Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" и Правил их представления
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2016 года № 261. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2016 года № 14588. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2022 года № 119.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РКот 19.12.2022 № 119 (вводится в действие с 01.01.2023).
Примечание ИЗПИ!
Сроки представления отчетности продлеваются в период действия чрезвычайного положения, введенного Указом Президента РК от 15.03.2020 № 285 "О введении чрезвычайного положения в Республике Казахстан" в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 31.03.2020 № 42 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат" и от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) перечень отчетности акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форму отчета об остатках денег согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форму отчета о размещенных вкладах согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) форму отчета о ценных бумагах согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) форму отчета об операциях обратное репо, репо согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) форму отчета о дебиторской задолженности согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) форму отчета о резерве гарантирования страховых выплат и резерве возмещения вреда согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) форму отчета о кредиторской задолженности согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) форму сведений об акционерах согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) форму отчета о доходах (расходах) от инвестиционной деятельности согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) форму отчета об общих и административных расходах согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) форму отчета о расходах по осуществлению гарантийных выплат, выплат по возмещению вреда жизни, здоровью потерпевшего и (или) расходов на погребение согласно приложению 12 к настоящему постановлению;

"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қазандағы № 261 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 27 желтоқсанда № 14588 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2022 жылғы 19 желтоқсандағы № 119 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2022 № 119 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
"Қазақстан Республикасында төтенше жағдайды енгізу туралы" ҚР Президентінің 15.03.2020 № 285 Жарлығымен енгізілген төтенше жағдай қолданылу кезеңінде есептіліктің жекелеген түрлерін ұсыну мерзімдері ұзартылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.03.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы есептілігінің тізбесі;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес ақша қалдықтары туралы есептің нысаны;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес орналастырылған салымдар туралы есептің нысаны;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес бағалы қағаздар туралы есептің нысаны;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес кері репо, репо операциялары туралы есептің нысаны;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес дебиторлық берешек туралы есептің нысаны;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві және зиянды өтеу резерві туралы есептің нысаны;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес кредиторлық берешек туралы есептің нысаны;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес акционерлер туралы мәліметтердің нысаны;
10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес инвестициялық қызметтен түскен кірістер (шығыстар) туралы есептің нысаны;;
11) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есептің нысаны;
12) осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес кепілдік төлемдерді, жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды өтеу бойынша төлемдерді және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды жүзеге асыру бойынша шығыстар туралы есептің нысаны;

13) форму отчета об активах согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) форму отчета об активах, приобретенных за счет резервов, согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
15) форму отчета о соблюдении лимитов инвестирования согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
16) форму отчета о соблюдении лимитов инвестирования за счет резервов согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
17) Правила представления отчетности акционерным обществом "Фонд гарантирования страховых выплат" согласно приложению 17 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Акционерное общество "Фонд гарантирования страховых выплат" представляет в Национальный Банк Республики Казахстан ежемесячно в электронном формате отчетность в срок до пятого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Признать утратившими силу:
1) подпункт 1) пункта 1 постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 марта 2010 года № 26 "Об утверждении нормативных правовых актов, регулирующих деятельность Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6167, опубликованного 25 сентября 2010 года в газете "Казахстанская правда" № 253-254 (26314-26315));
2) абзацы второй, третий и четвертый пункта 4 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам оптимизации и автоматизации бизнес-процессов государственных услуг, оказываемых Национальным Банком Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 261 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам оптимизации и автоматизации бизнес-процессов государственных услуг, оказываемых Национальным Банком Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10211, опубликовано 26 февраля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").

13) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес активтер туралы есептің нысаны;
14) осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес резервтер есебінен сатып алынған активтер туралы есептің нысаны;
15) осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есептің нысаны;
16) осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес резервтер есебінен инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есеп нысаны;
17) осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне (қоса алғанда) дейінгі мерзімде ай сайын электрондық форматта есептілікті ұсынады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Мыналардың:
1) "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 наурыздағы № 26 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6167 тіркелген, 2010 жылғы 26 қазанда "Егемен Қазақстан" газетінде № 439-442 (26285) жарияланған) 1-тармағы 1) тармақшасының;
2) "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі көрсететін мемлекеттік қызметтердің бизнес-процестерін оңтайландыру және автоматтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 261 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10211 тіркелген, 2015 жылғы 26 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі көрсететін мемлекеттік қызметтердің бизнес-процестерін оңтайландыру және автоматтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі 4-тармағының екінші, үшінші және төртінші абзацтарының күші жойылды деп танылсын.

4. Департаменту исследований и статистики (Тутушкин В.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан":
на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
для включения в Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
5. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Пирматова Г.О.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
СОГЛАСОВАНО
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ Айдапкелов Н.С.
25 ноября 2016 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2016 года № 261
Перечень отчетности акционерного общества
"Фонд гарантирования страховых выплат"
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетность акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", включает в себя:
1) отчет об остатках денег;
2) отчет о размещенных вкладах;
3) отчет о ценных бумагах;
4) отчет об операциях обратное репо, репо;

4. Зерттеулер және статистика департаменті (Тутушкин В.А.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына:
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға;
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
5. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ғ.О. Пірматовқа жүктелсін.
7. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің Төрағасы
______________ Н.С. Айдапкелов
2016 жылғы 25 қараша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қазандағы
№ 261 қаулысына
1-қосымша
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы есептілігінің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының есептілігіне мыналар кіреді:
1) ақша қалдықтары туралы есеп;
2) орналастырылған салымдар туралы есеп;
3) бағалы қағаздар туралы есеп;
4) кері репо, репо операциялары туралы есеп;

5) отчет о дебиторской задолженности;
6) отчет о резерве гарантирования страховых выплат и резерве возмещения вреда;
7) отчет о кредиторской задолженности;
8) сведения об акционерах;
9) отчет о доходах (расходах) от инвестиционной деятельности;
10) отчет об общих и административных расходах;
11) отчет о расходах по осуществлению гарантийных выплат, выплат по возмещению вреда жизни, здоровью потерпевшего и (или) расходов на погребение;
12) отчет об активах;
12-1) отчет об активах, приобретенных за счет резервов;
13) отчет о соблюдении лимитов инвестирования.
14) отчет о соблюдении лимитов инвестирования за счет резервов.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2016 года № 261
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об остатках денег
Индекс формы административных данных: ОД 2
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц, представляющих: акционерное общество "Фонд гарантирования страховых выплат"
Срок представления: ежемесячно, в срок до 5 (пятого) рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
__________________________________________________________
(
наименование организации)
(в тысячах тенге)
Наименования статьи (в разрезе банков), банка
Долгосрочный кредитный рейтинг банка, наименование рейтингового агентства
Остаток денег в тенге на отчетный период
Остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
Всего денег в тенге
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
1
Деньги в кассе
2
Деньги в пути
2.1
3
Деньги на текущих счетах
3.1
4
Деньги в аккредитивах
4.1
5
Деньги в чеках
5.1
6
Прочие
6.1
7
Всего
Наименование _______________________________ Адрес__________________________________Телефон ___________________________
Адрес электронной почты __________________________________ Исполнитель____________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _____________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
об остатках денег
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об остатках
денег
(
индекс – ОД 2, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения

5) дебиторлық берешек туралы есеп;
6) сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві және зиянды өтеу резерві туралы есеп;
7) кредиторлық берешек туралы есеп;
8) акционерлер туралы мәліметтер;
9) инвестициялық қызметтен түскен кірістер (шығыстар) туралы есеп;
10) жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп;
11) кепілдік төлемдерді, жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды өтеу бойынша төлемдерді және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды жүзеге асыру бойынша шығыстар туралы есеп;
12) активтер туралы есеп;
12-1) резервтер есебінен сатып алынған активтер туралы есеп;
13) инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп;
14) резервтер есебінен инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есеп.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қазандағы
№ 261 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Ақша қалдықтары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: АҚ 2
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ үшін
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күніне (қоса алғанда) дейінгі мерзімде.
Нысан
__________________________________________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңгемен)
Баптың, банктің атаулары (банктер бөлігінде)
Банктің ұзақмерзімді кредиттік рейтингі/ рейтингілік агенттіктің атауы
Есепті кезеңде теңгемен ақша қалдығы
Теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
Теңгемен ақшаның барлығы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
1
Кассадағы ақша
2
Жолдағы ақша
2.1
3
Ағымдағы шоттардағы ақша
3.1
4
Аккредитивтердегі ақша
4.1
5
Чектердегі ақша
5.1
6
Басқалар
6.1
7
Барлығы
Атауы ___________________ Мекенжайы___________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы____________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________             _____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ақша қалдықтары туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Ақша қалдықтары туралы есеп (индексі – АҚ 2, кезеңділігі – ай сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об остатках денег" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат".
3. Форма составляется ежемесячно акционерным обществом "Фонд гарантирования страховых выплат" и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается рейтинг и наименование рейтингового агентства в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтингового агентства в графе 3 указывается "нет рейтинга".
6. В графе 4 указывается остаток денег в тысячах тенге на отчетный период.
7. В графе 5 указывается остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тысячах тенге.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2016 года № 261
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о размещенных вкладах

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Ақша қалдықтары туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0-ге (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамлар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес рейтингілік агенттіктің рейтингі мен атауы көрсетіледі.
Рейтингілік агенттік болмаған кезде 3-бағанда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі.
6. 4-бағанда есепті кезеңдегі мың теңгемен ақша қалдығы көрсетіледі.
7. 5-бағанда мың теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қазандағы
№ 261 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 3 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: РВ 3
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц, представляющих: акционерное общество "Фонд гарантирования страховых выплат"
Срок представления: ежемесячно, в срок до 5 (пятого) рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
__________________________________________________________
(
наименование организации)
(в тысячах тенге)
Наименования статьи (в разрезе банков), банка
Долгосрочный кредитный рейтинг банка
Основная сумма по вкладу
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вклада
1
2
3
4
5
6
1
Вклады, размещенные за счет средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование"
1.1
Вклады до востребования
1.2
Срочные вклады
1.3
Условные вклады
2
Вклады, размещенные за счет средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "страхование жизни"
2.1
Вклады до востребования
2.2
Срочные вклады
2.3
Условные вклады
3
Вклады, размещенные за счет средств резерва возмещения вреда
3.1
Вклады до востребования
3.2
Срочные вклады
3.3
Условные вклады
4
Вклады, размещенные за счет собственных средств
4.1
Вклады до востребования
4.2
Срочные вклады
4.3
Условные вклады
5
Всего
продолжение таблицы:
Вознаграждение по вкладу
Оценочный резерв под убытки
Примечание
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вознаграждения
7
8
9
10
11
Наименование ______________________________ Адрес_____________________________ Телефон ______________________________
Адрес электронной почты __________________________________________ Исполнитель____________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _______________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _____________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о размещенных вкладах
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о размещенных
вкладах
(
индекс – РВ 3, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Орналастырылған салымдар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ОС 3
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ үшін
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
__________________________________________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңгемен)
Баптың, банктің атаулары (банктер бөлігінде)
Банктің ұзақмерзімді кредиттік рейтингі
Салым бойынша негізгі сома
теңгемен
теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
салым сомасының жиынтығы
1
2
3
4
5
6
1
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві қаражатының есебінен орналастырылған салымдар
1.1
Талап етуге дейінгі салымдар
1.2
Мерзімді салымдар
1.3
Шартты салымдар
2
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві қаражатының есебінен орналастырылған салымдар
2.1
Талап етуге дейінгі салымдар
2.2
Мерзімді салымдар
2.3
Шартты салымдар
3
Зиянды өтеу резервінің қаражаты есебінен орналастырылған салымдар
3.1
Талап етуге дейінгі салымдар
3.2
Мерзімді салымдар
3.3
Шартты салымдар
4
Меншікті қаражат есебінен орналастырылған салымдар
4.1
Талап етуге дейінгі салымдар
4.2
Мерзімді салымдар
4.3
Шартты салымдар
5
Барлығы
кестенің жалғасы:
Салым бойынша сыйақы
Зияндар бойынша бағалау резерві
Ескертпе
теңгемен
теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
сыйақы сомасының жиынтығы
7
8
9
10
11
Атауы ___________________ Мекенжайы___________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы____________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Орналастырылған салымдар
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Орналастырылған салымдар туралы есеп (индексі – ОС 3, кезеңділігі - ай сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о размещенных вкладах" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат".
3. Форма составляется ежемесячно акционерным обществом "Фонд гарантирования страховых выплат" и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318.
6. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2016 года № 261
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о ценных бумагах

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Орналастырылған салымдар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0-ге (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамлар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес рейтингілік агенттіктің рейтингі мен атауы көрсетіледі.
6. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қазандағы
№ 261 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 4 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: ЦБ 4
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц, представляющих: акционерное общество "Фонд гарантирования страховых выплат"
Срок представления: ежемесячно, в срок до 5 (пятого) рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
__________________________________________________________
(
наименование организации)
Наименование эмитента
Вид ценной бумаги
Международный идентификационный номер (код ISIN)
Количество ценных бумаг (в штуках)
Номинальная стоимость ценной бумаги
Валюта номинала
Доходность, в процентах
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Ценные бумаги, приобретенные за счет средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование"
1.1
2
Ценные бумаги, приобретенные за счет средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "страхование жизни"
2.1
3
Ценные бумаги, приобретенные за счет средств резерва возмещения вреда
3.1
4
Ценные бумаги, приобретенные за счет собственных средств
4.1
5
Всего
продолжение таблицы:
Балансовая стоимость (нетто) (в тысячах тенге)
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости
всего
в том числе, сумма начисленного вознаграждения
всего
в том числе, сумма начисленного вознаграждения
всего
в том числе, сумма начисленного вознаграждения
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Доля участия в уставном капитале эмитента (в процентах)
Оценочный резерв под убытки (в тысячах тенге)
Суммарная покупная стоимость ценных бумаг (в тысячах тенге)

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: БҚ 4
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ үшін
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
__________________________________________________________
(ұйымның атауы)
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың түрі
Халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN код)
Бағалы қағаздар саны
(данамен)
Бағалы қағаздың номиналдық құны
Номинал валютасы
Кірістілік, пайызбен
1
2
3
4
5
6
7
8
1
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві қаражатының есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
1.1
2
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві қаражатының есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
2.1
3
Зиянды өтеу резерві қаражатының есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
3.1
4
Меншікті қаражат есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
4.1
5
Барлығы
кестенің жалғасы:
Баланстық құны (нетто) (мың теңгемен)
Пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
Амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
барлығы
оның ішінде есептелген сыйақы сомасы
барлығы
оның ішінде есептелген сыйақы сомасы
барлығы
оның ішінде есептелген сыйақы сомасы
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайыздармен)
Зиян бойынша бағалау резерві (мың теңгемен)
Бағалы қағаздардың жиынтық сатып алу құны (мың теңгемен)

Изменение стоимости с момента приобретения (графа 9 + графа 11 + графа13) - графа 17)
Дата
Долгосрочный кредитный рейтинг
Примечание
15
16
17
18
19
20
21
Наименование __________________________________ Адрес_____________________________________________________________
Телефон __________________________ Адрес электронной почты _________________________________________________________
Исполнитель____________________________ __________________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _______________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о ценных бумагах
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о ценных
бумагах
(
индекс – ЦБ 4, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о ценных бумагах" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат".
3. Форма составляется ежемесячно акционерным обществом "Фонд гарантирования страховых выплат" и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается наименование ценной бумаги.
6. В графе 5 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
7. В графе 6 по облигациям указывается денежное выражение номинальной/покупной стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска. По акциям указывается покупная стоимость в валюте приобретения акции.
8. В графе 7 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2019 "Коды для обозначения валют и фондов". По облигациям указывается валюта выпуска, по акциям - валюта приобретения.

Сатып алу кезінен бастап құнының өзгеруі (9-баған + 11-баған + 13-баған) - 17-баған)
Күні
Ұзақмерзімді кредиттік рейтинг
Ескертпе
15
16
17
18
19
20
21
Атауы ___________________ Мекенжайы___________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы____________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Бағалы қағаздар туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Бағалы қағаздар туралы есеп (индексі – БҚ 4, кезеңділігі - ай сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0-ге (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамлар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
6. 5-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
7. 6-бағанда облигациялар бойынша купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін облигацияның номиналды/сатып алу құнының оны шығару кезінде айқындалған ақшалай көрінісі, сондай-ақ оны өтеу кезінде облигация ұстаушыға төленуге жататын сома көрсетіледі. Сомасы шығару валютасымен көрсетіледі. Акциялар бойынша акцияны сатып алу валютасымен сатып алу құны көрсетіледі.
8. 7-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ІSO 4217-2019 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі. Облигациялар бойынша шығару валютасы, акциялар бойынша - сатып алу валютасы көрсетіледі.

9. В графе 8 указывается процентная доходность по купонам.
10. В графе 9 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток.
11. В графе 11 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход.
12. В графе 13 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, оцениваемых по амортизированной стоимости.
13. В графе 15 указывается доля участия в уставном капитале эмитента в процентах.
14. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2016 года № 261
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об операциях обратное репо, репо

9. 8-бағанда купондар бойынша пайыздық кірістілік көрсетіледі.
10. 9-бағанда пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі.
11. 11-бағанда басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі.
12. 13-бағанда амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі.
13. 15-бағанда пайыздармен эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлесі көрсетіледі.
14. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қазандағы
№ 261 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

4.1.1
(наименование эмитента)
4.2
Операции репо
4.2.1
(наименование эмитента)
продолжение таблицы:
Срок операции (дней)
Ставка вознаграждения, в процентах
Количество ценных бумаг
Сумма
Примечание
в тенге
в иностранной валюте
10
11
12
13
14
Наименование __________________________ Адрес___________________________________________ Телефон ___________________
Адрес электронной почты __________________________________________ Исполнитель____________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _______________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _____________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об операциях
обратное репо, репо
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об операциях обратное
репо, репо
(
индекс – РЕПО 5, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об операциях обратное репо, репо" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат".
3. Форма составляется ежемесячно акционерным обществом "Фонд гарантирования страховых выплат" и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается наименование эмитента ценной бумаги, являющейся объектом сделки репо.
6. В графе 3 указывается вид ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям репо и (или) обратное репо.
7. В графе 4 указывается международный идентификационный номер ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям репо и (или) обратное репо.
8. В графе 5 указывается дата заключения договора.

4.1.1
(эмитенттің атауы)
4.2
Репо операциялары
4.2.1
(эмитенттің атауы)
кестенің жалғасы:
Операция мерзімі (күн)
Сыйақы мөлшерлемесі, пайызбен
Бағалы қағаздардың саны
Сомасы
Ескертпе
теңгемен
шетел валютасымен
10
11
12
13
14
Атауы ___________________ Мекенжайы___________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы____________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Кері репо, репо операциялары
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Кері репо, репо операциялары туралы есеп (индексі – РЕПО 5, кезеңділігі - ай сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) Кері репо, репо операциялары туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0-ге (нөлге) дейін дөңгелектенеді, 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамлар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда репо мәмілесінің объектісі болып табылатын бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда репо және (немесе) кері репо операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
7. 4-бағанда репо және (немесе) кері репо операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
8. 5-бағанда шарттың жасалу күні көрсетіледі.

9. В графе 7 указывается дата открытия операции обратное репо и (или) репо.
10. В графе 8 указывается дата закрытия операции обратное репо и репо.
11. В графе 9 указывается срок операции обратное репо и (или) репо (дней).
12. В графе 10 указывается ставка вознаграждения по операциям обратное репо и (или) репо, установленная участниками операции репо и (или) обратное репо и используемая для расчета цены закрытия и суммы сделки закрытия.
13. В графе 11 указывается количество переданных и (или) приобретенных ценных бумаг по операциям обратное репо и (или) репо.
14. В графе 12 указывается сумма обратное репо и (или) репо (в тенге).
15. В графе 13 указывается сумма операции репо и (или) обратное репо (в иностранной валюте).
16. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2016 года № 261
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о дебиторской задолженности

9. 7-бағанда кері репо және (немесе) репо операциясының ашылу күні көрсетіледі.
10. 8-бағанда кері репо және репо операциясының жабылу күні көрсетіледі.
11. 9-бағанда кері репо және (немесе) репо операциясының мерзімі (күндер) көрсетіледі.
12. 10-бағанда репо және (немесе) кері репо операциясына қатысушылар белгілеген және жабу бағасы мен жабу мәмілесінің сомасын есептеу үшін пайдаланылатын кері репо және (немесе) репо операциялары бойынша сыйақы мөлшерлемесі көрсетіледі.
13. 11-бағанда кері репо және (немесе) репо операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
14. 12-бағанда кері репо және (немесе) репо сомасы (теңгемен) көрсетіледі.
15. 13-бағанда репо және (немесе) кері репо операциясының сомасы (шетел валютасымен) көрсетіледі.
16. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қазандағы
№ 261 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

1.13
задолженность по заработной плате
1.14
задолженность по авансам, оплаченным поставщикам и подрядчикам
1.15
задолженность по хищениям, растратам и прочим злоупотреблениям
1.16
задолженность по штрафу, пени и неустойке
1.17
начисленные доходы по аренде
1.18
продажа инвестиции в капитал других юридических лиц
1.19
капитальный ремонт арендованного имущества
1.20
Прочие
Наименование ___________________________ Адрес__________________________________________ Телефон _____________________
Адрес электронной почты ________________________________ Исполнитель ____________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _______________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о дебиторской
задолженности
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о дебиторской
задолженности
(
индекс – ДЗ 6, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о дебиторской задолженности" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат".
3. Форма составляется ежемесячно акционерным обществом "Фонд гарантирования страховых выплат" и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается сумма дебиторской задолженности.
6. В графе 4 указывается сумма оценочного резерва под убытки.
7. Информация по строке, порядковый номер 1.21 "Прочие", раскрывается в пояснительной записке к отчетности.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2016 года № 261
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о резерве гарантирования страховых выплат и резерве возмещения вреда

1.13
жалақы бойынша берешек
1.14
жеткізушілер мен мердігерлерге төленген аванстар бойынша берешек
1.15
ұрлау, ысырап және басқа теріс мақсатқа пайдалану бойынша берешек
1.16
айыппұл, өсімпұл және тұрақсыздық айыбы бойынша берешек
1.17
жалдау бойынша есептелген кірістер
1.18
басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар сату
1.19
жалға алынған мүлікті күрделі жөндеу
1.20
Басқа да
Атауы ___________________ Мекенжайы____________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы____________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Дебиторлық берешек туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Дебиторлық берешек туралы есеп (индексі – ДБ 6, кезеңділігі - ай сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Дебиторлық берешек туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0-ге (нөлге) дейін дөңгелектенеді, 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамлар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі.
6. 4-бағанда зиян бойынша бағалау резервінің сомасы көрсетіледі.
7. "Басқалар" реттік нөмірі 1.21-жолы бойынша ақпарат есептілікке түсіндірме жазбада ашып көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қазандағы
№ 261 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 7 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: РЗГСВВ 7
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц, представляющих: акционерное общество "Фонд гарантирования страховых выплат"
Срок представления: ежемесячно, в срок до 5 (пятого) рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
__________________________________________________________
(
наименование организации)
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Сальдо на начало отчетного периода
Кредитовые обороты
Дебетовые обороты
Сальдо на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
1
Резерв гарантирования страховых выплат, в том числе:
1.1
по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств
1.2
по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами
1.3
По обязательному страхованию туриста
1.4
Иные виды страхования в том числе:

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві және зиянды өтеу резерві туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: СТКРЗР 7
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы __________ үшін
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
__________________________________________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Есепті кезеңнің басындағы сальдо
Кредиттік айналымдар
Дебеттік айналымдар
Есепті кезеңнің соңындағы сальдо
1
2
3
4
5
6
1
Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві, оның ішінде:
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
1.3
туристің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
1.4
Өзге сақтандыру түрлері, оның ішінде:

1.4.1
Аннуитетное страхование в соответствии с Законом РК "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных обязанностей"
1.4.2
Пенсионный аннуитет в соответствии с Законом РК "О пенсионном обеспечения в Республики Казахстан"
2
Резерв возмещения вреда
Наименование ___________________ Адрес__________________________________________________ Телефон _____________________
Адрес электронной почты _________________________________ Исполнитель____________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _______________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о резерве
гарантирования страховых выплат
и резерве возмещения вреда
Пояснение по заполнению формы, административных данных
Отчет о резерве гарантирования страховых выплат и резерве возмещения вреда
(
индекс – РЗГСВВ 7, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о резерве гарантирования страховых выплат и резерве возмещения вреда" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат".
3. Форма составляется ежемесячно акционерным обществом "Фонд гарантирования страховых выплат" и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. По строке 1.4.1 и 1.4.2, указываются Фондом взносы страховых организаций-участников системы гарантирования за период гарантирования накопительных классов страхования.

1.4.1
"Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аннуитеттік сақтандыру
1.4.2
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес зейнетақы аннуитеті
2
Зиянды өтеу резерві
Атауы ___________________ Мекенжайы___________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы____________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Сақтандыру төлемдеріне
кепілдік беру резерві және
зиянды өтеу резерві
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві және зиянды өтеу резерві туралы есеп (индексі – СТКРЗР 7, кезеңділігі - ай сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві және зиянды өтеу резерві туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0-ге (нөлге) дейін дөңгелектенеді, 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамлар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Қор 1.4.1 және 1.4.2-жолдар бойынша жинақтап сақтандыру сыныптарының кепілдік беру кезеңіндегі кепілдік беру жүйесіне қатысушылар-сақтандыру ұйымдарының жарналарын көрсетеді.

6. В графе 3 указывается сальдо на начало отчетного периода.
7. В графе 4 указываются кредитовые обороты.
8. В графе 5 указываются дебетовые обороты.
9. В графе 6 указывается сальдо на конец отчетного периода.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2016 года № 261
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о кредиторской задолженности
Сноска. Приложение 8 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: КЗ 8
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц, представляющих: акционерное общество "Фонд гарантирования страховых выплат"
Срок представления: ежемесячно, в срок до 5 (пятого) рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
______________________________________________________________
(
наименование организации)
(в тысячах тенге)
Вид кредиторской задолженности
Сумма
Примечание
1
2
3
4
1
Кредиторская задолженность, в том числе по видам:
1.1
начисленные расходы за ремонт
1.2
начисленные расходы за рекламу
1.3
начисленные представительские расходы
1.4
начисленные прочие общехозяйственные расходы
1.5
начисленные расходы по аренде
1.6
покупка инвестиций в капитал других юридических лиц
1.7
задолженность, связанная с покупкой активов
1.8
задолженность аффилиированным лицам
1.9
финансовый лизинг
1.10
Прочие
Наименование ___________________ Адрес_________________________________________________________ Телефон _____________________
Адрес электронной почты ___________________________________ Исполнитель_________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _______________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета ________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о кредиторской
задолженности
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о кредиторской
задолженности
(
индекс – КЗ 8, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения

6. 3-бағанда есепті кезеңнің басындағы сальдо көрсетіледі.
7. 4-бағанда кредиттік айналымдар көрсетіледі.
8. 5-бағанда дебеттік айналымдар көрсетіледі.
9. 6-бағанда есепті кезеңнің соңындағы сальдо көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қазандағы
№ 261 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Кредиторлық берешек туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: КБ 8
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы __________ үшін
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
__________________________________________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңгемен)
Кредиторлық берешектің түрі
Сомасы
Ескертпе
1
2
3
4
1
Кредиторлық берешек, оның ішінде түрлері бойынша
1.1
жөндеуге есептелген шығыстар
1.2
жарнамаға есептелген шығыстар
1.3
есептелген өкілдік шығыстар
1.4
есептелген басқа да жалпы шаруашылық шығыстар
1.5
жалдау бойынша есептелген шығыстар
1.6
басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестицияларды сатып алу
1.7
активтерді сатып алуға байланысты берешек
1.8
үлестес тұлғаларға берешек
1.9
қаржы лизингі
1.10
Басқа да
Атауы ___________________ Мекенжайы___________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы____________________________       ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________       ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________       ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Кредиторлық берешек туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Кредиторлық берешек туралы есеп (индексі – КБ 8, кезеңділігі - ай сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения об акционерах" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат".
3. Форма составляется ежемесячно акционерным обществом "Фонд гарантирования страховых выплат" и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается наименование акционера.
6. В графе 3 указывается количество акций (штук).
7. В графе 4 указывается доля участия в уставном капитале (в тысячах тенге).
8. В графе 5 указывается процент участия (в процентах).
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2016 года № 261
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о доходах (расходах) от инвестиционной деятельности

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Акционерлер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0-ге (нөлге) дейін дөңгелектенеді, 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамлар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда акционердің атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда акциялардың саны (дана) көрсетіледі.
7. 4-бағанда жарғылық капиталға қатысу үлесі (мың теңгемен) көрсетіледі.
8. 5-бағанда қатысу пайызы (пайыздармен) көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қазандағы
№ 261 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 10 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: ДИД 10
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц, представляющих: акционерное общество "Фонд гарантирования страховых выплат"
Срок представления: ежемесячно, в срок до 5 (пятого) рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
__________________________________________________________
(
наименование организации)
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма за отчетный период
Сумма за период с начала года с нарастающим итогом
Примечание
1
2
3
4
5
1
Доходы (расходы) от инвестиционной деятельности за счет средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование"
2
Доходы (расходы) от инвестиционной деятельности за счет средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "страхование жизни"
3
Доходы (расходы) от инвестиционной деятельности за счет средств резерва возмещения вреда
4
Доходы (расходы) от инвестиционной деятельности за счет собственных средств
5
Доходы (расходы) от купли/продажи иностранной валюты
6
Доход от аренды
7
Неустойка, штраф и пеня
8
Прочие
9
Всего
Наименование ________________________ Адрес_____________________________________________________ Телефон __________________
Адрес электронной почты _____________________ Исполнитель____________________________ ______________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _______________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _____________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о доходах (расходах)
от инвестиционной деятельности
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о доходах (расходах) от инвестиционной
деятельности
(
индекс – ДИД 10, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения

Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Инвестициялық қызметтен кірістер (шығыстар) туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ИҚК 10
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы __________ үшін
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
__________________________________________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңгемен)
Атауы
Есепті кезеңдегі сома
Өспелі қорытындымен жыл басынан бергі кезеңдегі сома
Ескертпе
1
2
3
4
5
1
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві қаражатының есебінен инвестициялық қызметтен түскен кірістер (болған шығыстар)
2
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві қаражатының есебінен инвестициялық қызметтен түскен кірістер (болған шығыстар)
3
Зиянды өтеу резерві қаражатының есебінен инвестициялық қызметтен түскен кірістер (болған шығыстар)
4
Меншікті қаражаттың есебінен инвестициялық қызметтен түскен кірістер (болған шығыстар)
5
Шетел валютасын сатып алудан/сатудан түскен кірістер (болған шығыстар)
6
Жалға беруден түсетін кіріс
7
Тұрақсыздық айыбы, айыппұл және өсімпұл
8
Басқа да
9
Барлығы
Атауы ___________________ Мекенжайы___________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы____________________________       ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________       ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________       ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Инвестициялық қызметтен
түскен кірістер
(болған шығыстар) туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Инвестициялық қызметтен түскен кірістер (болған шығыстар) туралы есеп (индексі – ИҚК 10, кезеңділігі - ай сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о доходах (расходах) от инвестиционной деятельности" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат".
3. Форма составляется ежемесячно акционерным обществом "Фонд гарантирования страховых выплат" и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается сумма доходов (расходов) от инвестиционной деятельности.
6. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2016 года № 261
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об общих и административных расходах

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Инвестициялық қызметтен түскен кірістер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2 Нысан "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0-ге (нөлге) дейін дөңгелектенеді, 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамлар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда инвестициялық қызметтен түскен кірістер сомасы көрсетіледі.
6. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қазандағы
№ 261 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об общих и административных расходах" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат".
3. Форма составляется ежемесячно акционерным обществом "Фонд гарантирования страховых выплат" и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается сумма общих и административных расходов в соответствии с классификацией расходов (графа 2).
6. Информация по строке, порядковый номер 32 "Прочие", раскрывается в пояснительной записке к отчетности.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2016 года № 261
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расходах по осуществлению гарантийных выплат, выплат по возмещению вреда жизни, здоровью потерпевшего и (или) расходов на погребение

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2 Нысан"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0-ге (нөлге) дейін дөңгелектенеді, 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамлар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда шығыстарды жіктеуге сәйкес жалпы және әкімшілік шығыстардың сомасы көрсетіледі (2-баған).
6. "Басқалар" реттік нөмірі 32-жолы бойынша ақпарат есептілікке түсіндірме жазбада ашып көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қазандағы
№ 261 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 12 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: ГВиК12
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц, представляющих: акционерное общество "Фонд гарантирования страховых выплат"
Срок представления: ежемесячно, в срок до 5 (пятого) рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
__________________________________________________________________
(
наименование организации)
(в тысячах тенге)
Наименование
За период с начала отчетного периода
За предыдущий финансовый год
Примечание
1
2
3
4
5
1
Гарантийные выплаты, в том числе:
1.1
по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств
1.2
по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами
1.3
по обязательному страхованию туриста
1.4
по договорам аннуитетного страхования, заключаемым в соответствии с Законом РК "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных обязанностей)"
1.5

Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Кепілдік төлемдерін, жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды өтеу бойынша төлемдерді жүзеге асыру шығыстары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: КТжК12
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы __________ үшін
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
__________________________________________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңгемен)
Атауы
Есепті кезең басталған кезең бойынша
Өткен қаржылық жыл бойынша
Ескертпе
1
2
3
4
5
1
Кепілдік төлемдері, оның ішінде:
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігі міндетті сақтандыру бойынша
1.3
туристің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
1.4
"Қызметкер еңбек (қызметтік міндеттерін) атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы" ҚР Заңына сәйкес жасалатын аннуитеттік сақтандыру шарттары бойынша
1.5

по договорам пенсионного аннуитета, заключаемым в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечения в Республики Казахстан"
2
Выплаты по возмещению вреда жизни, здоровью потерпевшего и (или) расходов на погребение
Наименование _________________________ Адрес_____________________________________________________ Телефон __________________
Адрес электронной почты _______________ Исполнитель____________________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _______________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _____________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о расходах по осуществлению
гарантийных выплат, выплат по возмещению
вреда жизни, здоровью потерпевшего
и (или) расходов на погребение
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о расходах по осуществлению гарантийных выплат, выплат
по возмещению вреда жизни, здоровью потерпевшего и (или) расходов на погребение
(индекс – ГВиК12, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расходах по осуществлению гарантийных выплат, выплат по возмещению вреда жизни, здоровью потерпевшего и (или) расходов на погребение" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат".
3. Форма составляется ежемесячно акционерным обществом "Фонд гарантирования страховых выплат" и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы

"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес жасалатын зейнетақы аннуитеті шарттары бойынша
2
туроператордың және турагенттің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
Атауы ___________________ Мекенжайы___________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы____________________________       ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________       ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________       ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Кепілдік төлемдерін,
жәбірленушінің өміріне,
денсаулығына келтірілген
зиянды және (немесе) жерлеуге
жұмсалған шығыстарды өтеу
бойынша төлемдерді жүзеге
асыру шығыстары туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Кепілдік төлемдерін, жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды өтеу бойынша төлемдерді өтемақы төлемдерін жүзеге асыру шығыстары туралы есеп (индексі – КТжК12, кезеңділігі - ай сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Кепілдік төлемдерін, жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды өтеу бойынша төлемдерді жүзеге асыру шығыстары туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2 Нысан"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0-ге (нөлге) дейін дөңгелектенеді, 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамлар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме

5. В графе 3 указывается сумма за период с начала отчетного периода.
6. В графе 4 указывается сумма за предыдущий финансовый год.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2016 года № 261
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об активах
Сноска. Приложение 13 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: АФ13
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц, представляющих: акционерное общество "Фонд гарантирования страховых выплат"
Срок представления: ежемесячно, в срок до 5 (пятого) рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
__________________________________________________________
(
наименование организации)
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Балансовая стоимость
В процентах от суммы активов
1
2
3
4
1.
Деньги
2
Вклады - всего, в том числе:
2.1.
вклады в Национальном Банке Республики Казахстан
2.2.
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, соответствующих одному из следующих требований:
имеют долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "ВВ-" агентства "Standard & Poor's" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzBB" по национальной шкале "Standard & Poor's" за вычетом оценочного резерва под убытки;
являются дочерними банками-резидентами, родительские банки-нерезиденты которых имеют долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте не ниже "А-" агентства "Standard & Poor's" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств - (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом оценочного резерва под убытки;
имеют долгосрочный кредитный рейтинг от "В+" до "В" по международной шкале агентства "Standard&Poor's" или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку от "kzBB-" до "kzB+" по национальной шкале "Standard & Poor's"
3.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан (в том числе эмитированные в соответствии с законодательством других государств), выпущенные Министерством финансов Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан, а также ценные бумаги, выпущенные под гарантию государства - (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом оценочного резерва под убытки
4.
Негосударственные ценные бумаги, выпущенные организациями Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, входящими в официальный список фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан, - всего, в том числе:
4.1.
долговые ценные бумаги, имеющие международную рейтинговую оценку не ниже "ВВ-" агентства "Standard & Poor's", или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzBB" по национальной шкале "Standard & Poor's", отнесенные к категории "долговые ценные бумаги, с рейтинговой оценкой" - (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом оценочного резерва под убытки
5.
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, имеющих суверенную рейтинговую оценку не ниже "А-" агентства "Standard & Poor's", или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств;- (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом оценочного резерва под убытки
6.
Итого активов
Наименование ______________________ Адрес___________________________________________________________ Телефон ________________
Адрес электронной почты ______________ Исполнитель____________________________ _______________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _______________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _____________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об активах
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об
активах
(
индекс – АФ13, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения

5. 3-бағанда есепті кезең басталған кезеңдегі сома көрсетіледі.
6. 4-бағанда өткен қаржы жылындағы сома көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қазандағы
№ 261 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Активтер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: АН13
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ үшін
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
__________________________________________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңгемен)
Көрсеткіш атауы
Баланстық құны
Активтер сомасынан пайызбен
1
2
3
4
1.
Ақша
2
Салымдар - барлығы, оның ішінде:
2.1.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар
2.2.
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар мынадай талаптардың біріне сәйкес келетін:шығындарға арналған бағалау резервін шегергенде "Standard & Poor's" агенттігінің "ВВ-" төмен емес ұзақмерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "kzBB" төмен емес рейтингілік бағасы бар;бейрезидент бас банктер - шығындарға арналған бағалау резервін шегергенде (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып) "Standard & Poor's" агенттігінің "А-" төмен емес шетел валютасындағы ұзақмерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент еншілес банктер болып табылады;"Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "В+"-тен "В"-ға дейінгі ұзақмерзімді рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингілік бағасы бар немесе "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ-"-тен "kzВ+"-ке дейінгі рейтингілік бағасы бар
3.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған, Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары (оның ішінде басқа мемлекеттердің заңнамаларына сәйкес айналысқа шығарылғандар), сондай-ақ шығындарға арналған бағалау резервін шегергенде, мемлекет кепілімен шығарылған бағалы қағаздар (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
4.
Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізіміне енгізілген, Қазақстан Республикасы мен басқа мемлекеттердің заңнамаларына сәйкес Қазақстан Республикасының ұйымдары шығарған мемлекеттік емес бағалы қағаздар – барлығы, оның ішінде:
4.1.
"Standard & Poor's" агенттігінің "ВВ-" төмен емес халықаралық рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "kzBB" төмен емес рейтингілік бағасы бар, "рейтингілік бағасы бар борыштық бағалы қағаздар" санатына жатқызылған борыштық бағалы қағаздар - шығындарға арналған бағалау резервін шегергенде(негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
5.
"Standard & Poor's" агенттігінің "А-" төмен емес тәуелсіз рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебеге ие бағалы қағаздар - шығындарға арналған бағалау резервін шегергенде(негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
6.
Активтер жиынтығы
Атауы______________________ Мекенжайы__________________________
Телефоны ________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________________
Орындаушы ___________________________       ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________       ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20_____ жылғы "____" ___________
Активтер туралы есепке
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Активтер туралы есеп (индексі – АН13, ұсыну мерзімі – ай сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об активах" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат".
3. Форма составляется ежемесячно акционерным обществом "Фонд гарантирования страховых выплат" и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается балансовая стоимость.
6. В графе 4 указывается процент от суммы активов.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2016 года № 261
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об активах, приобретенных за счет резервов

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Активтер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамлар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда баланстық құны көрсетіледі.
6. 4-бағанда активтер сомасынан пайызы көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қазандағы
№ 261 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 14 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: АФ14
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц, представляющих: акционерное общество "Фонд гарантирования страховых выплат"
Срок представления: ежемесячно, в срок до 5 (пятого) рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
______________________________________________________________
(
наименование организации)
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Балансовая стоимость
В процентах от суммы резервов
1
2
3
4
1.
Деньги
2
Вклады - всего, в том числе:
2.1.
вклады в Национальном Банке Республики Казахстан
2.2.
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, соответствующих одному из следующих требований:
имеют долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzBВ" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения, за вычетом оценочного резерва под убытки;
являются дочерними банками-резидентами, родительские банки-нерезиденты которых имеют долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте не ниже "А-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств - (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом оценочного резерва под убытки
3.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан (включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств), выпущенные Министерством финансов Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан, долговые ценные бумаги, выпущенные юридическим лицом, осуществляющим выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан, а также ценные бумаги, выпущенные под гарантию Правительства Республики Казахстан – (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом оценочного резерва под убытки
4.
Долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzBB" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения, за вычетом оценочного резерва под убытки
5.
Долговые ценные бумаги, выпущенные местными исполнительными органами Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан, с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения, за вычетом оценочного резерва под убытки
6.
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств - (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом оценочного резерва под убытки
7.
Итого активов
Наименование __________________ Адрес________________________________________________________ Телефон ________________________
Адрес электронной почты __________________ Исполнитель____________________________ ____________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _______________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _____________________________________ _____________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об активах,
приобретенных за счет резервов
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об активах, приобретенных за счет
резервов
(
индекс – АФ14, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения

Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Резервтер есебінен сатып алынған активтер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: АН14
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ үшін
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
__________________________________________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңгемен)
Көрсеткіш атауы
Баланстық құны
Активтер сомасынан пайызбен
1
2
3
4
1.
Ақша
2
Салымдар - барлығы, оның ішінде:
2.1.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар
2.2.
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар мынадай талаптардың біріне сәйкес келетін:негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып, шығындарға арналған бағалау резервін шегергенде "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВ-" төмен емес ұзақмерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "kzBB" төмен емес рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар; резидент еншілес банктер болып табылатын бейрезидент бас банктерінің - шығындарға арналған бағалау резервін шегергенде (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып) "Standard & Poor's" агенттігінің "А-" төмен емес шетел валютасындағы ұзақмерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар;
3.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған, Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары (оның ішінде басқа мемлекеттердің заңнамаларына сәйкес айналысқа шығарылғандар), кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес, акцияларының жүз пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын заңды тұлға шығарған борыштық бағалы қағаздар, сондай-ақ шығындарға арналған бағалау резервін шегергенде, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кепілімен шығарылған бағалы қағаздар (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
4.
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, (эмитентінде) "Standard & Poor's" агенттігінің "ВВ-" төмен емес халықаралық рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "kzBB" төмен емес рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының борыштық бағалы қағаздары, негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып, шығындарға арналған бағалау резервін шегергенде
5.
Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізіміне енгізілген, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған борыштық бағалы қағаздар, негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып, шығындарға арналған бағалау резервін шегергенде
6.
"Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-" төмен емес тәуелсіз рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебеге ие бағалы қағаздар - шығындарға арналған бағалау резервін шегергенде (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
7.
Активтер жиынтығы
Атауы______________________ Мекенжайы_________________________
Телефоны _______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________       ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_________________________________             ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________       ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20_____ жылғы "____" ___________
Меншікті қаражат есебінен
сатып алынған активтер
туралы есепке
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Меншікті қаражат есебінен сатып алынған активтер туралы есеп (индексі – АН14, ұсыну мерзімі – ай сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер

Сноска. Приложение 15 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: ЛИ 15
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц, представляющих: акционерное общество "Фонд гарантирования страховых выплат"
Срок представления: ежемесячно, в срок до 5 (пятого) рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
______________________________________________________________
(
наименование организации)
Наименование показателя
Балансовая стоимость (тысяч тенге)
В процентах от суммы активов
1
2
3
4
1.
Суммарное размещение во вклады, деньги и облигации (с учетом операций обратное репо) в одном банке второго уровня (за исключением банка-агента, осуществляющего отдельные виды банковских операций, оказывающего услуги по осуществлению гарантийных выплат кредиторам на основе агентского соглашения с Фондом) и его аффилиированных лицах - не более десяти процентов от активов Фонда, но не более двадцати пяти процентов от размера собственного капитала данного эмитента
1.1
наименование банка второго уровня

Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ИЛ15
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ үшін
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
__________________________________________________________
(ұйымның атауы)
Көрсеткіш атауы
Баланстық құны (мың теңге)
Активтер сомасынан пайызбен
1
2
3
4
1.
Екінші деңгейдегі бір банкте (Қормен жасалған агенттік келісім негізінде кредиторларға кепілдік төлемдерін жүзеге асыру бойынша қызмет көрсететін, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын агент-банкті қоспағанда) және оның үлестес тұлғаларында салымдарға, ақшаға және облигацияларға (кері репо операцияларын есепке алғанда) жиынтық орналастыруы – Қор активтерінің он пайызынан аспайды, бірақ осы эмитенттің меншікті капиталының мөлшерінен жиырма бес пайыздан аспайды.
1.1
екінші деңгейдегі банктің атауы

1.1.1
деньги
1.1.2
вклады
1.1.3
облигации
1.1.4
операции обратное репо
1.1.1
наименование аффилиированного лица банка второго уровня
1.​1.​1.​1
деньги
1.​1.​1.​2
вклады
1.​1.​1.​3
облигации
1.​1.​1.​4
операции обратное репо
2
Суммарное размещение во вклады в одном банке второго уровня, который имеет долгосрочный кредитный рейтинг от "В+" до "В" по международной шкале агентства "Standard&Poor's" или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку от "kzBB-" до "kzB+" по национальной шкале "Standard & Poor's" (за исключением банка-агента, осуществляющего отдельные виды банковских операций, оказывающего услуги по осуществлению гарантийных выплат кредиторам на основе агентского соглашения с Фондом) и его аффилиированных лицах - не более пяти процентов от активов Фонда, но не более двадцати пяти процентов от размера собственного капитала данного банка
2.1
наименование банка второго уровня
2.1.1
деньги
2.1.2
вклады

1.1.1
ақша
1.1.2
салымдар
1.1.3
облигациялар
1.1.4
кері репо операциялары
1.1.1
екінші деңгейдегі банктің үлестес тұлғаларының атауы
1. 1. 1. 1
ақша
1. 1. 1. 2
салымдар
1. 1. 1. 3
облигациялар
1. 1. 1. 4
кері репо операциялары
2
Екінші деңгейдегі бір банкте "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "В+"-тен "В"-ге дейінгі ұзақмерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингілік бағасы немесе "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ-"-тен "kzВ+"-ке дейінгі рейтингілік бағасы бар (Қормен жасалған агенттік келісім негізінде кредиторларға кепілдік төлемдерін жүзеге асыру бойынша қызмет көрсететін, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын агент-банкті қоспағанда) және оның үлестес тұлғаларында салымдарға жиынтық орналастыруы – Қор активтерінің бес пайызынан аспайды, бірақ осы банктің меншікті капиталының мөлшерінен жиырма бес пайыздан аспайды
2.1
екінші деңгейдегі банктің атауы
2.1.1
ақша
2.1.2
салымдар

2.1.3
облигации
2.1.4
операции обратное репо
2.1.1
наименование аффилиированного лица банка второго уровня
2.​1.​1.​1
деньги
2.​1.​1.​2
вклады
2.​1.​1.​3
облигации
2.​1.​1.​4
операции обратное репо
3
Суммарное размещение в облигации юридических лиц Республики Казахстан (за исключением банков второго уровня Республики Казахстан) и аффилиированных лицах данного юридического лица - не более десяти процентов от активов Фонда, но не более двадцати пяти процентов от размера собственного капитала данного эмитента
3.1
наименование юридического лица
3.1.1
наименование аффилиированного лица юридического лица
4
Суммарное размещение в ценные бумаги (с учетом операций обратное репо), имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А-" по международной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств одного государства - не более десяти процентов от активов Фонда
5
Операции обратное репо, совершаемые с участием активов Фонда - не более десяти процентов от активов Фонда
Наименование _________________________ Адрес_________________________________________________________ Телефон _______________
Адрес электронной почты _______________________ Исполнитель____________________________ ______________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _______________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _____________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о соблюдении
лимитов инвестирования активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о соблюдении лимитов инвестирования активов
(
индекс – ЛИ 15, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о соблюдении лимитов инвестирования активов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат".

2.1.3
облигациялар
2.1.4
кері репо операциялары
2.1.1
екінші деңгейдегі банктің үлестес тұлғаларының атауы
2. 1. 1. 1
ақша
2. 1. 1. 2
салымдар
2. 1. 1. 3
облигациялар
2. 1. 1. 4
кері репо операциялары
3
Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының (Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерін қоспағанда) және осы заңды тұлғаның үлестес тұлғаларының облигацияларына жиынтық орналастыруы - Қор активтерінің он пайызынан аспайды, бірақ осы эмитенттің меншікті капиталының мөлшерінен жиырма бес пайыздан аспайды
3.1
заңды тұлғаның атауы
3.1.1
заңды тұлғаның үлестес тұлғасының атауы
4
"Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "А-" төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе бір мемлекеттің басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингілік бағасы бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздарға (кері репо операцияларын есепке алғанда) жиынтық орналастыруы – Қор активтерінің он пайызынан аспайды
5
Қор активтерінің қатысуымен жасалатын кері репо операциялары – Қор активтерінің он пайызынан аспайды
Атауы______________________ Мекенжайы__________________________
Телефоны ________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________________
Орындаушы ___________________________       ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________       ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20_____ жылғы "____" ___________
Меншікті қаражат есебінен
сатып алынған активтерді
инвестициялау лимиттерінің
сақталуы туралы есепке
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп (индексі – ИЛ15, ұсыну мерзімі – ай сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Меншікті қаражат есебінен сатып алынған активтерді инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.

Сноска. Постановление дополнено приложением 16 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: ЛИ 16
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц, представляющих: акционерное общество "Фонд гарантирования страховых выплат"
Срок представления: ежемесячно, в срок до 5 (пятого) рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
__________________________________________________________
(наименование организации)
Наименование показателя
Балансовая стоимость (тысяч тенге)
В процентах от суммы резервов
1
2
3
4
1.
Суммарное размещение во вклады, деньги (за вычетом оценочного резерва под убытки) и ценные бумаги (с учетом операций "обратное репо") в одном банке второго уровня, имеющем долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или являющемся дочерним банком-резидентом, родительский банк-нерезидент которого имеет долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте не ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и аффилированных лицах данного банка - не более 20 (двадцати) процентов от размера резервов
1.1
наименование банка второго уровня
1.1.1
деньги
1.1.2
вклады
1.1.3
ценные бумаги
1.1.4
операции обратное репо
1.1.1
наименование аффилиированного лица банка второго уровня
1.​1.​1.​1
деньги
1.​1.​1.​2
вклады
1.​1.​1.​3
ценные бумаги
1.​1.​1.​4
операции обратное репо
2
Суммарное размещение в долговые ценные бумаги (с учетом операций "обратное репо") юридических лиц Республики Казахстан (за исключением банков второго уровня Республики Казахстан) и аффилиированных лицах данного юридического лица - не более 20 (двадцати) процентов от размера резервов
2.1
наименование юридического лица

Ескерту. 16-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Резервтер есебінен инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ИЛ16
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ үшін
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде.
Нысан
__________________________________________________________
(ұйымның атауы)
Көрсеткіш атауы
Баланстық құны (мың теңге)
Активтер сомасынан пайызбен
1
2
3
4
1.
Екінші деңгейдегі бір банкте "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВ-"-тен төмен емес дейінгі ұзақмерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе бейрезидент бас банктің "Standard & Poor's" агенттігінің "А-"-тен төмен емес шетел валютасындағы ұзақмерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент еншілес банк болып табылатын және оның үлестес тұлғаларында салымдарға, ақшаға (шығындарға арналған бағалау резервін шегергенде) жиынтық орналастыруы – резервтердің мөлшерінен 20 (жиырма) пайыздан аспайды
1.1
екінші деңгейдегі банктің атауы
1.1.1
ақша
1.1.2
салымдар
1.1.3
бағалы қағаздар
1.1.4
кері репо операциялары
1.1.1
екінші деңгейдегі банктің үлестес тұлғаларының атауы
1. 1. 1. 1
ақша
1. 1. 1. 2
салымдар
1. 1. 1. 3
бағалы қағаздар
1. 1. 1. 4
кері репо операциялары
2
Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының (Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерін қоспағанда) және осы заңды тұлғаның үлестес тұлғаларының борыштық бағалы қағаздарына ("кері репо" операцияларын есепке алғанда) жиынтық орналастыруы - резервтердің мөлшерінен 20 (жиырма) пайыздан аспайды
2.1
заңды тұлғаның атауы

2.1.1
наименование аффилиированного лица юридического лица
3
Суммарное размещение в ценные бумаги (с учетом операций "обратное репо"), имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, за вычетом оценочного резерва под убытки - не более 10 (десяти) процентов от резервов
4
Операции обратное репо, совершаемые с участием резервов - не более 10 (десяти) процентов от резервов
5
Суммарное размещение в долговые ценные бумаги - не более 25 (двадцати пяти) процентов от общего объема долговых ценных бумаг одной эмиссии
6
Финансовые инструменты в иностранной валюте - не более 20 (двадцати) процентов от резервов
7

2.1.1
заңды тұлғаның үлестес тұлғасының атауы
3
Шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздарға ("кері репо" операцияларын есепке алғанда) шығындарға арналған бағалау резервін шегергенде, жиынтық орналастыруы – резервтердің мөлшерінен 10 (он) пайыздан аспайды
4
Резервтердің қатысуымен жасалатын кері репо операциялары – резервтердің мөлшерінен 10 (он) пайыздан аспайды
5
Борыштық бағалы қағаздарға жиынтық орналастыруы – бір эмиссияның борыштық бағалы қағаздарының жалпы мөлшерінен 25 (жиырма бес) пайыздан аспайды
6
Шетел валютасындағы қаржы құралдары - резервтердің мөлшерінен 20 (жиырма) пайыздан аспайды
7

Финансовые инструменты в национальной валюте - не менее 80 (восьмидесяти) процентов и не более 100 (ста) процентов от резервов
Наименование _______________________ Адрес_____________________________________________________ Телефон ________________
Адрес электронной почты ____________________ Исполнитель____________________________ ____________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _______________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _____________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о соблюдении
лимитов инвестирования
за счет резервов
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о соблюдении лимитов инвестирования за счет
резервов
(
индекс – ЛИ 16, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о соблюдении лимитов инвестирования за счет резервов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат".
3. Форма составляется ежемесячно акционерным обществом "Фонд гарантирования страховых выплат" и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается балансовая стоимость.
6. В графе 4 указывается процент от суммы резервов.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 17
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2016 года № 261
Правила представления отчетности акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
Сноска. Постановление дополнено приложением 17 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 22.02.2021 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ұлттық валютадағы қаржы құралдары - резервтердің мөлшерінен 80 (сексен) пайыздан кем емес және 100 (жүз) пайыздан аспайды
Атауы______________________ Мекенжайы__________________________
Телефоны ________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________________
Орындаушы ___________________________      ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________       ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20_____ жылғы "____" ___________
Резервтер есебінен
инвестициялау лимиттерінің
сақталуы туралы есепке
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Резервтер есебінен инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп (индексі – ИЛ16, ұсыну мерзімі – ай сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Резервтер есебінен инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамлар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда баланстық құны көрсетіледі.
6. 4-бағанда активтер сомасынан пайызы көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қазандағы
№ 261 қаулысына
17-қосымша
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының есептілікті ұсыну қағидалары
Ескерту. 17-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.02.2021 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

1. Правила представления отчетности (далее – Правила) акционерным обществом "Фонд гарантирования страховых выплат" (далее - Фонд) разработаны в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат" и определяют порядок представления отчетности Фондом в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк).
2. Данные в отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан - тенге.
3. В целях формирования отчетности активы в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 и постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 "Об установлении порядка определения и применения рыночного курса обмена валют", зарегистрированными в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378.
4. Фонд ежемесячно в срок до пятого рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем, представляет в уполномоченный орган пояснительную записку к отчетности. В пояснительной записке указывается:
1) классификация статей, приведенная в отчетности, при необходимости, дополняется информацией, поясняющей их смысл;
2) изменения, произошедшие за отчетный период, должны быть раскрыты по каждой статье с описанием суммарных величин согласно учетной политике;
3) изменения, произошедшие за отчетный период.
5. Отчетность представляется в Национальный Банк в электронном формате.
6. Отчетность на бумажном носителе по состоянию на отчетную дату подписывается первым руководителем, главным бухгалтером или лицами, уполномоченными ими на подписание отчета и хранится у Фонда.
7. При реорганизации или ликвидации Фонда отчетность представляется в уполномоченный орган до момента внесения соответствующих сведений в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров.

1. "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – Қор) есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қордың Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) есептілік ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Есептіліктегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы - теңгемен көрсетіледі.
3. Есептілікті қалыптастыру мақсатында активтер Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 тіркелген "Валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау және қолдану тәртібін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығымен және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысымен анықталған валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеумен көрсетіледі.
4. Қор ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде уәкілетті органға есептілікке түсіндірме жазба ұсынады. Түсіндірме жазбада мыналар көрсетіледі:
1) есептілікте келтірілген баптардың жіктелуі, қажет болған кезде олардың мәнін түсіндіретін ақпаратпен толықтырылады;
2) есепті кезеңде болған өзгерістер есеп саясатына сәйкес жиынтық шамалардың сипаттауымен әрбір бап бойынша ашылуы тиіс;
3) есепті кезеңде болған өзгерістер.
5. Есептілік Ұлттық Банкке электрондық форматта ұсынылады.
6. Есепті күнгі жағдай бойынша қағаз тасымалдағыштағы есептілікке бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар қол қояды және Қорда сақталады.
7. Қор қайта ұйымдастырылған немесе таратылған кезде есептілік уәкілетті органға Ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің тізіліміне тиісті мәліметтер енгізілген кезге дейін ұсынылады.