проверки
№________                                           "____" ________ 20 ____ года

1. Мемлекеттік органның атауы
________________________________________________________________________________
2. Тексеру жүргізуге уәкілетті тұлғаның (тұлғалардың) тегі, аты, әкесінің аты
(ол болғанда) және оның лауазымы
________________________________________________________________________________
3. Тексеру жүргізу үшін тартылатын мамандар, консультанттар және сарапшылар
туралы мәлімет
________________________________________________________________________________
4. Тексерілетін субъектінің, объектінің атауы (заңды тұлғаның немесе оның
филиалының және (немесе) өкілдігінің атауы, оған қатысты тексеру/ бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізу
тағайындалған жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)), оның орналасқан
жері, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), аумақтың учаскесі
________________________________________________________________________________
5. Тағайындалған тексерудің нысанасы ________________________________________
6. Тексеру жүргізудің мерзімі 20 __ жылғы "___" __________ нан 20 __ жылғы "___"
___________ дейін
7. Тексеру жүргізудің құқықтық негіздері, оның ішінде міндетті талаптары тексеруге
жататын нормативтік құқықтық актілердің талаптары
________________________________________________________________________________
8. Тексерілетін кезең 20__ жылғы "__" _____ нан 20__ жылғы "__" ______ дейін
10. Актіге қол қоюға уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
________________________________________________________________________________
11. QR-код
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003
жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 1-бабына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей.
***штрих-код "ТСОБТ" ТБЖ алынған және электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
Кәсіпкерлік Кодексінің 155-бабымен бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезіндегі бақылау және қадағалау субъектісінің не оның уәкілетті өкілінің құқықтары мен міндеттері көзделеді
Тексерудің негізділігін "Qamqor" ұялы қосымшасын жүктеу немесе qamqor.gov.kz
сілтемесіне кіру арқылы тексере аласыз
Тексеруді және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалауды тағайындау туралы
актілерді, олардың мерзімдерін
ұзарту туралы қосымша
актілерді тіркеу және олардың
күшін жою, тексеру және
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару
арқылы профилактикалық
бақылау мен қадағалау
мерзімдерін тоқтата тұру, қайта
бастау, ұзарту, қатысушылар
құрамын өзгерту туралы
хабарламаларды тіркеу және
тексеру және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалау, және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының 2-қосымшасы
Нысан
Мөртабан орыны
Тексеруді тағайындау туралы акті
№________ 20 ____ жылғы "____" __________

3. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах, привлекаемых для проведения
проверки _______________________________________________________________________
4. Наименование проверяемого субъекта, перечень объектов (наименование юридического
лица или его филиала и (или) представительства, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица, в отношении которого назначено проведение проверки), его
местонахождение, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН), участок территории _____________________________________________
5. Предмет назначенной проверки __________________________________________________
6. Срок проведения проверки с "_" _____ 20____ года по "_" ______ 20____ года.
7. Проверка продлена с "__"___20_______года по "___"_______20____года.
8. Правовые основания продления сроков проверки___________________________________
9. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись лица уполномоченного подписывать акты
_______________________________________________________________________________
10. Печать государственного органа
Приложение 5 к Правилам
регистрации актов о назначении,
дополнительных актов о
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их отмены, уведомлений о
приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора,
изменении состава участников и
представления информационных
учетных документов о проверке
и профилактическом контроле и
надзоре с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их результатах
Форма
Талон о результатах проверки, профилактического контроля и надзора
1. Наименование государственного органа, назначившего проверку: [словарный реквизит по коду органа]
2. Номер акта субъекта регистрации: [номер]
2.1. Дата акта: [дата]
3. Порядковый номер регистрации в уполномоченном органе: [номер]
3.1. Дата регистрации акта: [дата]
4. Вид проверяемого субъекта: [1 – физическое лицо; 2 – юридическое лицо; 3 – субъект частного предпринимательства, в том числе: 3-1 – микропредпринимательства, 3-2 – малого предпринимательства, 3-3 – среднего предпринимательства, 3-4 – крупного предпринимательства; 4-государственные организации, в том числе: 4-1 – государственный орган; 4-2 – государственные предприятия; 4-3 – государственные учреждения; 5 -некоммерческие организации]
5. Наименование проверяемого субъекта: [текст]
5.1. Местонахождение проверяемого субъекта: [текст]

3. Тексеру жүргізу үшін тартылатын мамандар, консультанттар және сарапшылар туралы мәлімет
________________________________________________________________________________
4. Тексерілетін субъектінің, объектінің атауы (заңды тұлғаның немесе оның
филиалының және (немесе) өкілдігінің атауы, оған қатысты тексеру жүргізу тағайындалған
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)), оның орналасқан жері, жеке
сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), аумақтың учаскесі
________________________________________________________________________________
5. Тағайындалған тексерудің нысанасы_________________________________________
6. Тексеру жүргізу мерзімі 20__ жылғы "_____" ___________ нан 20__ жылғы "_____"
____________ дейін.
7. Тексеру жүргізу мерзімі 20__ жылғы "__" ________ нан 20__ жылғы "__"
__________ дейін ұзартылды.
8. Тексеру мерзімін ұзартудың құқықтық негіздері_______________________________
9. Актіге қол қоюға уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болғанда) және оның
қолы ___________________________________________________________________________
10. Мемлекеттік органның мөрі
Тексеруді және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалауды тағайындау туралы
актілерді, олардың мерзімдерін
ұзарту туралы қосымша
актілерді тіркеу және олардың
күшін жою, тексеру және
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару
арқылы профилактикалық
бақылау мен қадағалау
мерзімдерін тоқтата тұру, қайта
бастау, ұзарту, қатысушылар
құрамын өзгерту туралы
хабарламаларды тіркеу және
тексеру және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалау, және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының 5-қосымшасы
Нысан
Тексеру нәтижелері туралы талон
1. Тексеруді тағайындаған мемлекеттік органның атауы: [органның коды бойынша сөздік деректеме]
2. Тіркеу субъектісі актісінің нөмірі: [нөмір]
2.1. Актіні шығарған күні: [датасы]
3. Уәкілетті органда тіркеудің реттік нөмірі: [нөмір]
3.1. Актіні тіркеу күні: [датасы]
4. Тексеру субъектісінің түрі: [1-жеке тұлға; 2-заңды тұлға; 3-жеке кәсіпкерлік субъектісі, оның ішінде: 3-1 - микрокәсіпкерлік, 3-2-шағын кәсіпкерлік, 3-3-орта кәсіпкерлік, 3-4-ірі кәсіпкерлік; 4-мемлекеттік ұйымдар, оның ішінде: 4-1-мемлекеттік орган; 4-2 - мемлекеттік кәсіпорындар; 4-3 - мемлекеттік мекемелер; 5 - коммерциялық емес ұйымдар]
5. Тексеру субъектісінің атауы: [мәтін]
5.1. Тексеру субъектісінің орналасқан жері: [мәтін]

6. Вид проверяемого объекта: [словарный реквизит по сфере деятельности]
6.1. Наименование проверяемого объекта: [текст]
6.2. Местонахождение проверяемого объекта: [текст]
7. Направлено уведомление о: [1 – приостановлении, 2 – возобновлении, 3 – изменении состава проверяющих лиц]
7.1. Дата уведомления: [дата]
7.2. Срок продления – с: [дата]
7.3. по: [дата]
7.4. Продлено по причине: [1- проведения специальных исследований, испытаний, экспертиз; 2- большого объема работы; 3- по иным]
8. Отменена регистрация акта вследствие непроведения проверки по причине: [1 – отказа от проведения, 2 – прекращения, 3 – признания недействительной (незаконной), 4 - иное]
8.1. Решение принято: [1 – государственным органом, 2 – судом, 3 – прокурором, 4 – уполномоченным органом]
8.2. Дата решения: [дата]
9. Дата фактического начала проверки: [дата]
10. Дата фактического завершения проверки: [дата]
11. Результаты проверки: [1 - нарушения не выявлены; 2 - нарушения выявлены; 3 - продолжение контроля; 4 - отмена контроля]
12. Нарушения выявлены в сфере законодательства: [словарный реквизит по сферам законодательства]
12.1. Перечень нормативных правовых актов требования, которых нарушены при проверке (в соответствии с требованиями подпункта 8 пункта 1 статьи 152 Предпринимательского кодекса): [словарный реквизит по требованиям проверочных листов]
13. Проверкой защищены права и интересы: [1 – физическое лицо; 2 – юридическое лицо; 3 – субъект частного предпринимательства, в том числе: 3-1 – микропредпринимательства, 3-2 – малого предпринимательства, 3-3 – среднего предпринимательства, 3-4 – крупного предпринимательства; 4-государственные организации, в том числе: 4-1 – государственный орган; 4-2 – государственные предприятия; 4-3 – государственные учреждения; 5 -некоммерческие организации]
14. В ходе либо по результатам проверки: [1- возбуждено административное дело, 2-внесено предписание, 3- применена иная мера]
14.1. Номер административного дела: [номер]
15. По результатам проверки привлечено к ответственности: [1 – физическое лицо; 2 – юридическое лицо; 3 – субъект частного предпринимательства, в том числе: 3-1 – микропредпринимательства, 3-2 – малого предпринимательства, 3-3 – среднего предпринимательства, 3-4 – крупного предпринимательства; 4-государственные организации, в том числе: 4-1 – государственный орган; 4-2 – государственные предприятия; 4-3 – государственные учреждения; 5 -некоммерческие организации]
16. Выявлена сумма ущерба: [сумма]
16.1. Из нее возмещено в результате проверки: [сумма]
16.2. В том числе в доход государства: [сумма]

6. Тексеру объектісінің түрі: [қызмет саласы бойынша сөздік деректеме]
6.1. Тексеру объектісінің атауы: [мәтін]
6.2. Тексеру объектісінің орналасқан жері: [мәтін]
7. Хабарлама жолданды: [1 - тоқтата тұру, 2 - қайта бастау, 3 - тексерушілер құрамын өзгерту]
7.1. Хабарлама жіберген күні: [датасы]
7.2. Ұзарту мерзімі: [датасы]-нен
7.3.: [датасы] дейін
7.4. Тексеру келесі себеп бойынша ұзартылды: [1-арнайы зерттеулер, сынақтар, сараптамалар жүргізуге байланысты; 2-жұмыс көлемінің ауқымды болуына байланысты; 3-өзге де]
8. Келесі себеп бойынша тексеру жүргізбеу салдарынан актіні тіркеудің күші жойылды: [1 - тексеру жүргізуден бас тарту, 2 - тоқтату, 3 - жарамсыз (заңсыз) деп тану, 4 - өзге де]
8.1. Шешімді қабылдады: [1 - мемлекеттік орган, 2 - сот, 3 - прокурор, 4 - уәкілетті органмен]
8.2. Шешімнің күні: [датасы]
9. Тексерудің нақты басталған күні: [датасы]
10. Тексерудің нақты аяқталған күні: [датасы]
11. Тексеру нәтижелері: [1 - бұзушылықтар анықталмады; 2 - бұзушылықтар анықталды; 3 - бақылауды жалғастыру; 4 - бақылаудың күшін жою]
12. Заңнама саласында бұзушылықтар анықталды: [заңнама саласы бойынша сөздік деректеме]
12.1. Тексеру кезінде талаптары бұзылған нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (Кәсіпкерлік Кодексінің 152-бабы 1-тармағы 8) тармақшасының талаптарына сәйкес): [тексеру парақтарының талаптары бойынша сөздік деректеме]
13. Тексерумен құқықтары мен мүдделері қорғалды: [1 - жеке тұлғаның; 2 - заңды тұлғаның; 3 - жеке кәсіпкерлік субъектісінің, оның ішінде: 3-1 - микрокәсіпкерлік, 3-2 - шағын кәсіпкерлік, 3-3 - орта кәсіпкерлік, 3-4 - ірі кәсіпкерлік; 4 - мемлекеттік ұйымның, соның ішінде: 4-1 -мемлекеттік органның; 4-2 - мемлекеттік кәсіпорынның; 4-3 - мемлекеттік мекеменің; 5 - коммерциялық емес ұйымның]
14. Тексеру барысында не оның нәтижесі бойынша: [1-әкімшілік іс қозғалды, 2-ұйғарым енгізілді, 3-өзге де шара қолданды]
14.1. Әкімшілік істің нөмірі: [нөмір]
15. Тексеру қорытындысы бойынша жауаптылыққа тартылды: [1-жеке тұлға; 2-заңды тұлға; 3- жеке кәсіпкерлік субъектісі, оның ішінде: 3-1 - микрокәсіпкерлік, 3-2 -шағын кәсіпкерлік, 3-3 -орта кәсіпкерлік, 3-4 - ірі кәсіпкерлік; 4-мемлекеттік ұйымдар, оның ішінде: 4-1-мемлекеттік орган; 4-2 - мемлекеттік кәсіпорындар; 4-3 - мемлекеттік мекемелер; 5 - коммерциялық емес ұйымдар]
16. Анықталған залал сомасы: [сомасы]
16.1. Оның ішінде тексеру нәтижесінде өндірілді: [сомасы]
16.2. Оның ішінде мемлекет пайдасына: [сомасы]

17. Выявлена сумма процедурных нарушений органом государственного финансового контроля: [сумма]
18. Выявлена сумма неэффективного использования бюджетных средств органом государственного финансового контроля: [сумма]
19. Выявлена сумма иных нарушений органом государственного финансового контроля: [сумма]
20. Материалы направлены в суд для принудительного: [1- приостановления деятельности; 2- приостановления лицензии; 3- запрещения деятельности]
21. Материалы направлены в правоохранительный орган: [словарный реквизит по коду органа]
21.1. Дата направления: [дата]
21.2. Зарегистрировано в КУИ (ЕРДР) правоохранительных органов: [номер]
21.3. Дата регистрации: [дата]
22. Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись лица (лиц), осуществившего (-ших) проверку: [текст]
Заполняется сотрудником уполномоченного органа
23. Дата поступления талона о результатах проверки в уполномоченный орган: [дата]
24. Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись сотрудника уполномоченного органа, принявшего талон о результатах проверки: [текст]
25. Прочие отметки: [текст]
Приложение 6 к Правилам
регистрации актов о назначении,
дополнительных актов о
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их отмены, уведомлений о
приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора,
изменении состава участников и
представления информационных
учетных документов о проверке
и профилактическом контроле и
надзоре с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их результатах
Форма
Талон-уведомление
1. Наименование государственного органа, назначившего проверку: [словарный реквизит по коду органа]
2. Номер акта субъекта регистрации: [номер]
2.1. Дата акта: [дата]
3. Порядковый номер регистрации в уполномоченном органе: [номер]
3.1. Дата регистрации акта: [дата]
4. Вид проверяемого субъекта: [1 – физическое лицо; 2 – юридическое лицо; 3 – субъект частного предпринимательства, в том числе: 3-1 – микропредпринимательства, 3-2 – малого предпринимательства, 3-3 – среднего предпринимательства, 3-4 – крупного предпринимательства; 4-государственные организации, в том числе: 4-1 – государственный орган; 4-2 – государственные предприятия; 4-3 – государственные учреждения; 5 -некоммерческие организации]
5. Наименование проверяемого субъекта: [текст]
5.1. Местонахождение проверяемого субъекта: [текст]
6. Вид проверяемого объекта: [словарный реквизит по сфере деятельности]

17. Мемлекеттік қаржылық бақылау органымен рәсімдік бұзушылықтар сомасы анықталды: [сомасы]
18. Мемлекеттік қаржылық бақылау органымен бюджеттік қаражатты тиімсіз пайдалану сомасы анықталды: [сомасы]
19. Мемлекеттік қаржылық бақылау органымен басқа да бұзушылық сомасы анықталды: [сомасы]
20. Материалдар сотқа мәжбүрлеп келесідей әрекет ету үшін жолданды: [1-қызметті тоқтата тұру; 2-лицензияны тоқтатата тұру; 3-қызметке тиым салу]
21. Материалдар құқық қорғау органдарына жолданды: [органның коды бойынша сөздік деректеме]
21.1. Жолдану күні: [датасы]
21.2. Құқық қорғау органының АЕК (СДТБТ) тіркелді: [нөмір]
21.3. Тіркеу күні: [датасы]
22. Тексеруді жүргізген тұлғаның (тұлғалардың) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, қолы: [мәтін]
Уәкілетті органның қызметкері толтырады
23. Тексеру нәтижелері туралы талонның уәкілетті органға келіп түскен күні:[датасы]
24. Тексеру нәтижелері туралы талонды қабылдаған уәкілетті орган қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, қолы: [мәтін]
25. Өзгеде белгілер: [мәтін]
Тексеруді және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалауды тағайындау туралы
актілерді, олардың мерзімдерін
ұзарту туралы қосымша
актілерді тіркеу және олардың
күшін жою, тексеру және
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару
арқылы профилактикалық
бақылау мен қадағалау
мерзімдерін тоқтата тұру, қайта
бастау, ұзарту, қатысушылар
құрамын өзгерту туралы
хабарламаларды тіркеу және
тексеру және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалау, және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының 6-қосымшасы
Нысан
Талон-хабарлама
1. Тексеруді тағайындаған мемлекеттік органның атауы: [органның коды бойынша сөздік деректеме]
2. Тіркеу субъектісі актісінің нөмірі: [нөмір]
2.1. Актіні шығарған күні: [датасы]
3. Уәкілетті органда тіркеудің реттік нөмірі: [нөмір]
3.1. Актіні тіркеу күні: [датасы]
4. Тексеру субъектісінің түрі: [1-жеке тұлға; 2-заңды тұлға; 3-жеке кәсіпкерлік субъектісі, оның ішінде: 3-1 - микрокәсіпкерлік, 3-2-шағын кәсіпкерлік, 3-3-орта кәсіпкерлік, 3-4-ірі кәсіпкерлік; 4-мемлекеттік ұйымдар, оның ішінде: 4-1-мемлекеттік орган; 4-2 - мемлекеттік кәсіпорындар; 4-3 - мемлекеттік мекемелер; 5 - коммерциялық емес ұйымдар]
5. Тексеру субъектісінің атауы: [мәтін]
5.1. Тексеру субъектісінің орналасқан жері: [мәтін]
6. Тексеру объектісінің түрі: [қызмет саласы бойынша сөздік деректеме]

6.1. Наименование проверяемого объекта: [текст]
6.2. Местонахождение проверяемого объекта: [текст]
7. Направлено уведомление о: [1 – приостановлении, 2 – возобновлении, 3 – изменении состава проверяющих лиц]
7.1. Дата уведомления: [дата]
7.2. Срок продления – с: [дата]
7.3. по: [дата]
7.4. Продлено по причине: [1- проведения специальных исследований, испытаний, экспертиз; 2- большого объема работы; 3- по иным]
8. Дата фактического начала проверки: [дата]
9. Дата фактического завершения проверки: [дата]
10. Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, подпись лица (лиц), осуществившего (-ших) проверку: [текст]
Заполняется сотрудником уполномоченного органа
11. Дата поступления талона-уведомления в уполномоченный орган: [дата]
12. Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись сотрудника уполномоченного органа, принявшего талон-уведомление: [текст]
13. Прочие отметки: [текст]
Приложение 7 к Правилам
регистрации актов о назначении,
дополнительных актов о
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их отмены, уведомлений о
приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора,
изменении состава участников и
представления информационных
учетных документов о проверке
и профилактическом контроле и
надзоре с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их результатах
Форма
Акт о результатах проверки №_____
______________________                                     "__"______20 __ года
место составления акта                                     Время ____________
Наименование органа контроля и надзора __________________________________________
2. Дата и номер акта о назначении проверки, на основании которого проведена проверка
______________________________________________________________________________
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), проводившего проверку
________________________________________________________________________________
3. Наименование или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) проверяемого субъекта, должность представителя физического
или юридического лица, присутствовавшего при проведении проверки
_______________________________________________________________________________
4. Дата, место и период проведения проверки________________________________________
5. Сведения о результатах проверки, в том числе о выявленных нарушениях, их характере
(краткая фабула) ________________________________________________________________
6. Наименование проверочного листа и пункты требований, по которым выявлены нарушения
Перечень объектов
Перечень выявленных нарушений
Пункты требований и наименование проверочного листа по которым выявлены нарушения
1.
2.
7. Подпись должностного лица (лиц), проводившего проверку_________________________

6.1. Тексеру объектісінің атауы: [мәтін]
6.2. Тексеру объектісінің орналасқан жері: [мәтін]
7. Хабарлама жолданды: [1 - тоқтата тұру, 2 - қайта бастау, 3 - тексерушілер құрамын өзгерту]
7.1. Хабарлама жіберген күні: [датасы]
7.2. Ұзарту мерзімі: [датасы] -нен
7.3.: [датасы] дейін
7.4. Тексеру келесі себеп бойынша ұзартылды: [1-арнайы зерттеулер, сынақтар, сараптамалар жүргізуге байланысты; 2-жұмыс көлемінің ауқымды болуына байланысты; 3-өзгеде]
8. Тексерудің нақты басталған күні: [датасы]
9. Тексерудің нақты аяқталған күні: [датасы]
10. Тексеруді жүргізген тұлғаның (тұлғалардың) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, қолы: [мәтін]
Уәкілетті органның қызметкері толтырады
11. Талон-хабарламаның уәкілетті органға келіп түскен күні:[датасы]
12. Талон-хабарламаны қабылдаған уәкілетті орган қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, қолы: [мәтін]
13. Өзгеде белгілер: [мәтін]
Тексеруді және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалауды тағайындау туралы
актілерді, олардың мерзімдерін
ұзарту туралы қосымша
актілерді тіркеу және олардың
күшін жою, тексеру және
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару
арқылы профилактикалық
бақылау мен қадағалау
мерзімдерін тоқтата тұру, қайта
бастау, ұзарту, қатысушылар
құрамын өзгерту туралы
хабарламаларды тіркеу және
тексеру және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалау, және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының 7-қосымшасы
Нысан
Тексеру нәтижесі бойынша акті
____________________            20 ____ жылғы "____" __________
Актіні толтыру орны                        уақыты ________
1. Мемлекеттік бақылау және қадағалау органның атауы
________________________________________________________________________________
2. Тексеру жүргізуге негіз болған тексеру тағайындау туралы актінің номері мен датасы
________________________________________________________________________________
3. Тексеру жүргізу кезінде қатысқан тексеру субъектісінің атауы, жеке және заңды
тұлғаның уәкілетті адамының тегі, аты, әкесінің аты (ол болғанда) және оның лауазымы
________________________________________________________________________________
4. Тексерудің датасы, орыны мен кезеңі ________________________________________
5. Тексеру нәтижелері бойынша мәліметтер, оның ішінде анықталған бұзушылықтар,
олардың мінездемесі (қысқа фабула)
________________________________________________________________________________
7. Бұзушылықтар анықталған тексеру парағының атауы және талапардың тармақтары
Объектілер тізімі
Анықталан бұзушылықтар тізімі
Бұзушылықтар анықталған тексеру парағының талатары мен тармақтарының атауы
1.
2.
7. Тексеру жүргізген лауазымды тұлғаның (тұлғалардың) қолы ____________________

8. Сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении с актом представителя
проверяемого субъекта, а также лиц, присутствовавших при проведении проверки, их
подписи или отказ от подписи _____________________________________________________
9. Замечания и (или) возражения по результатам проверки
________________________________________________________ приложение на " ____" листах
10. "____"___________20__ года.
Примечание: Согласно пункта 4 статьи 152 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, по выявленным в результате проверки нарушениям в случае необходимости дополнительных временных и (или) финансовых затрат Вы вправе не позднее трех рабочих дней обратиться в государственный орган, проводивший проверку, с заявлением о продлении сроков устранения нарушений.
В заявлении необходимо изложить меры, которые будут приняты по устранению нарушений, и объективные причины продления сроков устранения нарушений.
Государственный орган, проводивший проверку, в течение трех рабочих дней с учетом изложенных в заявлении доводов принимает решение о продлении сроков устранения нарушений или отказе в продлении с мотивированным обоснованием.
Приложение 8 к Правилам
регистрации актов о назначении,
дополнительных актов о
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их отмены, уведомлений о
приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора,
изменении состава участников и
представления информационных
учетных документов о проверке
и профилактическом контроле и
надзоре с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их результатах
Форма
Предписание об устранении нарушений №________
______________________                                     "__"_______20 __ года
место составления акта                                     Время ______________
1. Наименование органа контроля и надзора__________________________________________
2. Дата и номер акта о назначении проверки/профилактического контроля, на основании
которого проведена проверка ______________________________________________________
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), проводившего
проверку/ профилактический контроль и надзор с посещением субъекта (объекта) контроля и
надзора _________________________________________________________________________
4. Наименование проверяемого субъекта, объекта (наименование юридического лица или его
филиала и (или) представительства, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического
лица, в отношении которого назначено проведение проверки/ профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора), его местонахождение,
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), участок территории______________________________ _____________________

8. Тексеру субъектісінің уәкілетті тұлғасының, сондай-ақ, тексеру барысында қатысқан
тұлғалардың актімен танысуы немесе танысудан бас тарту туралы мәліметтері, қолдары
немесе қол қойудан бас тарту
________________________________________________________________________________
9. Тексеру нәтижесі бойынша ескертулер және (немесе) наразылықтар
______________________________________________ қосымша " ____" парақта
11. 20__ жылғы "____"___________
Ескерту: Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік Кодексінің 152-бабының 2-бөлігіне
сәйкес тексеру нәтижесінде анықталған бұзушылықтар бойынша қосымша уақыт және
(немесе) қаржы шығындары қажет болған жағдайда, Сіз үш жұмыс күнінен кешіктірмей
бұзушылықтарды жою мерзімін ұзарту туралы арыз беруге құқылысыз.
Арызда бұзушылықтарды жою бойынша қабылданатын шаралар мен бұзушылықтарды
жою мерзімін созудың объективті себептерін көрсету қажет.
Тексеру жүргізген мемлекеттік орган үш жұмыс күнінен кешіктірмей арызда
көрсетілген мән-жайларды ескере отырып бұзушылықтарды жою мерзімін ұзарту немесе
ұзартудан бас тарту туралы дәйекті шешім қабылдайды.
Тексеруді және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалауды тағайындау туралы
актілерді, олардың мерзімдерін
ұзарту туралы қосымша
актілерді тіркеу және олардың
күшін жою, тексеру және
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару
арқылы профилактикалық
бақылау мен қадағалау
мерзімдерін тоқтата тұру, қайта
бастау, ұзарту, қатысушылар
құрамын өзгерту туралы
хабарламаларды тіркеу және
тексеру және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалау, және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының 8-қосымшасы
Нысан
Бұзушылықты жою туралы ұйғарым №________
____________________            20 ____ жылғы "____" __________
Актіні толтыру орны                  уақыты ________
1. Мемлекеттік органның атауы
________________________________________________________________________________
2. Бақылау және қадағалау жүргізуге негіз болған актінің датасы мен нөмірі
________________________________________________________________________________
3. Тексеру/бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізуге уәкілетті тұлғаның (тұлғалардың) тегі,
аты, әкесінің аты (ол болғанда) және оның лауазымы
________________________________________________________________________________
4. Тексерілетін субъектінің, объектінің атауы (заңды тұлғаның немесе оның
филиалының және (немесе) өкілдігінің атауы, оған қатысты тексеру/ бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізу
тағайындалған жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)), оның орналасқан
жері, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), аумақтың учаскесі
________________________________________________________________________________

5. Дата, место и период проведения проверки/профилактического контроля и надзора с
посещением субъекта (объекта) контроля и надзора
________________________________________________________________________________
6. За нарушение законодательства и других нормативных правовых актов Республики
Казахстан (с учетом части 3 статьи 152-1 Предпринимательского кодекса) предписываю
выполнить следующие мероприятия:
Перечень объектов
Перечень выявленных нарушений (пункты требований и наименования проверочных листов по которым выявлены нарушения)
Оценка степени риска
Рекомендации и указания по устранению выявленных нарушений, сроки их устранения
1.
2.
7. Сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении с предписанием представителя
субъекта контроля и надзора (руководителя юридического лица либо его уполномоченного
лица, физического лица), а также лиц, присутствовавших при проведении проверки и
профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и
надзора, их подписи или отказ от подписи ___________________________________________
8. Предписание внес (ФИО (при его наличии) должностного лица уполномоченного органа,
проводившего проверку/профилактический контроль и надзор с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора, подпись)
________________________________________________________________________________
9. Предписание получил (ФИО (при его наличии), руководителя юридического лица либо его
уполномоченного лица, физическое лицо), подпись
________________________________________________________________________________
Приложение 9 к Правилам
регистрации актов о назначении,
дополнительных актов о
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их отмены, уведомлений о
приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора,
изменении состава участников и
представления информационных
учетных документов о проверке
и профилактическом контроле и
надзоре с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их результатах
Форма № 1-П
Учетная карточка сведений о проверке, профилактического контроля и надзора, осуществляемой государственным органом
1. Наименование государственного органа, назначившего проверку: [словарный реквизит по коду органа]
2. Уровень государственного органа: [республиканский -1, областной – 2, городской -3, районный – 4, сельский – 5]

5. тексеру/ бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізудің датасы, орыны мен кезеңі
________________________________________________________________________________
6. Қазақстан Республикасының заңнамаларын және басқада құқықтық нормативтік
актілерді сақтамағаны ұшін (Кәсіпкерлік Кодексінің 152-1-бабының 3-бөлігін ескере) келесі
іс-шараларды орындауды ұйғарамын:
Объектілер тізімі
Анықталан бұзушылықтар тізімі (бұзушылықтар анықталған тексеру парағының талатары мен тармақтарының атауы)
Тәуекелділік дәрежесінің бағасы
Анықталған бұзушылықтарды жою бойынша нұсқаулар мен ұсынымдар, оларды жоюдың мерзімдері
1.
2.
7. Бақылау және қадағалау субъектісінің уәкілетті тұлғасының (заңды тұлғаның
басшысы, немесе уәкілетті тұлғасының, жеке тұлғаның), сондай-ақ, тексеру барысында
қатысқан тұлғалардың ұйғарыммен танысуы немесе танысудан бас тарту туралы мәліметтері,
қолдары немесе қол қойудан бас тарту
________________________________________________________________________________
8. Ұйғарымды енгізді (тексеру/бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару
арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізген уәкілетті органның лауазымды
тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
________________________________________________________________________________
9. Ұйғарымды алдым (заңды тұлғаның басшысы, немесе уәкілетті тұлғасының, жеке
тұлғаның) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), оның қолы)
________________________________________________________________________________
Тексеруді және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалауды тағайындау туралы
актілерді, олардың мерзімдерін
ұзарту туралы қосымша
актілерді тіркеу және олардың
күшін жою, тексеру және
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару
арқылы профилактикалық
бақылау мен қадағалау
мерзімдерін тоқтата тұру, қайта
бастау, ұзарту, қатысушылар
құрамын өзгерту туралы
хабарламаларды тіркеу және
тексеру және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалау, және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының 9-қосымшасы
№ 1-П нысаны
Нысанды мемлекеттік орган жүзеге асыратын тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалау туралы мәліметтерді есепке алу карточкасы
1. Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган атауы: [органның коды бойынша сөздік деректеме]
2. Мемлекеттік органның деңгейі: [республикалық - 1, облыстық - 2, қалалық - 3, аудандық-4, ауылдық-5]

3. Вид проверяемого субъекта: [1 – физическое лицо; 2 – юридическое лицо; 3 – субъект частного предпринимательства, в том числе: 3-1 – микропредпринимательства, 3-2 – малого предпринимательства, 3-3 – среднего предпринимательства, 3-4 – крупного предпринимательства; 4-государственные организации, в том числе: 4-1 – государственный орган; 4-2 – государственные предприятия; 4-3 – государственные учреждения; 5 – некоммерческие организации]
3.1. Организационная – правовая форма: [словарный реквизит]
3.2. Вид деятельности проверяемого субъекта (основной): [словарный реквизит по сфере деятельности]
3.3. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН) проверяемого субъекта: [номер]
3.4. Наименование проверяемого субъекта: [текст]
3.5. Местонахождение проверяемого субъекта: [текст]
4. Вид проверяемого объекта: [словарный реквизит по сфере деятельности]
4.1. Наименование проверяемого объекта: [текст]
4.2. Местонахождение проверяемого объекта: [текст]
4.3. Участок территории нахождения объекта: [текст]
5. Степень риска проверяемого субъекта (объекта): [словарный реквизит по группам риска]
6. Вид проверки (ХХХ): [1ХХ-проверка, проводимая по особому порядку на основе степени риска, 2ХХ – профилактический контроль и надзор с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, 3ХХ – внеплановая, 4ХХ- периодические в соответствии с бюджетным законодательством, 5ХХ – иные;]
6.1. из них: [01 - комплексная, 02 – тематическая, 03 – хронометражное обследование]
7. Основания внеплановых проверок в соответствии с пунктом 3 статьи 144 Предпринимательского кодекса: [1 – подпункт 1) пункта 3, 2 – подпункт 2) пункта 3, 3 – подпункт 3) пункта 3, 4 – подпункт 4) пункта 3, 5 – подпункт 5) пункта 3, 6 – подпункт 6) пункта 3, 7 – подпункт 7) пункта 3, 8 – подпункт 8) пункта 3, 9 – подпункт 9) пункта 3, 10 – подпункт 10) пункта 3, 11 – подпункт 11 пункта 3, 12 – подпункт 12 пункта 3;
8. Вопрос проверки: [словарный реквизит по сферам законодательства]
8.1. Перечень норм нормативных правовых актов требования, которых подлежат проверке:[словарный реквизит по требованиям проверочных листов]
9. Номер акта субъекта регистрации: [номер]
9.1. Дата акта: [дата]
10. Ф.И.О. (при его наличии), должность, подпись лица (лиц), осуществляющего проверку: [текст]
10.1. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах, привлекаемых для проведения проверки [текст]
11. Срок проверки – с: [дата]
11.1. по: [дата]
12. Проверяемый период – с: [дата]
12.1. по: [дата]
Заполняется сотрудником уполномоченного органа

3. Тексеру субъектісінің түрі: [1-жеке тұлға; 2-заңды тұлға; 3-жеке кәсіпкерлік субъектісі, оның ішінде: 3-1 - микрокәсіпкерлік, 3-2-шағын кәсіпкерлік, 3-3-орта кәсіпкерлік, 3-4-ірі кәсіпкерлік; 4-мемлекеттік ұйымдар, оның ішінде: 4-1-мемлекеттік орган; 4-2 - мемлекеттік кәсіпорындар; 4-3 - мемлекеттік мекемелер; 5 - коммерциялық емес ұйымдар]
3.1. Ұйымдық - құқықтық нысан: [сөздік деректеме]
3.2. Тексеру объектісі қызметінің түрі (негізгі): [қызмет саласы бойынша сөздік деректеме]
3.3. Тексеру субъектісінің ЖСН/БСН: [нөмір]
3.4. Тексеру субъектісінің атауы: [мәтін]
3.5. Тексеру субъектісінің орналасқан жері: [мәтін]
4. Тексеру объектісінің түрі: [қызмет саласы бойынша сөздік деректеме]
4.1. Тексеру объектісінің атауы: [мәтін]
4.2. Тексеру объектісінің орналасқан жері: [мәтін]
4.3. Объектінің орналасқан аумағының учаскесі: [мәтін]
5. Тексеру субъектісінің (объектісінің) тәуекел дәрежесі: [тәуекел тобы бойынша сөздік деректеме]
6. Тексеру түрі (ХХХ): [1ХХ-тәуекел дәрежесін бағалау негізінде ерекше тәртіп бойынша жүргізілетін тексеру, 2ХХ - ішінара, 3ХХ - жоспардан тыс, 4ХХ- бюджеттік заңнамаға сәйкес кезеңді, 5ХХ - өзге де]
6.1. оның ішінде: [01 - кешенді, 02 - тақырыптық, 03 - хронометражды тексеру]
7. Кәсіпкерлік Кодексінің 144 - бабы 3-тармағына сәйкес жоспардан тыс тексерулердің негіздемесі: [1 - 3-тармақтың 1) тармақшасы, 2 - 3-тармақтың 2) тармақшасы, 3 - 3-тармақтың 3) тармақшасы, 4 - 3 - тармақтың 4) тармақшасы, 5 - 3-тармақтың 5) тармақшасы, 6 - 3-тармақтың 6) тармақшасы, 7 - 3-тармақтың 7) тармақшасы, 8 - 3-тармақтың 8) тармақшасы, 9 - 3-тармақтың 9) тармақшасы, 10 - 3-тармақтың 10) тармақшасы, 11 - 3-тармақтың 11) тармақшасы, 12 - 3-тармақтың 12) тармақшасы]
8. Тексеру мәселесі: [заңдылық саласы бойынша сөздік деректеме]
8.1. Талаптары тексеруге жататын нормативтік-құқықтық актілер нормаларының тізбесі: [тексеру парақтарының талаптары бойынша сөздік деректеме]
9. Тіркеу субъектісі актісінің нөмірі: [нөмір]
9.1. Актінің шығарған күні: [датасы]
10. Тексеруді жүзеге асырған тұлғаның (тұлғалардың) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы: [мәтін]
10.1. Тексеру жүргізу үшін тартылатын мамандар, консультанттар және сарапшылар туралы мәлімет [мәтін]
11. Тексеру мерзімі: [датасы] - дан
11.1.: [датасы] дейін
12. Тексерілетін кезең: [датасы] - дан
12.1.: [датасы] дейін
Уәкілетті органының қызметкері толтырады

13. Отказано в регистрации акта на основании подпункта__ пункта 14 настоящих Правил: [словарный реквизит по номеру подпункта]
14. Учтена проверка, проведенная: [1(2) - без регистрации в отчетном периоде (прошлых периодах); 3 (4) - без вынесения акта о назначении проверки из проведенных в отчетном периоде (прошлых периодах)]
15. Незаконная проверка выявлена: [1 – прокуратурой, 1-1- уполномоченным органом, 2 – государственным органом]
16. Дата принятия решения: [дата]
17. Подразделение уполномоченного органа: [словарный реквизит по коду органа]
18. Дата регистрации акта: [дата]
19. Порядковый номер регистрации: [номер]
20. Ф.И.О. (при его наличии) сотрудника уполномоченного органа, принявшего карточку на регистрацию: [текст]
21. Должность, подпись сотрудника уполномоченного органа принявшего карточку на регистрацию: [текст]
23. Прочие отметки: [текст]
Приложение 10 к Правилам
регистрации актов о назначении,
дополнительных актов о
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их отмены, уведомлений о
приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора,
изменении состава участников и
представления информационных
учетных документов о проверке
и профилактическом контроле и
надзоре с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их результатах
Форма
Штамп о регистрации актов о назначении проверки, о назначении профилактического контроля и надзора, дополнительного акта о продлении сроков проверки, профилактического контроля и надзора
Управлением Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по ______________________________ области
Акт зарегистрирован за № __________ "____" ___________20 __ года
подпись _____________________________________________
сотрудника уполномоченного органа
Приложение 11 к Правилам
регистрации актов о назначении,
дополнительных актов о
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их отмены, уведомлений о
приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора,
изменении состава участников и
представления информационных
учетных документов о проверке
и профилактическом контроле и
надзоре с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их результатах
Форма
Графики проведения проверок по особому порядку
на ____ полугодие 20__года
__________________________________________________________________________
(наименование государственного органа и сферы деятельности, в которой
осуществляется государственный контроль и надзор)
№ п/п
Наименование проверяемого субъекта
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
Наименование проверяемого объекта
Местонахождение проверяемого объекта
Группа риска
Категория предпринимательства проверяемого субъекта
Дата государственной регистрации проверяемого субъекта в органах юстиции
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 12 к Правилам
регистрации актов о назначении,
дополнительных актов о
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их отмены, уведомлений о
приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора,
изменении состава участников и
представления информационных
учетных документов о проверке
и профилактическом контроле и
надзоре с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их результатах
Форма
Список проверок профилактического контроля и надзора
на ____ полугодие 20__года
________________________________________________________________
наименование государственного органа и сферы деятельности, в которой
осуществляется государственный контроль и надзор
№ п/п
Наименование проверяемого субъекта
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
Наименование проверяемого объекта
Местонахождение проверяемого объекта
Группа риска
Категория предпринимательства проверяемого субъекта
Дата государственной регистрации проверяемого субъекта в органах юстиции
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 13 к Правилам
регистрации актов о назначении,
дополнительных актов о
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их отмены, уведомлений о
приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора,
изменении состава участников и
представления информационных
учетных документов о проверке
и профилактическом контроле и
надзоре с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их результатах
Форма
Заключение об отказе (отмене) в регистрации акта о назначении проверки, о назначении профилактического контроля и надзора, дополнительного акта о продлении сроков проверки или профилактического контроля и надзора
Рассмотрев акт о назначении проверки, профилактического контроля и надзора с
посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, дополнительного акта о продлении
сроков проверки или профилактического контроля и надзора проверяемого субъекта, объекта
_______________________________________________________________________________,
наименование проверяемого субъекта, объекта представленного
_______________________________________________________________________________
наименование контролирующего органа
за №________ от "____" _________ 20__ года, что в регистрации (-я)
вышеуказанного акта о назначении проверки, профилактического контроля и надзора,
дополнительного акта о продлении сроков проверки, профилактического контроля и надзора
отказано (отменена) по следующим основаниям:
_______________________________________________________________________________
обоснование отказа, ссылка на законодательство
Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________
QR-код
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
***штрих-код содержит данные, полученные из ЕРСОП и подписанный электронно-цифровой подписью уполномоченного подписывать акт
Приложение 14 к Правилам
регистрации актов о назначении,
дополнительных актов о
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их отмены, уведомлений о
приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора,
изменении состава участников и
представления информационных
учетных документов о проверке
и профилактическом контроле и
надзоре с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их результатах
Форма
Общие сведения об актах о назначении внеплановых проверок, отраженных в пункте 3 статьи 140 Предпринимательского кодекса в разрезе субъектов частного предпринимательства
за ____ квартал 20___года ____________________________________________
наименование государственного органа
№ п/п
Наименование проверяемого субъекта
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
Наименование проверяемого объекта
Дата начала проверки
Дата завершения проверки
Результаты проверки
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 15 к Правилам
регистрации актов о назначении,
дополнительных актов о
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их отмены, уведомлений о
приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора,
изменении состава участников и
представления информационных
учетных документов о проверке
и профилактическом контроле и
надзоре с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их результатах
Форма
Отчет формы № 1-П "О регистрации и учете актов о назначении проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан"
Всего
из них
из графы 3
Иные
физические лица, не являющиеся субъектами частного предпринимательства
государственная собственность
частная собственность
в том числе объекты малого предпринимательства
из них субъектов микропредпринимательства
в том числе объекты среднего предпринимательства
в том числе объекты крупного предпринимательства
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Остаток незавершенных проверок на конец отчетного периода
1
Приостановлено
2
В работе
3
Количество зарегистрированных актов о назначении проверок
4
из строки 4
по особому порядку
5
профилактический контроль
6
внеплановая
7
из строки 7 согласно Предпринимательского кодекса

13. Қағидалардың 14-тармағының келесі тармақшасының негізінде актіні тіркеуден бас тартылды: [тармақшаның нөмірі бойынша сөздік деректеме]
14. Жүргізілген тексеру есепке алынды: [1(2) есептік кезеңде тіркелусіз (өткен мерзімдерде); 3 (4)-есептік кезеңде өткізілгендер қатарынан тексеру тағайындау туралы актіні шығарусыз (өткен мерзімдерде)].
15. Заңсыз тексеруді анықтады: [1 - прокуратура, 1-1-уәкілетті орган, 2 - мемлекеттік орган]
16. Шешім кабылдау күні: [датасы]
17. Уәкілетті органның бөлімшесі: [органның коды бойынша сөздік деректеме]
18. Актіні тіркеу күні: [датасы]
19. Тіркеудің реттік нөмірі: [нөмір]
20. Карточканы тіркеуге қабылдаған уәкілетті орган қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда): [мәтін]
21. Карточканы тіркеуге қабылдаған уәкілетті орган қызметкерінің лауазымы, қолы: [мәтін]
22. Өзге де белгілер: [мәтін]
Тексеруді және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалауды тағайындау туралы
актілерді, олардың мерзімдерін
ұзарту туралы қосымша
актілерді тіркеу және олардың
күшін жою, тексеру және
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару
арқылы профилактикалық
бақылау мен қадағалау
мерзімдерін тоқтата тұру, қайта
бастау, ұзарту, қатысушылар
құрамын өзгерту туралы
хабарламаларды тіркеу және
тексеру және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалау, және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының 10-қосымшасы
Нысан
Тексеруді, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актілерді, тексеру және профилактикалық бақылау мен қадағалау мерзімін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеу туралы мөртабан Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің ____________________________ облысы бойынша басқармасымен Акті 20__ жылғы "_____" ____________ № __________________ тіркелген қолы ___________________________ уәкілетті орган қызметкерінің
Тексеруді және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалауды тағайындау туралы
актілерді, олардың мерзімдерін
ұзарту туралы қосымша
актілерді тіркеу және олардың
күшін жою, тексеру және
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару
арқылы профилактикалық
бақылау мен қадағалау
мерзімдерін тоқтата тұру, қайта
бастау, ұзарту, қатысушылар
құрамын өзгерту туралы
хабарламаларды тіркеу және
тексеру және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалау, және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының 11-қосымшасы
Нысан
Ерекше тәртіп бойынша тексеру жүргізу кестесі
20__ жылдың ______ жарты жылдығына
________________________________________________
(мемлекеттік бақылау және қадағалау жүзеге асырылатын
мемлекеттік органның және қызмет саласының атауы)
р/с
Тексеру субъектісінің атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
Тексеру объектісінің атауы
Тексеру объектісінің орналасқан жері
Тәуекел тобы
Тексеру субъектісінің кәсіпкерлік санаты
Тексеру субъектісінің әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күні
1
2
3
4
5
6
7
8
Тексеруді және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалауды тағайындау туралы
актілерді, олардың мерзімдерін
ұзарту туралы қосымша
актілерді тіркеу және олардың
күшін жою, тексеру және
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару
арқылы профилактикалық
бақылау мен қадағалау
мерзімдерін тоқтата тұру, қайта
бастау, ұзарту, қатысушылар
құрамын өзгерту туралы
хабарламаларды тіркеу және
тексеру және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалау, және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының 12-қосымшасы
Нысан
Профилактикалық бақылау мен қадағалаудың тізімі
20__ жылдың ______ жарты жылдығына
______________________________________________
(мемлекеттік бақылау және қадағалау жүзеге асырылатын
мемлекеттік органның және қызмет саласының атауы)
р/с
Тексеру субъектісінің атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
Тексеру объектісінің атауы
Тексеру объектісінің орналасқан жері
Тәуекел тобы
Тексеру субъектісінің кәсіпкерлік санаты
Тексеру субъектісінің әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күні
1
2
3
4
5
6
7
8
Тексеруді және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалауды тағайындау туралы
актілерді, олардың мерзімдерін
ұзарту туралы қосымша
актілерді тіркеу және олардың
күшін жою, тексеру және
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару
арқылы профилактикалық
бақылау мен қадағалау
мерзімдерін тоқтата тұру, қайта
бастау, ұзарту, қатысушылар
құрамын өзгерту туралы
хабарламаларды тіркеу және
тексеру және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалау, және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының 13-қосымшасы
Нысан
ҚОРЫТЫНДЫ Тексеру, профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актіні, тексеру немесе профилактикалық бақылау мен қадағалау мерзімін ұзарту туралы қосымша актіні тіркеуден бас тарту (оның күшін жою) туралы
№ ____                  20 ____ жылғы "____" _________
________________________________________________________________________________
(бақылаушы органның атауы)(тексерілетін субъектінің, объектінің атауы)
қатысты "____" _________ 20__ жылғы №________ тексерудi, бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды
тағайындау туралы актiні, оның мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актіні қарап, келесі
негіздерге сәйкес жоғарыда көрсетілген актіні тіркеуден (тіркеудің) бас тартылды (күші
жойылды): ______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ______________________________
QR-код
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы"
2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 1-бабына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей.
***штрих-код "ТСОБТ" ТБЖ алынған және электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол
қойылған деректерді қамтиды
Тексеруді және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалауды тағайындау туралы
актілерді, олардың мерзімдерін
ұзарту туралы қосымша
актілерді тіркеу және олардың
күшін жою, тексеру және
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару
арқылы профилактикалық
бақылау мен қадағалау
мерзімдерін тоқтата тұру, қайта
бастау, ұзарту, қатысушылар
құрамын өзгерту туралы
хабарламаларды тіркеу және
тексеру және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалау, және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының 14-қосымшасы
Нысан
Кәсіпкерлік Кодексінің 140-бабының 3-тармағында көрсетілген жоспардан тыс тексеру тағайындау туралы актілер жөніндегі жеке кәсіпкерлік субъектілері бойынша жалпы ақпараттар 20___ жылдың ____ тоқсанына арналған ___________________________________________________________________ (мемлекеттік органның атауы)
р/с
Тексеру субъектісінің атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
Тексеру объектісінің атауы
Тексерудің басталу күні
Тексерудің аяқталу күні
Тексеру нәтижесі
1
2
3
4
5
6
7
Тексеруді және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалауды тағайындау туралы
актілерді, олардың мерзімдерін
ұзарту туралы қосымша
актілерді тіркеу және олардың
күшін жою, тексеру және
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару
арқылы профилактикалық
бақылау мен қадағалау
мерзімдерін тоқтата тұру, қайта
бастау, ұзарту, қатысушылар
құрамын өзгерту туралы
хабарламаларды тіркеу және
тексеру және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалау, және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының 15-қосымшасы
Нысан
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу туралы" № 1-П нысанды есеп
Барлығы
оның ішінде
3-бағаннан
Өзге де
жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылмайтын жеке тұлғалар
Мемлекеттік меншік
Жеке меншік
оның ішінде шағын кәсіпкерлік обьектілері
оның микрокәсіпкерлік объектілері
оның ішінде орта кәсіпкерлік объектілері
оның ішінде ірі кәсіпкерлік объектілері
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Есепті кезеңнің соңында аяқталмаған тексерулердің қалдығы
1
Тоқтатылғаны
2
Жұмыс атқарылуда
3
Тіркелген тексерістерді тағайындау актілерінің саны
4
2-жолдан
Ерекше тәртіппен
5
Профилактикалық бақылау
6
Жоспардан тыс
7
Кәсіпкерлік клдексініе сәйкес 5-жолынан