Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных, представленных территориальными подразделениями уполномоченного государственного органа по труду, и признании утратившим силу приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 23 июня 2015 года № 509 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных представленных местными органами по инспекции труда и инструкций по их заполнению
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 988. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2016 года № 14625.
Сноска. Заголовок – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2024 № 390 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) пункта 15 Положения о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2024 № 390 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о работе государственных инспекторов труда", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о состоянии производственного травматизма", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму, предназначенную для сбора административных данных "Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму, предназначенную для сбора административных данных "Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием", согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 23 июня 2015 года № 509 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных представленных местными органами по инспекции труда и инструкций по их заполнению", (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11788, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 5 августа 2015 года).

Еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері ұсынған әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту және "Еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органдар ұсынған әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 23 маусымдағы № 509 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 28 желтоқсандағы № 988 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2016 жылғы 28 желтоқсанда № 14625 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2024 № 390 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 3) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2024 № 390 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Шетелдік қатысуы бар ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Өндірістік жарақаттанудың жай- күйі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Шетелдік қатысуы бар ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. "Еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органдар ұсынған әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 23 маусымдағы № 509 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11788 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

3. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации на официальное опубликование в периодические печатные издания, информационно-правовую систему "Әділет" и в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Нурымбетова Б.Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАН
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Н. Айдапкелов
30 ноября 2016 год
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 988
Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2024 № 390 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения о работе государственных инспекторов труда
Отчетный период за ________ квартал 20___ года
Индекс: 1-ГИТ
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих: территориальные подразделения уполномоченного государственного органа по труду.
Куда представляется: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
Срок представления: ежеквартально, в срок до пятого числа (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом.
Показатели
Итого
В текущем году
В истекшем году
20__год
20__год
отчетный период
с начала года
отчетный период
с начала года
1
2
3
4
5
6
1.
Численность государственных инспекторов труда
2.
Количество проверяемых организаций
3.
Количество зарегистрированных в Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан актов о назначении проверок
4.
Количество проверок, в том числе:

3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі Б.Б. Нұрымбетовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
__________________ Н. Айдапкелов
2016 жылғы 30 қараша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 988 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
"Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер"
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2024 № 390 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Есепті кезең 20___ жылғы ________ тоқсан
Индекс: 1-МЕИ
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын адамдар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Көрсеткіштер
Жиыны
Ағымдағы жылы
Өткен жылы
20__ жыл
20__ жыл
есепті кезең
жылдың басынан
есепті кезең
жылдың басынан
1
2
3
4
5
6
1.
Мемлекеттік еңбек инспекторларының саны
2.
Тексерілетін ұйымдардың саны
3.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнде тіркелген тексерулерді тағайындау туралы актілердің саны
4.
Тексерулердің саны, оның ішінде:

1) выборочные
2) неплановые
5.
Количество контрольных мероприятий с посещением субъекта контроля
6.
Количество незарегистрированных в Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан проверок:
1) в бюджетных организациях
2) по инициативе правоохранительных органов
3) по инициативе хозяйствующих субъектов
7.
Количество выявленных/устраненных нарушений, в том числе:
по трудовым отношениям, из них:
1) количество фактов по использованию труда работников без заключения трудового договора
при этом, указать численность работников без трудового договора
2) несоответствие содержания трудового договора требованиям трудового законодательства
3) незаконное расторжение трудового договора
4) незаконное превышение нормы рабочего времени
5) непредставление отпусков
6) невыплата заработной платы в полном объеме и в сроки, которые установлены трудовым законодательством
7) превышение мер дисциплинарного взыскания
8) невыполнение или нарушение обязательства по коллективному договору
по безопасности и охране труда, из них:
1) по созданию служб или назначению ответственных лиц по безопасности охраны труда
2) по разработке и обеспечению правовыми актами, документами по безопасности и охраны труда
3) по организации обучения, инструктирования, проверку знаний работников по вопросам безопасности и охраны труда
4) по организации проведения обязательных и периодических медицинских осмотров и предсменного медицинского освидетельствования работников
5) по обеспечению безопасных условий труда
6) по обеспечению лечебно-профилактическим питанием, средствами индивидуальной и коллективной защиты
7) по охране труда женщин и лиц, не достигших восемнадцатилетнего возраста
8) по страхованию гражданско-правовой ответственности за причинение вреда жизни и здоровью работника при исполнении ими трудовых обязанностей
9) несвоевременное расследование (сокрытие) несчастных случаев, связанных с производством
по занятости населения, из них:
1) количество фактов по привлечению иностранной рабочей силы без разрешения
при этом, численность выявленных нелегальных трудовых мигрантов
2) количество выполненных особых условий, определяемых при выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы
3) непредставления, несвоевременного представления уполномоченному органу сведений о наличии свободных рабочих мест (вакантных должностей)
8.
Количество выданных предписаний, в том числе:
1) по трудовым отношениям
2) по безопасности и охране труда

1) ішінара
2) жоспардан тыс
5.
Бақылау субъектісіне бару арқылы жүргізілетін бақылау іс-шараларының саны
6.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнде тіркелмеген тексерулердің саны, оның ішінде:
1) бюджеттік ұйымдарда
2) құқық қорғау органдарының бастамасы бойынша
3) шаруашылық жүргізуші субъектілердің бастамасы бойынша
7.
Анықталған/жойылған бұзушылықтардың саны, оның ішінде:
еңбек қатынастары бойынша, оның ішінде:
1) еңбек шартын жасамай жұмыскерлердің еңбегін пайдалану фактілерінің саны
бұл ретте еңбек шартынсыз жұмыс істеп жүрген жұмыскерлердің саны көрсетілсін
2) еңбек шарты мазмұнының еңбек заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі
3) еңбек шартын заңсыз бұзу
4) жұмыс уақыты нормасын заңсыз артық пайдалану
5) демалыстың берілмеуі
6) жалақыны толық көлемде және еңбек заңнамасында белгіленген мерзімдерде төлемеу
7) тәртіптік жазалау шараларын артық пайдалану
8) ұжымдық шарт бойынша міндеттемені орындамау немесе бұзу
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, оның ішінде:
1) еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау жөніндегі қызметтерді құру немесе жауапты адамдарды тағайындау бойынша
2) еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау жөніндегі құқықтық актілерді, құжаттарды әзірлеу және олармен қамтамасыз ету бойынша
3) жұмыскерлерді еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау мәселелері бойынша оқытуды, оларға нұсқау беруді, білімдерін тексеруді ұйымдастыру бойынша
4) жұмыскерлерді міндетті және мерзімдік медициналық қарап-тексерулерден және ауысым алдындағы медициналық куәландырудан өткізуді ұйымдастыру бойынша
5) қауіпсіз еңбек жағдайларын қамтамасыз ету бойынша
6) емдік-профилактикалық тағаммен, жеке және ұжымдық қорғаныш құралдарымен қамтамасыз ету бойынша
7) әйелдердің және он сегіз жасқа толмаған адамдардың еңбегін қорғау бойынша
8) жұмыскер еңбек міндеттерін атқарған кезде оның өмірі мен денсаулығына келтірілген зиян үшін азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру бойынша
9) өндіріске байланысты жазатайым оқиғалардың уақтылы тергеп-тексерілмеуі (жасыру)
халықты жұмыспен қамту бойынша, оның ішінде:
1) шетелдік жұмыс күшін рұқсатсыз тарту фактілерінің саны
бұл ретте анықталған заңсыз еңбекші мигранттардың саны
2) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттар беру кезінде айқындалатын орындалған ерекше шарттардың саны
3) уәкілетті органға бос жұмыс орындарының (бос лауазымдардың) бар-жоғы туралы мәліметтерді бермеу, уақтылы бермеу
8.
Берілген нұсқамалардың саны, оның ішінде:
1) еңбек қатынастары бойынша
2) еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша

3) по занятости населения
9.
Количество приостановленных работ, в том числе:
1) станков, машин и оборудования
2) производственных объектов
3) деятельность организаций
10.
Численность отстраненных от работы работников
11.
Количество переданных материалов, в том числе:
1) в органы внутренних дел
2) в органы прокуратуры
3) в судебные органы
12.
Количество возбужденных уголовных дел, в том числе:
1) по трудовым отношениям
2) по безопасности и охране труда

3) халықты жұмыспен қамту бойынша
9.
Жұмысы тоқтатылғандардың саны, оның ішінде:
1) станоктардың, машиналардың және жабдықтың
2) өндірістік объектілердің
3) ұйымдардың қызметі
10.
Жұмыстан шеттетілген жұмыскерлердің саны
11.
Берілген материалдардың саны, оның ішінде:
1) ішкі істер органдарына
2) прокуратура органдарына
3) сот органдарына
12.
Қозғалған қылмыстық істердің саны, оның ішінде:
1) еңбек қатынастары бойынша
2) еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша

3) по занятости населения
13.
Количество наложенных административных штрафов, в том числе:
1) по трудовым отношениям
2) по безопасности и охране труда
3) по занятости населения
14.
Количество вынесенных предупреждений, в том числе:
1) по трудовым отношениям
2) по безопасности и охране труда
3) по занятости населения
15.
Сумма наложенных административных штрафов (тысяч тенге), в том числе:
1) по трудовым отношениям

3) халықты жұмыспен қамту бойынша
13.
Салынған әкімшілік айыппұлдардың саны, оның ішінде:
1) еңбек қатынастары бойынша
2) еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша
3) халықты жұмыспен қамту бойынша
14.
Шығарылған ескертулердің саны, оның ішінде:
1) еңбек қатынастары бойынша
2) еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша
3) халықты жұмыспен қамту бойынша
15.
Салынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы (мың теңге), оның ішінде:
1) еңбек қатынастары бойынша

2) по безопасности и охране труда
3) по занятости населения
16.
Сумма взысканных штрафов (тысяч тенге)
17.
Количество принятых в эксплуатацию производственных объектов с участием государственных инспекторов труда
18.
Количество объектов, аттестованных по условиям труда
19.
Количество рассмотренных жалоб и заявлений, в том числе:
1) по трудовым отношениям
2) по безопасности и охране труда
3) по занятости населения
20.
Количество проведенных семинаров и занятий
21.
Количество организованных выступлений в средствах массовой информации
22.
Количество подготовленных методических разработок и рекомендаций
23.
Количество отмененных актов государственных инспекторов труда, в том числе:
предписаний, из них:

2) еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша
3) халықты жұмыспен қамту бойынша
16.
Өндірілген айыппұлдардың сомасы (мың теңге)
17.
Мемлекеттік еңбек инспекторларының қатысуымен пайдалануға қабылданған өндірістік объектілердің саны
18.
Еңбек жағдайлары бойынша аттестаттаудан өткізілген объектілердің саны
19.
Қаралған шағымдар мен өтініштердің саны, оның ішінде:
1) еңбек қатынастары бойынша
2) еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша
3) халықты жұмыспен қамту бойынша
20.
Өткізілген семинарлар мен сабақтардың саны
21.
Бұқаралық ақпарат құралдарында ұйымдастырылған сөз сөйлеулердің саны
22.
Дайындалған әдістемелік әзірлемелер мен ұсынымдардың саны
23.
Мемлекеттік еңбек инспекторларының күші жойылған актілерінің саны, оның ішінде:
нұсқамаларының, оның ішінде:

1) органами прокуратуры
2) судебными органами
3) Главным государственным инспектором труда Республики Казахстан, главными государственными инспекторами труда областей, города республиканского значения и столицы
постановлений, из них:
1) органами прокуратуры
2) судебными органами
3) Главным государственным инспектором труда Республики Казахстан, главными государственными инспекторами труда областей, города республиканского значения и столицы
24.
Количество поступивших жалоб и заявлений на неправомерные действия государственных инспекторов труда, из них:
подтвердившихся
25.
Численность государственных инспекторов труда, привлеченных к дисциплинарной ответственности, из них:
1) замечание
2) выговор
3) строгий выговор
26.
Количество расторгнутых трудовых договоров по инициативе работодателя в случаях, установленных Трудовым кодексом Республики Казахстан
Руководитель __________________ __________________________
(фамилия, имя, отчество (подпись) (при его наличии)
Исполнитель __________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (подпись) (при его наличии)
Телефон исполнителя ______________________________________
Адрес организации ________________________________________
Телефон организации ______________________________________
М.П.
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных "Сведения о работе
государственных инспекторов труда"
приведены в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Сведения о работе государственных
инспекторов труда"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о работе государственных инспекторов труда"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о работе государственных инспекторов труда" регламентирует порядок заполнения формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о работе государственных инспекторов труда" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан территориальными подразделениями уполномоченного государственного органа по труду областей, города республиканского значения и столицы ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.

1) прокуратура органдары
2) сот органдары
3) Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік еңбек инспекторы, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бас мемлекеттік еңбек инспекторлары күшін жойған
қаулыларының, оның ішінде:
1) прокуратура органдары
2) сот органдары
3) Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік еңбек инспекторы, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бас мемлекеттік еңбек инспекторлары күшін жойған
24.
Мемлекеттік еңбек инспекторларының заңсыз әрекеттеріне келіп түскен шағымдар мен өтініштердің саны, оның ішінде:
расталғандары
25.
Тәртіптік жауаптылыққа тартылған мемлекеттік еңбек инспекторларының саны, оның ішінде:
1) ескерту
2) сөгіс
3) қатаң сөгіс
26.
2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінде белгіленген жағдайларда жұмыс берушінің бастамасы бойынша бұзылған еңбек шарттарының саны
Басшы ___________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы ________________________________________ ________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушының телефоны _____________________________________________
Ұйымның мекенжайы_________________________________________________
Ұйымның телефоны__________________________________________________
М.О.
Ескертпе: "Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мемлекеттік еңбек
инспекторларының жұмысы
туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме "Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін регламенттейді.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының сақталуына мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдарының Еңбек инспекциясы жөніндегі басқармалары толтырылған Нысанды Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніне нақты деректер бойынша қалыптастырылады.

5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается численность государственных инспекторов труда;
7. В графе 2 указывается количество проверяемых организаций.
8. В графе 3 указывается количество зарегистрированных в Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан актов о назначении проверок.
9. В графе 4 указывается количество проверок, в том числе выборочные и внеплановые проверки.
10. В графе 5 указываются контрольных мероприятий с посещением субъекта контроля.
11. В графе 6 указываются количество незарегистрированных в Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан проверок, в том числе в бюджетных организациях, по инициативе правоохранительных органов, по инициативе хозяйствующих субъектов.
Значение графы 4 равно сумме значений граф 3 и 6.
12. В графе 7 указывается количество выявленных/устраненных нарушений, в том числе:
по трудовым отношениям, из них:
1) количество фактов по использованию труда работников без заключения трудового договора, при этом указать численность работников без трудового договора;
2) несоответствие содержания трудового договора требованиям трудового законодательства;
3) незаконное расторжение трудового договора;
4) незаконное превышение нормы рабочего времени;
5) непредставление отпусков;
6) невыплата заработной платы в полном объеме и в сроки, которые установлены трудовым законодательством;
7) превышение мер дисциплинарного взыскания;
8) невыполнение или нарушение обязательства по коллективному договору;
по безопасности и охране труда, из них:
1) по созданию служб или назначению ответственных лиц по безопасности и охраны труда;
2) по разработке и обеспечению правовыми актами, документами по безопасности и охраны труда;
3) по организации обучения, инструктирования, проверку знаний работников по вопросам безопасности и охраны труда;
4) по организации проведения обязательных и периодических медицинских осмотров и предсменного медицинского освидетельствования работников;
5) по обеспечению безопасных условий труда;
6) по обеспечению лечебно-профилактическим питанием, средствами индивидуальной и коллективной защиты;
7) по охране труда женщин и лиц, не достигших восемнадцатилетнего возраста;
8) по страхованию гражданско-правовой ответственности за причинение вреда жизни и здоровью работника при исполнении ими трудовых обязанностей;

5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. 1-бағанда мемлекеттік еңбек инспекторларының саны көрсетіледі.
7. 2-бағанда тексерілетін ұйымдардың саны көрсетіледі.
8. 3-бағанда Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнде тіркелген тексерулерді тағайындау туралы актілердің саны көрсетіледі.
9. 4-бағанда тексерулердің, оның ішінде ішінара, жоспардан тыс тексерулердің саны көрсетіледі.
10. 5-бағанда бақылау субъектісіне бару арқылы жүргізілетін бақылау іс-шараларының саны көрсетіледі.
11. 6-бағанда Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнде тіркелмеген тексерулердің, оның ішінде: бюджеттік ұйымдардағы, құқық қорғау органдарының бастамасы бойынша, шаруашылық жүргізуші субъектілердің бастамасы бойынша саны көрсетіледі.
4-бағанның мәні 3 және 6-бағандар мәндерінің қосындысына тең.
12. 7-бағанда анықталған/жойылған бұзушылықтардың саны, оның ішінде:
еңбек қатынастары бойынша, оның ішінде:
1) еңбек шартын жасамай жұмыскерлердің еңбегін пайдалану фактілерінің саны, бұл ретте еңбек шартынсыз жұмыс істеп жүрген жұмыскерлердің санын көрсету керек;
2) еңбек шарты мазмұнының еңбек заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі;
3) еңбек шартын заңсыз бұзу;
4) жұмыс уақыты нормасын заңсыз артық пайдалану;
5) демалыстың берілмеуі;
6) жалақыны толық көлемде және еңбек заңнамасында белгіленген мерзімдерде төлемеу;
7) тәртіптік жазалау шараларын артық пайдалану;
8) ұжымдық шарт бойынша міндеттемені орындамау немесе бұзу;
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, оның ішінде:
1) еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі қызметтерді құру немесе жауапты адамдарды тағайындау бойынша;
2) еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау жөніндегі құқықтық актілерді, құжаттарды әзірлеу және олармен қамтамасыз ету бойынша;
3) жұмыскерлерді еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау мәселелері бойынша оқытуды, оларға нұсқау беруді, білімдерін тексеруді ұйымдастыру бойынша;
4) жұмыскерлерді міндетті және мерзімдік медициналық қарап-тексерулерден және ауысым алдындағы медициналық куәландырудан өткізуді ұйымдастыру бойынша;
5) қауіпсіз еңбек жағдайларын қамтамасыз ету бойынша;
6) емдік-профилактикалық тағаммен, жеке және ұжымдық қорғаныш құралдарымен қамтамасыз ету бойынша;
7) әйелдердің және он сегіз жасқа толмаған адамдардың еңбегін қорғау бойынша;
8) жұмыскер еңбек міндеттерін атқарған кезде оның өмірі мен денсаулығына келтірілген зиян үшін азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру бойынша;

9) несвоевременное расследование (сокрытие) несчастных случаев, связанных с производством.
по занятости населения, из них:
1) количество фактов по привлечению иностранной рабочей силы без разрешения, при этом численность выявленных нелегальных трудовых мигрантов;
2) количество выполненных особых условий, определяемых при выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы;
3) непредставления, несвоевременного представления уполномоченному органу сведений о наличии свободных рабочих мест (вакантных должностей).
13. В графе 8 указывается количество выданных предписаний, в том числе: по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
14. В графе 9 указывается количество приостановленных работ, в том числе: станков, машин и оборудования, производственных объектов, деятельность организаций.
15. В графе 10 указывается численность отстраненных от работы работников.
16. В графе 11 указывается количество переданных материалов, в том числе: в органы внутренних дел, в органы прокуратуры, в судебные органы.
17. В графе 12 указывается количество возбужденных уголовных дел, в том числе: по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
18. В графе 13 указывается количество наложенных административных штрафов, в том числе: по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
19. В графе 14 указывается количество вынесенных предупреждений, в том числе: по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
20. В графе 15 указывается сумма наложенных административных штрафов, в том числе: по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
21. В графе 16 указывается сумма взысканных штрафов.
22. В графе 17 указывается количество принятых в эксплуатацию производственных объектов с участием государственных инспекторов труда.
23. В графе 18 указывается количество объектов, аттестованных по условиям труда.
24. В графе 19 указывается количество рассмотренных жалоб и заявлений, в том числе: по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
25. В графе 20 указывается количество проведенных семинаров и занятий.
26. В графе 21 указывается количество организованных выступлений в средствах массовой информации.
27. В графе 22 указывается количество подготовленных методических разработок и рекомендаций.
28. В графе 23 указывается количество отмененных актов государственных инспекторов труда, в том числе: предписаний, постановлений, из них: органами прокуратуры, судебными органами, Главным государственным инспектором труда Республики Казахстан, главными государственными инспекторами труда областей, города республиканского значения и столицы.

9) өндіріске байланысты жазатайым оқиғалардың уақтылы тергеп-тексерілмеуі (жасыру);
халықты жұмыспен қамту бойынша, оның ішінде:
1) шетелдік жұмыс күшін рұқсатсыз тарту фактілерінің саны, бұл ретте анықталған заңсыз еңбекші мигранттардың саны;
2) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттар беру кезінде айқындалатын орындалған ерекше шарттардың саны;
3) уәкілетті органға бос жұмыс орындарының (бос лауазымдардың) бар-жоғы туралы мәліметтерді бермеу, уақтылы бермеу көрсетіледі.
13. 8-бағанда берілген нұсқамалардың, оның ішінде: еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
14. 9-бағанда жұмысы тоқтатылған станоктардың, машиналардың және жабдықтың, өндірістік объектілердің, қызметі тоқтатылған ұйымдардың саны көрсетіледі.
15. 10-бағанда жұмыстан шеттетілген жұмыскерлердің саны көрсетіледі.
16. 11-бағанда берілген материалдардың, оның ішінде ішкі істер органдарына, прокуратура органдарына, сот органдарына берілген материалдардың саны көрсетіледі.
17. 12-бағанда қозғалған қылмыстық істердің, оның ішінде: еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
18. 13-бағанда салынған әкімшілік айыппұлдардың саны, оның ішінде: еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
19. 14-бағанда шығарылған ескертулердің, оның ішінде: еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
20. 15-бағанда салынған әкімшілік айыппұлдардың, оның ішінде: еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, жұмыспен қамту бойынша сомасы көрсетіледі.
21. 16-бағанда өндірілген айыппұлдардың сомасы көрсетіледі.
22. 17-бағанда мемлекеттік еңбек инспекторларының қатысуымен пайдалануға қабылданған өндірістік объектілердің саны көрсетіледі.
23. 18-бағанда еңбек жағдайлары бойынша аттестаттаудан өткізілген объектілердің саны көрсетіледі.
24. 19-бағанда қаралған шағымдар мен өтініштердің, оның ішінде: еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
25. 20-бағанда өткізілген семинарлар мен сабақтардың саны көрсетіледі.
26. 21-бағанда бұқаралық ақпарат құралдарында ұйымдастырылған сөз сөйлеулердің саны көрсетіледі.
27. 22-бағанда дайындалған әдістемелік әзірлемелер мен ұсынымдардың саны көрсетіледі.
28. 23-бағанда мемлекеттік еңбек инспекторларының прокуратура органдары, сот органдары, Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік еңбек инспекторы, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бас мемлекеттік еңбек инспекторлары күшін жойған актілерінің, оның ішінде нұсқамаларының, қаулыларының саны көрсетіледі.

29. В графе 24 указывается количество поступивших жалоб и заявлений на неправомерные действия государственных инспекторов труда, из них: подтвердившихся.
30. В графе 25 указывается численность государственных инспекторов труда, привлеченных к дисциплинарной ответственности, из них: замечание, выговор, строгий выговор.
31. В графе 26 указывается количество расторгнутых трудовых договоров по инициативе работодателя в случаях, установленных Трудовым кодексом Республики Казахстан.
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 988
Сноска. Приложение 2 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2024 № 390 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
"Сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием"
Отчетный период за ________ квартал 20___ года
Индекс: 1-ГИТ-ИУ
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих: территориальные подразделения уполномоченного государственного органа по труду
Куда представляется: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
Срок представления: ежеквартально, в срок до пятого числа (включительно), следующего за отчетным кварталом
Показатели
Итого
В текущем году
В истекшем году
20__год
20__год
отчетный период
с начала года
отчетный период
с начала года
1
2
3
4
5
6
1.
Количество проверяемых организаций с иностранным участием
2.
Численность работающих, в том числе иностранных работников
3.
Количество проверок в организациях с иностранным участием, в том числе:
1) выборочные
2) неплановые
4.
Количество контрольных мероприятий с посещением субъекта контроля
5.
Количество выявленных/устраненных нарушений, в том числе:
по трудовым отношениям, из них:
1) количество фактов по использованию труда работников без заключения трудового договора
при этом, указать численность работников без трудового договора
2) несоответствие содержания трудового договора требованиям трудового законодательства
3) незаконное расторжение трудового договора
4) незаконное превышение нормы рабочего времени
5) непредставление отпусков
6) невыплата заработной платы в полном объеме и в сроки, которые установлены трудовым законодательством
7) превышение мер дисциплинарного взыскания
8) невыполнение или нарушение обязательства по коллективному договору
по безопасности и охране труда, из них:
1) по созданию служб или назначению ответственных лиц по безопасности охраны труда

29. 24-бағанда мемлекеттік еңбек инспекторларының заңсыз әрекеттеріне келіп түскен шағымдар мен өтініштердің, оның ішінде расталғандарының саны көрсетіледі.
30. 25-бағанда тәртіптік жауаптылыққа тартылған, оның ішінде ескерту, сөгіс, қатаң сөгіс алған мемлекеттік еңбек инспекторларының саны көрсетіледі.
31. 26-бағанда 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінде белгіленген жағдайларда жұмыс берушінің бастамасы бойынша бұзылған еңбек шарттарының саны көрсетіледі.Қазақстан Республикасы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 988 бұйрығына
2-қосымша
"Шетелдік қатысуы бар ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы мәліметтер"
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2024 № 390 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Есепті кезең 20___ жылғы ________ тоқсан
Индекс: 1-МЕИ-ШҚ
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын адамдар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Көрсеткіштер
Жиыны
Ағымдағы жылы
Өткен жылы
20__жыл
20__жыл
есепті кезең
жылдың басынан
есепті кезең
жылдың басынан
1
2
3
4
5
6
1.
Тексерілетін шетелдік қатысуы бар ұйымдардың саны
2.
Жұмыс істейтіндердің, оның ішінде шетелдік жұмыскерлердің саны
3.
Шетелдік қатысуы бар ұйымдардағы тексерулердің саны, оның ішінде:
1) ішінара
2) жоспардан тыс
4.
Бақылау субъектісіне бару арқылы жүргізілетін бақылау іс-шараларының саны
5.
Анықталған/жойылған бұзушылықтардың саны, оның ішінде:
еңбек қатынастары бойынша, оның ішінде:
1) еңбек шартын жасамай жұмыскерлердің еңбегін пайдалану фактілерінің саны
бұл ретте еңбек шартынсыз жұмыс істеп жүрген жұмыскерлердің саны көрсетілсін
2) еңбек шарты мазмұнының еңбек заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі
3) еңбек шартын заңсыз бұзу
4) жұмыс уақыты нормасын заңсыз артық пайдалану
5) демалыстың берілмеуі
6) жалақыны толық көлемде және еңбек заңнамасында белгіленген мерзімдерде төлемеу
7) тәртіптік жазалау шараларын артық пайдалану
8) ұжымдық шарт бойынша міндеттемені орындамау немесе бұзу
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, оның ішінде:
1) еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау жөніндегі қызметтерді құру немесе жауапты адамдарды тағайындау бойынша

5) по обеспечению безопасных условий труда;
6) по обеспечению лечебно-профилактическим питанием, средствами индивидуальной и коллективной защиты;
7) по охране труда женщин и лиц, не достигших восемнадцатилетнего возраста;
8) несвоевременное расследование (сокрытие) несчастных случаев, связанных с производством.
по занятости населения, из них:
1) количество фактов по привлечению иностранной рабочей силы без разрешения, при этом численность выявленных нелегальных трудовых мигрантов;
2) количество выполненных особых условий, определяемых при выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы;
3) непредставления, несвоевременного представления уполномоченному органу сведений о наличии свободных рабочих мест (вакантных должностей).
11. В графе 6 указывается количество выданных предписаний.
12. В графе 7 указывается количество приостановленных работ, в том числе: станков, машин и оборудования, производственных объектов, деятельность организаций.
13. В графе 8 указывается численность отстраненных от работы работников.
14. В графе 9 указывается количество переданных материалов, в том числе: в правоохранительные органы, в органы внутренних дел, в органы прокуратуры, в судебные органы.
15. В графе 10 указывается количество возбужденных уголовных дел, в том числе: по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
16. В графе 11 указывается количество наложенных административных штрафов, в том числе: по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
17. В графе 12 указывается количество вынесенных предупреждений, в том числе: по трудовым отношениям, по безопасности и охраны труда, по занятости населения.
18. В графе 13 указывается сумма наложенных административных штрафов, в том числе: по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
19. В графе 14 указывается сумма взысканных штрафов.
20. В графе 15 указывается численность пострадавших на производстве, в том числе: со смертельным исходом.
21. В графе 16 указывается количество рассмотренных жалоб и заявлений, в том числе: по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
Приложение 3 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 988
Сноска. Приложение 3 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2024 № 390 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
"Сведения о состоянии производственного травматизма" Отчетный период за ________ квартал 20___ года
Индекс: 1-ГИТ-Т
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих: территориальные подразделения уполномоченного
государственного органа по труду областей, города республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, в срок до пятого числа (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом
Показатели
В текущем году
В истекшем году
20__год
20__год
отчетный период
с начала года
отчетный период
с начала года
1.
Численность работающих в организациях
в том числе женщин
2.
Количество несчастных случаев
в том числе групповых несчастных случаев
3.
Количество пострадавших
в том числе женщин
4.
Количество пострадавших со смертельным исходом
в том числе женщин
5.
Количество пострадавших с тяжелым исходом
в том числе женщин
6.
Количество пострадавших в групповых несчастных случаях
в том числе со смертельным исходом
7.
Количество женщин, пострадавших в групповых несчастных случаях
в том числе со смертельным исходом
8.
Количество расследованных несчастных случаев государственными инспекторами труда
в том числе по заявлениям граждан и по другим основаниям
9.
Коэффициент частоты несчастных случаев на 1000 работающих (Кч)
10.
Коэффициент частоты несчастных случаев со смертельным исходом на 1000 работающих (Кчс)
11.
Сведения о количестве пострадавших по видам происшествий
Дорожное происшествие на транспорте организации
12.
Дорожное происшествие на общественном транспорте
13.
Дорожное происшествие на личном транспорте
14.
Железнодорожное транспортное происшествие
15.
Воздушно-транспортное происшествие
16.
Воднотранспортное происшествие
17.
Падение пострадавшего
18.
Падение пострадавшего с высоты
19.
Обрушение, обвалы, падение предметов, материалов, земли
20.
Воздействие движущихся, разлетающихся, вращающихся предметов и деталей
21.
Поражение электрическим током
22.
Воздействие экстремальных температур (пожар)
23.
Воздействие вредных и опасных производственных факторов, и веществ
24.
Воздействие ионизирующих излучений
25.
Физические перегрузки
26.
Повреждение в результате контакта с животными и насекомыми
27.
Утопление
28.
Убийство или телесное повреждение
29.
Повреждение при стихийных бедствиях
30.
Сведения о причинах, приведших к несчастным случаям
Повышенная запыленность и загазованность воздуха рабочей зоны
31.
Повышенный уровень шума
32.
Повышенный уровень вибрации
33.
Повышенный уровень ионизирующих, излучений
34.
Контакт с источниками инфекционных заболеваний (указывается наименование заболеваний)
35.
Воздействие на организм человека физических перегрузок
36.
Конструктивные недостатки машин, механизмов и оборудования
37.
Эксплуатация неисправных машин, механизмов и оборудования
38.
Нарушение технологических процессов
39.
Нарушение требований безопасности при эксплуатации транспортных средств
40.
Нарушение правил автодорожного движения (Правила дорожного движения, Основные положения по допуску транспортных средств к эксплуатации,
Перечень оперативных и специальных служб, транспорт которых подлежит оборудованию специальными световыми и звуковыми сигналами и окраске по специальным цветографическим схемам, утвержденные приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 534 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33003)
41.
Нарушение правил железнодорожного движения (Правила безопасности на железнодорожном транспорте, утвержденные приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 334) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11602)
42.
Нарушение правил воздушно-транспортного движения
(Правила производства полетов в гражданской авиации Республики Казахстан, утвержденные приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 июля 2017 года № 509)
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15852)
43.
Нарушение правил воднотранспортного движения
(Правила движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках, утвержденные приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 октября 2013 года № 313-Ө
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8918)
44.
Аварии
45.
Неудовлетворительная организация производства работ
46.
Неудовлетворительное техническое состояние зданий, сооружений, содержание территорий и недостатки в организации рабочих мест
47.
Недостатки в обучении безопасным приемам труда
48.
Необеспеченность или неприменение средств индивидуальной защиты
49.
Необеспеченность средствами коллективной защиты
50.
Нарушение трудовой и производственной дисциплины
51.
Нарушение правил безопасности и охраны труда
52.
Нарушение установленного режима труда
53.
Грубая неосторожность пострадавшего
Наименование отраслей промышленности
Количество пострадавших
из них погибших
Количество пострадавших
из них погибших,
В текущем году
В истекшем году
20__год
20__год
20__год
20__год
всего
женщин
всего
женщин
всего
женщин
всего
женщин
54.
Горно-металлургическая промышленность
55.
Энергетическая промышленность
56.
Нефтегазовая промышленность (разработка, добыча)
57.
Химическая промышленность
58.
Строительство
59.
Машиностроение
60.
Предприятия в сфере автомобильного транспорта
61.
Предприятия в сфере железнодорожного транспорта
62.
Организации малого бизнеса
63.
Предприятия коммунального хозяйства
64.
Предприятия информации и связи
65.
Сельское хозяйство
66.
Бюджетные организации
67.
Финансовые организации
Руководитель ______________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (подпись) (при его наличии)
Исполнитель ______________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (подпись) (при его наличии)
Телефон исполнителя __________________________
Адрес организации ____________________________
Телефон организации __________________________
М.П.
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных "Сведения о состоянии
производственного травматизма" приведены в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных данных
"Сведения о состоянии
производственного травматизма"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о состоянии производственного травматизма"
Глава 1. Общие положения

5) қауіпсіз еңбек жағдайларын қамтамасыз ету бойынша;
6) емдік-профилактикалық тағаммен, жеке және ұжымдық қорғаныш құралдарымен қамтамасыз ету бойынша;
7) әйелдердің және он сегіз жасқа толмаған адамдардың еңбегін қорғау бойынша;
8) өндіріске байланысты жазатайым оқиғалардың уақтылы тергеп-тексерілмеуі (жасыру);
халықты жұмыспен қамту бойынша, оның ішінде:
1) шетелдік жұмыс күшін рұқсатсыз тарту фактілерінің саны, бұл ретте анықталған заңсыз еңбекші мигранттардың саны;
2) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттар беру кезінде айқындалатын орындалған ерекше шарттардың саны;
3) уәкілетті органға бос жұмыс орындарының (бос лауазымдардың) бар-жоғы туралы мәліметтерді бермеу, уақтылы бермеу көрсетіледі.
11. 6-бағанда берілген нұсқамалардың саны көрсетіледі.
12. 7-бағанда жұмысы тоқтатылған станоктардың, машиналардың және жабдықтың, өндірістік объектілердің, қызметі тоқтатылған ұйымдардың саны көрсетіледі.
13. 8-бағанда жұмыстан шеттетілген жұмыскерлердің саны көрсетіледі.
14. 9-бағанда берілген материалдардың, оның ішінде ішкі істер органдарына, прокуратура органдарына, сот органдарына берілген материалдардың саны көрсетіледі.
15. 10-бағанда қозғалған қылмыстық істердің, оның ішінде: еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
16. 11-бағанда салынған әкімшілік айыппұлдардың саны, оның ішінде: еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
17. 12-бағанда шығарылған ескертулердің, оның ішінде: еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
18. 13-бағанда салынған әкімшілік айыппұлдардың, оның ішінде еңбек: қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, жұмыспен қамту бойынша сомасы көрсетіледі
19. 14-бағанда өндірілген айыппұлдардың сомасы көрсетіледі.
20. 15-бағанда өндірісте зардап шеккендердің, оның ішінде қайтыс болғандардың саны көрсетіледі.
21. 16-бағанда қаралған шағымдар мен өтініштердің, оның ішінде еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 988 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
"Өндірістік жарақаттанудың жай-күйі туралы мәліметтер"
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2024 № 390 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Есепті кезең 20___ жылғы ________ тоқсан
Индекс: 1-МЕИ-Ж
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын адамдар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Көрсеткіштер
Ағымдағы жылы
Өткен жылы
20__жыл
20__жыл
есепті кезең
жылдың басынан
есепті кезең
жылдың басынан
1.
Ұйымдарда жұмыс істейтіндердің саны
оның ішінде әйелдердің
2.
Жазатайым оқиғалардың саны
оның ішінде топтық жазатайым оқиғалардың
3.
Зардап шеккендердің саны
оның ішінде әйелдердің
4.
Қайтыс болған адамдардың саны
оның ішінде әйелдердің
5.
Ауыр жарақаттың салдарынан зардап шеккендердің саны
оның ішінде әйелдердің
6.
Топтық жазатайым оқиғаларда зардап шеккендердің саны
оның ішінде қайтыс болған адамдардың
7.
Топтық жазатайым оқиғаларда зардап шеккен әйелдердің саны
оның ішінде қайтыс болған әйелдердің
8.
Мемлекеттік еңбек инспекторлары тергеп-тексерген жазатайым оқиғалардың саны
оның ішінде азаматтардың өтініштері мен басқа да негіздер бойынша
9.
жұмыс істейтін 1000 адамға шаққанда жазатайым оқиғалардың жиілік коэффициенті (Кж)
10.
жұмыс істейтін 1000 адамға шаққанда адам өлімімен аяқталған жазатайым оқиғалардың жиілік коэффициенті (Кжө)
11.
Оқиға түрлері бойынша зардап шеккендердің саны туралы мәліметтер
Ұйымның көлігінде болған жол-көлік оқиғасы
12.
Қоғамдық көлікте болған жол-көлік оқиғасы
13.
Жекеменшік көлікте болған жол-көлік оқиғасы
14.
Теміржол көлігі оқиғасы
15.
Әуе көлігі оқиғасы
16.
Су көлігі оқиғасы
17.
Зардап шегушінің құлауы
18.
Зардап шегушінің биіктен құлауы
19.
Заттардың, материалдардың, жердің құлауы, қирауы, опырылуы
20.
Қозғалып тұрған, ұшып жүрген, айналмалы заттар мен бөлшектердің әсері
21.
Электр тогымен зақымдану
22.
Экстремалдық температуралардың әсері (өрт)
23.
Зиянды және қауіпті өндірістік факторлар мен заттардың әсері
24.
Иондаушы сәулелердің әсері
25.
Денеге шамадан тыс жүктеме
26.
Жануарлармен және жәндіктермен контакт нәтижесінде зақымдану
27.
Суға бату
28.
Кісі өлтіру немесе денесіне зақым келтіру
29.
Табиғи апаттар кезінде зақымдану
30.
Жазатайым оқиғаларға әкеп соқтырған себептер туралы мәліметтер
Жұмыс аймағындағы ауаның шамадан тыс тозаңдануы мен газдануы
31.
Шудың жоғары деңгейі
32.
Вибрацияның жоғары деңгейі
33.
Иондаушы сәулелердің жоғары деңгейі
34.
Инфекциялық ауру көздерімен контакт (аурулардың атауы көрсетіледі)
35.
Денеге шамадан тыс жүктеменің адам организміне әсері
36.
Машиналардың, механизмдердің және жабдықтың конструктивтік кемшіліктері
37.
Ақаулы машиналарды, механизмдерді және жабдықты пайдалану
38.
Технологиялық процестердің бұзылуы
39.
Көлік құралдарын пайдалану кезінде қауіпсіздік талаптарын бұзу
40.
Автожол жүрісі қағидаларын бұзу (Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 534 бұйрығымен бекітілген Жол жүрісі қағидалары, Көлік құралдарыпайдалануға рұқсат беру жөніндегі негізгі ережелер, көлігі арнайы жарық және дыбыс сигналдарымен жабдықталуға және арнайы түсті-графикалық схемалар бойынша боялуға тиіс жедел және арнайы қызметтер тізбесі
(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33003 болып тіркелген)
41.
Теміржол қозғалысы қағидаларын бұзу (Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 наурыздағы № 334 бұйрығымен бекітілген Теміржол көлігіндегі қауіпсіздік қағидалары)
(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11602 болып тіркелген)
42.
Әуе-көлік қозғалысы қағидаларын бұзу (Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м. а. 2017 жылғы 28 шілдедегі № 509 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясында ұшуларды жүргізу қағидалары) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15852 болып тіркелген)
43.
Су көлігі қозғалысы қағидаларын бұзу (Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 16 қазандағы № 313-Ө бұйрығымен бекітілген Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының қағидалары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8918 болып тіркелген)
44.
Авариялар
45.
Жұмыс өндірісінің қанағаттанғысыз ұйымдастырылуы
46.
Ғимараттардың, құрылыстардың техникалық қанағаттанғысыз жай-күйі, аумақтардың ұсталуы және жұмыс орындарының ұйымдастырылуындағы кемшіліктер
47.
Еңбектің қауіпсіз тәсілдерін оқытудағы кемшіліктер
48.
Жеке қорғаныш құралдарымен қамтамасыз етілмеу немесе қолданбау
49.
Ұжымдық қорғаныш құралдарымен қамтамасыз етілмеу
50.
Еңбек және өндіріс тәртібін бұзу
51.
Еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау қағидаларын бұзу
52.
Белгіленген еңбек режимін бұзу
53.
Зардап шегушінің өрескел абайсыздығы
Өнеркәсіп салаларының атауы
Зардап шеккендердің саны, адам
оның ішінде қайтыс болғандардың саны, адам
Зардап шеккендердің саны, адам
оның ішінде қайтыс болғандардың саны, адам
Ағымдағы жылы
Өткен жылы
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
барлығы
әйелдер
барлығы
әйелдер
барлығы
әйелдер
барлығы
әйелдер
54.
Тау-кен-металлургия өнеркәсібі
55.
Энергетика өнеркәсібі
56.
Мұнай-газ өнеркәсібі (игеру, өндіру)
57.
Химия өнеркәсібі
58.
Құрылыс
59.
Машина жасау
60.
Автомобиль көлігі саласындағы кәсіпорындар
61.
Теміржол көлігі саласындағы кәсіпорындар
62.
Шағын бизнес ұйымдары
63.
Коммуналдық шаруашылық кәсіпорындары
64.
Ақпарат және байланыс кәсіпорындары
65.
Ауыл шаруашылығы
66.
Бюджеттік ұйымдар
67.
Қаржы ұйымдары
Басшы ___________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Орындаушы ________________________________________ ________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Орындаушының телефоны _____________________________________________
Ұйымның мекенжайы_________________________________________________
Ұйымның телефоны__________________________________________________
М.О.
Ескертпе: "Өндірістік жарақаттанудың жай-күйі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Өндірістік жарақаттанудың
жай-күйі туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Өндірістік жарақаттанудың жай-күйі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о состоянии производственного травматизма" регламентирует порядок заполнения формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о состоянии производственного травматизма" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан территориальными подразделениями уполномоченного государственного органа по труду областей, города республиканского значения и столицы ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается численность работающих в организациях, в том числе женщин (на основании данных областных департаментов Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан по численности).
7. В графе 2 указывается количество несчастных случаев, в том числе групповых несчастных случаев.
8. В графе 3 указывается количество пострадавших, в том числе женщин.
9. В графе 4 указываются количество пострадавших со смертельным исходом, в том числе женщин.
10. В графе 5 указываются количество пострадавших с тяжелым исходом, в том числе женщин.
11. В графе 6 указываются количество пострадавших в групповых несчастных случаях, в том числе со смертельным исходом.
12. В графе 7 указывается количество женщин, пострадавших в групповых несчастных случаях, в том числе со смертельным исходом.
13. В графе 8 указывается количество расследованных несчастных случаев государственными инспекторами труда, в том числе по заявлениям граждан и по другим основаниям.
14. В графе 9 указывается коэффициент частоты несчастных случаев на 1000 работающих (Кч).
15. В графе 10 указывается коэффициент частоты несчастных случаев со смертельным исходом на 1000 работающих (Кчс).
В графах с 11 по 29 указывается сведения о количестве пострадавших по видам происшествий, при этом сумма граф с 11 по 29 равно значений графы 3.
16. В графе 11 указывается количество пострадавших в результате дорожного происшествия на транспорте организации.
17. В графе 12 указывается количество пострадавших в результате дорожного происшествия на общественном транспорте.

1. Осы "Өндірістік жарақаттанудың жай-күйі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме "Өндірістік жарақаттанудың жай-күйі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін регламенттейді.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының сақталуына мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының Еңбек инспекциясы жөніндегі басқармалары толтырылған Нысанды Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніне нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. 1-бағанда ұйымдарда жұмыс істейтіндердің, оның ішінде әйелдердің саны көрсетіледі (Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің облыстық департаменттері деректерінің негізінде).
7. 2-бағанда жазатайым оқиғалардың, оның ішінде топтық жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
8. 3-бағанда зардап шеккендердің, оның ішінде әйелдердің саны көрсетіледі.
9. 4-бағанда қайтыс болғандардың, оның ішінде әйелдердің саны көрсетіледі.
10. 5-бағанда ауыр жарақаттың салдарынан зардап шеккендердің, оның ішінде әйелдердің саны көрсетіледі.
11. 6-бағанда топтық жазатайым оқиғаларда зардап шеккендердің, оның ішінде қайтыс болғандардың саны көрсетіледі.
12. 7-бағанда топтық жазатайым оқиғаларда зардап шеккен, оның ішінде қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
13. 8-бағанда мемлекеттік еңбек инспекторлары тергеп-тексерген жазатайым оқиғалардың, оның ішінде азаматтардың өтініштері мен басқа да негіздер бойынша саны көрсетіледі;
14. 9-бағанда жұмыс істейтін 1000 адамға шаққанда жазатайым оқиғалардың жиілік коэффициенті (Кж) көрсетіледі.
15. 10-бағанда жұмыс істейтін 1000 адамға шаққанда адам өлімімен аяқталған жазатайым оқиғалардың жиілік коэффициенті (Кжө) көрсетіледі.
11-бағаннан 29-бағанға дейін оқиға түрлері бойынша зардап шеккендердің саны туралы мәліметтер көрсетіледі, бұл ретте 11-ден 29-ға дейінгі бағандардың қосындысы 3-бағанның мәніне тең.
16. 11-бағанда ұйымның көлігінде болған жол-көлік оқиғасы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
17. 12-бағанда қоғамдық көлікте болған жол-көлік оқиғасы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.

18. В графе 13 указывается количество пострадавших в результате дорожного происшествия на личном транспорте.
19. В графе 14 указывается количество пострадавших в результате железнодорожного транспортного происшествия.
20. В графе 15 указывается количество пострадавших в результате воздушно-транспортного происшествия.
21. В графе 16 указывается количество пострадавших в результате воднотранспортного происшествия.
22. В графе 17 указывается количество пострадавших в результате падения пострадавшего.
23. В графе 18 указывается количество пострадавших в результате падения пострадавшего с высоты.
24. В графе 19 указывается количество пострадавших в результате обрушения, обвала, падения предметов, материалов, земли.
25. В графе 20 указывается количество пострадавших в результате воздействия движущихся, разлетающихся, вращающихся предметов и деталей.
26. В графе 21 указывается количество пострадавших в результате поражения электрическим током.
27. В графе 22 указывается количество пострадавших в результате воздействия экстремальных температур (пожар).
28. В графе 23 указывается количество пострадавших в результате воздействия вредных и опасных производственных факторов, и веществ.
29. В графе 24 указывается количество пострадавших в результате воздействия ионизирующих излучений.
30. В графе 25 указывается количество пострадавших в результате физических перегрузок.
31. В графе 26 указывается количество пострадавших в результате повреждения в результате контакта с животными и насекомыми.
32. В графе 27 указывается количество пострадавших в результате утопления.
33. В графе 28 указывается количество пострадавших в результате убийства или телесного повреждения.
34. В графе 29 указывается количество пострадавших в результате повреждения при стихийных бедствиях.
В графах с 30 по 53 указывается сведения о причинах, приведших к несчастным случаям, при этом сумма граф с 30 по 53 равно значений графы 2.
35. В графе 30 указывается количество несчастных случаев по причине "Повышенная запыленность и загазованность воздуха рабочей зоны".
36. В графе 31 указывается количество несчастных случаев по причине "Повышенный уровень шума".
37. В графе 32 указывается количество несчастных случаев по причине "Повышенный уровень вибрации".
38. В графе 33 указывается количество несчастных случаев по причине "Повышенный уровень ионизирующих излучений".
39. В графе 34 указывается количество несчастных случаев по причине "Контакт с источниками инфекционных заболеваний (указывается наименование заболеваний)".
40. В графе 35 указывается количество несчастных случаев по причине "Воздействие на организм человека физических перегрузок".

18. 13-бағанда жекеменшік көлікте болған жол-көлік оқиғасы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
19. 14-бағанда теміржол көлігі оқиғасы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
20. 15-бағанда әуе көлігі оқиғасы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
21. 16-бағанда су көлігі оқиғасы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
22. 17-бағанда зардап шегушінің құлауы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
23. 18-бағанда зардап шегушінің биіктен құлауы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
24. 19-бағанда заттардың, материалдардың, жердің құлауы, қирауы, опырылуы нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
25. 20-бағанда қозғалып тұрған, ұшып жүрген, айналмалы заттар мен бөлшектердің әсері нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
26. 21-бағанда электр тогымен зақымдану нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
27. 22-бағанда экстремалдық температуралардың әсері (өрт) нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
28. 23-бағанда зиянды және қауіпті өндірістік факторлар мен заттардың әсері нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
29. 24-бағанда иондаушы сәулелердің әсері нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
30. 25-бағанда денеге шамадан тыс жүктеменің нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
31. 26-бағанда жануарлармен және жәндіктермен контакт нәтижесінде зақымданудан зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
32. 27-бағанда суға бату нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
33. 28-бағанда кісі өлтіру немесе денесіне зақым келтіру нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
34. 29-бағанда табиғи апаттар кезінде зақымдану нәтижесінде зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
30-бағаннан бастап 53-бағанға дейін жазатайым оқиғаларға әкеп соқтырған себептер туралы мәліметтер көрсетіледі, бұл ретте 30-дан 53-ке дейінгі бағандардың қосындысы 2-бағанның мәндеріне тең.
35. 30-бағанда "Жұмыс аймағындағы ауаның шамадан тыс тозаңдануы мен газдануы" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
36. 31-бағанда "Шудың жоғары деңгейі" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
37. 32-бағанда "Вибрацияның жоғары деңгейі" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
38. 33-бағанда "Иондаушы сәулелердің жоғары деңгейі" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
39. 34-бағанда "Инфекциялық ауру көздерімен контакт (аурулардың атауы көрсетіледі)" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
40. 35-бағанда "Денеге шамадан тыс жүктеменің адам организміне әсері" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.

41. В графе 36 указывается количество несчастных случаев по причине "Конструктивные недостатки машин, механизмов и оборудования".
42. В графе 37 указывается количество несчастных случаев по причине "Эксплуатация неисправных машин, механизмов и оборудования".
43. В графе 38 указывается количество несчастных случаев по причине "Нарушение технологических процессов".
44. В графе 39 указывается количество несчастных случаев по причине "Нарушение требований безопасности при эксплуатации транспортных средств".
45. В графе 40 указывается количество несчастных случаев по причине "Нарушение правил автодорожного движения" (Правила дорожного движения, Основных положений по допуску транспортных средств к эксплуатации, перечня оперативных и специальных служб, транспорт которых подлежит оборудованию специальными световыми и звуковыми сигналами и окраске по специальным цветографическим схемам, утвержденные приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 534) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33003).
46. В графе 41 указывается количество несчастных случаев по причине "Нарушение правил железнодорожного движения" (Правила безопасности на железнодорожном транспорте, утвержденных приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 334) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11602).
47. В графе 42 указывается количество несчастных случаев по причине "Нарушение правил воздушно-транспортного движения" (Правила производства полетов в гражданской авиации Республики Казахстан, утвержденные приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 июля 2017 года № 509) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15852).
48. В графе 43 указывается количество несчастных случаев по причине "Нарушение правил воднотранспортного движения" (Правила движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках, утвержденные приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 октября 2013 года № 313-Ө) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8918).
49. В графе 44 указывается количество несчастных случаев по причине "Аварии".
50. В графе 45 указывается количество несчастных случаев по причине "Неудовлетворительная организация производства работ".

41. 36-бағанда "Машиналардың, механизмдердің және жабдықтың конструктивтік кемшіліктері" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
42. 37-бағанда "Ақаулы машиналарды, механизмдерді және жабдықтарды пайдалану" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
43. 38-бағанда "Технологиялық процестердің бұзылуы" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
44. 39-бағанда "Көлік құралдарын пайдалану кезінде қауіпсіздік талаптарын бұзу" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
45. 40-бағанда "Автожол қозғалысы қағидаларын бұзу" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі (Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 534 бұйрығымен бекітілген Жол жүрісі қағидалары, Көлік құралдарын пайдалануға жіберу жөніндегі негізгі ережелер, көлігі арнайы жарық және дыбыс сигналдарымен жабдықталуға және арнайы түсті-графикалық схемалар бойынша бояуға жататын жедел және арнаулы қызметтер тізбесі) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 33003).
46. 41-бағанда "Теміржол қозғалысы қағидаларын бұзу" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі (Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 наурыздағы № 334 бұйрығымен бекітілген Теміржол көлігіндегі қауіпсіздік қағидалары). (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11602 болып тіркелген).
47. 42-бағанда "Әуе көлігі қозғалысы қағидаларын бұзу" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі (Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2017 жылғы 28 шілдедегі № 509 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясында ұшуды жүргізу Қағидалары) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15852 болып тіркелген).
48. 43-бағанда "Су көлігі қозғалысы қағидаларын бұзу" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі (Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 16 қазандағы № 313-Ө бұйрығымен бекітілген балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының Қағидалары) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8918 болып тіркелген).
49. 44-бағанда "Авариялар" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
50. 45-бағанда "Жұмыс өндірісінің қанағаттанғысыз ұйымдастырылуы" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.

51. В графе 46 указывается количество несчастных случаев по причине "Неудовлетворительное техническое состояние зданий, сооружений, содержание территорий и недостатки в организации рабочих мест".
52. В графе 47 указывается количество несчастных случаев по причине "Недостатки в обучении безопасным приемам труда".
53. В графе 48 указывается количество несчастных случаев по причине "Необеспеченность или неприменение средств индивидуальной защиты".
54. В графе 49 указывается количество несчастных случаев по причине "Необеспеченность средствами коллективной защиты".
55. В графе 50 указывается количество несчастных случаев по причине "Нарушение трудовой и производственной дисциплины".
56. В графе 51 указывается количество несчастных случаев по причине "Нарушение правил безопасности и охраны труда".
57. В графе 52 указывается количество несчастных случаев по причине "Нарушение установленного режима труда".
58. В графе 53 указывается количество несчастных случаев по причине "Грубая неосторожность пострадавшего".
Суммы граф с 54 по 67 по пострадавшим равно значений графы 3.
Суммы граф с 54 по 67 по пострадавшим со смертельных исходов равно значений графы 4.
Суммы граф с 54 по 67 по пострадавшим женщинам со смертельных исходов равно значений графы 4.
59. В графе 54 указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в горно-металлургической промышленности.
60. В графе 55 указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в энергетической промышленности.
61. В графе 56 указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в нефтегазовой промышленности (разработка, добыча).
62. В графе 57 указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в химической промышленности.
63. В графе 58 указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в строительной отрасли.
64. В графе 59 указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в отрасли машиностроения.
65. В графе 60 указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин на предприятиях в сфере автомобильного транспорта.
66. В графе 61 указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин предприятиях в сфере железнодорожного транспорта.
67. В графе 62 указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в организациях малого бизнеса.

51. 46-бағанда "Ғимараттардың, құрылыстардың техникалық қанағаттанғысыз жай-күйі, аумақтардың ұсталуы, жұмыс орындарының ұйымдастырылуындағы кемшіліктер" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
52. 47-бағанда "Еңбектің қауіпсіз тәсілдерін оқытудағы кемшіліктер" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
53. 48-бағанда "Жеке қорғаныш құралдарымен қамтамасыз етілмеу немесе қолданбау" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
54. 49-бағанда "Ұжымдық қорғаныш құралдарымен қамтамасыз етілмеу" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
55. 50-бағанда "Еңбек және өндіріс тәртібін бұзу" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
56. 51-бағанда "Еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау қағидаларын бұзу" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
57. 52-бағанда "Белгіленген еңбек режимін бұзу" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
58. 53-бағанда "Зардап шегушінің өрескел абайсыздығы" себебінен болған жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі. Зардап шеккендер бойынша 54-тен 67-ге дейінгі бағандардың қосындысы 3-бағанның мәндеріне тең. Қайтыс болғандар бойынша 54-тен 67-ге дейінгі бағандардың қосындысы 4-бағанның мәндеріне тең. Қайтыс болған әйелдер бойынша 54-тен 67-ге дейінгі бағандардың қосындысы 4-бағанның мәндеріне тең.
59. 54-бағанда тау-кен - металлургия өнеркәсібінде зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
60. 55-бағанда энергетика өнеркәсібінде зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
61. 56-бағанда мұнай-газ өнеркәсібінде (игеру, өндіру) зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
62. 57-бағанда химия өнеркәсібінде зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
63. 58-бағанда құрылыс саласында зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
64. 59-бағанда машина жасау саласында зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
65. 60-бағанда автомобиль көлігі саласындағы кәсіпорындарда зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
66. 61-бағанда теміржол көлігі саласындағы кәсіпорындарда зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
67. 62-бағанда шағын бизнес ұйымдарында зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.

68. В графе 63 указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин на предприятиях коммунального хозяйства.
69. В графе 64 указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин на предприятиях информации и связи.
70. В графе 65 указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в отрасли сельское хозяйство.
71. В графе 66 указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в бюджетных организациях.
72. В графе 67 указывается количество пострадавших, погибших и погибших женщин в финансовых организациях.
Приложение 4
к приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 988
Сноска. Приложение 4 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2024 № 390 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
"Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда"
Отчетный период за ________ месяц 20___ года
Индекс: 1-ОС
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц, представляющих: территориальные подразделения
уполномоченного государственного органа по труду областей,
города республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, в срок до 3 числа (включительно) месяца, следующего за отчетным периодом
Показатели
В текущем году
В истекшем году
20__год
20__год
отчетный период
с начала года
отчетный период
с начала года
1.
Количество проверок
2.
Количество выявленных нарушений, в том числе:

68. 63-бағанда коммуналдық шаруашылық кәсіпорындарында зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
69. 64-бағанда ақпарат және байланыс кәсіпорындарында зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
70. 65-бағанда ауыл шаруашылығы саласында зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
71. 66-бағанда бюджеттік ұйымдарда зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
72. 67-бағанда қаржы ұйымдарында зардап шеккендердің, қайтыс болғандардың және қайтыс болған әйелдердің саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 988 бұйрығына
4-қосымша
"Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер"
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2024 № 390 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Есепті кезең 20___ жылғы ________ тоқсан
Индекс: 1-ЖМ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын адамдар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 3-күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Көрсеткіштер
Ағымдағы жылы
Өткен жылы
20__жыл
20__жыл
есепті кезең
жылдың басынан
есепті кезең
жылдың басынан
1.
Тексерулердің саны
2.
Анықталған бұзушылықтардың саны, оның ішінде:

1) по трудовым отношениям
2) по безопасности и охране труда
3) по занятости населения
Руководитель ______________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (подпись) (при его наличии)
Исполнитель _______________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (подпись) (при его наличии)
Телефон исполнителя ___________________________
Адрес организации _____________________________
Телефон организации ___________________________
М.П.
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных "Оперативные сведения о работе
государственных инспекторов труда" приведены в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных данных
"Оперативные сведения
о работе государственных
инспекторов труда"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда" регламентирует порядок заполнения формы, предназначенной для сбора административных данных "Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан территориальными подразделениями уполномоченного государственного органа по труду областей, города республиканского значения и столицы ежемесячно к 3 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается количество проверок.
7. В графе 2 указывается количество выявленных нарушений, в том числе: по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
8. В графе 3 указывается количество выданных предписаний, в том числе: по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
9. В графе 4 указывается количество пострадавших.
10. В графе 5 указываются количество погибших, в том числе женщин.

1) еңбек қатынастары бойынша
2) еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша
3) халықты жұмыспен қамту бойынша
Басшы _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             (қолы)
Орындаушы _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Орындаушының телефоны _________________________________
Ұйымның мекенжайы_________________________________________________
Ұйымның телефоны__________________________________________________
М.О.
Ескертпе: "Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мемлекеттік еңбек
инспекторларының жұмысы
туралы оперативтік мәліметтер"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме "Мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін регламенттейді.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының сақталуына мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдарының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармалары толтырылған Нысанды Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 3-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніне нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. 1-бағанда тексерулердің саны көрсетіледі.
7. 2-бағанда анықталған бұзушылықтардың, оның ішінде: еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
8. 3-бағанда берілген нұсқамалардың, оның ішінде: еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
9. 4-бағанда зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
10. 5-бағанда қайтыс болғандардың, оның ішінде әйелдердің саны көрсетіледі.

11. В графе 6 указываются количество групповых несчастных случаев.
12. В графе 7 указываются количество пострадавших в групповых несчастных случаях, в том числе женщин.
13. В графе 8 указывается количество погибших в групповых несчастных случаях, в том числе женщин.
14. в графе 9 указывается количество наложенных административных штрафов.
15. в графе 10 указывается количество вынесенных предупреждений.
16. в графе 11 указывается сумма наложенных административных штрафов.
17. в графе 12 указывается количество рассмотренных жалоб и заявлений, в том числе: по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
Приложение 5 к приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 988
Сноска. Приложение 5 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2024 № 390 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
"Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием"
Отчетный период за ________ месяц 20___ года
Индекс: 1-ОС-ИУ
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц, представляющих: территориальные подразделения
уполномоченного государственного органа по труду областей,
города республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, в срок до 3 (включительно) месяца, следующего за отчетным периодом
Показатели
В текущем году
В истекшем году
20__год
20__год
отчетный период
с начала года
отчетный период
с начала года
1.
Количество проверок
2.
Выявлено нарушений, в том числе:

11. 6-бағанда топтық жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
12. 7-бағанда топтық жазатайым оқиғаларда зардап шеккендердің, оның ішінде әйелдердің саны көрсетіледі.
13. 8-бағанда топтық жазатайым оқиғаларда қайтыс болғандардың, оның ішінде әйелдердің саны көрсетіледі.
14. 9-бағанда салынған әкімшілік айыппұлдардың саны көрсетіледі.
15. 10-бағанда шығарылған ескертулердің саны көрсетіледі.
16. 11-бағанда салынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы көрсетіледі.
17. 12-бағанда қаралған шағымдар мен өтініштердің, оның ішінде: еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 988 бұйрығына
5-қосымша
"Шетелдік қатысуы бар ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер"
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2024 № 390 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Есепті кезең 20___ жылғы ________ тоқсан
Индекс: 1-ЖМ-ШҚ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын адамдар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 3-күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде
Көрсеткіштер
Ағымдағы жылы
Өткен жылы
20__жыл
20__жыл
есепті кезең
жылдың басынан
есепті кезең
жылдың басынан
1.
Тексерулердің саны
2.
Анықталған бұзушылықтардың саны, оның ішінде:

1) по трудовым отношениям
2) по безопасности и охране труда
3) по занятости населения
Руководитель ______________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (подпись) (при его наличии)
Исполнитель ______________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (подпись) (при его наличии)
Телефон исполнителя ___________________________
Адрес организации _____________________________
Телефон организации ___________________________
М.П.
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных "Оперативные сведения
о работе государственных инспекторов труда по организациям
с иностранным участием" приведены в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных данных
"Оперативные сведения о работе
государственных инспекторов
труда по организациям
с иностранным участием"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием" регламентирует порядок заполнения формы, предназначенной для сбора административных данных "Оперативные сведения о работе государственных инспекторов труда по организациям с иностранным участием" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан территориальными подразделениями уполномоченного государственного органа по труду областей, городов республиканского значения, столицы ежемесячно к 3 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается количество проверок.
7. В графе 2 Формы указывается количество выявленных нарушений, в том числе: по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости населения.
8. В графе 3 Формы указывается количество выданных предписаний, в том числе: по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости населения.

1) еңбек қатынастары бойынша
2) еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша
3) халықты жұмыспен қамту бойынша
Басшы __________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Орындаушы ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Орындаушының телефоны __________________________________________
Ұйымның мекенжайы _______________________________________________
Ұйымның телефоны________________________________________________
М.О.
Ескертпе: "Шетелдік қатысуы бар ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Шетелдік қатысуы бар
ұйымдар бойынша мемлекеттік
еңбек инспекторларының
жұмысы туралы
оперативтік мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Шетелдік қатысуы бар ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Шетелдік қатысуы бар ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме "Шетелдік қатысуы бар ұйымдар бойынша мемлекеттік еңбек инспекторларының жұмысы туралы оперативтік мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін регламенттейді.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының сақталуына мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдарының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармалары толтырылған Нысанды Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 3-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніне нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында тексерулердің саны көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында анықталған бұзушылықтардың, оның ішінде: еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында берілген нұсқамалардың, оның ішінде: еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.

9. В графе 4 Формы указывается количество пострадавших.
10. В графе 5 Формы указываются количество погибших, в том числе женщин.
11. В графе 6 Формы указываются количество групповых несчастных случаев.
12. В графе 7 Формы указываются количество пострадавших в групповых несчастных случаях, в том числе женщин.
13. В графе 8 Формы указывается количество погибших в групповых несчастных случаях, в том числе женщин.
14. В графе 9 Формы указывается количество наложенных административных штрафов.
15. В графе 10 Формы указывается количество вынесенных предупреждений.
16. В графе 11 Формы указывается сумма наложенных административных штрафов.
17. В графе 12 Формы указывается количество рассмотренных жалоб и заявлений, в том числе: по трудовым отношениям, по безопасности и охране труда, по занятости населения.

9. Нысанның 4-бағанында зардап шеккендердің саны көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында қайтыс болғандардың, оның ішінде әйелдердің саны көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында топтық жазатайым оқиғалардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында топтық жазатайым оқиғаларда зардап шеккендердің, оның ішінде әйелдердің саны көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында топтық жазатайым оқиғаларда қайтыс болғандардың, оның ішінде әйелдердің саны көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында салынған әкімшілік айыппұлдардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында шығарылған ескертулердің саны көрсетіледі.
16. Нысанның 11-бағанында салынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы көрсетіледі.
17. Нысанның 12-бағанында қаралған шағымдар мен өтініштердің, оның ішінде: еңбек қатынастары бойынша, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, халықты жұмыспен қамту бойынша саны көрсетіледі.