О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 48 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления судебно-экспертной деятельности, за исключением судебно-экспертной деятельности в области судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертизы"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2016 года № 197. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2016 года № 13797
В соответствии с подпунктом 1-1 пункта 1) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года «О разрешениях и уведомлениях» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 48 «Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления судебно-экспертной деятельности, за исключением судебно-экспертной деятельности в области судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертизы» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10309, опубликован в Информационно-правовой системе «Әділет» 18 марта 2015 года) внести следующие изменения:
в квалификационных требованиях и перечне документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления судебно-экспертной деятельности, за исключением судебно-экспертной деятельности в области судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертизы (далее - квалификационные требования):
пункт 4 квалификационных требований исключить;
пункт 5 квалификационных требований изложить в следующей редакции:
5
Наличие стажа работы по специальности, указанной в дипломе о высшем образовании - не менее трех лет
Копия трудовой книжки или трудового договора, выписка из приказов о приеме и увольнении либо послужной список
приложение к квалификационным требованиям изложить согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по организации экспертной деятельности Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) в течении пяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан» для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Cот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптама саласындағы сот-сараптама қызметiн қоспағанда, сот-сараптама қызметiн жүзеге асыру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестiктi растайтын құжаттардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 48 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Әділет министрінің 2016 жылғы 28 сәуірдегі № 197 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2016 жылы 17 маусымда № 13797 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы «Рұқсаттар және хабарламалар туралы» Заңының 12-бабы 1-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптама саласындағы сот-сараптама қызметін қоспағанда, сот-сараптама қызметін жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 48 бұйрығына, (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10309 болып тіркелген, 2015 жылы 18 наурызда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған), мынадай өзгерістер енгізілсін:
сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптама саласындағы сот-сараптама қызметін қоспағанда, сот-сараптама қызметін жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінде (әрі қарай - біліктілік талаптары):
біліктілік талаптарының 4-тармағы алып тасталсын;
біліктілік талаптарының 5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
5.
Жоғары білім туралы дипломда көрсетілген мамандық бойынша – үш жылдан кем емес
Еңбек кітапшасының немесе еңбек келісім шартының көшірмесі, жұмысқа қабылдау және жұмыстан шығару туралы бұйрықтардың үзіндісі не қызмет ету тізімі
біліктілік талаптарына қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес
жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сараптама
қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми түрде жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін бес жұмыс күні ішінде Қазақстан
Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау
банкінде орналастыру үшін «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       Б. Имашев
«СОГЛАСОВАН»
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Е. Досаев
«__» _____ 20__г.
«СОГЛАСОВАН»
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ К. Бишимбаев
27 мая 2016 г.
«СОГЛАСОВАН»
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
___________________ А. Исекешев
4 мая 2016 г.
Приложение
к приказу Министра юстиции Республики Казахстан
от 28 апреля 2016 года № 197
Приложение
к квалификационным требованиям
и перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
судебно-экспертной деятельности,
за исключением судебно-экспертной деятельности
в области судебно-медицинской, судебно-психиатрической
и судебно-наркологической экспертизы
Форма сведений, содержащих информацию о квалификационных
требованиях к виду деятельности
ИИН ______________________________________________________
Ф.И.О.(при его наличии) __________________________________
1. Наличие квалификационного свидетельства, подтверждающего сдачу квалификационного экзамена по следующим нормативным правовым актам: Уголовно-процессуальному кодексу Республики Казахстан, Гражданскому процессуальному кодексу Республики Казахстан, Кодексу об административных правонарушениях Республики Казахстан, Закону «О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан»:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Номер свидетельства/ дополнения к свидетельству
Дата выдачи свидетельства/ дополнения к свидетельству
Специальность по судебной экспертизе (свидетельство/ дополнение к свидетельству)

4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн мерзім өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі                               Б. Имашев
«КЕЛІСІЛДІ»                       «КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының         Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі         Ұлттық экономика министрі
_____________ Е. Досаев           ____________ Қ. Бишімбаев
"_____" ______ 2016 жыл           27 мамыр 2016 жыл
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
____________ Ә. Исекешев
4 мамыр 2016 жыл
2016 жылғы 28 сәуірдегі № 197
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
бұйрығына қосымша
Cот-медициналық, сот-психиатриялық және
сот-наркологиялық сараптама саласындағы
сот-сараптама қызметін қоспағанда,
сот-сараптама қызметін жүзеге асыру
үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға
сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне
1-қосымша
Қызмет түріне қойылатын біліктілік талаптары туралы
ақпаратты қамтитын мәліметтер түрі
ЖСН _________________________________________________________
Т.А.Ә. ______________________________________________________
Мынадай нормативтік құқықтық актілер бойынша біліктілік емтихандарын тапсырғанын растайтын біліктілік куәлігінің болуы: Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі, Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексі, Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі, «Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңы:
№ №
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Куәлік/куәлікке қосымша нөмірі
Куәлік/куәлікке қосымша берілген күні
Сот сараптамасы бойынша мамандығы (куәлік/куәлікке қосымша)