О внесении изменений и дополнений в приказ председателя Комитета по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 15 декабря 2015 года № 399-нқ "Об утверждении Государственного норматива по определению стоимости проектных работ для строительства в Республике Казахстан"
Приказ Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 7 октября 2016 года № 137-нқ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 ноября 2016 года № 14412. Утратил силу приказом Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 232-нқ
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства национальной экономики РК от 28.11.2016 № 232-нқ (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 12) пункта 17 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, а также подпунктом 6) пункта 16 Положения о Комитете по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 июня 2016 года № 234, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ председателя Комитета по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 15 декабря 2015 года № 399-нқ «Об утверждении Государственного норматива по определению стоимости проектных работ для строительства в Республике Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12887, опубликованный 29 января 2016 года в информационно-правовой системе «Әділет») следующие изменения и дополнения:
подпункт 2) пункта 8 изложить в следующей редакции:
«2) разработку архитектурно-строительного, технологического, сметного и других разделов проектной документации, а также соответствующих основных комплектов рабочей документации для строительства предприятий, зданий и сооружений, в соответствии с требованиями действующих нормативных документов;»;

"Қазақстан Республикасында құрылысқа арналған жобалау жұмыстарының құнын айқындау жөніндегі Мемлекеттік нормативті бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті төрағасының 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 399-нқ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 2016 жылғы 7 қазандағы № 137-нқ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 11 қарашада № 14412 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті Төрағасының 2016 жылғы 28 қарашадағы № 232-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті Төрағасының 28.11.2016 № 232-НҚ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 17-тармағының 12) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 2 маусымдағы № 234 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Құрылыс және тұрғын үй-комуналдық шаруашылық істері комитеті туралы ереженің 16-тармағының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасында құрылысқа арналған жобалау жұмыстарының құнын айқындау жөніндегі Мемлекеттік нормативті бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті төрағасының 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 399-нқ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12887 болып тіркелген, 2016 жылы 29 қаңтарда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
8-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
2) жобалау құжаттамасының сәулет-құрылыс, технологиялық, сметалық және басқа да бөлімдерін, сондай-ақ қолданыстағы нормативтік құжаттардың талаптарына сәйкес кәсіпорындарды, ғимараттарды және құрылыстарды салуға арналған жұмыс құжаттамасының тиісті негізгі жиынтықтарын әзірлеуді;»;

дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
«20-1. Стоимость разработки проектной документации на капитальный ремонт объектов определяется по ценам Сборника исходя из значения основного показателя проектируемого объекта, которое должно быть достигнуто в результате его капитального ремонта, с учетом понижающего коэффициента 0,5 к тем разделам и частям проекта, которые относятся к капитальному ремонту.»;
дополнить пунктом 26-1 следующего содержания:
«26-1. Стоимость разработки проектной документации с применением Building Information Modeling (далее – BIM) – технологий определяется по нормам Сборника с применением коэффициента 1,2 по тем разделам проекта, разработанных посредством построения BIM – моделей.»;
дополнить пунктом 28-1 следующего содержания:
«28-1. Стоимость проектных работ по пересмотру ранее разработанной проектно-сметной документации, по которой в течение трех и более лет после окончания ее разработки не начато строительство и требуется проведение новой экспертизы и переутверждение в соответствии с подпунктом 11-16) статьи 20 Закона Республике Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан», определяется с понижающим коэффициентом 0,35.»;
пункт 37 изложить в следующей редакции:
«37. При принятии решения администратором бюджетной программы (далее АБП) и/или заказчиком о необходимости привлечения иностранной проектной организации для разработки проекта не имеющего аналогов реализации в Республике Казахстан, проектируемого с учетом международного опыта, стоимость проектных работ рассчитывается в следующем порядке:
1) затраты на разработку технологического раздела проекта определяются по калькуляции утвержденной АБП и/или заказчиком, рассчитанной из учета величины среднемесячной заработной платы проектировщиков страны происхождения проектной организации по официально опубликованным статистическим данным и трудоемкости проектных работ иностранных проектировщиков, оцениваемых путем формирования ведомости трудозатрат по технологическим процессам проектирования с учетом численного, квалификационного состава специалистов;
2) затраты на прочие разделы определяются в соответствии с пунктом 15 настоящего Государственного норматива с уменьшением стоимости на работы по разработке технологического раздела проекта с помощью таблиц относительной трудоемкости разработки проектно-сметной документации в процентах от общей стоимости.».
2. Управлению сметных норм в строительстве Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:

мынадай мазмұндағы 20-1-тармақтармен толықтырылсын:
«20-1. Объектілерді күрделі жөндеуге арналған жобалау құжаттамасын әзірлеу құны күрделі жөндеуге жататын жобаның бөлімдері мен бөліктеріне 0,5 төмендетуші коэффициентін ескере отырып, оны күрделі жөндеу нәтижесінде қолжеткізілуі тиіс жобаланатын объектінің негізгі көрсеткішінің мәнін ескеріп, Жинақтың бағалары бойынша айқындалады.»;
мынадай мазмұндағы 26-1-тармақтармен толықтырылсын:
«26-1.Building Information Modeling (бұдан әрі – BIM) технологияларды қолдана отырып жобалау құжаттамасын әзірлеудің құны BIM-модельдерді құру арқылы әзірленген жобаның бөлімдері бойынша 1,2 коэффициентін қолданып, Жинақтың нормалары бойынша айқындалады.»;
мынадай мазмұндағы 28-1-тармақтармен толықтырылсын:
«28-1. Жобалау-сметалық құжаттама бойынша үш жыл ішінде және оны әзірлеуді аяқтаудан кейін үш жылдан астам уақытта құрылыс басталмаса және «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 11-16) тармақшаларына сәйкес жаңа сараптама жүргізу мен қайта бекіту талап етілсе, бұрын әзірленген жобалау-сметалық құжаттаманы қайта қарау бойынша жобалау жұмыстарының құны 0,35 төмендету коэффициентімен айқындалады.»;
«37. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі (бұдан әрі – ББӘ) және/немесе Тапсырыс беруші халықаралық тәжірибені ескере отырып, жобаланатын Қазақстан Республикасындағы аналогтары жоқ жобаны іске асыруды әзірлеу үшін шетелдік жобалау ұйымын тарту қажеттілігі туралы шешім қабылдаған кезде жобалау жұмыстарының құны мынадай тәртіппен есептеледі:
1) жобаның технологиялық бөлімін әзірлеуге арналған шығындар мамандардың сандық, біліктілік құрамын ескере отырып, жобалаудың технологиялық үрдістері бойынша еңбек шығындарының ведомосін қалыптастыру жолымен бағаланатын шетелдік жобалаушылардың ресми жарияланған статистикалық деректері мен еңбек сыйымдылығы бойынша жобалау ұйымының шыққан елі жобалаушыларының орташа айлық жалақысының шамасын ескере отырып, есептелген ББӘ және/немесе тапсырыс беруші бекіткен калькуляция бойынша айқындалады;
2) өзге де бөлімдерге арналған шығындар бағадан проценттердегі жобалау-сметалық құжаттамасының құны ұсынылатын бөлумен кестелердің көмегімен жобаның технологиялық бөлімін әзірлеу бойынша жұмыстарға арналған құнды азайтумен осы Мемлекеттік нормативтің 15-тармағына сәйкес айқындалады.».
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетінің Құрылыстағы сметалық нормалар басқармасы заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет», а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
по делам строительства и
жилищно-коммунального
хозяйства Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан                       М. Жайымбетов

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының салаға жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Құрылыс және тұрғын
үй-комуналдық шаруашылық
істері комитетінің төрағасы                М. Жайымбетов