О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 119 "Об утверждении форм, Правил представления и составления деклараций по обороту нефтепродуктов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 июня 2016 года № 340. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июля 2016 года № 13994
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 119 «Об утверждении форм, Правил представления и составления деклараций по обороту нефтепродуктов» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10582, опубликован в информационно-правовой системе «Әділет» 6 апреля 2015 года) следующие изменения:
Правила представления и составления деклараций по обороту нефтепродуктов, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму декларации по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота нефтепродуктов производителя нефтепродуктов», утвержденную указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму декларации по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота нефтепродуктов оптового поставщика и (или) розничного реализатора нефтепродуктов с баз нефтепродуктов (резервуаров)», утвержденную указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
форму декларации по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота нефтепродуктов структурного подразделения оптового поставщика и (или) розничного реализатора нефтепродуктов с баз нефтепродуктов (резервуаров)», утвержденную указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
форму декларации по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота нефтепродуктов розничного реализатора нефтепродуктов с автозаправочной станции», утвержденную указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларациялардың нысандарын, оларды ұсыну және жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 119 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 27 маусымдағы № 340 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 26 шілдеде № 13994 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларациялардың нысандарын, оларды ұсыну және жасау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 119 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10582 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық–құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 6 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияларды ұсыну және жасау қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Мұнай өнімдерін өндірушінің мұнай өнімдері айналымының теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Мұнай өнімдерін мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлар) көтерме саудада беруші және (немесе) бөлшек саудада сатушының мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Мұнай өнімдерін мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлар) көтерме саудада беруші және (немесе) бөлшек саудада сатушының құрылымдық бөлімшесінің мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысаны осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Автожанармай құю станциясынан мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатушының мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысаны осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінен алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 июня 2016 года № 340
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 февраля 2015 года № 119
Правила представления и составления деклараций по обороту
нефтепродуктов
Глава 1. Общее положение
1. Настоящие Правила представления и составления деклараций по обороту нефтепродуктов (далее – декларации) разработаны в соответствии с подпунктом 9) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 июля 2011 года «О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов» и определяют порядок представления и составления деклараций по обороту бензина, авиационного и дизельного топлива, мазута (далее – нефтепродукты).
2. Индивидуальные предприниматели и юридические лица, структурные подразделения юридического лица (филиалы и представительства), осуществляющие деятельность по производству, оптовой и (или) розничной реализации только авиационного топлива и (или) мазута, вносятся в реестр производителей, оптовых поставщиков и (или) розничных реализаторов только авиационного топлива и (или) мазута.
Глава 2. Представление деклараций по обороту нефтепродуктов
3. Юридические лица, структурные подразделения юридического лица (филиалы и представительства), осуществляющие производство нефтепродуктов (далее – производители), представляют в орган государственных доходов по месту нахождения объектов, связанных с налогообложением, и (или) производства нефтепродуктов декларацию по форме декларации «Баланс оборота нефтепродуктов производителя нефтепродуктов», утвержденной настоящим приказом.
Производители, осуществляющие оптовую и (или) розничную реализацию приобретенных нефтепродуктов с баз нефтепродуктов (резервуаров), представляют в орган государственных доходов по месту нахождения объектов, связанных с налогообложением, и (или) реализации нефтепродуктов декларацию по форме декларации «Баланс оборота нефтепродуктов оптового поставщика и (или) розничного реализатора нефтепродуктов с баз нефтепродуктов (резервуаров)», утвержденной настоящим приказом.
4. Индивидуальные предприниматели и юридические лица, осуществляющие оптовую и (или) розничную реализацию нефтепродуктов с баз нефтепродуктов (резервуаров), за исключением структурных подразделений юридического лица (филиалы и представительства), представляют в орган государственных доходов по месту нахождения объектов, связанных с налогообложением, и (или) реализации нефтепродуктов декларацию по форме декларации «Баланс оборота нефтепродуктов оптового поставщика и (или) розничного реализатора нефтепродуктов с баз нефтепродуктов (резервуаров)», утвержденной настоящим приказом.
Структурные подразделения юридического лица (филиалы и представительства), осуществляющие оптовую и (или) розничную реализацию нефтепродуктов с баз нефтепродуктов (резервуаров), представляют в орган государственных доходов по месту нахождения объектов, связанных с налогообложением, и (или) реализации нефтепродуктов декларацию по форме декларации «Баланс оборота нефтепродуктов структурного подразделения оптового поставщика и (или) розничного реализатора нефтепродуктов с баз нефтепродуктов (резервуаров)», утвержденной настоящим приказом.
Индивидуальные предприниматели и юридические лица, структурные подразделения юридического лица (филиалы и представительства), осуществляющие оптовую и (или) розничную реализацию нефтепродуктов с баз нефтепродуктов (резервуаров), имеющие несколько баз нефтепродуктов (резервуаров), зарегистрированных в одном органе государственных доходов, представляют декларацию за все базы нефтепродуктов (резервуары).

4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                             Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 27 маусымдағы № 340
бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 24 ақпандағы № 119
бұйрығына 1-қосымша
Мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияларды ұсыну және
жасау қағидалары
1-тарау. Жалпы ереже
1. Осы мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияларды ұсыну және жасау қағидалары (бұдан әрі – декларациялар) «Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 20 шілдедегі Заңының 8-бабы 9) тармақшасына сәйкес әзірленген және бензиннің, авиациялық және дизель отынының, мазуттың (бұдан әрі – мұнай өнімдері) айналымы жөніндегі декларацияларды ұсыну және жасау тәртібін айқындайды.
2. Авиациялық отынды және (немесе) мазутты ғана өндіру, көтерме және (немесе) бөлшек саудада сату бойынша қызметті жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар, заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелері (филиалдары мен өкілдіктері) авиациялық отынды және (немесе) мазутты ғана өндірушілердің, көтерме саудада берушілердің және (немесе) бөлшек саудада сатушылардың тізіліміне енгізіледі.
2-тарау. Мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияларды
ұсыну
3. Мұнай өнімдерін өндіруді жүзеге асыратын заңды тұлғалар, заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелері (филиалдары мен өкілдіктері) (бұдан әрі – өндірушілер) салық салуға байланысты объектілерінің орналасқан жері және (немесе) мұнай өнімдерін өндіру бойынша мемлекеттік кірістер органына осы бұйрықпен бекітілген «Мұнай өнімдерін өндірушінің мұнай өнімдері айналымының теңгерімі» жөніндегі декларациясының нысаны бойынша декларация ұсынады.
Мұнай өнімдерін мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлар) көтерме және (немесе) бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын өндірушілер, салық салуға байланысты объектілерінің орналасқан жері және (немесе) мұнай өнімдерін сату бойынша мемлекеттік кірістер органына осы бұйрықпен бекітілген «Мұнай өнімдерін мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлар) көтерме саудада беруші және (немесе) бөлшек саудада сатушының мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» жөніндегі декларациясының нысаны бойынша декларация ұсынады.
4. Заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелерін (филиалдары мен өкілдіктері) қоспағанда, мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлар) мұнай өнімдерін көтерме және (немесе) бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар салық салуға байланысты объектілерінің орналасқан жері және (немесе) мұнай өнімдерін сату бойынша мемлекеттік кірістер органына осы бұйрықпен бекітілген «Мұнай өнімдерін мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлар) көтерме саудада беруші және (немесе) бөлшек саудада сатушының мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» жөніндегі декларацияның нысаны бойынша декларация ұсынады.
Мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлар) мұнай өнімдерін көтерме және (немесе) бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелері (филиалдары мен өкілдіктері) салық салуға байланысты объектілерінің орналасқан жері және (немесе) мұнай өнімдерін сату бойынша мемлекеттік кірістер органына осы бұйрықпен бекітілген «Мұнай өнімдерін мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлар) көтерме саудада беруші және (немесе) бөлшек саудада сатушының құрылымдық бөлімшесінің мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» жөніндегі декларацияның нысаны бойынша декларация ұсынады.
Бір мемлекеттік кірістер органында тіркелген бірнеше мұнай өнімдері базалары (резервуарлары) бар мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлар) мұнай өнімдерін көтерме және (немесе) бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар, заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелері (филиалдары мен өкілдіктері) барлық мұнай өнімдері базалары (резервуарлары) үшін бір декларация ұсынады.

5. Индивидуальные предприниматели и юридические лица, структурные подразделения юридического лица (филиалы и представительства), осуществляющие розничную реализацию нефтепродуктов с автозаправочных станций (далее – АЗС), представляют в орган государственных доходов по месту нахождения объектов, связанных с налогообложением, и (или) реализации нефтепродуктов декларацию по форме декларации «Баланс оборота нефтепродуктов розничного реализатора нефтепродуктов с автозаправочной станции», утвержденной настоящим приказом.
Индивидуальные предприниматели и юридические лица, структурные подразделения юридического лица (филиалы и представительства), осуществляющие розничную реализацию нефтепродуктов с АЗС, имеющие несколько АЗС, зарегистрированных в одном органе государственных доходов, представляют декларацию за все АЗС.
6. Индивидуальные предприниматели и юридические лица, структурные подразделения юридического лица (филиалы и представительства), осуществляющие деятельность по производству, оптовой и (или) розничной реализации только авиационного топлива и (или) мазута, представляют в орган государственных доходов по месту осуществления указанной деятельности заявление о внесении в реестр производителей, оптовых поставщиков и (или) розничных реализаторов только авиационного топлива и (или) мазута по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Индивидуальные предприниматели и юридические лица, структурные подразделения юридического лица (филиалы и представительства), осуществлявшие деятельность по производству, оптовой и (или) розничной реализации только авиационного топлива и (или) мазута и прекратившие указанную деятельность, подлежат исключению из реестра на основании заявления об исключении из реестра производителей, оптовых поставщиков и (или) розничных реализаторов только авиационного топлива и (или) мазута по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Примечание. Заявления представляются в электронном виде или на бумажном носителе.
7. Индивидуальные предприниматели и юридические лица, структурные подразделения юридического лица (филиалы и представительства), осуществляющие производство, оптовую и (или) розничную реализацию нефтепродуктов с баз нефтепродуктов (резервуаров), представляют декларации в электронном виде посредством информационной системы.
8. Индивидуальные предприниматели и юридические лица, структурные подразделения юридического лица (филиалы и представительства), осуществляющие розничную реализацию нефтепродуктов с АЗС, представляют декларации по выбору:

5. Мұнай өнімдерін автожанармай құю станциясынан (бұдан әрі – АҚС) бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар, заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелері (филиалдары мен өкілдіктері) салық салуға байланысты объектілерінің орналасқан жері және (немесе) мұнай өнімдерін сату бойынша мемлекеттік кірістер органына осы бұйрықпен бекітілген «Автожанармай құю станциясынан мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатушының мұнай өнімдерінің айналымы   теңгерімі» жөніндегі декларацияның нысаны бойынша декларация ұсынады.
Бір мемлекеттік кірістер органында тіркелген бірнеше АҚС бар мұнай өнімдерін АҚС-нан бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар, заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелері (филиалдары мен өкілдіктері) барлық АҚС үшін декларация ұсынады.
6. Авиациялық отынды және (немесе) мазутты ғана өндіру, көтерме және (немесе) бөлшек саудада сату бойынша қызметті жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар, заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелері (филиалдары мен өкілдіктері) аталған қызметті жүзеге асыру жері бойынша мемлекеттік кірістер органына осы Қағидаларға 1-қосымшасына сәйкес нысанда авиациялық отынды және (немесе) мазутты ғана өндірушілердің, көтерме саудада берушілердің және (немесе) бөлшек саудада сатушылардың тізіліміне енгізу туралы өтінішті ұсынады.
Авиациялық отынды және (немесе) мазутты ғана өндіру, көтерме және (немесе) бөлшек саудада сату бойынша қызметті жүзеге асырған дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар, заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелері (филиалдары мен өкілдіктері) және аталған қызметті тоқтатқандар осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысанда авиациялық отынды және (немесе) мазутты ғана өндірушілердің, көтерме саудада берушілердің және (немесе) бөлшек саудада сатушылардың тізілімінен шығару туралы өтініш негізінде тізілімнен шығарылуға жатады.
Есертпе. Өтініштер электронды түрде немесе қағаз тасығышта ұсынылады.
7. Мұнай өнімдерін өндіру, мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлар) мұнай өнімдерін көтерме және (немесе) бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар, заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелері (филиалдары мен өкілдіктері) декларацияларды ақпараттық жүйлер арқылы электрондық түрде ұсынады.
8. Мұнай өнімдерін АҚС-нан бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар, заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелері (филиалдары мен өкілдіктері), декларацияларды өз таңдауы бойынша ұсынады:

1) в явочном порядке – на бумажном носителе;
2) по почте заказным письмом с уведомлением – на бумажном носителе;
3) в электронном виде посредством информационной системы.
Датой представления декларации в орган государственных доходов по почте заказным письмом с уведомлением является дата отметки о приеме почтовой или иной организации связи.
9. Декларации представляются в натуральных показателях (тонны).
10. Декларации, представляемые в соответствии с настоящими Правилами, подписываются индивидуальным предпринимателем, руководителем, главным бухгалтером юридического лица, структурного подразделения юридического лица (филиала и представительства) и скрепляются печатью или электронной цифровой подписью.
11. При представлении декларации по форме декларации «Баланс оборота нефтепродуктов розничного реализатора нефтепродуктов с автозаправочной станции», утвержденной настоящим приказом, на бумажном носителе не допускаются исправления, подчистки и помарки.
12. Декларации представляются в орган государственных доходов ежемесячно не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным.
Если последний день срока представления декларации приходится на не рабочий день, то днем окончания срока представления декларации считается ближайший следующий за ним рабочий день.
13. Индивидуальные предприниматели и юридические лица, структурные подразделения юридического лица (филиалы и представительства) при снятии с регистрационного учета по отдельным видам деятельности, исключении из реестра, указанного в пункте 2 настоящих Правил, представляют декларации досрочно.
14. Индивидуальные предприниматели и юридические лица, структурные подразделения юридического лица (филиалы и представительства) продлевают срок представления декларации на основании заявления о продлении срока представления декларации по обороту нефтепродуктов (далее – заявление).
Заявление представляется до окончания срока представления декларации в электронном виде или на бумажном носителе по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Орган государственных доходов со дня получения заявления продлевает срок представления декларации на 10 календарных дней.
15. В случае необходимости внесения дополнений и (или) исправления ошибок в ранее представленные декларации индивидуальные предприниматели и юридические лица, структурные подразделения юридического лица (филиалы и представительства) представляют корректировочную форму к ранее представленным декларациям.
В корректировочной форме указываются индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) физического лица, бизнес- идентификационный номер (далее – БИН) юридического лица, структурного подразделения юридического лица (филиала и представительства), отчетный период и только те номера строк, в графы которых необходимо внести изменения, с плюсовым или минусовым значением в зависимости от того, необходимо увеличить или уменьшить значение определенной графы строки.

1) келу тәртібімен – қағаз тасығышта;
2) пошта бойынша тапсырыстық хат хабарламасымен – қағаз тасығышта;
3) ақпараттық жүйлер арқылы электрондық түрде.
Мемлекеттік кірістер органдарына пошта бойынша тапсырыстық хат хабарламасымен декларацияларды ұсыну күні пошталық немесе басқа да мекемелердің байланысын қабылдау туралы белгі болып табылады.
9. Декларациялар табиғи көрсеткіштерде (тоннада) ұсынылады.
10. Осы Қағидаларға сәйкес ұсынылатын декларациялар дара кәсіпкерлер, заңды тұлғаның, заңды тұлға құрылымдық бөлімшесінің (филиалы мен өкілдігі) басшысы, бас бухгалтері қол қояды және мөрмен немесе электрондық цифрлық қолтаңбамен бекітіледі.
11. Осы бұйрықпен бекітілген «Автожанармай құю станциясынан мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатушының мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» жөніндегі декларацияның нысаны бойынша декларацияны ұсыну кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.
12. Декларациялар мемлекеттік кірістер органына ай сайын есептіден кейінгі айдың 20 күніне дейін ұсынылады.
Егер декларацияны ұсыну мерзімінің соңғы күні жұмыс күніне келмесе, онда декларацияны ұсыну мерзімінің соңғы күні одан кейінгі жұмыс күні болып табылады.
13. Осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген, дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар, заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелері (филиалдары мен өкілдіктері) жекелеген қызмет түрлері бойынша тіркеу есебінен шығу кезінде, тізімнен алып тастау кезінде декларацияны ерте мерзімде ұсынады.
14. Дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар, заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелері (филиалдары мен өкілдіктері) мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияны ұсыну мерзімін ұзарту туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш) негізінде декларацияны ұсыну мерзімін ұзартады.
Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, декларацияны ұсыну мерзімі аяқталғанға дейін өтініш электронды түрде немесе қағаз тасығышта ұсынылады.
Мемлекеттік кірістер органы декларация тапсыру мерзімін өтінішті алған күнен 10 күнтізбелік күнге ұзартады.
15. Дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар, заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелері (филиалдары мен өкілдіктері) бұрын ұсынылған декларацияларға толықтырулар енгізу және (немесе) қателерді түзету қажет болған жағдайда, бұрын ұсынылған декларацияларына түзету нысанын ұсынады.
Түзету нысанында жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), заңды тұлғаның, заңды тұлға құрылымдық бөлімшесінің (филиалы мен өкілдігі) бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), есепті кезең және тек жолдың белгілі бір бағандарының мәнін ұлғайту немесе азайту қажеттілігіне қарай қосу немесе алу мәнімен бағандарына өзгеріс енгізу қажет жолдардың нөмірлері көрсетіледі.

Глава 3. Порядок составления декларации по обороту
нефтепродуктов «Баланс оборота нефтепродуктов производителя
нефтепродуктов»
16. В строке «ИИН/БИН» указывается ИИН/БИН производителя.
17. В строке «Наименование» указывается наименование производителя.
18. В строке «Отчетный период» указывается отчетный период, за который представляется декларация.
19. В строке «Код органа государственных доходов» указывается код органа государственных доходов, в котором зарегистрированы объекты, связанные с налогообложением.
20. В графе 1 указывается номер по порядку.
21. В графе 2 указывается персональный идентификационный номер-код нефтепродукта (ПИН-код).
22. В графе 3 указывается общий остаток нефтепродуктов у производителя на начало отчетного периода.
23. В графе 4 указывается количество произведенных нефтепродуктов, в том числе из давальческого сырья.
24. В графе 5 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных поставщикам нефти (сырья).
25. В графе 6 указывается общее количество реализованных (отгруженных) нефтепродуктов (графа 6 = графа 7 + графа 8 + графа 9 + графа 10 + графа 11 + графа 12).
26. В графе 7 указывается количество нефтепродуктов, реализованных индивидуальным предпринимателям и юридическим лицам для дальнейшей реализации.
27. В графе 8 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных структурным подразделениям производителя.
28. В графе 9 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных по внутреннему перемещению (на собственные базы нефтепродуктов (резервуары) и АЗС).
29. В графе 10 указывается количество нефтепродуктов, реализованных физическим и юридическим лицам для их собственных нужд (конечному потребителю).
30. В графе 11 указывается количество нефтепродуктов, использованных производителем для собственных нужд.
31. В графе 12 указывается количество нефтепродуктов, реализованных на экспорт.
32. В графе 13 указывается количество испорченных, утраченных нефтепродуктов производителем.
33. В графе 14 указывается количество потерь в пределах норм.
34. В графе 15 указывается количество возвращенных нефтепродуктов производителю.
35. В графе 16 указывается общий остаток нефтепродуктов у производителя на конец отчетного периода (графа 16 = графа 3 + графа 4 - графа 5 - графа 6 - графа 13 - графа 14 + графа 15).
Параграф. Порядок составления приложения «Сведения по сырью» к
декларации по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота
нефтепродуктов производителя нефтепродуктов»
36. В строке «ИИН/БИН» указывается ИИН/БИН производителя.
37. В строке «Наименование» указывается наименование производителя.

3-тарау. «Мұнай өнімдерін өндірушінің мұнай өнімдері
айналымының теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы
жөніндегі декларацияны жасау тәртібі
16. «ЖСН/БСН» жолында өндірушінің ЖСН/БСН көрсетіледі.
17. «Атауы» жолында өндірушінің атауы көрсетіледі.
18. «Есепті кезең» жолында декларация тапсырылатын есепті кезең көрсетіледі.
19. «Мемлекеттік кірістер органының коды» жолында салық салуға байланысты объектілер тіркелген мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі.
20. 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі.
21. 2-бағанда мұнай өнімінің дербес сәйкестендірілген нөмір-коды (ДСН-коды) көрсетіледі.
22. 3-бағанда есепті кезеңнің басында өндірушідегі мұнай өнімдерінің жалпы қалдығы мөлшері көрсетіледі.
23. 4-бағанда өндірілген мұнай өнімдерінің, оның ішінде алыс-беріс шикізатының мөлшері көрсетіледі.
24. 5-бағанда мұнай (шикізат) жеткізушіге тиеп жөнелтілген мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
25. 6-бағанда сатылған (тиеп-жөнелтілген) мұнай өнімдерінің жалпы мөлшері (6-баған = 7-баған + 8-баған + 9-баған + 10-баған + 11-баған + 12-баған) көрсетіледі.
26. 7-бағанда дара кәсіпкерлерге және заңды тұлғаларға ары қарай сату үшін сатылған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
27. 8-бағанда өндірушінің құрылымдық бөлімшелеріне өткізілген мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
28. 9-бағанда ішкі орын ауыстыру бойынша тиеп жөнелтілген (өз мұнай өнімдерінің базаларына (резервуарларына) және АҚС-ына) мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
29. 10-бағанда жеке және заңды тұлғаларға олардың өндірістік қажеттіліктері (соңғы тұтынушы) үшін өткізілген мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
30. 11-бағанда өндірушінің өзінің өндірістік қажеттіліктері үшін пайдаланған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
31. 12-бағанда экспортқа сатылған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
32. 13-бағанда өндіруші бүлдірген, жоғалтқан мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
33. 14-бағанда нормалар шегіндегі шығындардың мөлшері көрсетіледі.
34. 15-бағанда өндірушіге қайтарылған мұнай өнімдерінің мөлшері  көрсетіледі.
35. 16-бағанда есепті кезеңнің соңына өндірушідегі мұнай өнімдерінің жалпы қалдығы (16-баған = 3-баған + 4-баған - 5-баған - 6-баған - 13-баған - 14-баған + 15-баған) көрсетіледі.
Параграф. «Мұнай өнімдерін өндірушінің мұнай өнімдері
айналымының теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы
жөніндегі декларацияға «Шикізат бойынша мәліметтері»
қосымшасын жасау тәртібі
36. «ЖСН/БСН» жолында көрсетіледі ЖСН/БСН көрсетіледі.
37. «Атауы» жолында өндірушінің атауы көрсетіледі.

38. В строке «Отчетный период» указывается отчетный период, за который представляется декларация.
39. В строке «Код органа государственных доходов» указывается код органа государственных доходов, в котором зарегистрированы объекты, связанные с налогообложением.
40. В графе 1 указывается номер по порядку.
41. В графе 2 указывается ИИН/БИН поставщика сырья.
42. В графе 3 указывается наименование поставщика сырья.
43. В графе 4 указывается резидентство поставщика сырья (резидент – 0, нерезидент – 1).
44. В графе 5 указывается вид сырья, используемого при производстве нефтепродукта.
45. В графе 6 указывается остаток сырья на начало отчетного периода всего (графа 6 = графа 7 + графа 8).
46. В графе 7 указывается остаток собственного сырья на начало отчетного периода.
47. В графе 8 указывается остаток давальческого сырья на начало отчетного периода.
48. В графе 9 указывается поступление сырья всего (графа 9 = графа 10 + графа 11).
49. В графе 10 указывается поступление собственного сырья.
50. В графе 11 указывается поступление давальческого сырья.
51. В графе 12 указываются вовлеченные осадки.
52. В графе 13 указывается количество переработанного сырья всего (графа 13 = графа 14 + графа 15).
53. В графе 14 указывается количество переработанного собственного сырья.
54. В графе 15 указывается количество переработанного давальческого сырья.
55. В графе 16 указывается количество реализованного собственного сырья (за исключением сырой нефти и (или) газового конденсата).
56. В графе 17 указывается количество возвращенного давальческого сырья.
57. В графе 18 указывается количество испорченного, утраченного сырья.
58. В графе 19 указывается количество потерь в пределах норм.
59. В графе 20 указывается остаток сырья на конец отчетного периода всего (графа 20 = графа 21 + графа 22).
60. В графе 21 указывается остаток собственного сырья на конец отчетного периода.
61. В графе 22 указывается остаток давальческого сырья на конец отчетного периода.
Глава 4. Порядок составления декларации по обороту
нефтепродуктов «Баланс оборота нефтепродуктов оптового
поставщика и (или) розничного реализатора нефтепродуктов с баз
нефтепродуктов (резервуаров)»
62. В строке «ИИН/БИН» указывается ИИН/БИН оптового поставщика и (или) розничного реализатора нефтепродуктов с баз нефтепродуктов (резервуаров).
63. В строке «Наименование» указывается наименование оптового поставщика и (или) розничного реализатора нефтепродуктов с баз нефтепродуктов (резервуаров).
64. В строке «Отчетный период» указывается отчетный период, за который представляется декларация.

38. «Есепті кезең» жолында декларация тапсырылатын есепті кезең көрсетіледі.
39. «Мемлекеттік кірістер органының коды» жолында салық салуға байланысты объектілер тіркелген мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі.
40. 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі.
41. 2-бағанда шикізатты жеткізушінің ЖСН/БСН көрсетіледі.
42. 3-бағанда шикізатты жеткізушінің атауы көрсетіледі.
43. 4-бағанда шикізатты жеткізушінің резиденттігі (резидент – 0, резидент емес – 1) көрсетіледі.
44. 5-бағанда мұнай өнімін өндіру кезінде пайдаланылатын шикізат түрі көрсетіледі.
45. 6-бағанда есепті кезеңнің басындағы шикізаттың барлық қалдығы (6-баған = 7-баған + 8-баған) көрсетіледі.
46. 7-бағанда есепті кезеңнің басындағы өз шикізатының қалдығы көрсетіледі.
47. 8-бағанда есепті кезеңнің басындағы алыс-беріс шикізатының қалдығы көрсетіледі.
48. 9-бағанда шикізат түсімдерінің барлығы (9-баған = 10-баған + 11-баған) көрсетіледі.
49. 10-бағанда өз шикізатының түсімі көрсетіледі.
50. 11-бағанда алыс-беріс шикізатының түсімі көрсетіледі.
51. 12-бағанда қосылған тұнбалар көрсетіледі.
52. 13-бағанда барлығы қайта өңделген шикізаттың мөлшері (13-баған = 14-баған + 15-баған) көрсетіледі.
53. 14-бағанда қайта өңделген өз шикізатының мөлшері көрсетіледі.
54. 15-бағанда қайта өңделген алыс-беріс шикізатының мөлшері көрсетіледі.
55. 16-бағанда сатылған өз шикізатының мөлшері көрсетіледі (мұнай шикізаты және (немесе) газдық конденсатына қоспағанда).
56. 17-бағанда қайтарылған алыс-беріс шикізатының мөлшері көрсетіледі.
57. 18-бағанда бүлінген, жоғалған шикізаттың мөлшері көрсетіледі.
58. 19-бағанда нормалар шегіндегі шығындардың мөлшері көрсетіледі.
59. 20-бағанда есепті кезеңнің соңына шикізаттың қалдығы (20-баған = 21-баған + 22-баған) көрсетіледі.
60. 21-бағанда есепті кезеңнің соңындағы өз шикізатының қалдығы көрсетіледі.
61. 22-бағанда есепті кезеңнің соңындағы алыс-беріс шикізатының қалдығы көрсетіледі.
4-тарау. «Мұнай өнімдерін мұнай өнімдері базаларынан
(резервуарлар) көтерме саудада беруші және (немесе) бөлшек
саудада сатушының мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» мұнай
өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияны жасау тәртібі
62. «ЖСН/БСН» жолында мұнай өнімдерін мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлар) көтерме саудада беруші және (немесе) бөлшек саудада сатушының ЖСН/БСН көрсетіледі.
63. «Атауы» жолында мұнай өнімдерін мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлар) көтерме саудада беруші және (немесе) бөлшек саудада сатушының атауы көрсетіледі.
64. «Есепті кезең» жолында декларация тапсырылатын есепті кезең көрсетіледі.

65. В строке «Код органа государственных доходов» указывается код органа государственных доходов, в котором зарегистрированы объекты, связанные с налогообложением.
66. В графе 1 указывается номер по порядку.
67. В графе 2 указывается ПИН-код нефтепродукта.
68. В графе 3 указывается остаток нефтепродуктов на начало отчетного периода.
69. В графе 4 указывается общее количество поступивших нефтепродуктов для реализации (графа 4 = графа 5 + графа 6 + графа 7 + графа 8 + графа 9).
70. В графе 5 указывается количество нефтепродуктов, поступивших от производителей.
71. В графе 6 указывается количество нефтепродуктов, поступивших от индивидуальных предпринимателей и юридических лиц.
72. В графе 7 указывается количество нефтепродуктов, поступивших по внутреннему перемещению (от собственных баз нефтепродуктов (резервуаров) и АЗС).
В данной графе не учитываются объемы нефтепродуктов, поступивших от собственных баз нефтепродуктов (резервуаров) и АЗС, зарегистрированных в одном органе государственных доходов.
73. В графе 8 указывается количество нефтепродуктов, поступивших от структурных подразделений.
74. В графе 9 указывается количество нефтепродуктов, поступивших по импорту.
75. В графе 10 указывается количество возвращенных нефтепродуктов от получателей.
76. В графе 11 указывается общее количество реализованных (отгруженных) нефтепродуктов всего (графа 11 = графа 12 + графа 13 + графа 14 + графа 15 + графа 16 + графа 17).
77. В графе 12 указывается количество нефтепродуктов, реализованных индивидуальным предпринимателям и юридическим лицам для дальнейшей реализации.
78. В графе 13 указывается количество нефтепродуктов, реализованных физическим и юридическим лицам для их собственных нужд (конечному потребителю).
79. В графе 14 указывается количество нефтепродуктов, использованных на собственные нужды.
80. В графе 15 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных по внутреннему перемещению (на собственные базы нефтепродуктов (резервуары) и АЗС).
В данной графе не учитываются объемы нефтепродуктов, отгруженных на собственные базы нефтепродуктов (резервуары) и АЗС, зарегистрированных в одном органе государственных доходов.
81. В графе 16 указывается количество нефтепродуктов реализованных на экспорт.
82. В графе 17 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных собственным структурным подразделениям.
83. В графе 18 указывается количество нефтепродуктов, возвращенных поставщикам.
84. В графе 19 указывается количество испорченных, утраченных нефтепродуктов.
85. В графе 20 указывается потери нефтепродуктов в пределах норм.

65. «Мемлекеттік кірістер органының коды» жолында салық салуға байланысты объектілер тіркелген мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі.
66. 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі.
67. 2-бағанда мұнай өнімінің дербес сәйкестендірілген нөмір-коды (ДСН-коды) көрсетіледі.
68. 3-бағанда есепті кезеңнің басындағы мұнай өнімдерінің қалдығы көрсетіледі.
69. 4-бағанда сату үшін келіп түскен мұнай өнімдерінің жалпы мөлшері (4-баған = 5-баған + 6-баған + 7-баған + 8-баған + 9-баған) көрсетіледі.
70. 5-бағанда өндірушілерден келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
71. 6-бағанда дара кәсіпкерлерінен және заңды тұлғаларынан келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
72. 7-бағанда ішкі орын ауыстыру бойынша (өз мұнай өнімдерінің базаларынан (резервуарынан) және АҚС-нан) келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
Бұл бағанда бір мемлекеттік кірістер органында тіркелген өз мұнай өнімдері базаларынан (резервуарынан) және АҚС-нан келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері есептелмейді.
73. 8-бағанда құрылымдық бөлімшелерінен келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
74. 9-бағанда импорт бойынша келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
75. 10-бағанда алушылардан қайтарылған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
76. 11-бағанда барлық өткізілген (тиеп жөнелтілген) мұнай өнімдерінің жалпы мөлшері (11-баған = 12-баған + 13-баған + 14-баған + 15-баған + 16-баған + 17-баған) көрсетіледі.
77. 12-бағанда дара кәсіпкерлерге және заңды тұлғаларға ары қарай сату үшін сатылған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
78. 13-бағанда жеке және заңды тұлғаларға олардың өндірістік қажеттіліктері (соңғы тұтынушы) үшін өткізілген мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
79. 14-бағанда өз қажеттіліктеріне пайдаланылған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
80. 15-бағанда ішкі орын ауыстыру бойынша тиеп жөнелтілген (өз мұнай өнімдерінің базаларына (резервуарларына) және АҚС-ына) мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
Бұл бағанда бір мемлекеттік кірістер органында тіркелген өз мұнай өнімдері базаларына (резервуарларына) және АҚС-ына тиеп жөнелтілген мұнай өнімдерінің мөлшері есептелмейді.
81. 16-бағанда экспортқа сатылған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
82. 17-бағанда өз құрылымдық бөлімшелеріне тиеп жөнелтілген мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
83. 18-бағанда жеткізушілерге қайтарылған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
84. 19-бағанда бүлінген, жоғалған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
85. 20-бағанда нормалар шегіндегі мұнай өнімдерінің шығыны көрсетіледі.

86. В графе 21 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных на переработку (компаундирование).
87. В графе 22 указывается остаток нефтепродуктов на конец отчетного периода (графа 22 = графа 3 + графа 4 + графа 10 - графа 11 - графа 18 - графа 19 - графа 20 - графа 21).
Глава 5. Порядок составления декларации по обороту
нефтепродуктов «Баланс оборота нефтепродуктов структурного
подразделения оптового поставщика и (или) розничного
реализатора нефтепродуктов с баз нефтепродуктов (резервуаров)»
88. В строке «БИН» указывается БИН юридического лица, имеющего структурные подразделения.
89. В строке «Наименование» указывается наименование юридического лица, имеющего структурные подразделения.
90. В строке «Отчетный период» указывается отчетный период, за который представляется декларация.
91. В строке «БИН структурного подразделения» указывается БИН структурного подразделения юридического лица, осуществляющего оптовую и (или) розничную реализацию нефтепродуктов с баз нефтепродуктов (резервуаров).
92. В строке «Наименование структурного подразделения» указывается наименование структурного подразделения юридического лица, осуществляющего оптовую и (или) розничную реализацию нефтепродуктов с баз нефтепродуктов (резервуаров).
93. В строке «Код органа государственных доходов» указывается код органа государственных доходов, в котором зарегистрированы объекты, связанные с налогообложением, структурного подразделения.
94. В графе 1 указывается номер по порядку.
95. В графе 2 указывается ПИН-код нефтепродукта.
96. В графе 3 указывается остаток нефтепродуктов на начало отчетного периода.
97. В графе 4 указывается общее количество поступивших нефтепродуктов для реализации (графа 4 = графа 5 + графа 6 + графа 7 + графа 8 + графа 9 + графа 10).
98. В графе 5 указывается количество нефтепродуктов, поступивших от производителей.
99. В графе 6 указывается количество нефтепродуктов, поступивших от индивидуальных предпринимателей и юридических лиц.
100. В графе 7 указывается количество нефтепродуктов, поступивших по внутреннему перемещению (от собственных баз нефтепродуктов (резервуаров) и АЗС).
В данной графе не учитываются объемы нефтепродуктов, поступивших от собственных баз нефтепродуктов (резервуаров) и АЗС, зарегистрированных в одном органе государственных доходов.
101. В графе 8 указывается количество нефтепродуктов, поступивших от головного предприятия.
102. В графе 9 указывается количество нефтепродуктов, поступивших от структурных подразделений головного предприятия.
103. В графе 10 указывается количество нефтепродуктов, поступивших по импорту.

86. 21-бағанда қайта өңдеуге (компаундирлеуге) тиеп жөнелтілген мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
87. 22-бағанда есепті кезеңнің соңындағы мұнай өнімдерінің қалдығы (22-баған = 3-баған + 4-баған + 10-баған - 11-баған - 18-баған - 19-баған - 20-баған - 21-баған) көрсетіледі.
5-тарау. «Мұнай өнімдерін мұнай өнімдері базаларынан
(резервуарлар) көтерме саудада беруші және (немесе) бөлшек
саудада сатушының құрылымдық бөлімшесінің мұнай өнімдерінің
айналымы теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі
декларацияны жасау тәртібі
88. «БСН» жолында құрылымдық бөлімшесі бар заңды тұлғаның БСН көрсетіледі.
89. «Атауы» жолында құрылымдық бөлімшесі бар заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
90. «Есепті кезең» жолында декларация тапсырылатын есепті кезең көрсетіледі.
91. «Құрылымдық бөлімшенің БСН» жолында мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлар) мұнай өнімдерін көтерме және (немесе) бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің БСН көрсетіледі.
92. «Құрылымдық бөлімшенің атауы» жолында мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлар) мұнай өнімдерін көтерме және (немесе) бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің атауы көрсетіледі.
93. «Мемлекеттік кірістер органының коды» жолында құрылымдық бөлімшенің салық салуға байланысты объектілері тіркелген мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі.
94. 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі.
95. 2-бағанда мұнай өнімінің ДСН-коды көрсетіледі.
96. 3-бағанда есепті кезеңнің басындағы мұнай өнімдерінің қалдығы тоннада көрсетіледі.
97. 4-бағанда сату үшін келіп түскен мұнай өнімдерінің жалпы мөлшері (4-баған = 5-баған + 6-баған + 7-баған + 8-баған + 9-баған + 10-баған) көрсетіледі.
98. 5-бағанда өндірушілерден келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
99. 6-бағанда дара кәсіпкерлерінен және заңды тұлғаларынан келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
100. 7-бағанда ішкі орын ауыстыру бойынша (өз мұнай өнімдерінің базаларынан (резервуарынан) және АҚС-нан) келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
Бұл бағанда бір мемлекеттік кірістер органында тіркелген өз мұнай өнімдері базаларынан (резервуарынан) және АҚС-нан келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері есептелмейді.
101. 8-бағанда бас кәсіпорыннан келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
102. 9-бағанда бас кәсіпорынның құрылымдық бөлімшелерінен келіп түскен өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
103. 10-бағанда импорт бойынша келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.

104. В графе 11 указывается количество возвращенных нефтепродуктов от получателей.
105. В графе 12 указывается общее количество реализованных (отгруженных) нефтепродуктов всего (графа 12 = графа 13 + графа 14 + графа 15 + графа 16 + графа 17 + графа 18 + графа 19).
106. В графе 13 указывается количество нефтепродуктов, реализованных индивидуальным предпринимателям и юридическим лицам для дальнейшей реализации.
107. В графе 14 указывается количество нефтепродуктов, реализованных физическим и юридическим лицам для их собственных нужд (конечному потребителю).
108. В графе 15 указывается количество нефтепродуктов, использованных на собственные нужды.
109. В графе 16 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных по внутреннему перемещению (на собственные базы нефтепродуктов (резервуары) и АЗС).
В данной графе не учитываются объемы нефтепродуктов, отгруженных на собственные базы нефтепродуктов (резервуары) и АЗС, зарегистрированных в одном органе государственных доходов.
110. В графе 17 указывается количество нефтепродуктов, реализованных на экспорт.
111. В графе 18 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных головному предприятию.
112. В графе 19 указывается количество нефтепродуктов, реализованных структурным подразделениям головного предприятия.
113. В графе 20 указывается количество возвращенных нефтепродуктов поставщикам.
114. В графе 21 указывается количество испорченных, утраченных нефтепродуктов.
115. В графе 22 указывается потери нефтепродуктов в пределах норм.
116. В графе 23 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных на переработку (компаундирование).
117. В графе 24 указывается остаток нефтепродуктов на конец отчетного периода (графа 24 = графа 3 + графа 4 + графа 11 - графа 12 - графа 20 - графа 21 - графа 22 - графа 23).
Глава 6. Порядок составления декларации по обороту
нефтепродуктов «Баланс оборота нефтепродуктов розничного
реализатора нефтепродуктов с автозаправочной станции»
118. В строке «ИИН/БИН» указывается ИИН/БИН розничного реализатора нефтепродуктов с АЗС.
119. В строке «Наименование» указывается наименование розничного реализатора нефтепродуктов с АЗС.
120. В строке «Отчетный период» указывается отчетный период, за который представляется декларация.
121. В строке «БИН структурного подразделения» указывается БИН структурного подразделения юридического лица, осуществляющего розничную реализацию нефтепродуктов с АЗС.
122. В строке «Наименование структурного подразделения» указывается наименование структурного подразделения юридического лица, осуществляющего розничную реализацию нефтепродуктов с АЗС.

104. 11-бағанда алушылардан қайтарылған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
105. 12-бағанда барлық сатылған мұнай өнімдерінің жалпы мөлшері (12-баған = 13-баған + 14-баған + 15-баған + 16-баған + 17-баған + 18-баған + 19-баған) көрсетіледі.
106. 13-бағанда дара кәсіпкерлерге және заңды тұлғаларға ары қарай сату үшін сатылған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
107. 14-бағанда жеке және заңды тұлғаларға олардың өндірістік қажеттіліктері (соңғы тұтынушы) үшін өткізілген мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
108. 15-бағанда өз қажеттіліктеріне пайдаланылған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
109. 16-бағанда ішкі орын ауыстыру бойынша тиеп жөнелтілген (өз мұнай өнімдерінің базаларына (резервуарларына) және АҚС-ына) мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
Бұл бағанда бір мемлекеттік кірістер органында тіркелген өз мұнай өнімдері базаларына (резервуарларына) және АҚС-ына тиеп жөнелтілген мұнай өнімдерінің мөлшері есептелмейді.
110. 17-бағанда экспортқа сатылған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
111. 18-бағанда бас кәсіпорынға тиеп-жөнелтілген мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
112. 19-бағанда бас кәсіпорын құрылымдық бөлімшелеріне өткізілген мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
113. 20-бағанда жеткізушілерге қайтарылған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
114. 21-бағанда бүлінген, жоғалған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
115. 22-бағанда нормалар шегіндегі мұнай өнімдерінің шығыны көрсетіледі.
116. 23-бағанда қайта өңдеуге (компаундирлеуге) тиеп жөнелтілген мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
117. 24-бағанда есепті кезеңнің соңына мұнай өнімдерінің қалдығы (24-баған = 3-баған + 4-баған + 11-баған - 12-баған - 20-баған - 21-баған - 22-баған - 23-баған) көрсетіледі.
6-тарау. «Автожанармай құю станциясынан мұнай өнімдерін бөлшек
саудада сатушының мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» мұнай
өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияны жасау тәртібі
118. «ЖСН/БСН» жолында АҚС-нан мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатушының ЖСН/БСН көрсетіледі.
119. «Атауы» жолында АҚС-нан мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатушының атауы көрсетіледі.
120. «Есепті кезең» жолында декларация тапсырылатын есепті кезең көрсетіледі.
121. «Құрылымдық бөлімшенің БСН» жолында АҚС-нан мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің БСН көрсетіледі.
122. «Құрылымдық бөлімшенің атауы» жолында АҚС-нан мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің атауы көрсетіледі.

123. В строке «Код органа государственных доходов» указывается код органа государственных доходов, в котором зарегистрированы объекты, связанные с налогообложением.
124. В графе 1 указывается номер по порядку.
125. В графе 2 указывается ПИН-код нефтепродукта.
126. В графе 3 указывается остаток нефтепродуктов на начало отчетного периода.
127. В графе 4 указывается общее количество поступивших нефтепродуктов для реализации.
В данной графе не учитываются объемы нефтепродуктов, поступивших от собственных баз нефтепродуктов (резервуаров) и АЗС, зарегистрированных в одном органе государственных доходов.
128. В графе 5 указывается общее количество реализованных нефтепродуктов.
129. В графе 6 указывается количество нефтепродуктов, использованных на собственные нужды.
130. В графе 7 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных по внутреннему перемещению (на собственные базы нефтепродуктов (резервуары) и АЗС).
В данной графе не учитываются объемы нефтепродуктов, отгруженных на собственные базы нефтепродуктов (резервуары) и АЗС, зарегистрированных в одном органе государственных доходов.
131. В графе 8 указывается количество испорченных, утраченных нефтепродуктов.
132. В графе 9 указывается потери нефтепродуктов в пределах норм.
133. В графе 10 указывается остаток нефтепродуктов на конец отчетного периода (графа 10 = графа 3 + графа 4 - графа 5 - графа 6 -  графа 7 - графа 8 - графа 9).
Приложение 1
к Правилам представления
и составления деклараций
по обороту нефтепродуктов
форма
Заявление о внесении в реестр производителей, оптовых
поставщиков и (или) розничных реализаторов только
авиационного топлива и (или) мазута
ИИН/БИН _____________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) или наименование __________________________________________
_____________________________________________________________________
Прошу внести в реестр в качестве:
производителя только авиационного топлива, мазута
оптового поставщика и (или) розничного реализатора только авиационного топлива, мазута
Место нахождения базы нефтепродуктов (резервуара):
Область _____________________________________________________________
Город (район) _______________________________________________________
Поселок (село) ______________________________________________________
Улица _______________________________________________________________
Номер здания ________________________________________________________
Дата подачи заявления _________________________
_________________________________________________ /     ___________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе, удостоверяющем    (подпись)
личность) руководителя)
МП
Дата приема заявления __________________________
_________________________________________________/     ____________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе, удостоверяющем     (подпись)
личность) должностного лица, принявшего заявление)
Код органа государственных доходов ___________                     МШ
Дата почтового штемпеля _______________________________
(заполняется в случае предоставления заявления по почте)
Приложение 2
к Правилам представления
и составления деклараций
по обороту нефтепродуктов
форма
Заявление об исключении из реестра производителей, оптовых
поставщиков и (или) розничных реализаторов только
авиационного топлива и (или) мазута
ИИН/БИН _____________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) или наименование __________________________________________
_____________________________________________________________________
Прошу исключить из реестра в качестве:
производителя только авиационного топлива, мазута
оптового поставщика и (или) розничного реализатора только
авиационного топлива, мазута
Место нахождения базы нефтепродуктов (резервуара):
Область _____________________________________________________________
Город (район) _______________________________________________________
Поселок (село) ______________________________________________________
Улица _______________________________________________________________
Номер здания ________________________________________________________
Дата подачи заявления _________________________
__________________________________________________ / ___________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе,             (подпись)
удостоверяющем
личность) руководителя)
МП
Дата приема заявления _______________________
__________________________________________________ / ___________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе,                (подпись)
удостоверяющем
личность) должностного лица,
принявшего заявление)
Код органа государственных доходов ___________                     МШ
Дата почтового штемпеля_______________________________
(заполняется в случае предоставления заявления по почте)
Приложение 3
к Правилам представления
и составления деклараций
по обороту нефтепродуктов
форма
Заявление о продлении срока представления
декларации по обороту нефтепродуктов
ИИН/БИН ___________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) или наименование __________________________________________
_____________________________________________________________________
Прошу продлить срок предоставления декларации (указать наименование декларации) _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отчетный период: Месяц _________ Год _________
Дата подачи заявления ________________________
_________________________________________________ / ___________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе,           (подпись)
удостоверяющем личность) руководителя)
МП
Дата приема заявления _______________________
__________________________________________________ / ___________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе,                (подпись)
удостоверяющем  личность) должностного лица,
принявшего заявление)
Код органа государственных доходов ___________                     МШ
Дата почтового штемпеля _______________________________
(заполняется в случае представления заявления по почте)
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 июня 2016 года № 340
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 февраля 2015 года № 119
форма
Декларация по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота
нефтепродуктов производителя нефтепродуктов»
ИИН/БИН
Наименование
Отчетный период _________ месяц ______ год
Код органа государственных доходов
№ п/п
ПИН-код нефтепродукта
Остаток на начало отчетного периода
Произведено, в том числе из давальческого сырья
Отгружено поставщикам нефти (сырья)
Реализовано (отгружено) производителем
Всего
индивидуальным предпринимателям и юридическим лицам для дальнейшей реализации
структурным подразделениям
по внутреннему перемещению
физическим и юридическим лицам для их собственных нужд (конечному потребителю)
использовано на собственные нужды
на экспорт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Итого по бензину
Итого по дизельному топливу
Итого по авиационному топливу
Итого по мазуту
продолжение таблицы
Порча, утрата
Потери в пределах норм
Возврат продукции
Остаток на конец отчетного периода
13
14
15
16
Руководитель
Главный бухгалтер
Приложение
к форме декларации
по обороту нефтепродуктов
«Баланс оборота
нефтепродуктов производителя
нефтепродуктов»
Сведения по сырью
ИИН/БИН
Наименование
Отчетный период _______ месяц ______ год
Код органа государственных доходов
№ п/п
ИИН/БИН поставщика сырья
Наименование поставщика сырья
Резидент/ Нерезидент
Вид сырья
Остаток на начало отчетного периода
Поступило сырья
Всего
собственного сырья
давальческого сырья
Всего
собственного сырья
давальческого сырья
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого
продолжение таблицы
Вовлеченные осадки
Переработано
Реализовано собственного сырья
Возврат давальческого сырья
Порча, утрата сырья
Потери в пределах норм
Остаток на конец отчетного периода
Всего
собственного сырья
давальческого сырья
Всего
собственного сырья
давальческого сырья
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Руководитель
Главный бухгалтер
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 июня 2016 года № 340
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 февраля 2015 года № 119
форма
Декларация по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота
нефтепродуктов оптового поставщика и (или) розничного
реализатора нефтепродуктов с баз нефтепродуктов (резервуаров)»
ИИН/БИН
Наименование
Отчетный период _______ месяц ________ год
Код органа государственных доходов
п/п
ПИН-код нефтепродукта
Остаток на начало отчетного периода
Поступило нефтепродуктов для реализации
Возврат продукции от получателей
Всего
от производителя
от индивидуальных предпринимателей и юридических лиц
по внутреннему перемещению
от структурных подразделений
по импорту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого по бензину
Итого по дизельному топливу
Итого по авиационному топливу
Итого по мазуту
продолжение таблицы
Реализовано (отгружено)
Возврат продукции поставщикам
Порча, утрата
Потери в пределах норм
Отгружено на переработку (компаундирование)
Остаток на конец отчетного периода
Всего
индивидуальным предпринимателям и юридическим лицам для дальнейшей реализации
физическим и юридическим лицам для их собственных нужд (конечному потребителю)
использовано на собственные нужды
по внутреннему перемещению
на экспорт
структурным подразделениям
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Индивидуальный предприниматель
Руководитель
Главный бухгалтер
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 июня 2016 года № 340
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 февраля 2015 года № 119
форма
Декларация по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота
нефтепродуктов структурного подразделения оптового
поставщика и (или) розничного реализатора нефтепродуктов
с баз нефтепродуктов (резервуаров)»
БИН
Наименование
Отчетный период ________ месяц ________ год
БИН структурного подразделения
Наименование структурного подразделения
Код органа государственных доходов
п/п
ПИН-код нефтепродукта
Остаток на начало отчетного периода
Поступило нефтепродуктов для реализации
Возврат продукции от получателей
Всего
от производителя
от индивидуальных предпринимателей и юридических лиц
по внутреннему перемещению
от головного предприятия
от структурных подразделений головного предприятия
по импорту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого по бензину
Итого по дизельному топливу
Итого по авиационному топливу
Итого по мазуту
продолжение таблицы
Реализовано (отгружено)
Возврат продукции поставщикам
Порча, утрата
Потери в пределах норм
Отгружено на переработку (компаундирование)
Остаток на конец отчетного периода
Всего
индивидуальным предпринимателям и юридическим лицам для дальнейшей реализации
физическим и юридическим лицам для их собственных нужд (конечному потребителю)
использовано на собственные нужды
по внутреннему перемещению
на экспорт
головному предприятию
структурным подразделениям головного предприятия
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Руководитель
Главный бухгалтер
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 июня 2016 года № 340
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 февраля 2015 года № 119
форма
Декларация по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота
нефтепродуктов розничного реализатора нефтепродуктов
с автозаправочной станции»
ИИН/БИН
Наименование
Отчетный период _________ месяц _____ год
БИН структурного подразделения
Наименование структурного подразделения
Код органа государственных доходов
№ п/п
ПИН-код нефтепродукта
Остаток на начало отчетного периода
Поступило
Реализовано
Использовано на собственные производственные нужды
Передано по внутреннему перемещению
Порча, утрата
Потери в пределах норм
Остаток на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого по бензину
Итого по дизельному топливу
Итого по авиационному топливу
Итого по мазуту
Индивидуальный предприниматель ____________________________/ ________
(Ф.И.О. (если оно указано      (подпись)
в документе, удостоверяющем личность))
Руководитель ______________________________________________/ ________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе,          (подпись)
удостоверяющем личность))
Главный бухгалтер _________________________________________/ ________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе,     (подпись)
удостоверяющем личность))
Дата приема декларации __________________________
__________________________________________________________/ _________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе, удостоверяющем       (подпись)
личность) должностного лица, принявшего декларацию)
Дата почтового штемпеля ________ (заполняется в случае предоставления
декларации по почте)

123. «Мемлекеттік кірістер органының коды» жолында салық салуға байланысты объектілер тіркелген мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі.
124. 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі.
125. 2-бағанда мұнай өнімінің ДСН-коды көрсетіледі.
126. 3-бағанда есепті кезеңнің басындағы мұнай өнімдерінің қалдығы көрсетіледі.
127. 4-бағанда сату үшін келіп түскен мұнай өнімдерінің жалпы мөлшері көрсетіледі.
Бұл бағанда бір мемлекеттік кірістер органында тіркелген өз мұнай өнімдері базаларынан (резервуарынан) және АҚС-нан келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері есептелмейді.
128. 5-бағанда сатылған мұнай өнімдерінің жалпы мөлшері көрсетіледі.
129. 6-бағанда өз қажеттіліктеріне пайдаланылған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
130. 7-бағанда ішкі орын ауыстыру бойынша тиеп жөнелтілген (өз мұнай өнімдерінің базаларына (резервуарларына) және АҚС-ына) мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
Бұл бағанда бір мемлекеттік кірістер органында тіркелген өз мұнай өнімдері базаларына (резервуарларына) және АҚС-ына тиеп жөнелтілген мұнай өнімдерінің мөлшері есептелмейді.
131. 8-бағанда бүлінген, жоғалған мұнай өнімдерінің мөлшері көрсетіледі.
132. 9-бағанда нормалар шегіндегі мұнай өнімдерінің шығыны көрсетіледі.
133. 10-бағанда есепті кезеңнің аяғына мұнай өнімдерінің қалдығы (10-баған = 3-баған + 4-баған - 5-баған - 6-баған - 7-баған - 8-баған - 9-баған) көрсетіледі.
Мұнай өнімдерінің
айналымы жөніндегі
декларацияларды ұсыну
және жасау қағидаларына
1-қосымша
нысан
Авиациялық отынды және (немесе) мазутты ғана өндірушілердің,
көтерме саудада берушілердің және (немесе) бөлшек саудада
сатушылардың тізіліміне енгізу туралы өтініш
ЖСН/БСН _____________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) немесе атауы ____________________________________________
_____________________________________________________________________
Тізімге:
авиациялық отынды, мазутты ғана өндіруші
авиациялық отынды, мазутты ғана көтерме саудада беруші және (немесе)
бөлшек саудада сатушы ретінде енгізуді сұраймын
Мұнай өнімдері базасының (резервуардың) орналасқан жері:
Облысы ______________________________________________________________
Қала (аудан) ________________________________________________________
Ауыл (село) _________________________________________________________
Көшесі ______________________________________________________________
Ғимарат нөмері ______________________________________________________
Өтініш беру күні ________________________________
___________________________________________________ / _______________
(басшының Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын        (қолы)
құжатта көрсетілсе))
МО
Өтініш қабылдау күні _______________________
__________________________________________________________ / ________
(өтінішті қабылдаған уәкілетті тұлғаның Т.А.Ә. (егер ол       (қолы)
жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Мемлекеттік кірістер органының коды ___________             ШО
Пошталық штемпель күні_________________________________
(пошта бойынша өтініш ұсынылған жағдайда толтырылады)
Мұнай өнімдерінің
айналымы жөніндегі
декларацияларды ұсыну
және жасау қағидаларына
2-қосымша
нысан
Авиациялық отынды және (немесе) мазутты ғана өндірушілердің,
көтерме саудада берушілердің және (немесе) бөлшек саудада
сатушылардың тізілімінен шығару туралы өтініш
ЖСН/БСН _____________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) немесе атауы ____________________________________________
_____________________________________________________________________
Тізімнен:
авиациялық отынды, мазутты ғана өндіруші
авиациялық отынды, мазутты ғана көтерме саудада беруші және (немесе)
бөлшек саудада сатушы ретінде шығаруды сұраймын
Мұнай өнімдері базасының (резервуардың) орналасқан жері:
Облысы ______________________________________________________________
Қала (аудан) ________________________________________________________
Ауыл (село) _________________________________________________________
Көшесі ______________________________________________________________
Ғимарат нөмері ______________________________________________________
Өтініш беру күні ______________________________
__________________________________________________ / ________________
(басшының Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын      (қолы)
құжатта көрсетілсе))
МО
Өтініш қабылдау күні _______________________
__________________________________________________________ / ________
(өтінішті қабылдаған уәкілетті тұлғаның Т.А.Ә. (егер ол       (қолы)
жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Мемлекеттік кірістер органының коды ___________             ШО
Пошталық штемпель күні _________________________________
(пошта бойынша өтініш ұсынылған жағдайда толтырылады)
Мұнай өнімдерінің
айналымы жөніндегі
декларацияларды ұсыну
және жасау қағидаларына
3-қосымша
нысан
Мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияны
ұсыну мерзімін ұзарту туралы
өтініш
ЖСН/БСН _____________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) немесе атауы ____________________________________________
_____________________________________________________________________
Декларацияны ұсыну мерзімін ұзартуды сұраймын (декларация атауын
көрсету)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Есептік кезең: Айы _________ Жылы____________
Өтініш беру күні ____________________________
______________________________________________________ / ____________
(басшының Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын          (қолы)
құжатта көрсетілсе))
МО
Өтініш қабылдау күні _______________________
______________________________________________________ / ____________
(өтінішті қабылдаған уәкілетті тұлғаның Т.А.Ә. (егер ол     (қолы)
жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Мемлекеттік кірістер органының коды ___________              ШО
Пошталық штемпель күні_________________________________
(пошта бойынша өтініш ұсынылған жағдайда толтырылады)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 27 маусымдағы № 340
бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 24 ақпандағы № 119
бұйрығына 2-қосымша
нысан
«Мұнай өнімдерін өндірушінің мұнай өнімдері айналымының
теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларация
ЖСН/БСН
Атауы
Есепті кезең ________ ай _____ жыл
Мемлекеттік кірістер органының коды
р/с №
Мұнай өнімінің ДСН-коды
Есепті кезеңінің басындағы қалдығы
Өндірілді, оның ішінде алысберіс шикізатынан
Мұнай (шикізат) жеткізушіге тиеп жөнелтілді
Өндірушінің сатқаны (тиеп жөнелткені)
Бұзылған, жоғалған
Нормалар шегіндегі шығындар
Өнімді қайтару
Есепті кезеңнің соңындағы қалдығы
Барлығы
дара кәсіпкерлерге және заңды тұлғаларға ары қарай сату үшін
құрылымдық бөлімшелерге
ішкі орын ауыстыру бойынша
жеке және заңды тұлғаларға (соңғы тұтынушы) олардың жеке қажеттіліктері үшін
өз қажеттіліктеріне пайдаланылды
экспортқа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Бензин бойынша жиыны
Дизель отыны бойынша жиыны
Авиациялық отын бойынша жиыны
Мазут бойынша жиыны
Басшысы
Бас бухгалтер
«Мұнай өнімдерін өндірушінің мұнай
өнімдері айналымының теңгерімі»
мұнай өнімдерінің айналымы
жөніндегі декларация нысанына
қосымша
Шикізат бойынша мәліметтері
ЖСН/БСН
Атауы
Есепті кезең ________ ай _____ жыл
Мемлекеттік кірістер органының коды
№ р/с
Шикізат жеткізушінің ЖСН/БСН
Шикізат жеткізушінің атауы
Резидент/ Резидент емес
Шикізат түрі
Есепті кезеңінің басындағы қалдығы
Шикізат келіп түсті
Қосылған тұнбалар
Қайта өңделді
Өз шикізаты сатылды
Алыс-беріс шикізатын қайтару
Шикізаттың бүлінуі
Нормалар шегіндегі шығындар
Есепті кезеңнің соңындағы қалдығы
Барлығы
өз шикізаты
алыс-беріс шикізаты
Барлығы
өз шикізаты
алыс-беріс шикізаты
Барлығы
өз шикізаты
алыс-беріс шикізаты
Барлығы
өз шикізаты
алыс-беріс шикізаты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Жиыны
Басшысы
Бас бухгалтер
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 27 маусымдағы № 340
бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 24 ақпандағы № 119
бұйрығына 3-қосымша
нысан
«Мұнай өнімдерін мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлар)
көтерме саудада беруші және (немесе) бөлшек саудада сатушының
мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» мұнай өнімдерінің
айналымы жөніндегі декларация
ЖСН/БСН
Атауы
Есепті кезең ________ ай _____ жыл
Мемлекеттік кірістер органының коды
№ р/с
Мұнай өнімінің ДСН-коды
Есепті кезеңінің басындағы қалдығы
Сату үшін мұнай өнімдері келіп түсті
Алушылардан өнімдерді қайтару
Өткізілді (тиеп жөнелтілді)
Жеткізушілерге өнімді қайтару
Бүлінгені, жоғалғаны
Нормалар шегіндегі шығыны
Қайта өңдеуге (компаундирлеуге) тиеп жөнелтілді
Есепті кезеңнің соңындағы қалдығы
Барлығы
өндірушіден
дара кәсіпкерлерінен және заңды тұлғаларынан
ішкі орын ауыстыру бойынша
құрылымдық бөлімшелерінен
импорт бойынша
Барлығы
дара кәсіпкерлерге және заңды тұлғаларға ары қарай сату үшін
жеке және заңды тұлғаларға, олардың жеке қажеттіліктері үшін (соңғы тұтынушыға)
жеке қажеттіліктеріне пайдаланылды
ішкі орын ауыстыру бойынша
экспортқа
құрылымдық бөлімшелеріне
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Бензин бойынша жиыны
Дизель отыны бойынша жиыны
Авиациялық отын бойынша жиыны
Мазут бойынша жиыны
Дара кәсіпкер
Басшысы
Бас бухгалтер
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 27 маусымдағы № 340
бұйрығына 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 24 ақпандағы № 119
бұйрығына 4-қосымша
нысан
«Мұнай өнімдерін мұнай өнімдері базаларынан (резервуарлар)
көтерме саудада беруші және (немесе) бөлшек саудада сатушының
құрылымдық бөлімшесінің мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі»
мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларация
БСН
Атауы
Есепті кезең ________ ай _____ жыл
Құрылымдық бөлімшенің БСН
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Мемлекеттік кірістер органының коды
№ р/с
Мұнай өнімінің ДСН-коды
Есепті кезеңінің басындағы қалдығы
Сату үшін мұнай өнімдері келіп түсті
Алушылардан өнімдерді қайтару
Өткізілді (тиеп жөнелтілді)
Жеткізушілерге өнімді қайтару
Бүлінгені, жоғалғаны
Нормалар шегіндегі шығыны
Қайта өңдеуге (компаундирлеуге) тиеп жөнелтілді
Есепті кезеңнің соңындағы қалдығы
Барлығы
өндірушіден
дара кәсіпкерлерінен және заңды тұлғаларынан
ішкі орынауыстыру бойынша
бас кәсіпорыннан
бас кәсіпорынның құрылымдық бөлімшелерінен
импорт бойынша
Барлығы
дара кәсіпкерлерге және заңды тұлғаларға ары қарай сату үшін
жеке және заңды тұлғаларға, олардың жеке қажеттіліктері үшін (соңғы тұтынушыға)
жеке қажеттіліктеріне пайдаланылды
ішкі орын ауыстыру бойынша
экспортқа
бас кәсіпорынға
бас кәсіпорынның құрылымдық бөлімшелеріне
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Бензин бойынша жиыны
Дизель отыны бойынша жиыны
Авиациялық отын бойынша жиыны
Мазут бойынша жиыны
Басшысы
Бас бухгалтер
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 27 маусымдағы № 340
бұйрығына 5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 24 ақпандағы № 119
бұйрығына 5-қосымша
нысан
«Автожанармай құю станциясынан мұнай өнімдерін бөлшек саудада
сатушының мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі»
мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларация
ЖСН/БСН
Атауы
Есепті кезең ________ ай _____ жыл
Құрылымдық бөлімшенің БСН
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Мемлекеттік кірістер органының коды
№ п/п
Мұнай өнімінің ДСН-коды
Есепті кезеңінің басындағы қалдығы
Келіп түсті
Өткізілді
Жеке қажеттіліктеріне пайдаланылды
Ішкі орын ауыстыру бойынша жіберілді
Бүлінгені, жоғалғаны
Нормалар шегіндегі шығындар
Есепті кезеңнің соңындағы қалдығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Бензин бойынша жиыны
Дизель отыны бойынша жиыны
Авиациялық отын бойынша жиыны
Мазут бойынша жиыны
Дара кәсіпкер ____________________________________________ / ________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын      (қолы)
құжатта көрсетілсе))
Басшысы __________________________________________________ / ________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын      (қолы)
құжатта көрсетілсе))
Бас бухгалтер ____________________________________________ / ________
(Т.А.Ә. (егер ол жеке басын куәландыратын      (қолы)
құжатта көрсетілсе))
Декларация қабылданған күн __________________
_____________________________________________________ / _____________
(Декларацияны қабылдаған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.         (қолы)
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Пошта штемпелінің күні ________ (декларация поштамен ұсынылған
жағдайда толтырылады)