Об утверждении Правил формирования перечня интернет-ресурсов государственных органов и объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 84. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 февраля 2016 года № 13247. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 января 2018 года № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций РК от 29.01.2018 № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 6) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования перечня интернет-ресурсов государственных органов и объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства".
2. Признать утратившим силу приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 17 апреля 2012 года № 180 "Об утверждении Правил формирования и функционирования национальных электронных информационных ресурсов и национальных информационных систем, информационно-коммуникационных сетей" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 7675, опубликованный в газете "Казахстанская правда" 25 августа 2012 года № 286-287 (27105-27106).
3. Комитету связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Қазанғап Т.Б.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына бекітіп берілетін мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының және "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 25 ақпанда № 13247 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 29 қаңтардағы № 29 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 29.01.2018 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген "Электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына бекітіп берілетін мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының және "электрондық үкіметтің" акпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін қалыптастыру кағидалары бекітілсін.
2. "Ұлттық электрондық ақпараттық ресурстар мен ұлттық ақпараттық жүйелерді, ақпараттық-коммуникациялық желілерді қалыптастыру мен жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 17 сәуірдегі № 180 бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7675 болып тіркелді, 2012 жылы 25 тамызда "Егемен Қазақстан" газетінде № 551-556 (27629) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазакстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті (Т.Б. Қазанғап):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 3 настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Касымбек
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 января 2016 года № 84
Правила
формирования перечня интернет-ресурсов государственных
органов и объектов информационно-коммуникационной
инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых
за оператором информационно-коммуникационной
инфраструктуры "электронного правительства"
1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования перечня интернет-ресурсов государственных органов и объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 6) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" (далее – Закон) и определяют порядок формирования перечня интернет – ресурсов государственных органов и объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – Перечень).
2. Настоящие Правила не распространяются на сеть телекоммуникаций, входящую в информационно-коммуникационную инфраструктуру "электронного правительства" и предназначенную для обеспечения взаимодействия локальных (за исключением локальных сетей, имеющих доступ к Интернету), ведомственных и корпоративных сетей телекоммуникаций государственных органов, их подведомственных организаций и органов местного самоуправления, а также иных субъектов информатизации.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган в сфере информатизации (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере информатизации и "электронного правительства";

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 3-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін. 4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушы
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының
2016 жылғы 26 қаңтардағы
№ 84 бұйрығымен бекітілген
"Электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына бекітіп берілетін мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының және "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін қалыптастыру қағидалары
1. Жалпы ереже
1. Осы "Электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына бекітіп берілетін мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының және "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадаға Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7 бабы 6) тармақшасына сәйкес әзірленген және "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына бекітіп берілетін мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының және "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін қалыптастыру (бұдан әрі – Тізбе) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымына кіретін телекоммуникациялар желісіне және өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге арналған мемлекеттік органдардың, олардың ведомствоға бағынысты ұйымдарының және жергілікті өзін өзі басқару органдарының, сондай-ақ өзге де ақпараттандыру субъектілерінің оқшау (Интернетке қолжетімділігі бар оқшау желілерді қоспағанда), ведомстволық және корпоративтік телекоммуникация желілеріне таралмайды.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) – ақпараттандыру және "электрондық үкімет" саласынд басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;

2) информационная система – организационно упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, реализующих определенные технологические действия посредством информационного взаимодействия и предназначенных для решения конкретных функциональных задач;
3) объекты информационно-коммуникационной инфраструктуры –информационные системы, технологические платформы, аппаратно-программные комплексы, сети телекоммуникаций, а также системы обеспечения бесперебойного функционирования технических средств и информационной безопасности;
4) интернет-ресурс – электронный информационный ресурс, отображаемый в текстовом, графическом, аудиовизуальном или ином виде, размещаемый на аппаратно-программном комплексе, имеющий уникальный сетевой адрес и (или) доменное имя и функционирующий в Интернете;
5) архитектура государственного органа – описание текущего и планируемого состояния государственного органа, включая его задачи, функции, организационную структуру, электронные информационные ресурсы, информационно-коммуникационную инфраструктуру и их взаимосвязь;
6) оператор информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор) – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, на которое возложено обеспечение функционирования закрепленной за ним информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства";
7) архитектурный портал "электронного правительства" –информационная система, предназначенная для осуществления регистрации, учета, хранения и систематизации сведений об объектах информатизации "электронного правительства" в соответствии с классификатором и дальнейшего использования государственными органами для мониторинга, анализа и планирования в сфере информатизации;
8) сервисный интегратор "электронного правительства" (далее – сервисный интегратор) – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, на которое возложены функции по методологическому обеспечению развития архитектуры "электронного правительства" и типовой архитектуры "электронного акимата", а также иные функции, предусмотренные Законом.
2. Порядок формирования перечня интернет-ресурсов
государственных органов и объектов
информационно-коммуникационной инфраструктуры
"электронного правительства", закрепляемых за оператором
4. Государственный орган для включения интернет-ресурса (далее – ИР) государственного органа в Перечень, обращается в уполномоченный орган не позднее 30 марта с заявлением на включение в Перечень ИР государственных органов и объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Заявление) c представлением следующих документов:

2) ақпараттық жүйе – ақпараттық өзара іс-қимыл арқылы белгілі бір технологиялық әрекеттерді іске асыратын және нақты функционалдық міндеттерді шешуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың және қызмет көрсетуші персоналдардың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып реттке келтірілген жиынтығы;
3) ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектілері – ақпараттық жүйелер, технологиялық тұғырнамалар, аппараттық-бағдарламалық кешендер, телекоммуникациялар желілері, сондай-ақ техникалық құралдардың үздіксіз жұмыс істеуін және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жүйелері;
4) интернет-ресурс – аппараттық-бағдарламалық кешенде орналастырылатын, бірегей желілік адресі және (немесе) домендік аты бар және Интернетте жұмыс істейтін, мәтіндік, графикалық, аудиокөрінімді немесе өзге де түрде бейнеленетін электрондық ақпараттық ресурс;
5) мемлекеттік органның архитектурасы – мемлекеттік органның міндеттерін, функцияларын, ұйымдық құрылымын, электрондық ақпараттық ресурстарын, ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымын және олардың өзара байланысын қоса алғанда, оның ағымдағы және жоспарланатын жай-күйінің сипаттамасы;
6) "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторы (бұдан әрі – оператор) – өзіне бекітіп берілген "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының жұмыс істеуін қамтамасыз ету жүктелген, Қазақстан Республикасы Үкiметi айқындайтын заңды тұлға;
7) "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталы – жіктеуішке сәйкес "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді тіркеуді, есепке алуды, сақтауды және жүйеге келтіруді жүзеге асыруға және ақпараттандыру саласында мониторингілеу, талдау және жоспарлау үшін мемлекеттік органдардың одан әрі пайдалануына арналған ақпараттық жүйесі;
8) "электрондық үкiметтiң" сервистік интеграторы – "электрондық үкіметтің" архитектурасын және "электрондық әкімдіктiң" үлгілік архитектурасын дамытуды әдістемелік қамтамасыз ету жөніндегі функциялар, сондай-ақ осы Заңда көзделген өзге де функциялар жүктелген, Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын заңды тұлға.
2. "Электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына бекітіп берілетін мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының және "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін қалыптастыру тәртібі
4. Мемлекеттік орган мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарын (бұдан әрі – ИР) Тізбеге енгізу үшін, уәкілетті органға 30 наурыздан кешіктірмей осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік органдардың ИР-ын және операторға бекітіліп берілетін "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерін Тізбеге енгізу өтінішімен (бұдан әрі – Өтініш) мынадай құжаттарды ұсына отырып, жүгінеді:

1) сведения об ИР по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) сведения о количестве зарегистрированных пользователей ИР;
3) перечень электронных государственных услуг, оказываемых с помощью данного ИР, либо перечень функций государственных органов, автоматизируемых с помощью ИР.
5. Государственный орган для включения объекта информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – объект) в Перечень, обращается в уполномоченный орган не позднее 30 марта с Заявлением c представлением следующих документов:
1) описание объекта;
2) копия технической документации (технико-экономическое обоснование, техническое задание, техническая спецификация), а также документа о сдаче в промышленную эксплуатацию;
3) сведения о количестве зарегистрированных пользователей объекта;
4) перечень электронных государственных услуг, оказываемых с помощью данного объекта, либо перечень функций государственных органов, автоматизируемых с помощью данной информационной системы;
5) количество государственных органов, использующих информационную систему и количество объектов, на которых внедрена информационная система (государственные органы, подведомственные организации, территориальные подразделения);
6) копию аттестата на соответствие объекта требованиям информационной безопасности (аттестат, срок которого истек, в случае если информационная система находится на стадии развития).
6. Уполномоченный орган проверяет представленные государственным органом документы в течение десяти рабочих дней со дня поступления заявления и направляет их сервисному интегратору для предоставления рекомендации о соответствии или несоответствии ИР государственного органа, объекта утвержденной архитектуре государственного органа, а также сведений об объектах, размещенных на архитектурном портале "электронного правительства".
Несоответствие ИР государственного органа, объекта, утвержденной архитектуре государственного органа, является основанием для отказа во включении объекта в Перечень.
Отсутствие архитектуры у государственного органа не является основанием для отказа во включении ИР государственного органа, объекта в Перечень.
7. Уполномоченный орган на основании представленного сервисным интегратором рекомендации проверяет:
1) соответствие ИР государственного органа Правилам информационного наполнения ИР государственных органов и требования к их содержанию, утверждаемым в соответствии с подпунктом 15) статьи 7 Закона;
2) соответствие информационной системы критериям отбора информационных систем при формировании перечня ИР государственных органов и объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором, согласно приложению 3 настоящих Правил (далее – критерии).

1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ИР туралы мәліметтер;
2) ИР-ға тіркелген пайдаланушылардың саны туралы мәліметтер;
3) осы ИР көмегімен көрсетілетін мемлекеттік электрондық қызметтердің тізбесі, немесе ИР көмегімен автоматтандырылған мемлекеттік органдар функцияларының тізбесі;
5. Мемлекеттік орган "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісін (бұдан әрі – Объект) Тізбеге енгізу үшін уәкілетті органға 30 наурыздан кешіктірмей Өтінішпен мынадай құжаттарды ұсына отырып жүгінеді:
1) объектінің сипаттамасы;
2) техникалық құжаттаманың көшірмесі (техникалық-экономикалық негіздеме, техникалық тапсырма, техникалық ерекшелік), сондай-ақ өнеркәсіптік пайдалануға беру туралы құжат;
3) объектінің тіркелген пайдаланушыларының саны туралы мәліметтер;
4) осы объектінің көмегімен көрсетілетін мемлекеттік электрондық қызметтердің тізбесі, немесе осы объектінің көмегімен автоматтандырылатын мемлекеттік органдар функцияларының тізбесі;
5) ақпараттық жүйені пайдаланылатын мемлекеттік органдардың саны және енгізілген ақпараттық жүйе объектілер саны (мемлекеттік органдар, ведомствоға бағынысты ұйымдар, аумақтық бөлімшелер);
6) объектінің ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі аттестатының көшірмесі (егер ақпараттық жүйе дамыту сатысында болған жағдайда мерзімі өтіп кеткен аттестат).
6. Уәкілетті орган мемлекеттік орган ұсынған құжаттарды өтініш келіп түскен күннен бастап он жұмыс күн ішінде мемлекеттік органның ИР-ның сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы ұсыныстарды беру, мемлекеттік органның бекітілген архитектурасының объектісі, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталында орналасқан мәліметтерді ұсыну үшін сервистік интеграторға жібереді.
Мемлекеттік орган ИР-сының, объектінің мемлекеттік орган бекіткен архитектураға сәйкес еместігі объектіні Тізбеге енгізуден бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік органда архитектураның болмауы, мемлекеттік орган ИР-сының, объектіні Тізбеге енгізуден бас тартуға негіз болып табылмайды.
7. Уәкілетті орган сервистік интегратордың ұсынған ұсынысы негізінде:
1) мемлекеттік органдардың ИР-сын Заңның 7-бабы 15) тармақшасына сәйкес бекітілген мемлекеттік органдардың ИР-сын ақпараттық толықтыру қағидаларына және олардың мазмұнына қойылған талаптарға сәйкестігін;
2) ақпараттық жүйелердің мемлекеттік органдардың және осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес операторға бекітіліп берілетін объектілерінің ИР-ның тізбесін қалыптастыру кезінде ақпараттық жүйелерді іріктеу өлшемшарттарына (бұдан әрі – өлшемшарттар) сәйкестігіне тексереді.

8. Уполномоченный орган на основании представленного сервисным интегратором рекомендации в срок не позднее пяти рабочих дней принимает решение:
1) о включении ИР государственного органа, объекта в Перечень;
2) об отказе во включении ИР государственного органа, объекта в Перечень.
9. Включению в Перечень подлежит информационная система государственного органа, по итогам отбора согласно критериям набравшая не менее трех баллов, при этом в каждом из критериев необходимо набрать минимум один балл.
10. В случае принятия решения о включении ИР государственного органа, объекта в Перечень уполномоченный орган уведомляет Оператора о принятом решении.
11. В случае принятия решения об отказе во включении объекта в Перечень, уполномоченный орган в течении пяти рабочих дней уведомляет государственный орган, с указанием причин отказа.
12. Государственный орган, в случае изменения сведений об объекте, включенном в Перечень, направляет подтверждающие документы для актуализации Перечня.
13. Государственный орган, в случае прекращении эксплуатации объекта, включенного в Перечень, уведомляет уполномоченный орган для исключения данного объекта из Перечня.
Приложение 1
к Правилам формирования перечня
интернет-ресурсов государственных
органов и объектов информационно-
коммуникационной инфраструктуры
"электронного правительства",
закрепляемых за оператором
информационно-коммуникационной
инфраструктуры "электронного
правительства"
Форма
Кому_________________________________
(наименование уполномоченного органа)
ЗАЯВЛЕНИЕ
на включение в Перечень интернет-ресурсов государственных
органов и объектов информационно-коммуникационной
инфраструктуры "электронного правительства",
закрепляемых за оператором
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
просит
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование интернет-ресурса государственного органа и (или)
объекта информационно-коммуникационной инфраструктуры
"электронного правительства").
____________________________
(подпись, дата)
М.П.
Приложение 2
к Правилам формирования перечня
интернет-ресурсов государственных
органов и объектов информационно-
коммуникационной инфраструктуры
"электронного правительства",
закрепляемых за оператором
информационно-коммуникационной
инфраструктуры "электронного
правительства"
Сведения об ИР
№ п/п
Наименование документа
Описание
1
Общие сведения об ИР

8. Уәкілетті орган сервистік интегратордың ұсынған ұсынысы негізінде бес жұмыс күнінен кешіктірмей:
1) мемлекеттік органның интернет-ресурсын, объектіні Тізбеге енгізу туралы;
2) мемлекеттік органның ИР-сын, объектіні Тізбеге енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
9. Тізбеге енгізуге іріктеу қорытындылары бойынша өлшемшарттарға сәйкес кемінде үш балл алған мемлекеттік органның ақпараттық жүйесі жатады, бұл ретте өлшемшарттарды әрқайсысында кем дегенде бір бал алуы қажет.
10. Мемлекеттік органның ИР-сын, объектіні Тізбеге енгізу туралы шешім қабылдаған жағдайда, уәкілетті орган қабылданған шешім туралы Операторға хабарлайды.
11. Мемлекеттік органның ИР-сын, объектіні Тізбеге енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда, уәкілетті орган бас тарту себебін көрсете отырып, мемлекеттік органға хабарлайды.
12. Мемлекеттік орган, Тізбеге енгізілген объектілер туралы мәліметтер өзгерген жағдайда және Тізбені өзектендіру үшін растайтын құжаттар жібереді.
13. Мемлекеттік орган, Тізбеге енгізілген объектіні пайдалану тоқтатылған жағдайда, осы объектіні Тізбеден алып тастау үшін уәкілетті органға хабарлайды.
"Электрондық үкiметтiң"
ақпараттық-коммуникациялық
инфрақұрылымының операторына
бекітіп берілетін мемлекеттік
органдардың интернет-ресурстарының
және "электрондық үкiметтiң"
ақпараттық-коммуникациялық
инфрақұрылымы объектілерінің
тізбесін қалыптастыру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге__________________________________
(уәкілетті органның атауы)
Операторға бекітіп берілетін мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесіне енгізуге
ӨТІНІШ
__________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның интернет-ресурсының және (немесе) "электрондық
үкіметтің" ақпараттық-коммуникация инфрақұрылымы объектісінің атауы).
сұрайды.
____________________________
(қолы, күні)
М.О.
"Электрондық үкiметтiң"
ақпараттық-коммуникациялық
инфрақұрылымының операторына
бекітіп берілетін мемлекеттік
органдардың интернет-ресурстарының
және "электрондық үкiметтiң"
ақпараттық-коммуникациялық
инфрақұрылымы объектілерінің
тізбесін қалыптастыру қағидаларына
2-қосымша
ИР туралы ақпарат
р/с №
Құжаттың атауы
Сипаттамасы
1
ИР бойынша жалпы мәлімет

1. Наименование ИР
2. Назначение ИР
3. Ответственные лица ИР со стороны Владельца для взаимодействий по вопросам сопровождения и эксплуатации
4. Владелец ИР
2
Дистрибутивы ИР и лицензионное программное обеспечение (при наличии)
1. Необходимые дистрибутивы для функционирования ИР - установочные пакеты для пользователей и администратора ИР
2. Требования к условиям лицензирования
3. Период действия лицензий
4. Количество
3
Руководство администратора прикладного программного обеспечения, системы управления базами данных, операционной системы
Инструктивные документы по администрированию
4
Руководство пользователя
Инструкция для пользователя (контент менеджер)
5
Список интегрируемых ИР (при наличии)
1. Наименование ИР
2. Владелец
3. Месторасположение
4. Требования к интеграции ИР
5. Регламент взаимодействия с интегрируемыми ИР
Приложение 3
к Правилам формирования перечня
интернет-ресурсов государственных
органов и объектов информационно-
коммуникационной инфраструктуры
"электронного правительства",
закрепляемых за оператором
информационно-коммуникационной
инфраструктуры "электронного
правительства"
Критерии отбора информационных систем
при формировании перечня интернет-ресурсов государственных
органов и объектов информационно-коммуникационной
инфраструктуры "электронного правительства",
закрепляемых за оператором
Наименование критерия
Варианты
Да
Нет
1
Масштаб информационной системы
1.1.
Зарегистрированными пользователями информационной системы являются сотрудники более 1 центрального государственного органа (далее - ЦГО)
1
0
1.2.
Зарегистрированными пользователями информационной системы являются сотрудники всех подведомственных организаций и территориальных подразделений одного ЦГО (в случае наличия)
1
0
1.3.
Информационная система более 1 ЦГО интегрированы с данной информационной системой для получения данных и используют данные на регулярной основе
1
0
1.4.
Информационная система всех подведомственных организаций и 16 территориальных подразделений одного ЦГО (в случае наличия) интегрированы с данной информационной системой для получения данных и используют их на регулярной основе
1
0
2
Категория информационной системы
2.1.
Информационная система является эталонным хранилищем для отдельных категорий данных о гражданах или их имуществе
1
0
2.2.
Информационная система является эталонным хранилищем других первичных данных, которые требуются от граждан при получении государственных услуг
1
0
2.3.
Информационная система задействована или создает условия для предоставления более 3 электронных государственных услуг
1
0
2.4
Информационная система обеспечивает взаимодействие государственных органов с использованием носителей информации с закрытыми ключами электронно-цифровой подписи удостоверяющего центра государственных органов и их защиту от несанкционированного доступа
1
0
2.5
Информационная система функционирует в Единой транспортной среде государственных органов Республики Казахстан
1
0
3
Количество пользователей информационной системы
3.1.
Информационная система имеет более 1000 активных зарегистрированных пользователей
1
0
3.2.

1. ИР атауы
2. ИР мақсаты
3. Сүйемелдеу және қолдану міселелеріне қатысты өзара
әрекеттесу үшін ИР иесінің жағынан
жауапты тұлғалар
4. ИР иесі
2
ИР дистрибутивтері және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуі (бар болған жағдайда)
1. ИР жұмыс істеуі үшін қажетті дистрибутивтер – қолданушылар және ИР әкімшілері үшін нұсқаушы пакеттер
2. Лицензиялау шарттарына талаптар
3. Лицензяны қолдану мерзімі
4. Саны
3
Қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз ету, деректер базасын басқару жүйесі, операциялық жүйе бойынша әкімшілік басшылығы
Әкімшілендіру бойынша нұсқаулық құжаттар
4
Қолданушы басшылығы
Қолданушы үшін басшылық (контент менеджер)
5
Біріккен ИР тізім (бар болған жағдайды)
1. ИР атауы
2. Иесі
3. Орналасуы
4. ТИР бірігуіне талаптар
5. Біріккен ИР әрекеттесу регламенті
"Электрондық үкiметтiң"
ақпараттық-коммуникациялық
инфрақұрылымыныңоператорына
бекітіп берілетін мемлекеттік
органдардың интернет-ресурстарының
және "электрондық үкiметтiң"
ақпараттық-коммуникациялық
инфрақұрылымы объектілерінің
тізбесін қалыптастыру қағидаларына
3-қосымша
"Электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына бекітіп берілетін мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының және "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін қалыптастыру кезінде ақпараттық жүйелерді іріктеу өлшемшарттары
Өлшемшарттар атауы
Нұсқалар
Иә
Жоқ
1
Ақпараттық жүйенің ауқымы
1.1.
Орталық мемлекеттік органның (бұдан әрі - ОМО) 1-ден артық қызметкері ақпараттық жүйенің тіркелген және белсенді пайдаланушылары (ақпараттық жүймен тұрақты негізде жұмыс істейді) болып табылады
1
0
1.2.
Бір ОМО–ның ведомствоға бағынысты ұйымдарының және 16 аумақтық бөлімшелерінің (бар болған жағдайда) барлық қызметкерлері ақпараттық жүйенің тіркелген және белсенді пайдаланушылары (ақпараттық жүймен тұрақты негізде жұмыс істейді) болып табылады
1
0
1.3.
1-ден артық ОМО–ның ақпараттық жүйесі осы ақпараттық жүйемен деректер алу үшін ықпалдасқан және деректерді тұрақты негізде қолданады
1
0
1.4.
Бір ОМО–ның ведомствоға бағынысты ұйымдарының және 16 аумақтық бөлімшелерінің (бар болған жағдайда) осы ақпараттық жүйемен деректер алу үшін ықпалдасқан және деректерді тұрақты негізде қолданады
1
0
2
Ақпараттық жүйе санаты
2.1.
Ақпараттық жүйе азаматтар және олардың мүліктері туралы деректердің жекелеген санаттарына эталондық сақтау орны болып табылады
1
0
2.2.
Ақпараттық жүйе мемлекеттік қызметтерді алу кезінде азаматтардан талап етілетін басқа бастапқы деректердің эталондық сақтау орны болып табылады
1
0
2.3.
Ақпараттық жүйе 3-тен артық мемлекеттік электрондық қызметті беру үшін жұмылдырылған немесе жағдай жасайды
1
0
2.4
Ақпараттық жүйе мемлекеттік органдардың жабық кілттермен электрондық цифрлық қолтаңбаларын куәландыратын ақпарат тасушыларды пайдалана отырып, мемлекеттік органдардың өзара іс-қимылын және оларды санцияланбаған қол жеткізуден қорғауды қамтамасыз етеді
1
0
2.5
Ақпараттық жүйе Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының Бірыңғай көліктік ортасында жұмыс істейді
1
0
3
Ақпараттық жүйе пайдаланушыларының саны
3.1.
Ақпараттық жүйеде 1000-нан астам белсенді тіркелген пайдаланушылар бар
1
0
3.2.