Об утверждении Перечня сырья и (или) материалов, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость в рамках инвестиционного контракта
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2016 года № 408. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июня 2016 года № 13813. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 140.
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 27.02.2018 № 140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 255 и подпунктом 4) пункта 2 статьи 276-15 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень сырья и (или) материалов, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость в рамках инвестиционного контракта.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2017 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________________Б. Султанов

Импорты инвестициялық келісімшарт шеңберінде қосылған құн салығынан босатылатын шикізаттың және (немесе) материалдардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 28 сәуірдегі № 408 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 22 маусымда № 13813 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 140 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 27.02.2018 № 140 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2017 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 255-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына және 276-15-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Импорты инвестициялық келісімшарт шеңберінде қосылған құн салығынан босатылатын шикізаттың және (немесе) материалдардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік-құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1, 2, және 3-тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________________Б. Сұлтанов

13 мая 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________________К. Бишимбаев
19 мая 2016 года
Утвержден
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2016 года № 408
Перечень
сырья и (или) материалов, импорт которых освобождается от
налога на добавленную стоимость в рамках инвестиционного
контракта
Наименование
Коды ТН ВЭД ЕАЭС*
1
Масло льняное и его фракции прочие для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу

2016 жылғы 13 мамыр
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________________Қ. Бишімбаев
2016 жылғы 19 мамыр
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2016 жылғы 28 сәуірдегі
№ 408 бұйрығымен
бекітілген
Импорты инвестициялық келісімшарт шеңберінде қосылған құн салығынан босатылатын шикізаттың және (немесе) материалдардың тізбесі
Атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары*
1
Тамаққа пайдалануға арналған өнімдер өндірісінен басқа, зығыр майлары және оның техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған өзге де фракциялары

1515191000
2
Хлорит
2530100000
3
Кизерит, эпсомит (сульфаты магния природные)
2530200000
4
Битумы сланцевые
2713909000
5
Благородные (инертные) газы (кроме аргона)
280429
6
Кислоты неорганические, кроме кислоты фтористоводородной (плавиковой)
281119
7
Оксиды бора; кислоты борные
281000
8
Корунд искусственный
281810
9
Иодиды и иодоксиды
2827600000
10
Бромиды
2827510000
11
Бромоксиды
2827590000
12
Фториды; фторосиликаты, фторалюминаты и прочие комплексные соли фтора
2826
13
Эпоксиды, эпоксиспирты, эпоксифенолы, эпоксиэфиры простые прочие и их производные галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные
2910
14
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу, кроме лизиновой и глютаминовой кислоты
2922
15
Триэтаноламин и его соли
2922139000
16
Графит искусственный; (графит коллоидный или полуколлоидный; продукты на основе графита)
3801100000
17
Среды культуральные готовые для выращивания микроорганизмов
3821000000
18
Амино-альдегидные смолы прочие в первичных формах прочих
3909300000
19
Шины прочие с рисунком проектора в "елочку" или аналогичными рисунками протектора для транспортных средств и машин используемых в строительстве или промышленности, и имеющие посадочный диаметр более 61 сантиметр
4011630000
20
Шины прочие с рисунком проектора в "елочку" или аналогичными рисунками протектора для сельскохозяйственных или лесохозяйственных транспортных средств и машин
4011920000
21
Шины прочие с рисунком проектора в "елочку" или аналогичными рисунками протектора для транспортных средств и машин используемых в строительстве или промышленности, и имеющие посадочный диаметр не более 61 сантиметр
4011930000
22
Крафт-бумага мешочная, крепированная или гофрированная, тисненая или нетисненая, перфорированная или неперфорированная, в рулонах или листах
480840000
23
Картон немелованный прочий, с массой 1 квадратных метров не более 150 граммов
4805910000
24
Бумага и картон-основа для кровельного картона
4805500000
25
Крафт-бумага крепированная, гофрированная или тисненная (кроме мешочной)
4808400009
26
Бумага и картон с покрытием, пропиткой или ламинированные полимерными материалами (за исключением клеев) беленые, с массой 1 квадратных метров более 150 граммов в рулонах или листах
481151000
27
Пряжа хлопчатобумажная из волокон негребнечесаных, не расфасованная для розничной продажи
5205
28
Ткани хлопчатобумажные, с поверхностной плотностью более 200 грамм/квадратных метров, из пряжи различных цветов (кроме ткани деним), для технического и промышленного использования

1515191000
2
Хлорит
2530100000
3
Кизерит, эпсомит (табиғи магний сульфаттары)
2530200000
4
Тақта тасты битумдар
2713909000
5
Асыл (инертті) газдар (аргоннан басқа)
280429
6
Бейорганикалық қышқылдар, фторсутекті (плавикті) қышқылдан басқа
281119
7
Бор оксидтері; бор қышқылдары
281000
8
Механикалық қоспалардан басқа, жасанды корунд
281810
9
Иодидтер және иодоксидтер
2827600000
10
Бромидтер
2827510000
11
Бромоксидтер
2827590000
12
Фторидтер; фторсиликаттар, фторалюминаттар және фтордың өзге де кешенді тұздары
2826
13
Өзге де жай эпоксидтер, эпоксиспирттер, эпоксифенолдар, эпоксиэфирлер және олардың галогенделген, сульфитталған, нитрленген немесе нитрозаланған туындылары
2910
14
Оттекті функционалдық топты қамтитын аминқосылыстары, лизин және глютамин қышқылынан басқа
2922
15
Үшэтаноламин және оның тұздары
2922139000
16
Жасанды графит; (коллоидты немесе жартылай коллоидты графит; графит негізіндегі өнімдер)
3801100000
17
Микроағзаларды өсіруге арналған өсінді орталар
3821000000
18
Бастапқы пішіндегі өзге де аминді-альдегидті шойырлар
3909300000
19
Құрылыста немесе өнеркәсіпте пайдаланылатын көлік құралдарына және машиналарға арналған және отырғызатын диаметрі 61 сантиметрден асатын, "шырша" проектор суреті немесе проектордың ұқсас суреттері бар өзге шиналар
4011630000
20
Ауыл шаруашылығы немесе орман шауашылығы көлік құралдарына және машиналарға арналған "шырша" проектор суреті бар немесе проектордың ұқсас суреттерімен өзге шиналар
4011920000
21
Құрылыста немесе өнеркәсіпте пайдаланылатын көлік құралдарына және машиналарға арналған және отырғызатын диаметрі 61 сантиметрден аспайтын "шырша" проектор суреті бар немесе проектордың ұқсас суреттерімен өзге шиналар
4011930000
22
Қаптық, бекітпе немесе кеңірдектелген, бедерленген немесе бедерленбеген, тесілген немесе тесілмеген крафт-қағаз, орамдарда немесе парақтарда
480840000
23
1 шаршы метр салмағы 150 граммнан аспайтын өзге де борланбаған қатырма қағаз
4805910000
24
Жабынды қатырма қағазға арналған қағаз және қатырма қағаз-негіз
4805500000
25
Бекітпе, кеңірдектелген немесе бедерленген крафт-қағаз (қаптан басқа)
4808400009
26
Қапталған, сіңдірілген немесе полимерлі материалдармен ламинатталған (желімдерді қоспағанда) ақталған қағаз және қатырма қағаз, 1 шаршы метр салмағы 150 граммнан артық қағаз және қатырма қағаз, орамдарда немесе парақтарда
481151000
27
Бөлшек сауда үшін бөлек оралмаған, тарақпен түтілмеген талшықтардан жасалған мақта-маталы иірімжіптер
5205
28
Үстіңгі бетінің тығыздығы 200 грамм/шаршы метр артық, түрлі-түсті иірімжіптерден жасалған (деним маталарынан басқа), техникалық және өнеркәсіптік пайдалануға арналған мақта-маталы маталар

5209490000
29
Джут и волокна текстильные прочие, кроме льна, конопли обыкновенной и рами, обработанные, но не пряденные
5303900000
30
Пряжа из джута или волокон текстильных лубяных прочих, пряжа из волокон текстильных растительных прочих и пряжа бумажная многокруточная (крученая) или однокруточная
5307200000
31
Нити филаментные высокопрочные из полиэфиров, не расфасованные для торговли розничной
5402200009
32
Жгут синтетических нитей из арамидов
5501100001
33
Волокна синтетические, не подвергнутые кардо-, гребнечесанию или другой подготовке для прядения, прочие
5503900000
34
Пряжа из искусственных волокон (кроме швейных ниток), не расфасованная для розничной продажи
5510
35
Материалы фрикционные для тормозов, муфт и изделий аналогичного типа в несмонтированном состоянии
6813
36
Ленты, ровница, пряжа и пряди рубленые из стекловолокна
701919
37
Изделия из стекловолокна из волокон не текстильных, в массе или в виде хлопьев
7019390001
38
Ткани (включая ткани узкие) из стекловолокна
7019590000
39
Прокладки и обмотки для изоляции труб из стекловолокна
7019903000
40
Чугун литейный нелегированный с низким содержанием фосфора, с содержанием Mn (марганец) менее 0,1%, предназначенный для отливок с включениями графита шаровидного
7201109000
41
Феррованадий
7202920000
42
Феррониобий
7202930000
43
Прокат алюмооцинкованный шириной менее 600 миллиметров
721250
44
Прокат алюмооцинкованный более 600 миллиметров
721061
45
Прокат плоский из стали нелегированной горячекатаный без дальнейшей обработки шириной менее 600 миллиметров
7211190000
46
Сортовой и полосовой прокат, подвергнутый отделочной обработке в холодном состоянии, из нелегированной стали, содержащей по массе более 0,6% углерода
721123
47
Полосовой прокат, подвергнутый отделочной обработке из нелегированной стали, содержащей по массе менее 0,25% углерода
7210
48
Проволока из нелегированной стали, содержащей по массе не менее 0,6% углерода, луженая
7217309000
49
Прокат плоский из коррозионностойкой стали холоднокатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 миллиметров
7219
50
Прокат плоский шириной менее 600 миллиметров холоднокатаный, без покрытия, из стали нержавеющей
7220908009
51
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из стали нержавеющей
722100
52
Прокат плоский из кремнистой электростали шириной не менее 600 миллиметров
722519
53
Прокат плоский из стали легированной прочей горячекатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 миллиметров
722550
54
Прокат плоский из кремнистой электростали шириной менее 600 миллиметров

5209490000
29
Өңделген, бірақ иірілмеген джут және өзге де тоқыма талшықтары, зығыр, кәдімгі кендір және рамиден басқа
5303900000
30
Джут немесе өзге де қабықты тоқыма талшықтарынан жасалған иірімжіптер, өзге де өсімдік тоқыма талшықтарынан жасалған иірімжіптер және қағаз иірімжіптер
5307200000
31
Бөлшек сауда үшін оралмаған, полиэфирлерден жасалған өте мықты филаментті жіптер
5402200009
32
Арамидтерден жасалған синтетикалық жіптер жгуты
5501100001
33
Кардомен, тарақпен түтілмеген немесе иіруге басқаша дайындалмаған синтетикалық талшықтар, өзгелері
5503900000
34
Бөлшек сауда үшін бөлек оралмаған, жасанды талшықтардан жасалған иірімжіптер (тігін жіптерінен басқа)
5510
35
Тежеуіштерге, муфталарға және ұқсас бұйымдарға арналған құрастырылмаған күйдегі фрикциялық материалдар
6813
36
Шыны талшығынан жасалған таспалар, түзеткіш, иірімжіптер және шабылған тұлымдар
701919
37
Масса немесе қауыз түрінде, тоқыма емес талшықтардан жасалған бұйымдар
7019390001
38
Шыны талшықтарынан жасалған маталар (енсіз маталарды қоса)
7019590000
39
Шыны талшығынан жасалған құбырларды оқшаулауға арналған аратөсемдер мен орамдар
7019903000
40
Шартәрізді графиттың қосындылары бар құймаларға арналмаған, құрамында Mn (марганец) 0,1% кем, фосфоры аз легірленбеген құйма шойын
7201109000
41
Феррованадий
7202920000
42
Феррониобий
7202930000
43
Ені 600 миллиметрден кем алюминий мырышталған илек
721250
44
Ені 600 миллиметрден асатын алюминий мырышталған илек
721061
45
Легірленбеген болаттан жасалған ені 600 миллиметрден кем ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
7211190000
46
Құрамында салмағы бойынша көміртегі 0,6% артық легірленбеген болаттан жасалған, суық күйінде әрленіп өңдеуге ұшыраған сортты және жолақты илек
721123
47
Құрамында салмағы бойынша көміртегі 0,25% кем легірленбеген болаттан жасалған, суық күйінде әрленіп өңдеуге ұшыраған жолақты илек
7210
48
Құрамында салмағы бойынша көміртегі 0,6% кем емес легірленбеген болаттан жасалған, қалайыланған сым
7217309000
49
Тоттанбайтын болаттан жасалған ені 600 миллиметрден кем емес суықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
7219
50
Тоттанбайтын болаттан жасалған, суықтай илектелген, ені 600 миллиметрден кем, жабылмаған жазық илек
7220908009
51
Тоттанбайтын болаттан жасалған, орамада бос оралған ыстықтай илектелген өзектер мен шыбықтар
722100
52
Кремнийлі электр болаттан жасалған ені 600 миллиметрден кем емес жазық илек
722519
53
Өзге де легірленген болаттан жасалған ені 600 миллиметрден кем емес ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
722550
54
Кремнийлі электр болаттан жасалған ені 600 миллиметрден кем жазық илек

722619
55
Прутки прочие из стали легированной прочей, штампованные, горячекатаные, горячетянутые, горячепрессованные, но без дальнейшей обработки (включая скрученные после прокатки), не включенные в другие группировки
722810
56
Прутки пустотелые для буровых работ
7228800000
57
Профили сварные и конструкции шпунтовые из стали
7301100000
58
Угловые профили (швеллеры, двутавры и двутавры широкополочные высотой не менее 80 миллиметров горячекатаные)
7216
59
Трубы холоднотянутые или холоднокатаные круглого сечения из стали углеродистой
730451
60
Трубы холоднотянутые или холоднокатаные, обкатанные в холодном состоянии, круглого сечения, из стали легированной
730451
61
Трубы бесшовные тонкостенные коррозионностойкие
7304
62
Трубы для газопроводов сварные, с наружным диаметром более 406,4 миллиметров, стальные
7305
63
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин нефтяных и газовых, сварные, с наружным диаметром не более 406,4 миллиметров, стальные
7306
64
Трубы и трубки прочие со швом открытым или клепаные или соединенные аналогичным способом, с наружным диаметром не более 406,4 миллиметров, стальные
7306
65
Фитинги для труб литейные
730711
66
Фитинги для труб из чугуна литейного ковкого
730719
67
Ограждения балконов, лоджий, маршей и площадок лестничных из алюминия
761090
68
Цепи со звеньями сварными, кроме цепей плоскозвенных с распоркой, из металлов черных
7315
69
Цепи со звеньями сварными, кроме цепей плоскозвенных с распоркой, из металлов черных, с размером сечения поперечного более 16 миллиметров
7315829000
70
Винты из стали нержавеющей со шлицем и шлицем крестообразным
7318155900
71
Винты из стали нержавеющей с головкой шестигранной
7318156900
72
Заклепки из металлов черных, включая частично полые, кроме заклепок трубчатых или раздвоенных общего назначения
731823
73
Пружины спиральные стальные, включая пружины кручения и пружины накрученные, из стали, обработанные холодным способом, кроме пружин спиральных, работающих на сжатие и растяжение
7320190
74
Пружины гнутые из проволоки стальной
7320909008
75
Изделия из меди, не включенные в другие группировки
7419
76
Медь цементационная, кроме порошков
7401000000
77
Прутки, стержни и профили из сплавов медных на основе меди и никеля и цинка (нейзильбера)

722619
55
Өзге де легірленген болаттан жасалған, штампталған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған, ыстықтай сығымдалған, бірақ одан әрі өңделмеген (илектен соң ширатылғанды қоса), басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де өзектер мен шыбықтар
722810
56
Бұрғылау жұмыстарына арналған іші қуыс өзектер
7228800000
57
Болаттан жасалған дәнекерлеу профильдері және шпунтты конструкциялар
7301100000
58
Ауыр профильдер (ыстықтай илектелген швеллерлер, қоставрлар және биіктігі 80 миллиметрден кем емес кең сөрелі қоставрлар)
7216
59
Көміртекті болаттан жасалған қимасы дөңгелек суықтай созылған немесе суықтай илектелген құбырлар
730451
60
Легірленген болаттан жасалған, қимасы дөңгелек, суықтай созылған немесе суықтай илектелген, суық күйінде илектелген құбырлар
730451
61
Коррозияға төзімді жұқа қабырғалы жіксіз құбырлар
7304
62
Дәнекерленген, сыртқы диаметрі 406,4 миллиметрден артық, газ құбырларына арналған болат құбырлар
7305
63
Сыртқы диаметрі 406,4 миллиметрден аспайтын, мұнай немесе газ ұңғымаларын бұрғылау барысында қолданылатын болаттан жасалған дәнекерлейтін, дөңгелектеп кесетін сорғылы-сығымдауыш және қондыру құбырлары
7306
64
Ашық жікті немесе тойтарылған немесе осыған ұқсас тәсілмен біріктірілген, сыртқы диаметрі 406,4 миллиметрден аспайтын өзге де болат құбырлар мен түтіктер
7306
65
Құю құбырлары және құбырлар фитингтері
730711
66
Шыңдалған құйма шойыннан жасалған құбырлар және құбырлар фитингтері
730719
67
Алюминийден жасалған балкондардың, лоджиялардың марштардың және саты алаңдарының қоршаулары
761090
68
Қара металдардан жасалған, буындары дәнекерленген шынжырлар, кергішті жалпақ буынды шынжырлардан басқа
7315
69
Көлденең қимасының өлшемі 16 миллиметрден артық, қара металдардан жасалған, буындары дәнекерленген шынжырлар, кергішті жалпақ буынды шынжырлардан басқа
7315829000
70
Тоттанбайтын болаттан жасалған оймакілтекті және крест тәрізді оймакілтекті бұрамалар
7318155900
71
Тоттанбайтын болаттан жасалған алтықырлы басы бар бұрамалар
7318156900
72
Қара металдардан жасалған тойтармалар, жартылай қуыстыны қоса, жалпы пайдаланудағы түтікшелі немесе қосарланған тойтармалардан басқа
731823
73
Суық әдіспен өңделген, болаттан жасалған бұралу серіппелерін және бұралған серіппелерді қоса, болат шиыршықты серіппелер, қысумен және созумен жұмыс істейтін шиыршықты серіппелерден басқа
7320190
74
Болат сымнан жасалған имелі серіппелер
7320909008
75
Басқа топтамаларға енгізілмеген, мыстан жасалған бұйымдар
7419
76
Цементтелген мыс, ұнтақтардан басқа
7401000000
77
Мыс пен никель және мырыш (нейзильбера) негізіндегі мыс қорытпаларынан жасалған шыбықтар, өзектер және профильдер