Об утверждении формы индивидуальной карты занятости и правила ее ведения
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июня 2016 года № 576. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 августа 2016 года № 14056. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 сентября 2023 года № 365
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 01.09.2023 № 365 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.06.2018 № 242 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 24) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму индивидуальной карты занятости согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила ведения индивидуальной карты занятости согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.06.2018 № 242 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту занятости населения Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного настоящего приказа направление в одном экземпляре его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.

Жұмыспен қамтудың жеке картасын және оны толтыру нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 28 маусымдағы № 576 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 2 тамызда № 14056 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 1 қыркүйектегі № 365 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 01.09.2023 № 365 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.06.2018 № 242 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Халықты жұмыспен қамту туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 24) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жұмыспен қамтудың жеке картасының нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Жұмыспен қамтудың жеке картасын жүргізу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.06.2018 № 242 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Халықты жұмыспен қамту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) тіркелген осы бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесінің қазақ және орыс тілдеріндегі бір данасын баспа және электрондық түрде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Нурымбетова Б.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Приложение 1
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 28 июня 2016 года № 576
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.06.2018 № 242 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Центр занятости населения ________________________________________________________
(района, города, городов республиканского значения, столицы)
________________________________________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) специалиста Центра занятости населения,
заполняющего индивидуальную, карту трудоустройства
Дата заполнения "_____" _____ 20____ года
Индивидуальная карта занятости
1. Фамилия _________________________________________ имя _______________________
отчество (при его наличии)_______________________________________________________
2. Индивидуальный идентификационный номер _____________________________________
3. Пол ________________________________________________________________________
4. Дата рождения _______________________________________________________________
5. Национальность ______________________________________________________________
6. Адрес места жительства _______________________________________________________
7. Телефон _____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
8. Адрес электронной почты ______________________________________________________
9. Образование:
1) образование
Наименование организации образования ____________________________________________
_______________________________________________________________________________
Вид учебного заведения по уровню образования (высшее учебное заведение, колледж, общеобразовательная школа)
_______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Срок обучения _________________________________________________________________
Полученная специальность (квалификация) ________________________________________

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі Б.Б. Нұрымбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрі
Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 28 маусымдағы
№ 576 бұйрығына
1-қосымша
нысан
___________________________(ауданының, қаласының, республикалық маңызы бар
қалалардың, астананың Халықты жұмыспен қамту орталығы
________________________________________________________________________________
Жұмыспен қамтудың жеке картасын толтыратын Халықты жұмыспен қамту орталығы
қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________________________________________________________________
Толтырылған күні 20____ жылғы "___"____________
Жұмыспен қамтудың жеке картасы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.06.2018 № 242 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Тегі________________________ аты _______________________________________________
әкесінің аты (бар болcа) ___________________________________________________________
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________________
3. Жынысы ______________________________________________________________________
4. Туған күні _____________________________________________________________________
5. Ұлты _________________________________________________________________________
6. Тұрғылықты жерінің мекенжайы __________________________________________________
7. Телефон ______________________________________________________________________
8. Электрондық пошта мекенжайы __________________________________________________
9. Білімі:
1) білімі
Білім беру ұйымының атауы _______________________________________________________
________________________________________________________________________________
Білім деңгейі бойынша оқу мекемесінің түрі (жоғары оқу орны, колледж, жалпы білім беретін
мектеп) _________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Оқу мерзімі _____________________________________________________________________
Алған мамандығы (біліктілігі) ______________________________________________________

2) дополнительное образование (курсы переподготовки, повышения квалификации)
_______________________________________________________________________________
Наименование организации образования или работодателя ____________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Срок обучения __________________________________________________________________
Полученная специальность (квалификация) _________________________________________
_______________________________________________________________________________
10. Место последней работы (службы):______________________________________________
Наименование работодателя _______________________________________________________
Дата приема на работу ____________________________________________________________
Дата увольнения _________________________________________________________________
Должность ______________________________________________________________________
11. Участие в активных мерах содействия занятости:
Ранее оказанные активные меры содействия занятости (заполняется в хронологической последовательности)
Наименование активных мер содействия занятости ____________________________________
________________________________________________________________________________
Дата выдачи направления на обучение ______________________________________________
Продолжительность оказания мер содействия занятости _______________________________
________________________________________________________________________________
Наименование работодателя и (или) учебного заведения _______________________________
_______________________________________________________________________________
Должность (профессия) __________________________________________________________
Акт работодателя (учебного заведения) о приеме на работу (обучение) или указание причины отказа в приеме на работу
________________________________________________________________________________
12. Итоги социальной профессиональной ориентации:
Наименование органа проводящего социально профессиональную ориентацию
________________________________________________________________________________
Дата проведения_________________________________________________________________
Результат _______________________________________________________________________
13. Выданные направления на подходящую работу:
Наименование работодателя _______________________________________________________
________________________________________________________________________________
Должность (профессия) ___________________________________________________________
Дата выдачи направления на работу ________________________________________________
Акт работодателя о приеме на работу либо указание причины отказа ____________________
_______________________________________________________________________________

2) қосымша білімі (қайта даярлау, біліктілікті арттыру курстары)
Білім беру ұйымының немесе жұмыс берушінің атауы __________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Оқу мерзімі _____________________________________________________________________
Алған мамандығы (біліктілігі) ______________________________________________________
10. Соңғы жұмыс (қызмет) орны
Жұмыс берушінің атауы ___________________________________________________________
Жұмысқа қабылданған күні ________________________________________________________
Жұмыстан босатылған күні ________________________________________________________
Лауазымы _______________________________________________________________________
11. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуы.
Бұрын көрсетілген жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шаралары (хронологиялық
кезектілікпен толтырылады).
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларының атауы
________________________________________________________________________________
Оқытуға жолдама берілген күн _____________________________________________________
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын көрсету ұзақтығы ___________________________
Жұмыс берушінің және (немесе) оқу орнының атауы ___________________________________
Лауазымы (кәсібі) ________________________________________________________________
Жұмыс берушінің (оқу орнының) жұмысқа (оқуға) қабылдау туралы актісі немесе жұмысқа
қабылдаудан бас тарту себептерін көрсету ___________
12. Әлеуметтік кәсіптік бағдарлау қорытындылары:
Әлеуметтік кәсіптік бағдарлауды жүргізетін органның атауы ____________________________
Жүргізілген күні _________________________________________________________________
Нәтижесі _______________________________________________________________________
13. Лайықты жұмысқа берілген жолдамалар
Жұмыс берушінің атауы ___________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Лауазымы (кәсібі) ________________________________________________________________
Жұмысқа жолдама берілген күн ____________________________________________________
Жұмыс берушінің жұмысқа қабылдау туралы актісі не бас тарту себептерін көрсету
_________________________________________________

14. Сведения о регистрации в качестве безработного:
Дата обращения _________________________________________________________________
Дата регистрации или отказа ______________________________________________________
Причина отказа _________________________________________________________________
Дата снятия с учета ______________________________________________________________
Причина снятия с учета __________________________________________________________
15. Сведения о выданных направлениях на активные меры содействия занятости:
1) профессиональное обучение:
Наименование работодателя и (или) учебного заведения ______________________________
_______________________________________________________________________________
Адрес, телефон учебного заведения и (или) работодателя _____________________________
_______________________________________________________________________________
Вид обучения ___________________________________________________________________
Сроки обучения _________________________________________________________________
Дата направления ________________________________________________________________
Полученная специальность, квалификация ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Дата трудоустройства на постоянное место работы с указанием работодателя, должности
________________________________________________________________________________
2) информация по микрокредитам:
Дата получения микрокредита _____________________________________________________
Сумма кредита __________________________________________________________________
Срок льготного периода __________________________________________________________
Срок возврата ___________________________________________________________________
Вид деятельности ________________________________________________________________
3) обучение основам предпринимательства:
Наименование учебного заведения __________________________________________________
________________________________________________________________________________
Сроки обучения _________________________________________________________________
Дата направления ________________________________________________________________
4) сервисная поддержка:
Консультационные услуги _________________________________________________________
Бухгалтерские услуги _____________________________________________________________
Юридические услуги _____________________________________________________________
Прочие _________________________________________________________________________
Примечание: указывается вид услуги и ее продолжительность.

14. Жұмыссыз ретінде тіркеу туралы мәліметтер:
Жүгінген күні ___________________________________________________________________
Тіркеу немесе бас тарту күні _______________________________________________________
Бас тарту себебі __________________________________________________________________
Есептен шығару күні ______________________________________________________________
Есептен шығару себебі ____________________________________________________________
15. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға берілген
жолдамалар туралы мәліметтер:
1) кәсіптік оқыту:
Жұмыс берушінің және (немесе) оқу орнының атауы ___________________________________
Оқу орнының және (немесе) жұмыс берушінің мекенжайы, телефоны
________________________________________________________________________________
Оқу түрі ________________________________________________________________________
Оқу мерзімі _____________________________________________________________________
Жіберілген күні __________________________________________________________________
Алған мамандығы, біліктілігі _______________________________________________________
Жұмыс берушіні, лауазымды көрсете отырып, тұрақты жұмыс орнына жұмысқа орналасқан
күні ____________________________________________________________________________
2) микрокредиттер жөнінде ақпарат:
Микрокредит алған күні ___________________________________________________________
Кредит сомасы ___________________________________________________________________
Жеңілдікті кезеңнің мерзімі ________________________________________________________
Қайтару мерзімі __________________________________________________________________
Қызмет түрі _____________________________________________________________________
3) кәсіпкерлік негіздеріне оқыту:
Оқу орнының атауы ______________________________________________________________
Оқу мерзімі _____________________________________________________________________
Жіберілген күні __________________________________________________________________
4) сервистік қолдау:
Консультациялық қызметтер ______________________________________________________
Бухгалтерлік қызметтер ___________________________________________________________
Заңдық қызметтер ________________________________________________________________
Өзге де қызметтер ________________________________________________________________
Ескертпе: қызмет түрі және оның ұзақтығы көрсетіледі

5) молодежная практика:
Наименование работодателя _______________________________________________________
________________________________________________________________________________
Дата выдачи направления на работу ________________________________________________
Срок участия ____________________________________________________________________
Должность (профессия) ___________________________________________________________
Акт работодателя о приеме на работу _______________________________________________
Дата трудоустройства на постоянное место работы с указанием работодателя, должности
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
6) социальное рабочее место:
Наименование работодателя _______________________________________________________
________________________________________________________________________________
Дата выдачи направления на работу ________________________________________________
Срок участия ____________________________________________________________________
Должность (профессия) ___________________________________________________________
Акт работодателя о приеме на работу _______________________________________________
Дата трудоустройства на постоянное место работы с указанием работодателя, должности
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
7) направление на содействие добровольному переселению для повышения мобильности рабочей силы
Трудоспособные члены семьи ______________________________________________________
Место прибытия _________________________________________________________________
Выданные субсидии ______________________________________________________________
Жилье (строка жилье заполняется с указанием вида жилья (индивидуальный жилой дом,
многоквартирный жилой дом, комната в общежитии с указанием квадратных метров на членов семьи)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Дата трудоустройства ____________________________________________________________
Наименование работодателя, должности ____________________________________________
_______________________________________________________________________________
8) направление на трудоустройство на специальные рабочие места:
Наименование работодателя ______________________________________________________
______________________________________________________________________________
Дата выдачи направления _______________________________________________________
срок участия __________________________________________________________________
Должность (профессия) _________________________________________________________
Акт работодателя о приеме на работу _____________________________________________

5) жастар практикасы:
Жұмыс берушінің атауы ___________________________________________________________
Жұмысқа жолдама берілген күн ____________________________________________________
Қатысу мерзімі __________________________________________________________________
Лауазымы (кәсібі) ________________________________________________________________
Жұмысқа қабылдау туралы жұмыс берушінің актісі ____________________________________
Жұмыс берушіні, лауазымын көрсете отырып, тұрақты жұмыс орнына жұмысқа орналасқан
күні ____________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
6) әлеуметтік жұмыс орны:
Жұмыс берушінің атауы ___________________________________________________________
Жұмысқа жолдама берілген күн_____________________________________________________
Қатысу мерзімі __________________________________________________________________
Лауазымы (кәсібі) ________________________________________________________________
Жұмысқа қабылдау туралы жұмыс берушінің актісі ____________________________________
Жұмыс берушіні, лауазымын көрсете отырып, тұрақты жұмыс орнына жұмысқа орналасқан
күні ____________________________________________________________________________
7) жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін ерікті түрде қоныс аударуға жәрдемдесуге жолдама
Отбасының еңбек етуге қабілетті мүшелері ___________________________________________
Келген жері _____________________________________________________________________
Берілген субсидиялар _____________________________________________________________
Тұрғын үй (тұрғын үй деген жол тұрғын үй түрін (жеке тұрғын үй, көп пәтерлі тұрғын үй,
жатақханадағы бөлме) отбасы мүшелеріне келетін шаршы метрді көрсете отырып
толтырылады) ___________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жұмысқа орналасқан күні _________________________________________________________
Жұмыс берушінің, лауазымның атауы _______________________________________________
8) арнайы жұмыс орындарына жұмысқа орналасуға жолдама:
Жұмыс берушінің атауы ___________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жолдаманың берілген күні _________________________________________________________
Қатысу мерзімі __________________________________________________________________
Лауазымы (кәсібі) ________________________________________________________________
Жұмысқа қабылдау туралы жұмыс берушінің актісі ____________________________________

9) общественные работы:
Наименование работодателя _____________________________________________________
______________________________________________________________________________
Дата выдачи направления на работу _______________________________________________
Срок участия __________________________________________________________________
Должность (профессия) _________________________________________________________
Акт работодателя о приеме на работу _____________________________________________
Дата трудоустройства на постоянное место работы с указанием работодателя, должности
______________________________________________________________________________
16. Форма заполнения посещения безработного центр занятости населения:
№ п/п
Дата планового посещения
Дата фактического посещения
Примечание сотрудника центра занятости населения
1
2
3
4
17. Ожидания безработного
1) какой заработок Вы ожидаете получить?
Сумма заработка, которую Вы хотели бы получить в ожидаемом варианте: ____ тенге;
Сумма заработка, приемлемая и оптимальная для начала Вашей карьеры: _____ тенге;
Сумма заработка, за которую, или ниже которой, Вы не станете работать: ___ тенге.
2) место (область, город, район, село) Вашей будущей работы:
Место Вашей предполагаемой работы (область, город, район, село)?
_______________________________________________________________________________
Место оптимальной (наиболее приемлемой) для Вас работы?
_______________________________________________________________________________
Работа, в какой области, городе, районе, селе Вас не заинтересует ни в коем случае?
_______________________________________________________________________________
3) возможные должности в той области деятельности, где Вы собираетесь построить свою карьеру?
Оптимальная должность – ________________________________________________________
Минимально приемлемая – _______________________________________________________
Должность, на которую не соглашусь – _____________________________________________
4) какое время Вы рассчитываете потратить на поиск работы?
1 – идеальный вариант ___________________________________________________________
2 – приемлемый вариант _________________________________________________________
5 – самый худший из возможных вариантов _________________________________________
18. План трудоустройства на постоянную работу безработного
№ п/п
Меры по трудоустройству
Фактическое исполнение
Причины неисполнения мероприятий
Приложение 2
к приказу Министра
здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
от 28 июня 2016 года № 576

9) қоғамдық жұмыстар:
Жұмыс берушінің атауы ___________________________________________________________
Жұмысқа жолдама берілген күн ____________________________________________________
Қатысу мерзімі __________________________________________________________________
Лауазымы (кәсібі) ________________________________________________________________
Жұмысқа қабылдау туралы жұмыс берушінің актісі ____________________________________
Жұмыс берушіні, лауазымын көрсете отырып, тұрақты жұмыс орнына жұмысқа орналасқан
күні ____________________________________________________________________________
16. Жұмыссыздың халықты жұмыспен қамту орталығына келуін толтыру нысаны:
Р/с
Жоспарлы қатысу күні Іс жүзінде қатысқан күні Халықты жұмыспен қамту орталығы қызметкерінің ескертпесі
17. Жұмыссыздың күтетіні
1) Сіз қандай жалақы алғыңыз келеді?
Сіз алғыңыз келетін жалақы сомасы: ___________ теңге;
Карьераңызды бастау үшін жеткілікті және тиімді жалақы сомасы: __________________ теңге;
Сіз қандай жалақы немесе төмен жалақы сомасы үшін жұмыс істемейсіз: _____________ теңге.
2) Сіздің болашақ жұмысыңыздың орналасқан жері (облыс, қала, аудан, ауыл):
Сіздің болжамды жұмысыңыздың орны (облыс, қала, аудан, ауыл)?
________________________________________________________________________________
Сіз үшін тиімді (барынша көңілге қонымды) жұмыс орны?
________________________________________________________________________________
Қай облыстағы, аудандағы, ауылдағы және т.б. жұмыс, қандай жағдай болмасын, Сізді қызықтырмайды?
________________________________________________________________________________
3) Сіз өз карьераңызды жасайын деп жүрген қызмет саласындағы ықтимал лауазымдар.
Тиімді лауазым – _________________________________________________________________
Қолайлылығы төмен – ____________________________________________________________
Сіз келіспейтін лауазым – __________________________________________________________
4) Сіз жұмыс іздеуге қанша уақыт жұмсауды ойлап отырсыз?
1 – лайықты нұсқа ________________________________________________________________
2 – қолайлы нұсқа ________________________________________________________________
5 – ықтимал нұсқалардан ең жаманы _________________________________________________
18. Жұмыссызды тұрақты жұмысқа орналастыру жоспары
р/с
Жұмысқа орналастыру жөніндегі шаралар Іс жүзінде орындау Іс-шаралардың орындалмау себептері
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 28 маусымдағы
№ 576 бұйрығына
2-қосымша
Жұмыспен қамтудың жеке картасын жүргізу қағидалары

Сноска. Приказ дополнен приложение 2 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.06.2018 № 242 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правила ведения индивидуальной карты занятости
Глава 1. Общее положение.
1. Настоящие правила ведения индивидуальной карты занятости (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 24) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О занятости населения" (далее – Закон) и предназначены для сбора сведений об обратившихся с внесением личных данных, истории занятости, предлагаемых и реализуемых мер обеспечения занятости, мониторинга и контроля за их исполнением.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 12.05.2022 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Термины и определения, используемые в настоящих Правилах:
1) единая информационная система социально-трудовой сферы (далее – ИС) – аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации деятельности уполномоченного органа по вопросам занятости населения, местных органов занятости населения, Центров и межведомственного взаимодействия в целях предоставления государственных услуг населению в социально-трудовой сфере;
2) социальное рабочее место – рабочее место, создаваемое работодателем на договорной основе с Центром, для трудоустройства безработных с субсидированием их заработной платы;
3) социальная профессиональная ориентация – комплекс взаимосвязанных мероприятий, направленных на оказание практической помощи в выборе профессий, смене рода занятий и повышение квалификации с учетом профессиональных знаний, навыков, интересов личности и потребностей рынка труда;
4) молодежная практика – вид трудовой деятельности, осуществляемой выпускниками организаций образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, с целью приобретения первоначального опыта работы по полученной профессии (специальности);
5) рабочая сила – занятое и безработное население;
6) трудоустройство – комплекс организационных, экономических и правовых мероприятий, призванных способствовать обеспечению занятости населения;
7) индивидуальная карта занятости (далее – ИКЗ) – документ, в котором указываются личные данные, история занятости, предлагаемые и реализуемые мероприятия, цели содействия занятости и их исполнение;

Ескерту. Бұйрық 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.06.2018 № 242 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жұмысқа орналастырудың жеке картасын жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 24) тармақшасына сәйкес әзірленді және жеке бас деректерін енгізе отырып жүгінгендер, жұмыспен қамту тарихы, ұсынылатын және іске асырылатын жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету шаралары және олардың орындалуына мониторинг жүргізу және бақылау туралы мәліметтерді жинауға арналған.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 12.05.2022 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – АЖ) – халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органның, халықты жұмыспен қамтудың жергілікті органдарының және Орталықтардың қызметін автоматтандыруға және әлеуметтік-еңбек саласында халыққа мемлекеттік қызметтер ұсыну мақсатында ведомствоаралық өзара іс-қимылға арналған аппараттық-бағдарламалық кешен;
2) әлеуметтiк жұмыс орны – жұмыс беруші Орталықпен жасалған шарт негізінде жұмыссыздардың еңбек ақысын субсидиялау арқылы оларды жұмысқа орналастыру үшiн құратын жұмыс орны;
3) әлеуметтік кәсіптік бағдарлау – адамның кәсіптік білімін, дағдыларын, қызығушылықтарын және еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, кәсіп таңдауда, кәсіп түрін ауыстыруда және біліктілігін арттыруда практикалық көмек көрсетуге бағытталған өзара байланысқан іс-шаралар кешені;
4) жастар практикасы – техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының түлектері алған кәсібі (мамандығы) бойынша бастапқы жұмыс тәжірибесін жинақтау мақсатында жүзеге асыратын еңбек қызметінің түрі;
5) жұмыс күшi – жұмыспен қамтылған және жұмыссыз халық;
6) жұмысқа орналастыру – халықтың жұмыспен қамтылуын қамтамасыз етуге септігін тигізуге бағытталған ұйымдық, экономикалық және құқықтық iс-шаралар кешенi;
7) жұмыспен қамтудың жеке картасы (бұдан әрі – ЖҚЖК) –жұмыссыздың жеке басының деректері, жұмыспен қамтылу тарихы, ұсынылатын және іске асырылатын іс-шаралар, жұмыспен қамтуға жәрдемдесу мақсаты және олардың орындалуы көрсетілетін құжат;

8) частное агентство занятости – физическое или юридическое лицо, оказывающее посредничество в трудоустройстве, зарегистрированное в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
9) лицо, ищущее работу - лицо, не имеющее работы и (или) заработка (дохода), ищущее подходящую работу, при обращении за содействием в трудоустройстве регистрируется в качестве лица, ищущего работу, в Центре по месту жительства, через веб-портал "электронного правительства", Государственную корпорацию либо через государственный информационный портал "Электронная биржа труда";
10) безработное лицо – физическое лицо, осуществляющее поиск работы и готовое приступить к работе;
11) профессиональное обучение – обучение в организациях образования либо учебных центрах при организациях работодателей, имеющих право на образовательную деятельность, включающее в себя профессиональную подготовку, переподготовку в целях получения новых специальностей (профессий) и повышение квалификации в рамках мер содействия занятости, предусмотренных Законом;
12) общественные работы – виды трудовой деятельности, организуемые Центрами, не требующие предварительной профессиональной подготовки работников, имеющие социально полезную направленность для обеспечения их временной занятостью;
13) подходящая работа – работа, в том числе временного характера, соответствующая профессиональной подготовке, трудовому стажу и опыту работы по прежней специальности, состоянию здоровья, режиму рабочего времени, транспортной доступности рабочего места;
14) специальные рабочие места для трудоустройства лиц с инвалидностью – рабочие места, оборудованные с учетом индивидуальных возможностей лиц с инвалидностью.
15) исключен приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
16) центр занятости населения (далее – Центр) – юридическое лицо, создаваемое местным исполнительным органом района, городов областного и республиканского значения, столицы в целях реализации активных мер содействия занятости, организации социальной защиты от безработицы и иных мер содействия занятости;
17) активные меры содействия занятости населения – меры социальной защиты от безработицы и обеспечения занятости населения, государственной поддержки граждан Республики Казахстан и кандасов из числа безработных, отдельных категорий занятых лиц определяемых Правительством Республики Казахстан, а также иных лиц в случаях, предусмотренных настоящим Законом, осуществляемые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о занятости населения.

8) жұмыспен қамтудың жекеше агенттiгi – Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен тiркелген, жұмысқа орналастыруда делдалдық жасайтын жеке немесе заңды тұлға;
9) жұмыс іздеп жүрген адам - жұмысы және (немесе) табысы (кірісі) жоқ, лайықты жұмыс іздеп жүрген адам жұмысқа орналасуына жәрдемдесу үшін өтініш жасаған кезде тұрғылықты жері бойынша орталықта "электрондық үкімет" веб-порталы, Мемлекеттік корпорация арқылы не "Электрондық еңбек биржасы" мемлекеттік ақпараттық порталы арқылы жұмыс іздеп жүрген адам ретінде тіркеледі;
10) жұмыссыз адам – жұмыс іздеуді жүзеге асыратын және жұмысқа кірісуге дайын жеке тұлға;
11) кәсіптік оқыту – Заңда көзделген жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шаралары шеңберінде жаңа мамандықтар (кәсіптер) алу және біліктілігін арттыру мақсатында білім беру ұйымдарында не білім беру қызметіне құқығы бар жұмыс берушілер ұйымдарының жанындағы оқу орталықтарында кәсіптік даярлауды, қайта даярлауды қамтитын оқыту;
12) қоғамдық жұмыстар – Орталықтар ұйымдастыратын, жұмыскерлердің алдын ала кәсiптік даярлаудан өтуiн талап етпейтiн, олардың уақытша жұмыспен қамтылуын қамтамасыз ету үшiн әлеуметтiк пайдалы бағыттағы еңбек қызметiнiң түрлерi;
13) лайықты жұмыс – кәсіптік даярлығына, еңбек өтіліне және бұрынғы мамандығы бойынша еңбек тәжірибесіне, денсаулық жағдайына, жұмыс уақытының режиміне, жұмыс орнының көлiкке қолайлығына сәйкес келетін, соның ішінде уақытша сипаттағы жұмыс;
14) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыруға арналған арнайы жұмыс орындары – мүгедектігі бар адамдардың жеке мүмкіндіктері ескеріле отырып жабдықталған жұмыс орындары;
15) Алып тасталды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.03.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16) халықты жұмыспен қамту орталығы (бұдан әрі – Орталық) – жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын іске асыру, жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғауды және жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің өзге де шараларын ұйымдастыру мақсатында ауданның, облыстық және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органы құратын заңды тұлға;
17) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шаралары – жұмыссыздар, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын жұмыспен қамтылған адамдардың жекелеген санаттары, сондай-ақ Заңда көзделген жағдайларда өзге адамдар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары мен қандастарды жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғаудың және халықты жұмыспен қамтамасыз етудің, мемлекеттік қолдаудың Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылатын шаралары.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказами Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 16.03.2021 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 11.02.2022 № 55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 12.05.2022 № 161 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 14.09.2022 № 367 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок по ведению ИКЗ
3. Центр ведет работу по заполнению ИКЗ. При обращении заявителя, сотрудник Центра определяет категорию (статус) занятости и принимает решение о ведении ИКЗ с занесением данных в ИС.
4. После проверки данных заявителя через информационные системы государственных органов и (или) организаций сотрудник Центра заносит полученные сведения в ИКЗ.
Сведения содержат:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии);
2) индивидуальный идентификационный номер;
3) пол;
4) дата рождения с указанием дня, месяца, года рождения;
5) национальность;
6) адрес места жительства с указанием наименования области, района, населенного пункта, улицы, номера дома, номера квартиры;
7) телефон;
8) адрес электронной почты;
9) образование с указанием полученной специальности;
10) место последней службы, работы, с указанием наименования работодателя, даты приема на работу, даты увольнения, наименования должности по которой работал(а);
11) участие в активных мерах содействиях занятости;
12) сведения о прохождении социальной профессиональной ориентации и ее итоги;
13) сведения о выданных направлениях на подходящую работу.
В ИКЗ размещается информация о выданных направлениях на подходящую работу с указанием: наименования работодателя, должности (профессии), даты выдачи направления на работу, даты приема или отказа работодателя от подходящей работы с указанием причин отказа при этом учитывается и отказ заявителя. Информация вносится в хронологическом порядке.
При приеме на работу – указывается дата, номер приказа, должность (профессия);
14) сведения о регистрации в качестве безработного и снятия с учета.
При отказе от регистрации в качестве безработного в ИКЗ вносится причина отказа;
15) сведения о выданных направлениях на активные меры содействия занятости.
Активные меры содействия занятости включают:
направление на профессиональное обучение;
содействие предпринимательской инициативе граждан и кандасов;
направление на молодежную практику;
организацию социальных рабочих мест;
содействие добровольному переселению для повышения мобильности рабочей силы;
организацию специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
общественные работы.
Сотрудник Центра заносит в ИКЗ в хронологическом порядке, сведения об оказанных мерах содействия занятости. При этом, сотрудник Центра отражает:
сведения об участии лиц в профессиональном обучении с указанием наименования работодателя и (или) учебного заведения, адрес, телефон организации обучения и (или) работодателя, вида и срока обучения, даты направления, полученной специальности, квалификации и даты трудоустройства на постоянное место работы с указанием работодателя, должности;
сведения об участии в мерах по содействию предпринимательской инициативе с указанием даты получения, суммы выданного микрокредита, срока льготного периода, срока возврата и вида деятельности. В случае направления лица, на обучение основам предпринимательства, указывается наименование учебного заведения, сроки обучения и дата направления.
При получении безработным сервисной поддержки, указывается вид услуги с продолжительностью оказанной услуги;
сведения о трудоустройстве безработного на молодежную практику, с указанием даты завершения учебного заведения, полученной специальности, наименования работодателя, куда направлен на молодежную практику, даты выдачи направления, срока участия, занимаемой должности (профессии), сведений об акте работодателя о приеме на работу, даты трудоустройства на постоянную работу с указанием работодателя и должности;
сведения о трудоустройстве безработного на социальное рабочее место с указанием наименования работодателя, даты выдачи направления, срока участия, занимаемой должности (профессии), сведений об акте работодателя о приеме на работу, даты трудоустройства на постоянную работу с указанием работодателя и должности;
сведения об участии в добровольном переселении для повышения мобильности рабочей силы с указанием трудоспособных членов семьи, места прибытия, выданных субсидиях, предоставлении жилья, а также трудоустройства с даты, наименования работодателя и должности (профессии);
сведения о лицах, направленных на трудоустройство на специальные рабочие места заносятся в ИКЗ с указанием наименования работодателя, даты выдачи направления, срока участия, занимаемой должности (профессии), сведении об акте работодателя о приеме на работу;
сведения об участии лиц в общественных работах отражаются в ИКЗ. После направления на общественные работы статус безработного сохраняется.

Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.03.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 16.03.2021 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 11.02.2022 № 55 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.05.2022 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 14.09.2022 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2-тарау. ЖҚЖК-ні жүргізу тәртібі
3. Орталық ЖҚЖК-ні толтыру жұмысын жүргізеді. Өтініш беруші жүгінген кезде Орталық қызметкері жұмыспен қамту санатын (мәртебесін) айқындайды және АЖ-ға деректерді енгізу арқылы ЖҚЖК-ны толтыру туралы шешім қабылдайды.
4. Орталық қызметкері мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелері арқылы өтініш берушінің деректерін тексергеннен кейін алынған мәліметтерді ЖҚЖК-ға енгізеді.
Мәліметтер:
1) тегін, атын және әкесінің атын (бар болса);
2) жеке сәйкестендіру нөмірін;
3) жынысын;
4) туған күнін, айын, жылын;
5) ұлтын;
6) облыстың, ауданның, елді мекеннің, көшенің атауын, үй нөмірін, пәтер нөмірін көрсете отырып тұрғылықты мекенжайын;
7) телефонын;
8) электрондық пошта мекенжайын;
9) алған мамандығын көрсете отырып білімін;
10) жұмыс берушінің атауын, жұмысқа қабылданған күнін, жұмыстан босатылған күнін, жұмыс істеген лауазымының атауын көрсете отырып соңғы қызмет, жұмыс орнын;
11) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуын;
12) әлеуметтік кәсіптік бағдарлаудан өткендігі және оның қорытындылары туралы мәліметтерді;
13) лайықты жұмысқа берілген жолдамалар туралы мәліметтерді қамтиды.
ЖҚЖК-да лайықты жұмысқа берілген жолдамалар туралы ақпарат мыналарды көрсете отырып орналастырылады: жұмыс берушінің атауы, лауазым (кәсіп), жұмысқа жолдама беру күні, жұмыс берушінің лайықты жұмысқа қабылдау немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, одан бас тартқан күні, бұл ретте өтініш берушінің бас тартуы да ескеріледе. Ақпарат хронологиялық тәртіппен енгізіледі.
Жұмысқа қабылдаған кезде – бұйрықтың күні, нөмірі, лауазым (кәсіп) көрсетіледі;
14) жұмыссыз ретінде тіркеу және есептен шығару туралы мәліметтерді қамтиды.
Жұмыссыз ретінде тіркеуден бас тартқан кезде ЖҚЖК-ға бас тарту себебі енгізіледі.
15) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына берілген жолдамалар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шаралары:
кәсіптік оқытуға жолдаманы;
азаматтардың және қандастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесуді;
жастар практикасына жіберуді;
әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды;
жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін ерікті түрде қоныс аударуға жәрдемдесуді;
мүгедектігі бар адамдардың жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын ұйымдастыруды;
қоғамдық жұмыстарды қамтиды.
Орталық қызметкері көрсетілген жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шаралары туралы мәліметтерді хронологиялық тәртіппен ЖҚЖК-ға енгізеді. Бұл ретте, Орталық қызметкері мынадай:
жұмыс берушінің және (немесе) оқу орнының атауын, оқу ұйымының және (немесе) жұмыс берушінің мекенжайын, телефонын, оқыту түрін және мерзімін, жіберілген күнін, алған мамандығын, біліктілігін және жұмыс берушіні, лауазымын көрсетумен тұрақты жұмыс орнына жұмысқа орналасқан күнін көрсете отырып, кәсіптік оқытуға адамдардың қатысуы туралы мәліметтерді;
берілген микрокредитті алған күнін, оның сомасын, жеңілдікті кезеңнің мерзімін, қайтару мерзімі мен қызмет түрін көрсете отырып, кәсіпкерлік бастамашылыққа жәрдемдесу жөніндегі шараларға қатысу туралы мәліметтерді көрсетеді. Адам кәсіпкерлік негіздеріне оқуға жіберілген жағдайда оқу орнының атауы, оқу мерзімі және оқуға жіберілген күні көрсетіледі.
Жұмыссыз сервистік қолдау алған кезде, көрсетілген қызметтің ұзақтығын көрсете отырып қызмет түрі көрсетіледі;
оқу орнын бітірген күнін, алған мамандығын, жұмыс берушінің атауын, жастар практикасына қайда жіберілгенін, жолдаманың берілген күнін, қатысу мерзімін, атқарып отырған лауазымын (кәсібін), жұмысқа қабылдау туралы жұмыс берушінің актісі туралы мәліметтерді, жұмыс берушіні және лауазымды көрсетумен тұрақты жұмыс орнына жұмысқа орналасқан күнін көрсете отырып жұмыссыздың жастар практикасына жұмысқа орналасқаны туралы мәліметтерді;
жұмыс берушінің атауын, жолдаманың берілген күнін, қатысу мерзімін, атқарып отырған лауазымын (кәсібін), жұмысқа қабылдау туралы жұмыс берушінің актісі туралы мәліметтерді, жұмыс берушіні және лауазымды көрсетумен тұрақты жұмыс орнына жұмысқа орналасқан күнін көрсете отырып жұмыссыздың әлеуметтік жұмыс орнына жұмысқа орналасқаны туралы мәліметтерді;
отбасының еңбек етуге қабілетті мүшелерін, келген жерін, берілген субсидияларды, тұрғын үй беруді, сондай-ақ жұмысқа орналасқанын күнін, жұмыс берушінің атауын және лауазымды (кәсіпті) көрсете отырып, жұмыс күшінің ұтқарлығын арттыру үшін ерікті түрде қоныс аударуға қатысу туралы мәліметтерді көрсетеді;
арнайы жұмыс орындарына жұмысқа орналасуға жіберілген адамдар туралы мәліметтер жұмыс берушінің атауын, жолдаманың берілген күнін, қатысу мерзімін, атқарып отырған лауазымын (кәсібін), жұмысқа қабылдау туралы жұмыс берушінің актісі туралы мәліметтерді көрсете отырып ЖҚЖК-ға енгізіледі;
адамдардың қоғамдық жұмысқа қатысуы туралы мәліметтер ЖҚЖК-да көрсетіледі. Қоғамдық жұмысқа жіберілгеннен кейін жұмыссыз мәртебесі сақталады.

17) ожидания безработного:
сумма минимальной заработной платы, приемлемой заработной платы и сумма заработной платы в идеальном варианте;
ожидаемое место работы с указанием идеального места, оптимального, не приемлемого;
варианты ожидаемой должности с указанием максимально желанной, оптимальной, минимально приемлимой должности и должности, на которую не согласится;
предполагаемое время поиска работы с указанием идеального, приемлимого и худшего варианта;
18) план трудоустройства на постоянную работу безработного заполняется безработным совместно с сотрудником Центра. В графу Меры
по трудоустройству заполняется мероприятия необходимые для трудоустройства безработного. Сотрудник Центра при посещении безработным заполняет фактическое исполнение мероприятии.
В ИКЗ заносятся наименование работодателя, дата выдачи направления, срок участия, занимаемая должность (профессия), сведения об акте работодателя о приеме на работу, дата трудоустройства на постоянную работу с указанием работодателя и должности.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказами Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.03.2021 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 14.09.2022 № 367 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Ежемесячно сотрудник Центра вносит в ИКЗ фактическое перечисление сумм обязательных пенсионных отчислений.
6. Вся внесенная информация активизируется при заполнении и (или) внесении изменений в карточку персонального учета и сохраняется в электронном архиве ИС, с открытым доступом независимо от срока давности.
7. Актуализация информации осуществляется автоматически.
8. Для занесения данных в ИКЗ используется метод импортирования данных из информационных систем государственных органов и (или) организаций.

17) жұмыссыздың күтетіні:
ең аз жалақы, көңілге қонымды жалақы сомасы және лайықты жалақы сомасы;
лайықты, тиімді және көңілге қонымды жұмыс орнын көрсете отырып күтілетін жұмыс орны;
барынша қалаулы, тиімді, қолайсыз лауазым мен келіспейтін лауазымды көрсете отырып күтілетін лауазым нұсқалары;
лайықты, көңілге қонымды және ең жаман нұсқаларды көрсете отырып жұмыс іздеудің болжамды уақыты;
18) жұмыссызды тұрақты жұмысқа орналастыру жоспарын жұмыссыз Орталық қызметкерімен бірлесіп толтырады. Жұмысқа орналастыру жөніндегі шаралар деген бағанда жұмыссызды жұмысқа орналастыру үшін қажетті іс-шаралар толтырылады. Орталық қызметкері жұмыссыз Орталыққа келген кезде іс-шараларды іс жүзінде орындауды толтырады.
ЖҚЖК-ға жұмыс берушінің атауы, жолдаманың берілген күні, қатысу мерзімі, атқаратын лауазымы (кәсібі), жұмысқа қабылдау туралы жұмыс берушінің актісі туралы мәліметтер, жұмыс берушіні және лауазымды көрсете отырып тұрақты жұмысқа орналасу күні енгізіледі.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.03.2021 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 14.09.2022 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
5. Орталық қызметкері ЖҚЖК-ға іс жүзінде аударылған міндетті зейнетақы аударымдарынының сомаларын ай сайын енгізеді.
6. Толтырған және (немесе) дербес есепке алу карточкасына өзгерістер енгізген кезде барлық енгізілген ақпарат актуалдандырылады және ескіру мерзіміне қарамай, ашық түрде АЖ-дың электрондық архивінде сақталады.
7. Ақпаратты ақтаулдандыру автоматты түрде жүзеге асырылады.
8. ЖҚЖК-ға деректерді енгізу үшін мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріндегі деректерді импорттау әдісі қолданылады.