Об утверждении Правил по обеспечению пропускного и внутриобъектового режимов в административных зданиях антикоррупционной службы
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 3 ноября 2016 года № 42. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 декабря 2016 года № 14488.
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2011 года № 1151 "Некоторые вопросы объектов, подлежащих государственной охране", руководствуясь подпунктом 10) пункта 22 Положения об Агентстве Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 октября 2016 года № 349, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила по обеспечению пропускного и внутриобъектового режимов в административных зданиях антикоррупционной службы.
2. Национальному бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Национальное бюро) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и Национального бюро;
5) доведение настоящего приказа до сведения структурных подразделений и территориальных органов Национального бюро.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя Национального бюро Татубаева Т.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
К. Кожамжаров
Утверждены
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
от 3 ноября 2016 года № 42
Правила
по обеспечению пропускного и внутриобъектового режимов
в административных зданиях антикоррупционной службы

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің әкімшілік ғимараттарында өткізу және объектішілік режимдерін қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 2016 жылғы 3 қарашадағы № 42 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 7 желтоқсанда № 14488 болып тіркелді.
"Мемлекеттік күзетілуі тиіс объектілердің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 қазандағы № 1151 қаулысын іске асыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 5 қазандағы № 349 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі туралы ереженің 22-тармағы 10) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің әкімшілік ғимараттарында өткізу және объектішілік режимдерін қамтамасыз ету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросы (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (бұдан әрі – Ұлттық бюро) заңнамамен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің және Ұлттық бюроның интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрықтың Ұлттық бюроның құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізілуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ұлттық бюроның басшысы Т.М. Татубаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің төрағасы
Қ. Қожамжаров
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі төрағасының
2016 жылғы 3 қарашада
№ 42 бұйрығымен бекітілген
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің әкімшілік ғимараттарында өткізу және объектішілік режимдерін қамтамасыз ету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила по обеспечению пропускного и внутриобъектового режимов в административных зданиях антикоррупционной службы (далее – Правила) разработаны в соответствии с требованиями Правил определения объектов, подлежащих государственной охране, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2011 года № 1151, и определяют порядок обеспечения пропускного и внутриобъектового режимов в административных зданиях Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (далее – Агентство) и его территориальных органов.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 08.02.2020 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Основные понятия, используемые в Правилах:
1) контрольно-пропускной пункт (далее – КПП) – специальное помещение, а также участок местности, оборудованный шлагбаумом, предназначенный для обеспечения пропуска транспортных средств разрешенного вида;
2) пост – место, расположенное при входе в административное здание, на котором сотрудники суточного наряда выполняют возложенные на них обязанности;
3) безопасность – состояние объекта защиты, при котором отсутствует недопустимый риск, связанный с причинением ему вреда от реализации какой-либо угрозы, либо действия ее последствий;
4) дежурная часть – структурное подразделение Штаба (Департамента) антикоррупционной службы (далее – Штаб);
5) суточный наряд дежурной части – сотрудники дежурной части, заступающие на суточное дежурство;
6) посетитель – гражданин Республики Казахстан, иностранный гражданин, лицо без гражданства, не являющийся сотрудником, административным государственным служащим Агентства и работником Агентства по трудовому договору (далее – сотрудники, служащие и работники), посещающий административное здание антикоррупционной службы;
7) пропускной режим – установленный в пределах прилегающей территории административного здания и административного здания порядок, исключающий возможность бесконтрольного входа (выхода) лиц, въезда (выезда) транспортных средств, вноса (выноса), ввоза (вывоза) имущества на охраняемый объект и с охраняемого объекта;
8) внутриобъектовый режим – установленный в пределах административного здания порядок, обеспечиваемый совокупностью организационных и технических мероприятий, направленных на обеспечение режима секретности и охраны государственных секретов, соблюдение пожарной и технической безопасности в административных зданиях;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің әкімшілік ғимараттарында өткізу және объектішілік режимдерін қамтамасыз ету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 қазандағы № 1151 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік күзетілуі тиіс объектілерді айқындау қағидасының талаптарына сәйкес әзірленген және Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) (бұдан әрі – Агенттік) әкімшілік ғимараттарында және оның аумақтық органдарында өткізу және объектішілік режимді қамтамасыз ету тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 08.02.2020 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) бақылау-өткізу пункті (бұдан әрі – БӨП), арнайы үй-жай, сондай-ақ адамдарды және көлік құралдарының рұқсат етілген түрін өткізуді қамтамасыз етуге арналған шлагбауммен жабдықталған жер учаскесі;
2) бекет – әкімшілік ғимаратқа кіретін жерде орналасқан, тәуліктік наряд қызметкерлері өздеріне жүктелген міндеттемелерін орындайтын орын;
3) қауіпсіздік – объектінің қорғалу жай-күйі, бұл кезде қандай да бір қатердің болуынан не оның салдарының әсерінен оған зиян келтіруге байланысты жол берілмейтін қатер болмайды;
4) кезекші бөлім – сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет Штабының (Департамент) (бұдан әрі - Штаб) құрылымдық бөлімшесі;
5) кезекші бөлімнің тәуліктік наряды – кезекші бөлімнің тәуліктік кезекшілікке түсетін қызметкерлері;
6) келуші – Агенттіктің қызметкері, мемлекеттік әкімшілік қызметшісі және Агенттіктің еңбек шарты жөніндегі жұмыскері (бұдан әрі – қызметкерлер, қызметшілер және жұмыскерлер) болып табылмайтын, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің әкімшілік ғимаратына келуші Қазақстан Республикасының азаматы, шет ел азаматы, азаматтығы жоқ адам;
7) өткізу режимі – әкімшілік ғимарат және әкімшілік ғимаратқа іргелес аумақ шегінде белгіленген, күзетілетін объектіге және күзетілетін объектіден адамдардың бақылаусыз кіру (шығу), көлік құралдарының бақылаусыз кіру (шығу), мүліктің бақылаусыз енгізілу (шығарылу), әкеліну (әкетілу) мүмкіндігін болдырмайтын тәртіп;
8) объектішілік режим – әкімшілік ғимарат шегінде белгіленген, құпиялылық режимін және мемлекеттік құпияларды қорғауды қамтамасыз етуге, әкімшілік ғимараттардағы өрт және техникалық қауіпсіздікті сақтауға бағытталған ұйымдастырушылық және техникалық іс-шаралар жиынтығымен қамтамасыз етілетін тәртіп;

9) административные здания антикоррупционной службы (далее – административные (ое) здания (е) – государственные объекты, подлежащие обязательной охране и защите;
10) публично-доступная часть административного здания (комплекса зданий) антикоррупционной службы – сервисные центры "Antikor-орталығы", помещения для ожидания КПП и административных зданий (далее – публично-доступная часть);
11) системы и средства досмотра – это совокупность технических средств, предназначенных для раннего обнаружения несанкционированного вноса (выноса) или ввоза (вывоза) предметов и веществ, указанных в перечне предметов и веществ, запрещенных вносу на прилегающую территорию административного здания и в административные здания антикоррупционной службы (далее – Перечень запрещенных предметов), согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
12) постоянная электронная карточка – электронная карточка доступа с указанием фамилии, имени и отчества (при его наличии) и фотографии владельца, выдаваемая Департаментом кадровой работы Агентства (группами по организации кадровой работы территориальных органов) (далее – кадровая служба) сотрудникам, служащим и работникам на весь период службы, трудового договора по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, регистрируемая в системе контроля и управления доступом (далее – СКУД);
13) краткосрочная электронная карточка – электронная карточка доступа с указанием фамилии, имени и отчества (при его наличии) и фотографии, выдаваемая дежурной частью работникам сторонних организаций на основании списков, подписанных руководителем структурного подразделения антикоррупционной службы, со сроком действия до одного месяца;
14) разовая электронная карточка – электронная карточка доступа с указанием фамилии, имени и отчества (при его наличии) посетителя, выдаваемая дежурной частью на разовое посещение административного здания.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящие Правила разработаны в целях:
1) обеспечения безопасности;
2) обеспечения сохранности секретных и служебных документов, специальной техники, оружия и боеприпасов;
3) обеспечения целостности сооружений, транспортных средств и других материальных ценностей;
4) исключения проникновения посторонних лиц на прилегающую территорию административного здания и в административные здания;
5) обеспечения информационной безопасности;

9) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің әкімшілік ғимараттары (бұдан әрі – әкімшілік ғимараттар) – міндетті түрде күзетілуге және қорғалуға тиіс мемлекеттік объектілер;
10) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің әкімшілік ғимаратының (ғимараттар кешенінің) жария-қолжетімді бөлігі – "Antikor-орталығының" сервистік орталықтары, күтуге арналған БӨП үй-жайлары және әкімшілік ғимараттар (бұдан әрі – жария-қолжетімді бөлік);
11) тексеріп қарау жүйелері мен құралдары – бұл сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің әкімшілік ғимаратына және әкімшілік ғимараттың іргелес аумағына әкелуге тыйым салынған заттар мен бұйымдар тізбесінде (бұдан әрі – Тыйым салынған заттар тізбесі) көрсетілген заттар мен бұйымдарды ғимаратқа санкциясыз кіргізуді (шығару) немесе әкелуді (әкету) алдын ала байқауға арналған техникалық құралдар жиынтығы;
12) тұрақты электрондық карточка – кіруді бақылау және басқару жүйесінде (бұдан әрі – КББЖ) тіркелетін, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Агенттіктің Кадр жұмысы департаменті (аумақтық органдардың кадр жұмысын ұйымдастыру жөніндегі топтар) (бұдан әрі – кадр қызметі) қызметкерлерге, қызметшілерге және жұмыскерлерге қызметтің барлық кезеңіне беретін, иесінің тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) және фотосуреті көрсетілген электрондық кіру карточкасы;
13) электрондық қысқа мерзімді карточка – сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің құрылымдық бөлімшесінің басшысы қол қойған тізімдер негізінде, Кезекші бөлім бір айға дейінгі қолданылу мерзімімен бөгде ұйымдардың қызметкерлеріне беретін тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) және фотосуреті көрсетілген электрондық кіру карточкасы;
14) электрондық біржолғы карточка – келушінің тегі, аты және әкесінің аты (бар болған кезде) көрсетіліп, әкімшілік ғимаратқа бір рет кіруге кезекші бөлімде берілетін электрондық рұқсат кіру карточкасы.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 06.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Осы Қағидалар:
1) қауіпсіздіқ қамтамасыз ету;
2) құпия және қызметтік құжаттардың, арнайы техниканың, қару-жарақтар мен оқ-дәрілердің сақталуын қамтамасыз ету;
3) ғимараттардың, көлік құралдарының және басқа да материалдық құндылықтардың бүтіндігін қамтамасыз ету;
4) әкімшілік ғимараттың іргелес аумағына және әкімшілік ғимараттарға бөтен адамдардың кіруін болдырмау;
5) ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету;

6) упорядочения въезда (выезда) транспортных средств.
4. Организация пропускного и внутриобъектового режимов в административных зданиях возлагается на дежурные части, осуществляется во взаимодействии со структурными подразделениями антикоррупционной службы, исходя из своей компетенции, в рамках поставленных перед ней целей и задач.
Глава 2. Порядок обеспечения пропускного режима
5. Пропускной режим направлен на предотвращение угроз жизни, здоровью сотрудников, служащих, работников и посетителей административных зданий, функционированию антикоррупционной службы, его имуществу.
6. Время въезда (выезда) на прилегающую территорию административного здания устанавливается через КПП:
1) для служебных транспортных средств:
в рабочие дни – с 06.30 часов до 21.00 часов;
в выходные и праздничные дни – согласно графикам, утвержденным руководителем органа антикоррупционной службы (лицом его замещающим);
2) для личных транспортных средств сотрудников, служащих и работников, согласно списка, утвержденного руководителем органа антикоррупционной службы (лицом его замещающим):
в рабочие дни – с 06.30 до 21.00 часов;
в выходные и праздничные дни – въезд не допускается;
3) для транспортных средств представителей государственных органов и иных сторонних организаций, иностранных представительств, организаций, доставляющих почтовую и иную корреспонденцию, товарно-материальные ценности, вывозящих коммунальные отходы или отходы строительства:
в рабочие дни – с 09.00 до 18.30 часов, согласно предварительно поданным заявкам;
в выходные и праздничные дни – въезд не допускается;
4) для конвойных специальных транспортных средств:
в рабочие дни – круглосуточно;
в выходные и праздничные дни – при служебной необходимости;
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Въезд на прилегающую территорию административного здания транспортных средств, не указанных в пункте 6 настоящих Правил, а также оставление на парковке личных транспортных средств сотрудников, служащих и работников после окончания рабочего дня, в выходные и праздничные дни не допускается.
8. Время пропуска в административные здания устанавливается:
1) для сотрудников, служащих и работников:
в рабочие дни – с 06.30 до 21.00 часов;
в выходные и праздничные дни – по письменному разрешению руководителя органа антикоррупционной службы (лица его замещающего), либо согласно утвержденным графикам дежурства;

6) көлік құралдарының кіру (шығу) тәртібін ретке келтіру мақсатында әзірленген.
4. Әкімшілік ғимараттарда өткізу және объектішілік режимдерін ұйымдастыру кезекші бөлімдерге жүктеледі, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің құрылымдық бөлімшелерімен өздерінің құзыреті шегінде, алдарына қойылған мақсаттары мен міндеттері шеңберінде өзара іс-қимылда жүзеге асырады.
2-тарау. Өткізу режимін қамтамасыз ету тәртібі
5. Өткізу режимі әкімшілік ғимарат қызметкерлерінің, қызметшілерінің, жұмыскерлерінің және келушілердің өміріне, денсаулығына, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің жұмыс істеуіне төнетін қауіптің алдын алуға бағытталған.
6. Әкімшілік ғимаратқа іргелес аумағына кіру (шығу) уақыты БӨП арқылы белгіленеді:
1) қызметтік көлік құралдары үшін:
жұмыс күндері сағат 06.30-дан 21.00-ге дейін;
демалыс және мереке күндері – сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет органының басшысы (оны алмастыратын тұлға) бекіткен графиктерге сәйкес;
2) қызметкерлердің, қызметшілердің, жұмыскерлердің жеке көлік құралдары үшін БӨП арқылы сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет органының басшысы (оны алмастыратын тұлға) бекіткен тізімге сәйкес:
жұмыс күндері сағат 06.30-дан 21.00-ге дейін;
демалыс және мереке күндері – кіруге рұқсат етілмейді;
3) мемлекеттік органдар мен өзге де бөгде ұйымдар, шетелдік өкілдіктер, пошта және өзге де хат-хабарларды, коммуналдық қалдықтарды немесе құрылыс қалдықтарын әкететін, тауар-материалдық құндылықтарды жеткізетін ұйымдар өкілдерінің көлік құралдары үшін:
жұмыс күндері – алдын ала берілген өтінімдерге сәйкес сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін;
демалыс және мереке күндері - кіруге жол берілмейді;
4) айдауылдың арнайы көлік құралдары үшін:
жұмыс күндері – тәулік бойы;
демалыс және мереке күндері – қызметтік қажеттілік кезінде;
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 06.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілмеген көлік құралдарының әкімшілік ғимараттың іргелес аумағына кіруіне, сондай-ақ сондай-ақ жұмыстан тыс уақытта, демалыс және мереке күндері қызметкерлердің (жұмыскерлердің) жеке автокөліктерін тұрақта қалдыруға жол берілмейді.
8. Әкімшлік ғимараттарға өткізу уақыты былай белгіленеді:
1) қызметкерлер, қызметшілер мен жұмыскерлер үшін:
жұмыс күндері - сағат 06.30-дан 21.00-ге дейін;
демалыс және мереке күндері - сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет органы басшысының (оны алмастыратын тұлға) жазбаша рұқсаты бойынша не бекітілген кезекшілік графиктеріне сәйкес;

2) для посетителей:
в рабочие дни – с 09.00 до 13.00 часов и с 14.30 до 18.30 часов;
в нерабочее время (после 18.30 часов), в выходные и праздничные дни вход не допускается;
3) для аварийных служб, прибывших по вызову для устранения чрезвычайной ситуации техногенного характера в административном здании, для врачей скорой медицинской помощи, прибывших по вызову для оказания срочной медицинской помощи – в любое время суток и в сопровождении сотрудника, служащего или работника Агентства;
4) для сотрудников Службы государственной охраны Республики Казахстан (далее – СГО), проводящих проверку административных зданий перед прибытием охраняемых лиц, для саперов специальных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан, осуществляющих обнаружение, изъятие и вывоз взрывных устройств и предметов, похожих на взрывные устройства – в любое время суток в сопровождении сотрудника суточного наряда.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Пропуск в административные здания, за исключением публично-доступной части, осуществляется по следующим документам:
1) сотрудники, служащие и работники – по постоянной электронной карточке при предъявлении служебного удостоверения, за исключением работников;
2) прикомандированные или прибывшие в командировку сотрудники, служащие и работники территориальных органов – по постоянной электронной карточке, при предъявлении служебного удостоверения;
3) сотрудники службы правительственной связи Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – СПС КНБ РК), государственной фельдъегерской службы Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан (далее – КПМ РК) – согласно спискам сотрудников, предварительно предоставленным в дежурную часть, при предъявлении служебного удостоверения;
4) должностные лица отдельных государственных органов, депутаты Парламента Республики Казахстан, акимы областей, городов республиканского значения, столицы, указанные в Перечне должностных лиц, имеющих право входа в административные здания антикоррупционной службы по служебным удостоверениям (далее – Перечень должностных лиц), согласно приложению 3 к настоящим Правилам – при предъявлении служебного удостоверения;
5) посетители, являющиеся гражданами Республики Казахстан – по разовой электронной карточке, выдаваемой в дежурной части, на основании документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан, и устной заявки сотрудника, служащего или работника;

2) келушілер үшін:
жұмыс күндері - сағат 09.00-ден 13.00-ге дейін және 14.30-дан 18.30-ға дейін:
жұмыс емес күндері (сағат 18.30-дан кейін), демалыс және мереке күндері кіруге рұқсат етілмейді;
3) әкімшілік ғимараттағы техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жою үшін шақыру бойынша келген авариялық қызметтер үшін, жедел медициналық көмек көрсету үшін шақыру бойынша келген жедел медициналық көмек дәрігерлері үшін – тәуліктің кез келген уақытында және Агенттік қызметкерінің, қызметшісінің немесе жұмыскерінің ілесіп жүруімен;
4) күзетілетін тұлғалардың келуінің алдында ғимараттарға тексеру жүргізетін Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қорғау қызметінің (бұдан әрі - МҚҚ) қызметкерлері, жарылғыш құрылғыға ұқсайтын жарылғыш құрылғылар мен заттарды табу, алып қою және шығаруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) арнайы бөлімшелерінің саперлары үшін тәуліктің кез келген уақытында тәуліктік наряд қызметкерінің ілесіп жүруімен.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 06.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Жария-қолжетімді бөлікті қоспағанда, әкімшілік ғимараттарға рұқсаттама мынадай құжаттар бойынша:
1) қызметкерлер, қызметшілер және жұмыскерлер – жұмыскерлерді қоспағанда, қызметтік куәлігін көрсеткен кезде тұрақты электрондық карточка бойынша;
2) іссапарға жіберілген немесе іссапарға келген қызметкерлер, қызметшілер және аумақтық органдардың қызметкерлері – қызметтік куәлігін көрсеткен кезде тұрақты электрондық карточка бойынша;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің үкіметтік байланыс қызметінің (бұдан әрі – ҚР ҰҚК АЖҚ), Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің (бұдан әрі – ҚР ПМК) Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің қызметкерлері – қызметтік куәлігін көрсеткен кезде, Кезекші бөлімге алдын ала ұсынылған қызметкерлердің тізімдеріне сәйкес;
4) осы Қағидаларға 3–қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің әкімшілік ғимараттарына қызметтік куәліктер бойынша кіруге құқығы бар лауазымды адамдардың тізбесінде (бұдан әрі – лауазымды адамдардың тізбесі) көрсетілген жекелеген мемлекеттік органдардың лауазымды адамдары, Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдері - қызметтік куәлігін көрсеткен кезде;
5) келуші Қазақстан Республикасының азаматтары – жеке басын куәландыратын құжат және қызметкердің, қызметшінің немесе жұмыскердің ауызша өтінімі негізінде, Кезекші бөлімде берілетін біржолғы электрондық карточка бойынша;

6) посетители, являющиеся гражданами иностранных государств, лицами без гражданства – по разовой электронной карточке, выдаваемой в дежурной части, на основании документа, удостоверяющего личность, и письменного разрешения руководителя органа антикоррупционной службы (лица его замещающего) по согласованию с подразделением по организации работы с государственными секретами (далее – ПРГС);
7) иностранные граждане, прибывающие с официальными визитами – с письменного разрешения руководителя органа антикоррупционной службы (лица его замещающего), на основании рапортов заинтересованных подразделений, завизированных ПРГС;
8) сотрудники, служащие и работники, переведенные из территориальных органов и иных государственных органов, а также вновь принятые на службу (работу) и не получившие служебное удостоверение – по разовой электронной карточке, выдаваемой в дежурной части, на основании письменного рапорта руководителя подразделения;
9) работники негосударственных организаций, осуществляющих свою деятельность в административных зданиях на долгосрочной основе – по краткосрочной электронной карточке, выдаваемой в дежурной части, согласно спискам, подписанным руководителем структурного подразделения антикоррупционной службы;
10) служащие и рабочие сторонних организаций, с которыми заключены договоры на выполнение ремонтно-строительных работ, либо представители организаций и фирм, участвующих в конкурсах – по разовым электронным карточкам, на основании рапорта руководителя структурного подразделения, согласованного с руководителем органа антикоррупционной службы (лица его замещающего), с указанием времени пребывания и приложением списка лиц, копий документов, удостоверяющих их личность;
11) лица, участвующие в проверочных и иных мероприятиях, проводимых в административных зданиях – по рапортам с приложением списков, завизированных руководителем органа антикоррупционной службы (лицом его замещающим), предварительно представленных в дежурную часть заинтересованными структурными подразделениями, при предъявлении документов, удостоверяющих личность;
12) задержанные и лица, заключенные под стражу по досудебным расследованиям, доставленные в административные здания – по разовой электронной карточке, выдаваемой в дежурной части, на основании заявки следователей о конвоировании.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

6) келуші шет мемлекеттердің азаматтары, азаматтығы жоқ адамдар – жеке басын куәландыратын құжат негізінде, Кезекші бөлімде берілетін біржолғы электрондық карточка және Жеке қауіпсіздік департаментінің, Мемлекеттік құпиялармен жұмысты ұйымдастыру жөніндегі бөлімшемен (бұдан әрі – МҚЖҰБ) келісу бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет органы басшысының (оны алмастыратын адамның) жазбаша рұқсаты бойынша;
7) ресми сапарлармен келетін шетелдік азаматтар – МҚЖҰБ бұрыштама қойған мүдделі бөлімшелердің баянаттары негізінде, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет органы басшысының (оны алмастыратын тұлғаның) жазбаша рұқсатымен;
8) аумақтық органдардан және өзге де мемлекеттік органдардан ауыстырылған, сондай–ақ қызметке (жұмысқа) жаңадан қабылданған және қызметтік куәлік алмаған қызметкерлер, қызметшілер және жұмыскерлер - бөлімше басшысының жазбаша баянаты негізінде, Кезекші бөлімде берілетін біржолғы электрондық карточка бойынша;
9) өз қызметін әкімшілік ғимараттарда ұзақ мерзімді негізде жүзеге асыратын мемлекеттік емес ұйымдардың қызметкерлері – сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің құрылымдық бөлімшесінің басшысы қол қойған тізімдерге сәйкес, Кезекші бөлімде берілетін қысқа мерзімді электрондық карточка бойынша;
10) жөндеу-құрылыс жұмыстарын орындауға шарттар жасасқан бөгде ұйымдардың қызметшілері мен жұмысшылары не конкурстарға қатысатын ұйымдар мен фирмалардың өкілдері - болу уақытын көрсете отырып және адамдардың тізімін, олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет органының басшысымен (оны алмастыратын адаммен) келісілген құрылымдық бөлімше басшысының баянаты негізінде біржолғы электрондық карточкалар бойынша;
11) әкімшілік ғимараттарда өткізілетін тексеру және өзге де іс–шараларға қатысатын адамдар - сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет органының басшысы (оны алмастыратын адам) бұрыштама қойған, мүдделі құрылымдық бөлімшелер Кезекші бөлімге алдын ала ұсынған тізімдерді қоса бере отырып, жеке басын куәландыратын құжаттарды көрсеткен кезде баянаттар бойынша;
12) ұсталғандар және сотқа дейінгі тергеу бойынша қамауға алынған, әкімшілік ғимараттарға жеткізілген адамдар – тергеушілердің айдауылдау туралы өтінімі негізінде, Кезекші бөлімде берілетін біржолғы электрондық карточка бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 06.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

10. Обеспечение пропускного режима в административных зданиях, осуществление контроля за въездом (выездом) транспортных средств на прилегающую территорию административного здания возлагается на дежурные части.
10-1. Сотрудник, служащий, работник или посетитель с явными признаками алкогольного, наркотического или иного токсического опьянения в административное здание не допускается.
Сноска. Правила дополнены пунктом 10-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. По каждому факту бесконтрольного нахождения посторонних лиц в административных зданиях, несанкционированного въезда и парковки посторонних транспортных средств на прилегающую территорию административного здания, подразделениями собственной безопасности (далее – ПСБ) проводятся служебные расследования.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Не допускается вносить на прилегающую территорию и в административные здания предметы и вещества, указанные в Перечне запрещенных предметов, за исключением предметов, указанных в подпункте 11) данного Перечня, вносимых сотрудниками, служащими и работниками.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Предметы, указанные в подпунктах 8) – 11) Перечня запрещенных предметов, запрещенные к вносу в административное здание, за исключением публично-доступной части, без соответствующего письменного разрешения руководителя органа антикоррупционной службы (лица его замещающего), временно помещаются в ячейки шкафа, установленного при входе. При этом, ключ или номерной жетон от ячейки находится у посетителя до момента выхода из административного здания.
Вход (выход) на прилегающую территорию административного здания и в административное здание приглашенных представителей средств массовой информации разрешается с видео, кино и фотоаппаратурой, связанной с их профессиональной деятельностью, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О средствах массовой информации".
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10. Әкімшілік ғимараттарда өткізу режимін қамтамасыз ету, әкімшілік ғимараттың іргелес аумағына көлік құралдарының кіруін (шығуын) бақылауды жүзеге асыру кезекші бөлімдерге жүктеледі.
10-1. Алкогольдің, есірткінің немесе өзге де уытқұмарлықтың айқын белгілері бар қызметкер, қызметші, жұмыскер немесе келуші әкімшілік ғимаратқа жіберілмейді.
Ескерту. Қағида 10-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 06.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Әкімшілік ғимараттарда бөгде адамдардың бақылаусыз болуының, әкімшілік ғимараттың іргелес аумағына бөгде көлік құралдарының рұқсатсыз кіруінің және тұрағының әрбір фактісі бойынша жеке қауіпсіздік бөлімшелері (бұдан әрі – ЖҚБ) қызметтік тергеу жүргізеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 06.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Қызметкерлер, қызметшілер және жұмыскерлер алып кіретін осы Тізбенің 11) тармақшасында көрсетілген заттарды қоспағанда, іргелес аумаққа және әкімшілік ғимараттарға тыйым салынған заттар тізбесінде көрсетілген заттар мен заттарды енгізуге жол берілмейді.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 06.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Жария-қолжетімді бөлікті қоспағанда, әкімшілік ғимаратқа енгізуге тыйым салынған заттар тізбесінің 8) – 11) тармақшаларында көрсетілген заттар сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет органы басшысының (оны алмастыратын адамның) тиісті жазбаша рұқсатынсыз, кіре берісте орнатылған шкафтың ұяшықтарына уақытша орналастырылады. Бұл ретте, ұяшықтан кілт немесе нөмірлік жетон әкімшілік ғимараттан шығу сәтіне дейін келушіде болады.
Шақырылған бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің әкімшілік ғимараттың іргелес аумағына және әкімшілік ғимаратқа кіруіне (шығуына) "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес олардың кәсіби қызметіне байланысты бейне, кино және фотоаппаратурамен рұқсат етіледі.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 06.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

14. Вход (выход) в административные здания сотрудников, служащих, работников и посетителей осуществляется через посты суточного наряда, на которых осуществляется контроль входящих лиц, их личных вещей и ручной клади посредством системы и средств осмотра.
Вход (выход) посетителей, сотрудников, служащих и работников (кроме лиц, имеющих вживленные электронные системы жизнеобеспечения, при предъявлении соответствующего документа) осуществляется через стационарный рамочный металлодетектор.
При необходимости, в целях недопущения вноса в административное здание предметов, указанных в Перечне запрещенных предметов, сотрудниками суточного наряда проводится дополнительный осмотр с использованием ручного металлодетектора.
Не прохождение технического контроля или дополнительного осмотра, является основанием для отказа в пропуске в административное здание.
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Сотрудник суточного наряда сличает внешность входящего по электронному пропуску сотрудника, служащего и работника с изображением на мониторе системы, определяет принадлежность используемого электронного пропуска предъявителю.
В случае несоответствия внешности, анкетных данных, сотрудник суточного наряда принимает меры по задержанию нарушителя пропускного режима, информированию и передаче уполномоченным сотрудникам ПСБ для выяснения обстоятельств.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Пропуск лиц, указанных в подпункте 3) пункта 9 настоящих Правил, осуществляется без осмотра. Сотрудники СПС КНБ РК входят (выходят) и перемещаются по административному зданию в сопровождении сотрудников ПРГС.
17. Разовая электронная карточка доступа оформляется в дежурной части на основании документа, удостоверяющего личность посетителя, а также письменного приглашения (повестки) или устной заявки сотрудника, служащего и работника.
При оформлении разовой электронной карточки сотрудник суточного наряда:
1) сличает фотографию на документе, удостоверяющего личность, с внешностью посетителя;

14. Қызметкерлердің, қызметшілердің, жұмыскерлердің әкімшілік ғимараттарға кіруі (шығуы) тәуліктік наряд бекеттері арқылы жүзеге асырылады, онда кіретін адамдарға, олардың жеке заттары мен қолжүктеріне қарап тексеру жүйелері мен құралдары арқылы бақылау жүзеге асырылады.
Келушілердің, қызметкерлердің, қызметшілер мен жұмыскерлердің (тіршілікті қамтамасыз етудің электрондық жүйелері бар адамдардан басқа, тиісті құжатты көрсеткен кезде) кіруі (шығуы) стационарлық негіздемелік металл детектор арқылы жүзеге асырылады.
Қажет болған кезде әкімшілік ғимаратқа Тыйым салынған заттар тізбесінде көрсетілген заттардың кіргізілмеуін болдырмау мақсатында, тәуліктік наряд қызметкерлері қолға ұсталатын металл ақауіздегішті пайдалана отырып, қосымша қарап тексеру жүргізеді.
Техникалық бақылаудан және қосымша қарап тексеруден өтпеуі әкімшілік ғимаратқа кіргізуден бас тарту негізі болып табылады.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 06.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Тәуліктік наряд қызметкері электрондық рұқсатнама бойынша кіріп келе жатқан қызметкердің, қызметшінің немесе жұмыскердің сыртқы түрін жүйе мониторындағы бейнесімен, пайдаланылатын электрондық рұқсатнаманың көрсетушіге тиістілігін салыстырып қарайды.
Сыртқы келбеті, сауалнамалық деректері сәйкес келмеген жағдайда тәуліктік наряд қызметкері өткізу режимін бұзушыны ұстау, мән-жайларды анықтау үшін ЖҚД-ның уәкілетті қызметкерлеріне хабарлау және беру бойынша шаралар қабылдайды.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 06.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Осы Қағидалардың 9-тармағы 3) тармақшасында көрсетілген адамдарды кіргізу тексеріссіз жүзеге асырылады. ҚР ҰҚК ҮБҚ қызметкерлері әкімшілік ғимаратқа МҚҚБ қызметкерлеріне ілесе отырып кіреді және жүрiп-тұрады.
17. Біржолғы электрондық кіру карточкасы кезекші бөлімде келушінің жеке басын куәландыратын құжат, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметкердің, қызметшінің немесе жұмыскердің жазбаша шақыруы (шақыру қағазы) ауызша өтініші негізінде ресімделеді.
Тәуліктік наряд қызметкері біржолғы электронды карточканы ресімдеу кезінде:
1) жеке басын куәландыратын құжаттағы фотосуретті келушінің сыртқы бейнесімен салыстырып қарайды;

2) удостоверяется в подлинности документа, удостоверяющего личность посетителя.
В случае возникновения сомнения в подлинности предъявленного документа, удостоверяющего личность, сотрудник суточного наряда требует от посетителя документ, удостоверяющий личность, для тщательного визуального осмотра, при необходимости вызывает сотрудников ПСБ и передает им документ, удостоверяющий личность, для принятия соответствующего решения.
Одновременно о происшедшем сотрудник суточного наряда докладывает руководителям Штаба и дежурной части.
Сноска. Пункт 17 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. При оформлении разовой электронной карточки сотрудник суточного наряда вносит в базу СКУД:
1) фамилию, имя, отчество (при его наличии) посетителя, номер и дату выдачи документа, удостоверяющего личность;
2) фамилию, имя, отчество (при его наличии) сотрудника, служащего и работника, к которому направляется посетитель, и номер кабинета;
3) дату и время выдачи разовой электронной карточки.
Сноска. Пункт 18 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Разовые электронные карточки действительны только на одно посещение в течение рабочего дня.
20. Передвижение посетителей в административных зданиях осуществляется в сопровождении пригласившего сотрудника, служащего или работника.
В случае выхода посетителя из административного здания без сопровождения принимавшего сотрудника, служащего или работника, сотрудник суточного наряда докладывает руководителю дежурной части Штаба.
Глава 3. Порядок обеспечения пропуска
в административные здания с табельным оружием
21. Вход в административные здания с табельным оружием разрешается:
1) сотрудникам антикоррупционной службы, которым разрешено ношение и хранение огнестрельного оружия;
2) сотрудникам суточного наряда только в период несения службы;
3) сотрудникам СГО при сопровождении ими охраняемых лиц;
4) сотрудникам конвойной службы, доставляющих задержанных и лиц, заключенных под стражу в административные здания;
5) сотрудникам Государственной фельдъегерской службы КПМ РК, специальной связи и СПС КНБ РК при исполнении ими служебных обязанностей по охране сведений, составляющих государственные секреты.

2) келушінің жеке басын куәландыратын құжаттың түпнұсқалығына көз жеткізеді.
Ұсынылған жеке басты куәландыратын құжаттың түпнұсқалығына күдік туындаған жағдайда, тәуліктік наряд қызметкері келушіден мұқият көзбен қарап тексеру үшін жеке басын куәландыратын құжатты талап етеді, қажет болған жағдайда ЖҚД қызметкерлерін шақырады және тиісті шешім қабылдау үшін оларға жеке басын куәландыратын құжатты береді.
Тәуліктік наряд қызметкері оқиға туралы Штабтың және кезекші бөлім басшыларына бір мезгілде баяндайды.
Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 06.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Электрондық біржолғы карточканы ресімдеген кезде тәуліктік наряд қызметкері КББЖ базасына мынадай деректерді:
1) келушінің тегін, атын, әкесінің атын (бар болған кезде), жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі мен берілген күнін;
2) келуші жіберілетін қызметкердің, қызметшінің және жұмыскердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) және кабинет нөмірі;
3) электрондық біржолғы карточканың берілу уақыты мен күнін енгізеді.
Ескерту. 18-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 06.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Электрондық біржолғы карточкалар бір жұмыс күні ішінде тек бір рет кіруге жарамды.
20. Келушілердің әкімшілік ғимараттарда жүріп–тұруы оларды шақырған қызметкердің, қызметшінің немесе жұмыскердің қатар ілесіп жүруімен қатаң түрде жүзеге асырылады.
Келуші қабылдаған қызметкердің, қызметшінің немесе жұмыскердің ілесуінсіз шыққан жағдайда, тәуліктік наряд қызметкері кезекші наряд қызметкері болған оқиға туралы Штабтың кезекші бөлімінің басшысына хабарлайды.
3-тарау. Әкімшілік ғимараттарға табельді қарумен өткізуді қамтамасыз ету тәртібі
21. Әкімшілік ғимараттарға жеке және табельді қарумен:
1) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің атыс қаруын алып жүруге және сақтауға рұқсат етілген қызметкерлеріне;
2) тек қызмет өткеру кезінде тәуліктік наряд қызметкерлеріне;
3) өздері қорғайтын адамдарымен ілесіп жүру кезінде ПКҚ қызметкерлеріне;
4) әкімшілік ғимараттарға ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды жеткізетін айдауыл қызметінің қызметкерлеріне кіруге рұқсат етіледі;
5) ҚР ПМК мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің, арнайы байланыс және ҚР ҰҚК ҮБҚО қызметінің қызметкерлеріне мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді қорғау бойынша қызметтік міндеттемелерін орындау кезінде рұқсат етіледі.

22. Командированные сотрудники антикоррупционной службы территориальных органов, посетители прибывшие с оружием или специальными средствами и имеющие на них разрешение, сдают их на временное хранение в комнату хранения оружия дежурной части.
Глава 4. Порядок обеспечения вноса (выноса)
в административное здание материальных ценностей
23. Внос (ввоз) на прилегающую территорию административного здания и в административное здание закрытых упаковок (свертки, пакеты, портфели, мешки, коробки, чемоданы и другое) осуществляется только в опечатанном виде и разрешается сотрудникам Государственной фельдъегерской службы КПМ РК, специальной связи.
24. Внос (ввоз) материальных ценностей в административное здание и вынос (вывоз) их из административного здания производится при предъявлении выписываемого подразделением финансово-хозяйственной работы (далее – ПФХР) разрешения на внос (вынос) материальных ценностей в (из) административное (ого) здание (я) (далее – разрешение) и накладной на внос (вынос) материальных ценностей в (из) административное (ого) здание (я) (далее – накладная) по форме, согласно приложениям 4 и 5 к настоящим Правилам.
На обороте каждого разрешения и накладной сотрудник суточного наряда проставляет дату, время вноса (выноса) материальных ценностей и подпись.
Разрешение и накладная регистрируются в ПФХР в трех экземплярах, один остается в ПФХР, второй – в дежурной части и подшивается в дело, третий – у исполнителя.
Сноска. Пункт 24 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. При несоответствии количества материальных ценностей, указанных в разрешении и накладной со специальной отметкой, количеству вносимого (выносимого) имущества, сотрудник суточного наряда приостанавливает внос (вынос) материальных ценностей и вызывает должностное лицо ПФХР, выдавшее разрешение и накладную, для выяснения обстоятельств, докладывает о данном факте руководителю дежурной части.
26. Внос (вынос) материальных ценностей по устному распоряжению не допускается.
Глава 5. Порядок обеспечения внутриобъектового режима
27. В дежурную часть для своевременного реагирования на внештатную ситуацию сдаются дубликаты ключей от всех кабинетов, приемных, залов, подсобных и технических помещений (далее – служебные помещения), в опечатанных конвертах с указанием номера служебного помещения, фамилии, имени, отчества (при его наличии) сотрудников, их занимающих.

22. Аумақтық органдардың сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтерінің іссапарға жіберілген қызметкерлері, қарумен немесе арнайы құралмен және оларға рұқсаты болатын келушілер оларды кезекші бөлімнің қару сақтайтын бөлмесіне уақытша сақтауға тапсырады.
4-тарау. Әкімшілік ғимараттарға материалдық құндылықтарды әкелуді (әкетуді) қамтамасыз ету тәртібі
23. Әкімшілік ғимараттың іргелес аумағына және әкімшілік ғимаратқа жабық орамдарды (орамаларды, пакеттерді, портфельдерді, қаптарды, қораптарды, чемодандарды және басқа да) тек мөрленген түрде алып кіруге ҚР ПМК мемлекеттік фельдъегерлік қызметіне, арнайы байланысқа ғана рұқсат етіледі.
24. Материалдық құндылықтарды әкімшілік ғимаратқа енгізу (әкелу) және оларды әкімшілік ғимараттан шығару (әкету) осы Қағидаларға 4 және 5-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша материалдық құндылықтарды әкімшілік ғимаратқа (ғимараттан) әкелуге (шығаруға) рұқсатты (бұдан әрі – рұқсат) және материалдық құндылықтарды әкімшілік ғимаратқа (ғимараттан) әкелуге (шығаруға) жүкқұжатты (бұдан әрі – жүкқұжат) ұсынған кезде жүргізіледі.
Әрбір рұқсат қағазының және жүкқұжатының келесі бетіне кезекші бөлімінің тәуліктік наряд қызметкері материалдық құндылықтарды әкелу (әкету), алып келу (алып кету) күнін, уақытын және қолын қояды.
Рұқсат ету қағаздары және жүкқұжаты ҚШЖБ-да үш данада тіркеледі, біреуі ҚШЖБ-да, екіншісі кезекші бөлімінде қалады және ісіне тігіледі, үшіншісі орындаушыда болады.
Ескерту. 24-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 06.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Арнайы белгісі бар рұқсат қағазында және жүкқұжатында көрсетілген материалдық құндылықтардың саны әкелетіндердің (әкететіндердің), алып келетіндердің (алып кететіндердің) мүліктердің санына сәйкес келмеген жағдайда, кезекші бөлімнің тәуліктік наряды материалдық құндылықтарды әкелуін (әкетуін), алып келуін (алып кетуін) тоқтатады және мән-жайды анықтау үшін әкелуге (әкетуге) рұқсат берген ҚШЖБ лауазымды тұлғасын шақырып, аталған факті туралы кезекші бөлімнің басшысына баяндайды.
26. Ауызша өкім бойынша материалдық құндылықтарды әкелуге (әкетуге), алып келуге (алып кетуге) жол берілмейді.
5-тарау. Объектішілік режимді қамтамасыз ету тәртібі
27. Штаттан тыс жағдайларға уақтылы әрекет ету үшін кезекші бөлімге мөр басылған конвертте қызметтік үй-жайдың нөмірі, тиісті кабинетте отыратын қызметкерлердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) көрсетілген барлық кабинеттердің, қабылдау бөлмелерінің, залдардың, қосымша бөлмелердің және техникалық үй-жайлардың (бұдан әрі – қызметтік үй-жайлар) кілттерінің телнұсқалары тапсырылады.

28. В случае вскрытия служебных помещений сотрудник суточного наряда уведомляет руководителя данного подразделения и дежурной части и составляет акт в произвольной форме.
29. Во всех служебных помещениях, после окончания рабочего времени, закрываются окна, выключается свет, компьютерная техника и иные электроприборы, двери закрываются на ключ и опечатываются.
30. В конце рабочего дня входные двери режимных служебных помещений закрываются на ключ и опечатываются. Ключи помещаются в колбу, которая опечатывается оттиском печати. Опечатанная колба сдается в дежурную часть, режимные служебные помещения сдаются под охранную сигнализацию, вносятся соответствующие записи в журнал приема (сдачи) под охрану режимных служебных помещений и ключей от них (далее – журнал), по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Сотрудники, ответственные за режимные служебные помещения, в начале рабочего дня получают опечатанную колбу с ключами в дежурной части, осматривают целостность оттиска печати на колбе и входных дверях, вносят соответствующую запись в журнале.
31. ПРГС определяется перечень лиц, имеющих право доступа (вскрытия) в режимные служебные помещения, где ведутся секретные работы. Указанный перечень лиц с образцами их подписей передается в дежурную часть.
32. Суточным нарядом в ночное время дважды с 22.30 до 23.30 часов, с 03.00 до 04.30 часов производится обход административного здания, служебных помещений, проверка дежурного освещения, состояние противопожарной безопасности, с 22.00 до 22.30 часов – обход прилегающей территории.
Результаты обхода вносятся в журнал обхода административного здания и прилегающей территории по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, с указанием выявленных нарушений внутриобъектового режима и режима секретности.
33. О выявленных нарушениях сотрудник суточного наряда незамедлительно сообщает дежурному офицеру и руководителю структурного подразделения, в служебном помещении которого выявлены нарушения внутриобъектового режима, для их устранения.
При несвоевременном устранении указанных недостатков дежурный офицер докладывает рапортом руководителю органа антикоррупционной службы (лицу его замещающему).
34. Не допускается вынос из административного здания секретных и служебных документов, любых электронных носителей информации без соответствующего письменного разрешения руководителя подразделения и сопроводительных документов.
35. Сотрудниками ПСБ и ПРГС с привлечением сотрудников суточного наряда, с использованием технических средств периодически осуществляются проверки сотрудников, служащих и работников на предмет вноса (выноса) секретных и служебных документов, электронных носителей информации, использование которых может привести к несанкционированному доступу и разглашению сведений, составляющих государственную и служебную тайны.
В случаях обнаружения несанкционированного вноса (выноса) документов и предметов, ПСБ и ПРГС проводятся служебные расследования.

28. Қызметтік үй-жайларды ашып кіру қажет болған жағдайда, аталған бөлімшенің және кезекші бөлімінің басшысына хабарлайды және еркін нысандағы акті құрастырады.
29. Жұмыс аяқталған соң барлық қызметтік кабинеттерде, үй-жайларда терезелер жабылады, жарық өшіріледі, есіктер кілтпен жабылады және бедерлі мөр басылады (терезелер, терезе желдеткіштері және торлары мықтап жабылуға тиіс).
30. Жұмыс күнінің соңында режимдік үй-жайлардың кіретін есіктері кілтпен жабылады және мөрленеді. Кілттер мөр бедері басылған құтыға салынады. Мөрленген құты кезекші бөлімге тапсырылады, режимдік қызметтік үй-жайлар күзет дабылнамасына тапсырылады, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша режимдік қызметтік үй-жайларды және олардың кілттерін күзетуге қабылдау (тапсыру) журналына (бұдан әрі -журнал) тиісті жазбалар енгізіледі.
Режимдік үй-жайларға жауапты қызметкерлер жұмыс күнінің басында кезекші бөлімнен мөрленген құтыны кілттерімен алады, құтыдағы және кіретін есіктердегі мөр бедерлерінің бүтіндігін қарайды, журналға тиісті жазбаны енгізеді.
31. МҚҚБ құпия жұмыстар жүргізілетін режимдік үй-жайларға кіруге (ашуға) құқығы бар адамдардың тізбесін айқындайды. Аталған адамдар тізбесі олардың қойған қолдарының үлгілерімен бірге кезекші бөлімге тапсырылады.
32. Тәуліктік наряд түнгі уақытта сағат 22.30-дан 23.30-ға дейін және 03.00-ден 04.30-ға дейін екі рет ғимаратты, қызметтік үй-жайларды аралап тексеріп шығады, кезекші жарықтарды, өртке қарсы қауіпсіздік жағдайын тексереді, сағат 22.00-ден 22.30-ға дейін іргелес аумақты аралап тексеріп шығады.
Аралап шығу нәтижелері осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік ғимарат пен іргелес аумақты аралау журналына анықталған объектішілік режимдер мен құпиялылық режимінің байқалған бұзылуын көрсете отырып енгізіледі.
33. Анықталған бұзушылықтар туралы тәуліктік наряд қызметкері оларды жою үшін тез арада кезекші офицерге және объектішілік режим бұзылған үй-жайдағы құрылымдық бөлімше басшысына хабарлайды.
Аталған кемшіліктерді уақтылы жоймаған жағдайда, бұл туралы кезекші офицер сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет басшысына (оны алмастыратын тұлғаға) баянатпен мәлімдейді.
34. Әкімшілік ғимараттан құпия және қызметтік құжаттарды, кез келген ақпараттық электрондық тасығыштарды бөлімше басшысының тиісті рұқсатынсыз және ілеспе құжаттарсыз алып шығуға жол берілмейді.
35. ЖҚБ және МҚЖҰБ қызметкерлері тәуліктік наряд қызметкерлерін тарта отырып, техникалық құралдарды пайдалана отырып, қызметкерлерді, қызметшілер мен жұмыскерлерді құпия және қызметтік құжаттарды, пайдаланылуы мемлекеттік және қызметтік құпияны құрайтын мәліметтерге санкцияланбаған қол жеткізуге және жария етуге әкеп соғуы мүмкін ақпаратты электрондық тасығыштарды енгізу (шығару) тұрғысынан тексеруді кезең-кезеңімен жүзеге асырады.
Құжаттар мен заттарды рұқсатсыз кіргізу (шығару) анықталған жағдайда, ЖҚБ және МҚЖҰБ қызметтік тергеу жүргізеді.

Сноска. Пункт 35 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
36. Результаты проверки заносятся в книгу приема-сдачи дежурств по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам по обеспечению
пропускного и внутриобъектового
режимов в административных зданиях
антикоррупционной службы
Перечень
Предметов и веществ, запрещенных вносу на прилегающую
территорию административных зданий и в административные здания
антикоррупционной службы
1) огнестрельное и холодное оружие, специальные средства;
2) взрывчатые вещества, взрывные устройства;
3) отравляющие вещества;
4) сильнодействующие ядовитые вещества;
5) бактериологические, биологические и химические вещества;
6) радиоактивные вещества;
7) наркотические, психотропные вещества;
8) видео-, кино- и фотоаппаратура;
9) записывающие устройства, носители информации, визуальные средства наблюдения, вычислительная техника;
10) радиотехническая и другая аппаратура двойного назначения;
11) мобильные средства индивидуальной связи и мобильные устройства, оснащенные интернет модулями, фото- и видеокамерами.
Приложение 2
к Правилам по обеспечению
пропускного и внутриобъектового
режимов в административных зданиях
антикоррупционной службы
форма
Образец постоянной электронной карточки доступа
Приложение 3
к Правилам по обеспечению
пропускного и внутриобъектового
режимов в административных зданиях
антикоррупционной службы
Перечень
должностных лиц, имеющих право входа в административные здания
антикоррупционной службы по служебным удостоверениям
Сноска. Перечень с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 20.12.2018 № 282 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1) Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан и его заместители, сотрудники Администрации Президента Республики Казахстан;
2) Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместители, сотрудники Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
3) Руководители аппаратов Сената и Мажилиса Парламента Республики Казахстан;
4) Депутаты Сената и Мажилиса Парламента Республики Казахстан;
5) Председатель и члены Конституционного Совета Республики Казахстан;

Ескерту. 35-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 06.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
36. Тексеру нәтижелері осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кезекшілікті қабылдау-тапсыру кітабына енгізіледі.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметтің әкімшілік
ғимараттарында өткізу және
объектішілік режимдерін
қамтамасыз ету қағидаларына
1-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің әкімшілік ғимараттарының іргелес аумағына және әкімшілік ғимараттарына әкелуге тыйым салынатын заттар мен бұйымдар тізбесі
1) атыс қаруы және суық қару, арнайы құралдар;
2) жарылғыш заттар, жарылғыш құрылғылар;
3) улайтын заттар;
4) күшті әрекет ететін улайтын заттар;
5) бактериологиялық, биологиялық және химиялық заттар;
6) радиоактивті заттар;
7) есірткі, психотроптық заттар;
8) бейне, кино және фотоаппаратура;
9) жазып алатын құрылғылар, ақпарат тасығыштар, көзбен бақылау құралдары, есептеу техникасы;
10) қосарлы мақсаттағы радиотехникалық және басқа да аппаратура;
11) мобильдік дербес байланыс құралдары және интернет модульдермен және фото-бейнекамералармен жабдықталған мобильдік құрылғылар.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметтің әкімшілік
ғимараттарында өткізу және
объектішілік режимдерін
қамтамасыз ету қағидаларына
2-қосымша
Электронды тұрақты кіру карточкасының үлгісі
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметтің әкімшілік
ғимараттарында өткізу және
объектішілік режимдерін
қамтамасыз ету қағидаларына
3-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің әкімшілік ғимараттарының іргелес аумағына және әкімшілік ғимараттарына қызметтік куәліктер бойынша кіру құқығы бар лауазымды тұлғалар тізбесі
Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 20.12.2018 № 282 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы және оның орынбасарлары, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің қызметкерлері;
2) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы және оның орынбасарлары, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің қызметкерлері;
3) Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының және Мәжілісінің аппарат басшылары;
4) Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының және Мәжілісінің депутаттары;
5) Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің төрағасы және мүшелері;

6) Председатель Верховного Суда Республики Казахстан, Председатели коллегий Верховного Суда Республики Казахстан;
7) Генеральный Прокурор Республики Казахстан и его заместители;
8) Председатель Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан и его заместители;
9) Министры и их заместители, ответственные секретари;
10) Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и его заместители;
11) Руководитель Службы государственной охраны Республики Казахстан и его заместители, сотрудники Службы государственной охраны, осуществляющие сопровождение охраняемых лиц, при посещении административного здания антикоррупционной службы;
12) Акимы областей, городов республиканского значения, столицы.
Приложение 4
к Правилам по обеспечению
пропускного и внутриобъектового
режимов в административных зданиях
антикоррупционной службы
форма
Разрешение
на внос (вынос) материальных ценностей
в (из) административное (ого) здание (я)
"Согласовано"
__________________
" " 20 ____ года
п/п
Наименование товара
Единица
измерения
количество
Отпустил : _______________ ____________________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
Получил: ________________ ___________________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
Материально-ответственное лицо:
________________ ___________________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
Приложение 5
к Правилам по обеспечению
пропускного и внутриобъектового
режимов в административных зданиях
антикоррупционной службы
форма
Накладная
на внос (вынос) материальных ценностей
в (из) административное (ого) здание (я)
Кому: _____________________________________________________________
Через: ____________________________________________________________
Основание: ________________________________________________________
п/п
Наименование товара
Единица
измерения
количество
цена
сумма
1
Сдал: ____________________ ____________________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
Принял: ____________________ __________________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
Приложение 6
к Правилам по обеспечению
пропускного и внутриобъектового
режимов в административных зданиях
антикоррупционной службы
форма
Журнал приема (сдачи) под охрану режимных
служебных помещений и ключей от них
________________________________________
(наименование органа)
Порядковый номер
Наименование режимных помещений, спецхранилищ, сдаваемых под охрану с указанием фамилий ответственных лиц
Наименования и номера печатей, по которым опечатаны помещения, хранилища, пеналы с ключами
Дата и время сдачи под охрану
Фамилия и подпись лица, сдавшего под охрану
Отметка о включении сигнализации
Фамилия и подпись лица, принявшего под охрану
Дата и время открытия помещения, хранилища, получения ключей
Фамилия и подпись лица, открывшего помещение, хранилище, получившего ключи
Примечание
Приложение 7
к Правилам по обеспечению
пропускного и внутриобъектового
режимов в административных зданиях
антикоррупционной службы
форма
Журнал
обхода прилегающей территории административного здания
и административного здания
________________________________________
(наименование органа)
Начат: " " ___________ 20___ г.
Окончен: " " __________ 20 ___ г.
" " ______________ 20____ года
Дежурный наряд в составе:________________________
________________________
________________________
Время обхода
Результаты обхода прилегающей территории административного здания и административного здания (выявленные нарушения)
Подпись дежурного офицера
Подпись проверяющих: ____________________________________
____________________________________
Приложение 8 к Правилам по
обеспечению пропускного и
внутриобъектового режимов в
административных зданиях
антикоррупционной службы
Титульный лист
Форма
Книга приема-сдачи дежурств
________________________________________
(наименование органа)
Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 08.02.2020 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Начата: " " ___________ 20___ г. Окончена: " " __________ 20 ___ г.
Руководителю
Агентства Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
(руководителю Департамента)
__________________________________
Рапорт Докладываю, что за время дежурства с 09-00 час. "___" ____ 20 ___ г.
о 09-00 час. "___" _____ 20___г. _______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Дежурство сдал: ______________ Дежурство принял: _____________________
_____________________________ _________________________________
_____________________________ _________________________________
_____________________________ _________________________________
(подпись)                        (подпись)
Оборотная сторона Инструктаж провел:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(подпись)
Проинструктированы: Дежурный офицер: ________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Помощники дежурного офицера:
__________________________________________________________________
____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Замечания и предложения проверяющих: ________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы, подпись)
" " ___________ 20 ____ г. ________ час. _______ мин.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы, подпись)
" "___________ 20 ____ г. ______ час. _____ мин.

6) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының төрағасы, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Алқаларының төрағалары;
7) Қазақстан Республикасының Бас прокуроры мен оның орынбасарлары;
8) Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясының төрағасы және оның орынбасарлары;
9) Министрлер және олардың орынбасарлары, жауапты хатшылар;
10) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы және оның орынбасарлары;
11) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің басшысы және оның орынбасарлары, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің әкімшілік ғимаратына келу кезінде күзетілетін тұлғаларды алып жүруді жүзеге асыратын Мемлекеттік Күзет қызметінің қызметкерлері;
12) Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдері.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметтің әкімшілік
ғимараттарында өткізу және
объектішілік режимдерін
қамтамасыз ету қағидаларына
4-қосымша
нысан
Ғимаратқа тауарлық-материалдық құндылықтарды әкелуге (әкетуге) рұқсат беру
"Келісілді"
_________________________
20 ____жылғы " "
р/с №
Тауардың атауы
Өлшем бірлігі
саны
Жіберді: ____________________ ______________
(қолы ) (тегі, аты-жөні)
Алды: ____________________ ______________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
Материалдық-жауапты тұлға _______________ ______________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметтің әкімшілік
ғимараттарында өткізу және
объектішілік режимдерін
қамтамасыз ету қағидаларына
5-қосымша
нысан
Ғимаратқа тауарлық-материалдық құндылықтарды әкелуге (әкетуге) берілетін жүкқұжаты
Кімге: _____________________________________________________
_____________________________________________________ арқылы
Негіздеме: ________________________________________________
р/с №
Тауардың атауы
Өлшем бірлігі
саны
бағасы
сомасы
1
Тапсырды: ____________________ ______________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
Қабылдады: ____________________ ______________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметтің әкімшілік
ғимараттарында өткізу және
объектішілік режимдерін
қамтамасыз ету қағидаларына
6-қосымша
нысан
Режимдік үй-жайларды және олардың кілттерін күзетуге қабылдау (тапсыру) журналы
Реттік нөмірі
Жауапты адамдардың тектері көрсетіле отырылып, күзетуге тапсырылатын режимдік үй-жайлардың , арнайы қоймалардың атаулары
Үй-жайларға, қоймаларға қойылған мөрлердің атауы мен нөмірлері , кілттер салынған пеналдар
Күзетке тапсырылған күні мен уақыты
Күзетке тапсырған адамның тегі және қолы
Сигнализацияны қосу туралы белгі
Күзетке қабылдаған адамның тегі және қолы
Үй-жайды, қойманы ашқан, кілттерді алған күні мен уақыты
Үй-жайды, қойманы ашқан, кілттерді алған адамның тегі мен қолы
Ескертпе
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметтің әкімшілік
ғимараттарында өткізу және
объектішілік режимдерін
қамтамасыз ету қағидаларына
7-қосымша
нысан
әкімшілік ғимараттың іргелес аумағын және әкімшілік ғимаратты аралап шығу журналы
________________________________________
(органның атауы)
Басталды: 20___жылғы " " _____________
Аяқталды: 20____жылғы " " ______________
20____ жылғы " " ______________
Кезекші наряд мынадай құрамда: ________________________
_________________________
_________________________
Аралап шығу уақыты
Әкімшілік ғимараттың іргелес аумағын және әкімшілік ғимаратты аралап шығу нәтижелері (анықталған бұзушылықтар)
Кезекші офицердің қолы
Тексерушілердің қолы: ____________________________________
____________________________________
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметтің әкімшілік
ғимараттарында өткізу және
объектішілік режимдерін
қамтамасыз ету қағидаларына
8-қосымша
Титулдық беті
Нысан
Кезекшілікті қабылдау-тапсыру кітабы
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 08.02.2020 № 33№ 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________
(органның атауы)
Басталды: 20___ жылғы " " ___________
Аяқталды: 20 ___ жылғы " " __________
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызметтің) басшысына
(Департамент басшысына)
__________________________
Баянат
Кезекшілік уақытында 20 ___ жылғы "___"_____ сағат 09-00-ден 20 ___ жылғы "___"_____ сағат 09-00-ге дейін
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
________________________________болғандығы туралы баяндаймын.
Кезекшілікті тапсырды: _______ Кезекшілікті қабылдады: __________
_____________________________ _______________________________
_____________________________ _______________________________
_____________________________ _______________________________
(қолы)                         (қолы)
Келесі беті
Нұсқама жүргізді:_____________________________________________________
____________________________________________________________________
_________________________
(қолы)
Нұсқамадан өтті: Кезекші офицер: ______________________________________
____________________________________________________________________
__________________________________________
Кезекші офицердің көмекшілері:
1. __________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тексерушілердің ескертпелері мен ұсыныстары:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_____________________________________
(лауазымы, тегі, аты-жөні, қолы)
_________________________ 20 ____жылғы " " ___________
________ сағат _______ минут.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты-жөні, қолы)
20 ____ жылғы " " ___________
________ сағат _______ минут.