Об утверждении Правил государственного контроля за качеством оказания государственных услуг
Приказ Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 16 февраля 2016 года № 35. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 марта 2016 года № 13359. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 декабря 2016 года № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 08.12.2016 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила государственного контроля за качеством оказания государственных услуг.
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 28 апреля 2015 года № 146 "Об утверждении правил контроля за качеством оказания государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11253, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 8 июля 2015 года).
3. Департаменту государственных услуг Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан (Мукашев А.К.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан;
4) в течении пяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.

Мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларын бекіту туралы.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 16 ақпандағы № 35 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 1 наурызда № 13359 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 78 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 08.12.2016 № 78 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңы 7-бабының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы "Мемлекеттік статистика туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидалары бекітілсін.
2. "Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 146 бұйрығының (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 11253 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 8 шілдеде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің Мемлекеттік қызметтер департаменті (Ә.Қ. Мұқашев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік бес күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра по делам государственной службы Республики Казахстан, курирующего вопросы контроля и оценки качества оказания государственных услуг.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр по делам
государственной службы
Республики Казахстан
Т. Донаков
"СОГЛАСОВАН"
И.о. председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Иманалиев Б.З. _______________
18 февраля 2016 года
Утверждены
приказом Министра по делам
государственной службы
Республики Казахстан
от 16 февраля 2016 года № 35
Правила государственного контроля
за качеством оказания государственных услуг
1. Общие положения
1. Настоящие Правила государственного контроля за качеством оказания государственных услуг определяют порядок проведения государственного контроля за качеством оказания государственных услуг центральными государственными органами, местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимами районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, подведомственными организациями центральных государственных органов или местных исполнительных органов, физическими и юридическими лицами, оказывающими государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – проверяемые субъекты).
2. В соответствии со статьей 134 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года (далее – Предпринимательский кодекс) государственный контроль подразделяется на внешний и внутренний.
3. Государственный контроль основывается на принципах:
1) законности;
2) объективности;
3) беспристрастности;
4) прозрачности;
5) всесторонности;
6) независимости;
7) достоверности.
2. Порядок проведения внешнего контроля
4. Внешний контроль за качеством оказания государственных услуг (далее – внешний контроль) осуществляется Министерством по делам государственной службы Республики Казахстан (далее – Министерство) и его территориальными органами в форме проверки и мониторинга соблюдения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг проверяемыми субъектами.
5. При проведении внешнего контроля Министерство и его территориальные органы:
1) запрашивают и получают от проверяемых субъектов и (или) должностных лиц документы (сведения), относящиеся к предмету проверки, на бумажных и (или) электронных носителях либо их копии для приобщения к акту о результатах проверки, а также доступ к автоматизированным базам данных (информационным системам) в соответствии с задачами и предметом проверки;

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау және бағалау мәселелеріне жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері министрі
Т. Донақов
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті төрағасының
міндетін атқарушы
Б.З. Иманәлиев _______________
2016 жылғы 18 ақпан
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
министрінің
2016 жылғы 16 ақпандағы
№ 35 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын
мемлекеттік бақылау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидалары орталық мемлекеттік органдардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерінің, орталық мемлекеттік органдардың немесе жергілікті атқарушы органдардың ведомстволық бағынысты ұйымдарының, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсететін жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – тексерілетін субъектілер) мемлекеттік қызметтер көрсетуі сапасына мемлекеттік бақылау жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік кодексінің (бұдан әрі – Кәсіпкерлік кодекс) 134-бабына сәйкес мемлекеттік бақылау сыртқы және iшкi болып бөлiнедi.
3. Мемлекеттік бақылау мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) заңдылық;
2) объективтілік;
3) бейтараптық;
4) ашықтық;
5) жан-жақтылық;
6) тәуелсіздік;
7) анықтық.
2. Сыртқы бақылау жүргізудің тәртібі
4. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын сыртқы бақылауды (бұдан әрі – сыртқы бақылау) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) және оның аумақтық органдары тексерілетін субъектілердің Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасын сақтауын тексеру және мониторингтеу нысанында жүзеге асырады.
5. Сыртқы бақылау жүргізу кезінде Министрлік және оның аумақтық органдары:
1) тексерілетін субъектілерден және (немесе) лауазымды адамдардан тексеру нысанасына тиісті қағаз және (немесе) электрондық жеткiзгiштердегi құжаттарды (мәлiметтердi) не олардың көшiрмелерiн тексеру нәтижелерi туралы актіге қосу үшiн, сондай-ақ тексерудiң мiндеттерi мен нысанасына сәйкес автоматтандырылған деректер қорына (ақпараттық жүйелерге) қол жеткiзуді сұратады және алады;

2) запрашивают информацию о результатах внутреннего контроля;
3) используют информацию, представленную физическими лицами, некоммерческими организациями по результатам общественного мониторинга качества оказания государственных услуг;
4) вносят проверяемым субъектам предложения по повышению качества оказания государственных услуг, в том числе устранению выявленных нарушений, а также привлечению к ответственности виновных лиц за неисполнение или ненадлежащее исполнение требований законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг.
Параграф 1. Порядок проведения проверки соблюдения
законодательства Республики Казахстан в сфере оказания
государственных услуг проверяемыми субъектами
6. Проверки делятся на следующие виды:
1) выборочные;
2) внеплановые.
7. Основаниями для проведения выборочных проверок сотрудниками Министерства и его территориальных органов являются ежегодно утверждаемые приказом первого руководителя Министерства или его территориального органа или лицами, исполняющими их обязанности списки выборочных проверок. Списки выборочных проверок составляются на основе оценки степени рисков, утвержденных в соответствии со статьей 141 Предпринимательского кодекса, и формируются по результатам анализа отчетности и результатов иных форм контроля.
8. Основаниями для проведения внеплановых проверок являются:
1) обращения физических и юридических лиц (услугополучателей), права, свободы и законные интересы которых нарушены;
2) поручения органов прокуратуры по конкретным фактам нарушений законодательства в сфере оказания государственных услуг;
3) встречная проверка в отношении третьих лиц, с которыми проверяемый субъект имел гражданско-правовые отношения, с целью получения необходимой для осуществления проверки информации;
4) поручение органа уголовного преследования по основаниям, предусмотренным Уголовно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
5) обращения государственных органов по конкретным фактам нарушений законодательства в сфере оказания государственных услуг.
9. Проверка деятельности:
центральных государственных органов, их ведомств и подведомственных им организаций проводится сотрудниками Министерства;
территориальных подразделений центральных государственных органов и их ведомств, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов и подведомственных им организаций проводится сотрудниками территориальных органов Министерства в пределах компетенции, а также сотрудниками Министерства по поручению руководства Министерства.

2) ішкі бақылау нәтижелері туралы ақпаратты сұратады;
3) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының қоғамдық мониторингінің нәтижелері бойынша жеке тұлғалар, коммерциялық емес ұйымдар ұсынған ақпаратты қолданады;
4) тексерілетін субъектілерге мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру, оның ішінде анықталған бұзушылықтарды жою, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасы талаптарының орындамағаны немесе тиісті түрде орындамағаны үшін кінәлі адамдарды жауапкершілікке тарту жөнінде ұсыныстар енгізеді.
1-параграф. Қазақстан Республикасының мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының
сақталуына тексеру жүргізудің тәртібі
6. Тексеру келесі түрлерге бөлінеді:
1) ішінара;
2) жоспардан тыс.
7. Министрлік және оның аумақтық органдары қызметкерлерінің ішінара тексеру жүргізуінің негіздемелері Министрліктің немесе оның аумақтық органының бірінші басшысының немесе олардың міндеттерін атқарушы адамдардың бұйрығымен жыл сайын бекітілетін ішінара тексеру тізімі болып табылады. Ішінара тексеру тізімі Кәсіпкерлік кодекстің 141-бабына сәйкес бекітілген тәуекел дәрежесін бағалау негізінде жасалады және есептілікті және бақылаудың өзге де нысандарының нәтижелерін талдау нәтижелері бойынша қалыптастырылады.
8. Жоспардан тыс тексерулерді жүргізудің негіздемелері:
1) құқықтары, бостандықтары мен заңды мүдделері бұзылған жеке және заңды тұлғалардың (көрсетілетін қызметті алушылардың) өтініштері;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнаманың бұзылуының нақты фактілері бойынша прокуратура органдарының тапсырмалары;
3) тексерудi жүзеге асыру үшiн қажеттi ақпарат алу мақсатында тексерiлетiн субъектiмен азаматтық-құқықтық қатынастарда болған үшiншi тұлғаларға қатысты қарсы тексеру;
4) қылмыстық қудалау органының Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексiнде көзделген негіздер бойынша тапсырмасы;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнаманың бұзылуының нақты фактілері бойынша мемлекеттік органдардың өтініштері.
9. Министрліктің:
қызметкерлері орталық мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволарының және оларға ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін;
аумақтық органдарының қызметкерлері құзырет шегінде, сондай-ақ Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша Министрліктің қызметкерлері орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерінің және оларға ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін тексеруді жүргізеді.

10. При поступлении информации о нарушении физическими и юридическими лицами (услугодателями), за исключением проверяемых субъектов, указанных в пункте 9 настоящих Правил, законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг, такая информация направляется в уполномоченные органы, осуществляющие контроль в сферах, в которых данные государственные услуги оказаны, для принятия соответствующих мер контроля, предусмотренных Предпринимательским кодексом.
11. При необходимости к проведению проверки привлекаются эксперты, экспертные организации и специалисты, не состоящие в гражданско-правовых и трудовых отношениях с проверяемыми субъектами.
12. Проверка проводится на основании акта о назначении проверки, изданного первым руководителем Министерства или его территориального органа или лицами, исполняющими их обязанности, по форме, утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 13 "Об утверждении Правил регистрации актов о назначении проверки, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверки, об изменении состава участников и предоставлении информационных учетных документов о проверке и ее результатах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13171) (далее – приказ Генерального прокурора № 13).
13. Срок проведения проверки устанавливается с учетом объема предстоящих работ, поставленных задач и не должен превышать тридцати рабочих дней с регистрацией в уполномоченном органе по правовой статистике и специальным учетам.
Срок проведения внеплановой проверки по жалобам услугополучателей устанавливается с учетом затрагиваемых в жалобе вопросов, объема предстоящих работ и не должен превышать сроки рассмотрения жалобы услугополучателей, установленные законодательством в сфере оказания государственных услуг.
14. В связи со значительным объемом проверки срок проведения проверки продлевается только один раз первыми руководителями Министерства или его территориальных органов или лицами, исполняющими их обязанности, на срок не более тридцати рабочих дней. При продлении сроков проверки оформляется дополнительный акт о продлении проверки с регистрацией в уполномоченном органе по правовой статистике и специальным учетам, в котором указываются номер и дата регистрации предыдущего акта о назначении проверки и причина продления.
15. Проведению проверки деятельности (по отдельному факту в отдельности или в целом за определенный период) проверяемого субъекта по вопросу качества оказания государственных услуг предшествует изучение нормативных правовых актов, материалов, регулирующих и характеризующих его деятельность.

10. Осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген тексерілетін субъектілерді қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың (көрсетілетін қызметті берушілердің) Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасын бұзғаны туралы ақпарат келіп түскен жағдайда, мұндай ақпарат Кәсіпкерлік кодексте көзделген бақылаудың тиісті шараларын қабылдау үшін осы мемлекеттік қызметтер көрсетілген салада бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органдарға жолданады.
11. Қажет болған жағдайда тексеру жүргізуге тексерілетін субъектілермен азаматтық-құқықтық және еңбек қатынастарында тұрмайтын сарапшылар, сараптама ұйымдары және мамандар тартылады.
12. Тексеру Министрліктің немесе оның аумақтық органының бірінші басшысы немесе олардың міндетін атқарушы адамдар Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Тексерудi тағайындау туралы актiлердi, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар құрамын өзгерту және тексеру мен оның нәтижелерi туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну туралы хабарламаларды тіркеу қағидаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 13 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13171 болып тіркелді) (бұдан әрі – Бас Прокурордың № 13 бұйрығы) бекітілген нысан бойынша шығарған тексеруді тағайындау туралы акт негізінде жүргізіледі.
13. Тексеру жүргізудің мерзімі алдағы жұмыстардың көлемі, қойылған міндеттер ескеріле отырып белгіленеді және құқықтық статистика және арнайы есептер жөніндегі уәкілетті органда тіркей отырып, отыз жұмыс күнінен аспауға тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушылардың шағымы бойынша жоспардан тыс тексеру жүргізудің мерзімі шағымда қозғалған мәселелер, алдағы жұмыстың көлемі ескеріле отырып белгіленеді және мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамада белгіленген көрсетілетін қызметті алушылардың шағымын қараудың мерзімінен аспауға тиіс.
14. Тексеру көлемінің ауқымды болуына байланысты, Министрліктің немесе оның аумақтық органдарының бірінші басшылары немесе олардың міндетін атқарушы адамдар тексеру жүргізудің мерзімін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге бір рет қана ұзартады. Тексеру мерзімдері ұзартылған жағдайда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті органда тіркей отырып, тексеруді ұзарту туралы қосымша акт ресімделеді, онда тексеруді тағайындау туралы алдыңғы актінің нөмірі мен тіркелген күні және ұзартудың себебі көрсетіледі.
15. Тексерілетін субъектінің қызметіне (дербес дерек бойынша дара немесе жалпы белгіленген кезеңде) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының мәселесі бойынша тексерудің алдында оның қызметін реттейтін және сипаттайтын нормативтік құқықтық актілер, материалдар зерделенеді.

16. Перед началом проверки сотрудник Министерства или его территориального органа (далее - проверяющее лицо) извещает в письменном виде проверяемый субъект о начале проведения проверки в сроки, установленные Предпринимательским кодексом.
17. Началом проведения проверки считается дата вручения проверяемому субъекту акта о назначении проверки.
18. В случае отказа в ознакомлении с актом о назначении проверки или воспрепятствования доступу проверяющему лицу (лицам), к материалам, необходимым для проведения проверки, составляется соответствующий протокол в произвольной форме. Протокол подписывается должностным лицом (лицами) Министерства или его территориального органа, осуществляющим проверку, и уполномоченным лицом проверяемого субъекта.
В случае отказа уполномоченного лица проверяемого субъекта от подписания протокола, то им незамедлительно предоставляется письменное объяснение о причине отказа либо в протоколе делается отметка об отказе. Отказ от получения акта о назначении проверки не является основанием для отмены проверки.
19. Проверка приостанавливается один раз на срок не более одного месяца.
20. При необходимости получения сведений и документов от иностранных государств, имеющих существенное значение в рамках проводимой проверки, проведения специальных исследований, испытаний, экспертиз на сроки свыше одного месяца, срок проведения проверки приостанавливается до их получения либо выполнения.
21. Уведомление проверяемого субъекта о приостановлении либо возобновлении проверки производится в соответствии со статьей 148 Предпринимательского кодекса.
При приостановлении или возобновлении проверки выносится акт о приостановлении либо возобновлении проверки по форме, утвержденной приказом Генерального прокурора № 13.
Исчисление срока проведения приостановленной проверки продолжается со дня ее возобновления.
22. По завершении проверки проверяющим лицом составляется акт о результатах проверки в двух экземплярах.
В акте о результатах проверки указываются:
1) дата, время и место составления акта;
2) наименование органа, проводившего проверку;
3) дата и номер акта о назначении проверки, на основании которого проведена проверка;
4) фамилия, имя и отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), проводившего проверку;
5) наименование проверяемого субъекта, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность представителя (представителей) проверяемого субъекта, присутствовавшего при проведении проверки;
6) дата, место и период проведения проверки;
7) анализ деятельности проверяемого субъекта;

16. Министрліктің немесе оның аумақтық органының қызметкері (бұдан әрі – тексеруші адам) тексеру алдында тексеру жүргізудің басталатыны туралы Кәсіпкерлік кодексте белгіленген мерзімде тексерілетін субъектіні жазбаша түрде хабардар етеді.
17. Тексерілетін субъектіге тексеруді тағайындау туралы актіні берген күннен бастап тексеру басталған болып есептеледі.
18. Тексеруді тағайындау туралы актімен танысудан бас тартқан немесе тексеруші адамның (адамдардың) тексеру жүргізуге қажетті материалдарға қол жеткізуіне кедергі келтірілген жағдайда, еркін нысанда тиісті хаттама жасалады. Хаттамаға Министрліктің немесе оның аумақтық органының тексеру жүргізетін лауазымды адамы (адамдары) және тексерілетін субъектінің уәкілетті адамы қол қояды.
Тексерілетін субъектінің уәкілетті адамы хаттамаға қол қоюдан бас тартқан жағдайда, ол бас тарту себебі туралы жазбаша түсініктемені бірден береді не хаттамада бас тартқаны туралы белгі жасайды. Тексеруді тағайындау туралы актіні алудан бас тарту тексеруді жүргізбеуге негіз болып табылмайды.
19. Тексеру бір айдан аспайтын мерзімге бір рет тоқтатылады.
20. Тексеру жүргізу шеңберінде шет мемлекеттерден елеулi мәнi бар мәлiметтер мен құжаттарды алу, бір айдан көп мерзiмдерде арнайы зерттеулер, сынақтар, сараптамалар жүргiзу қажет болған жағдайларда, тексеру жүргiзу мерзiмi оларды алғанға не орындағанға дейiн тоқтатыла тұрады.
21. Тексерiлетiн субъектiнi тексерудi тоқтата тұру не қайта бастау туралы хабардар ету Кәсіпкерлік кодекстің 148-бабына сәйкес жүргiзiледi.
Тексеруді тоқтата тұру немесе қайта бастау кезінде тексеруді тоқтата тұру не қайта бастау туралы акт Бас Прокурордың № 13 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша шығарылады.
Тоқтатыла тұрған тексеруді жүргізу мерзімін есептеу ол қайта басталған күннен бастап жалғасады.
22. Тексерудің аяқталуы бойынша тексеруші адам тексерудің нәтижелері туралы актіні екі данада жасайды.
Тексерудің нәтижелері туралы актіде:
1) актінің жасалған күні, уақыты және орны;
2) тексеру жүргізген органның атауы;
3) оның негізінде тексеру жүргізілген, тексеруді тағайындау туралы актінің күні мен нөмірі;
4) тексеру жүргізген адамның (адамдардың) тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы;
5) тексерілетін субъектінің атауы, тексерілетін субъектінің тексеруді жүргізу кезінде болған өкілінің (өкілдерінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы;
6) тексерудің жүргізілген күні, орны және кезеңі;
7) тексерілетін субъектінің қызметін талдау;

8) сведения о результатах проверки, при наличии – факты о выявленных нарушениях, об их характере;
9) анализ причин некачественного оказания государственных услуг, неисполнения требований законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг с указанием последствий;
10) наименование проверочного листа и пункты требований,
по которым выявлены нарушения;
11) сведения об ознакомлении или об отказе в ознакомлении с актом представителя проверяемого субъекта, а также лиц, присутствовавших при проведении проверки, их подписи или отказ от подписи;
12) подпись должностного лица (лиц), проводившего проверку.
23. Завершением срока проверки считается день вручения проверяемому субъекту акта о результатах проверки не позднее срока окончания проверки, указанного в акте о назначении проверки.
24. При отказе проверяемого субъекта подписывать акт о результатах проверки, проверяющим лицом (лицами) составляется соответствующий протокол в произвольной форме, который вместе с одним экземпляром акта передается в канцелярию проверяемого субъекта, с получением на втором экземпляре акта отметки о регистрации представленных материалов в журнале входящей корреспонденции или в Единой системе электронного документооборота государственных органов.
При отказе проверяемого субъекта получить акт о результатах проверки, Министерство или его территориальный орган направляет в адрес проверяемого субъекта акт о результатах проверки как служебную корреспонденцию через почтовую связь или посредством Единой системы электронного документооборота государственных органов.
25. В случае наличия замечаний и (или) возражений по результатам проверки руководитель проверяемого субъекта либо их представители излагают их в письменном виде в произвольной форме.
Замечания и (или) возражения прилагаются к акту о результатах проведения проверки, о чем делается соответствующая отметка в акте.
26. Акт о результатах проверки с материалами каждой проверки после ее завершения проверяющими лицами передаются руководству Министерства или его территориального органа в течении трех рабочих дней.
27. Руководством Министерства или его территориального органа по результатам рассмотрения материалов и акта о результатах проверки принимаются следующие решения:
1) о направлении в адрес руководителя проверяемого субъекта (или его вышестоящего органа) письма с рекомендациями об устранении выявленных нарушений, причин и условий, способствующих их совершению, внесении соответствующих изменений и (или) дополнений в стандарты и регламенты государственных услуг, оптимизации процессов оказания государственных услуг, привлечении к ответственности виновных лиц, принятии мер по восстановлению нарушенных прав, свобод и законных интересов услугополучателя и информировании Министерства или его территориального органа о результатах рассмотрения к соответствующему сроку (далее – письмо с рекомендациями);

8) тексерудің нәтижелері туралы, анықталған бұзушылықтар туралы фактілер болса, олардың сипаты туралы мәліметтер;
9) мемлекеттік қызметтерді сапасыз көрсетудің, Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының талаптары орындалмауының себептерін талдау;
10) тексеру парағының атауы және бұзушылықтар табылған талаптардың тармақтары;
11) тексерілетін субъект өкілінің, сондай-ақ тексеру жүргізу кезінде болған адамдардың актімен танысқаны туралы немесе танысудан бас тартқаны туралы мәліметтер, олардың қолы немесе қол қоюдан бас тартқаны;
12) тексеруді жүргізген лауазымды адамның (адамдардың) қолы көрсетіледі.
23. Тексеруді тағайындау туралы актіде көрсетілген тексеруді аяқтау мерзімінен кешіктірмей, тексерілетін субъектіге тексерудің нәтижелері туралы актінің тапсырылған күні тексеру мерзімінің аяқталғаны болып есептеледі.
24. Тексерілетін субъект тексерудің нәтижелері туралы актіге қол қоюдан бас тартқан жағдайда, тексеруші адам (адамдар) еркін нысанда тиiстi хаттама жасап, ол актінің бiр данасымен қоса тексерілетін субъектінің кеңсесiне беріп, актінің екiншi данасына ұсынылған материалдарды тiркеу туралы хат-хабарлардың кiрiс журналында немесе Мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде белгi соқтырып алады.
Тексерілетін субъект тексерудің нәтижелері туралы актіні алудан бас тартқан жағдайда, тексерудің нәтижелері туралы актіні Министрлік немесе оның аумақтық органы тексерілетін субъектінің атына қызмет бабындағы хат-хабар ретiнде пошта байланысы немесе Мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы жолдайды.
25. Тексеру нәтижесі бойынша ескертулер және (немесе) қарсылықтар болған жағдайда, оларды тексерілетін субъектінің басшысы немесе олардың өкілдері еркін нысанда жазбаша түрде баяндайды.
Ескертулер және (немесе) қарсылықтар тексеру жүргiзудiң нәтижелерi туралы актiге қоса берiледi, актіге бұл туралы тиiстi белгi қойылады.
26. Әрбiр тексеру аяқталғаннан кейiн тексеруші адамдар тексерудің нәтижелері туралы актіні материалдарымен қоса Министрліктің немесе оның аумақтық органының басшылығына үш жұмыс күні ішінде бередi.
27. Министрліктің немесе оның аумақтық органының басшылығы тексерудiң нәтижелері туралы акт пен материалдарды қарау нәтижесi бойынша мынадай:
1) тексерілетін субъект басшысының (немесе оның жоғары органы) атына анықталған бұзушылықтарды, оларға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою, мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттеріне тиісті өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу, мемлекеттік қызметтер көрсету процестерін оңтайландыру, кінәлі адамдарды жауапкершілікке тарту, көрсетілетін қызметті алушының бұзылған құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қалпына келтіру бойынша шаралар қабылдау және тиiстi мерзiмге қараудың нәтижелерi туралы Министрлікке немесе оның аумақтық органына хабардар ету туралы ұсынымдар бар хат (бұдан әрі – ұсынымдар бар хат) жолдау туралы;

2) о принятии к сведению информации, содержащейся в акте и представленных материалах.
При обнаружении в действиях должностных лиц проверяемых субъектов признаков уголовного или административного правонарушения либо признаков дисциплинарного проступка, дискредитирующих государственную службу, руководством Министерства или его территориального органа принимаются меры по направлению материалов проверки в соответствующие органы.
28. Письмо с рекомендациями, подлежащее обязательному рассмотрению, направляется в адрес руководителя проверяемого субъекта за подписью руководства Министерства или руководителей его территориальных органов, или лиц, их замещающих в течение трех рабочих дней со дня рассмотрения руководством Министерства или руководителей его территориальных органов материалов и акта о результатах проверки.
29. Проверяющее лицо (лица) обеспечивает конфиденциальность информации, полученной в результате проведения проверки и составляющей коммерческую, налоговую или иную охраняемую законом тайну, за исключением случаев, предусмотренных законами Республики Казахстан.
30. По выявленным в результате проверки нарушениям проверяемый субъект не позднее трех рабочих дней при отсутствии замечаний и (или) возражений предоставляет на согласование руководству Министерства или его территориального органа, проводившего проверку, план мероприятий по устранению выявленных нарушений и исполнению рекомендаций (далее – План мероприятий).
31. План мероприятий содержит перечень мер проверяемого субъекта по устранению выявленных нарушений и исполнению рекомендаций с указанием ответственных исполнителей, сроков исполнения и формы завершения.
32. Проверяемый субъект в сроки, указанные в письме с рекомендациями, представляет в Министерство или его территориальный орган, проводившее проверку, информацию по исполнению Плана мероприятий и копии подтверждающих документов о привлечении к ответственности виновных лиц.
33. Если по выявленным в результате проверки нарушениям проверяемый субъект не принял меры по их устранению, Министерство или его территориальный орган, проводившие проверку, в пределах полномочий, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, вносит в вышестоящий государственный орган или должностному лицу акт о результатах проверки, рекомендации о рассмотрении ответственности лиц, не принявших соответствующие меры, и информирует о подобных фактах органы прокуратуры и иные государственные органы Республики Казахстан, а также обращается с исковым заявлением в суды Республики Казахстан.

2) актіде және ұсынылған материалдарда баяндалған ақпаратты назарға алу туралы шешiм қабылдайды.
Тексерілетін субъектілердің лауазымды адамдарының әрекеттерінде қылмыстық немесе әкімшілік құқық бұзушылық белгілері немесе мемлекеттік қызметке кір келтiретін тәртіптік теріс қылықтардың белгілері табылған жағдайда, Министрліктің немесе оның аумақтық органының басшылығы тексеру материалдарын тиісті органдарға жолдау бойынша шараларды қабылдайды.
28. Міндетті түрде қаралуға тиіс ұсынымдар бар хат тексерілетін субъектінің басшысына Министрлік басшылығының немесе оның аумақтық органдарының басшыларының немесе оларды алмастыратын адамдардың қолдарымен Министрлік басшылығы немесе оның аумақтық органдарының басшылары тексеру нәтижелері туралы актіні және материалдарды қараған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жолданады.
29. Тексеруші адам (адамдар) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларды қоспағанда, тексеру жүргізу нәтижесінде алынған және коммерциялық, салықтық немесе заңмен қорғалатын өзге де құпия болып табылатын ақпаратты жария етпеуді қамтамасыз етеді.
30. Тексеру нәтижесінде анықталған бұзушылықтар бойынша тексерілетін субъект ескертулер және (немесе) қарсылықтар болмаған жағдайда, үш жұмыс күнінен кешіктірмей, Министрліктің немесе оның тексеру жүргізген аумақтық органының басшылығына анықталған бұзушылықтарды жою және ұсынымдарды орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) келісуге ұсынады.
31. Іс-шаралар жоспары тексерілетін субъектінің жауапты адамдарды, орындалу мерзімін және аяқталу нысанын көрсете отырып, анықталған бұзушылықтарды жою және ұсынымдарды орындау бойынша шараларының тізбесін қамтиды.
32. Тексерілетін субъект ұсынымдар бар хатта көрсетілген мерзімдерде Министрлікке немесе оның тексеру жүргізген аумақтық органына Іс-шаралар жоспарын орындау бойынша ақпаратты және кінәлі адамдарды жауапкершілікке тарту туралы растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
33. Егер тексеру нәтижесінде анықталған бұзушылықтар бойынша тексерілетін субъект оларды жою бойынша шаралар қабылдамаған жағдайда, Министрлік немесе оның тексеру жүргізген аумақтық органы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өкілеттіліктер шегінде жоғарыда тұрған мемлекеттік орган немесе лауазымды адамға тексеру нәтижелері туралы актіні, тиісті шараларды қабылдамаған адамдардың жауапкершілігін қарау туралы ұсыным енгізеді және осындай фактілер туралы прокуратура органдарын және Қазақстан Республикасының өзге де мемлекеттiк органдарын хабардар етеді, сондай-ақ Қазақстан Республикасының соттарына талап қою арызымен жүгінеді.

Параграф 2. Порядок проведения мониторинга соблюдения
законодательства Республики Казахстан в сфере оказания
государственных услуг
34. Мониторинг соблюдения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг осуществляется Министерством и его территориальными органами путем анализа:
1) сведений, отраженных в ИС "Мониторинг", в разрезе услугодателей и государственных услуг, в том числе по нарушениям сроков оказания государственных услуг;
2) информации, предоставляемой проверяемыми субъектами в рамках внутреннего контроля ежеквартально до 7 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
35. Руководством Министерства или его территориального органа по результатам мониторинга соблюдения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг принимаются следующие решения:
1) о направлении в адрес руководителя проверяемого субъекта (или его вышестоящего органа) письма с рекомендациями об устранении выявленных по итогам мониторинга соблюдения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг нарушений, причин и условий, способствующих их совершению, привлечении к ответственности виновных лиц, принятии мер по восстановлению нарушенных прав, свобод и законных интересов услугополучателя и информировании Министерства или его территориального органа о результатах рассмотрения к соответствующему сроку;
2) о принятии к сведению информации, содержащейся в результатах внутреннего контроля.
В случае обнаружения в действиях должностных лиц проверяемых субъектов признаков уголовного или административного правонарушения либо признаков дисциплинарного проступка, дискредитирующих государственную службу, руководством Министерства или его территориального органа материалы проверки направляются в соответствующие органы.
3. Порядок проведения внутреннего контроля
36. Внутренний контроль за качеством оказания государственных услуг (далее – внутренний контроль) осуществляется в форме контрольного мероприятия и мониторинга качества оказания государственных услуг соответствующими структурными подразделениями центральных государственных и местных исполнительных органов, координирующими вопросы оказания государственных услуг.
37. Структурное подразделение центрального государственного органа, координирующее вопросы оказания государственных услуг, проводит внутренний контроль за качеством государственных услуг, оказываемых центральным государственным органом, его ведомствами, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется центральным государственным органом.

2-параграф. Қазақстан Республикасының мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының
сақталуына мониторинг жүргізудің тәртібі
34. Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының сақталуының мониторингі Министрлік және оның аумақтық органдары:
1) көрсетілетін қызметті берушілер және мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімінің бұзылуы бойынша "Мониторинг" АЖ-де көрсетілген мәліметтерді;
2) тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 7-нші күніне дейін ішкі бақылау шеңберінде тексерілетін субъектілер ұсынатын ақпаратты талдау арқылы жүзеге асырады.
35. Министрліктің немесе оның аумақтық органының басшылығы Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының сақталуының мониторингі нәтижелерi бойынша мынадай:
1) тексерілетін субъект басшысының (немесе оның жоғары органының) атына Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының сақталуының мониторингі қорытындылары бойынша анықталған бұзушылықтарды, оларға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою, кінәлі адамдарды жауапкершілікке тарту, көрсетілетін қызметті алушының бұзылған құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қалпына келтіру бойынша шаралар қабылдау туралы ұсынымдар бар хат жолдау және тиiстi мерзiмге қарау нәтижелерi туралы Министрлікті немесе оның аумақтық органын хабардар ету туралы;
2) ішкі бақылау нәтижелеріндегі ақпаратты назарға алу туралы шешiм қабылдайды.
Тексерілетін субъектілердің лауазымды адамдарының әрекеттерінде қылмыстық немесе әкімшілік құқық бұзушылық белгілері немесе мемлекеттік қызметке кір келтiретін тәртіптік теріс қылықтардың белгілері табылған жағдайда, Министрліктің немесе оның аумақтық органының басшылығы тексеру материалдарын тиісті органдарға жолдайды.
3. Ішкі бақылау жүргізудің тәртібі
36. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылауды (бұдан әрі – ішкі бақылау) орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелерін үйлестіретін тиісті құрылымдық бөлімшелері бақылау іс-шарасы және мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының мониторингі нысанында жүзеге асырады.
37. Орталық мемлекеттік органның мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелерін үйлестіретін құрылымдық бөлімшесі орталық мемлекеттік орган, оның ведомстволары, ведомстволық бағынысты ұйымдары, сондай-ақ қызметін үйлестіруді орталық мемлекеттік орган жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтердің сапасына ішкі бақылау жүргізеді.

38. Структурное подразделение местного исполнительного органа, координирующее вопросы оказания государственных услуг, проводит внутренний контроль за качеством государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами соответствующей административно-территориальной единицы, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется местным исполнительным органом.
Параграф 1. Порядок проведения контрольного мероприятия
39. Контрольным мероприятием является комплекс взаимосвязанных контрольных действий, осуществляемых структурным подразделением центральных государственных и местных исполнительных органов, ответственных за проведение внутреннего контроля на предмет соблюдения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг и иного законодательства Республики Казахстан с целью выявления, устранения и недопущения нарушений объектами контроля.
40. Документами, служащими основанием для проведения контрольного мероприятия, являются:
план контрольных мероприятий, утверждаемый на год приказом руководства центрального государственного и (или) местного исполнительного органа не позднее 25 декабря года, предшествующего планируемому;
приказ (решение) руководства центрального государственного и (или) местного исполнительного органа о назначении контрольного мероприятия по результатам мониторинга качества оказания государственных услуг.
41. В плане контрольных мероприятий указывается перечень вопросов и объектов, подлежащих контролю, сроки проведения, формы завершения и ответственные исполнители контрольных мероприятий.
42. Срок проведения контрольного мероприятия устанавливается
с учетом объема предстоящих работ, поставленных задач и количества объектов, и не должен превышать тридцати календарных дней.
43. При наличии объективных причин, срок проведения контрольного мероприятия продлевается на основании приказа руководства центрального государственного и (или) местного исполнительного органа по мотивированному представлению структурного подразделения, ответственного за проведение внутреннего контроля, на срок не более тридцати календарных дней.
44. Перед началом проведения контрольного мероприятия сотрудник структурного подразделения, ответственный за проведение внутреннего контроля (далее – ответственный исполнитель), извещает в письменном виде объект контроля не позднее трех рабочих дней до начала проведения контрольного мероприятия.
45. Началом проведения контрольного мероприятия считается дата вручения объекту контроля приказа о назначении контрольного мероприятия.

38. Жергілікті атқарушы органның мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселесін үйлестіретін құрылымдық бөлімшесі тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті атқарушы органдары, ведомстволық бағынысты ұйымдары, сондай-ақ қызметін үйлестіруді жергілікті атқарушы орган жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтердің сапасына ішкі бақылау жүргізеді.
1-параграф. Бақылау іс-шарасын жүргізудің тәртібі
39. Бақылау іс-шарасы бақылау объектілерінің бұзушылықтарын анықтау, жою және оларға жол бермеу мақсатында орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының және Қазақстан Республикасының өзге заңнамасының сақталу бойынша ішкі бақылау жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшесі жүзеге асыратын өзара байланысты бақылау іс-қимылдарының кешені болып табылады.
40. Бақылау іс-шараларын жүргізуге негіз болып табылатын құжаттар:
жоспарланатын жылдан алдыңғы жылдың 25 желтоқсанынан кешіктірмей, орталық мемлекеттік және (немесе) жергілікті атқарушы орган басшылығының бұйрығымен бір жылға бекітілетін бақылау іс-шараларының жоспары;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының мониторингі нәтижелері бойынша орталық мемлекеттік және (немесе) жергілікті атқарушы орган басшылығының бақылау іс-шарасын тағайындау туралы бұйрығы.
41. Бақылау іс-шаралары жоспарында бақылауға жататын мәселелер мен объектілердің тізбесі, жүргізу мерзімдері, аяқтау нысандары және бақылау іс-шараларына жауапты орындаушылар көрсетіледі.
42. Бақылау іс-шарасын жүргізудің мерзімі алдағы жұмыстардың көлемі, қойылған міндеттер мен объектілер саны ескеріле отырып белгіленеді және күнтізбелік отыз күннен аспауға тиіс.
43. Объективті себептер болған жағдайда, бақылау іс-шарасының мерзімі ішкі бақылау жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшенің дәлелді ұсынысы бойынша орталық мемлекеттік және (немесе) жергілікті атқарушы орган басшылығының бұйрығы негізінде күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімге ұзартылады.
44. Бақылау іс-шарасын жүргізуден бұрын ішкі бақылауды жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері (бұдан әрі – жауапты орындаушы) бақылау іс-шарасын жүргізу басталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей бақылау объектісін жазбаша түрде хабардар етеді.
45. Бақылау іс-шарасының басталу мерзімі бақылау объектісіне бақылау іс-шарасын тағайындау туралы бұйрықты беру күні болып есептеледі.

46. При проведении контрольного мероприятия ответственные исполнители:
1) запрашивают и получают в установленные ими сроки от объектов контроля необходимые документы, справки, устные и письменные объяснения по вопросам, связанным с проведением контрольного мероприятия;
2) беспрепятственно знакомятся с документацией объектов контроля, относящейся к вопросам контрольного мероприятия, с учетом соблюдения требований законодательства о государственных секретах и иной охраняемой законом тайны;
3) используют сведения о государственных услугах, оказанных в электронной форме, о нарушениях сроков оказания государственных услуг, отраженные ИС "Мониторинг", о поступивших жалобах по вопросам оказания государственных услуг с результатами их рассмотрения;
4) осуществляет иные действия, входящие в компетенцию структурного подразделения, ответственного за проведение внутреннего контроля.
47. В случае необходимости к проведению контрольного мероприятия привлекаются эксперты, экспертные организации и специалисты, не состоящие в гражданско-правовых и трудовых отношениях с объектом контроля.
48. По завершению контрольного мероприятия ответственными исполнителями составляется и подписывается акт контрольного мероприятия в двух экземплярах.
Один экземпляр акта контрольного мероприятия предоставляется руководителю объекта контроля для ознакомления не позднее срока завершения контрольного мероприятия, указанного в приказе о его назначении. В случае отказа от ознакомления в акте контрольного мероприятия делается отметка об отказе.
Отказ в ознакомлении не является препятствием для дальнейшей реализации материалов контрольного мероприятия.
49. В акте о результатах контроля указываются:
1) дата, время и место составления акта;
2) наименование объекта контроля в отношении которого проводилось контрольное мероприятие, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность представителя (представителей) объекта контроля, присутствовавшего при проведении контрольного мероприятия;
3) дата и номер приказа о назначении контрольного мероприятия, на основании которого проведено контрольное мероприятие;
4) фамилия, имя и отчество (при его наличии) и должность ответственных исполнителей, проводивших контрольное мероприятие;
5) дата, место и период проведения контрольного мероприятия;
6) анализ деятельности объекта контроля;
7) сведения о результатах контрольного мероприятия, при наличии – факты о выявленных нарушениях;
8) анализ причин некачественного оказания государственных услуг, неисполнения требований законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг с указанием последствий;

46. Бақылау іс-шарасын жүргізу кезінде жауапты орындаушылар:
1) олар белгілеген мерзімде бақылау объектілерінен бақылау іс-шарасын жүргізуге байланысты мәселелер бойынша қажетті құжаттарды, анықтамаларды, ауызша және жазбаша түсініктемелерді сұратады және алады;
2) мемлекеттік құпия туралы заңнаманы және заңмен қорғалатын өзге де құпияларды сақтауды ескере отырып, бақылау объектісінің бақылау іс-шарасының мәселелеріне қатысты құжаттамасымен кедергісіз танысады;
3) электрондық нұсқада көрсетілген мемлекеттік қызметтер туралы, "Мониторинг" АЖ-де көрсетілген мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдерінің бұзылуы туралы, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселесі бойынша келіп түскен шағымдар және оларды қарау нәтижелері туралы мәліметтерді пайдаланады;
4) ішкі бақылау жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшенің құзыретіне кіретін өзге де әрекеттерді жүзеге асырады.
47. Қажет болған жағдайда, бақылау іс-шарасын жүргізуге бақылау объектісімен азаматтық-құқықтық және еңбек қатынастарында тұрмайтын сарапшылар, сараптама ұйымдары және мамандар тартылады.
48. Бақылау іс-шарасы аяқталған соң жауапты орындаушылар бақылау іс-шарасының актісін екі данада жасайды және оған қол қояды.
Бақылау іс-шарасы актісінің бір данасы бақылау іс-шарасын тағайындау туралы бұйрықта көрсетілген аяқталу мерзімінен кешіктірмей, бақылау объектісінің басшысына таныстыру үшін ұсынылады. Танысудан бас тартқан жағдайда, бақылау іс-шарасының актісінде бас тартқаны туралы белгі қойылады.
Танысудан бас тарту бақылау іс-шарасының материалдарын одан әрі іске асыру үшін кедергі болып табылмайды.
49. Бақылау нәтижелері туралы актіде:
1) актінің жасалған күні, уақыты және орны;
2) бақылау іс-шарасы жүргізілген бақылау объектісінің атауы, бақылау объектісінің бақылау іс-шарасын жүргізу кезінде болған өкілінің (өкілдерінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы;
3) оның негізінде бақылау іс-шарасы жүргізілген, бақылау іс-шарасын тағайындау туралы бұйрықтың жасалған күні мен нөмірі;
4) бақылау іс-шарасын жүргізген жауапты орындаушылардың тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы;
5) бақылау іс-шарасының жүргізілген күні, орны және кезеңі;
6) бақылау объектісінің қызметін талдау;
7) бақылау іс-шарасының нәтижелері туралы, анықталған бұзушылықтар фактілері болса, олар туралы мәліметтер;
8) мемлекеттік қызметтерді сапасыз көрсетудің, Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасы талаптарының орындалмауының себептерін талдау;

9) рекомендации по устранению выявленных нарушений, причин и условий, способствующих их совершению с указанием сроков исполнения, а также по улучшению внутренних процедур в целях повышения качества оказания государственных услуг;
10) рекомендации по привлечению к ответственности лиц, виновных в совершении нарушений законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг, в случае выявления фактов таких нарушений;
11) сведения об ознакомлении или об отказе в ознакомлении с актом руководителя объекта контроля, а также лиц, присутствовавших при проведении контрольного мероприятия, их подписи или отказ от подписи;
12) подпись ответственных исполнителей, проводивших контрольное мероприятие.
При выявлении фактов нарушений законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг к материалам контрольного мероприятия приобщаются подтверждающие их документы, справки, заверенные надлежащим образом копии документов, а также письменные объяснения должностных лиц, имеющих к ним отношение, исходя из их функциональных обязанностей.
50. Руководитель объекта контроля в течение трех рабочих дней со дня представления на ознакомление акта контрольного мероприятия:
при согласии с результатами контрольного мероприятия – подписывает оба экземпляра акта контрольного мероприятия;
при несогласии с результатами контрольного мероприятия – направляет структурному подразделению, ответственному за проведение внутреннего контроля, возражения к акту контрольного мероприятия в произвольной форме.
Возражения прилагаются к акту контрольного мероприятия, о чем делается соответствующая отметка в акте.
51. Структурное подразделение, ответственное за проведение внутреннего контроля, в течение 7 рабочих дней со дня завершения контрольного мероприятия представляет материалы и акты контрольного мероприятия руководителю государственного органа.
52. По результатам рассмотрения материалов и акта контрольного мероприятия принимается одно из следующих решений:
1) о направлении в адрес руководителя объекта контроля письма
с рекомендациями об устранении выявленных нарушений, причин и условий, способствующих их совершению, улучшении внутренних процедур оказания государственных услуг, внесении соответствующих изменений и (или) дополнений в стандарты и регламенты государственных услуг, оптимизации процессов оказания государственных услуг, привлечении к ответственности лиц, виновных в нарушении законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг (далее – письмо с рекомендациями);

9) орындау мерзімдерін көрсете отырып, анықталған бұзушылықтарды, оларға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру мақсатында ішкі ресімдерді жақсарту бойынша ұсынымдар;
10) Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының бұзылу фактілері анықталған жағдайда бұзушылықты жасаған кінәлі адамдарды жауапкершілікке тарту бойынша ұсынымдар;
11) бақылау объектісі басшысының актімен танысқаны немесе танысудан бас тартқаны, сондай-ақ бақылау іс-шарасын жүргізу кезінде болған адамдардың қолдары немесе қол қоюдан бас тартқаны туралы мәліметтер;
12) бақылау іс-шарасын жүргізген жауапты адамдардың қолдары көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының бұзылу фактілері анықталған жағдайда, бақылау іс-шарасы материалдарына олардың құжаттары, анықтамалары, құжаттардың тиісті түрде расталған көшірмелері, сондай-ақ оларға қатысы бар лауазымды адамдардың функционалдық міндеттеріне байланысты олардың жазбаша түсініктемелері қоса тіркеледі.
50. Бақылау объектісінің басшысы бақылау іс-шарасының актісі таныстырылуға ұсынылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде:
бақылау іс-шарасының нәтижесімен келіскен жағдайда – бақылау іс-шарасы актісінің екі данасына да қол қояды;
бақылау іс-шарасының нәтижесімен келіспеген жағдайда – ішкі бақылау жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшеге бақылау іс-шарасының актісіне еркін түрде қарсылықтарын жолдайды.
Қарсылықтар бақылау іс-шарасының актісіне қоса тіркеледі, ол туралы актіде тиісті белгі қойылады.
51. Ішкі бақылау жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімше бақылау іс-шарасы аяқталғаннан кейін 7 жұмыс күні ішінде мемлекеттік органның басшысына бақылау іс-шарасының материалдары мен актісін ұсынады.
52. Бақылау іс-шарасының материалдары мен актісін қарау нәтижесі бойынша келесі шешімдердің бірі:
1) бақылау объектісі басшысының атына анықталған бұзушылықтарды, оларға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою, мемлекеттік қызметтер көрсетудің ішкі ресімдерін жақсарту, мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттеріне тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу, мемлекеттік қызметтерді көрсету процестерін оңтайландыру, Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының бұзылуына кінәлі адамдарды жауапкершілікке тарту туралы ұсынымдар бар хат (бұдан әрі – ұсынымдар бар хат) жолдау туралы;

2) о принятии к сведению информации, содержащейся в материалах и акте контрольного мероприятия, в случае отсутствия рекомендаций.
53. В случае, предусмотренном подпунктом 1) пункта 52 настоящих Правил, объект контроля не позднее трех рабочих дней со дня получения письма с рекомендациями предоставляет на согласование руководству структурного подразделения, ответственного за проведение внутреннего контроля, план мероприятий по устранению выявленных нарушений и исполнению рекомендаций (далее – План мероприятий).
54. План мероприятий содержит перечень мер объекта контроля по устранению выявленных нарушений и исполнению рекомендаций с указанием ответственных исполнителей, сроков исполнения и формы завершения.
55. Объект контроля в сроки, указанные в письме с рекомендациями, представляет в структурное подразделение, ответственное за проведение внутреннего контроля, информацию по исполнению Плана мероприятий и копии подтверждающих документов о привлечении к ответственности лиц, виновных в нарушении законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг.
Параграф 2. Порядок проведения мониторинга
качества оказания государственных услуг
56. Мониторинг качества оказания государственных услуг проводится ежеквартально структурным подразделением центральных государственных и местных исполнительных органов, ответственных за проведение внутреннего контроля, и включает:
1) анализ размещения проектов стандартов государственных услуг для публичного обсуждения, отчетов о завершении публичного обсуждения (для центральных государственных органов), отчетов о деятельности по вопросам оказания государственных услуг на веб-портале "электронного правительства", официальном интернет-ресурсе государственного органа;
2) анализ наличия утвержденных стандартов (для центральных государственных органов) и регламентов государственных услуг, соблюдения сроков их утверждения, размещения на веб-портале "электронного правительства", официальном интернет-ресурсе государственного органа;
3) анализ необходимости актуализации стандартов и регламентов государственной услуги;
4) анализ законодательства на предмет выявления и/или исключения государственных услуг;
5) анализ актуальности информации о порядке оказания государственных услуг в Едином контакт-центре по вопросам оказания государственных услуг, в местах оказания государственных услуг, веб-портале "электронного правительства", официальном интернет-ресурсе государственного органа;
6) анализ бизнес-процессов оказания государственных услуг;

2) ұсынымдар болмаған жағдайда, бақылау іс-шарасының материалдары мен актісіндегі ақпаратты назарға алу туралы шешім қабылданады.
53. Осы Қағидалар 52-тармағының 1) тармақшасында көзделген жағдайда, бақылау объектісі ұсынымдар бар хатты алғаннан кейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей, ішкі бақылау жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшенің басшылығына анықталған бұзушылықтарды жою және ұсынымдарды орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) қарауға ұсынады.
54. Іс-шаралар жоспары бақылау объектісінің жауапты орындаушыларды, орындалу мерзімдерін және аяқталу нысандарын көрсете отырып, анықталған бұзушылықтарды жою және ұсынымдарды орындау бойынша шаралар тізбесін қамтиды.
55. Бақылау объектісі ұсынымдар бар хатта көрсетілген мерзімдерде ішкі бақылау жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшеге Іс-шаралар жоспарын орындау бойынша ақпаратты және Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының бұзылуына кінәлі адамдардың жауапкершілікке тартылғаны туралы құжаттардың расталған көшірмелерін ұсынады.
2-параграф. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының мониторингі
56. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының мониторингін орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың ішкі бақылау жүргізуге жауапты құрылымдық бөлімшелері тоқсан сайын жүргізеді және мыналарды:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жобаларын жария талқылау үшін орналастыруды, жария талқылаудың аяқталуы туралы есептерді (орталық мемлекеттік органдар үшін), мемлекеттік қызметтерді "электрондық үкімет" веб-порталында, мемлекеттік органның ресми интернет-ресурсында көрсету мәселелері бойынша қызмет туралы есептерді талдауды;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бекітілген стандарттарының (орталық мемлекеттік органдар үшін) және регламенттерінің болуы, оларды бекіту мерзімдерінің сақталуын, оларды "электрондық үкімет" веб-порталында, мемлекеттік органның ресми интернет-ресурсында орналасуын талдауды;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының және регламенттерінің өзектендіру қажеттігін талдауды;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді табу және/немесе жою бойынша заңнаманы талдауды;
5) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығында, мемлекеттік қызметтер көрсетілетін орындарда, "электрондық үкімет" веб-порталында, мемлекеттік органның ресми интернет-ресурсында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің тәртібі туралы ақпараттың өзектілігін талдауды;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бизнес-процесін талдауды;

7) анализ соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг;
8) выявление фактов отказа в оказании государственной услуги по основаниям, не предусмотренным законами Республики Казахстан, а также нормативными правовыми актами при выдаче разрешений второй категории, истребования от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, либо предоставление которых не регламентировано стандартом государственной услуги;
9) анализ наличия необходимых условий для лиц с ограниченными возможностями при получении ими государственных услуг;
10) анализ внесения данных о стадии оказания государственной услуги в ИС "Мониторинг";
11) анализ итогов общественного мониторинга качества оказания государственных услуг;
12) обращение в государственные органы за дополнительной информацией, необходимой для проведения мониторинга качества оказания государственных услуг;
13) рассмотрение жалоб и обращений услугополучателей по вопросам оказания государственных услуг с проведением их анализа.
57. По итогам мониторинга качества оказания государственных услуг структурное подразделение, ответственное за внутренний контроль, вырабатывает рекомендации по:
1) совершенствованию бизнес-процессов оказания государственных услуг, в том числе по их автоматизации, оптимизации и переводу на оказание через Госкорпорацию;
2) внесению изменений и (или) дополнений в Реестр государственных услуг, стандартам и регламентам государственных услуг;
3) устранению выявленных фактов несоблюдения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг;
4) проведению контрольных мероприятий по фактам нарушений законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг;
5) актуализации информации о порядке оказания государственных услуг в Едином контакт-центре по вопросам оказания государственных услуг, в местах оказания государственных услуг, веб-портале "электронного правительства", официальном интернет-ресурсе государственного органа;
6) проведению разъяснительных мероприятий по информированию услугополучателей о порядке оказания государственной услуги;
7) обеспечению повышения квалификации сотрудников по оказанию государственных услуг.
58. Рекомендации по итогам мониторинга качества оказания государственных услуг вносятся на рассмотрение и одобрение руководства государственного органа для последующего направления услугодателям с указанием срока информирования о принятых мерах по исполнению рекомендаций.

7) Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасы талаптарының сақталуын талдауды;
8) Қазақстан Республикасы заңдарында, сондай-ақ екінші санаттағы рұқсатты беру кезінде нормативтік құқықтық актілерде көзделмеген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту, көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды не мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында реттелмеген құжаттарды талап ету фактілерін анықтауды;
9) мүмкіндіктері шектеулі адамдардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алуы кезінде оларға қажетті жағдайдың болуын талдауды;
10) "Мониторинг" АЖ-ге мемлекеттік қызметті көрсету кезеңі туралы деректерді енгізуді талдауды;
11) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының қоғамдық мониторингінің қорытындыларын талдауды;
12) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына қоғамдық мониторинг жүргізу үшін қажетті қосымша ақпарат алу үшін мемлекеттік органға өтінішті;
13) көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша шағымдары мен арыздарын қарауды және оларға талдау жүргізуді қамтиды.
57. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының қоғамдық мониторингінің қорытындысы бойынша ішкі бақылауға жауапты құрылымдық бөлімше:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бизнес-процестерін жетілдіру, оның ішінде оларды автоматтандыру, оңтайландыру және Мемлекеттік корпорация арқылы оларды көрсетуге көшіру;
2) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне, мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттеріне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу;
3) Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасы сақталмауының анықталған фактілерін жою;
4) Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының бұзылу фактілері бойынша бақылау іс-шараларын жүргізу;
5) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығында, мемлекеттік қызметтер көрсетілетін орындарда, "электрондық үкімет" веб-порталында, мемлекеттік органның ресми интернет-ресурсында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің тәртібі туралы ақпараттың өзектілігі;
6) көрсетілетін қызметті алушыларды мемлекеттік қызметтерді көрсетудің тәртібі туралы ақпараттандыру бойынша түсіндірме іс-шараларын жүргізу;
7) қызметкерлердің мемлекеттік қызметтер көрсету бойынша біліктілігін арттыруды қамтамасыз ету бойынша ұсынымдарды әзірлейді.
58. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының қоғамдық мониторингінің қорытындысы бойынша ұсынымдар оларды орындау бойынша шараларды қабылдау туралы ақпараттандыру мерзімін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыларға жіберу үшін мемлекеттік органның басшылығына келісуге және мақұлдауға енгізіледі.

Параграф 3. Предоставление в Министерство и его территориальные
органы отчетов о работе по внутреннему контролю
59. Отчет о работе по внутреннему контролю с приложением аналитической справки по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам ежеквартально до 7 числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляют:
центральные государственные органы – в Министерство;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств – в территориальные органы Министерства.
Отчет содержит итоги внутреннего контроля за качеством государственных услуг, оказываемых центральным государственным органом, его ведомствами, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется центральным государственным органом.
60. Отчет о работе по внутреннему контролю с приложением аналитической справки по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам местные исполнительные органы предоставляют в Министерство и его территориальные органы ежеквартально до 7 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Отчет содержит итоги внутреннего контроля за качеством государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется местными исполнительными органами.
61. Представленный отчет о работе по внутреннему контролю подлежит корректировке Министерством или его территориальными органами по итогам четвертого квартала отчетного года только в случае предоставления центральным государственным или местным исполнительным органом подтверждающих материалов о необходимости корректировки.
62. Отчет в обязательном порядке заполняется полностью, пропущенные, незаполненные ячейки формы отчета не допускаются. В случае отсутствия сведений, в соответствующей ячейке ставится знак "–".
63. Аналитическая справка к отчету сопровождается соответствующими материалами (копии приказов, протоколов, решений, писем, справок, служебных записок, фотоматериалы), подтверждающие сведения, указанные в отчетной форме о работе по внутреннему контролю.
4. Порядок предоставления аналитической информации в
Министерство его территориальными органами
64. В целях упорядочения работы территориальных органов Министерства ими ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляется аналитическая информация об итогах работы по вопросам оказания государственных услуг.

3-параграф. Министрлікке және оның аумақтық органдарына ішкі
бақылау бойынша жұмыс туралы есептерді ұсынудың тәртібі
59. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 7-нші күніне дейін талдамалық анықтаманы қоса отырып, ішкі бақылау бойынша жұмыс туралы есепті:
орталық мемлекеттік органдар Министрлікке;
орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелері Министрліктің аумақты органдарына ұсынады.
Есеп орталық мемлекеттік орган, оның ведомстволары, ведомстволық бағынысты ұйымдары, сондай-ақ қызметін үйлестіруді орталық мемлекекттік орган жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтер сапасын ішкі бақылаудың қорытындысын қамтиды.
60. Жергілікті атқарушы органдар осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ішкі бақылау бойынша жұмыс туралы есепті талдамалық анықтаманы қоса отырып, Министрлікке және оның аумақтық органдарына тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 7-нші күніне дейін ұсынады.
Есеп облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің жергілікті атқарушы органдары, ведомстволық бағынысты ұйымдардың, сондай-ақ қызметін үйлестіруді жергілікті атқарушы органдар жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтер сапасын ішкі бақылаудың қорытындысын қамтиды.
61. Ішкі бақылау бойынша жұмыс туралы ұсынылған есеп орталық мемлекеттік немесе жергілікті атқарушы органдар түзету қажеттігі туралы растайтын материалдарды ұсынған жағдайда ғана есептік жылдың төртінші тоқсанының қорытындысы бойынша Министрліктің және оның аумақтық органдарының түзетуіне жатады.
62. Есеп міндетті түрде толық толтырылады, нысанда қалдырып кеткен, толтырылмаған кесте ұяшығының болуына жол берілмейді. Мәліметтер болмаған жағдайда тиісті кесте ұяшығында "-" белгісі қойылады.
63. Есепке талдамалық анықтамаға ішкі бақылау бойынша жұмыс туралы есептік нысанда көрсетілген мәліметтерді растайтын тиісті материалдар (бұрықтардың, хаттамалардың, шешімдердің, хаттардың, анықтамалардың, қызметтік жазбалардың көшірмелері, фотоматериалдар) қоса беріледі.
4. Министрлікке оның аумақтық органдарының талдамалық ақпаратты ұсынуының тәртібі
64. Министрліктің аумақтық органдарының жұмысын реттеу мақсатында олар мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау жұмысының қорытындысы туралы талдамалық ақпаратты тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ыншы күніне дейін ұсынады.

65. Аналитическая информация содержит следующие сведения
за отчетный период:
1) основные параметры развития сферы оказания государственных услуг, а именно:
сведения о текущей ситуации в сфере оказания государственных услуг в курируемом регионе;
общее количество оказанных государственных услуг;
уровень востребованности государственных услуг;
иные сведения;
2) проблемные вопросы сферы оказания государственных услуг в курируемом регионе и меры по их решению, в том числе:
сведения о социально значимых проблемных вопросах по итогам анализа жалоб физических и юридических лиц на оказание государственных услуг;
карты нарушений в разрезе государственных услуг и административно-территориальных единиц курируемого региона;
наличие актуальной информации о порядке оказания государственных услуг в местах их предоставления, на интернет-ресурсах услугодателей, телефонах доверия;
сведения о качестве, полноте и достоверности предоставляемого территориальными подразделениями центральных государственных органов и их ведомств, местными исполнительными органами отчета о работе по внутреннему контролю;
сведения об имеющихся правовых коллизиях и пробелах
в законодательстве Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) результаты мероприятий государственного контроля, а именно:
информация о результатах проверок в отношении территориальных подразделений центральных государственных органов и их ведомств, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, подведомственных организаций по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
результаты перепроверок отчетных данных территориальных подразделений центральных государственных органов и их ведомств, местных исполнительных органов на основании системы оценки рисков: информация о выявленных несоответствиях по количеству нарушений сроков оказания государственных услуг, поступивших жалоб и другое;
выявленные в рамках ИС "Мониторинг" необоснованные отказы и нарушения сроков оказания государственных услуг и принятые по ним решения;
4) сведения о проведенной территориальным органом работе по повышению качества оказания государственных услуг, а именно:
информация о ходе реализации совместно с услугодателями мероприятий по повышению качества и достоверности предоставляемой информации в рамках внутреннего контроля, недопущению нарушений законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг;
направленные рекомендации по совершенствованию процедур оказания государственных услуг (в том числе по их автоматизации, оптимизации, переводу на оказание через Госкорпорацию, объединению в композитную услугу) со схематичным описанием бизнес-процессов;
направленные рекомендации по актуализации информации о порядке оказания государственных услуг в местах их предоставления, на интернет-ресурсах услугодателей, телефонах доверия в разрезе государственных услуг и услугодателей;
предложения по совершенствованию законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг, механизмов проведения государственного контроля, оценки качества оказания государственных услуг;
сведения о проведенных неправительственными организациями общественного мониторинга качества оказания государственных услуг;

65. Талдамалық ақпарат есептік кезеңдегі келесі мәліметтерді:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласын дамытудың негізгі сипаттамаларын, атап айтқанда:
жетекшілік ететін өңірде мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласының қазіргі жағдайы туралы мәліметтерді;
көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы санын;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің талап етілу деңгейі;
өзге де мәліметтерді;
2) жетекшілік ететін өңірде мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласының проблемалы мәселелерін және оларды шешу бойынша шараларды, оның ішінде:
жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге шағымдарын талдау қорытындысы бойынша әлеуметтік маңызы бар проблемалы мәселелер туралы мәліметтерді;
жетекшілік ететін әкімшілік-аумақтық бірлік және мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша бұзушылықтар картасын;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну орындарында, көрсетілетін қызметті берушілердің интернет-ресурстарында, сенім телефондарында олардың тәртібі туралы өзекті ақпараттың болуын;
орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақты бөлімшелері, жергілікті атқарушы органдар ұсынатын ішкі бақылау бойынша жұмыс туралы есептің сапасы, толықтығы және растығы туралы мәліметтерді;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасында бар құқықтық коллизиялар мен олқылықтар туралы мәліметтерді;
3) мемлекеттік бақылау шараларының нәтижелерін, атап айтқанда:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелеріне, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдеріне, ведомстволық бағынысты ұйымдарына қатысты тексеру нәтижелері туралы ақпаратты;
тәуекелдерді бағалау жүйесінің негізінде орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің, жергілікті атқарушы органдарының есептік деректерін қайта тексеру нәтижелерін, мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің, түскен шағымдардың саны және тағы басқа мәліметтері бойынша анықталған сәйкессіздіктері туралы ақпаратты;
"Мониторинг" АЖ-нің шеңберінде анықталған мемлекеттік қызметтер көрсетуден негізсіз бас тартқаны мен олардың мерзімдері бұзылғаны және олар бойынша қабылданған шараларды;
басқа да мәліметтерді;
4) аумақтық органның мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын арттыру бойынша жүргізген жұмысы туралы мәліметтерді, атап айтқанда:
сапаны және ішкі бақылау шеңберінде ұсынылатын ақпараттың растығын арттыру, Қазақстан Республикасы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының бұзылуына жол бермеу бойынша іс-шараларды көрсетілетін қызметті берушілермен бірлесіп жүзеге асырудың барысы туралы ақпаратты;
бизнес-процесін схемалық бейнелей отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің ресімін жетілдіру (оның ішінде оларды автоматтандыру, оңтайландыру, Мемлекеттік корпорация арқылы оларды көрсетуге көшіру, композиттік қызметке біріктіру бойынша) жолданған ұсынымдарды;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер және көрсетілетін қызметті берушілер бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсету орындарында, көрсетілетін қызметті берушілердің интернет-ресурстарында, сенім телефондарында оларды көрсетудің тәртібі туралы ақпаратты өзектендіру бойынша жолданған ұсынымдарды;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасын, мемлекеттік бақылауды жүргізу, көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасын бағалау тетігін жетілдіру бойынша ұсыныстарды;
үкіметтік емес ұйымдар жүргізген мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасының қоғамдық мониторингі туралы мәліметтерді;

предложения по включению услуг в Реестр государственных услуг, а именно сведения о соответствии функции государственного органа признакам государственных услуг по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и сведения о государственных услугах для их включения в Реестр государственных услуг по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
информация об итогах рассмотрения Общественными советами при органах местного государственного управления областей, г. Астана и г. Алматы проблемных вопросов в сфере оказания государственных услуг и предложений по их решению;
сведения о проведенных территориальными органами разъяснительных мероприятиях по повышению информированности услугополучателей о порядке оказания государственных услуг (конференции, семинары, совещания, акции, "круглые столы", брифинги, конференции, иные мероприятий по вопросам оказания государственных услуг).
5. Заключительные положения
66. Результаты государственного контроля используются при формировании итоговой оценки эффективности деятельности государственных органов по направлению "оказание государственных услуг".
67. Результаты государственного контроля опубликовываются Министерством, его территориальными органами, проверяемыми субъектами в средствах массовой информации и размещаются на их интернет-ресурсах в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам государственного
контроля за качеством оказания
государственных услуг
Форма
Отчет о работе
центрального государственного органа по внутреннему контролю
за качеством оказания государственных услуг
Отчетный период ___ квартал 20__ года
Индекс: 1-мк
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: центральные государственные органы с учетом
их ведомств, подведомственных организаций, а также физических и
юридических лиц, оказывающих государственные услуги, координация
деятельности которых осуществляется центральными государственными
органами.
Куда представляется форма: Министерство по делам государственной
службы Республики Казахстан и его территориальные органы по областям,
городам Астане и Алматы
Срок представления – один раз в квартал, не позднее 7 числа месяца,
следующего за отчетным периодом
№ п/п
Выполняемые мероприятия
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
Всего
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь

Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне қызметтерді енгізу бойынша ұсыныстарды, атап айтқанда осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысанда мемлекеттік орган функциясының мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің белгілеріне сәйкестігі туралы мәліметтерді және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оларды Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне қосу үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтерді;
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті мемлекеттік басқару органдарының жанындағы Қоғамдық кеңестер мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы өзекті мәселелерді және оларды шешу бойынша ұсыныстарды қарау қорытындысы туралы ақпаратты;
аумақтық органдардың көрсетілетін қызметті алушыларды мемлекеттік қызметтерді көрсетудің тәртібі туралы ақпараттандыруды жоғарылату бойынша түсіндірме іс-шараларын (конференциялар, семинарлар, кеңестер, акциялар, "дөңгелек үстелдер", брифингтер, мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің мәселелері бойынша өзге де іс-шаралар) жүргізгені туралы мәліметті қамтиды.
5. Қорытынды ережелер
66. Мемлекеттік бақылау нәтижелері "мемлекеттік қызмет көрсету" бағыты бойынша мемлекеттік органдардың қызмет тиімділігінің жыл сайынғы қорытынды бағасын шығаруда пайдаланылады.
67. Бақылау нәтижелерін Министрлік, оның аумақтық органдары, тексерілетін субъектілер бұқаралық ақпарат құралдарында жария етеді және олардың интернет-ресурстарында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес орналастырылады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету
сапасын мемлекеттік бақылау
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын ішкі
бақылау бойынша орталық мемлекеттік органның
жұмысы туралы есеп
Есептік кезең 20___ жылғы ___тоқсан
Индекс: 1-мқ
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалардың тобы: орталық мемлекеттік органдар олардың ведомстволарын, ведомстволық бағынысты ұйымдарын, сондай-ақ қызметін үйлестіруді орталық мемлекеттік органдар жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды ескере отырып
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі және оның облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары
Тапсыру мерзімі – тоқсанда бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 7-нші күнінен кешіктірмей
Р/р
Атқарылып жатқан шаралар
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
Барлығы
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан

1. Информация о результатах контрольных мероприятий 1
1.
Количество проведенных контрольных мероприятий, всего
из них:
1.1.
согласно утвержденному годовому плану контрольных мероприятий
1.2.
по результатам мониторинга качества оказания государственных услуг
2.
Количество объектов контрольных мероприятий, всего
из них:
2.1.
структурных подразделений и ведомств центрального государственного органа
2.2.
подведомственных организаций
2.3.
физических лиц, оказывающих государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2.4.
юридических лиц, оказывающих государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан (не являющихся государственными органами или подведомственными организациями)
3.
Количество выявленных нарушений, всего,
из них:
3.1.
факты нарушений сроков оказания государственных услуг
3.2.
факты оказания государственных услуг при отсутствии полного пакета документов, предусмотренного утвержденным стандартом государственной услуги
3.3.
факты отказа в оказании государственной услуги по основаниям, не предусмотренным законами Республики Казахстан
3.4.
факты истребования документов, не предусмотренных утвержденным стандартом государственной услуги
3.5.
факты нарушений иных требований законодательства в сфере оказания государственных услуг
4.
Количество нарушений, по итогам которых приняты меры по восстановлению нарушенных прав услугополучателей
5.
Количество лиц, восстановивших нарушенные права при получении государственных услуг
6.
Количество выявленных в ходе контрольных мероприятий нарушений сроков рассмотрения жалоб
7.
Количество наложенных дисциплинарных взысканий по итогам контрольных мероприятий, всего
из них:
7.1.
замечание
7.2.
выговор
7.3.
строгий выговор
7.4.
предупреждение о неполном служебном соответствии
7.5.
понижение в должности
7.6.
увольнение с занимаемой должности
8.
Количество лиц, привлеченных к дисциплинарной ответственности, всего
из них:
8.1.
сотрудники государственного органа
8.2.
сотрудники подведомственных организаций
8.3.
иные лица
9.
Количество выработанных рекомендаций по итогам контрольных мероприятий, всего
из них:
9.1.
исполненных
9.2.
неисполненных
2. Информация о результатах мониторинга качества оказания государственных услуг
10.
Общее количество видов государственных услуг в Реестре государственных услуг, всего
из них:
10.1.
включенных в Реестр государственных услуг в отчетном периоде, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
11.
Общее количество утвержденных стандартов государственных услуг
12.
Общее количество утвержденных регламентов государственных услуг
13.
Количество оказанных государственных услуг – всего,
из них:

1. Бақылау іс-шараларының нәтижелері туралы ақпарат
1.
Жүргізілген бақылау іс-шараларының саны, барлығы
олардың ішінде:
1.1.
бақылау іс-шараларының бекітілген жылдық жоспарына сәйкес
1.2.
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасы мониторингінің нәтижелері бойынша
2.
Бақылау іс-шаралары объектілерінің саны, барлығы,
олардың ішінде:
2.1.
орталық мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшелерінің және ведомстволарының саны
2.2.
ведомстволық бағынысты ұйымдардың саны
2.3.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсететін жеке тұлғалардың саны
2.4.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсететін заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдар немесе ведомстволық бағынысты ұйымдар болып табылмайтын) саны
3.
Анықталған бұзушылықтардың саны, барлығы,
олардың ішінде:
3.1.
мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімінің бұзылу фактілері
3.2.
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бекітілген стандартында көзделген құжаттардың толық топтамасы болмаған кезде мемлекеттік қызметті көрсету фактілері
3.3.
Қазақстан Республикасының заңдарында көзделмеген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту фактілері
3.4.
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бекітілген стандартында көзделмеген құжаттарды талап ету фактілері
3.5.
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнаманың өзге де талаптарының бұзылу фактілері
4.
Қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру бойынша шаралар қабылданған бұзушылықтардың саны
5.
Мемлекеттік қызметті алу кезінде бұзылған құқықтары қалпына келтірілген адамдардың саны
6.
Бақылау іс-шаралары барысында анықталған шағымдарды қарау мерзімдерінің бұзылының саны
7
Бақылау іс-шараларының қорытындысы бойынша қабылданған тәртіптік жазалардың саны, барлығы,
олардың ішінде:
7.1.
ескерту
7.2.
сөгіс
7.3.
қатаң сөгіс
7.4.
қызметке толық сәйкес еместігі туралы ескерту
7.5.
лауазымын төмендету
7.6.
атқаратын лауазымынан босату
8.
Тәртіптік жауапкершілікке тартылған адамдардың саны, барлығы,
олардың ішінде:
8.1.
мемлекеттік органның қызметкерлері
8.2.
ведомствоға бағынысты ұйымдардың қызметкерлері
8.3.
өзге адамдар
9.
Бақылау іс-шараларының қорытындысы бойынша әзірленген ұсыныстардың саны, барлығы,
олардың ішінде:
9.1.
орындалған
9.2.
орындалмаған
2. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасы мониторингінің нәтижелері туралы ақпарат
10.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміндегі мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрлерінің жалпы саны, барлығы,
олардың ішінде
10.1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне есептік кезеңде енгізілген, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
11.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бекітілген стандарттарының саны
12.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бекітілген регламенттерінің жалпы саны
13
Көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны – барлығы,
олардың ішінде:

13.1.
оказанных услугодателями (за исключением оказанных через Госкорпорацию) в бумажной форме, всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
13.2.
оказанных услугодателями (за исключением оказанных через Госкорпорацию) в бумажной форме, но которые могли быть оказаны через веб-портал "электронного правительства" и (или) Госкорпорацию, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
13.3.
оказанных через Госкорпорацию, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
13.4.
оказанных в электронном виде, всего,
из них:
13.4.1.
оказанных в электронном виде через веб-портал "электронное правительство"
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
13.4.2.
оказанных в электронном виде через ГБД "Е-лицензирование"
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
13.4.3.
оказанных в электронном виде через информационные системы услугодателя
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
14.
Количество отказов в оказании государственных услуг, всего
из них:
14.1.
количество необоснованных отказов
15.
Количество государственных услуг, оказанных с нарушением установленных сроков, всего,
в том числе:

13.1.
көрсетілетін қызметті берушілер (Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілгендерді қоспағанда) қағаз түрінде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны,
оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
13.2.
мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді "электрондық үкімет" веб-порталы және (немесе) Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету мүмкіндігі болса да, қызметті берушілермен (Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілгендерді қоспағанда) қағаз түрінде көрсетілгендер саны, барлығы,
оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
13.3.
Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны,
оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
13.4.
Электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, барлығы,
оның ішінде:
13.4.1.
электрондық түрде "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны,
оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
13.4.2.
электрондық түрде "Е-Лицензиялау" МДҚ арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны,
оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
13.4.3.
электрондық түрде көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйесі арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны,
оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
14.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту саны, барлығы, оның ішінде
14.1.
негізсіз бас тартудың саны
15.
Мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны – барлығы,
оның ішінде:

15.1.
оказанных с нарушением установленных сроков услугодателями (за исключением оказанных через Госкорпорацию) в бумажном виде, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
15.2.
оказанных с нарушением установленных сроков через Госкорпорацию, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
15.3.
оказанных с нарушением установленных сроков в электронном виде, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
16.
Количество жалоб на качество оказанных государственных услуг – всего,
в том числе:

15.1.
көрсетілетін қызметтерді берушілер (Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілгендерді қоспағанда) мерзімдерін бұзып көрсеткен қағаз түріндегі мемлекеттік қызметтердің саны,
оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
15.2.
Мемлекеттік корпорация арқылы мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны,
оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
15.3.
электронды түрде мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны,
оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
16.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың саны, барлығы,
оның ішінде:

16.1
Количество жалоб на качество государственных услуг, оказанных услугодателями (за исключением оказанных через Госкорпорацию) в бумажном виде, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
16.2
Количество жалоб на качество государственных услуг, оказанных через Госкорпорацию, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
16.3
Количество жалоб на качество государственных услуг, оказанных в электронном виде, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
17.
Источники поступления жалоб на качество оказания государственной услуги:

16.1
көрсетілетін қызметті беруші қағаз түрінде (Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілгендерді қоспағанда) көрсететін мемлекеттік қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың саны, барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
16.2
Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың саны,
барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
16.3
электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың саны, барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
17.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағым көздері:

18.2
оказанных через Госкорпорацию, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
18.3
оказанных в электронном виде, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
19.
Количество нарушений, по итогам которых приняты меры по восстановлению нарушенных прав услугополучателей
20.
Количество лиц, восстановивших нарушенные права при получении государственных услуг
21.
Количество проведенных разъяснительных мероприятий по повышению качества оказания государственных услуг
22.
Охват населения разъяснительными мероприятиями по повышению качества оказания государственных услуг
23.
Количество лиц, прошедших курсы повышения квалификации по вопросам оказания государственных услуг
1Раздел "Информация о результатах контрольных мероприятий" не
заполняется ведомствами, территориальными подразделениями,
подведомственными организациями центрального государственного органа,
а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности
которых осуществляется центральным государственным органом
Наименование государственного органа:
_____________________________________
Адрес:
___________________________________________
Руководитель
_____________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) подпись) ____________________________________________
Фамилия и телефон исполнителя:
________________________________________
Телефон:
____________________________________________
Дата " " ______________ 20___ года
М.П.
Пояснение по заполнению формы отчета
о сборе сведений, данных, и содержанию аналитической справки
по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг
1. Общие положения
1. Форма отчета по внутреннему контролю за качеством государственных услуг, оказываемых центральным государственным органом, его ведомствами, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами в курируемой центральным государственным органом сфере, (далее – форма отчета) разработана в соответствии с подпунктом 4) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" от 15 апреля 2013 года.
2. Основной задачей введения формы отчета является мониторинг результатов внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется вместе с аналитической справкой ежеквартально до 7 числа месяца, следующего за отчетным периодом:
центральным аппаратом центрального государственного органа с учетом центрального государственного органа, его ведомств, территориальных подразделений, подведомственных организаций, а также физических и юридических лиц, оказывающих государственные услуги в курируемой центральным государственным органом сфере, – в Министерство;
территориальными подразделениями центрального государственного органа и его ведомств с учетом территориальных подразделений, а также физических и юридических лиц, оказывающих государственные услуги в курируемой сфере, – в территориальные органы Министерства по областям, городам Астана и Алматы.

18.2.
Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың қаралу мерзімдерінің бұзылу саны, оның ішінде қызмет түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
18.3.
электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың қаралу мерзімдерінің бұзылу саны, оның ішінде қызмет түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
19.
Қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті алушының бұзылған құқықтарын қалпына келтіру бойынша шаралар қабылданған бұзушылықтар саны
20.
Мемлекеттік қызметті алу кезінде бұзылған құқықтары қалпына келтірілген адамдардың саны
21.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша жүргізілген түсіндірме іс-шараларының саны
22.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша түсіндірме іс-шараларымен халықты қамту
23.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткен адамдардың саны
Мемлекеттік органның атауы: Мекенжайы:
________________________________ _________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы)
Басшы
________________________________ _________________________________
Орындаушының аты-жөні: Телефоны:
________________________________ _________________________________
20___ жылғы " " ________________ М.О.
Мәліметтерді, деректерді жинау туралы есеп нысанын толтыру және
мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын ішкі бақылау бойынша
талдамалық анықтаманың мазмұны бойынша түсініктеме
1. Жалпы ережелер
1. Орталық мемлекеттік орган, оның ведомстволары, ведомстволық бағынысты ұйымдары, сондай-ақ орталық мемлекеттік орган жетекшілік ететін салада жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтер сапасын ішкі бақылау бойынша есеп нысаны (бұдан әрі – есеп нысаны) Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңы (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Есеп нысанын жүргізудің басты міндеті мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау нәтижелерінің мониторингі болып табылады.
3. Есеп нысаны толтырылады және талдамалық анықтамамен бірге тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 7-нші күніне дейін:
орталық мемлекеттік органды, оның ведомстволарын, аумақтық бөлімшелерін, ведомстволық бағынысты ұйымдарын, сондай-ақ орталық мемлекеттік орган жетекшілік ететін салада жеке және заңды тұлғаларды ескере отырып, орталық мемлекеттік органның орталық аппараты – Министрлікке;
аумақтық бөлімшелерді, сондай-ақ жетекшілік ететін салада жеке және заңды тұлғаларды ескере отырып, орталық мемлекеттік органның және оның ведомстволарының аумақтық бөлімшелері – Министрліктің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдарына ұсынады.

4. Форму отчета подписывает руководитель государственного органа, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
Параграф 1. Информация о результатах контрольных мероприятий
5. В пункте 1 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве проведенных в отчетном периоде контрольных мероприятий (сумма пунктов 1.1 и 1.2).
6. В пункте 1.1 формы отчета указываются количественные данные о количестве проведенных в отчетном периоде контрольных мероприятий согласно утвержденному годовому плану контрольных мероприятий.
7. В пункте 1.2 формы отчета указываются количественные данные
о количестве проведенных в отчетном периоде контрольных мероприятий по результатам мониторинга качества оказания государственных услуг.
8. В пунктах 2, 2.1, 2.2, 2.3 и 2.4 формы отчета указываются количественные данные за отчетный период об общем количестве объектов контрольных мероприятий, в том числе в разрезе видов объектов.
9. В пунктах 3, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4 и 3.5 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве выявленных за отчетный период нарушений, в том числе в разрезе видов нарушений.
10. В пункте 4 формы отчета указываются количественные данные
об общем количестве нарушений за отчетный период, по итогам которых приняты меры по восстановлению нарушенных прав услугополучателей.
11. В пункте 5 формы отчета указываются количественные данные
за отчетный период об общем количестве лиц, восстановивших нарушенные права при получении государственных услуг.
12. В пункте 6 формы отчета указываются количественные данные
об общем количестве выявленных в ходе контрольных мероприятий
за отчетный период нарушений сроков рассмотрения жалоб.
13. В пунктах 7, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 7.5 и 7.6 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве наложенных дисциплинарных взысканий по итогам контрольных мероприятий за отчетный период, в том числе в разрезе видов дисциплинарных взысканий.
14. В пунктах 8, 8.1, 8.2 и 8.3 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве лиц, привлеченных за отчетный период к дисциплинарной ответственности, в том числе в разрезе таких лиц.
15. В пунктах 9, 9.1 и 9.2 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве выработанных рекомендаций по итогам контрольных мероприятий в отчетном периоде, в том числе исполненные и неисполненные рекомендации.
Параграф 2. Информация о результатах мониторинга
качества оказания государственных услуг
16. В пункте 10 формы отчета указываются количественные данные
об общем количестве видов государственных услуг в Реестре государственных услуг.

4. Есеп нысанына мемлекеттік органның басшысы, ал ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсініктеме
1-параграф. Бақылау іс-шараларының нәтижелері туралы ақпарат
5. Есеп нысанының 1-тармағында есептік кезеңде жүргізілген бақылау іс-шараларының жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі (1.1 және 1.2-тармақтарының сомасы).
6. Есеп нысанының 1.1-тармағында бақылау іс-шараларының бекітілген жылдық жоспарына сәйкес есептік кезеңде жүргізілген бақылау іс-шараларының саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
7. Есеп нысанының 1.2-тармағында мемлекеттік қызметтер көрсету сапасы мониторингінің нәтижелері бойынша есептік кезеңде жүргізілген бақылау іс-шараларының саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
8. Есеп нысанының 2, 2.1, 2.2, 2.3 және 2.4-тармақтарында бақылау іс-шаралары объектілерінің жалпы саны туралы, оның ішінде объектілердің түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
9. Есеп нысанының 3, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4 және 3.5-тармақтарында есептік кезеңде анықталған бұзушылықтардың жалпы саны туралы, оның ішінде бұзушылықтардың түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
10. Есеп нысанының 4-тармағында қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру бойынша шаралар қабылданған бұзушылықтардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
11. Есеп нысанының 5-тармағында мемлекеттік қызметті алу кезінде бұзылған құқықтары қалпына келтірілген адамдардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
12. Есеп нысанының 6-тармағында бақылау іс-шаралары барысында есептік кезеңде шағымдарды қарау мерзімдерінің бұзылуының жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
13. Есеп нысанының 7, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 7.5 және 7.6-тармақтарында есептік кезеңде бақылау іс-шараларының қорытындысы бойынша қабылданған тәртіптік жазалардың жалпы саны туралы, оның ішінде тәртіптік жазалардың түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
14. Есеп нысанының 8, 8.1, 8.2, және 8.3-тармақтарында есептік кезеңде тәртіптік жауапкершілікке тартылған адамдардың жалпы саны туралы, оның ішінде осындай адамдар бойынша сандық деректер көрсетіледі.
15. Есеп нысанының 9, 9.1 және 9.2-тармақтарында есептік кезеңде бақылау іс-шараларының қорытындысы бойынша әзірленген ұсыныстардың жалпы саны туралы, оның ішінде орындалған және орындалмаған ұсыныстар бойынша сандық деректер көрсетіледі.
2-параграф. Мемлекеттік қызметті көрсету сапасы мониторингінің
нәтижелері туралы ақпарат
16. Есеп нысанының 10-тармағында Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміндегі мемлекеттік көрсетілетін қызметтер түрлерінің жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.

17. В пункте 10.1 формы отчета указываются количественные данные о количестве видов государственных услуг, включенных в Реестр государственных услуг в отчетном периоде, в том числе по видам услуг.
18. В пункте 11 формы отчета указываются количественные данные
об общем количестве утвержденных стандартов государственных услуг.
19. В пункте 12 формы отчета указываются количественные данные
об общем количестве утвержденных регламентов государственных услуг.
20. В пунктах 13, 13.1, 13.2, 13.3, 13.4, 13.4.1, 13.4.2 и 13.4.3 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг, в том числе в разрезе услугодателей, форм предоставления, видов услуг.
21. В пункте 14 формы отчета указываются количественные данные
об общем количестве отказов в оказании государственных услуг за отчетный период.
22. В пункте 14.1 формы отчета указываются количественные данные о количестве необоснованных отказов в оказании государственных услуг за отчетный период.
23. В пунктах 15, 15.1, 15.2 и 15.3 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг с нарушением установленных сроков, в том числе в разрезе услугодателей, форм предоставления, видов услуг.
24. В пунктах 16, 16.1, 16.2 и 16.3 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве поступивших в отчетном периоде жалоб на качество оказанных государственных услуг, в том числе в разрезе услугодателей, форм предоставления, видов услуг.
25. В пунктах 17, 17.1, 17.2, 17.3, 17.4, 17.5, 17.6 и 17.7 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве источников поступления за отчетный период жалоб на качество оказания государственной услуги, в том числе в разрезе источников.
26. В пунктах 18, 18.1, 18.2 и 18.3 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве допущенных в отчетном периоде нарушений сроков рассмотрения жалоб лиц на качество оказанных государственных услуг, в том числе в разрезе услугодателей, форм предоставления, видов услуг.
27. В пункте 19 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве нарушений в отчетном периоде, по итогам которых приняты меры по восстановлению нарушенных прав услугополучателей.
28. В пункте 20 формы отчета указываются количественные данные
об общем количестве лиц, восстановивших в отчетном периоде нарушенные права при получении государственных услуг.

17. Есеп нысанының 10.1-тармағында Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне есептік кезеңде енгізілген мемлекеттік қызмет түрлерінің жалпы саны туралы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
18. Есеп нысанының 11-тармағында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бекітілген стандарттарының жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
19. Есеп нысанының 12-тармағында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бекітілген регламенттерінің жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
20. Есеп нысанының 13, 13.1, 13.2, 13.3, 13.4, 13.4.1, 13.4.2 және 13.4.3-тармақтарында есептік кезеңде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны туралы, оның ішінде көрсетілетін қызметті берушілер, ұсыну нысаны, қызмет түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
21. Есеп нысанының 14-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
22. Есеп нысанының 14.1-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік қызметті көрсетуден негізсіз бас тартудың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
23. Есеп нысанының 15, 15.1, 15.2 және 15.3-тармақтарында есептік кезеңде мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны туралы, оның ішінде көрсетілетін қызметті берушілер, ұсыну нысаны, қызмет түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
24. Есеп нысанының 16, 16.1, 16.2 және 16.3-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың жалпы саны туралы, оның ішінде көрсетілетін қызметті берушілер, ұсыну нысаны, қызмет түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
25. Есеп нысанының 17, 17.1, 17.2, 17.3, 17.4, 17.5, 17.6 және 17.7-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағым көздерінің жалпы саны туралы, оның ішінде көздер бойынша сандық деректер көрсетіледі.
26. Есеп нысанының 18, 18.1, 18.2 және 18.3-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдарды қарау мерзімдері бұзылуының жалпы саны туралы, оның ішінде көрсетілетін қызметті берушілер, ұсыну нысаны, қызмет түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
27. Есеп нысанының 19-тармағында қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті алушының бұзылған құқықтарын қалпына келтіру бойынша шаралар қабылданған бұзушылықтардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
28. Есеп нысанының 20-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік қызметті алу кезінде бұзылған құқықтары қалпына келтірілген адамдардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.

29. В пункте 21 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве проведенных в отчетном периоде разъяснительных мероприятий по повышению качества оказания государственных услуг.
30. В пункте 22 формы отчета указываются количественные данные
об охвате населения разъяснительными мероприятиями по повышению качества оказания государственных услуг (количество человек).
31. В пункте 23 формы отчета указываются количественные данные о общем количестве лиц, прошедших курсы повышения квалификации по вопросам оказания государственных услуг.
3. Пояснение к содержанию аналитической справки
32. Аналитическая справка предоставляется вместе с отчетом и содержит:
1) информацию о результатах контрольных мероприятий, проведенных структурным подразделением центрального государственного органа, ответственным за внутренний контроль, а именно сведения о:
проведенных контрольных мероприятиях, объектах контроля;
выявленных в ходе контрольного мероприятия нарушениях порядка и сроков оказания государственных услуг, сроков рассмотрения жалоб с указанием их причин и принятых мер;
лицах, привлеченных к дисциплинарной ответственности;
выработанных рекомендациях по итогам контрольного мероприятия с указанием исполненных и неисполненных услугодателями рекомендаций и причин их неисполнения;
2) информацию о результатах мониторинга качества оказания государственных услуг, проведенного структурным подразделением центрального государственного органа, ответственным за внутренний контроль, а именно сведения о:
принятых мерах по совершенствованию бизнес-процессов оказания государственных услуг, в том числе по их автоматизации, оптимизации и переводу на оказание через Госкорпорацию;
внесенных изменениях и (или) дополнениях в Реестр государственных услуг, стандарты и регламенты государственных услуг (с указанием наименования, номера и даты нормативных правовых актов);
проведенной работе по выявлению новых государственных услуг и внесению предложений в уполномоченный орган по ведению Реестра государственных услуг;
отказах в оказании государственных услуг услугополучателям с указанием их количества, причин и принятых по ним мерам;
о выявленных фактах нарушения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг с указанием их количества, причин и принятых по ним мерам;
рассмотренных в отчетном периоде с нарушением установленных сроков жалобах на качество оказания государственных услуг с указанием их количества, причин и принятых по ним мерам;
восстановлении нарушенных прав услугополучателей с указанием принятых мер;
проведенных разъяснительных мероприятиях по информированию услугополучателей о порядке оказания государственной услуги;
лицах, прошедших повышение квалификации по вопросам оказания государственных услуг.

29. Есеп нысанының 21-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша түсіндірме іс-шараларының жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
30. Есеп нысанының 22-тармағында мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру бойынша түсіндірме іс-шараларымен халықты қамту (адамдардың саны) туралы сандық деректер көрсетіледі.
31. Есеп нысанының 23-тармағында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткен адамдардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
3. Талдамалық анықтаманың мазмұнына түсініктеме
32. Талдамалық анықтама есеп нысанымен бірге ұсынылады және:
1) орталық мемлекеттік органның ішкі бақылауға жауапты құрылымдық бөлімшесі жүргізген бақылау іс-шараларының нәтижесі туралы ақпаратты, атап айтқанда:
жүргізілген бақылау іс-шаралары, бақылау объектілері;
бақылау іс-шарасы барысында себептері мен қабылданған шараларды көрсете отырып, анықталған мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі мен мерзімдерінің, шағымдарды қарау мерзімдерінің бұзылуы;
тәртіптік жауапкершілікке тартылған адамдар;
бақылау іс-шарасының қорытындысы бойынша әзірленген ұсыныстар, олардың орындалғаны, орындалмағаны және орындалмау себептері туралы мәліметтерді;
2) орталық мемлекеттік органның ішкі бақылауға жауапты құрылымдық бөлімшесі жүргізген мемлекеттік қызмет көрсету сапасы мониторингінің нәтижелері туралы ақпаратты, атап айтқанда:
мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесін жетілдіру бойынша, оның ішінде оларды автоматтандыру, оңтайландыру және Мемлекеттік корпорация арқылы оларды көрсетуге көшіру бойынша қабылданған шаралар;
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттеріне енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар (нормативтік құқықтық актінің атауын, нөмірін және күнін көрсете отырып);
жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді анықтау және Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу жөніндегі уәкілетті органға ұсыныстар енгізу бойынша жүргізілген жұмыс;
көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту, олардың саны, себептері және олар бойынша қабылданған шаралар;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасы бұзылуының анықталған фактілері, олардың саны, себептері және олар бойынша қабылданған шаралар;
қарау мерзімдері бұзылған мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасына шағымдар, олардың саны, себептері және олар бойынша қабылданған шаралар;
қабылданған шараларды көрсете отырып, көрсетілетін қызметтерді алушылардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру;
мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша жүргізілген түсіндірме іс-шаралары;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткен адамдар туралы мәліметтерді қамтиды.

33. К аналитической справке прилагаются также информационные материалы, подтверждающие сведения, указанные в отчете (копии приказов, протоколов, решений, писем, служебных записок, фотоматериалы и др.).
Приложение 2
к Правилам государственного
контроля за качеством оказания
государственных услуг
Форма
Отчет о работе
местного исполнительного органа по внутреннему контролю
за качеством оказания государственных услуг
Отчетный период ___ квартал 20__ года
Индекс: 2-мк
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: местные исполнительные органы областей,
городов республиканского значения, столицы с учетом местных
исполнительных органов районов, городов областного значения, районов
в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских
округов, подведомственных организаций, а также физических и
юридических лиц, оказывающих государственные услуги, координация
деятельности которых осуществляется местными исполнительными органами
Куда представляется форма: Министерство по делам государственной
службы Республики Казахстан и его территориальные органы по областям,
городам Астане и Алматы
Срок представления – один раз в квартал, не позднее 7 числа месяца,
следующего за отчетным периодом
№ п/п
Выполняемые мероприятия
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
Всего
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь

33. Талдамалық анықтамаға есепте көрсетілген мәліметтерді растайтын ақпараттық материалдар да (бұйрықтардың, хаттамалардың, шешімдердің, хаттардың, қызметтік жазбалардың көшірмелері, фотоматериалдар және тағы басқалар) қоса беріледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету
сапасын мемлекеттік бақылау
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын ішкі бақылау бойынша
жергілікті атқарушы органның жұмысы туралы есеп
Есептік кезең 20___ жылғы ___тоқсан
Индекс: 2-мқ
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің жергілікті атқарушы органдары, ведомстволық бағынысты ұйымдар, сондай-ақ қызметін үйлестіруді жергілікті атқарушы органдар жүзеге асыратын мемлекеттік көрсететін жеке және заңды тұлғалар
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі және оның облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары
Тапсыру мерзімі: тоқсанда бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 7-нші күнінен кешіктірмей
Р/р №
Атқарылып жатқан шаралар
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
Барлы
ғы
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан

12.1.
оказанных услугодателями (за исключением оказанных через Госкорпорацию) в бумажной форме, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
12.2.
оказанных услугодателями (за исключением оказанных через Госкорпорацию) в бумажной форме, но которые могли быть оказаны через веб-портал "электронного правительства" и (или) Госкорпорацию, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
12.3.
оказанных через Госкорпорацию, всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
12.4.
оказанных в электронном виде, всего,
из них:
12.4.1.
оказанных в электронном виде через веб-портал "электронное правительство"
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
12.4.2.
оказанных в электронном виде через ГБД "Е-лицензирование"
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
12.4.3.
оказанных в электронном виде через информационные системы услугодателя
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
13.
Количество отказов в оказании государственных услуг, всего
из них:
13.1.
количество необоснованных отказов
14.
Количество государственных услуг, оказанных с нарушением установленных сроков, всего,
в том числе:
14.1.
оказанных с нарушением установленных сроков услугодателями (за исключением оказанных через Госкорпорацию) в бумажном виде, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги

12.1.
көрсетілетін қызметті берушілер (Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілгендерді қоспағанда) қағаз түрінде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, барлығы,
оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
12.2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді "электрондық үкімет" веб-порталы және (немесе) Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету мүмкіндігі болса да, қызметті берушілермен (Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілгендерді қоспағанда) қағаз түрінде көрсетілгендер саны,
оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
12.3.
Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, барлығы,
оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
12.4.
электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны – барлығы,
оның ішінде:
12.4.1.
электрондық түрде "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны,
оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
12.4.2.
электрондық түрде "Е-Лицензиялау" МДҚ арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны,
оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
12.4.3.
электрондық түрде көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйесі арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны,
оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
13.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту саны, барлығы, оның ішінде
13.1.
негізсіз бас тартудың саны
14.
Мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, барлығы,
оның ішінде:
14.1.
көрсетілетін қызметті берушілер (Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілгендерді қоспағанда) мерзімдерін бұзып көрсеткен қағаз түріндегі мемлекеттік қызметтердің саны,
оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы

15.2
Количество жалоб на качество государственных услуг, оказанных через Госкорпорацию, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
15.3
Количество жалоб на качество государственных услуг, оказанных в электронном виде, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
16.
Источники поступления жалоб на качество оказания государственной услуги:
16.1
от физических лиц
16.2
от государственных органов
16.3
от юридических лиц
16.4
поручения уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг
16.5
от акима области
16.6
из средств массовой информации
16.7
из других источников
17.
Количество нарушений сроков рассмотрения жалоб лиц на качество оказанных государственных услуг, всего,
в том числе:

15.2
Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың саны,
барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
15.3
электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың саны, барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
16.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымд көздері:
16.1
жеке тұлғалардан
16.2
мемлекеттік органдардан
16.3
заңды тұлғалардан
16.4
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның тапсырмалары
16.5
облыс әкімінен
16.6
бұқаралық ақпарат құралдарынан
16.7
басқа да көздерден
17.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың қаралу мерзімдерінің бұзылу саны, барлығы,
оның ішінде:

17.1
оказанных услугодателями (за исключением оказанных через Госкорпорацию) в бумажном виде, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
17.2
оказанных через Госкорпорацию, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
17.3
оказанных в электронном виде, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
18.
Количество нарушений, по итогам которых приняты меры по восстановлению нарушенных прав услугополучателей
19.
Количество лиц, восстановивших нарушенные права при получении государственных услуг
20.
Количество проведенных разъяснительных мероприятий по повышению качества оказания государственных услуг
21.
Охват населения разъяснительными мероприятиями по повышению качества оказания государственных услуг
22.
Количество лиц, прошедших курсы повышения квалификации по вопросам оказания государственных услуг
Наименование государственного органа:
________________________________
Адрес:
____________________________________
Руководитель
________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) подпись) ____________________________________________
Фамилия и телефон исполнителя:
________________________________
Телефон:
____________________________________
Дата " " ______________ 20___ года
М.П.
Пояснение по заполнению формы отчета
о сборе сведений, данных, и содержанию аналитической справки
по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг
1. Общие положения
1. Форма отчета по внутреннему контролю за качеством государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется местными исполнительными органами, (далее – форма отчета) разработана в соответствии с подпунктом 4) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" от 15 апреля 2013 года.
2. Основной задачей введения формы отчета является мониторинг результатов внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется вместе с аналитической справкой акиматами областей, городов Астана и Алматы с учетом местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется местными исполнительными органами, ежеквартально до 7 числа месяца, следующего за отчетным периодом, в Министерство и его территориальные органы по областям, городам Астана и Алматы.

17.1.
көрсетілетін қызметті берушілер (Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетіндерді қоспағанда) көрсететін мемлекеттік қызметтердің қағаз түрінде саны
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
17.2.
Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың қаралу мерзімдерінің бұзылу саны, оның ішінде қызмет түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
17.3.
электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың қаралу мерзімдерінің бұзылу саны, оның ішінде қызмет түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
18.
Қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті алушының бұзылған құқықтарын қалпына келтіру бойынша шаралар қабылданған бұзушылықтар саны
19.
Мемлекеттік қызметті алу кезінде бұзылған құқықтары қалпына келтірілген адамдардың саны
20.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша жүргізілген түсіндірме іс-шараларының саны
21.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша түсіндірме іс-шараларымен халықты қамту
22
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткен адамдардың саны
Мемлекеттік органның атауы: Мекенжайы:
________________________________ _________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы)
Басшы
________________________________ _________________________________
Орындаушының аты-жөні: Телефоны:
________________________________ _________________________________
20___ жылғы " " ________________ М.О.
Мәліметтерді, деректерді жинау туралы есеп нысанын толтыру және
мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын ішкі бақылау бойынша
талдамалық анықтаманың мазмұны бойынша түсініктеме
1. Жалпы ережелер
1. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің жергілікті атқарушы органдары, ведомствоға бағынысты ұйымдар, сондай-ақ қызметін үйлестіруді жергілікті атқарушы органдары жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтер сапасын ішкі бақылау бойынша есеп нысаны (бұдан әрі – есеп нысаны) Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңы (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Есеп нысанын жүргізудің басты міндеті мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау нәтижелерінің мониторингі болып табылады.
3. Есеп нысанын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдіктері, ведомствоға бағынысты ұйымдар, сондай-ақ қызметін үйлестіруді жергілікті атқарушы органдары жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар толтырады және талдамалық анықтамамен бірге тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 7-нші күніне дейін Министрлікке және оның облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдарына ұсынады.

32. К аналитической справке прилагаются также информационные материалы, подтверждающие сведения, указанные в отчете (копии приказов, протоколов, решений, писем, служебных записок, фотоматериалы и др.).
Приложение 3
к Правилам государственного
контроля за качеством оказания
государственных услуг
Форма
Сведения
об имеющихся правовых коллизиях и пробелах в
законодательстве Республики Казахстан в сфере
оказания государственных услуг
Наименование государственной услуги
Сведения о нормативном правовом акте (НПА), требующем приведения в соответствие с действующим законодательством
Сведения о неэффективности или нецелесообразности реализации в правоприменительной практике отдельных положений НПА
Примечание
номер и дата НПА, номер его структурного элемента
содержание нормы НПА
Необходимые меры (внесение изменений и дополнений, признание утратившим силу, приостановление действия НПА или отдельной нормы НПА, отмена)
номер и дата НПА, номер его структурного элемента
содержание нормы НПА
Необходимые меры (внесение изменений и дополнений, признание утратившим силу)
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель территориального департамента Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан
________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
____________________
подпись
Исполнитель
________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
____________________
подпись
Приложение 4
к Правилам государственного
контроля за качеством оказания
государственных услуг
Форма
Информация о результатах работы
по контролю за качеством оказания государственных услуг
№ п/п
Наименование мероприятий
квартал
наименование месяца
наименование месяца
наименование месяца
1
Количество проведенных проверок, всего
из них:
1.1
выборочных
1.2
по заявлениям и жалобам услугополучателей
1.3
по поручениям органов прокуратуры по конкретным фактам нарушений законодательства в сфере оказания государственных услуг
1.4
по обращениям государственных органов по конкретным фактам нарушений законодательства в сфере оказания государственных услуг
2
Количество субъектов контроля, в отношении которых проведены проверки, всего
из них:
2.1
территориальных подразделений центральных государственных органов и их ведомств
2.2
местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов
2.3
подведомственных организаций
3
Количество выявленных нарушений, всего
из них:
3.1
факты нарушений сроков оказания государственных услуг
3.2
факты оказания государственных услуг при отсутствии полного пакета документов, предусмотренного утвержденным стандартом государственной услуги
3.3
факты отказа в оказании государственной услуги по основаниям, не предусмотренным законами Республики Казахстан
3.4
факты истребования документов, не предусмотренных утвержденным стандартом государственной услуги
3.5
факты нарушений иных требований законодательства в сфере оказания государственных услуг
4
Количество поступивших жалоб
4.1
в том числе обоснованных
5
Количество нарушений, по итогам которых приняты меры по восстановлению нарушенных прав услугополучателей
6
Количество лиц, восстановивших нарушенные права при получении государственных услуг
7
Количество выработанных рекомендаций по итогам проверки для повышения качества оказания государственных услуг
8
Количество неисполненных рекомендаций
8.1
в том числе исполнение которых планируется в следующем отчетном периоде
9
Количество наложенных руководителями государственных органов и организаций-услугодателей дисциплинарных взысканий по итогам проверок, всего:
из них:
9.1
замечание
9.2
выговор
9.3
строгий выговор
9.4
предупреждение о неполном служебном соответствии
9.5
понижение в должности
9.6
увольнение с занимаемой должности
10
Количество лиц привлеченных к дисциплинарной ответственности по рекомендациям территориального департамента Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан, всего:
из них:

32. Талдамалық анықтамаға есепте көрсетілген мәліметтерді растайтын ақпараттық материалдар да (бұйрықтардың, хаттамалардың, шешімдердің, хаттардың, қызметтік жазбалардың көшірмелері, фотоматериалдар және тағы басқалар) қоса беріледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету
сапасын мемлекеттік бақылау
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
саласындағы заңнамасында бар құқықтық коллизиялар мен олқылықтар
туралы мәліметтер
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру талап етілетін нормативтік құқықтық акт (НҚА) туралы мәліметтер
НҚА-ның жекелеген ережелерін құқық қолдану тәжірибесінде іске асырудың тиімсіздігі және орынсыздығы туралы мәліметтер
Ескерту
НҚА-ның нөмірі және күні, оның құрылымдық элементінің нөмірі
НҚА нормасының мазмұны
Қажетті шаралар (өзгерістер мен толықтырулар енгізу, күші жойылды деп тану, НҚА-ның немесе НҚА-ның жекелеген нормасының қызметін тоқтата тұру, жою)
НҚА-ның нөмірі және күні, оның құрылымдық элементінің нөмірі
НҚА нормасының мазмұны
Қажетті шаралар (өзгерістер мен толықтырулар енгізу, күші жойылды деп тану)
1
2
3
4
5
6
7
8
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері министрлігі _______________________ ______
аумақтық департаментінің басшысы Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) қолы
Орындаушы ___________________________________________________ ______
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) қолы
Мемлекеттік қызметтер көрсету
сапасын мемлекеттік бақылау
қағидаларына 4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау бойынша
жұмыс нәтижелері туралы ақпарат
Р/р
Іс-шаралардың атауы
тоқсан
айдың атауы
айдың атауы
айдың атауы
1
Жүргізілген тексерулердің саны, барлығы
олардың ішінде:
1.1
ішінара тексерулер
1.2
көрсетілетін қызметті алушылардың өтініштері мен шағымдары бойынша
1.3
мемлекеттік көрсетілетін қызмет саласындағы заңнама бұзылуының нақты фактілері бойынша прокуратура органдарының тапсырмалары бойынша
1.4
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнаманың бұзылуының нақты фактілері бойынша мемлекеттік органдардың өтініштері бойынша
2
Тексеру жүргізілген бақылау субъектілерінің саны, барлығы
олардың ішінде:
2.1
орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелері
2.2
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері
2.3
ведомстволық бағынысты ұйымдар
3
Анықталған бұзушылықтардың саны, барлығы
олардың ішінде:
3.1
мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімдерінің бұзылу фактілері
3.2
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бекітілген стандартында көзделген құжаттардың толық топтамасы болмаған кезде мемлекеттік қызметті көрсету фактілері
3.3
Қазақстан Республикасының заңдарында көзделмеген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту фактілері
3.4
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бекітілген стандартында көзделмеген құжаттарды талап ету фактілері
3.5
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнаманың өзге де талаптарының бұзылу фактілері
4
Келіп түскен шағымдардың саны
4.1
оның ішінде негізді шағымдар
5
Қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру бойынша шаралар қабылданған бұзушылықтардың саны
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу кезінде бұзылған құқықтары қалпына келтірілген адамдардың саны
7
Тексеру қорытындысы бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру үшін әзірленген ұсыныстардың саны
8
Орындалмаған ұсыныстардың саны
8.1
оның ішінде орындалуы келесі есептік кезеңге жоспарланған ұсыныстар саны
9
Мемлекеттік органдар және көрсетілетін қызметті берушілер-ұйымдар басшылары тексеру қорытындысы бойынша тартқан тәртіптік жазалар саны, барлығы
олардың ішінде:
9.1
ескерту
9.2
сөгіс
9.3
қатаң сөгіс
9.4
қызметке толық сәйкес еместігі туралы ескерту
9.5
мемлекеттік лауазымын төмендету
9.6
атқаратын лауазымынан шығару
10
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің аумақтық департаментінің ұсынымы бойынша тәртіптік жауапкершілікке тартылған адамдардың саны, барлығы,
олардың ішінде:

10.1
акимы городов областного значения, районов областей и районов в городах
10.2
государственные служащие группы категорий С
10.3
государственные служащие группы категории Д
10.4
государственные служащие группы категории Е
10.5.
сотрудники правоохранительных органов
10.6
сотрудники подведомственных организаций, не являющиеся государственными служащими
10.7
иные лица
11
Количество проведенных разъяснительных мероприятий по повышению качества оказания государственных услуг
12
Охват населения разъяснительными мероприятиями по повышению качества оказания государственных услуг
Руководитель территориального департамента Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан
________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
____________________
подпись
Исполнитель
________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
____________________
подпись
Приложение 5
к Правилам государственного
контроля за качеством оказания
государственных услуг
Форма
Сведения
о соответствии функции государственного органа
признакам государственных услуг
№ п/п
Наименование функции
Наименование, номер и дата нормативного правового акта (НПА), номер структурного элемента НПА (статья, пункт, подпункт), в котором закреплена функция
Соответствие признакам государственной услуги (указать наименование, номер и дату НПА, номер и содержание структурного элемента НПА по каждому из признаков госуслуги)
1) быть ориентированной на реализацию отдельных функций госорганов
2) осуществляться в индивидуальном порядке
3) осуществляться по обращению услугополучателя
4) быть ориентированной на реализацию прав, свобод и законных интересов услугополучателей, предоставление им материальных или нематериальных благ
1
2
3
4
5
6
7
Руководитель территориального департамента Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан
________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
____________________
подпись
Исполнитель
________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
____________________
подпись
Приложение 6
к Правилам государственного
контроля за качеством оказания
государственных услуг
Форма
Сведения
о государственных услугах для их включения в Реестр
государственных услуг
№ п/п
Предлагаемое наименование государственной услуги
Категория услугополучателей (физическое и (или) юридическое лицо)
Наименование ЦГО, утверждающего стандарт государственной услуги
Наименование услугодателя
Наименования организаций, осуществляющих прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, и (или) указание на веб-портал "электронного правительства"
Платность или бесплатность государственной услуги
В случае платности:
Форма результата оказания государственной услуги
Форма оказания государственной услуги (электронная/ бумажная)
правовое основание (наименование, номер и дата НПА, номер структурного элемента НПА (статья, пункт, подпункт)
размер платы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Руководитель территориального департамента Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан
________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
____________________
подпись
Исполнитель
________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
____________________
подпись

10.1
облыстық маңызы бар қалалардың, облыстар аудандарының және қаладағы аудандардың әкімдері
10.2
С санаттары топтарының мемлекеттік қызметкерлері
10.3
Д санаттары топтарының мемлекеттік қызметкерлері
10.4
Е санаттары топтарының мемлекеттік қызметкерлері
10.5.
құқық қорғау органдарының қызметкерлері
10.6
ведомстволық бағынысты ұйымдардың мемлекеттік қызметкер болып табылмайтын қызметкерлері
10.7
өзге адамдар
11
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру бойынша жүргізілген түсіндірме іс-шараларының саны
12
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру бойынша түсіндірме іс-шараларымен халықты қамту дәрежесі
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері министрлігі _______________________ ______
аумақтық департаментінің басшысы Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) қолы
Орындаушы ___________________________________________________ ______
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) қолы
Мемлекеттік қызметтер көрсету
сапасын мемлекеттік бақылау
қағидаларына 5-қосымша
Нысан
Мемлекеттік орган функциясының мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің
белгілеріне сәйкестігі туралы мәліметтер
Р/р
Функция атауы
Функция бекітілген нормативтік құқықтық актінің (НҚА) атауы, нөмірі және күні, НҚА құрылымдық элементінің (бап, тармақ, тармақша) нөмірі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің белгілеріне сәйкестігі
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің әр белгісі бойынша НҚА-ның атауы, нөмірі және күні, НҚА-ның құрылымдық элементінің нөмірі және мазмұны)
1) мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыруға бағдарланған болуы
2) дара тәртіппен жүзеге асырылуы
3) көрсетіле-тін қызметті алушының өтініші бойынша жүзеге асырылуы
4) көрсетілетін қызметті алушылардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағдарлануы
1
2
3
4
5
6
7
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері министрлігі _______________________ ______
аумақтық департаментінің басшысы Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) қолы
Орындаушы ___________________________________________________ ______
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) қолы
Мемлекеттік қызметтер көрсету
сапасын мемлекеттік бақылау
қағидаларына 6-қосымша
Нысан
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне енгізу үшін
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтер
Р/р
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ұсынылатын атауы
Көрсетілетін қызметті алушылардың санаты
(жеке және (немесе) заңды тұлға)
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекітетін ОМО-ның атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын ұйымдардың атаулары және (немесе) "электрондық үкіметтің" веб-порталын көрсету
Ақылы немесе тегін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Ақылы болғанда:
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің нысаны
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны (электрондық/ қағаз түрінде)
құқықтық негіз
(НҚА-ның атауы, нөмірі және күні, НҚА-ның құрылымдық элементінің (бап, тармақ, тармақша) нөмірі)
төлем мөлшері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері министрлігі _______________________ ______
аумақтық департаментінің басшысы Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) қолы
Орындаушы ___________________________________________________ ______
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) қолы