Об утверждении Регламентов государственных услуг по вопросам государственной службы
Приказ Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 20 июня 2016 года № 133. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июня 2016 года № 13821. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29 августа 2017 года № 172 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29.08.2017 № 172 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпункта 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Тестирование государственных служащих и претендентов на занятие вакантной административной государственной должности", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги "Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги "Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан", согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту государственной службы Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) в течение пяти рабочих дней после регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 июня 2015 года № 184 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам государственной службы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11692, опубликованный 26 октября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").

Мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 20 маусымдағы № 133 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 24 маусымда № 13821 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 29 тамыздағы № 172 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 29.08.2017 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Мына:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді тестілеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық резервіне қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында білім берудің жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру курстарында оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің Мемлекеттік қызмет департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресми жариялауын:
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2015 жылғы 8 маусымдағы № 184 "Мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11692 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 26 қазанында жарияланған)бұйрығының күші жойылды деп танылсын.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра по делам государственной службы Республики Казахстан, курирующего вопросы государственной службы.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по делам государственной службы
Республики Казахстан
Т. Донаков
Приложение 1
к приказу Министра по делам
государственной службы
Республики Казахстан
от 20 июня 2016 года № 133
Регламент государственной услуги
"Тестирование государственных служащих и претендентов на
занятие вакантной административной государственной должности"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Тестирование государственных служащих и претендентов на занятие вакантной административной государственной должности" оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Тестирование государственных служащих и претендентов на занятие вакантной административной государственной должности", утвержденного приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13644), Министерством по делам государственной службы Республики Казахстан и его территориальными подразделениями по областям, городам Астаны и Алматы (далее – услугодатель).
2. Прием заявлений осуществляется:
1) в канцелярию услугодателя;
2) в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) сертификат о прохождении тестирования;
2) заключение по результату тестирования на оценку личных качеств кандидата на должность корпуса "Б";
3) справка о прохождении тестирования с результатами ниже пороговых значений.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действий) по оказанию государственной услуги является подача заявления через портал, в том числе посредством обращения в Государственную корпорацию или к услугодателю.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрінің мемлекеттік қызмет мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
министрі
Т. Донақов
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
министрінің
2016 жылғы 20 маусымдағы
№ 133 бұйрығына
1-қосымша
"Мемлекеттік қызметшілерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді тестiлеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік қызметшілерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға үміткер азаматтарды тестiлеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 20 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік қызметшілерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді тестiлеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13644 болып тіркелген) негізінде, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі және оның облыстардағы, Астана, Алматы қалаларындағы аумақтық бөлімшелері көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2. Өтініштерді қабылдау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұлан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық/қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) тестілеуден өткендігі туралы сертификат
2) Б" корпусының лауазымына үміткерлердің жеке қасиеттерін бағалау тестілеуінің нәтижесі бойынша қорытынды;
3) шекті мәннен төмен нәтижелермен тестілеуден өткендігі туралы анықтама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз жүзінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Порталы арқылы, оның ішінде Мемлекеттік корпорация немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну арқылы өтінішті тапсыру мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):

1) подача заявления услугополучателем через портал с указанием места, дня и времени тестирования исходя из наличия свободных мест (не более 5 минут).
Принятие от услугополучателя заявления подтверждается распиской, формируемой в портале, с указанием даты, времени и места тестирования;
2) допуск услугополучателя (после его прибытия в указанное в расписке место, день и время тестирования) к тестированию администратором тестирования по результатам сверки данных документа, удостоверяющего личность и содержащего индивидуальный идентификационный номер услугополучателя, со списком лиц, подлежащих тестированию (не более 10 минут);
3) ознакомление услугополучателя с инструкцией по тестированию администратором тестирования (не более 10 минут);
4) прохождение услугополучателем тестирования (в зависимости от программы, но не более 3 часов 40 минут);
5) выдача услугополучателю результата тестирования администратором тестирования (с момента завершения тестирования не более 20 минут).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие работники услугодателя и его подведомственной организации:
1) работник услугодателя, являющийся администратором тестирования;
2) работник акционерного общества "Национальный центр по управлению персоналом государственной службы", являющийся оператором тестирования.
7. Последовательность процедур между структурными подразделениями:
1) допуск услугополучателя (после его прибытия в указанное в расписке место, день и время тестирования) к тестированию администратором тестирования по результатам сверки данных документа, удостоверяющего личность и содержащего индивидуальный идентификационный номер услугополучателя, со списком лиц, подлежащих тестированию. Длительность выполнения составляет не более 10 (десяти) минут;
2) ознакомление услугополучателя с инструкцией по тестированию администратором тестирования. Длительность выполнения составляет не более 10 (десяти) минут;
3) администрирование процесса тестирования администратором тестирования и техническое сопровождение процесса тестирования оператором тестирования. Длительность выполнения в зависимости от программы тестирования составляет не более 3 (трех) часов 40 (сорока) минут;
4) подписание результатов тестирования администратором и оператором тестирования. Заверение печатью результатов тестирования администратором тестирования. Длительность выполнения составляет не более 10 (десяти) минут с момента завершения тестирования;

1) бар бос орындар негізінде тестілеудің өту орнын, күнін және уақытын көрсете отырып портал арқылы көрсетілетін қызметті алушы өтінішті тапсырады (5 митуттан ұзақ емес).
Көрсетілетін қызметті алушыдан өтініштің қабылданғаны порталда қалыптастырылатын тестілеу күні, уақыты және өту орны көрсетілген қолхатпен расталады;
2) көрсетілетін қызметті алушынының (ол қолхатта көрсетілген тестілеу өту орнына, күнінде және уақытында келгеннен кейін) жеке куәлігінің мәліметтерін тестілеуге жататын адамдардың тізімімен салыстыру нәтижесінде тестілеу әкімшісімен көрсетілетін қызметті алушыны тестілеуге жіберу (10 митуттан ұзақ емес);
3) көрсетілетін қызметті алушыны тестілеу бойынша нұсқаулықпен тестілеу әкімшісінің таныстыруы (10 митуттан ұзақ емес);
4) көрсетілетін қызметті алушының тестілеуден өтуі (тестілеу бағдарламасына байланысты 3 сағат 40 минуттан ұзақ емес);
5) көрсетілетін қызметті алушыға тестілеу нәтижесін тестілеу әкімшісімен беру (тестілеу аяқталған сәттен бастап 20 митуттан ұзақ емес).
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің және оның ведомстволық бағынысты мекемесінің мына қызметкерлері қатысады:
1) тестілеу әкімшісі болып табылатын көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) тестілеу операторы болып табылатын "Мемлекеттік қызмет персоналын басқару ұлттық орталығы" акционерлік қоғамның қызметкері.
7. Құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдердің реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушынының (ол қолхатта көрсетілген тестілеу өту орнына, күнінде және уақытында келгеннен кейін) жеке сәйкестендіру нөмірімен жеке куәлігінің мәліметтерін тестілеуге жататын адамдардың тізімімен салыстыру нәтижесінде тестілеу әкімшісімен көрсетілетін қызметті алушыны тестілеуге жіберу. Орындау ұзақтығы 10 (он) миннуттан ұзақ емес;
2) көрсетілетін қызметті алушыны тестілеу бойынша нұсқаулықпен тестілеу әкімшісінің таныстыруы. Орындау ұзақтығы 10 (он) миннуттан ұзақ емес;
3) тестілеу үдерісті тестілеу әкімшісімен әкімшілендіру және тестілеу үдерісті тестілеу операторымен техникалық қымтамасыз ету. Орындау ұзақтығы тестілеу бағдарламасына байланысты 3 (үш) сағат 40 (қырық) минуттан ұзақ емес;
4) тестілеу нәтижесіне тестілеу әкімшісімен және тестілеу операторымен қол қою. Тестілеу нәтижесін тестілеу әкімшісімен мөрбен куәландыру. Орындау ұзақтығы тестілеу аяқталған сәттен бастап 10 (он) минуттан ұзақ емес;

5) выдача услугополучателю результата тестирования администратором тестирования. Длительность выполнения составляет не более 20 (двадцати) минут с момента завершения тестирования.
Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями представлена в приложении к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия и использования
информационных систем в процессе оказания государственной
услуги
8. Подача заявления на тестирование осуществляется через портал в разделе "Трудоустройство и занятость", далее "Запись на тестирование для государственных служащих".
9. Подача заявления на тестирование через портал включает в себя следующие этапы:
1) регистрация на портале;
2) авторизация на портале;
3) подача заявления на получение услуги;
4) просмотр состояния заявления;
5) получение расписки;
6) отмена заявления (при необходимости).
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в случае имеющихся нарушений в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале и обработка запроса в портале;
7) условие 2 – проверка соответствия данных услугополучателя требуемым условиям;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в случае несоответствия требуемым условиям;
9) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (расписка), сформированного порталом, с указанием даты, времени и места тестирования.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Тестирование государственных
служащих и претендентов на занятие
вакантной административной
государственной должности"
Схематическое описание последовательности процедур между
структурными подразделениями
Приложение 2
к приказу Министра по делам
государственной службы
Республики Казахстан
от 20 июня 2016 года № 133
Регламент
государственной услуги "Зачисление в кадровый резерв
административной государственной службы"

5) көрсетілетін қызметті алушыға тестілеу нәтижесін тестілеу әкімшісімен беру. Орындау ұзақтығы тестілеу аяқталған сәттен бастап 20 (жиырма) минуттан ұзақ емес.
Құрылымыдық бөлімшелер арасындағы рәсімдері ретінің сызбалық сипаттамасы осы регламентке қосымшада көрсетілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимыл және пайдалану тәртібін сипаттау
8. Тестілеуге өтінішті тапсыру портал арқылы, "Жұмысқа орналастыру", "Мемлекеттік қызметкерлерге арналған тестілеуге жазылу" бөліктерінде жүзеге асырылады.
9. Портал арқылы тестілеуге өтінішті тапсыру келесі кезеңдерді қамтиді:
1) порталда тіркелу;
2) порталда авторлану;
3) қызметті алу үшін өтініш беру;
4) өтініштің қалып-күйін қарап шығу;
5) қолхатты алу;
6) өтінішті жою (қажет болған жағдайда).
10. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталға тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілген қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті порталда таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды көрсетілетін қызметті алушының толтыруы(деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және порталда сұрау салуды өңдеу;
7) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерін талап етілетін шарттарға сәйкестігін тексеру;
8) 5-үдеріс – талап етілетін шарттарға сәйкес еместігіне байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тестілеудің күні, уақыты және орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (қолхатты) алуы.
"Мемлекеттік қызметшілерді және
бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға
орналасуға үміткерлерді тестiлеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
Құрылымыдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының дәйектілігі
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
министрінің
2016 жылғы 20 маусымдағы
№ 133 бұйрығына
2-қосымша
"Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық резервiне қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы" (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы", утвержденного приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13644), Министерством по делам государственной службы Республики Казахстан и его территориальными подразделениями по областям, городам Астаны и Алматы (далее – услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Форма оказания государственной услуги: электронная и/или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выписка из приказа о зачислении в кадровый резерв административной государственной службы корпуса "А".
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления через портал или услугодателю.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) подача заявления услугополучателя через услугодателя и портал (не более 30 минут).
Принятие от услугополучателя заявления подтверждается распиской, в том числе в электронном виде формируемой в портале;
2) проверка на соответствие кандидатов специальным квалификационным требованиям к должностям корпуса "А" (10 рабочих дня);
3) принятие решения о допуске кандидатов к участию в тестировании либо об отказе в допуске (5 рабочих дня);
4) опубликование графика проведения тестирования на интернет-ресурсе услугодателя (не позднее 5 рабочих дней до дня начала проведения тестирования);
5) прохождение тестирования (в течение 30 календарных дней);
6) направление списка кандидатов, получивших положительные результаты тестирования, в рабочий орган Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан (далее – Национальная комиссия) (5 рабочих дня);
7) опубликование графика проведения собеседования на интернет-ресурсе услугодателя (не позднее 5 рабочих дней до до дня начала проведения собеседования);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадр резервiне қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 20 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық резервiне қабылдау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13644 болып тіркелген) негізінде, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі және оның облыстардағы, Астана, Алматы қалаларындағы аумақтық бөлімшелері көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұлан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3) Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және/немесе қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: "А" ккадр резервіне алу туралы бұйрықтан үзінді көшірме.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/қағаз жүзінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Порталы немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну арқылы өтінішті тапсыру мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді
(іс-қимылдар) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) портал арқылы өтінішті тапсыру (30 митуттан ұзақ емес).
Көрсетілетін қызметті алушыдан өтініштің қабылданғаны порталда қалыптастырылатын қолхатпен расталады;
2) кандидаттардың "А" корпусы лауазымдарының арнайы біліктілік талаптарына сәйкес келуін тексеру (10 жұмыс күн);
3) кандидаттардың тестілеуден өтуіне рұқсат беру немесе бас тарту туралы шешімді қабылдау (5 жұмыс күн);
4) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында тестілеуді өткізудің кестесін жариялау (тестілеуді өткізуге дейін 5 жұмыс күннен кешіктірмей);
5) тестілеуден өту (30 күнтізбелік күн ішінде);
6) тестілеудің оң нәтижесін алған кандидаттардың тізімін Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссияның (бұдан әрі – Ұлттық комиссия) жұмыс органына жолдау (5 жұмыс күн);
7) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында әңгімелесуді өткізу кестесін жариялау (әңгімелесуді өткізуге дейін 5 жұмыс күннен кешіктірмей);

8) собеседование в Национальной комиссии;
9) направление услугодателю решения Национальной комиссии по формированию кадрового резерва административной государственной службы корпуса "А";
10) зачисление в кадровый резерв административной государственной службы (5 рабочих дня);
11) выдача выписки из приказа о зачислении в кадровый резерв административной государственной службы корпуса "А" (1 рабочий день).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник Управления отбора государственной службы (далее – сотрудник);
2) руководитель Управления отбора государственной службы (далее – руководитель).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник услугодателя рассматривает документы кандидатов на соответствие специальным квалификационным требованиям к должностям корпуса "А", требованиям пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан". Длительность выполнения составляет не более 10 (десяти) рабочих дней с момента окончания приема документов;
2) по итогам рассмотрения документов руководитель услугодателя принимает решение о допуске кандидатов к участию в тестировании. Длительность выполнения составляет не более 5 (пяти) рабочих дней;
3) услугополучатели проходят тестирование в течение 30 (тридцати) календарных дней на основании графика, составляемого сотрудником услугодателя. График тестирования публикуется на интернет-ресурсе услугодателя не позднее 5 (пяти) рабочих дней до дня начала проведения тестирования;
4) сотрудник услугодателя направляет список кандидатов, получивших положительные результаты тестирования, в рабочий орган Национальной комиссии (5 рабочих дней);
5) собеседование в Национальной комиссии.
Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями представлена в приложении к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия и использования
информационных систем в процессе оказания государственной
услуги
8. Подача заявления на зачисление в кадровый резерв корпуса "А" осуществляется через портал в разделе "Трудоустройство и занятость", далее "Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы".

8) Ұлттық комиссияда әңгімелесуден өту;
9) көрсетілетін қызметті берушіге Ұлттық комиссияның "А" корпусы әкімшілік мемлекеттік қызметінің кадрлық резервін қалыптастыру бойынша шешімін жолдау;
10) мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадр резервiне қою (5 жұмыс күн);
11) "А" корпусы әкімшілік мемлекеттік қызметінің кадр резервіне қою туралы бұйрықтан үзінді жазбаны беру (1 жұмыс күн).
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) Мемлекеттік қызметке іріктеу басқармасының қызметкері (бұдан әрі – қызметкері);
2) Мемлекеттік қызметке іріктеу басқармасының басшысы
(бұдан әрі – басшысы);
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
конкурстық iрiктеуге қатысқан және конкурстық комиссиямен кадр резервiне қою үшін ұсынылған адамдарға:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері үміткерлердің құжаттарын "А" корпусының лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптарына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі қызмет туралы" Қазақстан Республикасы 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 16-бабы 3-тармағының талаптарына сәйкестігін қарайды. Орындау ұзақтығы құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарау қорытындылары бойынша үміткерлерді тестілеуге қатысуға жіберу туралы шешім қабылдайды. Орындау ұзақтығы 5 (бес) жұмыс күннен ұзақ емес;
3) көрсетілетін қызметті алушылар тестілеуден көрсетілетін қызметті беруші жасаған кесте негізінде 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде өтеді. Тестілеу кестесі көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында тестілеу өткізудің басталу күніне дейінгі 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмей жарияланады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тестілеудің оң нәтижесін алған кандидаттардың тізімін Ұлттық комиссияның жұмыс органына жолдайды (5 жұмыс күн);
5) Ұлттық комиссияда әңгімелесуден өту.
Құрылымыдық бөлімшелер арасындағы рәсімдері ретінің сызбалық сипаттамасы осы регламентке қосымшада көрсетілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимыл және пайдалану тәртібін сипаттау
8. "А" корпусының кадр резервіне қабылдау туралы өтінішті тапсыру портал арқылы, "Жұмысқа орналастыру", "Әкімшілік мемлекеттік қызметтің кадрлық қабылдау" бөліктерінде жүзеге асырылады.

9. Подача заявления на зачисление в кадровый резерв корпуса "А" через портал включает в себя следующие этапы:
1) регистрация на портале;
2) авторизация на портале;
3) подача заявления на получение услуги;
4) просмотр состояния заявления;
5) получение расписки;
6) отмена заявления (при необходимости).
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в случае имеющихся нарушений в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале и обработка запроса в портале;
7) условие 2 – проверка соответствия данных услугополучателя требуемым условиям;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в случае несоответствия требуемым условиям;
9) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (расписка), сформированного порталом.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Зачисление в кадровый
резерв административной
государственной службы"
Схематическое описание последовательности процедур между
структурными подразделениями
Приложение 3
к приказу Министра по делам
государственной службы
Республики Казахстан
от 20 июня 2016 года № 133
Регламент
государственной услуги "Прием на обучение в Академию
государственного управления при Президенте Республики
Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан", утвержденного приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13644), Республиканским государственным казенным предприятием на праве оперативного управления "Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан" (далее – услугодатель).

9. Портал арқылы тестілеуге өтінішті тапсыру келесі кезеңдерді қамтиді:
1) порталда тіркелу;
2) порталда авторлану;
3) қызметті алу үшін өтініш беру;
4) өтініштің қалып-күйін қарап шығу;
5) қолхатты алу;
6) өтінішті жою (қажет болған жағдайда).
10. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталға тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілген қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті порталда таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды көрсетілетін қызметті алушының толтыруы
(деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және порталда сұрау салуды өңдеу;
7) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерін талап етілетін шарттарға сәйкестігін тексеру;
8) 5-үдеріс – талап етілетін шарттарға сәйкес еместігіне байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (қолхатты) алуы.
"Мемлекеттiк әкiмшiлiк
қызметтiң кадрлық резервiне
қабылдау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Құрылымыдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының дәйектілігі, Конкурстық iрiктеуге қатысқан және конкурстық комиссиямен кадр резервiне қою үшін ұсынылған адамдарға
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
министрінің
2016 жылғы 20 маусымдағы
№ 133 бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері істері министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 20 бұйрығымен бекітілген "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау" мемлекеттiк қызметтер көрсету стандарты (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13644 болып тіркелген) негізінде, "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы" өзіне жедел басқару құқығында Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).

2. Прием заявления с прилагаемыми документами (далее – заявление) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Форма оказания государственной услуги: электронная и/или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выписка из приказа о зачислении в число обучающихся по программам послевузовского образования (магистратура, докторантура) Академии (далее – выписка).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления услугодателю или через портал.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) подача заявления услугополучателя услугодателю или через портал (не более 30 минут).
Принятие от услугополучателя заявления подтверждается распиской, в том числе в электронном виде формируемой в портале;
2) успешная сдача вступительных конкурсных экзаменов (ежегодно с 10 по 20 августа);
3) участие в конкурсе (ежегодно с 21 по 24 августа);
4) зачисление в число обучающихся (ежегодно с 24 по 25 августа).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) технический секретарь;
2) предметная комиссия;
3) апелляционная комиссии;
4) приемная комиссия;
5) ответственный секретарь.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) технический секретарь принимает пакет документов ежегодно с 10 по 30 июля. Длительность выполнения составляет не более 30 (тридцати) минут;
2) предметная комиссия проводит вступительные экзамены, которые осуществляются в период, установленный Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 109;
3) работа апелляционной комиссии (в случае подачи апелляционного заявления) со следующего дня после завершения вступительного экзамена в течение 5 рабочих дней;
4) работа приемной комиссии по проведению конкурса, который осуществляется ежегодно с 21 по 24 августа;

2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұлан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және/немесе қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: Академияның жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары (магистратура, докторантура) бойынша білім алушылардың қатарына қабылдау туралы бұйрықтан үзінді көшірме (бұдан әрі – үзінді).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/ қағаз жүзінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Портал немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну арқылы өтінішті тапсыру мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) портал арқылы өтінішті тапсыру (30 митуттан ұзақ емес).
Көрсетілетін қызметті алушыдан өтініштің қабылданғаны порталда қалыптастырылатын қолхатпен расталады;
2) конкурстық қабылдау емтихандарын сәтті тапсыру (жыл сайын
10 тамыздан 20 тамызға дейін);
3) конкурсқа қатысу (жыл сайын 21 тамыздан 24 тамызға дейін);
4) білім алушылар қатарына қабылдау (жыл сайын 24 тамыздан 25 тамызға дейін).
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) техникалық хатшы;
2) пәндік комиссия;
3) апелляциялық комиссия;
4) қабылдау комиссиясы;
5) жауапты хатшы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) техникалық хатшының құжаттар пакетін жыл сайын 10 шілдеден 30 шілдеге дейін қабылдауы. Орындау ұзақтығы 30 (отыз) минуттан ұзақ емес;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 109 қаулысымен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың Үлгі қағидаларымен белгіленген мерзімде пәндік комиссия қабылдау емтихандарын өткізеді;
3) апелляциялық комиссияның жұмысы (апелляциялық өтініш берген жағдайда) қабылдау емтиханы аяқталғаннан кейін келесі күннен бастап 5 жұмыс күн ішінде;
4) қабылдау комиссиясының жұмысы жыл сайын 21 тамыздан 25 тамызға дейін;

5) ответственный секретарь организовывает работу по зачислению в число обучающихся Академии (подготовка приказа о зачислении), которая осуществляется ежегодно с 24 по 25 августа;
6) получение удостоверения обучающегося и зачетной книжки.
Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями представлена в приложении к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия и использования
информационных систем в процессе оказания государственной
услуги
8. Подача заявления на получение государственной услуги осуществляется через портал в разделе "Трудоустройство и занятость", далее "Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан".
9. Подача заявления на получение государственной услуги через портал включает в себя следующие этапы:
1) регистрация на портале;
2) авторизация на портале;
3) подача заявления на получение услуги;
4) просмотр состояния заявления;
5) получение расписки;
6) отмена заявления (при необходимости).
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в случае имеющихся нарушений в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале и обработка запроса в портале;
7) условие 2 – проверка соответствия данных услугополучателя требуемым условиям;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в случае несоответствия требуемым условиям;
9) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (расписка), сформированного порталом.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Прием на обучение в
Академию государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан"
Схематическое описание последовательности процедур между
структурными подразделениями
Приложение 4
к приказу Министра по делам
государственной службы
Республики Казахстан
от 20 июня 2016 года № 133
Регламент
оказания государственной услуги
"Обучение по профессиональным программам послевузовского
образования в Академии государственного управления при
Президенте Республики Казахстан"

5) жауапты хатшы Академияның білім алушылардың қатарына қабылдау бойынша жұмысты (қабылдау туралы бұйрықты әзірлеу) жыл сайын 24 тамыздан 25 тамызға дейін жүзеге асырады;
6) білім алушының куәлігін және сынақ кітапшасын алу.
Құрылымыдық бөлімшелер арасындағы рәсімдері ретінің сызбалық сипаттамасы осы регламентке қосымшада көрсетілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимыл және пайдалану тәртібін сипаттау
8. Академияға қабылдау өтінішті тапсыру портал арқылы, "Жұмысқа орналастыру", "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау" бөліктерінде жүзеге асырылады.
9. Портал арқылы тестілеуге өтінішті тапсыру келесі кезеңдерді қамтиді:
1) порталда тіркелу;
2) порталда авторлану;
3) қызметті алу үшін өтініш беру;
4) өтініштің қалып-күйін қарап шығу;
5) қолхатты алу;
6) өтінішті жою (қажет болған жағдайда).
10. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталға тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілген қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті порталда таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды көрсетілетін қызметті алушының толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және порталда сұрау салуды өңдеу;
7) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерін талап етілетін шарттарға сәйкестігін тексеру;
8) 5-үдеріс – талап етілетін шарттарға сәйкес еместігіне байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (қолхатты) алуы.
"Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару
академиясына оқуға қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
Құрылымыдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының дәйектілігі
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
министрінің
2016 жылғы 20 маусымдағы
№ 133 бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында білім берудің жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан", утвержденного приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13644) (далее – Стандарт), Республиканским государственным казенным предприятием на праве оперативного управления "Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан" (далее – услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) диплом, а также приложение (транскрипт) к нему, подтверждающий полное освоение профессиональной образовательной программы послевузовского образования услугодателя;
2) справка, выдаваемая услугополучателю, не завершившему обучение по профессиональным программам послевузовского образования.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов от услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) освоение учебных программ по всем дисциплинам учебного плана за весь период обучения (1 или 2 года в зависимости от программы обучения);
2) прохождение производственной практики/стажировки за рубежом (в зависимости от программы обучения);
3) написание диссертации и решение выпускающей кафедры о рекомендации к защите (выписка из протокола заседания кафедры) (в зависимости от программы обучения);
4) получение положительного отзыва научного руководителя (в зависимости от программы обучения);
5) наличие определенного количества публикаций по теме диссертации в научных изданиях или выступлений на международных или республиканских научных конференциях (в зависимости от программы обучения);
6) наличие одной внешней рецензии;
7) сдача комплексного экзамена;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында білім берудің жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 20 бұйрығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында білім берудің жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту" мемлекеттiк қызметтер көрсету стандарты (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13644 болып тіркелген) негізінде (бұдан әрі – Стандарт), "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы" өзіне жедел басқару құқығында Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің кәсіптік білім бағдарламасының толық меңгергенін растайтын дипломы, сондай-ақ оған қосымша (транскрипт);
2) жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің кәсіптік бағдарламаларын аяқтамаған көрсетілетін қызметті алушыға берілетін анықтама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз жүзінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарын алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) оқу мерзімінде оқу жоспарының барлық пәндері бойынша оқу бағдарламаларын игеру (1 немесе 2 жыл оқу бағдарламаға байланысты);
2) өндірістік практикадан/шетелдегі тағылымдамадан өту
(оқу бағдарламаға байланысты);
3) диссертацияны жазу және бітіруші кафедраның қорғауға ұсыну туралы шешімі (кафедра мәжілісінің хаттамасынан үзінді) (оқу бағдарламаға байланысты);
4) ғылыми жетекшіден оң пікір алу (оқу бағдарламаға байланысты);
5) диссертация тақырыбы бойынша ғылыми басылымдардағы жарияланымдардың немесе халықаралық не республикалық ғылыми конференцияларда баяндамалар жасаудың белгілі бір санының болуы;
6) бір сырттай рецензияның болуы;
7) кешенді емтиханды тапсыру;

8) защита диссертации.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) Центр академических программ;
2) Центр информационных технологий;
3) Финансово-экономическая служба;
4) Институт управления, Институт дипломатии, Национальная школа государственной политики (далее – институты);
5) кафедры;
6) библиотека;
7) Служба международного сотрудничества и связей с общественностью;
8) государственная аттестационная комиссия.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) Центр академических программ осуществляет:
планирование и организацию учебного процесса, направленные на получение обучающимися степени магистра/доктора по выбранной специальности с высоким качеством знаний, умений и навыков;
контролирует выполнение учебных планов и программ по специальностям в течение всего периода обучения;
ведет контроль и осуществляет оценку деятельности преподавателей;
обеспечивает структурные подразделения и обучающихся необходимыми нормативными документами учебного процесса и бланками;
2) Центр информационных технологий контролирует автоматизированную информационную систему "Platonus", которая позволяет осуществлять электронную регистрацию заявок на обучение по дисциплинам; получать информацию об учебных достижениях в течение всего периода обучения, расписании занятий, экзаменов, итоговой аттестации, пакет учебно-методических материалов, составлять свою образовательную траекторию на весь период обучения;
3) Финансово-экономическая служба:
ведет учет средств, поступивших за обучение и за прочие предоставленные услуги;
соблюдает сроки начисления и выдачи стипендии;
ведет контроль за своевременностью и полнотой исполнения условий договоров с поставщиками услуг;
4) институты услугодателя осуществляют:
подготовку магистрантов по специальностям, организацию учебного и воспитательного процесса для получения новых или дополнительных специальных знаний, умений, навыков, необходимых при выполнении профессиональных обязанностей;
реализацию образовательных программ магистратуры и докторантуры;
организацию и координацию деятельности кафедр по вопросам подготовки магистрантов;
5) кафедры услугодателя проводят занятия и предлагают обучающимся пакет учебно-методических материалов:
силлабусы;
каталог элективных дисциплин;
материалы самоконтроля по каждой дисциплине, тренировочные тесты, контрольные задания, экзаменационные вопросы по каждой дисциплине;
программы производственной практики;

8) диссертацияны тапсыру.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) Академиялық бағдарламалар орталығы;
2) Ақпараттық технологиялар орталығы;
3) Қаржы-экономикалық қызметі;
4) Басқару институты, Дипломатия институты, Мемлекеттік саясаттың ұлттық мектебі (бұдан әрі – институттар);
5) Кафедралар;
6) кітапхана;
7) Халықаралық ынтымақтастық және жұртшылықпен байланыс қызметі;
8) мемлекеттік аттестаттау комиссиясы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) Академиялық бағдарламалар орталығы:
білім алушылардың таңдалған мамандық бойынша жоғары сапалы білім, білік-дағдылармен қоса магистр/доктор дәрежесін алуына бағытталған оқу процесін жоспарлауды және ұйымдастыруды жүзеге асырады;
барлық оқу кезеңі ішінде мамандықтар бойынша оқу жоспарлары мен бағдарламаларының орындалуын бақылайды;
оқытушылардың қызметіне бақылау жүргізеді және бағалайды;
құрылымдық бөлімшелер мен білім алушыларды оқу процесіне қажетті нормативтік құжаттармен және бланкілермен қамтамасыз етеді;
2) Ақпараттық технологиялар орталығы "Platonus" автоматтандырылған ақпараттық жүйесін бақылайды. Аталған жүйе мамандықтар бойынша оқуға өтінімдерді электронды түрде тіркеуді жүзеге асыруға; оқудың барлық кезеңі ішінде оқу жетістіктері, сабақ кестесі, емтихандар, оқу-әдістемелік материалдар пакеті туралы ақпараттарды алуға мүмкіндік береді және өзінің білім беру траекториясын оқудың барлық кезеңіне құрады;
3) Қаржы-экономикалық қызметі:
оқу үшін және өзге де ұсынылған қызметтер үшін түскен қаражаттарды есепке алуды жүргізеді;
стипендия аудару және беру мерзімдері сақталады;
қызметтерді жеткізушілермен жасалған шарттардың талаптарын уақытылы және толық орындалуына бақылау жүргізу;
4) көрсетілетін қызметті берушінің институттары:
магистранттарды мамандықтар бойынша даярлауды жүзеге асырады, кәсіби міндеттерін орындау кезінде қажетті жаңа немесе қосымша арнайы білім, білік-дағдылар алу үшін оқу және тәрбие процесстерін ұйымдастырады;
магистратура мен докторантураның білім беру бағдарламаларын іске асырады;
магистранттарды даярлау мәселелері бойынша кафедралардың қызметін ұйымдастыру және үйлестіру;
5) кафедралар сабақтар өткізеді және білім алушыларға оқу-әдістемелік материалдар пакетін ұсынады:
силлабустар;
элективті пәндер каталогы;
әрбір пән бойынша өзін-өзі бақылау материалдары, машықтану тесттері, бақылау тапсырмалары, әр пән бойынша емтихан сұрақтары;
өндірістік практика бағдарламалары.

6) библиотека является структурным подразделением услугодателя, обеспечивающим образовательную, научно-исследовательскую, методическую и творческую деятельность преподавательского состава, магистрантов, докторантов и обеспечивает информационно-методическими ресурсами, учебно-методическими материалами, научными и методическими разработками кафедр в течение всего учебного процесса;
7) Служба международного сотрудничества и связей с общественностью осуществляет организационные вопросы по стажировке за рубежом, которая является составной частью учебного процесса и проходит в учебных заведениях зарубежных стран и международных организациях;
8) государственная аттестационная комиссия ежегодно с 1 по 20 июня проводит итоговую аттестацию: сдача комплексных государственных экзаменов и защита диссертации.
Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями представлена в приложении к настоящему регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Обучение по
профессиональным программам
послевузовского образования
в Академии государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан"
Схематическое описание последовательности процедур между
структурными подразделениями
Приложение 5
к приказу Министра по делам
государственной службы
Республики Казахстан
от 20 июня 2016 года № 133
Регламент государственной услуги
"Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации
в Академии государственного управления при Президенте
Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан", утвержденного приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 20 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13644), (далее – Стандарт) Республиканским государственным казенным предприятием на праве оперативного управления "Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан" (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) документ, подтверждающий завершение переподготовки;

6) кітапхана көрсетілетін қызметті берушінің оқытушылар құрамының, магистранттар мен докторанттардың білім, ғылыми-зерттеу, әдістемелік және шығармашылық қызметтерін қамтамасыз ететін құрылымдық бөлімшесі болып табылады және барлық оқу процесі ішінде кафедраларды ақпараттық-әдістемелік ресурстармен, оқу-әдістемелік материалдармен, ғылыми және әдістемелік әзірлемелермен қамтамасыз етеді;
7) Халықаралық ынтымақтастық және жұртшылықпен байланыс қызметі оқу процесінің құрамдас бөлігі саналатын және шетелдегі оқу мекемелері мен халықаралық ұйымдарда өтетін шетелдегі тағылымдама бойынша ұйымдастыру мәселелерін жүзеге асырады;
8) мемлекеттік аттестациялық комиссия жыл сайын 1 маусымнан 20 маусымға дейін қорытынды аттестаттауды өткізеді: кешенді мемлекеттік емтихандарды тапсыру және диссертацияларды қорғау.
Құрылымыдық бөлімшелер арасындағы рәсімдері ретінің сызбалық сипаттамасы осы регламентке қосымшада көрсетілген.
"Қазақстан Республикасының
Президенті жанындағы
Мемлекеттік басқару
академиясында білім берудің
жоғары оқу орнынан кейінгі
кәсіптік бағдарламалары бойынша
оқыту" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
Құрылымыдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының дәйектілігі
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
министрінің
2016 жылғы 20 маусымдағы
№ 133 бұйрығына
5-қосымша
"Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру курстарында оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметті
(бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 20 бұйрығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру курстарында оқыту" мемлекеттiк қызметтер көрсету стандарты (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13644 болып тіркелген) негізінде (бұдан әрі – Стандарт), "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы" өзіне жедел басқару құқығында Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) қайта даярлауды аяқтағанын растайтын құжат;

2) документ, подтверждающий завершение повышения квалификации.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов от услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием сотрудником канцелярии услугодателя необходимых документов на обучение и дальнейшая передача лицу, ответственному за организацию обучения государственных служащих (далее – методист по обучению). Длительность выполнения составляет не более 1 (одного) рабочего дня;
2) методист по обучению формирует группы слушателей и составляет проект приказа на их зачисление. Длительность выполнения составляет не более 3 (трех) рабочих дней;
3) подписание ректором либо вице-ректором (далее – должностное лицо услугодателя) приказа на зачисление услугополучателя в списки слушателей. Длительность выполнения составляет не более 1 (одного) рабочего дня;
4) прохождение услугополучателем обучения по утвержденным программам (в соответствии с программой обучения);
5) сдача услугополучателем итогового контроля знаний (в соответствии с программой обучения);
6) подписание должностным лицом услугодателя приказа на выдачу документа об оказании государственной услуги услугополучателю. Длительность выполнения составляет не более 1 (одного) рабочего дня.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) канцелярия услугодателя;
2) методист по обучению;
3) должностное лицо услугодателя;
4) Институт дополнительного образования государственных служащих (далее – Институт услугодателя);
5) профессорско-преподавательский состав услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя после регистрации полученного письма с пакетом документов от услугополучателя передает документы методисту по обучению. Длительность выполнения составляет 1 (один) рабочий день;
2) методист по обучению формирует список слушателей и подготавливает проект приказа о зачислении в состав слушателей семинара/курса. Длительность выполнения составляет 3 (три) рабочих дня;

2) біліктілікті арттыруды аяқтағанын растайтын құжат.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз жүзінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарын алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерінің қажетті құжаттарды қабылдауы және оны мемлекеттік қызметшілерді оқытуды ұйымдастыруға жауапты қызметкерге беруі. Орындау ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күннен ұзақ емес;
2) мемлекеттік қызметшілерді оқытуды ұйымдастыруға жауапты қызметкердің тындаушылардың тобын құруы және оларды тындаушылар қатарына қабылдау туралы бұйрық жобасын әзірлеуі. Орындау ұзақтығы
3 (үш) жұмыс күннен ұзақ емес;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының тындаушылар қатарына қабылдау туралы бұйрыққа қол қоюы. Орындау ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күннен ұзақ емес;
4) көрсетілетін қызметті алушыны бекітілген бағдарламалар бойынша оқытуы (оқыту бағдарламасына сәйкес);
5) көрсетілетін қызметті алушының қорытынды емтиханды тапсыруы (оқыту бағдарламасына сәйкес);
6) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсеткені туралы құжатты беруге қатысты бұйрыққа қол қоюы. Орындау ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күннен ұзақ емес.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) оқыту бойынша методисті;
3) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы;
4) Мемлекеттік қызметшілердің қосымша білімі институты (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің институты)
5) көрсетілетін қызметті берушінің профессорлық-оқытушылық құрамы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасымен хатты алғаннан кейін көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері оқыту бойынша методистке береді. Орындау ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күн;
2) оқыту бойынша методисті тындаушылардың тобын құру және оларды семинар/курстың тындаушылар тізімін қалыптастырады және тындаушылар қатарына қабылдау туралы бұйрық жобасын әзірлейді. Орындау ұзақтығы 3 (үш) жұмыс күн;

3) должностное лицо услугодателя подписывает приказ о зачислении в состав слушателей семинара/курса. Длительность выполнения составляет 1 (один) рабочий день;
4) Институт услугодателя организовывает и проводит обучение. Длительность выполнения зависит от программой обучения;
5) профессорско-преподавательский состав услугодателя проводит итоговый контроль знаний. Длительность выполнения зависит от программы обучения;
6) должностное лицо услугодателя подписывает приказ на выдачу документа об окончании обучения. Длительность выполнения составляет 1 (один) рабочий день.
Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями представлена в приложении к настоящему регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Обучение по программам
переподготовки и повышения
квалификации в Академии
государственного управления при
Президенте Республики Казахстан
и Региональных центрах
повышения квалификации
государственных служащих"
Схематическое описание последовательности процедур между
структурными подразделениями

3) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы семинар/курстың тындаушылар қатарына қабылдау туралы бұйрыққа қол қояды. Орындау ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күн;
4) көрсетілетін қызметті берушінің институты оқытуды ұйымдастырады және оны өткізеді. Орындау ұзақтығы оқыту бағдарламасына байланысты;
5) көрсетілетін қызметті берушінің профессорлық-оқытушылық құрамы қорытынды емтиханды өткізеді. Орындау ұзақтығы оқыту бағдарламасына байланысты;
6) көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы оқытуды бітіргені туралы құжатты беруге қатысты бұйрыққа қол қояды. Орындау ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күн.
Құрылымыдық бөлімшелер арасындағы рәсімдері ретінің сызбалық сипаттамасы осы регламентке қосымшада көрсетілген.
"Қазақстан Республикасының
Президенті жанындағы
Мемлекеттік басқару
академиясында қайта даярлау
және біліктілікті арттыру
курстарында оқыту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Құрылымыдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының дәйектілігі