О введении запрета на проведение санитарных рубок в пихтовых насаждениях на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области
Приказ и.о. Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 декабря 2016 года № 287. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 января 2017 года № 14690.
Сноска. Заголовок в редакции приказа и.о. Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства РК от 28.04.2018 № 17-5-6/119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 27) пункта 15 "Об утверждении Положения о республиканском государственном учреждении" Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 3 февраля 2023 года № 32-Ө ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов РК от 05.07.2023 № 27-4/136-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Ввести запрет на проведение санитарных рубок в пихтовых насаждениях на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области, за исключением рубок по расчистке гарей.
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов РК от 05.07.2023 № 27-4/136-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Управлению природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области и подведомственным организациям Комитета лесного хозяйства и животного мира:
1) при формировании заявок на ежегодный размер отпуска древесины на корню учесть запрет на проведение санитарных рубок в пихтовых насаждениях;
2) принять необходимые меры по реализации пункта 1 настоящего приказа.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа и.о. Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства РК от 28.04.2018 № 17-5-6/119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Областным территориальным инспекциям лесного хозяйства и животного мира обеспечить контроль за реализацией настоящего приказа.

Шығыс Қазақстан облысы мемлекеттік орман қоры учаскелеріндегі майқарағай екпелерінде санитариялық мақсатта ағаш кесуді жүргізуге тыйым салу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті төрағасының м.а. 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 287 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 19 қаңтарда № 14690 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті төрағасының м.а. 28.04.2018 № 17-5-6/119 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің "Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2023 жылғы 3 ақпандағы № 32-Ө бұйрығының 15-тармағының 27)-тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті Төрағасының 05.07.2023 № 27-4/136-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Өрттерді тазарту жөніндегі кесілерді қоспағанда, Шығыс Қазақстан облысы мемлекеттік орман қоры учаскелеріндегі майқарағай екпелерінде санитариялық мақсатта ағаш кесуді жүргізуге тыйым салынсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті Төрағасының 05.07.2023 № 27-4/136-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Шығыс Қазақстан облысының Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы мен Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің ведомстволық бағыныстағы мекемелері:
1) сүректі түбірімен босатудың жыл сайынғы мөлшеріне өтінімдер қалыптастыру кезінде қылқан жапырақты екпелерде санитариялық мақсатта ағаш кесуді жүргізуге тыйым салынғанын ескерсін;
2) осы бұйрықтың 1-тармағын iске асыру жөнiнде өзге де шараларды қолдансын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті төрағасының м.а. 28.04.2018 № 17-5-6/119 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциялары осы бұйрықтың іске асырылуына бақылау жасалуын қамтамасыз етсін.

4. Управлению леса и особо охраняемых природных территорий Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) проведение научно-исследовательских работ по определению степени зараженности пихтовых насаждений корневой губкой;
2) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
5) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Председателя комитета
лесного хозяйства и животного мира
М. Айнабеков

4. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) майқарағай екпелерінің түбірлі тамырқұлақты жұқтыру дәрежесін анықтау бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстары жүргізілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмесінің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
4) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
5) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрық ол алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Орман шаруашылығы және
жануарлар дүниесі комитеті
төрағасының міндетін атқарушы
М. Айнабеков