О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 21 января 2016 года № 19. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 марта 2016 года № 13367. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК 02.06.2020 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.03.2016 г.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11229, опубликованный 3 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
приложения 1, 2, 3, 6, 7 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему приказу.
2. Комитету экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.

"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 301 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 21 қаңтардағы № 19 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 2 наурызда № 13367 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 02.06.2020 № 130 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 301 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тізілімінде № 11229 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 1, 2, 3, 6, 7-қосымшалары осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметті ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 марта 2016 года в соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 ноября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оказания государственных услуг" и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики
Республики Казахстан
В. Школьник
"СОГЛАСОВАН"
И.о. Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
___________ Ж. Қасымбек
"__"________ 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Е. Досаев
2 февраля 2016 года
Приложение 1
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 21 января " 2016 года № 19
Приложение 1
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг
в области охраны окружающей среды"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация");
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи документов услугодателю, в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал:
выдача лицензии и (или) приложения к лицензии – не позднее 15 (пятнадцати) рабочих дней;
переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии - в течение 3 (трех) рабочих дней.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 17 қарашадағы Заңына сәйкес 2016 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
В. Школьник
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің м.а.
_______________ Ж. Қасымбек
2016 жылғы "____" _______________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев
2016 жылғы 2 ақпан
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2016 жылғы 21 қаңтардағы
№ 19 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
1-қосымша
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру - 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу - 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап, екі жұмыс күн ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша береді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды либо мотивированный ответ об отказе в оказание государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатели).
Лицензионный сбор за выдачу лицензии и (или) приложения к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды осуществляется в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляет:
за выдачу лицензии - 50 месячных расчетных показателей (далее - МРП);
за переоформление лицензии составляет 10% от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП.
Лицензионный сбор за выдачу лицензии и переоформление приложения к лицензии не взимается.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП).
8. График работы:

2) мемлекеттік қызметті алуға дейінгі рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 15 минут;
3) жүгіну күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) оның қосымшасын қайта ресімдеу, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қағаз түрінде жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы негізде көрсетіледі.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беруге, лицензияны және (немесе) қосымшаны қайта ресімдеуге лицензиялық алым 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 471-бабына сәйкес жүзеге асырылады және:
лицензия беруге – 50 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
лицензияны қайта ресімдеуге – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлемеден 10 %-ды құрайды, алайда 4 АЕК-ден артық емес.
Лицензияны беруге және лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге лицензиялық алым алынбайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Төлем екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады, сондай-ақ портал арқылы төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы (бұдан әрі – ЭҮТШ) жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Жұмыс кестесі:

1) услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги устанавливается с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) Государственной корпорации - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) к услугодателю:
Для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического или юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии по форме, согласно приложениям 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по выполнению работ и оказанию услуг в области охраны окружающей среды, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического или юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме, согласно приложениям 4 или 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности.
2) в Государственную корпорацию:
для получения лицензии и (или) приложения к лицензии (либо его представителя по доверенности):
заявление физического или юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии по форме, согласно приложениям 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по выполнению работ и оказанию услуг в области охраны окружающей среды, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности).
Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін белгіленеді.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
2) Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз дүйсенбі – сенбі аралығында сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек күту тәртібімен көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады;
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін жеке немесе заңды тұлғаның өтініші;
жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету бойынша қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны;
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4 немесе 5-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін жеке немесе заңды тұлғаның өтініші;
жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
2) Мемлекеттік корпорацияға:
лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін (не сенімхат бойынша оның өкілі):
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін жеке немесе заңды тұлғаның өтініші;
жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету бойынша қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны;
жеке куәлік (тұлғаны сәйкестендіру үшін);
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:

заявление физического или юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме, согласно приложениям 4 или 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности.
удостоверение личности (для идентификации личности);
3) на портал:
для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического или юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии по форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложениям 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия квитанции об уплате в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по выполнению работ и оказанию услуг в области охраны окружающей среды по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического или юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложениям 4 или 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия квитанции об уплате в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением оплаты через ПШЭП.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, о лицензии, сотрудник Государственной корпорации и услугодателя получает из информационных систем через шлюз "электронного правительства";
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа удостоверяющий личность.
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов;
Государственной корпорации – расписка о приеме соответствующих документов;
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.

осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4 немесе 5-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін жеке немесе заңды тұлғаның өтініші;
жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;
жеке куәлік (тұлғаны сәйкестендіру үшін);
3) порталға:
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін жеке немесе заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ арқылы төлеуді есептемегенде, жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы түбіртектің электрондық көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету бойынша қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны;
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4 немесе 5-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін жеке немесе заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ арқылы төлеуді есептемегенде, жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы түбіртектің электрондық көшірмесі;
Жеке басты куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы, лицензия туралы құжаттарының мәліметтерін Мемлекеттік корпорация қызметкері және көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушы келісімін береді.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттардың электрондық көшірмелерін жасайды, содан кейін көрсетілетін қызметті алушыға түпнұсқаларын қайтарады;
Мемлекеттік корпорацияға дайын құжаттарды беру жеке басын куәландыратын құжатты ұсынған жағдайда, сәйкесінше құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады. Бір ай өткеннен кейін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұранымы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, оның тіркелгені туралы көшірмесіндегі белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
Мемлекеттік корпорацияға – тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат;
порталға – "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.

10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
услугополучатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям;
не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
наличие вступившего в законную силу приговора суда в отношении услугополучателя государственной услуги, запрещающего ему заниматься заявляемым видом деятельности;
судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии.
11. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателя и
(или) его должностных лиц, Государственной корпорации и
(или) его работников по вопросам оказания государственных услуг
12. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя, непосредственным представителям государственной услуги по адресу, указанному в пункте 15 настоящего стандарта государственной услуги, либо Министерства по адресу: 010000, город Астана, Дом министерств (левый берег), улица Орынбор № 8, подъезд № 14, телефон 8 (7172) 74 08 55.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя либо Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пункте 15 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).

10. Мыналар:
субъектілердің осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынуы (Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңның 32-бабының 1-тармағы);
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сай келмеуі;
қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленбеуі;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қатысты өтініш білдірген қызмет түрлерімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
сот орындаушысының ұсынуы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздемесі болып табылады.
11. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорация және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің тікелей өкіліне не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Министрліктер үйі (сол жағалау), Орынбор көшесі, № 8, № 14 кіреберіс, телефон 8 (7172) 74 08 09.
Шағым жазбаша түрде почта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің не Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік корпорация қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағында көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша Мемлекеттік корпорация басшысының атына беріледі.
Мемлекеттік корпорация кеңсесінде қолма-қол, сондай-ақ почта арқылы келіп түскен шағымның тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші нұсқасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шара қабылдау үшін Мемлекеттік корпорация басшысына жолданады.

При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра (1414, 8 800 080 7777).
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
14. Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее их жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт - центр 1414, 8 800 080 7777.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) услугодателя – www.ecokomitet.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
3) Государственной корпорации - www.con.gov.kz.
16. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
17. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
18. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414, 8 800 080 7777).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение
работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или)
подвида (ов) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица),
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю не
запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления
электронной цифровой подписью работника Государственной корпорации (в
случае обращения через Государственную корпорацию).
Руководитель __________ ____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения: "__" ______ 20__ год
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение
работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или)
подвида(ов) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица __________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта __________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной
цифровой подписью работника Государственной корпорации (в случае
обращения через Государственную корпорацию).
Физическое лицо _________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения: "___"_____ 20__ года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение
работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
Формы сведений
о соответствии квалификационным требованиям для
осуществления деятельности по выполнению работ и
оказанию услуг в области охраны окружающей среды

Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының (1414, 8 800 080 7777) телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Шағымда:
1) жеке тұлға - тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға - атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
13. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтер ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын
өзге де талаптар
14. Адамның тыныс-тіршілігін шектейтін организм функцияларының үнемі нашарлауы салдарынан денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушылар 1414, 8 800 080 7777 - Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінген кезде, олардың мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарын қажеттілігі болған жағдайда тұрғылықты жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорация қызметкері қабылдайды.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мынадай:
1) Министрліктің - www.eco.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің - www.ecokomitet.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) Мемлекеттік корпорацияның - www.con.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
16. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
17. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414, 8 800 080 7777).
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы
жұмыстарды орындауға және қызметтерді
көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның өтініші
_____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________
(жеке тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің(лері) ьолық атауы көрсетілсін)
_____________________________________________________________ жүзеге
асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта
______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек)
беруіңізді сұраймын
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
__________________________________________________________________
(почталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ____________________________________________
Телефондары ________________________________________________
Факс _______________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру
мекенжайы ____________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
_____ парақ қоса беріледі
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға _______ ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болан жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" ___________ ___________
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы
жұмыстарды орындауға және қызметтерді
көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
__________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
__________________________________________________________________
______________________________________ жүзеге асыруға лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ______ (лицензияны
қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы _________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ________________________________________________
Телефондары ______________________________________________________
Факс ____________________________________________________________
Банк шоты _____________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы ______________ ______________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _____________________________
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы
жұмыстарды орындауға және қызметтерді
көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы лицензияланатын қызмет түріне қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестіктікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестік туралы мәліметтер нысандары

1. К деятельности по природоохранному проектированию,
нормированию и (или) экологическому аудиту для I категории
хозяйственной и иной деятельности для физических лиц:
1) Соответствующее высшее образование по профилю:
наименование специальности и квалификации __________________________;
номер и дата выдачи диплома ________________________________________;
место выдачи диплома _______________________________________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом __________________;
номер и дата удостоверения о признании и нострификации
документов об образовании, выданных зарубежными организациями
образования________.
2) Практический опыт работы в области охраны окружающей среды
не менее трех лет, в том числе в области природоохранного
проектирования, нормирования не менее одного года для деятельности по
экологическому аудиту:
стаж работы в области охраны окружающей среды ______________________;
стаж работы в области природоохранного проектирования, нормирования:
____;
место работы ____________________________;
занимаемая должность ____________________;
номер и дата приказа о принятии на работу и (или) номер и дата
индивидуального трудового договора _______________________.
3) Аккредитованная специализированная лаборатория либо договор
о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими
аккредитованные лаборатории:
наличие собственной лаборатории _______________________;
номер и дата аттестата аккредитации ___________________;
область аккредитации __________________________________;
орган, выдавший аттестат аккредитации _________________;
место выдачи аттестата аккредитации ___________________;
срок действия аттестата аккредитации __________________.
В случае отсутствия собственной лаборатории:
договор о выполнении аналитических работ (услуг) организациями,
имеющими аккредитованные лаборатории:
наименование организации, имеющей лабораторию _________;
номер и дата заключения договора ______________________;
номер и дата аттестата аккредитации ___________________;
область аккредитации __________________________________;
орган, выдавший аттестат аккредитации _________________;
место выдачи аттестата аккредитации ___________________;
срок действия аттестата аккредитации __________________.
4) Программный комплекс по расчету нормативов эмиссий в
окружающую среду:
наименование программного комплекса ___________________;
производитель программного комплекса __________________.

1. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін табиғатты қорғауды жобалау, нормалау және экологиялық аудит жөніндегі қызмет үшін жеке тұлғаларға:
1) Бейіні бойынша тиісті жоғары білімі:
мамандықтың және біліктіліктің атауы _________________________;
дипломның нөмірі және берілген күні___________________________;
диплом берілген орны _________________________________________;
диплом берген оқу орнының атауы ______________________________.
шетел білім беру ұйымдарымен берілген білім беру туралы құжаттарды тану және нострификациялау туралы куәліктің нөмірі және берілген күні
____________________________________________________________;
2) қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл оның ішінде, экологиялық аудит жөніндегі қызмет үшін табиғатты қорғауды жобалау, нормалау саласындағы практикалық жұмыс тәжірибесі кемінде бір жыл:
қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс өтілі_____________________;
табиғатты қорғау жобасы саласында, нормалауда жұмыс өтілі_________;
жұмыс орны ___________________________________________________;
атқаратын лауазымдары _________________________________________;
жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні_________________.
3) Аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт:
өз зертханасының болуы _______________________________________;
аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні _______________________;
аттестат берілген орын __________________________________________;
аттестатты берген орган ________________________________________;
аккредиттеу саласы____________________________________________;
аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі ____________________;
өз зертханасы болмаған жағдайда:
шарттың нөмірі және жасалған күні_______________________________;
шарт жасалған орын ____________________________________________;
зертханасы бар ұйымның атауы __________________________________;
аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні ________________________;
аттестат берілген орын __________________________________________;
аккредиттеу аттестатын берген орган ______________________________;
аккредиттеу саласы _____________________________________________;
аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі_____________________.
4) Қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық кешен:
бағдарламалық кешеннің атауы___________________________________;
бағдарламалық кешеннің өндірушісі_______________________________.

2. Для деятельности по природоохранному проектированию,
нормированию и (или) экологическому аудиту для I категории
хозяйственной и иной деятельности для юридических лиц:
1) Высшее образование (для руководителя):
наименование специальности и квалификации __________________________;
номер и дата выдачи диплома ________________________________________;
место выдачи диплома _______________________________________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом __________________;
номер и дата удостоверения о признании и нострификации документов об
образовании, выданных зарубежными организациями образования ________;
номер и дата приказа о принятии на работу в качестве руководителя и
(или) номер и дата индивидуального трудового договора ______________.
2) Не менее двух специалистов, работающих в штате данного
юридического лица, имеющих соответствующее высшее образование по
профилю с практическим опытом работы в области охраны окружающей
среды не менее трех лет:
фамилия, имя, отчество специалиста _________________________________;
занимаемая должность: ______________________________________________;
стаж работы в области охраны окружающей среды: _____________________;
занимаемые должности _________________;
номер и дата приказа о принятии на работу и (или) номер и дата
индивидуального трудового договора _________________________________;
наименование специальности и квалификации __________________________;
номер и дата выдачи диплома ________________________________________;
место выдачи диплома _______________________________________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом __________________;
номер и дата удостоверения о признании и нострификации документов об
образовании, выданных зарубежными организациями образования_________.
Для экологического аудита: не менее двух экологических
аудиторов, работающих в штате данного юридического лица:
фамилия, имя, отчество экологического аудитора ______________;
занимаемая должность: _______________________________________;
номер и дата приказа о принятии на работу и (или) номер и дата
индивидуального трудового договора _________________________________;
номер и дата выдачи лицензии с указанием подвида деятельности
(экологический аудит) ______________________________________________.
3) Аккредитованная специализированная лаборатория либо договор
о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими
указанные лаборатории:
наличие собственной лаборатории _______________________;
номер и дата аттестата аккредитации ___________________;
область аккредитации __________________________________;
орган, выдавший аттестат аккредитации _________________;
место выдачи аттестата аккредитации ___________________;
срок действия аттестата аккредитации __________________.
В случае отсутствия собственной лаборатории:
наименование организации, имеющей лабораторию _________;
номер и дата заключения договора ______________________;
номер и дата аттестата аккредитации ___________________;
область аккредитации __________________________________.
орган, выдавший аттестат аккредитации _________________;
место выдачи аттестата аккредитации ___________________;
срок действия аттестата аккредитации __________________.

2. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін табиғатты қорғауды жобалау, нормалау және экологиялық аудит жөніндегі қызмет үшін заңды тұлғаларға:
1) Жоғары білімі (басшы үшін):
мамандықтың және біліктіліктің атауы ____________________________;
дипломның нөмірі және берілген күні_____________________________;
диплом берілген орын___________________________________________;
диплом берген оқу орнының атауы_________________________________;
шетел білім беру ұйымдарымен берілген білім беру туралы құжаттарды
тану және нострификациялау туралы куәліктің нөмірі және берілген
күні____________________________________________________________;
басшы ретінде жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні____________________.
2) Осы заңды тұлғаның штатында жұмыс істейтін бейіні бойынша тиісті жоғары білімі, қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл практикалық жұмыс тәжірибесі бар кем дегенде екі маманның болуы:
эколог маманның тегі, аты, әкесінің аты ____________________________;
қоршаған ортаны қорғау саласындаға жұмыс өтілі ___________________;
атқаратын лауазымы ___________________________________________;
жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтардың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні _____________;
мамандықтың және біліктіліктің атауы _____________________________;
дипломның нөмірі және берілген күні______________________________;
диплом берілген орын___________________________________________;
диплом берген оқу орнының атауы_________________________________.
шетел білім беру ұйымдарымен берілген білім беру туралы құжаттарды тану және нострификациялау туралы куәліктің нөмірі және берілген күні_____.
Экологиялық аудитке: осы заңды тұлғаның штатында жұмыс істейтін, кем дегенде екі эколог аудиторының болуы:
эколог аудиторының тегі, аты, әкесінің аты _________________________;
атқаратын лауазымы ____________________________________________;
жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтардың нөмірі және күні және /немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні________________________________;
қызметтің кіші түрі (экологиялық аудит) көрсетілген лицензияның берілген күні және нөмірі __________________________________________.
3) Аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт:
өз зертханасының болуы ________________________________________;
аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні ________________________;
аттестат берілген орын ___________________________________________;
аттестатты берген орган _________________________________________;
аккредиттеу саласы______________________________________________;
аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі _____________________.
өз зертханасы болмаған жағдайда:
шарттың нөмірі және жасалған күні________________________________;
шарт жасалған орын ____________________________________________;
зертханасы бар ұйымның атауы ___________________________________;
аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні ________________________;
аттестат берілген жер ___________________________________________;
аккредиттеу аттестатын берген орган ______________________________;
аккредиттеу саласы _____________________________________________;
аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі_____________________.

4) Программный комплекс по расчету нормативов эмиссий в
окружающую среду:
наименование программного комплекса ________________________;
производитель программного комплекса _______________________.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение
работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
Заявление юридического лица для переоформления
лицензии и (или) приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического
лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
____________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я)
к лицензии)
На осуществление ___________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или)
подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с
порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О
разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ____
преобразования ____
присоединения ____
выделения ____
разделения ____
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ____
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу
"разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу
третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена
приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" ___________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его
физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения,
выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием
объектов _____________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики
Казахстан _____________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности ___________________

4) Қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық кешені:
бағдарламалық кешеннің атауы __________________________________;
бағдарламалық кешеннің өндірушісі _______________________________.
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы
жұмыстарды орындауға және қызметтерді
көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
__________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
__________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрінің(-лері) толық атауы)
_____________________________________________________ жүзеге асыруға
20___ жылғы " " ___________ № ____________, ____________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын)
қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек)
мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгеруі _______
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі ______ 3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі _______
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _______
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда _______
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ________

8) изменение наименования подвида деятельности ________________
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ____________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс,
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта __________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют
действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной
цифровой подписью работника Государственной корпорации (в случае
обращения через Государственную корпорацию).
Руководитель ___________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения: "__" _____ 20__ года
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение
работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
Заявление физического лица для переоформления
лицензии и (или) приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии (нужное
подчеркнуть)
№_________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых) _______________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
_____________________________________________________________________
наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или)
_____________________________________________________________________
приложение(я) к лицензии)
на осуществление ____________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или)
подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ________ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы ______________________
_______________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта _______________________________________________
Телефондары _____________________________________________________
Факс ____________________________________________________________
Банк шоты _______________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_____________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға ____________ _______________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы
жұмыстарды орындауға және қызметтерді
көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
5-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
__________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру
нөмірі)
______________________________________________________
жүзеге асыруға (қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші
түрінің(-лері) толық атауы) 20___ жылғы " " ___________ №
____________, _____________ берілген, (лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні, лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы) лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын)
қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х
белгісін қою керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

1) изменение фамилии, имени, отчества (при его наличии)
физического лица-лицензиата ________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата,
изменение его наименования ________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата,
изменение его юридического адреса ________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу
"разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу
третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена
приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" ________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его
физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения,
выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием
объектов ________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики
Казахстан ________
7) изменение наименования вида деятельности ___________________
8) изменение наименования подвида деятельности ________________
на бумажном носителе _______ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю не
запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной
цифровой подписью работника Государственной корпорации (в случае
обращения через Государственную корпорацию).
Физическое лицо _________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения: "__" _____ 20__ года
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение
работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
Расписка
об отказе в приеме документов

1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ____
қайта құру ____
қосылу ____
бөліп шығару ____
бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ____
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ____
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ____
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі ____
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда ____
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ____
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _____ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру
нөмірі)
Электрондық пошта _______________________________________________
Телефондары ______________________________________________________
Факс _____________________________________________________________
Банк шоты ________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ___________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, елі, облысы, қаласы,
ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы ______________ _____________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы
жұмыстарды орындауға және қызметтерді
көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
6-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № _______ филиала Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. _________________________________________________________;
2. _________________________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: фамилия, имя, отчество (в случае наличия)_________
Телефон_______________________________________
Получил: фамилия, имя, отчество (в случае наличия)/ подпись услугополучателя
"___" _________ 20___ год
Приложение 2
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 21 января " 2016 года №19
Приложение 2
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз
на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в
Таможенный союз, и вывоз с территории Республики Казахстан в
эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация");
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 cәуірдегі Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация филиалының №__ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес көрсетілсін) құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (Мемлекеттік корпорация қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) __________
Телефон ____________________
Алдым: (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ж. "_____" ________________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2016 жылғы 21 қаңтардағы
№ 19 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
2-қосымша
"Озонды бұзатын заттарды және құрамында озонды бұзатын заттар бар өнiмдердi Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Озонды бұзатын заттарды және құрамында озонды бұзатын заттар бар өнiмдердi Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:

1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал:
выдача лицензии – не позднее 15 (пятнадцати) рабочих дней;
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги –15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия, переоформление лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз согласно лимитам (квот) потребления озоноразрушающих веществ на период соответствующий год, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги электронная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
Лицензионный сбор за выдачу лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции осуществляется в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и составляет:
за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей (далее - МРП);
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП).

1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
лицензия беру - 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
Қызмет беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылданған кезден бастап екі жұмыс күн аралығында ұсынылған құжаттардың толықтылығын тексереді.
Егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталса қызмет беруші көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қарастырылмайтынын жазбаша түрінде дәлелдеп қайтарады.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушіде көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – озонды бұзатын заттарды және құрамында солардың өнімдері бар заттарды Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және осы елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия, лицензияны қайта ресімдеу, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қағаз түрінде жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы негізде көрсетіледі.
Озонды бұзатын заттарды және құрамында солардың өнімдері бар заттарды Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және осы елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беруге лицензиялық алым 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 471-бабына сәйкес жүзеге асырылады және:
лицензия беруге - 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі - АЕК), құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Төлем екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады, сондай-ақ портал арқылы төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы (бұдан әрі – ЭҮТШ) жүзеге асырылуы мүмкін.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Государственная корпорация - с понедельника по субботу включительно в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
для получения лицензии:
заявление о выдаче лицензии на экспорт или на импорт отдельных видов товаров по форме, согласно приложениям 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности;
копия договора (контракта) об оказании посреднических услуг (в случае, если в качестве заявителя выступает посредник);
сертификат соответствия или письменное уведомление изготовителя (производителя) о том, что произведенные им озоноразрушающие вещества и (или) продукция, содержащая озоноразрушающие вещества, отвечают требованиям документов, в соответствии с которым они изготавливаются;
копия действующего страхового полиса страхования грузов либо иного документа, предусмотренного законодательством государства-члена Союза, подтверждающего обеспечение заявителем, осуществляющим ввоз озоноразруших веществ и (или) продукции, содержащей озоноразрушающие вещества, гарантий в случае причинения ущерба здоровью человека и окружающей среде;
в случае ввоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ Копия договора (контракта) с организацией об осуществлении восстановления озоноразрушающих веществ и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить восстановление озоноразрушающих веществ, установки, соответствующей установленным требованиям;
в случае ввоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ Копия договора (контракта) с организацией об осуществлении уничтожения озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если уничтожение будет осуществляться не заявителем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить уничтожение озоноразрушающих веществ, установки для уничтожения, соответствующей технологиям уничтожения озоноразрушающих веществ, одобренным Решениями Сторон Монреальского протокола;
в случае ввоза озоноразрушающих веществ для использования в качестве сырья Письмо заявителя, подтверждающее использование озоноразрушающих веществ исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ, либо копию договора (контракта) с организацией, которая будет использовать озоноразрушающие вещества исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ.
сведения, подтверждающие, что перемещение озоноразрушающих веществ осуществляется в таре многократного использования, в случае, если законодательством государства-члена Союза установлен запрет на ввоз (вывоз) озоноразрушающих веществ в таре однократного использования.

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін белгіленеді.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
2) Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз дүйсенбі – сенбі аралығында сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек күту тәртібімен көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады;
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
лицензияны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша тауарлардың жеке түрлерін экспортқа немесе импортқа шығаруға лицензия беру туралы өтініш;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;
делдалдық қызмет көрсету туралы (егер тапсырыс беруші ретінде делдал әрекет етсе) шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;
әзірлеушінің (өндірушінің), ол шығарған озон қабатын бұзатын заттардың немесе оларды құрайтын өнімдердің оларға сәйкес әзірленетін құжаттардың талаптарына сәйкес келетіні туралы сәйкестік сертификаты және (немесе) жазбаша хабарламасы;
адамның денсаулығы мен қоршаған ортаға зиян келтіретін жағдайда, озон қабатын бұзатын заттардың және оларды құрайтын өнімдерді әкелуді жүзеге асыратын өтініш берушінің қолданыстағы сақтандыру полисінің немесе Одаққа мүше мемлекет заңнамасында көзделген өзге де кепілдіктерін қамтамасыз етуін растайтын құжаттың көшірмесі;
кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкелінген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыру туралы (егер қалпына келтіруді өтініш беруші жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда белгіленген тиісті талаптарға сәйкес келетін қондырғының болуын растау;
кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкелінген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыру туралы (қалпына келтіруді өтініш беруші жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда Монреаль хаттамасы Тараптарының шешімдерімен мақұлданған озон қабатын бұзатын заттарды жою технологияларына сай келетін қондырғының бар болуын растау;
озон қабатын бұзатын заттардың шикізат ретінде пайдалану үшін әкелу мақсатында озон қабатын бұзатын заттарды озон қауіпсіз химикалық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде ғана пайдаланатынын растайтын өтініш берушінің хаты немесе озон қабатын бұзатын заттардың озон қауіпсіз химикалық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын ұйыммен шарттың көшірмесі;
егер Одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында озон қабатын бұзатын заттардың бір рет пайдалану ыдысында әкелуге (әкетуге) тыйым салу белгіленген жағдайда озон қабатын бұзатын заттардың бірнеше рет пайдалану ыдысында тасымалданатынын растайтын мәліметтер.

3) на портал:
для получения лицензии:
заявление о выдаче лицензии на экспорт или на импорт отдельных видов товаров по форме, электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложениям 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия квитанции об уплате в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная копия договора (контракта) об оказании посреднических услуг (в случае, если в качестве заявителя выступает посредник);
электронная копия сертификата соответствия или письменное уведомление изготовителя (производителя) о том, что произведенные им озоноразрушающие вещества и (или) продукция, содержащая озоноразрушающие вещества, отвечают требованиям документов, в соответствии с которым они изготавливаются;
электронная копия действующего страхового полиса страхования грузов либо иного документа, предусмотренного законодательством государства-члена Союза, подтверждающего обеспечение заявителем, осуществляющим ввоз0 веществ и (или) продукции, содержащей озоноразрушающие вещества, гарантий в случае причинения ущерба здоровью человека и окружающей среде;
в случае ввоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ электронная копия договора (контракта) с организацией об осуществлении восстановления озоноразрушающих веществ и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить восстановление озоноразрушающих веществ, установки, соответствующей установленным требованиям;
в случае ввоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ электронная копия договора (контракта) с организацией об осуществлении уничтожения озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если уничтожение будет осуществляться не заявителем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить уничтожение озоноразрушающих веществ, установки для уничтожения, соответствующей технологиям уничтожения озоноразрушающих веществ, одобренным Решениями Сторон Монреальского протокола;
в случае ввоза озоноразрушающих веществ для использования в качестве сырья электронная копия письма заявителя, подтверждающее использование озоноразрушающих веществ исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ, либо копию договора (контракта) с организацией, которая будет использовать озоноразрушающие вещества исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ;
электронная копия сведений, подтверждающие, что перемещение озоноразрушающих веществ осуществляется в таре многократного использования, в случае, если законодательством государства-члена Союза установлен запрет на ввоз (вывоз) озоноразрушающих веществ в таре однократного использования.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, сотрудник Государственной корпорации и услугодателя получает из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа удостоверяющий личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов;
Государственной корпорации – расписка о приеме соответствующих документов;
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.

3) порталға:
лицензия алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша тауарлардың жеке түрлерін экспортқа немесе импортқа шығаруға лицензия беру туралы өтініш;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ЭҮТШ арқылы төлеуді есептемегенде түбіртектің электрондық көшірмесі;
делдалдық қызмет көрсету туралы (егер тапсырыс беруші ретінде делдал әрекет етсе) шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі;
әзірлеушінің (өндірушінің), ол шығарған озон қабатын бұзатын заттардың немесе оларды құрайтын өнімдердің оларға сәйкес әзірленетін құжаттардың талаптарына сәйкес келетіні туралы сәйкестік сертификатының және (немесе) жазбаша хабарламасының электрондық көшірмесі;
адамның денсаулығы мен қоршаған ортаға зиян келтіретін жағдайда, озон қабатын бұзатын заттардың және оларды құрайтын өнімдерді әкелуді жүзеге асыратын өтініш берушінің қолданыстағы сақтандыру полисінің немесе Одаққа мүше мемлекет заңнамасында көзделген өзге де кепілдіктерін қамтамасыз етуін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкелінген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыру туралы (егер қалпына келтіруді өтініш беруші жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда белгіленген тиісті талаптарға сәйкес келетін қондырғының болуын растау;
кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкелінген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыру туралы (қалпына келтіруді өтініш беруші жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда Монреаль хаттамасы Тараптарының шешімдерімен мақұлданған озон қабатын бұзатын заттарды жою технологияларына сай келетін қондырғының бар болуын растау;
озон қабатын бұзатын заттардың шикізат ретінде пайдалану үшін әкелу мақсатында озон қабатын бұзатын заттарды озон қауіпсіз химикалық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде ғана пайдаланатынын растайтын өтініш берушінің электрондық хаты немесе озон қабатын бұзатын заттардың озон қауіпсіз химикалық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын ұйыммен шарттың электрондық көшірмесі;
егер Одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында озон қабатын бұзатын заттардың бір рет пайдалану ыдысында әкелуге (әкетуге) тыйым салу белгіленген жағдайда озон қабатын бұзатын заттардың бірнеше рет пайдалану ыдысында тасымалданатынын растайтын мәліметтердың электрндық нысаны.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жеке кәсіпкерлікті мемлекетті тіркеу құжаттарын Мемлекеттік корпорацияның және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
Көрсетілетін қызметтерді алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде бар заңмен қорғалатын құпиясы бар мәліметтерді пайдалануға келісімін береді, егер басқасы Қазақстан Республикасының заңдарымен қарастырылмаса.
Құжаттарды қабылдаған кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттардың электрондық көшірмелерін жасайды, содан кейін төлнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді жеке куәлігін және сенімхат (не сенімхат бойынша оның өкілі) ұсынған жағдайда, қолхат негізінде оның қызметкері жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір айдың ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін тапсырады. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін келсе, Мемлекеттік корпорация сұрауы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күн ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға тапсыру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажет құжаттарды тапсыру кезінде:
көрсетілетін қызметті берушіге – өтінімдерді қағаз тасымалдаушыда қабылдауды растау оның көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіліп кеңседе тіркеу туралы белгі болып табылады;
Мемлекеттік корпорация – тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат;
порталда – "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрауды қабылдау туралы хабарлама жіберіледі.

10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических и юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) заявитель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
6) отсутствие квоты потребления озоноразрушающих веществ устанавленные уполномоченным органом в области охраны окружающей среды в соответствии с международными договорами Республикой Казахстан по веществам, разрушающим озоновый слой.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателя и
(или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или)
его работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя, непосредственным представителям государственной услуги по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, либо Министерства по адресу: 010000, город Астана, Дом министерств (левый берег), улица Орынбор № 8, подъезд № 14, телефон 8 (7172) 74 08 55.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя либо Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).

10. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) өтініш беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
4) өтініш берушіге қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
6) Қазақстан Республикасының озон қабатын бұзатын заттар жөніндегі халықаралық шарттарына сәйкес қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган белгілейтін озонды бұзатын заттарды тұтыну квоталарының болмағанда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздемесі болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің тікелей өкіліне не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Министрліктер үйі (сол жағалау), Орынбор көшесі, № 8, № 14 кіреберіс, телефон 8 (7172) 74 08 09.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды тіркеу (шағымның немесе шағымға ілеспе хаттың екінші данасында мөр, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады) оны қабылдауды растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік корпорация қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша Мемлекеттік корпорация басшысының атына беріледі.
Мемлекеттік корпорация кеңсесінде қолма қол сияқты поштамен жіберілген шағымды тіркеу (шағымның немесе шағымға ілеспе хаттың екінші данасында мөр, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады) оны қабылдауды растау болып табылады.

17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414, 8 800 080 7777).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на ввоз на
территорию Республики Казахстан
из стран, не входящих в Таможенный
союз, и вывоз с территории
Республики Казахстан в эти страны
озоноразрушающих веществ и
содержащей их продукции"
Заявление
о выдаче лицензии на экспорт отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ |
3. Тип лицензии
| ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель |
6. Покупатель
7. Страна назначения |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Должность
Телефон
Подпись, печать (в случае наличия), дата
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на ввоз на
территорию Республики Казахстан
из стран, не входящих в Таможенный
союз, и вывоз с территории
Республики Казахстан в эти страны
озоноразрушающих веществ и
содержащей их продукции"
Заявление
о выдаче лицензии на импорт отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ |
3. Тип лицензии
| ИМПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель |
6. Продавец
7. Страна отправления |
8. Страна продавца
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя Фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Должность
Телефон
Подпись, печать (в случае наличия), дата
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на ввоз на
территорию Республики Казахстан из
стран, не входящих в Таможенный
союз, и вывоз с территории
Республики Казахстан в эти
страны озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции"
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № ____ филиала Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. ___________________________________________________________;
2. ___________________________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) ________
Телефон ______________________________________
Получил: ___________________________ ___________________
(фамилия, имя, отчество подпись
(в случае наличия) услугополучателя
"___" ___________ 20___ год
Приложение 3
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 21 января " 2016 года №19
Приложение 3
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на производство работ с использованием
озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).

17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414, 8 800 080 7777).
"Озонды бұзатын заттарды және
құрамында озонды бұзатын заттар
бар өнiмдердi Кеден одағына кірмейтін
елдерден Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы елдерге әкетуге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерін экспорттауға лицензия беру туралы өтініш
1. Өтініш
2. Қолданылу кезеңі
КК.АА.ЖЖЖЖ бастап
КК.АА.ЖЖЖЖ қоса алғанда|
3. Лицензия типі
| ЭКСПОРТ
4. Келісімшарт
5. Өтініш беруші |
6. Сатып алушы
7. Жөнелту елі |
8. Сатушы ел |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық
құны
12. Шығарылған ел |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі (болған жағдайда) күні
Ақпараттық жүйелерде бар заңмен қорғалатын құпиядан құралған
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
"Озонды бұзатын заттарды және
құрамында озонды бұзатын заттар
бар өнiмдердi Кеден одағына кірмейтін
елдерден Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы елдерге әкетуге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерін импорттауға лицензия беру туралы өтініш
1. Өтініш
2. Қолданылу кезеңі
КК.АА.ЖЖЖЖ бастап
КК.АА.ЖЖЖЖ қоса алғанда |
3. Лицензия типі
| ИМПОРТ
4. Келісімшарт
5. Өтініш беруші |
6. Сатушы
7. Жөнелту елі |
8. Сатушы ел|
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық
құны
12. Шығарылған ел |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауар коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі (болған жағдайда) күні
Ақпараттық жүйелерде бар заңмен қорғалатын құпиядан құралған
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
"Озонды бұзатын заттарды және
құрамында озонды бұзатын заттар
бар өнiмдердi Кеден одағына кірмейтін
елдерден Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы елдерге әкетуге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 cәуірдегі Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация филиалының №__ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес көрсетілсен) құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (Мемлекеттік корпорация қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) __________
Телефон _______________________________________
Алдым: (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/көрсетілетін қызметті алушының қолы
20___ж. "__" _________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2016 жылғы 21 қаңтардағы
№ 19 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
3-қосымша
"Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қоршаған Энергетики министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.

3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация)";
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал:
выдача разрешения – в течение 10 (десяти) рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги –15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения –20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭПЦ) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству.

3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
рұқсат беру - 10 (он) жұмыс күні ішінде, шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін - 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген қызметті алушы құжаттарды алған кезден бастап екі жұмыс күн ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығына текреседі.
Ұсынылған құжаттардың толық емес екендігі анықталған жағдайда көрсетілген қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті алдағы уақытта қарастыру бойынша жазбаша дәлелді бас тарту береді.
Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасаған кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсеті мерзіміне кірмейді.
2) мемлекетті қызметті алу үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 минут;
3) өтініш берген күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қағаз түрінде жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электронды цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.

Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги устанавливается с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) Государственной корпорации - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
для получения разрешения:
заявка на выдачу разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений о соответствии услугополучателя требованиям для получения разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия диплома о высшем или среднем специальном образовании;
копия трудовой книжки и (или) индивидуального трудового договора.
2) в Государственную корпорацию:
для получения разрешения:
заявка на выдачу разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений о соответствии услугополучателя требованиям для получения разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
диплом о высшем или среднем специальном образовании;
трудовая книжка и (или) индивидуальный трудовой договор;
удостоверение личности (для идентификации личности).

Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін белгіленеді.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
2) Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз дүйсенбі – сенбі аралығында сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек күту тәртібімен көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады;
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
рұқсат алу үшін:
озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алу үшін өтінім;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықты жөндеуге, монтаждауға, оған қызмет көрсетуге рұқсат алу үшін талаптарға өтініш берушінің сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
жоғары немесе орта арнайы білімі туралы дипломының көшірмесі;
еңбек кітапшасы және (немесе) жеке еңбек шартының көшірмесі;
2) Мемлекеттік корпорацияға:
рұқсат алу үшін:
озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алу үшін өтінім;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықты жөндеуге, монтаждауға, оған қызмет көрсетуге рұқсат алу үшін талаптарға өтініш берушінің сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
жоғары немесе орта арнайы білімі туралы дипломының көшірмесі;
еңбек кітапшасы және (немесе) жеке еңбек шартының көшірмесі;
жеке куәлігі (жеке басын сәйкестендіру үшін).

3) на портал:
заявка на выдачу разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форма сведений о соответствии услугополучателя требованиям для получения разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
копия диплома о высшем или среднем специальном образовании;
копия трудовой книжки и (или) индивидуального трудового договора.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, сотрудник Государственной корпорации и услугодателя получает из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа удостоверяющий личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов;
Государственной корпорации - расписка о приеме соответствующих документов;
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.

3) порталға:
озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінім;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықты жөндеуге, монтаждауға, оған қызмет көрсетуге рұқсат алу үшін талаптарға өтініш берушінің сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
жоғары немесе орта арнайы білімі туралы дипломының көшірмесі;
еңбек кітапшасы және (немесе) жеке еңбек шартының көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жеке кәсіпкерлікті мемлекетті тіркеу, эмиссияның нормативтері бар жобаларға мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындылары, рұқсаттары туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
Көрсетілетін қызметтерді алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде бар заңмен қорғалатын құпиясы бар мәліметтерді пайдалануға келісімін береді, егер басқасы Қазақстан Республикасының заңдарымен қарастырылмаса.
Құжаттарды қабылдаған кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды электрондық көшірмелерін жасайды, содан кейін төлнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді жеке куәлігін және сенімхат (не сенімхат бойынша оның өкілі) ұсынған жағдайда, қолхат негізінде оның қызметкері жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады. Бір ай өткеннен кейін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұранымы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, оның тіркелгені туралы көшірмесіндегі белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
Мемлекеттік корпорацияға – тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат;
порталда – "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы хабарлама жіберіледі.

10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному настоящим пунктом, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателя и
(или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или)
его работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Для обжалования решений, действий (бездействия) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, либо Министерства по адресу: 010000, город Астана, Дом министерств (левый берег), улица Орынбор № 8, подъезд № 14, телефон 8 (7172) 74 08 55.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя, Министерства, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется к руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы в Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В жалобе:

10. Егер көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінімді қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін: шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына осы мемлекеттік қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша, немесе Министрліктің мекен жайы бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Министрліктер үйі (сол жағалау), Орынбор көшесі № 8, № 14 кіреберіс, телефоны: 8 (7172) 74 08 55.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды тіркеу (шағымның немесе шағымға ілеспе хаттың екінші данасында мөр, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады) оны қабылдауды растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік корпорация қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша Мемлекеттік корпорация басшысының атына беріледі.
Мемлекеттік корпорация кеңсесінде қолма қол сияқты поштамен жіберілген шағымды тіркеу (шағымның немесе шағымға ілеспе хаттың екінші данасында мөр, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады) оны қабылдауды растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының (1414, 8 800 080 7777) телефоны арқылы алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушы өтініш туралы ақпаратты "жеке кабинетінен" көре алады, ол өтініштерді көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі барысында жаңартылып тұрады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Шағымда:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Министерства или Государственной корпорации.
В случае электронного обращения через портал, услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
13. Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее их жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства - www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) услугодателя - www.ecokomitet.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
3) Государственной корпорации - www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

1) жеке тұлға - оның тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға - оның атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның мекен жайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күн ішінде қарастыруға жатады. Шағымды қарастыру туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы немесе көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде қолма қол беріледі.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушы өтініш туралы ақпаратты "жеке кабинетінен" көре алады, ол өтініштерді көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі барысында жаңартылып тұрады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтер ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын
өзге де талаптар
13. Адамның тыныс-тіршілігін шектейтін организм функцияларының үнемі нашарлауы салдарынан денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушылар 1414, 8 800 080 7777 - Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінген кезде, олардың мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарын қажеттілігі болған жағдайда тұрғылықты жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорация қызметкері қабылдайды.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мынадай:
1) Министрліктің - www.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің - www.ecokomitet.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) Мемлекеттік корпорацияның - www.con.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.

17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414, 8 800 080 7777).
Приложение 1
стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения
на производство работ с
использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж,
обслуживание оборудования,
содержащего озоноразрушающие
вещества"
Форма
ЗАЯВКА
на выдачу разрешения на производство работ с
использованием озоноразрушающих веществ,
ремонт, монтаж, обслуживание оборудования,
содержащего озоноразрушающие вещества
_____________________________________________________________________
(наименование организации-заявителя или фамилия, имя, отчество
(в случае наличия) индивидуального предпринимателя)
_____________________________________________________________________
(юридический адрес организации или адрес проживания заявителя)
контактные телефоны, факс ___________________________________________
Заявляет о производстве работ с использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества
_____________________________________________________________________
Число специалистов, задействованных в техническом обслуживании
_____________________________________________________________________
Число специалистов, прошедших профессиональную подготовку по работе с
озоноразрушающими веществами
_______________________________________________________________
Деятельность
Укажите вид деятельности, характерный для компании:
Производство холодильного оборудования
Сборка/установка холодильного оборудования
Продажа
Ремонт и техническое обслуживание холодильного оборудования
Прочее
____________________________________________________________________
К заявке прилагаются следующие документы
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
Руководитель
предприятия ________________ _______________________________
(личная подпись) (фамилия, имя, отчество
(в случае наличия))
" " 20 __ год.
Место печати (в случае наличия)
Приложение 2
стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения
на производство работ с
использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж,
обслуживание оборудования,
содержащего озоноразрушающие
вещества"
Форма сведений
о соответствии заявителя требованиям для получения разрешения
на производство работ с использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества

17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414, 8 800 080 7777).
"Озонды бұзатын заттарды пайдалана
отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында
озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды
жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беруге
ӨТІНІМ
_______________________________________________________________
(өтініш беруші ұйымның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда))
_______________________________________________________________
(өтініш беруші ұйымның заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның
тұрғылықты мекенжайы)
байланыс телефондары, факс ______________________________________
Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізу,
құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеу,
монтаждау, оларға қызмет көрсету туралы мәлімдейді
__________________________________________________________________
_________________________________.
Техникалық қызмет көрсетуге тартылған мамандар саны
________________________________________. Озон қабатын бұзатын
заттармен жұмыс істеу бойынша кәсіптік даярлаудан өткен мамандар саны
__________________________________________________________________
_________________________________
Қызметі
Компанияға тән қызметтің түрін көрсетіңіз:
Тоңазытқыш жабдықты шығару
Тоңазытқыш жабдықты жинақтау/орнату
Сату
Тоңазытқыш жабдықты жөндеу және оған техникалық қызмет көрсету
Басқалар
__________________________________________________________
Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде бар заңмен қорғалатын құпиядан құралған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Кәсіпорын басшысы
__________ _______________________ ________________________
(жеке қолы) мөрдің орны (болған жағдайда) (тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
Өтінімді тіркеу күні 20 __ жылғы "___" _____________.
"Озонды бұзатын заттарды пайдалана
отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында
озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды
жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықты жөндеуге, монтаждауға, оған қызмет көрсетуге рұқсат алу үшін талаптарға өтініш берушінің сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны

1. Технический паспорт оборудования по переработке и извлечению озоноразрушающих веществ:
1) наименование оборудования:
2) модель (марка) оборудования:
3) краткое описание функций:
2. Производственно-техническая база:
1) номер и дата договора купли/продажи аренды производственных помещений:
2) с кем заключен договор (наименование юридического/физического лица):
3) местонахождение (адрес).
3. Служба, обеспечивающая эксплуатацию, техническое обслуживание оборудования, учет и перевозку озоноразрушающих веществ:
1) наименование документа:
2) дата выдачи документа.
4. Страховой полис по обязательному экологическому страхованию:
1) номер и дата выдачи страхового полиса:
2) наименование страховщика:
3) наименование страхователя:
4) срок действия страхового полиса:
5. Персонал:
1) фамилия, имя, отчество (в случае наличия) сотрудников:
2) наименование специализации и квалификации:
3) номер и дата выдачи диплома/аттестата:
4) наименование учебного заведения, выдавшего диплом/аттестат:
5) номер и дата удостоверения о признании и нострификации документов об образовании, выданных зарубежными организациями образования:
6) стаж работы по специальности:
7) номер и дата выдачи сертификата/удостоверения:
8) наименование организации, выдавшей сертификат/удостоверение.
Приложение 3
стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения
на производство работ с
использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж,
обслуживание оборудования,
содержащего озоноразрушающие
вещества"
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № ________ филиала Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. __________________________________________________________;
2. __________________________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: фамилия, имя, отчество (в случае наличия) ________
Телефон __________________________
Получил: ____________________ ________________________________
подпись услугополучателя фамилия, имя, отчество
(в случае наличия)
"___" _________ 20__ год
Приложение 4
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 21 января 2016 года № 19
Приложение 6
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду
для объектов II, III и IV категорий"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее - Министерство).

1. Озон қабатын бұзатын заттарды қайта өңдеу және алу жөніндегі жабдықтың техникалық паспорты:
1) жабдықтың атауы;
2) жабдықтың моделі (маркасы);
3) функциялардың қысқаша сипаттамасы.
2. Өндірістік-техникалық база:
1) өндірістік үй-жайларды сатып алу/сату, жалға алу шартының нөмірі және күні;
2) кіммен шарт жасасқан (заңды/жеке тұлғаның атауы);
3) орналасқан жері (мекенжайы).
3. Жабдықтарды пайдалануды, оларға техникалық қызмет көрсетуді, озон қабатын бұзатын заттарды есепке алуды және тасымалдауды қамтамасыз ететін қызмет:
1) құжаттың атауы;
2) құжаттың берілген күні.
4. Міндетті экологиялық сақтандыру жөніндегі сақтандыру полисі:
1) сақтандыру полисінің нөмірі және берілген күні;
2) сақтанушының атауы;
3) сақтандырушының атауы;
4) сақтандыру полисінің қолданылу мерзімі.
5. Персонал:
1) қызметкердің Т.А.Ә.
2) мамандануы мен біліктілігінің атауы;
3) диплом/аттестат нөмірі және берілген күні;
4) диплом/аттестат берген оқу орнының атауы;
5) шетел білім беру ұйымдарымен берілген білім беру туралы құжаттарды тану және нострификациялау туралы куәліктің нөмірі және берілген күні;
6) мамандығы бойынша жұмыс өтілі;
7) сертификат/куәлік нөмірі және берілген күні;
8) сертификат/куәлік берген ұйымның атауы.
"Озонды бұзатын заттарды пайдалана
отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында
озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды
жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 cәуірдегі Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация филиалының №__ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес көрсетілсін) құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (Мемлекеттік корпорация қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)__________
Телефон _______________________________________
Алдым: (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) / көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ж. "__" _________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2016 жылғы 21 қаңтардағы
№ 19 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
6-қосымша
"ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетики министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірлеген.

3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация").
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал:
выдача разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II категории в срок не более 30 календарных дней со дня регистрации заявки;
выдача разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов III категории в срок не более 10 (десять) рабочих дней со дня регистрации заявки;
выдача разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории в срок не более 5 (пять) рабочих дней со дня регистрации заявки;
переоформление разрешения - в течение 1 месяца;
Услугодатель не более пятнадцати календарных дней для объектов II категорий, для объектов III категории в срок не более пяти календарных дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - разрешение, переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III, IV категорий либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуг.
Форма представления результата оказания государственной услуги электронная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
ІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру өтінішті тіркеген күннен бастап – 30 күнтізбелік күннен аспайды;
ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру өтінішті тіркеген күннен бастап - 10 (он) жұмыс күннен аспайды;
ІV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру өтінішті тіркеген күннен бастап - 5 (бес) жұмыс күннен аспайды;
рұқсатты қайта ресімдеу - 1 (бір) ай ішінде;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген қызметті алушы құжаттарды алған кезден бастап ІІ санаттағы объектілер үшін он бес күнтізбелік күннен аспай, ІІІ санаттағы объектілер үшін бес күнтізбелік күннен аспай ұсынылған құжаттардың толықтығына тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес екендігі анықталған жағдайда көрсетілген қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті алдағы уақытта қарастыру бойынша жазбаша дәлелді бас тарту береді.
Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасаған кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсеті мерзіміне кірмейді.
2) мемлекеттік қызметті алу үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 минут;
3) өтініш берген күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат, рұқсатты қайта ресімдеу не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10 тармағымен көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қағаз түрінде жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжаттар нысанында "жеке кабинетке" жолданады.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим и физическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9-00 часов до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Государственная корпорация - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Государственная услуга оказывается по месту нахождения объекта услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II и III категории:
заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II и III категорий по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
заключение государственной экологической экспертизы на проекты нормативов эмиссий;
план мероприятий по охране окружающей среды.
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории:
заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
нормативы эмиссий в окружающую среду, установленные и обоснованные расчетным или инструментальным путем.
для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории:
заявка на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II, III и IV категории по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін белгіленген.
мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) Мемлекеттік корпорация - еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - сенбі аралығында жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден 20-00-ге дейін;
Мемлекеттік қызмет көрсету көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек күту тәртібімен көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады;
3) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
ІІ және ІІІ санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін:
І, ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алу үшін өтінім;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары.
IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін:
IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алу үшін өтінім;
есептік немесе аспаптық жолмен орнатылған және негізделген қоршаған ортаға эмиссияның нормативтері.
II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу үшін:
І, II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты қайта рәсімдеу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алу үшін өтінім.

2) в Государственную корпорацию:
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III категории:
заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II и III категорий по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
заключение государственной экологической экспертизы на проекты нормативов эмиссий;
план мероприятий по охране окружающей среды;
удостоверение личности (для идентификации личности).
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории:
заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
нормативы эмиссий в окружающую среду, установленные и обоснованные расчетным или инструментальным путем;
удостоверение личности (для идентификации личности).
для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории:
заявка на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II, III и IV категории по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности).
3) на портал:
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III категории:
заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II и III категорий по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия заключения государственной экологической экспертизы на проекты нормативов эмиссий;
электронная копия плана мероприятий по охране окружающей среды.
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории:
заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия нормативов эмиссий в окружающую среду, установленные и обоснованные расчетным или инструментальным путем.
для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории:
заявка на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II, III и IV категории по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
Сведения документов, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя, о разрешении, заключениях государственной экологической экспертизы на проекты, содержащий нормативы эмиссии услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа удостоверяющий личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов;
Государственной корпорации – расписка о приеме соответствующих документов;
на портал – в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.

2) Мемлекеттік корпорацияға:
ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін:
І, ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алу үшін өтінім;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
жеке куәлігі (жеке басын сәйкестендіру үшін).
IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін:
IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алу үшін өтінім;
есептік немесе аспаптық жолмен орнатылған және негізделген қоршаған ортаға эмиссияның нормативтері;
жеке куәлігі (жеке басын сәйкестендіру үшін).
II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу үшін:
І, II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты қайта рәсімдеу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алу үшін өтінім;
жеке куәлігі (жеке басын сәйкестендіру үшін).
3) порталға:
ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін:
І, ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінім;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарының электрондық көшірмесі.
IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін:
IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінім;
есептік немесе аспаптық жолмен орнатылған және негізделген қоршаған ортаға эмиссияның нормативтерінің электрондық көшірмесі.
II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу үшін:
І, II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты қайта рәсімдеу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жеке кәсіпкерлікті мемлекетті тіркеу, эмиссияның нормативтері бар жобаларға мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындылары, рұқсаттары туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметтерді беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде бар заңмен қорғалатын құпиясы бар мәліметтерді пайдалануға келісімін береді, егер басқасы Қазақстан Республикасының заңдарымен қарастырылмаса.
Құжаттарды қабылдаған кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды электрондық көшірмелерін жасайды, содан кейін түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді жеке куәлігін және сенімхат (не сенімхат бойынша оның өкілі) ұсынған жағдайда, қолхат негізінде оның қызметкері жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады. Бір ай өткеннен кейін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұранымы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, оның тіркелгені туралы көшірмесіндегі белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
Мемлекеттік корпорацияға – тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат;
порталға – "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.

10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги являются:
1) неполнота и недостоверность материалов, представленных для получения разрешения;
2) несоответствие запрашиваемых условий природопользования следующим требованиям:
в случаях, если для осуществляемых природопользователем видов деятельности в Республике Казахстан приняты специальные экологические требования и нормы, в разрешение на эмиссии в окружающую среду могут включаться условия природопользования, обеспечивающие выполнение данных требований и норм;
принятие решения о включении в разрешение на эмиссии в окружающую среду определенных условий природопользования органами, выдающими разрешение;
запрет на включение в разрешение на эмиссии в окружающую среду условий природопользования, не предусмотренных экологическими требованиями и нормами, установленными экологическим законодательством Республики Казахстан;
утверждение порядка включения условий природопользования в разрешение на эмиссии в окружающую среду уполномоченным органом в области охраны окружающей среды;
ежеквартальное представление отчета природопользователем о выполнении условий природопользования, включенных в экологическое разрешение, в орган, его выдавший.
11. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному настоящим стандартом государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) местных
исполнительных органов областей, городов областного значения,
столицы, услугодателей и (или) его должностных лиц и (или)
Государственных корпорации и (или) его работников по вопросам
оказания государственных услуг
12. Для обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственных корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, либо на имя руководителя соответствующего местного исполнительного органа (далее – Акимат) по адресу, указанному в пункте 15 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Акимата.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя, Акимата, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
В случае некорректного обслуживания работником Государственной корпорации, жалоба подается на имя руководителя Государственной корпорации.
Подтверждением принятия жалобы в Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).

10. Мыналар мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздемесі болып табылады:
1) рұқсат алу үшін ұсынылған материалдардың толық және дұрыс болмауы;
2) табиғат пайдаланудың сұратылып отырған шарттарының мынадай талаптарға сай келмеуі:
табиғат пайдаланушы Қазақстан Республикасында жүзеге асыратын қызмет түрлері үшін арнаулы экологиялық талаптар мен нормалар қабылданған болса, қоршаған ортаға эмиссиялар үшін рұқсатқа осы талаптар мен нормалардың орындалуын қамтамасыз ететін табиғат пайдалану шарттары енгізілуі мүмкін;
қоршаған ортаға эмиссиялар үшін рұқсатқа табиғат пайдаланудың белгілі бір шарттарын енгізу туралы шешімді рұқсат берген органдардың қабылдауы;
Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасында белгіленген экологиялық талаптар мен нормаларда көзделмеген табиғат пайдалану шарттарын қоршаған ортаға эмиссиялар үшін рұқсатқа енгізуге тыйым салу;
қоршаған ортаға эмиссиялар үшін рұқсатқа табиғат пайдалану шарттарын енгізу тәртібін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның бекітуі;
табиғат пайдаланушының экологиялық рұқсатқа енгізілген табиғат пайдалану шарттарының орындалуы туралы есепті рұқсат берген органға тоқсан сайын ұсынып отыруы.
11. Егер көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінімді қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша облыстардың, облыстық маңызы бар қалалардың, елорданың жергілікті атқарушы органдарының, көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші жергілікті атқарушы органы басшысының атына, көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды тіркеу (шағымның немесе шағымға ілеспе хаттың екінші данасында мөр, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады) оны қабылдауды растау болып табылады.
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әдепсіз қызмет көрсетуі жағдайында шағым Мемлекеттік корпорация басшысына беріледі.
Мемлекеттік корпорация кеңсесінде қолма қол сияқты поштамен жіберілген шағымды тіркеу (шағымның немесе шағымға ілеспе хаттың екінші данасында мөр, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады) оны қабылдауды растау болып табылады.

2) Комитета экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства - www.ecokomitet.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
3) Государственной корпорации - www.con.gov.kz.
16. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
17. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
18. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414, 8 800 080 7777).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии в
окружающую среду для объектов
II, III и IV категории"
Форма
Наименование государственного органа
Заявка
на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду
для объектов I, II и III категорий
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование природопользователя)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(юридический адрес организации-заявителя или адрес проживания
физического лица)
1. Общая информация
Контактные телефоны, факс_____________________________________
Наименование производственного объекта, на который подается заявка
_____________________________________________________________
Категория природопользователя (класс опасности производственного
объекта)____________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Данные о месторасположении промышленных площадок, на которых
находятся источники загрязнения окружающей среды производственного
объекта:
Таблица 1. Данные о месторасположении промышленных площадок
Номер промышленной площадки
Наименование промышленной площадки
Область
Район, населенный пункт
Координаты, градус, минут, секунд
Занимаемая территория, га
широта
долгота
1
2
3
4
5
6
7

2) көрсетілетін қызметті берушінің - www.ecokomitet.gov.kz;
3) Мемлекеттік корпорация - www.con.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
16. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
17. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
"ІІ, ІІІ және IV санаттардағы
объектілер үшін қоршаған ортаға
эмиссияға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік органның атауы
І, ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға
рұқсат алуға өтінім
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________
(өтінім беруші ұйымның заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы)
__________________________________________________________________
1. Жалпы ақпарат
Байланыс телефондары, факс _________________________________________
Өтінім берілетін өндірістік объектінің атауы
_____________________________________________________________________
____________________________________________
_________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушының санаты (өндірістік объектінің қауіптілік класы)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
2. Өндіріс объектісінің қоршаған ортаны ластау көзі орналасқан
өнеркәсіп алаңдарының орналасқан жері туралы деректер:
1-кесте. Өнеркәсіптік алаңдардың орналасқан орны туралы деректер
Өнеркәсіп
алаңының
нөмірі
Өнеркәсіп
алаңының
атауы
Облыс
Aудан,
елді мекен
Координаталары,
град. мин. сек.
Aлып
жатқан
аумағы,
га
ендік
бойлық
1
2
3
4
5
6
7

3. Запрашиваемые лимиты объемов выбросов (сбросов) загрязняющих
веществ и размещаемых отходов (серы) по годам:
Таблица 2. Лимиты выбросов загрязняющих веществ
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы выбросов загрязняющих веществ
Запрашиваемые лимиты выбросов загрязняющих веществ в атмосферу
Фактические выбросы за год, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2 и т.д.
Таблица 3. Лимиты сбросов загрязняющих веществ
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы сбросов загрязняющих веществ
Запрашиваемые лимиты сбросов загрязняющих веществ
Фактический объем сбросов за год, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по водовыпускам:
По водовыпуску 1
По водовыпуску 2 и т.д.
Таблица 4. Лимиты на размещение отходов производства и потребления
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы отходов
Запрашиваемые лимиты отходов
Фактические объемы размещения (хранения) отходов за год, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2 и т.д.
Таблица 5. Лимиты на размещение серы
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы серы
Запрашиваемые лимиты серы
Фактические объемы размещения серы за год, предшествующий заявке
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2 и т.д.
Предлагаемые природопользователем условия природопользования:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________
Настоящим удостоверяем, что эмиссии в окружающую среду будут
соответствовать описанным в настоящей заявке.
4. К заявке прилагаются следующие документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
Уполномоченное
(физическое лицо) ________________ ______________________
(личная подпись) (расшифровка подписи)
"__" _______ 20 __ год.
Место печати (в случае наличия)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии в
окружающую среду для объектов
II, III и IV категории"
Форма
Наименование государственного органа
Заявка
на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду
для объектов IV категории
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование природопользователя)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(юридический адрес организации-заявителя или адрес проживания
физического лица)

3. Ластаушы зат шығарындылары (төгінділері) мен орналастырылатын
қалдықтар (күкірт) көлемінің жылдар бойынша сұралатын лимиті.
2-кесте. Ластаушы заттар шығарындыларының лимиттері
Мемлекеттік
экологиялық
сараптама
қорытындысының
атауы
Мемлекеттік
экологиялық
сараптама
қорытындысының
нөмірі мен күні
Ластаушы
зат төгінділерінің
нормативті
көлемі
Атмосфераға
шығарылатын
ластаушы
заттаршығарындыларының
сұратылатын
лимиттері
Өтінім
берілген
жылдың
алдындағы
жылдың нақтышығарындылары
тонна/жыл
тонна/жыл
тонна/жыл
1
2
3
4
5
20__ жылы
Барлығы, оның
ішінде алаң
бойынша
1-алаң
2-алаң
және т.б.
3-кесте. Ластаушы заттар төгінділерінің лимиттері
Мемлекеттік
экологиялық
сараптама
қорытындысының
атауы
Мемлекеттік
экологиялық
сараптама
қорытындысының
нөмірі мен күні
Ластаушы заттөгінділерінің
нормативті
көлемі
Атмосфераға
шығарылатын
ластаушызаттаршығарындыларының
сұратылатын
лимиттері
Өтінім
берілген
жылдың
алдындағы
жылдың нақтышығарындылары
тонна/жыл
тонна/жыл
тонна/жыл
1
2
3
4
5
20__ жылы
Барлығы, оның
ішінде су ағызу
бойынша:
1-су ағызу
бойынша
2-су ағызу
бойынша және
т.б.
4-кесте. Өндірістік және тұтыну қалдықтарын орналастыру лимиттері
Мемлекеттік
экологиялық
сараптама
қорытындысының
атауы
Мемлекеттік
экологиялық
сараптама
қорытындысының
нөмірі мен күні
Қалдықтардың
нормативтік
көлемі
Қалдықтардың
сұратылатын
лимиттері
Өтінім
беретін
жылдың
алдындағы
жылы қалдықтардыорналастырудың
(сақтаудың)
нақты
көлемі
т/жыл
т/жыл
т/жыл
1
2
3
4
5
20__ жылы
Барлығы, оның
ішінде алаң
бойынша
1-алаң
2-алаң және
т.б.
5-кесте. Күкіртті орналастыруға арналған лимиттер
Мемлекеттік
экологиялық
сараптама
қорытындысының
атауы
Мемлекеттік экологиялық
сараптама қорытындысының
нөмірі мен
күні
Күкірттің
нормативтік
көлемі
Күкірттің
сұратылатын
лимиттері
Өтінім беретін
жылдың алдындағы
жылы
орналастырудың
нақты көлемі
т/жыл
т/жыл
т/жыл
1
2
3
4
5
20__ жылы
Барлығы, оның
ішінде алаң
бойынша
1-алаң
2-алаң және т.б.
Табиғат пайдаланушыларға табиғат пайдаланудың ұсынылатын шарттары:
___________________________________________________________
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Қоршаған ортаға эмиссиялар осы өтінімде берілген сипаттамаға сәйкес болатынын растаймыз.
4. Өтінімге мына құжаттар қоса беріледі: ____________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде бар заңмен қорғалатын құпиядан құралған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Уәкілетті
(жеке тұлға) _________________ ________________________________
(жеке қолы) (қолдың толық жазылуы)
" " 20___ жыл.
Мөрдің орны (болған жағдайда)
"ІІ, ІІІ және IV санаттардағы
объектілер үшін қоршаған ортаға
эмиссияға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік органның атауы
IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға
эмиссияға рұқсат алуға рұқсат алу
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________
(өтінім беруші ұйымның заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы)
_________________________________________________________________

4. К заявке прилагаются следующие документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
Уполномоченное
(физическое лицо) ________________ ______________________
(личная подпись) (расшифровка подписи)
"__" ________ 20 __ год.
Место печати (в случае наличия)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии в
окружающую среду для объектов
II, III и IV категории"
Форма
Заявка на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую
среду для объектов I, II, III и IV категории
(в случаях изменения наименования или организационно-правовой
формы, реорганизации природопользователя)
Прошу Вас переоформить разрешение на эмиссии в окружающую среду
с____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование юридического или физического лица, на которое была
оформлено разрешение)
на___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование измененного юридического или физического лица)
№ разрешения ________________ выданное
(кем)________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
на___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(юридический адрес организации заявителя или адрес проживания
физического лица)
Категория природопользователя (класс опасности производственного
объекта)_____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
К заявке прилагаются следующие документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
Уполномоченное
(физическое лицо)________________ __________________________
(личная подпись) (расшифровка подписи)
"__" __________ 20 __ год.
Место печати (в случае наличия)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии в
окружающую среду для объектов
II, III и IV категории"
Расписка
об отказе в приеме документов

4. Өтінімге мына құжаттар қоса беріледі: ____________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде бар заңмен қорғалатын құпиядан құралған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Уәкілетті
(жеке тұлға) __________________ _______________________________
(жеке қолы) (қолдың толық жазылуы)
" " 20___ жыл.
Мөрдің орны (болған жағдайда)
"ІІ, ІІІ және IV санаттардағы
объектілер үшін қоршаған ортаға
эмиссияға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Нысан
І, ІІ, ІІІ және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға
эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу өтінімі
(табиғат пайдаланушының атауын немесе ұйымдық-құқықтық нысанын өзгерткен, қайта құрылған жағдайларында)
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеуді сұраймын
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(рұқсат рәсімделген жеке және заңды тұлғаның атауы)
__________________________________________________________________
(жеке және заңды тұлғаның ауыстырылған атауы)
Рұқсат № берілген (кіммен)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(өтініш иесінің-ұйымның заңды мекен жайы немесе жеке тұлғаның тұратын мекен-жайы)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушы санаты (өндірістік объектінің қауіптілік классы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________
Өтінімге келесідей құжаттар ұсынылады:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________
Уәкілетті
(жеке тұлға) ___________________ ______________________________
(жеке қолы) (қолын ашып жазу)
"ІІ, ІІІ және IV санаттардағы
объектілер үшін қоршаған ортаға
эмиссияға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 4-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № ____ филиала Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. ___________________________________________________________;
2. ___________________________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) ________
Телефон __________________________
Получил: Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 5
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 21 января 2016 года № 19
Приложение 7
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги
"Выдача заключений государственной экологической экспертизы
для объектов II, III и IV категорий"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астана и Алматы (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация");
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, Государственную корпорацию, а также при обращении на портал:
выдача заключения государственной экологической экспертизы – не более одного месяца для объектов II категории, не более десяти рабочих дней для объектов III и IV категорий;
выдача повторного заключения государственной экологической экспертизы – не более десяти рабочих дней для объектов II категории, не более пяти рабочих дней для объектов III, IV категорий;
предварительная экспертиза – не более 3 (трех) рабочих дней;
Услугодатель в течение трех рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 cәуірдегі Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация филиалының (мекенжайын көрсету керек) №__ бөлімі Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету керек) мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттар қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
1.________________________________________________________;
2.________________________________________________________;
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (Мемлекеттік корпорация қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
_______________________________________________
Телефон
________________________________________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) / қолы
"__" _________ 20__ж.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2016 жылғы 21 қаңтардағы
№ 19 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
7-қосымша
"II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірлеген.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру - II санаттағы объектілер үшін – бір айдан, III және IV санаттардағы объектілер үшін он жұмыс күнінен аспайды;
қайталама мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру - II санаттағы объектілер үшін – он жұмыс күнінен, III және IV санаттардағы объектілер үшін бес жұмыс күнінен аспайды;
алдын ала сараптама - үш жұмыс күнінен аспайды;
Қызмет беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылданған кезден бастап үш жұмыс күн аралығында ұсынылған құжаттардың толықтылығын тексереді.
Егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталса қызмет беруші көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қарастырылмайтынын жазбаша түрінде дәлелдеп қайтарады.

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов услугополучателем - 15 минут; в Государственной корпорации – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - 20 минут; в Государственной корпорации - 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - заключение государственной экологической экспертизы с выводом "согласовывается/не согласовывается" по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги устанавливается с 9-00 часов до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Государственная корпорация - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).

2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 минут, Мемлекеттік корпорацияда - 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушіде көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут, Мемлекеттік корпорацияда - 15 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандаарының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "келісіледі/келісілмейді" деген тұжырыммен мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қағаз түрінде жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қағаз түрінде жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының мөрімен және оның қолтаңбасымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
Өтініш қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін белгіленеді.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) Мемлекеттік корпорацияның - еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - сенбі аралығында жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден 20-00-ге дейін.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы брондауға болады;
3) портал - тәулік бойы жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде (көрсетілетін қызметті алушы қызмет уақыты аяқталғанда, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтінім жасаса, өтініш кабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі келесі жұмыс күнімен орындалады).

9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
заявка на проведение государственной экологической экспертизы, по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги:
в случае предпроектной и проектной документации намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами ОВОС, оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования в следующем составе:
результаты учета общественного мнения;
материалы, подтверждающие публикацию заявки в средствах массовой информации (далее – СМИ);
электронная версия проекта;
в случае проектов нормативов эмиссий:
проект нормативов эмиссий с приложением электронной версии проекта;
проекты нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических, документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду:
материалы, подтверждающие публикацию заявки в СМИ;
2) в Государственную корпорацию:
заявка на проведение государственной экологической экспертизы, по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги:
в случае предпроектной и проектной документации намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами ОВОС, оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования в следующем составе:
результаты учета общественного мнения;
материалы, подтверждающие публикацию заявки в средствах массовой информации (далее – СМИ);
электронная версия проекта;
в случае проекты нормативов эмиссий:
проект нормативов эмиссий с приложением электронной версии проекта;
проекты нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических, документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду:
материалы, подтверждающие публикацию заявки в СМИ;
3) на портал:
заявка на проведение государственной экологической экспертизы, по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя:
в случае предпроектной и проектной документации намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами ОВОС:
электронная копия результатов учета общественного мнения;
электронная копия материалов, подтверждающие публикацию заявки в СМИ;
в случае проектов нормативов эмиссий:
электронная копия проекта нормативов эмиссий.
в случае проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду, разрабатываемых органами местного государственного управления, в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя в следующем составе:
электронная копия материалов, подтверждающие публикацию заявки в СМИ;
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, сотрудник Государственной корпорации и услугодателя получает из информационных систем через шлюз "электронного правительства";
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа удостоверяющий личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов;
Государственной корпорации – расписка о приеме соответствующих документов;
на портал – в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.

9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізуге өтініш;
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін ҚОӘБ материалдарымен бірге қоршаған ортаға әсер етуші межеленіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы, келесі құрамда:
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
өтінімді бұқаралық ақпарат құралдарында (бұдан әрі БАҚ) жарияланғанын растайтын материалдар;
жобаның электрондық нұсқасы;
эмиссиялар нормативтерiнiң жобаларына:
эмиссиялар нормативтерiнiң жобаның электрондық нұсқасымен қоса;
iске асырылуы қоршаған ортаға терiс әсерлерге әкеп соғуы мүмкiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтiк-техникалық және нұсқаулық-әдiстемелiк құжаттардың жобалары, келесі құрамда:
өтінімді БАҚ-да жарияланғанын растайтын материалдар;
2) Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізуге өтінім;
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін ҚОӘБ материалдарымен бірге қоршаған ортаға әсер етуші межеленіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы, келесі құрамда:
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
өтінімді бұқаралық ақпарат құралдарында (бұдан әрі БАҚ) жарияланғанын растайтын материалдар;
жобаның электрондық нұсқасы;
эмиссиялар нормативтерiнiң жобаларына:
эмиссиялар нормативтерiнiң жобаның электрондық нұсқасымен қоса;
iске асырылуы қоршаған ортаға терiс әсерлерге әкеп соғуы мүмкiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтiк-техникалық және нұсқаулық-әдiстемелiк құжаттардың жобалары, келесі құрамда:
өтінімді БАҚ-да жарияланғанын растайтын материалдар;
3) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізуге өтінім;
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін ҚОӘБ материалдарымен бірге қоршаған ортаға әсер етуші межеленіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы:
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижесінің электронды көшірмесі;
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдардың электронды көшірмесі;
жоспарланған қызметтің экологиялық салдары туралы өтінімнің электронды көшірмесі.
эмиссиялар нормативтерінің жобалары, келесі құрамда:
эмиссиялар нормативтерінің жобалары.
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық түрдегі эмиссиялар нормативтері жобасы.
әзірлеген іске асырылуы қоршаған ортаға теріс әсерлерге әкеп соғуы мүмкін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, нормативтік-техникалық және нұсқаулық-әдістемелік құжаттардың көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық түрдегі жобалары, келесі құрамда:
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдардың электронды көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжаттарлың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттарының мәліметтерін Мемлекеттік корпорация қызметкері және көрсетілетін қызмет беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушы келісімін береді.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттардың электрондық көшірмелерін жасайды, содан кейін көрсетілетін қызметті алушыға түпнұсқаларын қайтарады;
Мемлекеттік корпорацияға дайын құжаттарды беру жеке басын куәландыратын құжатты ұсынған жағдайда, сәйкесінше құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады. Бір ай өткеннен кейін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұранымы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, оның тіркелгені туралы көшірмесіндегі белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
Мемлекеттік корпорацияға – тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат;
порталға – "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.

10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) местных
исполнительных органов областей, городов областного значения,
столицы, услугодателей и (или) его должностных лиц и (или)
Государственных корпораций и (или) его работников по вопросам
оказания государственных услуг
11. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственных корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, либо на имя руководителя соответствующего местного исполнительного органа (далее - Акимат) по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Акимата.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Акимата с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобы, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Акимата, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра (1414, 8 800 080 7777).
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартындағы 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша облыстардың, облыстық маңызы бар қалалардың, елорданың жергілікті атқарушы органдарының, көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшының атына немесе тиісті жергілікті атқарушы органдардың (бұдан әрі – Әкімдік) басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе Әкімдікте арқылы қолма қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Әкімдіктің кеңсесінде берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны, шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетіліп тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылдануын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша Мемлекеттік корпорация басшысының атына беріледі.
Мемлекеттік корпорация кеңсесіне қолма-қол және почта арқылы келіп түскен шағымның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының (1414, 8 800 080 7777) телефоны арқылы алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушы өтініш туралы ақпаратты "жеке кабинетінен" көре алады, ол өтініштерді көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі барысында жаңартылып тұрады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Шағымда:

1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
13. Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее их жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт - центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства - www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Комитета экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства - www.ecokomitet.kz, раздел "Государственные услуги";
3) Государственной корпорации - www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414, 8 800 080 7777).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для
объектов II, III и IV категорий"
Форма
Заявитель (наименование организации)
Заключение государственной экологической экспертизы
на _______________________________________________________________
(наименование проекта, документа)
Материалы разработаны________________________________________________
(полное наименование проектной организации-разработчика)
Заказчик материалов проекта _________________________________________
(полное название организации-заказчика, адрес)
На рассмотрение государственной экологической экспертизы
представлены:
_____________________________________________________________________
(наименование проектной документации, перечисление комплектности
представленных материалов, других документов)
Материалы поступили на рассмотрение _______________________ 20__ года
(Дата, номер входящей регистрации)
Общие сведения
Краткая характеристика физико-географических условий района размещения объекта экспертизы, фонового состояния окружающей среды, основных технических, технологических решений, в т.ч. описание технологического процесса, оказывающего отрицательное воздействие на окружающую среду, рассмотрение альтернативных вариантов в сравнении с лучшими аналогами современных технологий.
Оценка воздействия намечаемой деятельности
на окружающую среду (ОВОС)
Полная характеристика воздействия объекта на воздушную среду, поверхностные и подземные воды, земельные ресурсы, растительный и животный мир, недра, физических воздействий, возможность и вероятность аварийных ситуаций, экологических рисков и т.д.
При рассмотрении архитектурно-планировочной документации, схем развития инженерной инфраструктуры населенных пунктов, проектов на реконструкцию (расширение) действующих предприятий все показатели в части воздействия на окружающую природную среду даются по состоянию, как на существующее положение, так и на расчетный срок.
Вывод
Результатом осуществления государственной экологической экспертизы является заключение с выводом "согласовывается/не согласовывается".
Руководитель экспертного подразделения
уполномоченного органа
подпись Фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Руководитель экспертного подразделения
территориального подразделения
уполномоченного органа
подпись Фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Руководитель экспертного подразделения
местного исполнительного органа
подпись Фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для
объектов II, III и IV категорий"
В ____________________________________________
(полное наименование государственного органа)
от ___________________________________________
(полное наименование заявителя)
Адрес ________________________________________
(индекс, город, район, область, улица,
№ дома, телефон)
Реквизиты заявителя __________________________
(№ свидетельства о гос. регистрации
ЮЛ/ИП, БИН, ИИН)
Заявка на проведение государственной экологической экспертизы
Прошу провести государственную экологическую экспертизу на
проект ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать полное наименование проекта)
Перечень прилагаемых документов:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Руководитель ___________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия))
"___" ____________ 20___г.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для
объектов II, III и IV категорий"
Расписка
об отказе в приеме документов

1) жеке тұлға - оның тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлға - оның атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Адамның тыныс-тіршілігін шектейтін организм функцияларының үнемі нашарлауы салдарынан денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушылар 1414, 8 800 080 7777 - Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінген кезде, олардың мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарын қажеттілігі болған жағдайда тұрғылықты жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорация қызметкері қабылдайды.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының интернет-ресурстарында мекенжайлары мынадай:
1) Министрліктің - www.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Министрліктің Экологиялық реттеу, бақылау және мұнай-газ кешенідегі мемлекеттік инспекция комитетінің - www.ecokomitet.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) Мемлекеттік корпорацияның - www.con.gov.kz.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414, 8 800 080 7777).
"II, III және IV санаттардағы
объектілер үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама
қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Өтініш иесі (ұйымның атауы)
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы
__________________________________________________________________
(құжаттың, жобаның атауы)
Материалдар әзірленген______________________________________________
(әзірлеуші жоба ұйымының толық атауы)
Жоба-материалдарына тапсырыс беруші _______________________________
(тапсырыс беруші ұйымның толық атауы, мекен жайы)
Мемлекеттік экологиялық сараптамаға қарастыруға ұсынылды:
_____________________________________________________________________
(жобалық құжаттың атауы, ұсынылып отырған басқа құжаттар, материалдардың толықтығын атау)
Материалдар қарастыруға келіп түсті _______________________ 20__ жылы
(күні, тіркеудің кіріс нөмері)
Жалпы мәлімет
Сараптама объектісінің орналасу ауданының физикалық-географиялық жағдайының қысқаша сипаттамасы, қоршаған ортаның фондық жағдайы, қоршаған ортаға теріс әсерін тигізетін, негізгі техникалық, технологиялық шешімдер, соның ішінде технологиялық процестерді баяндау, қазіргі заман технологияларының үздік аналогтарымен салыстырып балама түрлерін қарау.
Межеленіп отырған қызметтің қоршаған ортаға әсерін бағалау (ҚОӘБ)
Объектінің ауа ортасына, жерасты және жерүсті суларына, жерресурстарына, жануар және өсімдік дүниесіне, жер қойнауына әсер етуінің жалпы сипаттамасы, экологиялық қауіп-қатер, апаттық жағдайлар болуы және мүмкіндігі және т.б.
Сәулеттік-жобалық құжаттар, елді мекендердегі инженерлік инфрақұрылымының даму сызбасы, істегі кәсіпорындардың жаңғырту (ұлғайту) жобаларын қарастыру кезінде қоршаған ортаға әсер ету бөлігінде барлық көрсеткіштер сол жағдайға, сондай-ақ есептік мерзімге беріледі.
Тұжырымдама
Мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізудің нәтижесі
"келісілді/келісілмеді" тұжырымдамасымен қорытынды болып табылады.
Уәкілетті органның сараптамалық
бөлімшесінің басшысы
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі
сараптамалық бөлімшесінің басшысы
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жергілікті атқарушы органның сараптамалық
бөлімшесінің басшысы
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
"II, III және IV санаттардағы
объектілер үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама
қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Кімге _______________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
кімнен ______________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
Мекенжайы _____________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй №, телефон)
Өтініш берушінің деректемелері ____________________
(ЗТ/ДК мем. тіркеу туралы куәлігінің №, ЖСН/БСН)
Мемлекеттік экологиялық сараптама өткізуге
ӨТІНІШ
____________________________________________________________
____________________________________________________________
(жобаның толық атауын көрсету керек)
жобасына мемлекеттік экологиялық сараптама өткізуді сұраймын.
Қоса беріліп отырған құжаттардың тізбесі:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Басшы __________________ _________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
20__ ж. "___"______________
"II, III және IV санаттардағы
объектілер үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама
қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) ________
Телефон __________________________
Получил: Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 cәуірдегі Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация филиалының (мекенжайын көрсету керек) №__ бөлімі Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету керек) мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттар қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ________________________________________________________
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (Мемлекеттік корпорация қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
___________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/ қолы
"__" _________ 20__ж.