Об утверждении формы требования органов государственных доходов о подтверждении сведений о расходах на образование, произведенных физическим лицом на территории Республики Казахстан, и Правил ее составления
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 22 июля 2016 года № 388. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2016 года № 14177. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 18 февраля 2020 года № 161.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 18.02.2020 № 161 (вводится в действие с 01.01.2021).
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 4 статьи 606-4 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму требования органов государственных доходов о подтверждении сведений о расходах на образование, произведенных физическим лицом на территории Республики Казахстан, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила составления формы требования органов государственных доходов о подтверждении сведений о расходах на образование, произведенных физическим лицом на территории Республики Казахстан, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного введения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасының аумағында білім беруге жеке тұлға жұмсаған шығыстар туралы мәліметтерді растау туралы мемлекеттік кірістер органдары талаптарының нысанын және оны толтыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2016 жылғы 22 шілдедегі № 388 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 29 тамызда № 14177 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 18 ақпандағы № 161 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 18.02.2020 № 161 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2021 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының аумағында білім беруге жеке тұлға жұмсаған шығыстар туралы мәліметтерді растау туралы мемлекеттік кірістер органдары талаптарының нысанын және оны толтыру қағидаларын бекіту туралы
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 606-4-бабы 1-тармағының 1-тармақшасына және 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында білім беруге жеке тұлға жұмсаған шығыстар туралы мәліметтерді растау туралы мемлекеттік кірістер органдары талаптарының нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында білім беруге жеке тұлға жұмсаған шығыстар туралы мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдары талаптарының нысанын толтыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жолдануын:
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінен алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
И.о. Министра финансов
Республики Казахстан
Р. Даленов
СОГЛАСОВАН
Министр образования и науки
Республики Казахстан
_______________ Е.Сагадиев
"__" __________ 2016 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 июля 2016 года № 388
Форма
Требование органов государственных доходов о подтверждении сведений о расходах на образование, произведенных физическим лицом на территории Республики Казахстан
п/п
Сведения по физическому лицу
Наименование оказанной услуги
Стоимость оказанной услуги
Документ, подтверждающий оказание услуги
ИИН
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
Наименование документа
Дата документа
№ документа
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 июля 2016 года №388
Правила составления формы требования органов государственных доходов о подтверждении сведений о расходах на образование, произведенные физическим лицом на территории Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления формы требования органов государственных доходов о подтверждении сведений о расходах на образование, произведенные физическим лицом на территории Республики Казахстан (далее - Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 4 статьи 606-4 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления формы требования органов государственных доходов о подтверждении сведений о расходах на образование, произведенных физическими лицами на территории Республики Казахстан (далее - Сведения).
2. Сведения представляются организациями образования:
1) состоящими на регистрационном учете в качестве электронного налогоплательщика - электронным способом через веб-приложение или посредством передачи по информационно-коммуникационной сети, обеспечивающей гарантированную доставку сообщений, и заверяются электронной цифровой подписью;
2) не состоящими на регистрационном учете в качестве электронного налогоплательщика - по почте заказным письмом с уведомлением.
3. Организации образования представляют Сведения в течение тридцати рабочих дней со дня получения требования органа государственных доходов о подтверждении Сведений о расходах на образование, произведенные физическими лицами на территории Республики Казахстан.
Глава 2. Составление формы требования органов государственных доходов о подтверждении сведений о расходах на образование, произведенных физическим лицом на территории Республики Казахстан

3. Осы бұйрық 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Р. Дәленов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев ____________
2016 жылғы "__"_______
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 22 шілдедегі
№ 388 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының аумағында білім беруге жеке тұлға жұмсаған шығыстар туралы мәліметтерді растау туралы мемлекеттік кірістер органдары талаптарының нысаны
р/с
Жеке тұлға бойынша мәлімет
Көрсетіл ген қызметтің атауы
Көрсетілг
ен
қызметтің
сомасы
Көрсетілген қымзетті растайтын құжат
ЖСН
Жеке
сәйкестендіру номері
Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландырат ын құжатта көрсетілсе)
Құжаттың атауы
Құжаттың күні
Құжаттың
1
2
3
4
5
6
7
8
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 22 шілдедегі
№ 388 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағында білім беруге жеке тұлға жұмсаған шығыстар туралы мәліметтерді растау туралы мемлекеттік кірістер органдары талаптарының нысанын толтыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ереже
1. Осы Қазақстан Республикасының аумағында жеке тұлғаның білім беруге жұмсаған шығыстары туралы мәліметтерді растау туралы мемлекеттік кірістер органдары талаптарының нысанын толтыру қағидалары (бұдан әрі - Қағида) "Салық және бюджеттке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 606-4-бабы 1-тармағының 1-тармақшасына және 4-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағында жеке тұлғаның білім беруге жұмсаған шығыстары туралы мәліметтерді растау туралы мемлекеттік кірістер органдары талаптарының нысаны толтыру тәртібін айқындайды (бұдан әрі - Мәлімет).
2. Мәліметтерді білім беру ұйымдары:
1) электрондық салық төлеуші ретінде тіркеу есебінде тұрғандар - веб-қосымша арқылы немесе хабарламаға кепілдікті жеткізуді қамтамасыз ететін ақпараттық-коммуникациялық желі бойынша жіберу арқылы электрондық тәсілмен және электрондық цифрлық қолтаңбамен расталады;
2) электрондық салық төлеуші ретінде тіркеу есебінде тұрмағандар - хабарламасы бар тапсырыс хатпен почта арқылы ұсынады.
3. Білім беру ұйымдары Республикасының аумағында жеке тұлғаның білім беруге жұмсаған шығыстары туралы мәліметтерді растау туралы мемлекеттік кірістер органдарының талаптарын алған күннен бастап, отыз жұмыс күні ішіңде береді.
2-тарау. Қазақстан Республикасының аумағында білім беруге жеке тұлға жұмсаған шығыстар туралы мемлекеттік кірістер органдары талаптарының нысанын толтыру

4. В форме указываются Сведения, подтверждающие расходы на образование, произведенные физическим лицом на территории Республики Казахстан.
5. Сведения представляются по всем понесенным физическим лицом расходам на образование на территории Республики Казахстан отдельно в разрезе каждой представленной услуги.
6. Сведения включают в себя следующие данные:
1) в графе 1 - порядковый номер строки;
2) в графе 2 - индивидуальный идентификационный номер физического лица;
3) в графе 3 - фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
4) в графе 4 - наименование оказанной услуги;
5) в графе 5 - стоимость оказанной услуги;
6) в графе 6 - наименование документа, подтверждающего оказание услуги;
7) в графе 7 - дата документа, подтверждающего оказание услуги;
8) в графе 8 - номер документа, подтверждающего оказание услуги.

4. Нысанда Қазақстан Республикасының аумағында жеке тұлғаның білім беруге жұмсаған шығыстары туралы мәліметтерді растайтын мәліметтер көрсетіледі.
5. Мәлімет әрбір қарыз бөлігінде бөлек беріледі.
6. Мәлімет өзіне мынадай деректерді қамтиды:
1) 1-бағанда - жолдың рет нөмірі;
2) 2-бағанда - жеке тұлғаның жеке сәйкестердіру нөмірі;
3) 3-бағанда - жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
4) 4-бағанда - Көрсетілген қызметтің атауы;
5) 5-бағанда - Көрсетілген қызметтің сомасы;
6) 6-бағанда - құжаттың атауы;
7) 7- бағанда - құжаттың күні;
8) 8-бағанда - құжаттың нөмірі.