Об утверждении перечня открытых данных, размещаемых на интернет-портале открытых данных
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 52. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2016 года № 13453. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 15 марта 2022 года № 135.
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 15.03.2022 № 135 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень открытых данных, размещаемыхна интернет-портале открытых данных.
2. Начальнику Главного управления защиты государственных секретов и информационной безопасности Вооруженных Сил Республики Казахстан:
1) в установленном законодательством порядке направить настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направить его копии в печатном и электронном видах на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) после официального опубликования приказ разместить на веб-сайте Министерства обороны Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представить в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением приказа возложить на первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
И. Тасмагамбетов
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
__________________ А. Исекешев
"___" ____________ 2016 года
Утвержден приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от 29 января 2016 года № 52
Перечень открытых данных, размещаемых на интернет-портале открытых данных

Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 52 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 15 наурызда № 13453 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 15 наурыздағы № 135 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қорғаныс министрінің 15.03.2022 № 135 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Мемлекеттік құпияларды қорғау және ақпарат қауіпсіздігі бас басқармасының бастығы:
1) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жолдасын;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде ресми жариялауға мерзімді баспасөз басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жолдасын;
3) бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің веб-сайтына және мемлекеттік органдардың интранет-порталына орналастырсын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне ұсынсын.
3. Бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
И. Тасмағамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_____________________Ә. Исекешев
2016 жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2016 жылғы 29 қаңтардағы
№ 52 бұйрығымен
бекітілген
Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесі

Сноска. Перечень - в редакции приказа Министра обороны РК от 11.09.2020 № 440 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование набора открытых данных
Период актуализации
Срок предоставления
Источник (через АРМ интернет-портала открытых данных или через API системы государственного органа)
Ответственное лицо
1.
Статистические данные по обращениям граждан Республики Казахстан, поступающим на имя руководства Министерства обороны Республики Казахстан, по категориям
12 месяцев
до 20 января
через АРМ интернет-портала открытых данных
Административный департамент Министерства обороны Республики Казахстан
2.
График приема граждан руководством Министерства обороны Республики Казахстан
3 месяца
до 20 марта
до 20 июня
до 20 сентября
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
3.
Информация об имеющихся вакансиях административных государственных служащих за центральный аппарат Министерства обороны Республики Казахстан
3 месяца
до 20 марта
до 20 июня
до 20 сентября
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент кадров Министерства обороны Республики Казахстан
4.
Итоги проведения конкурса на занятие вакантных должностей административной государственной службы за центральный аппарат Министерства обороны Республики Казахстан
3 месяца
до 20 марта
до 20 июня
до 20 сентября
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
5.
Порядок приема офицеров запаса на воинскую службу по контракту
12 месяцев
до 20 января
через АРМ интернет-портала открытых данных
6.
Порядок присвоения первого воинского звания офицерского состава "лейтенант" по запасу выпускникам военных кафедр высших учебных заведений
12 месяцев
до 20 января
через АРМ интернет-портала открытых данных
7.
Список ведомственных медалей Министерства обороны Республики Казахстан, положения о медалях
6 месяцев
до 20 мая
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
8.
Перечень местностей, служба в которых дает военнослужащим право на предоставление к ежегодному основному отпуску дополнительно 10 суток
12 месяцев
до 1 марта
через АРМ интернет-портала открытых данных
9.
Отпуска для военнослужащих (дополнительные отпуска)
12 месяцев
до 20 января
через АРМ интернет-портала открытых данных
10.
Информация о руководстве Министерства обороны, Генерального штаба, видов, родов войск и региональных командований Вооруженных Сил Республики Казахстан
3 месяца
до 20 марта
до 20 июня
до 20 сентября
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
11.
Информационные материалы и сведения о военных учебных заведениях Министерства обороны (общая информация, история и традиции военных учебных заведений, порядок поступления, перечень специальностей)
12 месяцев
до 1 марта
через АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент военного образования и науки Министерства обороны Республики Казахстан
12.
Миротворческая деятельность Вооруженных Сил Республики Казахстан
6 месяцев
до 20 мая
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент боевой подготовки Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан
13.
Перечень проведенных мероприятий, направленных на патриотическое воспитание граждан Республики Казахстан
12 месяцев
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент воспитательной и идеологической работы Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан
14.
Перечень проведенных культурно-досуговых мероприятий для военнослужащих по призыву
12 месяцев
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
15.
Информация о департаментах, управлениях и отделах по делам обороны (наименование, режим работы, контакты, адрес)
6 месяцев
до 20 июня
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент организационно-мобилизационной работы Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан
16.
План подготовки призывников, военнообязанных на возмездной основе по военно-техническим и иным специальностям по программе подготовки военнообученного резерва в филиалах РГКП "Военно-техническая школа" МО РК
12 месяцев
до 20 сентября
через АРМ интернет-портала открытых данных
17.
Перечень государственных услуг, предоставляемых Министерством обороны Республики Казахстан
12 месяцев
до 20 января
через АРМ интернет-портала открытых данных
Управление по контролю за качеством оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан
18.
Статистические сведения по оказываемым государственным услугам
12 месяцев
до 20 января
через АРМ интернет-портала открытых данных
19.
Медицинское обеспечение военнослужащих
12 месяцев
до 20 сентября
через АРМ интернет-портала открытых данных
Управление начальника Тыла и вооружения Вооруженных Сил Республики Казахстан
20.
Обеспечение военнослужащих вещевым имуществом
12 месяцев
до 20 сентября
через АРМ интернет-портала открытых данных
21.
Обеспечение военнослужащих питанием
12 месяцев
до 20 сентября
через АРМ интернет-портала открытых данных
22.
Право на проезд за счет государства
12 месяцев
до 20 сентября
через АРМ интернет-портала открытых данных
23.
Обеспечение военнослужащих жилищем
12 месяцев
до 20 сентября
через АРМ интернет-портала открытых данных
Главное управление расквартирования войск Вооруженных Сил Республики Казахстан
24.
Свободный жилой фонд
6 месяцев
до 20 июня
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
25.
Пенсионное обеспечение военнослужащих
12 месяцев
до 20 сентября
через АРМ интернет-портала открытых данных
Центр пенсионного обеспечения Министерства обороны Республики Казахстан
26.
Перечень подведомственных организации МО РК
12 месяцев
до 20 сентября
через АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент информации и коммуникаций Министерства обороны Республики Казахстан
Примечание: информацию для размещения на интернет-портале "Открытые данные" направлять в Департамент информации и коммуникаций Министерства обороны Республики Казахстан. Направляемую информацию согласовывать с Департаментом защиты государственных секретов Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан и с руководителем аппарата Министерства обороны Республики Казахстан.

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 11.09.2020 № 440 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ашық деректер жинағының атауы
Өзектілендіру кезеңі
Ұсыну мерзімі
Дереккөз (ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы немесе мемлекеттік органның API жүйесі арқылы)
Жауапты адам
1.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі басшылығының атына келіп түсетін Қазақстан Республикасы азаматтарының өтініштері бойынша статистикалық деректер, санаттары бойынша
12 ай
20 қаңтарға дейін
ашық деректер
интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Әкімшілік департаменті
2.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс
министрлігі басшылығының азаматтарды қабылдау кестесі
3 ай
20 наурызға дейін
20 маусымға дейін
20 қыркүйекке дейін
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
3.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің орталық аппараты үшін мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің бар бос орындары туралы ақпарат
3 ай
20 наурызға дейін
20 маусымға дейін
20 қыркүйекке дейін
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Кадрлар департаменті
4.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің орталық аппараты үшін мемлекеттік әкімшілік қызметтің бос лауазымдарына орналасуға конкурс өткізу қорытындылары
3 ай
20 наурызға дейін
20 маусымға дейін
20 қыркүйекке дейін
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
5.
Запастағы офицерлерді келісімшарт бойынша әскери қызметке қабылдау тәртібі
12 ай
20 қаңтарға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
6.
Жоғары оқу орындарының әскери кафедраларын бітірушілерге запастағы "лейтенант" офицерлер құрамының алғашқы әскери атағын беру тәртібі
12 ай
20 қаңтарға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
7.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі ведомстволық медальдарының тізімі, медальдар туралы ережелер
6 ай
20 мамырға дейін
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
8.
Әскери қызметшілерге жыл сайынғы негізгі демалысқа қосымша 10 тәулік беру құқығын беретін қызмет өткеру жерлерінің тізбесі
12 ай
1 наурызға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
9.
Әскери қызметшілер үшін демалыстар (қосымша демалыстар)
12 ай
20 қаңтарға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
10.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің, Бас штабының, Қарулы Күштері түрлерінің, әскер тектері мен өңірлік қолбасшылықтарының басшылығы туралы ақпарат
3 ай
20 наурызға дейін
20 маусымға дейін
20 қыркүйекке дейін
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
11.
Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындары туралы ақпараттық материалдар мен мәліметтер (әскери оқу орындарының жалпы ақпараты, тарихы мен дәстүрлері, оқуға түсу тәртібі, мамандықтар тізбесі)
12 ай
1 наурызға дейін
ашық деректер
интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Әскери білім және ғылым департаменті
12.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің бітімгершілік қызметі
6 ай
20 мамырға дейін
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер
интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Жауынгерлік даярлық департаменті
13.
Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери-патриоттық тәрбиелеуге бағытталған өткізілген іс-шаралар тізбесі
12 ай
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер
интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Тәрбие және идеологиялық жұмыстар департаменті
14.
Әскерге шақыру бойынша әскери қызметшілер үшін өткізілген мәдени-бос уақыт іс-шараларының тізбесі
12 ай
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер
интернет-порталының АЖО арқылы
15.
Қорғаныс істері жөніндегі департаменттер, басқармалар мен бөлімдер туралы ақпарат (атауы, жұмыс режимі, байланыс жасау, мекенжайы)
6 ай
20 маусымға дейін
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Ұйымдастыру-жұмылдыру жұмыстары департаменті
16.
ҚР ҚМ "Әскери-техникалық мектебі" РМҚК филиалдарында әскери оқып-үйретілген резервті даярлау бағдарламасы бойынша әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша ақылы негізде әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді даярлау жоспары
12 ай
20 қыркүйекке дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
17.
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі ұсынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізбесі
12 ай
20 қаңтарға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бақылау басқармасы
18.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша статистикалық мәліметтер
12 ай
20 қаңтарға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
19.
Әскери қызметшілерді медициналық қамтамасыз ету
12 ай
20 қыркүйекке дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Тыл және қару-жарақ бастығының басқармасы
20.
Әскери қызметшілерді киім-кешек мүлкімен қамтамасыз ету
12 ай
20 қыркүйекке дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
21.
Әскери қызметшілерді тамақпен қамтамасыз ету
12 ай
20 қыркүйекке дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
22.
Мемлекет есебінен жол жүру құқығы
12 ай
20 қыркүйекке дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
23.
Әскери қызметшілерді тұрғын үймен қамтамасыз ету
12 ай
20 қыркүйекке дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Әскерлерді пәтерлерге орналастыру бас басқармасы
24.
Бос тұрғын үй қоры
6 ай
20 маусымға дейін
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
25.
Әскери қызметшілерді зейнетақымен қамсыздандыру
12 ай
20 қыркүйекке дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Зейнетақымен қамсыздандыру орталығы
26.
ҚР ҚМ ведомстволық бағынысты ұйымдарының тізбесі
12 ай
20 қыркүйекке дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Ақпарат және коммуникациялар департаменті
Ескертпе: "Ашық деректер" интернет-порталында орналастыру үшін ақпарат Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Ақпарат және коммуникациялар департаментіне жолдансын. Жолданатын ақпарат Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Мемлекеттік құпияларды қорғау департаментімен және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі аппаратының басшысымен келісілсін.