Об утверждении Методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 22 августа 2016 года № 105. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 сентября 2016 года № 14260. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 2 марта 2017 года № 81 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций РК от 02.03.2017 № 81 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Методику оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
2. Департаменту управления персоналом совместно с Департаментом стратегического планирования Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан Кожахметова Ж.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев
Утверждена
приказом Министра
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 22 августа 2016 года
Методика
оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің жұмысын бағалау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 22 тамыздағы № 105 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 27 қыркүйекте № 14260 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 2 наурыздағы № 81 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 02.03.2017 № 81 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 33-бабының 5-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің жұмысын бағалау әдістемесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Персоналды басқару департаменті Стратегиялық жоспарлау департаментімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он күнтізбелік күні ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жолдануын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он күнтізбелік күні ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Жауапты хатшысы Ж.М. Қожахметовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
Д. Абаев
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің 2016 жылғы
22 тамыздағы № 105 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің жұмысын бағалау әдістемесі

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Методика оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Методика) разработана в соответствии с пунктом 5 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" (далее - Закон) и Типовой методикой оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б", утвержденной приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 13 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12705), и определяет алгоритм оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан (далее – служащие корпуса "Б").
2. Оценка деятельности служащих корпуса "Б" (далее – оценка) проводится для определения эффективности и качества их работы.
3. Оценка проводится по результатам деятельности служащего корпуса "Б" на занимаемой должности:
1) по итогам квартала (квартальная оценка) – не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом (за исключением четвертого квартала, оценка которого проводится не позднее десятого декабря);
2) по итогам года (годовая оценка) – не позднее двадцать пятого декабря оцениваемого года.
Оценка служащего корпуса "Б" не проводится в случаях, если срок пребывания на занимаемой должности в оцениваемом периоде составляет менее трех месяцев.
Служащие корпуса "Б", находящиеся в социальных отпусках и проработавшие в отчетном (оцениваемом) периоде более 1 месяца, оцениваются с учетом фактически отработанного времени.
Служащие корпуса "Б", находящиеся в социальных отпусках, проходят оценку после выхода на работу в сроки, указанные в настоящем пункте. При этом, служащие корпуса "Б" находящиеся на занимаемой должности три и более месяцев и проработавшие в отчетном периоде более одного месяца после выхода на работу проходят оценку с учетом фактически отработанного времени.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 28.11.2016 № 261 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
4. Квартальная оценка проводится непосредственным руководителем и основывается на оценке исполнения служащим корпуса "Б" должностных обязанностей.
Непосредственным руководителем служащего корпуса "Б" является лицо, которому он подчиняется согласно своей должностной инструкции.
5. Годовая оценка складывается из:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабы 5-тармағына (бұдан әрі – Заң) және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 13 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің жұмысын бағалаудың үлгілік әдістемесіне сәйкес әзірленді (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12705 санымен тіркелген) және Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің (бұдан әрі – "Б" корпусы қызметшілері) жұмысын бағалау алгоритмін айқындайды.
2. "Б" корпусы қызметшілерінің қызметін бағалау (бұдан әрі – бағалау) олардың жұмысының тиімділігі мен сапасын айқындау үшін жүргізіледі.
3. Бағалау "Б" корпусы қызметшісі атқаратын лауазымындағы қызметінің нәтижелері бойынша:
1) тоқсан қорытындысы бойынша (тоқсандық бағалау) – есептік тоқсаннан кейінгі айдың онынан кешіктірмей (бағалануы оныншы желтоқсаннан кешіктірілмей өткізілетін төртінші тоқсанды қоспағанда);
2) жыл қорытындысы бойынша (жылдық бағалау) – бағаланып жатқан жылдың жиырма бесінші желтоқсанынан кешіктірмей жүргізіледі.
"Б" корпусы қызметшілерін бағалау кезеңінде атқаратын лауазымда болу мерзімі үш айдан кем болған жағдайда, бағалау өткізілмейді.
Әлеуметтік демалыстағы және есептік (бағаланатын) кезеңде 1 айдан көп жұмыс жасаған "Б" корпусының қызметшілері нақты жұмыс істеген уақыты ескеріле отырып бағаланады.
Әлеуметтік демалыстағы "Б" корпусы қызметшілерін бағалауды жұмысқа шыққаннан кейін осы тармақта көрсетілген мерзімде өтеді. Бұл ретте, атқаратын лауазымда үш және одан көп уақыт болған және есептік кезеңде бір айдан көп жұмыс істеген "Б" корпусының қызметшілері жұмысқа шыққаннан кейін нақты жұмыс істеген уақыты ескеріле отырып бағалаудан өтеді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 28.11.2016 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Тоқсандық бағалауды тікелей басшы жүргізеді және бағалау "Б" корпусы қызметшілерінің лауазымдық міндеттерін орындауына негізделеді.
"Б" корпусы қызметшілерінің тікелей басшысы өзінің лауазымдық нұсқаулығына сәйкес бағынатын тұлға болып табылады.
5. Жылдық бағалау:

1) средней оценки служащего корпуса "Б" за отчетные кварталы;
2) оценки выполнения служащим корпуса "Б" индивидуального плана работы;
3) круговой оценки.
6. Для проведения оценки должностным лицом, имеющим право назначения на государственную должность и освобождения от государственной должности служащего корпуса "Б" создается Комиссии по оценке, рабочим органом которой является служба управления персоналом.
7. Комиссия по оценке состоит не менее чем из пяти членов, треть из которых должна состоять из представителей различных структурных подразделений государственного органа, в котором проводится оценка, в том числе председателя.
Секретарем Комиссии по оценке является сотрудник службы управления персоналом. Секретарь Комиссии по оценке не принимает участие в голосовании.
Замена отсутствующего члена или председателя Комиссии по оценке осуществляется по решению уполномоченного лица путем внесения изменения в приказ о создании комиссии по оценке.
Заседание Комиссии по оценке считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
8. Решение (протокол) Комиссии по оценке принимается открытым голосованием.
9. Результаты голосования определяются большинством голосов членов Комиссии по оценке. При равенстве голосов голос председателя Комиссии по оценке является решающим.
Глава 2. Составление индивидуального плана работы
10. Индивидуальный план работы административного государственного служащего корпуса "Б" составляется не позднее первого января следующего года, служащим корпуса "Б" и его непосредственным руководителем совместно по форме, согласно приложению 1 к настоящей Методике.
11. При назначении служащего корпуса "Б" на должность по истечении указанного в пункте 10 настоящей Методики срока, индивидуальный план работы служащего корпуса "Б" на занимаемой должности составляется в течение десяти рабочих дней со дня назначения его на должность.
12. Индивидуальный план работы служащего корпуса "Б" содержит:
1) персональные данные о служащем корпуса "Б" (Ф.И.О. (при его наличии), занимаемая должность, наименование структурного подразделения служащего корпуса "Б");
2) наименование мероприятий работы служащего корпуса "Б", направленных на достижение стратегической цели (целей) государственного органа, а в случае ее (их) отсутствия, исходя из его функциональных обязанностей.
Мероприятия указываются достижимые, реалистичные, связанные с функциональным направлением работы служащего корпуса "Б", имеющие конкретную форму завершения.
Количество и сложность мероприятий определяются в сопоставлении по государственному органу.

1) "Б" корпусы қызметшілерінің есептік тоқсандардағы орта бағасынан;
2) "Б" корпусы қызметшілерінің жеке жұмыс жоспарын орындау бағасынан;
3) айналмалы бағалаудан құралады.
6. "Б" корпусы қызметшілерінің мемлекеттік лауазымға тағайындау және мемлекеттік лауазымнан босату құқығы бар лауазымды тұлға бағалауды өткізу үшін Бағалау жөніндегі комиссия құрылады, персоналды басқару қызметі оның жұмыс органы болып табылады.
7. Бағалау жөніндегі комиссия кемінде бес мүшеден тұрады, олардың үшеуі бағалау жүргізілетін мемлекеттік органнның түрлі құрылымдық бөлімшелерінің өкілдерінен, оның ішінде төрағадан тұруы тиіс.
Бағалау жөніндегі комиссияның хатшысы персоналды басқару қызметінің қызметкері болып табылады. Бағалау жөніндегі комиссия хатшысы дауыс беруге қатыспайды.
Бағалау жөніндегі комиссияның мүшесі немесе төрағасы болмаған жағдайда, оларды алмастыру бағалау жөніндегі комиссияны құру туралы бұйрыққа өзгерістер енгізу арқылы уәкілетті тұлғаның шешімі бойынша жүзеге асырылады.
Бағалау жөніндегі комиссия отырысы, егер оған оның құрамының кемінде үштен екісі қатысса, құқылы деп есептеледі.
8. Бағалау жөніндегі комиссияның шешімі (хаттамасы) ашық дауыс беру арқылы қабылданады.
9. Дауыс беру нәтижелері Бағалау жөніндегі комиссия мүшелерінің көпшілік дауысымен айқындалады. Дауыс саны тең болған жағдайда, Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
2-тарау. Жеке жұмыс жоспарын құрастыру
10. "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшінің жеке жұмыс жоспарын "Б" корпусы қызметшілерінің және оның тікелей басшысы бірлесіп келесі жылдың бірінші қаңтарынан кешіктірілмей осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құрастырады.
11. "Б" корпусы қызметшісі лауазымға осы Әдістеменің 10-тармағында көрсетілген мерзім өткеннен кейін тағайындалған кезде, "Б" корпусы қызметшісінің атқаратын лауазымдағы жеке жұмыс жоспары оны лауазымға тағайындаған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде құрастырылады.
12. "Б" корпусы қызметшісінің жеке жұмыс жоспары:
1) "Б" корпусы қызметшісі туралы дербес деректерді (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), атқаратын лауазымы, "Б" корпусы қызметшісінің құрылымдық бөлімшесінің атауы);
2) Мемлекеттік органның стратегиялық мақсатына қол жеткізуге бағытталған "Б" корпусы қызметшісінің жұмысы, аталмаған жағдайда, оның функционалдық міндеттемелерінен шығатын іс-шаралардың атауын қамтиды.
Іс-шаралар нақты аяқтау нысаны бар "Б" корпусы қызметшісі жұмысының функционалдық бағытымен байланысты қолжеткізілетін және шынайылығы болып көрсетіледі.
Іс-шаралардың саны мен күрделілігі мемлекеттік орган бойынша салыстыруда айқындалады.

3) подписи служащего корпуса "Б" и его непосредственного руководителя, дата подписания индивидуального плана.
13. Индивидуальный план составляется в двух экземплярах. Один экземпляр передается в службу управления персоналом. Второй экземпляр находится у руководителя структурного подразделения служащего корпуса "Б".
Глава 3. Подготовка к проведению оценки
14. Служба управления персоналом ежеквартально формирует график проведения оценки по согласованию с председателем Комиссии по оценке.
Служба управления персоналом обеспечивает своевременное уведомление служащего корпуса "Б", подлежащего оценке, и лиц, осуществляющих оценку, о проведении оценки и направляет им оценочные листы для заполнения.
Глава 4. Оценка исполнения должностных обязанностей
15. Оценка исполнения должностных обязанностей складывается из базовых, поощрительных и штрафных баллов.
16. Базовые баллы устанавливаются на уровне 100 баллов.
17. Поощрительные баллы выставляются служащему корпуса "Б" за:
1) своевременное и качественное исполнение поручений Президента Республики Казахстан от "+3" до "+5" баллов за каждый документ.
В случае исполнения двух и более поручений Президента Республики Казахстан поощрительный балл умножается на 3, при этом учитывается качество и своевременность исполнения указанных документов;
2) своевременное и качественное исполнение поручений Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан от "+2" до "+4" баллов за каждый документ.
В случае исполнения двух и более поручений Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан поощрительный бал умножается на 2, при этом учитывается качество и своевременность исполнения указанных документов.
За каждый исполненный документ со сроком менее 3 рабочих дней указанный в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта поощрительный балл умножается на 2.
По документам, направленным на голосование членов Правительства, не входящих в компетенцию Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан, поощрительный балл не выставляется.
По данному подпункту общий поощрительный балл служащему корпуса "Б" не может превышать "+30" баллов за каждый указанный подпункт;
3) своевременное и качественное исполнение поручений заместителя Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан, отдела Администрации Президента Республики Казахстан, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместителя, а также подготовка ответов на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан от "+1" до "+3" баллов за каждый документ.

3) "Б" корпусы қызметшісі және оның тікелей басшысының қолдарын, жеке жұмыс жоспарына қол қою күнін қамтиды.
13. Жеке жоспарлар екі данада құрастырылады. Бір дана персоналды басқару қызметіне беріледі. Екінші дана "Б" корпусы қызметшісінің құрылымдық бөлімше басшысында болады.
3-тарау. Бағалауды жүргізуге дайындық
14. Персоналды басқару қызметі Бағалау жөніндегі комиссия төрағасының келісімі бойынша тоқсан сайын бағалауды жүргізу кестесін қалыптастырады.
Персоналды басқару қызметі бағалауға жататын "Б" корпусы қызметшісі және бағалауды жүзеге асыратын тұлғаларды бағалауды жүргізу туралы уақтылы хабардар етуді қамтамасыз етеді және оларға бағалау парақтарын толтыру үшін жібереді.
4-тарау. Лауазымдық міндеттерді орындауды бағалау
15. Лауазымдық міндеттерді орындауды бағалау базалық, көтермелеу және айыппұл балдарынан құралады.
16. Базалық балдар 100 балл деңгейінде белгіленеді.
17. Көтермелеу балдары "Б" корпусының қызметшісіне мыналар үшін қойылады:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмаларын уақтылы және сапалы орындағаны үшін – әрбір құжатқа "+3"-тен "+5" балға дейін.
Қазақстан Республикасы Президентінің екі немесе одан да көп тапсырмаларын орындаған жағдайда, көтермелеу балы 3-ке көбейтіледі, бұл ретте көрсетілген құжаттардың орындалу сапасы мен уақтылығы ескеріледі;
2) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының тапсырмаларын уақтылы және сапалы орындағаны үшін – әрбір құжатқа "+2"-ден "+4" балға дейін.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының екі және одан да көп тапсырмаларын орындаған жағдайда, көтермелеу балы 2-ге көбейтіледі, бұл ретте көрсетілген құжаттардың орындалу сапасы мен уақтылығы ескеріледі;
Осы тармақтың 1)-2) тармақшаларында көрсетілген, кемінде 3 жұмыс күні мерзімі бар әрбір орындалған құжат үшін көтермелеу балы 2-ге көбейтіледі.
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің құзыретіне кірмейтін Үкімет мүшелерінің дауыс беруге жолдаған құжаттар бойынша көтермелеу балы қойылмайды.
Аталған тармақша бойынша "Б" корпусы қызметшісінің жалпы көтермелеу балы әрбір көрсетілген тармақша үшін "+30" балдан аса алмайды;
3) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы орынбасарының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі бөлімінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының және оның орынбасарының тапсырмаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалдарына жауапты уақтылы және сапалы орындағаны үшін – әрбір құжатқа "+1"-ден "+3" балға дейін.

Соисполнителям, в том числе внутри Министерства внесшим значительный вклад и системные предложения в подготовку документа по подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта, выставляется "+1" балл. Учитывается своевременность и качество исполнения поручения; а также на них распространяются условия, указанные в подпункте 2) текущего пункта.
По данному подпункту общий поощрительный балл служащему корпуса "Б" не может превышать "+10" баллов;
Если поручения указанные в подпунктах 1), 2) и 3) настоящего пункта занесены в соответствующие органы во второй раз и более, поощрительный балл по каждому факту умножается на коэффициент 0,5;
4) своевременное и качественное рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Балл выставляется в зависимости от количества рассмотренных служащим корпуса "Б" обращений физических и юридических лиц в отчетном периоде:
от 20 до 30 – "+2" балла;
от 31 до 40 – "+4" балла;
свыше 40 – "+5" баллов;
5) своевременное и качественное рассмотрение обращений физических и юридических лиц поступивших на блог Министра. Балл выставляется в зависимости от количества рассмотренных служащим корпуса "Б" обращений в отчетном периоде:
от 10 до 20 – "+2" балла;
от 21 до 30 – "+4" балла;
свыше 30 – "+5" баллов;
6) своевременное и качественное рассмотрение проектов нормативных правовых актов, направленных на согласование государственными органами. Балл выставляется в зависимости от количества рассмотренных служащим корпуса "Б" проектов нормативных правовых актов в отчетном периоде:
от 10 до 15 – "+3" балла;
от 16 до 20 – "+5" баллов;
При своевременном и качественном рассмотрении служащим корпуса "Б" свыше 20 нормативных правовых актов максимальный поощрительный балл данного критерия умножается на 2. В случае если сотрудники Юридического департамента являются соисполнителями по данному пункту, им выставляется половина поощрительного балла;
7) своевременное и качественное исполнение входящей контрольной корреспонденции, за исключением документов, указанных в подпунктах 1) - 5) настоящего пункта. Балл выставляется в зависимости от количества исполненных служащим корпуса "Б" входящих документов в отчетном периоде:
от 30 до 40 – "+1" балл;
от 41 до 50 – "+2" балла;
от 51 до 60 – "+3" балла;
от 61 до 70 – "+4" балла;
свыше 70 – "+5" баллов.
За каждый документ со сроком исполнения менее трех рабочих дней независимо от количества документов, служащему корпуса "Б" дополнительно присваивается "+2" поощрительных балла.
8) разработку проектов правовых актов, не предусмотренных в поручениях лиц указанных в подпунктах 1), 2) и 3) настоящего пункта, присваивается поощрительные "+2" балла за каждый документ. По данному критерию общий поощрительный балл служащему корпуса "Б" не может превышать "+10" баллов;

Осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларындағы құжаттарды дайындауда елеулі үлес әрі жүйелі ұсыныстар қосқан, оның ішінде Министрлік ішінде бірлесіп орындаушыға "+1" балл қойылады. Тапсырмалардың орындалу уақтылығы және сапасы ескеріледі; сондай-ақ, оларға ағымдағы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген талаптар қолданылады.
Аталған критерий бойынша "Б" корпусы қызметшісінің жалпы көтермелеу балы "+10" балдан аса алмайды.
Осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген тапсырмалар тиісті органдарға екінші рет және одан да көп енгізілсе, әрбір факті бойынша көтермелеу балы 0,5 коэффициенткіне көбейтіледі;
4) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақтылы және сапалы қарастырғаны үшін. Балл "Б" корпусы қызметшісінің есептік кезеңде қарастырған жеке және заңды тұлғалардың өтініштер санына байланысты қойылады:
20-дан 30-ға дейін – "+2" балл;
31-ден 40-қа дейін – "+4" балл;
40-тан жоғары – "+5" балл;
5) Министрдің блогына келіп түскен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақтылы және сапалы қарастырғаны үшін. Балл "Б" корпусы қызметшісінің есептік кезеңде қарастырған өтініштер санына байланысты қойылады:
10-нан 20-ға дейін – "+2" балл;
21-ден 30-ға дейін – "+4" балл;
30-дан жоғары – "+5" балл;
6) Мемлекеттік органдар келісуге жолдаған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын уақтылы және сапалы қарастырғаны үшін. Балл "Б" корпусы қызметшісінің есептік кезеңде қарастырған нормативтік құқықтық актілер санына байланысты қойылады:
10-нан 15-ке дейін – "+3" балл;
16-дан 20-ға дейін – "+5" балл;
"Б" корпусының қызметшісі 20-дан жоғары нормативтік құқықтық актілерді уақтылы және сапалы қарастырған кезде аталған критерий бойынша жоғарғы көтермелеу балы 2-ге көбейтіледі. Егер, аталған тармақ бойынша Заң департаментінің қызметкерлері бірлесіп орындаушы болса, оларға көтермелеу балының жартысы қойылады;
7) осы тармақтың 1) - 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды есептемегенде, бақылаудағы кіріс хат-хабарларды уақтылы және сапалы орындағаны үшін. Балл "Б" корпусы қызметшісінің есептік кезеңде орындаған кіріс құжаттар санына байланысты қойылады:
30-дан 40-қа дейін – "+1" балл;
41-ден 50-ге дейін – "+2" балл;
51-ден 60-қа дейін – "+3" балл;
61-ден 70-ке дейін – "+4" балл;
70-тен жоғары – "+5" балл.
Кемінде 3 күн орындалу мерзімі бар әрбір құжатқа "Б" корпусы қызметшісіне олардың санына қарамастан қосымша "+2" көтермелеу балы қойылады;
8) осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген тұлғалардың тапсырмаларында көзделмеген құқықтық актілердің жобаларын әзірлегені үшін әрбір құжатқа көтермелеу "+2" балы қойылады. Аталған критерий бойынша "Б" корпусы қызметшісінің жалпы көтермелеу балы "+10" балдан аса алмайды;

9) при качественной подготовке проектов нормативных правовых актов, имеющих такие признаки как сложность, трудозатратность разработки и новизну содержания, направленных на решение актуальных вопросов развития отрасли или деятельности Министерства без возвратов с Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан основному исполнителю проекта нормативного правового акта и сотруднику Юридического департамента – соисполнителю документа выставляются поощрительные баллы от "+3" до "+5" за каждый документ, а с Министерства юстиции без возврата в государственной регистрации от "+1" до "+3" баллов. По данному критерию общий поощрительный балл служащему корпуса "Б" не может превышать "+10" баллов; Поощрительные баллы по данному показателю засчитываются только при внесении документов в указанные государственные органы в первый раз;
10) качественную проверку аутентичности текстов проектов ответов на поручения вышестоящих государственных органов, проектов нормативных правовых актов, организационно-распорядительных документов и других документов создаваемых в деятельности Министерства на казахском и русском языках. Балл выставляется в зависимости от количества редактированных служащим корпуса "Б" печатных листов документов в отчетном периоде:
от 1000 до 1300 печатных листов - "+2" балла
от 1301 до 1600 печатных листов - "+3" балла
от 1601 до 2000 печатных листов - "+5" баллов
свыше 2000 печатных листов максимальный поощрительный балл по данному критерию умножается на 2;
11) своевременное и качественное исполнение протокольных поручений и планов мероприятий, утвержденных Министром или лицом исполняющим его обязанности, ответственным секретарем и вице министрами. Балл выставляется в зависимости от количества исполненных служащим корпуса "Б" поручений в отчетном периоде:
от 10 до 20 – "+1" балл;
от 21 до 30 – "+2" балла;
от 31 до 40 – "+3" балла;
от 41 до 50 – "+4" балла;
свыше 50 – "+5" баллов;
12) своевременное и качественное рассмотрение конкурсных заявок от потенциальных поставщиков, членами конкурсной комиссии, а также секретарем конкурсной комиссии. Балл выставляется в зависимости от количества поданных заявок на каждый лот в отдельности в отчетном периоде:
от 10 до 15 заявок – "+1" балл;
от 16 до 20 – "+2" балла;
от 21 до 25 – "+3" балла;
от 26 до 30 – "+4" балла;
свыше 30 – "+5" баллов;
13) своевременную и качественную разработку и согласование служащим корпуса "Б" технических спецификаций. Балл выставляется в зависимости от количества документов в отчетном периоде:

9) әзірлеу күрделілігі, еңбек шығыны және мазмұнының жаңалығы сияқты белгілері бар, Министрліктің салаларын немесе қызметтерін дамытудың өзекті мәселелерін шешуге бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесінен қайтарусыз сапалы дайындаған кезде нормативтік құқықтық акті жобасының негізгі орындаушысына және құжатты бірлесіп орындаған Заң департаментінің қызметкеріне әрбір құжат үшін "+3"-тен "+5"-ке дейін көтермелеу балдары қойылады, ал Әділет министрлігінен мемлекеттік тіркеуден қайтарусыз орындаған әрбір құжат үшін "+1"-ден "+3"-ке дейін көтермелеу балдары қойылады. Аталған критерий бойынша "Б" корпусы қызметшісінің жалпы көтермелеу балы "+10" балдан аса алмайды. Аталған көрсеткіш бойынша көтермелеу балдары құжаттарды көрсетілген мемлекеттік органдарға бірінші рет ұсынған жағдайда ғана есептеледі;
10) жоғары тұрған мемлекеттiк органдардың тапсырмаларына жауап жобаларының, нормативтік құқықтық актілер, ұйымдық-өкімдік құжаттар және Министрліктің қызметінде құрылатын басқа да құжаттар жобаларының қазақ және орыс тілдеріндегі мәтіндерінің теңтүпнұсқалығын сапалы тексергені үшін. Балл "Б" корпусы қызметшісінің есептік кезеңде редакциялаған құжаттардың баспа парақтар санына байланысты қойылады:
1000-нан – 1300-ге дейін баспа парақ - "+2" балл
1301-ден – 1600-ге дейін баспа парақ - "+3" балл
1601-ден – 2000-ға дейін баспа парақ - "+5" балл
Парақ саны 2000-нан асқан жағдайда, аталған критерий бойынша ең жоғарғы балл 2-ге көбейтіледі;
11) Министрмен немесе оның міндеттерін атқарушы адаммен, жауапты хатшымен және вице министрлермен бекітілген хаттамалық тапсырмаларын және іс-шаралар жоспарларын уақтылы және сапалы орындағаны үшін. Балл "Б" корпусы қызметшісінің есептік кезеңде орындаған тапсырмалар санына байланысты қойылады:
10-нан 20-ға дейін – "+1" балл;
21-ден 30-ға дейін – "+2" балл;
31-ден 40-қа дейін – "+3" балл;
41-ден 50-ге дейін – "+4" балл;
50-ден жоғары – "+5" балл;
12) конкурстық комиссия мүшелерінің, сондай-ақ конкурстық комиссия хатшысының әлеуетті өнім берушілердің конкурстық өтінімдерін уақтылы және сапалы қарастырғаны үшін. Балл есептік кезеңде әрбір лотқа бөлек ұсынған өтінімдер санына байланысты қойылады:
10-нан 15-ке дейін – "+1" балл;
16-дан 20-ға дейін – "+2" балл;
21-ден 25-ке дейін – "+3" балл;
26-дан 30-ға дейін – "+4" балл;
30-дан жоғары – "+5" балл;
13) "Б" корпусы қызметшісінің техникалық ерекшеліктерді уақтылы және сапалы әзірлегені және қарастырғаны үшін. Балл есептік кезеңде құжаттар санына байланысты қойылады:

от "10" до "15" - "+1" балл;
от "16" до "20" - "+2" балла;
от "21" до "25" - "+3" балла;
от "26" до "30" - "+4" балла;
свыше 30 – "+5" баллов;
14) своевременную и качественную проверку экспертиз, актов выполненных работ в рамках государственных закупок и государственных заданий. Балл выставляется в зависимости от количества экспертиз и актов выполненных работ в рамках государственных закупок и государственных заданий в отчетном периоде:
от 5 до 10 – "+2" балла;
от 11 до 15 – "+3" балла;
от 16 до 20 – "+4" балла;
свыше 20 – "+5" баллов;
15) своевременную и качественную выдачу отраслевых заключений в рамках реализации требований законодательных актов. Балл выставляется в зависимости от количества выданных отраслевых заключений в рамках реализации требований законодательных актов в отчетном периоде:
от 5 до 10 - "+1" балл;
от 11 до 15 - "+2" балла;
от 16 до 20 - "+3" балла;
от 21 до 25 - "+4" балла;
свыше 25 – "+5" баллов;
16) выявление по итогам аудита суммы нарушений в процентном соотношении от охваченного аудитом объема суммы, указанные в реестре нарушений. Балл выставляется в зависимости от охваченного аудитом объема суммы, указанные в реестре нарушений в отчетном периоде:
от 10% до 15% - "+3" балла;
от 15 % до 30 % - "+4" балла;
свыше 30% - "+5" баллов;
17) обеспечение возмещения в ходе внутреннего аудита в республиканский бюджет или в бюджет подведомственной организации суммы, подлежащей возмещению. Балл выставляется в зависимости от процентов возмещенной суммы служащим корпуса "Б" в отчетном периоде:
от 10% до 15% - "+3" балла;
от 15 % до 30 % - "+4" балла;
свыше 30% - "+5" баллов.
При этом поощрительный балл выставляется, в случае если сумма возмещения в ходе внутреннего аудита составила не менее 1 миллиона тенге;
18) организация и успешное проведение крупных мероприятий с участием Президента Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан и его заместителей, Премьер-Министра и его заместителей с приглашением руководителей государственных органов, представителей гражданского общества, депутатов Парламента, иностранных делегатов, средств массовой информации – от "+1" до "+5" баллов за мероприятие, а также специальные информационные проекты в области Средств массовой информации. Поощрительный балл выставляется служащему корпуса "Б", непосредственно задействованному в организации и проведении мероприятия; По данному критерию общий поощрительный балл служащему корпуса "Б" не может превышать "+15" баллов;
При оценке учитываются качество организации мероприятия, в том числе качество и своевременность подготовки материалов, отсутствие нареканий со стороны участников мероприятия, актуальность принятых на мероприятии решений и эффективность результатов для развития отрасли или деятельности Министерства.

10-нан 15-ке дейін – "+1" балл;
16-дан 20-ға дейін – "+2" балл;
21-ден 25-ке дейін – "+3" балл;
26-дан 30-ға дейін – "+4" балл;
30-дан жоғары – "+5" балл;
14) мемлекеттік сатып алу және мемлекеттік тапсырмалар шеңберінде орындалған жұмыс актілерін, сараптамаларды уақтылы және сапалы тексергені үшін. Балл есептік кезеңде мемлекеттік сатып алу және мемлекеттік тапсырмалар шеңберінде орындалған жұмыс актілерінің және сараптамалардың санына байланысты қойылады:
5-тен 10-ға дейін – "+2" балл;
11-ден 15-ке дейін – "+3" балл;
16-дан 20-ға дейін – "+4" балл;
20-дан жоғары – "+5" балл;
15) заңнамалық актілердің талаптарын іске асыру шеңберінде салалық қорытындыларды уақтылы және сапалы бергені үшін. Балл есептік кезеңде заңнамалық актілердің талаптарын іске асыру шеңберінде берілген салалық қорытындылардың санына байланысты қойылады:
5-тен 10-ға дейін – "+1" балл;
11-ден 15-ке дейін – "+2" балл;
16-дан 20-ға дейін – "+3" балл;
21-ден 25-ке дейін – "+4" балл;
25-тен жоғары – "+5" балл;
16) аудит қорытындысы бойынша бұзушылық тізілімінде көрсетілген сома көлемін аудитпен қамтылғанның пайыздық қатынастағы бұзушылықтар сомасын анықтағаны үшін. Балл есептік кезеңде аудитпен қамтылған бұзушылық тізілімінде көрсетілген сома көлеміне байланысты қойылады:
10%-дан - 15%-ға дейін - "+3" балл;
15 %-дан - 30 %-ға дейін - "+4" балл;
30% -дан жоғары - "+5" балл;
17) ішкі аудит барысында республикалық бюджетке немесе ведомстволық бағынысты ұйымдардың бюджетіне өтеуге жататын соманы өтеуді қамтамасыз еткені үшін. Балл "Б" корпусы қызметшісінің есептік кезеңде өтелген соманың пайызына байланысты қойылады:
10%-дан - 15%-ға дейін - "+3" балл;
15%-дан - 30%-ға дейін - "+4" балл;
30%-дан жоғары - "+5" балл.
Бұл ретте ішкі аудит барысында өтеу сомасы кемінде 1 миллион теңге болған жағдайда, көтермелеу балы қойылады.
18) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының және оның орынбасарларының, Премьер-Министрдің және оның орынбасарларының қатысуымен мемлекеттік органдар басшыларын, азаматтық қоғам өкілдерін, Парламент депутаттарын, шетел делегаттарын, бұқаралық ақпарат құралдарын шақыра отырып, ірі іс-шараларды ұйымдастырып, сәтті өткізгені үшін, сондай-ақ Бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы арнайы ақпараттық жобалар үшін – "+1"-ден "+5" балға дейін. Көтермелеу балы іс-шараны ұйымдастыруға және өткізуге тікелей жұмылдырылған "Б" корпусы қызметшісіне қойылады; Аталған критерий бойынша "Б" корпусы қызметшісінің жалпы көтермелеу балы "+15" балдан аса алмайды.
Бағалау кезінде іс-шараны ұйымдастыру сапасы, оның ішінде материалдардың сапасы және дайындау уақтылығы, іс-шараға қатысушылар тарапынан ескертулердің болмауы, іс-шараларда қабылданған шешімдердің өзектілігі және Министрліктің салаларын немесе қызметтерін дамыту үшін нәтижелердің тиімділігі ескеріледі;

19) иную системную работу, имеющую такие признаки, как сложность, трудозатратность, устанавливаемая (подтвержденная) непосредственным руководителем в зависимости от специфики работы структурного подразделения и функциональных обязанностей служащего корпуса "Б" – от "+1" до "+5" баллов. По данному критерию общий поощрительный балл служащему корпуса "Б" не может превышать "+5" баллов. Критерий должен отражать полезность и позитивный эффект работы служащего корпуса "Б" в достижении целей и реализации задач Министерства;
За документы, предусмотренные подпунктами 4) – 9) и 15) настоящего пункта, с информацией "без замечаний и предложений", подтверждения либо предоставления списка кандидатур для участия в планируемых мероприятиях, а также ответы по организационным вопросам поощрительный балл засчитывается в соответствии с требованиями вышеуказанных подпунктов.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 28.11.2016 № 261 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
18. За каждый поощряемый показатель или вид деятельности служащему корпуса "Б" непосредственным руководителем присваиваются в соответствии с утвержденной шкалой от "+1" до "+5" баллов.
Коэффициент эффективности сотрудника для расчета премирования определяется в зависимости от общих поощрительных баллов по следующей схеме:
менее 100 баллов – 0,75
100-109 баллов – 0,8
110-119 баллов – 0,85
120-129 баллов – 0,9
130-139 баллов – 0,95
140 баллов и выше – 1 и умножается к итоговому результату оценки с учетом штрафных баллов.
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 28.11.2016 № 261 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
19. Штрафные баллы выставляются за нарушения исполнительской и трудовой дисциплины и вычитаются от общих поощрительных баллов.
Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 28.11.2016 № 261 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
20. Итоговый поощрительный балл с вычетом штрафных баллов не может превышать 40 баллов.
Сноска. Пункт 20 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 28.11.2016 № 261 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
21. К нарушениям исполнительской дисциплины относятся:
1) факт неисполнения, нарушения сроков исполнения, продления сроков исполнения, некачественного исполнения поручений Президента Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан равно как не внесение, несвоевременное внесение, либо внесение некачественной информации в государственный орган, осуществляющий свод по вышеуказанным поручениям;
При наличии указанных фактов два и более раз, за каждый факт нарушения штрафной балл умножается на 20;

19) құрылымдық бөлімше жұмысының және "Б" корпусы қызметшісінің функционалдық міндеттерінің ерекшелігіне байланысты тікелей басшымен белгіленген (расталған) күрделілігі, еңбек шығыны сияқты белгілері бар өзге де жүйелі жұмыс үшін – "+1"-ден "+5" балға дейін. Аталған критерий бойынша "Б" корпусы қызметшісінің жалпы көтермелеу балы "+5" балдан аса алмайды. Критерий Министрліктің мақсаттарына жету мен міндеттерін іске асыруда "Б" корпусы қызметшісінің пайдалылығы мен жұмысының оң әсерін көрсетуге тиіс.
Осы тармақтың 4 - 9) және 15) тармақшаларында көзделген "ескертулер мен ұсыныстар жоқ", жоспарланған іс-шараларға қатысу үшін кандидатуралардың тізімін растау не ұсыну, сондай-ақ ұйымдастыру мәселелері бойынша жауап қайтарған құжаттар үшін көтермелеу балы жоғарыда көрсетілген тармақшаның талаптарына сәйкес қойылады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 28.11.2016 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Әрбір көтермелеу көрсеткіші немесе қызмет түрі үшін "Б" корпусы қызметшісіне тікелей басшысы бекітілген шәкілге сәйкес "+1"-ден "+5" -ке дейін балдар қояды.
Сыйақы есептеу үшін қызметкерлердің тиімділік коэффициенті келесі схема бойынша жалпы көтермелеу балдарына байланысты анықталады:
100 балдан төмен – 0,75
100-109 балл – 0,8
110-119 балл – 0,85
120-129 балл – 0,9
130-139 балл – 0,95
140 балл және одан жоғары – 1 және айыппұл балдарын ескере отырып, қорытынды бағалау нәтижесіне көбейтіледі.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 28.11.2016 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Айыппұл балдары орындау және еңбек тәртібін бұзғаны үшін қойылады және жалпы көтермелеу балдарынан шегеріледі.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 28.11.2016 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Айыппұл балдары шегерілген қорытынды көтермелеу балы 40 балдан аса алмайды.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 28.11.2016 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Орындау тәртібін бұзуға мыналар жатады:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тапсырмаларын орындамау, орындау мерзімдерін бұзу, орындау мерзімдерін ұзарту, сапасыз орындау фактілері енгізбегенге, уақтылы енгізбегенге, не жоғарыда аталған тапсырмалар бойынша жинақтауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға сапасыз ақпарат енгізгенге тең.
Аталған фактілер екі және одан да көп болған жағдайда, әрбір бұзушылық фактісі үшін айыппұл балы 20-ға көбейтіледі;

2) факт неисполнения, нарушения сроков исполнения, продления сроков исполнения, некачественного исполнения поручений заместителей Администрации Президента Республики Казахстан, заместителей Премьер-Министра Республики Казахстан, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан равно как не внесение, несвоевременное внесение, либо внесение некачественной информации в государственный орган, осуществляющий свод по вышеуказанным поручениям. Штрафной балл по данному критерию не выставляется по документам со сроком исполнения менее трех рабочих дней (включительно);
При наличии указанных фактов нарушения два и более раз, за каждый факт нарушения штрафной балл умножается на 5;
3) факт неисполнения, нарушения сроков исполнения, продления сроков исполнения, некачественного исполнения поручений отделов Администрации Президента Республики Казахстан, заместителей Руководителя Канцелярии Премьер-Министра, а также ответов на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан равно как не внесение, несвоевременное внесение, либо внесение некачественной информации в государственный орган, осуществляющий свод по вышеуказанным поручениям. Штрафной балл по данному критерию не выставляется по документам со сроком исполнения менее трех рабочих дней (включительно);
4) факт не внесения, несвоевременного внесения, либо внесения некачественной информации в структурное подразделение Министерства, осуществляющий свод по поручениям указанных в подпунктах 1-3) настоящего пункта;
5) факт нарушения сроков рассмотрения обращений физических и юридических лиц, в том числе обращений поступивших на блог Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан;
При наличии указанных фактов нарушения два и более раз, за каждый факт нарушения штрафной балл умножается на 20;
6) факт нарушения сроков предусмотренных регламентом Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан рассмотрения проектов правовых актов, направленных на согласование государственными органами;
7) факт нарушения сроков исполнения входящей корреспонденции, не относящейся к подпунктам 1) - 6) настоящего пункта;
8) факт несвоевременного внесения и/или внесения некачественной информации посредством единой системы электронного документооборота государственных органов/интернет-портала государственных органов, соисполнителем основному исполнителю внутри Министерства, повлекшее нарушение исполнительской дисциплины. Основному исполнителю штрафной балл не выставляется;
9) факт нарушения сроков внесения в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан проектов нормативных правовых актов, а также в Министерство юстиции Республики Казахстан нормативных правовых актов на государственную регистрацию;

2) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының тапсырмаларын орындамау, орындау мерзімдерін бұзу, орындау мерзімдерін ұзарту, сапасыз орындау фактілері енгізбегенге, уақтылы енгізбегенге, не жоғарыда аталған тапсырмалар бойынша жинақтауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға сапасыз ақпарат енгізгенге тең. Айыппұл балы аталған критерий бойынша кемінде үш жұмыс күн (қоса алғанда) орындау мерзімі бар құжаттарға қойылмайды;
Аталған бұзушылық фактілері екі және одан да көп болған жағдайда, әрбір бұзушылық фактісі үшін айыппұл балы 5-ке көбейтіледі;
3) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі бөлімдерінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының орынбасарларының тапсырмаларын орындамау, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалдарына жауаптарын қайтармау, орындау мерзімдерін бұзу, орындау мерзімдерін ұзарту, сапасыз орындау фактілері енгізбегенге, уақтылы енгізбегенге, не жоғарыда аталған тапсырмалар бойынша жинақтауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға сапасыз ақпарат енгізгенге тең. Айыппұл балы аталған критерий бойынша кемінде үш жұмыс күн (қоса алғанда) орындау мерзімі бар құжаттарға қойылмайды;
4) осы тармақтың 1-3) тармақшаларында көрсетілген тапсырмалар бойынша жинақтауды жүзеге асыратын Министрліктің құрылымдық бөлімшесіне ақпарат енгізбеу, орындау мерзімдерін бұзу не сапасыз ақпарат енгізу фактілері;
5) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, оның ішінде Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің блогына келіп түскен өтініштерді қарастыру мерзімдерін бұзу фактілері.
Аталған бұзушылық фактілері екі және одан да көп болған жағдайда, әрбір бұзушылық фактісі үшін айыппұл балы 20-ға көбейтіледі;
6) мемлекеттік органдар келісуге жолдаған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын қарастыру Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің регламентімен көзделген мерзімдерін бұзу фактілері;
7) осы тармақтың 1) - 6) тармақшаларына жатпайтын кіріс хат-хабарларды орындау мерзімдерін бұзу фактілері;
8) Министрліктің ішінде бірлесіп орындаушымен негізгі орындаушыға электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі/мемлекеттік органдардың интранет порталы арқылы негізгі орындаушының орындау тәртібін бұзуына әкелетін ақпаратты уақтылы енгізбеу және/немесе сапасыз енгізу фактілері. Негізгі орындаушыға айыппұл балы қойылмайды;
9) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне нормативтік құқықтық актілер жобаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеуге енгізу мерзімдерінің бұзылу фактілері;

10) в случае отказа в государственной регистрации нормативного правового акта, по причине несоответствия действующему законодательству Республики Казахстан, штрафной балл в том же размере выставляется сотрудникам Юридического департамента, согласовавшим проект нормативного правового акта;
11) в случае возврата нормативного правового акта с Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и Министерства юстиции Республики Казахстан с замечаниями в соответствии с требованиями законодательства, штрафной балл выставляется основному исполнителю, а при наличии юридических замечаний относительно несоответствия Конституции Республики Казахстан и законодательству Республики Казахстан, в том числе законодательству в сфере противодействия коррупции штрафной балл выставляется сотрудникам Юридического департамента.
В случае возврата нормативного правового акта с Канцелярии Премьер-Министра два и более раз, штрафной балл умножается на 3, а с Министерства юстиции штрафной балл умножается на 2;
12) факт получения нареканий вышестоящих государственных органов на предмет аутентичности текстов проектов нормативных правовых актов и соответствия грамматическим правилам казахского языка на служащего корпуса "Б", ответственного за развитие государственного языка;
13) несвоевременное и некачественное закрытие карточек исполнения контрольных документов ответственному исполнителю при наличии 3 и более фактов выставляется штрафной балл "-2" за каждый факт;
14) факт несвоевременного и/или некачественного исполнения протокольного поручения и планов мероприятий, утвержденных министром или лицом исполняющим его обязанности, ответственным секретарем и вице-министром;
15) несвоевременное освоение бюджетных средств по субъективным причинам от общего объема выделенных средств структурному подразделению:
до 2 % – "-2" балла;
2,1% - 5% – штрафной балл умножается на 2;
5,1% - 10% – штрафной балл умножается на 3;
свыше 10% – штрафной балл умножается на 10;
16) факт внесения изменений и дополнений в планы финансирования в части переноса сумм между спецификами, переноса сумм специфик с текущего месяца на предстоящие месяцы или перераспределение бюджетных средств на другие мероприятия в рамках программ/подпрограмм по субъективным причинам.
При наличии двух и более фактов нарушений по данному пункту, штрафной балл умножается на 2,5;
17) факт нарушения процедур и сроков, установленных внутренним актом по вопросам организации и проведения государственных закупок.

10) нормативтік құқықтық актілердің Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес келмеуі себебінен мемлекеттік тіркеуден бас тартқан жағдайда, айыппұл балы сондай көлемде нормативтік құқықтық акті жобасын келіскен Заң департаментінің қызметкеріне қойылады;
11) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесінен және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінен нормативтік құқықтық акті заңнама талаптарына сәйкес ескертулермен қайтарылған жағдайда, айыппұл балы негізгі орындаушыға қойылады, ал Қазақстан Республикасының Конституциясына және Қазақстан Республикасының заңанамасына, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамаға сәйкес келмеуіне қатысты ескертулер болған жағдайда, айыппұл балы Заң департаменті қызметкерлеріне қойылады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесінен нормативтік құқықтық акті екі және одан да көп кері қайтарылған жағдайда, айыппұл балы 3-ке көбейтіледі, ал Әділет министрлігінен екі және одан да көп кері қайтарылған жағдайда, айыппұл балы 2-ге көбейтіледі;
12) жоғарғы тұрған мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілер жобалары мәтіндерінің теңтүпнұсқалығы мәніне және қазақ тілінің грамматикалық ережелеріне сәйкестігіне мемлекеттік тілді дамытуға жауапты "Б" корпусы қызметшісінің ескертулер алу фактілері;
13) жауапты орындаушының 3 және одан да көп бақылау құжаттарының орындалу карточкаларын уақтылы және сапасыз жабу фактілері болған жағдайда, әрбір факті бойынша "-2" айыппұл балы қойылады;
14) Министрмен немесе оның міндеттерін атқарушы адаммен, жауапты хатшымен және вице министрмен бекітілген хаттамалық тапсырмаларын және іс-шаралар жоспарларын уақтылы және/немесе сапалы орындамау фактілері;
15) құрылымдық бөлімшеге бөлінген жалпы қаражатты субъективті себептер бойынша бюджет құралдарын уақтылы игермеу:
2 %-ға дейін – "-2" балл;
2,1% - 5% – айыппұл балы 2-ге көбейтіледі;
5,1% - 10% – айыппұл балы 3-ке көбейтіледі;
10%-дан жоғары – айыппұл балы 10-ға көбейтіледі;
16) субъективті себептер бойынша ерекшеліктер арасында сомаларды ауыстыру, ағымдағы айдан алдағы айға ерекшелік сомасын ауыстыру немесе бағдарлама/кіші бағдарлама шеңберінде басқа іс-шараларға бюджет құралдарын қайта бөлу бөлігінде қаржыландыру жоспарларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу фактілері.
Аталған тармақ бойынша екі және одан да көп бұзушылық фактілері болған жағдайда, айыппұл балы 2,5-ке көбейтіледі;
17) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу мәселелері бойынша ішкі актімен белгіленген рәсімдер мен мерзімді бұзу фактілері.

В случае наличия более 3 фактов нарушений штрафной балл умножается на 5;
18) факт нарушения установленного законодательством сроков голосования на веб-портале государственных закупок, подписание протоколов по государственным закупкам. В случае наличия более 3 фактов нарушений штрафной балл умножается на 5;
19) факт нарушения сроков выдачи отраслевых заключений в рамках реализации требований законодательных актов. В случае наличия более 3 фактов нарушений штрафной балл умножается на 5;
20) факт нарушения бюджетного и иного законодательства, выявленных по итогам проверочных мероприятий контролирующими либо вышестоящими органами и принятых Министерством в отчетном периоде;
21) факт возвратов из Комитета Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделений счетов к оплате и иных финансовых документов, оформленных в нарушение установленных законодательством порядка. Штрафной балл выставляется сотрудникам ответственным за оформление указанных документов;
22) факт нарушения режима секретности (несанкционированный выезд за границу, не своевременная сдача документов на оформление допусков, не соблюдение внутреннего распорядка по приему иностранцев в Министерстве, отработка и хранение файловых секретных документов на рабочих компьютерах) в соответствии с требованиями законодательства. За нарушения два и более раз по данному пункту, штрафной балл умножается на 5;
23) наличие исков, поданных на Министерство и удовлетворенных судом в пользу истца, либо поданных Министерством и не удовлетворенных судом в пользу Министерства в отчетном периоде;
24) несвоевременное или некачественное проведение правового мониторинга нормативных правовых актов структурными подразделениями Министерства;
25) факт нарушения сроков, предусмотренных стандартами и регламентами оказания государственных услуг, в случае их оказания непосредственно служащим корпуса "Б";
26) факт несвоевременного предоставления либо предоставления некачественных информационных материалов для наполнения официального интернет-ресурса Министерства;
27) факт несвоевременного и (или) некачественного исполнения поручения непосредственного руководителя.
Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 28.11.2016 № 261 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
22. К нарушениям трудовой дисциплины относятся:
1) отсутствие на работе без уважительной причины;
2) опоздания на работу без уважительной причины; При опоздании на работу без уважительной причины свыше 5 раз или суммарно свыше 60 минут за каждый факт нарушения штрафной балл умножается на 3;

Бұзушылық фактілері 3-тен көп болған жағдайда, айыппұл балы 5-ке көбейтіледі;
18) заңнамамен белгіленген мемлекеттік сатып алу веб-порталында дауыс беру, мемлекеттік сатып алу туралы хаттамаға қол қою мерзімдерін бұзу фактілері. Бұзушылық фактілері 3-тен көп болған жағдайда, айыппұл балы 5-ке көбейтіледі;
19) заңнама актілерінің талаптарын іске асыру шеңберінде салалық қорытындылар берудің мерзімдерін бұзу фактілері. Бұзушылық фактілері 3-тен көп болған жағдайда, айыппұл балы 5-ке көбейтіледі;
20) есептік кезеңде бақылаушы не жоғары тұрған органдармен тексеру іс-шараларының қорытындысы бойынша анықталған және Министрлікпен қабылданған бюджет және өзге де заңнамаларының бұзылу фактілері;
21) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінен және оның аумақтық бөлімшелерінен төлем шоттары және заңнамада белгіленген тәртіппен бұзылып ресімделген басқа да қаржы құжаттарын қайтару фактілері. Айыппұл балы осы құжаттарды ресімдеуге жауапты қызметкерлерге қойылады;
22) заңнама талаптарына сәйкес құпиялылық режимін бұзу фактілері (рұқсатсыз шетелге шығу, рұқсатты ресімдеуге құжаттарды уақтылы тапсырмау, Министрлікте шетел азаматтарын қабылдау бойынша ішкі тәртіпті сақтамау, жұмыс компьютерлерінде құпия файл құжаттармен жұмыс істеу және сақтау және тағы басқа). Аталған тармақ бойынша екі және одан көп бұзушылықтар болған жағдайда, айыппұл балы 5-ке көбейтіледі;
23) есептік кезеңде Министрлікке берілген және талап қоюшы пайдасына сотпен қанағаттандырылған, не Министрліктің пайдасына Министрлікпен берілген және сотпен қанағаттандырылмаған талаптардың болуы;
24) Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен нормативтік құқықтық актілерінің құқықтық мониторингін уақтылы немесе сапалы өткізілмеуі;
25) "Б" корпусы қызметшісі тікелей қызмет көрсеткен жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарында және регламенттерінде көзделген мерзімдерін бұзу фактілері;
26) Министрліктің ресми интернет-ресурсын толықтыру үшін ақпараттық материалдарды уақтылы ұсынбау, не сапасыз ұсыну фактілері;
27) тікелей басшысының тапсырмаларын уақтылы және (немесе) сапалы орындамау фактілері.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 28.11.2016 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Еңбек тәртібін бұзуға:
1) дәлелді себепсіз жұмыста болмау;
2) дәлелді себепсіз жұмысқа кешігу; жұмысқа 5 реттен көп кешігу болған жағдайда немесе жиынтық уақыты 60 минуттан асқан жағдайда, әрбір бұзушылық фактісі үшін айыппұл балы 3-ке көбейтіледі.

3) нарушения служащими корпуса "Б" служебной этики.
Источниками информации о фактах нарушения трудовой дисциплины служат документально подтвержденные сведения от службы управления персоналом, непосредственного руководителя служащего корпуса "Б", уполномоченного по этике.
Сноска. Пункт 22 с изменением, внесенным приказом Министра информации и коммуникаций РК от 28.11.2016 № 261 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
23. За каждое нарушение исполнительской и трудовой дисциплины служащему корпуса "Б" выставляются штрафные баллы в размере "– 2" балла за каждый факт нарушения.
24. Для проведения оценки исполнения должностных обязанностей служащий корпуса "Б" предоставляет для согласования заполненный оценочный лист непосредственному руководителю по форме, согласно приложению 2 к настоящей Методике.
25. Непосредственный руководитель с учетом представленных службой управления персоналом и уполномоченным по этике сведений о фактах нарушения служащим корпуса "Б" трудовой дисциплины, рассматривает оценочный лист на предмет достоверности представленных в нем сведений, вносит в него корректировки (в случае наличия) и согласовывает его.
Руководитель структурного подразделения индивидуально по каждому служащему корпуса "Б" может выставлять поощрительные ("+1" - "+5" баллов) и штрафные ("-2" балла). При этом учитывается полезность и позитивный эффект работы служащего корпуса "Б" в достижении целей и реализации задач Министерства, загруженность сотрудников в оцениваемый период и его деловые качества. При этом, эти баллы выставляются после вычета штрафных баллов. При наличии фактов нарушений по исполнительской или трудовой дисциплине пять и более раз, поощрительный балл по данному пункту не выставляется. По данному критерию общий поощрительный балл служащему корпуса "Б" не может превышать "+15" баллов.
Сноска. Пункт 25 в редакции приказа Министра информации и коммуникаций РК от 28.11.2016 № 261 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
26. После согласования непосредственным руководителем оценочный лист заверяется служащим корпуса "Б".
27. Отказ служащего корпуса "Б" не может служить препятствием для направления документов на заседание Комиссии по оценке. В этом случае работником службы управления персоналом и непосредственным руководителем служащего корпуса "Б" в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
Глава 5. Оценка выполнения индивидуального плана работы

3) "Б" корпусы қызметшісінің қызметтік әдепті бұзуы жатады.
Еңбек тәртібін бұзу фактілері туралы ақпараттың негізі ретінде Персоналды басқару департаментінің, қызметшінің тікелей басшысының, әдеп жөніндегі уәкілдің құжатпен дәлелденген мәліметі болады.
Ескерту. 22-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 28.11.2016 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Орындаушылық және еңбек тәртібін бұзғаны үшін "Б" корпусы қызметшісіне әрбір бұзу фактісіне "-2" балл көлемінде айыппұл балдары қойылады.
24. Лауазымдық міндеттердің орындалуына бағалауды жүргізу үшін қызметші тікелей басшыға осы Әдістемеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған бағалау парағын келісу үшін жібереді.
25. Құрылымдық бөлімшенің басшысы персоналды басқару қызметі және әдеп жөніндегі уәкіл ұсынған "Б" корпусы қызметшісінің еңбек тәртібін бұзу фактілері туралы мәліметтерді ескере отырып, ұсынылған мәліметтердің шынайылығы мәніне бағалау парағын қарайды, оған түзетулер енгізеді (болған жағдайда) және оны келіседі.
Құрылымдық бөлімшенің басшысы әрбір "Б" корпусы қызметшісіне жеке көтермелеу ("+1"-ден - "+5" балға дейін) және айыппұл ("-2" балл) балдарын қояды. Бұл ретте Министрліктің мақсаттарына жету мен міндеттерін іске асыруда "Б" корпусы қызметшісінің пайдалылығы мен жұмысының оң әсері, есептік кезеңде жұмыс жүктемесі және оның іскерлік қасиеттері ескеріледі. Бұл ретте осы балдар айыппұл балдары шегерілгеннен кейін қойылады. Орындау немесе еңбек тәртібін бес және одан да көп бұзу фактілері болған жағдайда, осы тармақ бойынша көтермелеу балы қойылмайды. Аталған критерий бойынша "Б" корпусы қызметшісінің жалпы көтермелеу балы "+15" балдан аса алмайды.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 28.11.2016 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Тікелей басшымен келіскеннен кейін, бағалау парағын "Б" корпусы қызметшісі растайды.
27. "Б" корпусы қызметшісінің бас тартуы құжаттарды Бағалау жөніндегі комиссияның отырысына жіберу үшін кедергі бола алмайды. Мұндай жағдайда Персоналды басқару департаментінің қызметкері және қызметшінің тікелей басшысы еркін нысанда танысудан бас тарту туралы акті жасайды. Бұл актіде растайтын құжаттарын қоса бере отырып, "Б" корпусы қызметшісінің, бағалау парағын растаудан бас тартудың нақты себептері көрсетіледі. Аталған құжаттарды Бағалау жөніндегі комиссия қарастырады.
5-тарау. Жеке жұмыс жоспарын орындауды бағалау

28. Для проведения годовой оценки служащий корпуса "Б" направляет для согласования заполненный оценочный лист непосредственному руководителю по форме согласно приложению 3 к настоящей Методике.
29. Непосредственный руководитель рассматривает оценочный лист на предмет достоверности представленных в нем сведений, вносит в него корректировки (в случае наличия) и согласовывает его.
30. После согласования непосредственным руководителем оценочный лист заверяется служащим корпуса "Б".
Отказ служащего корпуса "Б" не может служить препятствием для направления документов на заседание Комиссии по оценке. В этом случае работником службы управления персоналом и непосредственным руководителем служащего корпуса "Б" в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
Глава 6. Круговая оценка
31. Круговая оценка представляет собой оценки:
1) непосредственного руководителя;
2) подчиненных служащего корпуса "Б";
3) а в случае отсутствия подчиненных – лиц, занимающих должности в структурном подразделении, в котором работает служащий корпуса "Б" (в случае их наличия).
32. Перечень лиц (не более трех), указанных в подпунктах 2) и 3) пункта 31 настоящей Методики, определяется службой управления персоналом не позднее одного месяца до проведения оценки, исходя из должностных обязанностей и служебных взаимодействий служащего корпуса "Б".
33. Лица, указанные в пункте 31 настоящей Методики, заполняют оценочный лист круговой оценки по форме, согласно приложению 4 к настоящей Методике.
34. Заполненные оценочные листы направляются в службу управления персоналом в течение двух рабочих дней со дня их получения.
35. Служба управления персоналом осуществляет расчет среднего значения круговой оценки.
36. Круговая оценка осуществляется анонимно.
Глава 7. Итоговая оценка
37. Итоговая квартальная оценка служащего корпуса "Б" вычисляется непосредственным руководителем по следующей формуле:
где:
"
" - квартальная оценка;
а – поощрительные баллы;
в – штрафные баллы.
38. Итоговая квартальная оценка выставляется по следующей шкале:
менее 80 баллов – "неудовлетворительно";
от 80 до 105 (включительно) баллов – "удовлетворительно";
от 106 до 130 (включительно) баллов – "эффективно";
свыше 130 баллов – "превосходно".
39. Итоговая годовая оценка служащего корпуса "Б" вычисляется службой управления персоналом не позднее пяти рабочих дней до заседания Комиссии по оценке по следующей формуле:
где:
"
" – годовая оценка;
"
" - средняя оценка за отчетные кварталы (среднеарифметическое значение).
При этом полученное среднеарифметическое значение квартальных оценок с учетом шкалы, указанной в пункте 38 настоящей Методики, приводится к пятибалльной системе оценок, а именно:

28. Жылдық бағалауды өткізу үшін "Б" корпусы қызметшісі толтырылған бағалау парағын осы Әдістемеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тікелей басшысына келісу үшін жолдайды.
29. Тікелей басшы бағалау парағында берілген мәліметтердің шынайылығы мәніне қарастырып, оған түзетулер (болған жағдайда) енгізеді және оны келіседі.
30. Тікелей басшымен келіскеннен кейін, бағалау парағын "Б" корпусы қызметшісі растайды.
"Б" корпусы қызметшісінің бас тартуы құжаттарды Бағалау жөніндегі комиссияның отырысына жіберу үшін кедергі бола алмайды. Мұндай жағдайда Персоналды басқару департаментінің қызметкері және "Б" корпусы қызметшінің тікелей басшысы еркін нысанда танысудан бас тарту туралы акті жасайды. Бұл актіде растайтын құжаттарын қоса бере отырып, "Б" корпусы қызметшісінің, бағалау парағын растаудан бас тартудың нақты себептері көрсетіледі. Аталған құжаттарды Бағалау жөніндегі комиссия қарастырады.
6-тарау. Айналмалы бағалау
31. Айналмалы бағалау:
1) тікелей басшыны;
2) бағынысты "Б" корпусы қызметшісін;
3) бағыныстылар болмаған жағдайда – "Б" корпусы қызметшісі жұмыс істейтін құрылымдық бөлімшеде лауазымдарды атқаратын тұлғаларды (олар болған жағдайда) бағалау болып табылады.
32. Осы Әдістеменің 31-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген адамдардың тізбесін (үштен аспайтын) қызметшінің лауазымдық міндеттері және қызметтік өзара іс-қимылына қарай Персоналды басқару қызметі бағалау жүргізілгенге дейін бір айдан кешіктірмей айқындайды.
33. Осы Әдістеменің 31-тармағында көрсетілген тұлғалар осы Әдістемеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша айналмалы бағалау парағын толтырады.
34. Толтырылған бағалау парақтары оларды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде Персоналды басқару қызметіне жіберіледі.
35. Персоналды басқару қызметі айналмалы бағалаудың орта бағасын есептейді.
36. Айналмалы бағалау жасырын түрде жүргізіледі.
7-тарау. Қорытынды баға
37. "Б" корпусы қызметшісінің тікелей басшысы тоқсандық қорытынды бағасын мынадай формула бойынша есептейді:
,
мұндағы "
"– тоқсандық баға;
a – көтермелеу балдары;
в – айыппұл балдары.
38. Тоқсандық қорытынды баға мынадай шәкіл бойынша қойылады:
80 балдан төмен - "қанағаттанарлықсыз",
80-нен 105 балға дейін (қоса алғанда) – "қанағаттанарлық",
106-дан 130 балға дейін (қоса алғанда) – "тиімді",
130 балдан жоғары – "өте жақсы".
39. Персоналды басқару қызметі "Б" корпусы қызметшісінің жылдық қорытынды бағасын мына формула бойынша Бағалау жөніндегі комиссия отырысына дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей есептейді:
,
мұндағы "
"– жылдық баға;
"
" – есептік тоқсандардың орта бағасы (орта арифметикалық мән).
Бұл ретте тоқсандық бағалардың алынған орта арифметикалық мәні осы Әдістеменің 45-тармағында көрсетілген шәкілді ескере отырып, бес балдық бағалар жүйесіне келтіріледі, атап айтқанда:

значению "неудовлетворительно" (менее 80 баллов) присваиваются 2 балла;
значению "удовлетворительно" (от 80 до 105 (включительно) баллов) – 3 балла;
значению "эффективно" (от 106 до 130 (включительно) баллов) – 4 балла;
значению "превосходно" (свыше 130 баллов) – 5 баллов;
"
" – оценка выполнения индивидуального плана работы (среднеарифметическое значение);
"
" – круговая оценка (среднеарифметическое значение).
40. Итоговая годовая оценка выставляется по следующей шкале:
менее 3 баллов – "неудовлетворительно";
от 3 до 4 баллов – "удовлетворительно";
от 4 до 5 баллов – "эффективно";
5 баллов – "превосходно".
Глава 8. Рассмотрение результатов оценки Комиссией по оценке
41. Служба управления персоналом обеспечивает проведение заседания Комиссии по оценке по рассмотрению результатов оценки в соответствии с графиком, согласованным с председателем Комиссии.
Служба управления персоналом предоставляет на заседание Комиссии следующие документы:
1) заполненные оценочные листы;
2) заполненный лист круговой оценки (для годовой оценки);
3) должностную инструкцию служащего корпуса "Б";
4) проект протокола заседания Комиссии по оценке по форме согласно приложению 5 к настоящей Методике.
42. Комиссия определяет размеры поощрительных и штрафных балов руководителей с учетом результатов оценки их сотрудников.
В случае выявления Комиссией по оценке фактов необоснованно выставленных поощрительных баллов служащему, данный балл снимается со служащего.
В случае выявления Комиссией по оценке факта необоснованного занижения штрафных баллов служащему, служащему выставляется фактический штрафной балл, а непосредственному руководителю выставляется дополнительно штрафной балл в размере, равном разнице между фактическим штрафным баллом и заниженным штрафным баллом, выставленным служащему.
В случае выявления Комиссией по оценке факта необоснованного выставления непосредственным руководителем штрафных баллов служащему, штрафной балл снимается со служащего, а непосредственному руководителю выставляется в том же размере.
Сноска. Пункт 42 с изменением, внесенным приказом Министра информации и коммуникаций РК от 28.11.2016 № 261 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
43. Комиссия рассматривает результаты оценки и принимает одно из следующих решений:
1) утвердить результаты оценки;
2) пересмотреть результаты оценки.
В случае принятия решения о пересмотре результатов оценки Комиссия корректирует оценку с соответствующим пояснением в протоколе в следующих случаях:
1) если эффективность деятельности служащего корпуса "Б" превышает результат оценки. При этом представляется документальное подтверждение результатов работы служащего корпуса "Б";

"қанағаттанарлықсыз" мәнге (80 балдан төмен) – 2 балл беріледі,
"қанағаттанарлық" мәнге (80-нен 105 балға (қоса алғанда) дейін) – 3 балл,
"тиімді" мәнге (106-дан 130 балға (қоса алғанда) дейін) – 4 балл,
"өте жақсы" мәнге (130 балдан жоғары) – 5 балл;
"
ЖЖ" – жеке жұмыс жоспарын орындау бағасы (орта арифметикалық мән);
"
" – айналмалы бағалау (орта арифметикалық мән).
40. Жылдың қорытынды бағасы мынадай шәкіл бойынша қойылады:
3 балдан төмен – "қанағаттанарлықсыз",
3-тен 4 балға дейін – "қанағаттанарлық,
4-тен 5 балға дейін – "тиімді",
5 балл – "өте жақсы".
8-тарау. Бағалау жөніндегі комиссияның бағалау
нәтижелерін қарауы
41. Персоналды басқару қызметі Комиссия төрағасымен келісілген кестеге сәйкес бағалау нәтижелерін қарау бойынша Бағалау жөніндегі комиссияның отырысын өткізуді қамтамасыз етеді.
Персоналды басқару департаменті Комиссияның отырысына мынадай құжаттарды:
1) толтырылған бағалау парақтарын;
2) толтырылған айналмалы бағалау парағын (жылдық бағалау үшін);
3) "Б" корпусы қызметшісінің лауазымдық нұсқаулығын;
4) осы Әдістемеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Бағалау жөніндегі комиссия отырысы хаттамасының жобасын тапсырады.
42. Комиссия басшылардың, қызметкерлеріне жүргізілген бағалаудың нәтижелерін ескере отырып, көтермелеу және айыппұл балдарын есепке ала отырып айқындайды.
Бағалау жөніндегі комиссия қызметшіге көтермелеу балын негізсіз қою фактілерін анықтаған жағдайда, аталған балл қызметшіден алынады.
Бағалау жөніндегі комиссия қызметшіге айыппұл балын негізсіз төмендету фактісін анықтаған жағдайда, қызметшіге нақты айыппұл балы қойылады, ал тікелей басшысына қызметшіге қойылған нақты айыппұл балы мен төмендетілген айыппұл балы арасындағы айырмашылыққа тең көлемде қосымша айыппұл балы қойылады.
Бағалау жөніндегі комиссия тікелей басшысы қызметшіге айыппұл балын негізсіз қою фактісін анықтаған жағдайда, айыппұл балы қызметшіден алынады, ал тікелей басшыға сол көлемде қойылады.
Ескерту. 42-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 28.11.2016 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
43. Комиссия бағалау нәтижелерін қарастырады және басым дауыспен мына шешімдердің бірін қабылдайды:
1) бағалау нәтижелерін бекіту;
2) бағалау нәтижелерін қайта қарау.
Бағалау нәтижелерін қайта қарау туралы шешім қабылдаған жағдайда, Комиссия хаттамада тиісті түсіндірмемен келесі жағдайларда бағаны (осы Әдістемемен рұқсат етілген шегінде) түзетеді:
1) егер "Б" корпусы қызметшісінің қызмет тиімділігі бағалау нәтижесінен көп болса. Бұл ретте "Б" корпусы қызметшісінің жұмыс нәтижесіне құжаттамалық растау беріледі;

2) при допущении ошибки службой управления персоналом при расчете результата оценки служащего корпуса "Б".
44. Служба управления персоналом ознакомляет служащего корпуса "Б" с результатами оценки в течение двух рабочих дней со дня ее завершения.
Ознакомление служащего корпуса "Б" с результатами оценки осуществляется в письменной форме.
Отказ служащего корпуса "Б" от ознакомления не может служить препятствием для внесения результатов оценки в его послужной список. В этом случае работником службы управления персоналом в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
45. Документы, указанные в пункте 41 настоящей Методики, а также подписанный протокол заседания Комиссии по оценке хранятся в службе управления персоналом.
Глава 9. Обжалование результатов оценки
46. Обжалование решения Комиссии служащим корпуса "Б" в уполномоченный орган по делам государственной службы или его территориальном департаменте осуществляется в течение десяти рабочих дней со дня вынесения решения.
47. Информация о принятом решении представляется Министерством информации и коммуникаций Республики Казахстан в течение двух недель в уполномоченный орган по делам государственной службы или его территориальный департамент.
48. Служащий корпуса "Б" вправе обжаловать результаты оценки в суде.
Глава 10. Принятие решений по результатам оценки
49. Результаты оценки деятельности государственных служащих являются основанием для принятия решений по выплате премий, бонусов, поощрению, обучению, ротации, понижению в государственной должности либо увольнению.
50. Бонусы (годовая премия по итогам работы) выплачиваются служащим с результатами оценки "превосходно" и "эффективно". При этом для определения размера премии применяется начисленное число балла с единицей измерения – проценты. Бонус (годовая премия по итогам работы) сотруднику выплачивается в размере базовой суммы премии, умноженной на данный процент.
51. Обучение (повышение квалификации) служащего проводится по направлению, по которому деятельность служащего по итогам годовой оценки признана неудовлетворительной.
Служащий направляется на курсы повышения квалификации в течение трех месяцев после утверждения Комиссией результатов годовой оценки его деятельности.
52. Служащий, получивший оценку "неудовлетворительно", не закрепляется наставником за лицами, впервые принятыми на административные государственные должности.
53. Результаты оценки служащего по итогам двух лет подряд со значением "неудовлетворительно" являются основанием для принятия решения о понижении его в должности. При отсутствии любой вакантной нижестоящей должности служащий увольняется в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан".

2) критерийлерге бекітілген құрылымдық бөлімшелер, не Персоналды басқару қызметі "Б" корпусы қызметшісінің бағалау нәтижесін есептеуде қате жіберсе;
44. Персоналды басқару департаменті бағалау нәтижелерімен ол аяқталған соң екі жұмыс күні ішінде "Б" корпусы қызметшісіне таныстырады.
"Б" корпусы қызметшісін бағалау нәтижелерімен таныстыру жазбаша нысанда жүргізіледі.
"Б" корпусы қызметшісінің танысудан бас тартуы бағалау нәтижелерін оның атқарған қызметтік тізіміне енгізуге кедергі бола алмайды. Бұл жағдайда Персоналды басқару департаментінің қызметкері танысудан бас тарту туралы еркін нұсқада акт жасайды.
45. Осы Әдістеменің 49-тармағында көрсетілген құжаттар, сондай-ақ Бағалау жөніндегі комиссия отырысының қол қойылған хаттамасы Персоналды басқару департаментінде сақталады.
9-тарау. Бағалау нәтижелеріне шағымдану
46. "Б" корпусы қызметшінің Комиссия шешіміне мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органға немесе оның аумақтық департаментіне шағымдануы шешім шыққан күннен бастап он жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
47. Қабылданған шешім туралы ақпаратты Министрлік екі апта ішінде мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органға немесе оның аумақтық департаментіне береді.
48. "Б" корпусы қызметшісінің бағалау нәтижелеріне сотта шағымдануға құқылы.
10-тарау. Бағалау нәтижелері бойынша шешім қабылдау
49. Мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалаудың нәтижелері сыйақылар, бонустар төлеу, көтермелеу, оқыту, ротациялау, мемлекеттік лауазымын төмендету не қызметтен шығару бойынша шешімдер қабылдау үшін негіз болып табылады.
50. Бонустар (жұмыс қорытындысы бойынша жылдық сыйақы) "өте жақсы" және "тиімді" бағалау нәтижелері бар қызметшілерге төленеді. Бұл ретте сыйақы көлемін анықтау үшін өлшеу бірлігімен есептелген балл саны – пайыз қолданылады. Қызметкерге бонус (жұмыс қорытындысы бойынша жылдық сыйақы) осы пайызға көбейтілген сыйақының базалық сомасы көлемінде сыйақы есептеледі.
51. Қызметшіні оқыту (біліктілігін арттыру) жылдық бағалаудың қорытындылары бойынша қызметшінің қанағаттанарлықсыз деп танылған қызмет бағыты бойынша жүргізіледі.
Қызметші Комиссия оның қызметінің жылдық бағалаудың нәтижелерін бекіткеннен кейін үш ай ішінде біліктілікті жоғарылату курстарына жіберіледі.
52. "Қанағаттанарлықсыз" деген баға алған қызметші мемлекеттік әкімшілік лауазымға алғаш рет қабылданған тұлғаларға тәлімгер ретінде бекітілмейді.
53. Қызметшінің қатарынан екі жыл қорытындысы бойынша "қанағаттанарлықсыз" мәндегі бағалау нәтижесі оның лауазымын төмендетуге негіз болып табылады. Кез-келген төмен тұрған бос лауазым болмаған жағдайда, қызметші Заңына сәйкес жұмыстан шығарылады.

54. Результаты оценки деятельности служащих вносятся в их послужные списки.
Приложение 1
к Методике оценки
деятельности административных
государственных служащих
корпуса "Б" Министерства информации и
коммуникаций Республики Казахстан
Форма
Индивидуальный план работы административного
государственного служащего корпуса "Б"
_______________________________________________________ год
(период, на который составляется индивидуальный план)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) служащего: ________________________________
Должность служащего: ________________________________________________
Наименование структурного подразделения служащего:
_______________________________________________________
Наименование мероприятий *
Результат мероприятия
Служащий
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)__________
дата _______________________
подпись ____________________
Непосредственный руководитель
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)_______________
дата ____________________________
подпись ________________________
Приложение 2
к Методике оценки
деятельности административных
государственных служащих
корпуса "Б" Министерства информации и
коммуникаций Республики Казахстан
Форма
Оценочный лист
___________________квартал ____ года
(оцениваемый период)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) оцениваемого служащего корпуса "Б":
_________________________
Должность оцениваемого служащего: __________________________________
Наименование структурного подразделения оцениваемого служащего:
___________________________________________________________________
Оценка исполнения должностных обязанностей:
Самооценка государственного служащего
Оценка непосредственного руководителя
Примечание
Сведения о поощряемых показателях и видах деятельности
Сведения о фактах нарушения исполнительской дисциплины
Сведения о фактах нарушения трудовой дисциплины
Сведения о поощряемых показателях и видах деятельности
Сведения о фактах нарушения исполнительской дисциплины
Сведения о фактах нарушения трудовой дисциплины
Результат самооценки:
Результат оценки:
Служащий
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)__________
дата _______________________
подпись ____________________
Непосредственный руководитель
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)_______________
дата ____________________________
подпись ________________________
Приложение 3
к Методике оценки
деятельности административных
государственных служащих
корпуса "Б" Министерства информации и
коммуникаций Республики Казахстан
Форма
Оценочный лист
__________________________________________________год
(оцениваемый год)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) оцениваемого служащего: ____________________
Должность оцениваемого служащего: ___________________________________
Наименование структурного подразделения оцениваемого служащего:
_____________________________________________________________________
Оценка выполнения индивидуального плана:
Наименование
Значение от 2 до 5 баллов
Результаты самооценки служащего
Результаты оценки руководителя
Примечание
Служащий
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)__________
дата _______________________
подпись ____________________
Непосредственный руководитель
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)_______________
дата ____________________________
подпись ________________________
Приложение 4
к Методике оценки
деятельности административных
государственных служащих
корпуса "Б" Министерства информации и
коммуникаций Республики Казахстан
Форма
Лист круговой оценки
__________________________________________________год
(оцениваемый год)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) оцениваемого служащего: ____________________
Должность оцениваемого служащего: ___________________________________
Наименование структурного подразделения оцениваемого служащего:___________________
Наименование компетенции
Значение
Оценка (баллы)
Непосредственный руководитель
1.
Инициативность
от 2 до 5
2.
Способность к сотрудничеству
от 2 до 5
3.
Соблюдение служебной этики
от 2 до 5
ИТОГО:
Подчиненный
1.
Умение планировать работу
от 2 до 5
2.
Умение мотивировать к работе
от 2 до 5
3.
Соблюдение служебной этики
от 2 до 5
ИТОГО:
Коллега
1.
Умение работать в команде
от 2 до 5
2.
Соблюдение служебной этики
от 2 до 5
ИТОГО:
Приложение 5
к Методике оценки
деятельности административных
государственных служащих
корпуса "Б" Министерства информации и
коммуникаций Республики Казахстан
Форма
Протокол заседания Комиссии по оценке
______________________________________________________
(наименование государственного органа)
______________________________________________________
(вид оценки: квартальная/ годовая и оцениваемый период
(квартал и (или) год)
Результаты оценки
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) служащих
Сведения о результатах оценки
Корректировка Комиссией результатов оценки (в случае наличия)
Рекомендации Комиссии по оценке
Заключение Комиссии:
____________________________________________________________________
Проверено:
Председатель Комиссии: _____________________ Дата: ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)., подпись)
Член Комиссии: _____________________________ Дата: ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)., подпись)
Секретарь Комиссии: _______________________ Дата: _____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)., подпись)

54. Қызметшілердің қызметін бағалау нәтижелері олардың қызметтік тізімдеріне енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігінің "Б" корпусы
мемлекеттік әкімшілік
қызметшілерінің қызметін
бағалау әдістемесіне
1-қосымша
Нысан
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшінің жеке
жұмыс жоспары
__________________________________________жыл
(жеке жоспар құрастырылатын кезең)
Қызметшінің Т.А.Ә. (болған жағдайда):___________________________
Қызметшінің лауазымы: __________________________________________
Қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:
________________________________________________________________
№ р/с
Нысаналы индикаторлар/тікелей нәтиже көрсеткіштері/іс-шаралар атауы*
Нысаналы индикатордың және тікелей нәтиженің жоспарланған көрсеткіші/іс-шара нәтижесі
Жету/орындау мерзімі
Қызметші
Т.А.Ә. (болған жағдайда)___________________
күні _______________________
қолы _______________________
Тікелей басшы
Т.А.Ә. (болған
жағдайда)____________________
күні_________________________
қолы ________________________
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігінің "Б" корпусы
мемлекеттік әкімшілік
қызметшілерінің қызметін
бағалау әдістемесіне
2-қосымша
Нысан
Бағалау парағы
_____жылғы _____________________тоқсан
(бағаланатын кезең)
Бағаланатын қызметшінің Т.А.Ә. (болған жағдайда): __________________
Бағаланатын қызметшінің лауазымы: __________________________________
Бағаланатын қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:
____________________________________________________________________
Лауазымдық міндеттерді орындау бағасы:
№ р/с
Критерийі
Мемлекеттік қызметшінің өзін-өзі бағалауы
Тікелей басшының бағалауы
Ескертпе
Көтермеленетін көрсеткіштер мен қызмет түрлері туралы мәліметтер
Орындау тәртібін бұзу фактілері туралы мәліметтер
Еңбек тәртібін бұзу фактілері туралы мәліметтер
Көтермеленетін көрсеткіштер мен қызмет түрлері туралы мәліметтер
Орындау тәртібін бұзу фактілері туралы мәліметтер
Еңбек тәртібін бұзу фактілері туралы мәліметтер
Өзін-өзі бағалау нәтижесі:
Бағалау нәтижесі:
Қызметші
Т.А.Ә. (болған жағдайда)___________________
күні _______________________
қолы _______________________
Тікелей басшы
Т.А.Ә. (болған
жағдайда)____________________
күні_________________________
қолы ________________________
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігінің "Б" корпусы
мемлекеттік әкімшілік
қызметшілерінің қызметін
бағалау әдістемесіне
3-қосымша
Нысан
Бағалау парағы
__________________________________________________жыл
(бағаланатын жыл)
Бағаланатын қызметшінің Т.А.Ә. (болған жағдайда):____________________
Бағаланатын қызметшінің лауазымы: ___________________________________
Бағаланатын қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:
_____________________________________________________________________
Жеке жоспарды орындау бағасы:
№ р/с
Нысаналы индикаторлар/тікелей нәтиже көрсеткіштері/іс-шаралар атауы*
Мәні 0-ден 5 балға дейін
Қызметшінің өзін-өзі бағалау нәтижелері
Басшының бағалау нәтижелері
Ескертпе
Қызметші
Т.А.Ә. (болған жағдайда)___________________
күні _______________________
қолы _______________________
Тікелей басшы
Т.А.Ә. (болған
жағдайда)____________________
күні_________________________
қолы ________________________
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігінің "Б" корпусы
мемлекеттік әкімшілік
қызметшілерінің қызметін
бағалау әдістемесіне
4-қосымша
Нысан
Айналмалы бағалау нәтижелері
__________________________________________________жыл
(бағаланатын жыл)
Бағаланатын қызметшінің Т.А.Ә. (болған жағдайда):____________________
Бағаланатын қызметшінің лауазымы: ___________________________________
Бағаланатын қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:
р/с
Құзыретінің атауы
Мәні
Баға (балл)
Тікелей басшы
1.
Бастамашылығы
2-ден 5-ке дейін
2.
Ынтымақтастыққа икемділігі
2-ден 5-ке дейін
3.
Қызметтік этиканы сақтау
2-ден 5-ке дейін
БАРЛЫҒЫ:
Бағынышты адам
1.
Жұмысты жоспарлай білу
2-ден 5-ке дейін
2.
Жұмысқа негіздей білу
2-ден 5-ке дейін
3.
Қызметтік этиканы сақтау
2-ден 5-ке дейін
БАРЛЫҒЫ:
Әріптесі
1.
Командада жұмыс істей білу
2-ден 5-ке дейін
2.
Қызметтік этиканы сақтау
2-ден 5-ке дейін
БАРЛЫҒЫ:
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігінің "Б" корпусы
мемлекеттік әкімшілік
қызметшілерінің қызметін
бағалау әдістемесіне
5-қосымша
Нысан
Бағалау жөніндегі комиссия отырысының хаттамасы
______________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________
(бағалау түрі: тоқсандық /жылдық және бағаланатын кезең (тоқсан және
(немесе) жыл)
Бағалау нәтижелері
р/с
Қызметшілердің Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Бағалау нәтижелері туралы мәлімет
Комиссияның бағалау нәтижелерін түзетуі (болған жағдайда)
Бағалау жөніндегі комиссияның ұсынымдары
Комиссия қорытындысы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексерген:
Комиссия төрағасы: _______________________ Күні: ____________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы)
Комиссия мүшесі: _______________________ Күні: ______________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы)
Комиссия хатшысы: _______________________ Күні: _____________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы)