Об утверждении Правил и форм представления сведений о проверяемых физических лицах-держателях ценных бумаг, а также сведений по заключенным проверяемыми физическими лицами договорам страхования
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 июля 2016 года № 407. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 августа 2016 года № 14184. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 488.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 15.05.2020 № 488 (вводится в действие с 01.01.2021).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктами 7-4 и 7-7 статьи 583 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила представления сведений о проверяемых физических лицах-держателях ценных бумаг согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений о проверяемых физических лицах-держателях ценных бумаг согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила представления сведений по заключенным проверяемыми физическими лицами договорам страхования согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму сведений по заключенным проверяемыми физическими лицами договорам страхования согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательстве порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 31.03.2017 № 213
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Председателя Национального Банка
Республики Казахстан
____________________ Г. Пирматов
29 июля 2016 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 июля 2016 года № 407
Правила представления
сведений о проверяемых физических лицах-держателях ценных бумаг

Бағалы қағаздарды ұстаушы тексерілетін жеке тұлғалар туралы мәліметтерді, сондай-ақ тексерілетін жеке тұлғалар жасасқан сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидаларын және нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 28 шілдедегі № 407 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 31 тамызда № 14184 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 15 мамырдағы № 488 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 15.05.2020 № 488 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 583-бабы 7-4 және 7-7-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1 қосымшаға сәйкес бағалы қағаздарды ұстаушы тексерілетін жеке тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2 қосымшаға сәйкес бағалы қағаздарды ұстаушы тексерілетін жеке тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну нысаны;
3) осы бұйрыққа 3 қосымшаға сәйкес тексерілетін жеке тұлғалармен жасасқан сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидалары;
4) осы бұйрыққа 4 қосымшаға сәйкес тексерілетін жеке тұлғалармен жасасқан сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді ұсыну нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жолдануын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінен алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 31.03.2017 № 213 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі Б. Сұлтанов
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық банкі
Төрағасының міндетін атқарушы
____________________ Ғ. Пірматов
2016 жыл "_____"_______________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 28 шілдедегі
№ 407 бұйрығына
1-қосымша
Бағалы қағаздарды ұстаушы тексерілетін жеке тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 7-4 статьи 583 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок представления организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг (далее – организация), сведений по проверяемым физическим лицам-держателях ценных бумаг (далее – сведения) по запросу органа государственных доходов Республики Казахстан.
2. Сведения представляются организацией электронным способом через веб-приложение или посредством передачи по информационно-коммуникационной сети, обеспечивающей гарантированную доставку сообщений, и заверяются электронной цифровой подписью в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи".
3. Сведения представляются отдельно в разрезе видов ценных бумаг.
4. Сведения включают в себя следующие данные:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – индивидуальный идентификационный номер (ИИН) физического лица-держателя ценных бумаг;
3) в графе 3 – фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица-держателя ценных бумаг;
4) в графе 4 – вид ценных бумаг, держателем которых является физическое лицо, указанное в графе 2;
5) в графе 5 – национальный идентификационный номер ценной бумаги и (или) ISIN;
6) в графе 6 – количество ценных бумаг;
7) в графе 7 – номинальная стоимость ценных бумаг.

1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 583-бабы 7-4-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының сұрауы бойынша бағалы қағаздарды ұстаушы тексерілетін жеке тұлғалар бойынша мәліметтерді (бұдан әрі – мәліметтер) бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың (бұдан әрі – ұйымдар) ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Мәліметтерді ұйымдар веб-қосымша арқылы немесе хабарламаға кепілдікті жеткізуді қамтамасыз ететін ақпараттық-коммуникациялық желі бойынша жіберу арқылы электронды тәсілмен ұсынады және "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылады.
3. Мәліметтер бағалы қағаздардың түрлері бөлігінде жеке-жеке ұсынылады.
4. Мәліметтерге мынадай деректер енгізіледі:
1) 1-бағанда – жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда – бағалы қағаздарды ұстаушы жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН);
3) 3-бағанда – бағалы қағаздарды ұстаушы жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
4) 4-бағанда – ұстаушы 2-бағанда көрсетілген жеке тұлға болып табылатын бағалы қағаз түрі;
5) 5-бағанда – бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі және (немесе) БҚХСН;
национальный идентификационный номер ценной бумаги и (или) ISIN ценной бумаги
6) 6-бағанда – бағалы қағаздың саны;
7) 7-бағанда – бағалы қағаздың номиналды құны.

5. В случае представления информации по паям дополнительно представляется следующая информация:
1) в графе 8 – наименование паевого инвестиционного фонда;
2) в графе 9 – бизнес-идентификационный номер (БИН) управляющей компании;
3) в графе 10 – наименование управляющей компании.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 июля 2016 года № 407
Форма
Сведения о проверяемых физических лицах-держателей ценных бумаг*
№ п/п
Физическое лицо
Вид ценных бумаг
Национальный идентификационный номер ценой бумаги и (или) ISIN
Количество ценных бумаг
Номинальная стоимость ценных бумаг (тенге)
Наименование паевого инвестиционного фонда
Бизнес идентификационный номер управляющей компании
Наименование управляющей компании
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
* Сведения представляются отдельно в разрезе физических лиц
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 июля 2016 года № 407
Правила представления сведений по заключенным
проверяемыми физическими лицами договорам страхования
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 7-7 статьи 583 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок представления страховыми (перестраховочными) организациями (далее – страховая организация) сведений по заключенным проверяемыми физическими лицами договорам страхования (далее – сведения) по запросу органа государственных доходов Республики Казахстан.
2. Сведения представляются страховой организацией электронным способом через веб-приложение или посредством передачи по информационно-коммуникационной сети, обеспечивающей гарантированную доставку сообщений, и заверяются электронной цифровой подписью в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи".
3. Сведения представляются отдельно по договорам (полисам) страхования в разрезе классов (видов) страхования.
4. Сведения включают в себя следующие данные:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – индивидуальный идентификационный номер (ИИН) физического лица – страхователя или застрахованного;
3) в графе 3 – фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица-страхователя или застрахованного;
4) в графе 4 – класс (вид) страхования по которому физическое лицо, указанное в графе 2, является страхователем или застраховано;

5. Пай бойынша ақпараттар ұсынылған жағдайда, қосымша мынадай ақпараттар ұсынылады:
1) 8-бағанда – инвестициялық пай қорының атауы;
2) 9-бағанда – басқарушы компанияның бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН);
3) 10-бағанда – басқарушы компанияның атауы.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 28 шілдедегі
№ 407 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Бағалы қағаздарды ұстаушы тексерілетін жеке тұлғалар туралы мәліметтер*
№ р/н
Жеке тұлға
Бағалы қағаз түрі
Бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі және (немесе) БҚХСН
Бағалы қағаздың саны
Бағалы қағаздың номиналды құны (теңге)
Инвестициялық пай қорының атауы
Басқарушы компанияның бизнес сәйкестендіру нөмірі
Басқарушы компанияның атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол тұлғаны куәлендіретін құжатта көрсетілсе)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
* Мәліметтер жеке тұлғалар бөлігінде жеке-жеке ұсынылады
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 28 шілдедегі
№ 407 бұйрығына
3-қосымша
Тексерілетін жеке тұлғалармен жасасқан сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидалары
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 583-бабы 7-7-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының сұрауы бойынша бағалы тексерілетін жеке тұлғалармен жасасқан сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді (бұдан әрі – мәліметтер) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының (бұдан әрі – сақтандыру ұйымдары) ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Мәліметтерді сақтандыру ұйымдары веб-қосымша арқылы немесе хабарламаға кепілдікті жеткізуді қамтамасыз ететін ақпараттық-коммуникациялық желі бойынша жіберу арқылы электронды тәсілмен ұсынады және "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылады.
3. Мәліметтер сақтандыру сыныптары (түрі) бөлігінде жеке сақтандыру шарттары (полистары) бойынша ұсынылады.
4. Мәліметтерге мынадай деректер енгізіледі:
1) 1-бағанда – жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда – сақтанушы немесе сақтандырылушы жеке тұлғаның жеке сәкестендіру нөмірін (ЖСН);
3) 3-бағанда – сақтанушы немесе сақтандырылушы жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
4) 4-бағанда – сақтандыру сыныбы (түрі) ол бойынша 2-бағанда көрсетілген жеке тұлға сақтанушы немесе сақтандырылушы болса;

5) в графе 5 – номер договора (полиса) страхования;
6) в графе 6 – объект страхования;
7) в графе 7 – сумма страховой выплаты;
8) в графе 8 – сумма страховой премии.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 июля 2016 года № 407
Форма
Сведения по заключенным проверяемыми физическими лицами договорам страхования
№ п/п
Физическое лицо
Класс (вид) страхования
Номер договора (полиса) страхования
Объект страхования
Сумма страховой выплаты (тенге)
Сумма страховой премии (тенге)
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
1
2
3
4
5
6
7
8

5) 5-бағында – сақтандыру шарттары (полистары) нөмірі;
6) 6-бағанда – сақтандыру объектісі;
7) 7-бағанда – сақтандыру төлемінің сомасы;
8) 8-бағанда – сақтандыру сыйақысының сомасы.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 28 шілдедегі
№ 407 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Тексерілетін жеке тұлғалармен жасасқан сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтер
р/с №
Жеке тұлға
Сақтандыру сыныбы (түрі)
Сақтандыру шарттары (полистары) нөмірі
Сақтандыру объектісі
Сақтандыру төлемінің сомасы (теңге)
Сақтандыру сыйақысының сомасы (теңге)
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
1
2
3
4
5
6
7
8