О внесении изменений и дополнения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере"
Приказ и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 1142. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 января 2017 года № 14718. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 25.03.2021 № 84 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.01.2017 г.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11342, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" от 10 июля 2015 года) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункт 30) изложить в следующей редакции:
"30) "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода" согласно приложение 30 к настоящему приказу";
дополнить подпунктом 33) следующего содержания:
"33) "Выдача справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства" согласно приложению 33 к настоящему приказу.";
приложение 30 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 33 согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации на официальное опубликование в периодические печатные издания, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 1142 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 24 қаңтарда № 14718 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 25.03.2021 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2017 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 10 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақта:
30) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"30) осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес "Жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту";
мынадай мазмұндағы 33) тармақшамен толықтырылсын:
"33) осы бұйрыққа 33-қосымшаға сәйкес "Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру." мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттары бекітілсін;
30-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген бұйрыққа 33-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін жіберілуін;

3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Нурымбетова Б.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2017 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Б. Нурымбетов
СОГЛАСОВАН
Исполняющий обязанности
Министра информации и коммуникаций
Республики Казахстан
__________________ А. Ажибаев
6 января 2017 года
СОГЛАСОВАН
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________________ Т. Сулейменов
11 января 2017 года
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан от
30 декабря 2016 года
№ 1142
Приложение 30
к приказу исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года
№ 279
Стандарт государственной услуги
"Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы
работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории
соответствующей административно-территориальной единицы,
либо в рамках внутрикорпоративного перевода"
Глава 1.Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астана и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявления от услугополучателя (работодателя) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтер беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі Б.Б. Нұрымбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің міндетін атқарушы
Б. Нұрымбетов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар министрінің
міндетін ақарушы
____________ А. Әжібаев
2017 жылғы 6 қаңтар
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 11 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1142 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 279 бұйрығына
30-қосымша
"Жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті алушыдан (жұмыс берушіден) өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі

4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов:
услугодателю или на портал:
выдача разрешения:
1 этап: уведомление о выдаче либо об отказе в выдаче разрешения – в течение 8 (восемь) рабочих дней;
2 этап: выдача разрешения – в течение 11 (одиннадцать) рабочих дней, из которых услугополучатель в течение 10 (десять) рабочих дней представляет услугодателю копии документов, подтверждающие внесение сбора за выдачу разрешения;
переоформление разрешения – 6 (шесть) рабочих дней;
продление разрешения:
1 этап: уведомление о выдаче либо об отказе в выдаче разрешения – в течение 4 (четыре) рабочих дней;
2 этап: выдача разрешения – в течение 11 (одиннадцать) рабочих дней, из которых услугополучатель в течение 10 (десять) рабочих дней представляет услугодателю копии документов, подтверждающие внесение сбора за выдачу разрешения;
в рамках внутрикорпоративного перевода:
выдача разрешения – 8 (восемь) рабочих дней;
переоформление разрешения – 6 (шесть) рабочих дней;
продление разрешения – 6 (шесть) рабочих дней.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
разрешение, переоформленное и продленное разрешение работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту (далее – разрешение на привлечение иностранной рабочей силы), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается платно/бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
1) государственная услуга по выдаче и (или) продлению разрешений на привлечение иностранной рабочей силы оказывается на платной основе согласно размерам ставок сбора за выдачу и (или) продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2016 года № 459 "Об установлении ставок сбора за выдачу и (или) продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан";

4. Құжаттар топтамасын тапсыру сәтінен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
көрсетілетін қызметті берушіге немесе портал арқылы:
рұқсатты беру:
1-кезең: рұқсатты беру не беруден бас тарту туралы хабарлама – 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
2-кезең: рұқсатты беру – 11 (он бір) жұмыс күні ішінде, оның 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге рұқсатты бергені үшін алымды енгізгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін береді;
рұқсатты қайта ресімдеу – 6 (алты) жұмыс күні;
рұқсатты ұзарту:
1-кезең: рұқсатты беру не беруден бас тарту туралы хабарлама – 4 (төрт) жұмыс күні ішінде;
2-кезең: рұқсатты беру – 11 (он бір) жұмыс күні ішінде, оның 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге рұқсатты бергені үшін алымды енгізгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін береді;
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде:
рұқсатты беру – 8 (сегіз) жұмыс күні;
рұқсатты қайта ресімдеу – 6 (алты) жұмыс күні;
рұқсатты ұзарту– 6 (алты) жұмыс күні.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға берілген қайта ресімделген рұқсат және ұзартылған рұқсат (бұдан әрі – шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат) не осы стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәждемелі жауап;
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны – электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы/тегін көрсетіледі.
1) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттар беру мен (немесе) ұзарту бойынша мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты бергені және (немесе) ұзартқаны үшін алым мөлшерлемелерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 тамыздағы № 459 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты бергені және (немесе) ұзартқаны үшін алым мөлшерлемелерінің көлеміне сәйкес ақылы негізде көрсетіледі;

2) государственная услуга по переоформлению ранее выданных разрешений на привлечение иностранной рабочей силы, а также по выдаче, продлению и (или) переоформлению разрешений на привлечение иностранной рабочей силы в рамках внутрикорпоративного перевода оказывается услугополучателю на бесплатной основе.
Оплата налогового сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций в течение 10 (десять) рабочих дней со дня получения уведомления по форме согласно приложению 7 Правил и условий выдачи и (или) продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 июня 2016 года № 559 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14170) (далее – Правила) услугодателя о принятии им решения о выдаче либо продлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан.
8.График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) для получения или переоформления разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
к услугодателю при привлечении сезонных иностранных работников:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги (далее – заявление);
сведения о привлекаемых иностранных работниках с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) (в том числе латинскими буквами), даты рождения, гражданства, номера, даты и органа выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность), страны постоянного проживания, страны выезда, образования, наименования специальности, квалификации (должности) (далее – сведения о привлекаемых иностранных работниках) в соответствии с применяемым в Республике Казахстан профессиональными стандартами, Квалификационным справочником должностей руководителей, специалистов и других служащих, типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, Единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих, тарифно-квалификационными характеристиками профессий рабочих и Государственным классификатором Республики Казахстан 01-99 "Классификатор занятий" (далее – Квалификационные требования) в соответствии с подпунктом 16-1) статьи 16 Кодекса;
копия документа, удостоверяющего личность иностранного работника;
копия документа, подтверждающего внесение сбора за выдачу разрешения;
при привлечении иностранных работников по первой, второй, третьей и четвертой категориям:
сведения о привлекаемых иностранных работниках;
нотариально засвидетельствованные копии и переводы (если документ незаполнен на государственном или русском языке) документов об образовании, легализованных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан в соответствии с пунктом 7 статьи 39 Закона Республики Казахстан "Об образовании";
документ, содержащий информацию о трудовой деятельности работника (при наличии квалификационных требований по стажу работы по соответствующей профессии) с приложением письменного подтверждения о трудовой деятельности работника на официальном бланке работодателя, у которого ранее работник работал, или иных подтверждающих документов, признаваемых в Республике Казахстан в соответствии со статьей 35 Кодекса (далее – документ, содержащий информацию о трудовой деятельности работника);
информацию о местном содержании в кадрах по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги (за исключением субъектов малого предпринимательства, государственных учреждений и предприятий, представительств и филиалов иностранных юридических лиц с численностью работников не более 30 человек, иностранных работников, прибывших для самостоятельного трудоустройства в Республику Казахстан в соответствии с Правилами выдачи справок иностранцу или лицу без гражданства о соответствии его квалификации для самостоятельного трудоустройства, перечня приоритетных отраслей (видов экономической деятельности) и востребованных в них профессий для самостоятельного трудоустройства иностранцев и лиц без гражданства, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 503 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14149), по разрешениям, выдаваемым в рамках квот по странам исхода, при наличии ратифицированных и уполномоченным органом по вопросам занятости населения по установленной форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги (далее – нотариально засвидетельствованная копия документа об условиях по местному содержанию в кадрах для приоритетных проектов);
нотариально засвидетельствованная копия и перевод (если документ не заполнен на государственном или русском языке) контракта на выполнение работ, оказание услуг (в случае, если иностранное юридическое лицо-работодатель, осуществляет свою деятельность в Республике Казахстан без образования филиала, представительства в соответствии с пунктом 31 Правил);
нотариально засвидетельствованная копия и перевод (если документ не заполнен на государственном или русском языке) документа (письма или соглашения о переводе), согласованного между иностранным работником и иностранным юридическим лицом-работодателем, из которого осуществляется временный перевод иностранного работника (в случае, если иностранное юридическое лицо-работодатель, направляет своих работников в Республику Казахстан для выполнения работ, оказания услуг в дочернюю организацию, представительство, филиал иностранного юридического лица, в котором такое иностранное юридическое лицо-работодатель прямо или косвенно имеет акции или доли участия);
копия документа, удостоверяющего личность иностранного работника;
копия документа, подтверждающего внесение сбора за выдачу разрешения;
на портал при привлечении сезонных иностранных работников:
заявление, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
сведения о привлекаемых иностранных работниках;
электронная копия документа, удостоверяющего личность иностранного работника;
электронная копия документа, подтверждающего внесение сбора за выдачу разрешения;
при привлечении иностранных работников по первой, второй, третьей и четвертой категориям:
сведения о привлекаемых иностранных работниках;
электронные копии нотариально засвидетельствованных документов об образовании и переводов (если документ не заполнен на государственном или русском языке), легализованных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан в соответствии с пунктом 7 статьи 39 Закона Республики Казахстан "Об образовании";
нотариально засвидетельствованная электронная копия и перевод (если документ не заполнен на государственном или русском языке) контракта на выполнение работ, оказание услуг (в случае, если иностранное юридическое лицо-работодатель, осуществляет свою деятельность в Республике Казахстан без образования филиала, представительства в соответствии с пунктом 31 Правил);
нотариально засвидетельствованная электронная копия и перевод (если документ не заполнен на государственном или русском языке) документа (письма или соглашения о переводе), согласованного между иностранным работником и иностранным юридическим лицом-работодателем, из которого осуществляется временный перевод иностранного работника (в случае, если иностранное юридическое лицо-работодатель, направляет своих работников в Республику Казахстан для выполнения работ, оказания услуг в дочернюю организацию, представительство, филиал иностранного юридического лица, в котором такое иностранное юридическое лицо-работодатель прямо или косвенно имеет акции или доли участия);
электронная копия документа, содержащего информацию о трудовой деятельности работника;
информация о местном содержании в кадрах;
электронная копия нотариально засвидетельствованного документа об условиях по местному содержанию в кадрах для приоритетных проектов;
электронная копия документа, удостоверяющего личность иностранного работника;
электронная копия документа, подтверждающего внесение сбора за выдачу разрешения;

2) бұрын берілген шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттарды қайта ресімдеу бойынша, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, ұзарту және (немесе) қайта ресімдеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыға тегін негізде көрсетіледі.
Салық алымын төлеу көрсетілетін қызметті берушінің Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру не ұзарту туралы шешім қабылдағаны туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 2016 жылғы 27 маусымдағы № 559 бұйрығымен бекітілген Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14170 болып тіркелген) (бұдан әрі – Қағидалар) 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламасын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қолсыз нысанда жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс күні аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат алу немесе қайта ресімдеу үшін:
маусымдық шетелдік жұмыскерлерді тартқан кезде көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі – өтініш);
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (оның ішінде латын әріптерімен), туған күні, айы мен жылы, азаматтығы, паспортының (жеке басын куәландыратын құжатының) нөмірі, берілген күні және берген орган, тұрақты тұратын елі, шығу елі, білімі, Кодекстің 16-бабының 16-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасында қолданылатын кәсіптік стандарттарға, Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығына, ұйымдар басшылары, мамандары және басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларына, Жұмыстар мен жұмысшы кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығына, жұмысшы кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамаларына және 01-99 "Кәсіптер сыныптауышы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыныптауышына сәйкес (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) мамандығының, біліктілігінің (лауазымының) атауы көрсетіле отырып, тартылатын шетелдік жұмыскерлер туралы мәліметте (бұдан әрі – тартылатын шетелдік жұмыскерлер туралы мәліметтер);
шетелдік жұмыскердің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
рұқсатты бергені үшін алымның енгізілгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
шетелдік жұмыскерлерді бірінші, екінші, үшінші және төртінші санаттар бойынша тартқан кезде:
тартылатын шетелдік жұмыскерлер туралы мәліметтер;
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабының 7-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының күшіне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңдастырылған білімі туралы құжаттардың нотариат куәландырған көшiрмелері және аудармалары (егер құжат мемлекеттік немесе орыс тілінде толтырылмаған болса);
Кодекстің 35-бабына сәйкес жұмыскер бұрын істеген жұмыс берушінің ресми бланкісіндегі жұмыскердің еңбек қызметі туралы жазбаша растау немесе Қазақстан Республикасында танылатын өзге де растаушы құжаттар қоса берілген жұмыскердің еңбек қызметі туралы ақпаратты қамтитын құжат (тиісті кәсіп бойынша жұмыс өтілі жөнінде біліктілік талаптары болған кезде) (бұдан әрі – жұмыскердің еңбек қызметі туралы ақпаратты қамтитын құжат);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат (шағын кәсікерлік субъектілерін, мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындарды, шетелдік заңды тұлғалардың жұмыскерлерінің саны 30 адамнан аспайтын өкілдіктері мен филиалдарын, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 503 бұйрығымен бекітілген Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру қағидаларына, шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін басым салалардың (экономикалық қызмет түрлерінің) және олардағы сұранысқа ие кәсіптердің тізбесіне сәйкес, Қазақстан Республикасы ратификациялаған еңбек көші-қоны және еңбекші-мигранттарды әлеуметтік қорғау саласындағы ынтымақтастық туралы халықаралық келісімдер болған кезде шығу елдері бойынша квота шеңберінде берілетін рұқсаттар бойынша өз бетінше жұмысқа орналасу үшін Қазақстан Республикасына келген шетелдік жұмыскерлерді қоспағанда) (бұдан әрі – кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат);
жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге келісімшарттың нотариат куәландырған көшірмесі және аудармасы (егер құжат мемлекеттік немесе орыс тілінде толтырылмаған болса) (заңды тұлға – жұмыс беруші өз қызметін Қазақстан Республикасында Қағидалардың 31-тармағына сәйкес филиал, өкілдік құрмай жүзеге асырған жағдайда);
шетелдік жұмыскер мен шетелдік жұмыскерді уақытша ауыстыру жүзеге асырылатын шетелдік заңды тұлға – жұмыс беруші арасында келісілген құжаттың (ауыстыру туралы хаттың немесе келісімнің) нотариат куәландырған көшірмесі және аудармасы (егер құжат мемлекеттік немесе орыс тілінде толтырылмаған болса) (шетелдік заңды тұлға – жұмыс беруші өз жұмыскерлерін Қазақстан Республикасына жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету үшін мұндай заңды тұлға – жұмыс берушінің тікелей немесе жанама түрде акциялары немесе қатысу үлестері бар шетелдік заңды тұлғаның еншілес ұйымына, өкілдігіне, филиалына жіберген жағдайда);
шетелдік жұмыскердің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
рұқсатты бергені үшін алымның енгізілгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
маусымдық шетелдік жұмыскерлерді тартқан кезде портал арқылы:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған өтініш;
тартылатын шетелдік жұмыскерлер туралы мәліметтер;
шетелдік жұмыскердің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
рұқсатты бергені үшін алымның енгізілгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
шетелдік жұмыскерлерді бірінші, екінші, үшінші және төртінші санаттар бойынша тартқан кезде:
тартылатын шетелдік жұмыскерлер туралы мәліметтер;
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабының 7-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының күшіне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңдастырылған білімі туралы құжаттардың нотариат куәландырған аудармаларының және электрондық көшiрмелері (егер құжат мемлекеттік немесе орыс тілінде толтырылмаған болса);
жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге келісімшарттың нотариат куәландырған электрондық көшірмесі және аудармасы (егер құжат мемлекеттік немесе орыс тілінде толтырылмаған болса) (заңды тұлға – жұмыс беруші өз қызметін Қазақстан Республикасында Қағидалардың 31-тармағына сәйкес филиал, өкілдік құрмай жүзеге асырған жағдайда);
шетелдік жұмыскер мен шетелдік жұмыскерді уақытша ауыстыру жүзеге асырылатын шетелдік заңды тұлға – жұмыс беруші арасында келісілген құжаттың (ауыстыру туралы хаттың немесе келісімнің) нотариат куәландырған электрондық көшірмесі және аудармасы (егер құжат мемлекеттік немесе орыс тілінде толтырылмаған болса) (шетелдік заңды тұлға – жұмыс беруші өз жұмыскерлерін Қазақстан Республикасына жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету үшін мұндай заңды тұлға – жұмыс берушінің тікелей немесе жанама түрде акциялары немесе қатысу үлестері бар шетелдік заңды тұлғаның еншілес ұйымына, өкілдігіне, филиалына жіберген жағдайда);
жұмыскердің еңбек қызметі туралы ақпаратты қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат;
басымды жобалар үшін кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі шарттар туралы нотариат куәландырған құжаттың электрондық көшірмесі;
шетелдік жұмыскердің жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;
рұқсатты бергені үшін алымның енгізілгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;

2) для продления разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
к услугодателю:
заявление;
сведения о привлекаемых иностранных работниках;
информация о местном содержании в кадрах;
копия документа, удостоверяющего личность иностранного работника;
копия документа, подтверждающего внесение сбора за выдачу разрешения;
на портал:
заявление, удостоверенное ЭЦП услугополучателя;
сведения о привлекаемых иностранных работниках;
информация о местном содержании в кадрах;
электронная копия документа, удостоверяющего личность иностранного работника;
электронная копия документа, подтверждающего внесение сбора за выдачу разрешения;
3) для получения или переоформления разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в рамках внутрикорпоративного перевода:
к услугодателю:
заявление;
нотариально заверенный перевод (если документ не заполнен на государственном или русском языках) трудового договора (заключенный с юридическим лицом, учрежденным на территории страны-члена Всемирной торговой организации, находящимся и действующим за пределами территории Республики Казахстан), либо письма или соглашения о внутрикорпоративном переводе, заключенного с работодателем (заключенный с юридическим лицом, учрежденным на территории страны-члена Всемирной торговой организации, находящимся и действующим за пределами территории Республики Казахстан), с филиалом, представительством, аффилированным лицом данного юридического лица, учрежденном/прошедшем учетную регистрацию в Республике Казахстан (далее – нотариально заверенный перевод трудового договора либо письма или соглашения);
информация о выполнении особых условий разрешений на привлечение иностранной рабочей силы, выданных за предыдущий и текущий календарные годы, срок исполнения которых наступил (при их наличии) (в произвольной форме) (далее – информация о выполнении особых условий);
сведения о привлекаемых иностранных работниках;
нотариально засвидетельствованные копии и переводы (если документ не заполнен на государственном или русском языке) документов об образовании, легализованных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан в соответствии с пунктом 7 статьи 39 Закона Республики Казахстан "Об образовании";
документ, содержащий информацию о трудовой деятельности работника;
информация о местном содержании в кадрах при привлечении иностранных работников в рамках внутрикорпоративного перевода согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги (далее – информация о местном содержании в кадрах в рамках ВКП);
форма согласования особых условий выдачи разрешений по форме, согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги (далее – форма согласования особых условий);
копия документа, удостоверяющего личность иностранного работника;
на портал:
заявление, удостоверенное ЭЦП услугополучателя;
электронная копия нотариально заверенного перевода трудового договора либо письма или соглашения;
информация о выполнении особых условий;
сведения о привлекаемых иностранных работниках;
нотариально засвидетельствованные копии и переводы (если документ не заполнен на государственном или русском языке) документов об образовании, легализованных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан в соответствии с пунктом 7 статьи 39 Закона Республики Казахстан "Об образовании";
электронная копия документа, содержащего информацию о трудовой деятельности работника;
информация о местном содержании в кадрах в рамках ВКП;
форма согласования особых условий выдачи разрешений;
электронная копия документа, удостоверяющего личность иностранного работника;

2) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты ұзарту үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
өтініш;
тартылатын шетелдік жұмыскерлер туралы мәліметтер;
кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат;
шетелдік жұмыскердің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
рұқсатты бергені үшін алымның енгізілгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
портал арқылы:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған өтініш;
тартылатын шетелдік жұмыскерлер туралы мәліметтер;
кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат;
шетелдік жұмыскердің жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;
рұқсатты бергені үшін алымның енгізілгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты алу немесе қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
өтініш;
еңбек шартының (Дүниежүзілік сауда ұйымына мүше елдің аумағында құрылған, Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде орналасқан және әрекет ететін заңды тұлғамен жасалған) не жұмыс берушімен (Дүниежүзілік сауда ұйымына мүше елдің аумағында құрылған, Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде орналасқан және әрекет ететін заңды тұлғамен жасалған), Қазақстан Республикасында құрылған/есептік тіркеуден өткен аталған заңды тұлғаның филиалымен, өкілдігімен, аффилиирленген тұлғасымен жасалған корпоративішілік ауыстыру туралы хаттың немесе келісімнің нотариат куәландырған аудармасы (құжат қазақ немесе орыс тілінде толтырылмаған болса);
өткен және ағымдағы күнтізбелік жылдар үшін берілген рұқсаттардың орындалу мерзімі келген ерекше шарттарын (бар болса) орындау туралы ақпарат (бұдан әрі – ерекше шарттарды орындау туралы ақпарат);
тартылатын шетелдік жұмыскерлер туралы мәліметтер;
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабының 7-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының күшіне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңдастырылған білімі туралы құжаттардың нотариат куәландырған көшiрмелері және аудармалары (егер құжат мемлекеттік немесе орыс тілінде толтырылмаған болса);
жұмыскердің еңбек қызметі туралы ақпаратты қамтитын құжат;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыскерлерді тартқан кезде кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат (бұдан әрі – КІА шеңберінде кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсаттар берудің ерекше шарттарын келісу нысаны (бұдан әрі – ерекше шарттарды келісу нысаны);
шетелдік жұмыскердің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
портал арқылы:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған өтініш;
еңбек шартының не хаттың немесе келісімнің нотариат куәландырған аудармасының электрондық көшірмесі;
ерекше шарттарды орындау туралы ақпарат;
тартылатын шетелдік жұмыскерлер туралы мәліметтер;
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабының 7-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының күшіне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңдастырылған білімі туралы құжаттардың нотариат куәландырған электрондық көшiрмелері және аудармалары (егер құжат мемлекеттік немесе орыс тілінде толтырылмаған болса);
жұмыскердің еңбек қызметі туралы ақпаратты қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
КІА шеңберінде кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат;
рұқсаттар берудің ерекше шарттарын келісу нысаны;
шетелдік жұмыскердің жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;

4) для продления разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в рамках внутрикорпоративного перевода:
к услугодателю:
заявление;
информация о выполнении особых условий;
информация о местном содержании в кадрах в рамках ВКП;
обоснование продления срока разрешений;
сведения о привлекаемых иностранных работниках;
копия документа удостоверяющего личность иностранного работника.
на портал:
заявление, удостоверенное ЭЦП услугополучателя;
информация о выполнении особых условий;
информация о местном содержании в кадрах в рамках ВКП;
обоснование продления срока разрешений;
сведения о привлекаемых иностранных работниках;
электронная копия документа удостоверяющего личность иностранного работника.
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем необходимых документов:
к услугополучателю – выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, принявшего документы и соответствующая расписка по форме согласно приложению 7 к настоящему стандарту государственной услуги;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
10-1. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными Правилами.
при привлечении работодателями иностранной рабочей силы в рамках внутрикорпоративного перевода:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

4) корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты ұзарту үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
өтініш;
ерекше шарттарды орындау туралы ақпарат;
КІА шеңберінде кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат;
рұқсаттардың мерзімін ұзартудың негіздемесі;
тартылатын шетелдік жұмыскерлер туралы мәліметтер;
шетелдік жұмыскердің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
портал арқылы:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған өтініш;
ерекше шарттарды орындау туралы ақпарат;
КІА шеңберінде кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат;
рұқсаттардың мерзімін ұзартудың негіздемесі;
тартылатын шетелдік жұмыскерлер туралы мәліметтер;
шетелдік жұмыскердің жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушы жазбаша келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:
көрсетілетін қызметті алушыға – тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті қолхат беріледі;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алатын күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы статус көрінеді.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
10-1. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
жұмыс берушілер шетелдік жұмыс күшін корпоративішілік ауыстыру шеңберінде тартқан кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными Правилами.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, работников по вопросам оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя, услугодателя либо акимов областей, городов Астана и Алматы по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной и электронной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя либо акимата областей, городов Астана и Алматы.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или акима подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777. При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней, со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд, в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме

2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша басшының, көрсетілетін қызметті берушінің не облыстар, Астана және Алматы қалалары әкімдерінің атына беріледі.
Шағым жазбаша және электрондық нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің (бұдан әрі – әкімдік) кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының: 1414, 8-800-080-7777 телефоны бойынша алуға болады. Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі барысында жаңартылып отыратын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар

13. При отсутствии у услугополучателя возможности лично явиться к услугодателю, услугополучатель направляет представителя с доверенностью на право оформления и получения услуги.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mzsr.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
15. При наличии бизнес идентификационного номера и электронной цифровой подписи, имеется возможность получения государственной услуги, а также информации о выдаче, переоформлении и продлении разрешения в режиме удаленного доступа через портал.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги 1414, 8-800-080-7777.
Приложение1
к стандарту государственной услуги
"Выдача и продление работодателям
на привлечение иностранной рабочей
силы для осуществления трудовой
деятельности на территории соответствующей
административно-территориальной единицы,
либо в рамках внутрикорпоративного перевода"
Форма
__________________________________________________________________________
(полное наименование органа, выдающего разрешение)
РАЗРЕШЕНИЕ
на привлечение иностранной рабочей силы
№ ___                                           от "___" __________ 20__ г.
Работодатель ______________________________________________________________
(для юридического лица: наименование, адрес,
__________________________________________________________________________
регистрационный номер, дата регистрации, бизнес идентификационный номер
__________________________________________________________________________
для физического лица: фамилия, имя, отчество (при его наличии),
индивидуальный идентификационный номер, домашний адрес)
__________________________________________________________________________
Территория, на которой действует разрешение __________________________________
__________________________________________________________________________
Иностранный работник ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), категория, должность/профессия)
__________________________________________________________________________
(№ паспорта/удостоверения личности, дата и орган выдачи)
Метод работы (постоянный, вахтовый) _________________________________________
Основание для выдачи разрешения ____________________________________________
__________________________________________________________________________
Срок действия разрешения с _______________ по _______________________________
(число, месяц, год)                   (число, месяц, год)
М.П.                   подпись _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача и продление работодателям на
привлечение иностранной рабочей силы
для осуществления трудовой деятельности
на территории соответствующей
административно-территориальной
единицы, либо в рамках
внутрикорпоративного перевода"
Форма
В _____________________________________
_______________________________________
(наименование местного исполнительного
органа области, города Астана, Алматы)
от ____________________________________
______________________________________
(полное наименование юридического или
физического лица)
Заявление
Прошу выдать/продлить/переоформить разрешение на привлечение иностранной
рабочей силы (нужное подчеркнуть) в _______________________________________________
области (город) на ______ человек,
в том числе:
по первой категории ____ человек,
из них по должностям (профессиям):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
по второй категории ____ человек,
из них по должностям (профессиям):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
по третьей категории ____ человек,
из них по должностям (профессиям):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
по четвертой категории _____ человек,
из них по должностям (профессиям):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
на сезонные работы _____ человек,
Вид экономической деятельности в рамках которой иностранная рабочая сила будет
осуществлять трудовую деятельность: ______________________________________________.
При привлечении иностранных работников переводимых в рамках
внутрикорпоративного перевода:
Область, (город): ___________________________________________________________
Количество иностранных работников: _____________человек, в том числе:
Руководитель ______человек, должность______________________________________;
менеджеры ____ человек,
из них по должностям (профессиям): _________________________________________;
специалисты ___ человек,
из них по должностям (профессиям): _________________________________________.
Наименование работодателя (принимающей организации): _______________________
_________________________________________________________________________.
Сведения о работодателе (принимающей организации): __________________________
_________________________________________________________________________.
Форма собственности организации ___________________________________________
Дата создания "____" _____________ 20___ года.
Свидетельство о регистрации в органах юстиции Республики Казахстан
__________________________________________________________________________
(номер, когда и кем выдано)
Индивидуальный идентификационный номер: _________________________________,
Бизнес идентификационный номер: ___________________________________________
Вид осуществляемой деятельности: ___________________________________________
Категория субъекта предпринимательства______________________________________
__________________________________________________________________________
(субъект малого/среднего/крупного предпринимательства)
Адрес, телефон, факс: _______________________________________________________
Прилагаемые документы: ___________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Обоснование необходимости выдачи/продления/переоформления привлечения иностранной рабочей силы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
При привлечении иностранных работников переводимых в рамках
внутрикорпоративного перевода:
Полное наименование иностранного юридического лица-работодателя:
__________________________________________________________________________
Полное наименование иностранного юридического лица-работодателя:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Данные о регистрации в стране резидентства: __________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(№______, дата государственной регистрации и наименование органа регистрации)
Номер налоговой регистрации в стране резидентства или его аналог:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Вид осуществляемой деятельности: ___________________________________________
Местонахождение в стране резидентства, телефон: ______________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Обоснование необходимости привлечения иностранной рабочей силы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
При привлечении иностранных работников согласно пункту 31 Правил и условий
выдачи и (или) продления разрешений на привлечение иностранной рабочей силы, а также
осуществления внутрикорпоративного перевода, утвержденных приказом исполняющего
обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от

13. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге жеке келуге мүмкіндігі болмаған кезде көрсетілетін қызметті алушы қызметті ресімдеу және алу құқығына берілген сенімхатпен өкілін жібереді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
15. Бизнес сәйкестендіру нөмірі мен электрондық цифрлық қолтаңба болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті, сондай-ақ рұқсатты беру, қайта ресімдеу және ұзарту туралы ақпаратты портал арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 1414, 8-800-080-7777.
"Жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру
және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
______________________________________________________________
(рұқсат беруші органның толық атауы)
Шетелдік жұмыс күшін тартуға
РҰҚСАТ
20 ___ ж. "_____" _________                                           № _____
Жұмыс беруші ___________________________________________________________
(заңды тұлға үшін: атауы, мекенжайы,
________________________________________________________________________
тіркеу нөмірі, тіркелген күні, бизнес сәйкестендiру нөмiрi;
________________________________________________________________________
жеке тұлға үшін: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі,
үйінің мекенжайы)
________________________________________________________________________
Рұқсат қолданылатын аумақ _____________________________________
_________________________________________________________________________
Шетелдік жұмыскер______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), санаты, лауазымы/кәсібі)
________________________________________________________________________
(паспорттың/жеке куәліктің №, берілген күні және берген орган)
Жұмыс істеу әдісі (тұрақты, вахталық)_______________________________________
Рұқсатты беру үшін негіздеме______________________________________________
________________________________________________________________________
Рұқсаттың қолданылу мерзімі_______________бастап______________дейін
(күні, айы, жылы) (күні, айы, жылы)
М.О.                                     қолы ______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"Жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру
және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысан
Қайда ______________________
(облыстың, Астана, Алматы қалаларының
жергілікті атқарушы органының атауы)
Кімнен ____________________
(заңды немесе жеке тұлғаның толық атауы)
ӨТІНІШ
_____________________ облысына (қаласына) ______ адамға, оның ішінде:
бірінші санат бойынша – ____ адамға,
олардың ішінде лауазымдары
(кәсіптері) бойынша: __________________________________________________
____________________________________________________________________
екінші санат бойынша – ____ адамға,
оның ішінде лауазымдары (кәсіптері) бойынша: ___________________________
____________________________________________________________________
үшінші санат бойынша – ____ адамға,
оның ішінде лауазымдары (кәсіптері) бойынша: ___________________________
____________________________________________________________________
төртінші санат бойынша – ____ адамға,
оның ішінде лауазымдары (кәсіптері) бойынша: __________________________
маусымдық жұмыстарға – ____ адамға шетелдік жұмыс күшін тартуға
рұқсат беруді/ ұзартуды/ қайта ресімдеуді (қажеттінің асты сызылсын) сұраймын.
Шетелдік жұмыс күші еңбек қызметін жүзеге асыратын экономикалық қызмет түрі:
____________________________________________________________________.
Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде тартылатын шетелдік жұмыскерлерді тартқан кезде:
Облыс (қала): ____________________________________________________.
Шетелдік жұмыскерлер саны: ___________________________, оның ішінде:
басшы – ___ адам, лауазымы _______________________________________;
менеджерлер – ___ адам,
оның ішінде лауазымдары (кәсіптері) бойынша: _________________________
мамандар – ___ адам,
оның ішінде лауазымдары (кәсіптері) бойынша: ________________________
Жұмыс берушінің (қабылдаушы ұйымның) атауы:______________________
_________________________________________________________________
Жұмыс беруші (қабылдаушы ұйым) туралы мәліметтер: _________________
_________________________________________________________________
Ұйымның меншік нысаны __________________________________________
_________________________________________________________________
Құрылған күні 20___ жылғы "____" _________________________________.
Қазақстан Республикасының әділет органдарында тіркелгені туралы куәлік
____________________________________________________________
(нөмірі, қашан және кім берген)
жеке сәйкестендіру нөмірі: _________________________________________,
бизнес сәйкестендіру нөмірі:_________________________________________
Жүзеге асыратын қызмет түрі _______________________________________
Кәсіпкерлік субъектісінің санаты ____________________________________
_________________________________________________________________
(шағын/орта/ірі кәсіпкерлік субъектісі)
Мекенжайы, телефон, факс _________________________________________
Қоса берілетін құжаттар: ___________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру/ұзарту/қайта ресімдеу қажеттілігінің
негіздемесі: __________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде ауыстырылатын шетелдік жұмыскерлерді
тартқан кезде
Шетелдік заңды тұлғаның – жұмыс берушінің толық атауы:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Резидент елде тіркелгені туралы деректер:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(мемлекеттік тіркеу №, күні және тіркеу органының атауы)
Резидент елдегі салықтық тіркеу нөмірі немесе оның аналогі: _______________
____________________________________________________________________
Жүзеге асыратын қызмет түрі: __________________________________________
____________________________________________________________________
Резидент елдегі мекенжайы, телефоны: __________________________________
Шетелдік жұмыс күшін тарту қажеттілігінің негіздемесі: ___________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің

27 июня 2016 года № 559:
Полное наименование иностранного юридического лица-работодателя:
__________________________________________________________________________
Данные о регистрации в стране резидентства: __________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(№_____, дата государственной регистрации и наименование органа регистрации)
Номер налоговой регистрации в стране резидентства или его аналог
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Вид осуществляемой деятельности: ___________________________________________
Местонахождение в стране резидентства, телефон: ______________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
"С действующими Правилами и условиями выдачи и (или) продления разрешений на
привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного
перевода ознакомлен.
Даю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания
государственной услуги."
Руководитель ______________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
"___" ___________ 20__г.
М.П.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление от ________________________________________________ с прилагаемыми
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
документами принято, дата регистрации заявления: "___"_________20__года.
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и роспись принявшего документы
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача и продление работодателям на
привлечение иностранной рабочей силы
для осуществления трудовой деятельности
на территории соответствующей
административно-территориальной
единицы, либо в рамках
внутрикорпоративного перевода"
Форма
Информация о местном содержании в кадрах
№ п/п
Количество работников работодателя, чел.
Количество иностранной рабочей силы, планируемой к привлечению, чел.
графа 3
+
графа 5
графа 4 + графа 5
% иностранной рабочей силы к общему количеству работников,
графа7/графа 6*100 %
Всего
в том числе, иностранной рабочей силы
1
2
3
4
5
6
7
8
1
1 и 2
категории
2
3 и 4
категории
3
ИТОГО
Примечание: в случае если иностранный работник учтен в графе 4, то в графе 6 он не учитывается.
Работодатель: _____________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача и продление работодателям на
привлечение иностранной рабочей силы
для осуществления трудовой деятельности
на территории соответствующей
административно-территориальной
единицы, либо в рамках
внутрикорпоративного перевода"
Форма
Условия по местному содержанию в кадрах
для приоритетных проектов
№ п/п
Наименование приоритетного проекта
Категории привлекаемой иностранной рабочей силы
% казахстанских граждан работающих на приоритетном проекте
% иностранной рабочей силы работающих на приоритетном проекте
1
2
3
4
5
1
1 и 2 категории
3 и 4 категории
Согласовано:
Согласовано:
Согласовано:
_______________________________
(Наименование уполномоченного органа по вопросам занятости населения)
_______________________________
(Наименование центрального государственного органа)
______________________________
(Наименование местного исполнительного органа области, города Астана, Алматы)
______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должность, подпись)
М.П.
______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должность, подпись)
М.П.
_______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должность, подпись)
М.П.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача и продление работодателям на
привлечение иностранной рабочей силы
для осуществления трудовой деятельности
на территории соответствующей
административно-территориальной
единицы, либо в рамках
внутрикорпоративного перевода"
Форма
Информация о местном содержании в кадрах
при привлечении иностранных работников в рамках внутрикорпоративного перевода
№ п/п
Количество работников работодателя, человек
Количество иностранной рабочей силы, планируемой к привлечению в рамках внутрикорпоративного перевода, человек
графа 3 + графа 5
графа 4 + графа 5
% иностранной рабочей силы, привлекаемой в рамках внутрикорпоративного перевода, к общему количеству работников из числа казахстанских граждан, графа 7/ графа 6*100 %
Всего
в том числе иностранной рабочей силы
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Менеджеры
2
Специалисты
3
ИТОГО
Примечание: в случае, если иностранный работник учтен в графе 4, то в графе 5 он не учитывается.
Работодатель: _____________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
М.П.
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
"Выдача и продление работодателям на
привлечение иностранной рабочей силы
для осуществления трудовой деятельности
на территории соответствующей
административно-территориальной
единицы, либо в рамках
внутрикорпоративного перевода"
Форма
Согласование с работодателем особых условий выдачи разрешений
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) привлекаемых иностранных работников
Категория, профессия(специальность), привлекаемых иностранных работников согласно заявлению работодателя
Наименование особых условий с указанием профессии (специальности) по которым будет осуществляться подготовка, переподготовка и повышение квалификации и (или) количества создаваемых рабочих мест для граждан Республики Казахстан
Срок выполнения особых условий
1
2
3
4
5
Согласовано:
_____________________________________
______________________________________
(наименование местного исполнительного
органа области, города Астана, Алматы)
(полное наименование юридического лица
или физического лица (фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
__________________________________
_______________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) должность)
"____" ________ 20 ___ года.
М.П.
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии,) должность)
"____" ________ 20 ___ года
М.П.
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
"Выдача и продление работодателям на
привлечение иностранной рабочей силы
для осуществления трудовой деятельности
на территории соответствующей
административно-территориальной
единицы, либо в рамках
внутрикорпоративного перевода"
Форма
Расписка
от ______________________________________________________ принято заявление
(полное наименование юридического или физического лица (фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
о выдаче/продлении разрешения (ий) на привлечение иностранной рабочей силы с
приложением следующих документов:
__________________________;
__________________________;
__________________________;
__________________________;
__________________________;
__________________________;
__________________________.
Заявление принято к рассмотрению "___" ___________ 20__ года.
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись ответственного лица)
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан от
30 декабря 2016 года № 1142
Приложение 33
к приказу исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан от
28 апреля 2015 года № 279
Стандарт государственной услуги
"Выдача справки иностранцу или лицу без гражданства о
соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства"

міндетін атқарушы 2016 жылғы 27 маусымдағы № 559 бұйрығымен бекітілген
Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту, сондай-ақ
корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарының
31-тармағына сәйкес шетелдік жұмыскерлерді тартқан кезде:
Шетелдік заңды тұлға – жұмыс берушінің толық атауы: _________________
_________________________________________________________________
Резидент елде тіркелгені туралы деректер: _____________________________
_________________________________________________________________
(мемлекеттік тіркеу №, күні және тіркеу органының атауы)
Резидент елдегі салықтық тіркеу нөмірі немесе оның аналогі: ____________
_________________________________________________________________
Жүзеге асыратын қызмет түрі: ______________________________________
_________________________________________________________________
Резидент елдегі мекенжайы, телефоны:________________________________
"Қолданыстағы Жұмыс берушілерге шетелдiк жұмыс күшін тартуға рұқсат беру
мен (немесе) ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру
қағидалары мен шарттарымен таныстым.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті дербес деректерді жинауға
және өңдеуге келісімімді беремін".
Басшы ___________________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
20 ___ж. "___" ______________
М.О.
-----------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Өтініш
__________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
қоса берілген құжаттармен бірге қабылданды, өтінішті тіркеу күні 20 ___жылғы "____"____________.
__________________________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және қолы)
"Жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру
және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Нысан
Кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат
Р/с
Жұмыс беруші жұмыскерлерінің саны, адам
Тартуға жоспарланған шетелдік жұмыс күшінің саны, адам
3 баған + 5 баған
4 баған + 5 баған
Шетелдік жұмыс күшінің жұмыскерлердің жалпы санына %, 7-баған/6-баған*100%
Барлығы
оның ішінде шетелдік жұмыс күшінің
1
2
3
4
5
6
7
8
1 және 2- санаттар
3 және 4- санаттар
БАРЛЫҒЫ
Ескертпе: егер шетелдік жұмыскер 4-бағанда есепке алынған жағдайда, онда ол 6-бағанда есепке алынбайды.
Жұмыс беруші: _________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
М.О.
"Жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру
және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 4-қосымша
Нысан
Басымды жобалар үшін кадрлардағы жергілікті қамту жөніндегі шарттар
Р/с
Басымды жобаның атауы
Тартылатын шетелдік жұмыс күшінін санаттары
Басымды жобада жұмыс істейтін қазақстандық азаматтардың %
Басымды жобада жұмыс істейтін шетелдік жұмыс күшінің %
1
2
3
4
5
1.
1 және 2-санаттар
3 және 4-санаттар
Келісілді:
__________________________
(Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органның атауы)
___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, қолы)
М.О.
Келісілді:
__________________________
(Орталық мемлекеттік органның атауы)
__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ба
р болса), лауазымы, қолы)
М.О.
Келісілді:
__________________________
(Облыстың, Астана, Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органының атауы)
__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, қолы)
М.О.
"Жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру
және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 5-қосымша
Нысан
Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыскерлерді тартқан кезде кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат
Р/с
Жұмыс беруші жұмыскерлерінің саны, адам
Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде тартуға жоспарланған шетелдік жұмыс күшінің саны, адам
3-баған + 5-баған
4-баған + 6-баған
Қазақстандық азаматтар қатарындағы жұмыскерлердің жалпы санына корпоративішілік ауыстыру шеңберінде тартылатын шетелдік жұмыс күшінің %, 8-баған/7-баған*100 %
Барлығы
оның ішінде:
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде рұқсаттар бойынша жұмыс істейтін шетелдік жұмыс күші
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Менеджерлер
2
Мамандар
3
БАРЛЫҒЫ
Ескертпе: егер шетелдік жұмыскер 4-бағанда есепке алынған жағдайда, онда ол 5-бағанда есепке алынбайды.
Жұмыс беруші: ________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
М.О.
"Жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру
және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 6-қосымша
Нысан
Жұмыс берушімен рұқсаттар берудің ерекше шарттарын келісу
Р/с
Тартылатын шетелдік жұмыскерлердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жұмыс берушінің өтінішіне сәйкес тартылатын шетелдік жұмыскерлердің санаты, кәсібі (мамандығы)
Қазақстан Республикасының азаматтарын даярлау, қайта даярлау, біліктілігін арттыру жүргізілетін кәсіпті (мамандықты) және (немесе) құрылатын жұмыс орындарының санын көрсете отырып, ерекше шарттардың атауы
Ерекше шарттарды орындау мерзімі
1
2
3
4
5
Келісілді:
_________________________________________
(облыстың, Астана, Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органының атауы)
_________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
20 ___ жылғы "____" _____________________
М.О.
________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
20 ___ жылғы "____" __________________
М.О.
"Жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру
және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 7-қосымша
Нысан
Қолхат
Кімнен _________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
төмендегі құжаттар қоса беріле отырып, шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру/ұзарту туралы өтініш қабылданды:
1. ______________________;
2. ______________________;
3. ______________________;
4. ______________________;
5. ______________________;
6. ______________________.
Өтініш 20__жылғы "___" __________________ қарауға қабылданды.
_________________________________________________________________
(жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2016 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1142 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрі міндетін атқарушының
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 279 бұйрығына 33-қосымша
"Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством (далее – услугодатель).
Прием заявления от услугополучателя (иностранца или лица без гражданства) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов:
1 этап: выдача справки о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства на срок до трех месяцев (далее – справка) – 21 (двадцать один) рабочий день;
2 этап: выдача справки в случае трудоустройства иностранца или лица без гражданства в Республике Казахстан в течение трех месяцев – 3 (три) рабочих дня, при этом такая справка выдается на срок действия трудового договора, но не более трех лет;
переоформление справки – 3 (три) рабочих дня;
выдача дубликата справки при утере, порче справки – 5 (пять) рабочих дней.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги: выданная либо переоформленная справка по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
7. Государственная услуга оказывается иностранцам и лицам без гражданства (далее – услугополучатель) бесплатно.
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі (бұдан әрі – уәкілетті орган) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрлік (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті алушыдан (шетелдіктен немесе азаматтығы жоқ адамнан) өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Құжаттар топтамасын тапсыру сәтінен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1-кезең: үш айға дейінгі мерзімге өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама (бұдан әрі – анықтама) беру – 21 (жиырма бір) жұмыс күні;
2-кезең: шетелдік немесе азаматтығы жоқ адам үш айдың ішінде Қазақстан Республикасында жұмысқа орналасқан жағдайда анықтама беру – 3 (үш) жұмыс күні, бұл ретте мұндай анықтама еңбек шартының қолданылу мерзіміне, бірақ үш жылдан аспайтын мерзімге беріледі;
анықтаманы қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күні;
анықтама жоғалған, бұзылған жағдайда анықтаманың телнұсқасын беру - 5 (бес) жұмыс күні.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілген не қайта ресімделген анықтама не осы стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәждемелі жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) для получения справки:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, удостоверяющего личность иностранца или лица без гражданства;
нотариально заверенные переводы (на государственном или русском языке) документов об образовании, прошедших процедуру признания или нострификации в порядке в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 апреля 2015 года № 212 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере образования и науки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11260), за исключением случаев, когда иное не предусмотрено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан в соответствии с пунктом 7 статьи 39 Закона Республики Казахстан "Об образовании";
копия документа, подтверждающего трудовую деятельность, засвидетельствованную нотариально, а также его перевод на государственном или русском языках, или иных подтверждающих документов, признаваемых в Республике Казахстан в соответствии со статьей 35 Кодекса;
2) для получения справки в случае самостоятельного трудоустройства в Республике Казахстан в течение трех месяцев:
заявление в произвольной форме, с указанием сведений о работодателе, включающий наименование, бизнес-идентификационного номера или индивидуально идентификационного номера работодателя;
справка, ранее выданная уполномоченным органом;
копия трудового договора заключенного с работодателем.
3) для переоформления справки о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства услугополучателем:
заявление в произвольной форме;
копия документа, удостоверяющего личность иностранца или лица без гражданства.
При подаче услугополучателем необходимых документов, услугодателем выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии, имени, отчества (при его наличии) лица, принявшего документы.
10. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов, и (или) документов с истекшим сроком действия и (или) услугодатель в течение трех рабочих дней со дня их поступления отказывает в приеме заявления.
10-1. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) несоответствие требованиям к квалификации и уровню образования к профессиям, востребованным в приоритетных отраслях экономики (видах экономической деятельности) предусмотренным перечнем приоритетных отраслей (видов экономической деятельности) и востребованных в них профессий для самостоятельного трудоустройства иностранцев и лиц без гражданства, утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 503 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14149);

9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) анықтаманы алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабының 7-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше көзделмеген жағдайларды қоспағанда, "Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 212 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11260 болып тіркелген) сәйкес белгіленген тәртіппен тану немесе нострификациялау рәсімінен өткен білімі туралы құжаттардың нотариат куәландырған аудармалары (мемлекеттік немесе орыс тілінде);
еңбек қызметін растайтын құжаттың нотариат куәландырған көшірмесі, сондай-ақ оның немесе Кодекстің 35-бабына сәйкес Қазақстан Республикасында танылатын өзге де растаушы құжаттардың қазақ немесе орыс тіліндегі аудармасы;
2) Қазақстан Республикасында үш айдың ішінде өз бетінше жұмысқа орналасқан жағдайда анықтама алу үшін:
жұмыс берушінің атауын, бизнес-сәйкестендіру нөмiрiн немесе жеке сәйкестендiру нөмiрiн қамтитын жұмыс беруші туралы мәліметтер көрсетілген еркін нысандағы өтініш;
уәкілетті орган бұрын берген анықтама;
жұмыс берушімен жасалған еңбек шартының көшірмесі.
3) өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтаманы қайта ресімдеу үшін көрсетілетін қызметті алушы:
еркін нысандағы өтініш;
шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды берген кезде көрсетілетін қызметті беруші тіркеу күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді.
10. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші олар келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өтінішті қабылдаудан бас тартады.
10-1. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 503 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14149 болып тіркелген) бекітілген шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін басым салалардың (экономикалық қызмет түрлерінің) және олардағы сұранысқа ие кәсіптердің тізбесінде көзделген экономиканың басым салаларында (экономикалық қызмет түрлерінде) сұранысқа ие кәсіптердің біліктілікке және білім деңгейіне қойылатын талаптарына сәйкес келмеу;

2) недостижение порогового значения результата оценки иностранца или лица без гражданства составляющего пять баллов;
3) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
услугодателя и (или) его должностных лиц, работников по
вопросам оказания государственной услуги
12. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя Министерства, по адресам, указанным в пункте 15 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777. При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги

2) шетелдікті немесе азаматтығы жоқ адамды бағалау нәтижесінің бес балды құрайтын шекті мәніне қол жеткізбеу;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының "1414", 8-800-080-7777 телефоны бойынша алуға болады. Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі барысында жаңартылып отыратын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау туралы немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге жеке келуге мүмкіндігі болмаған кезде көрсетілетін қызметті алушы қызметті ресімдеу және алу құқығына берілген сенімхатпен өкілін жібереді.

14. При отсутствии у услугополучателя возможности лично явиться к услугодателю, услугополучатель направляет представителя с доверенностью на право оформления и получения услуги.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mzsr.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача справки иностранцу
или лицу без гражданства
о соответствии его квалификации
для самостоятельного трудоустройства"
Форма
Министерство здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
СПРАВКА
о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства
№_____________                                           от "__" _______ 20__г.
Выдана ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
в том, что он (она) соответствует требованиям квалификации и уровню образования для
самостоятельного трудоустройства в Республике Казахстан по следующей профессии,
востребованной в приоритетных отраслях экономики (видах экономической деятельности):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается профессия, востребованная в приоритетных отраслях экономики (видах
экономической деятельности), отрасль согласно приложению 2 к приказу Министра
здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 503
"Об утверждении Правил выдачи справок иностранцу или лицу без гражданства о
соответствии его квалификации для самостоятельного трудоустройства, перечня
приоритетных отраслей (видов экономической деятельности) и востребованных в них
профессий для самостоятельного трудоустройства иностранцев и лиц без гражданства"
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов
№ 14149).
Основание для выдачи справки_______________________________________________
Срок действия справки с __________________ по _______________________________
(число, месяц, год)             (число, месяц, год)
М.П.                               _____________________________ _______________
(фамилия, инициалы)       подпись
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача справки иностранцу или лицу
без гражданства о соответствии его
квалификации для самостоятельного
трудоустройства"
Форма
В Министерство здравоохранения
и социального развития Республики Казахстан
от _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________
(№ паспорта (удостоверения личности),
дата и орган выдачи)
Адрес, телефон, факс ________________________
___________________________________________
Местонахождение в стране резидентства,
телефон____________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать справку о соответствии квалификации для самостоятельного
трудоустройства по профессии_____________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(указывается профессия, отрасль экономики (вид экономической деятельности) согласно
приложению 2 к приказу Министра здравоохранения и социального развития Республики
Казахстан от 13 июня 2016 года № 503 "Об утверждении Правил выдачи справок иностранцу
или лицу без гражданства о соответствии его квалификации для самостоятельного
трудоустройства, перечня приоритетных отраслей (видов экономической деятельности) и
востребованных в них профессий для самостоятельного трудоустройства иностранцев и лиц
без гражданства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных
правовых актов № 14149).
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для выдачи
справки о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства.
К заявлению прилагается:
1)_______________________________________________________________________;
2)_______________________________________________________________________;
3)_______________________________________________________________________.
дата подачи заявления: "___" __________ 20 _ года
Подпись заявителя _________________
Заявление принято к рассмотрению "___" ___________ 20__года.
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись ответственного лица)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление от заявителя _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) с прилагаемыми документами принято, дата
регистрации заявления: "____" _____________20___года.
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и роспсь принявшего документы)

14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mzsr.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 1414, 8-800-080-7777.
"Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін
шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға
біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрлігіне
кімнен ____________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ___________________________
(паспортының (жеке басын куәландыратын құжатының) №, берілген күні және берген орган)
Мекенжайы, телефоны, факсы ____________________________
____________________________Резиденттік еліндегі мекенжайы,
телефоны ___________________
ӨТІНІШ
_______________________________________________________________________________________
("Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің
сәйкестігі туралы анықтама беру қағидаларын, шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның өз
бетінше жұмысқа орналасуы үшін басым салалардың (экономикалық қызмет түрлерінің) және
олардағы сұранысқа ие кәсіптердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 503 бұйрығының
(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14149 болып тіркелген)
2-қосымшасына сәйкес экономиканың басым саласы (экономикалық қызмет түрі), кәсіп көрсетіледі)
кәсібі бойынша өз бетінше жұмысқа орналасу үшін біліктілік сәйкестігі туралы анықтама беруді сұраймын.
Өз бетінше жұмысқа орналасу үшін біліктілік сәйкестігі туралы анықтама беру үшін қажетті менің
дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Өтінішке:
1)___________________________________________;
2)___________________________________________;
3)___________________________________________ қоса беріледі.
Өтініш 20_жылғы "__"________________берілді
Өтініш берушінің қолы _______________________________________
"Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін
шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға
біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
Өз бетінше жұмысқа орналасу үшін біліктілік сәйкестігі туралы
АНЫҚТАМА
№ _____ 20__ ж. "____" __________
_____________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасында экономиканың басым салаларында (экономикалық қызмет
түрлерінде) сұранысқа ие мынадай кәсіп бойынша өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін
біліктілік талаптарына және білім деңгейіне сәйкестігі үшін берілді: __________________
_____________________________________________________________________________
("Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің
сәйкестігі туралы анықтама беру қағидаларын, шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның
өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін басым салалардың (экономикалық қызмет түрлерінің) және
олардағы сұранысқа ие кәсіптердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 503 бұйрығының
(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14149 болып тіркелген)
2-қосымшасына сәйкес экономиканың басым салаларында (экономикалық қызмет түрлерінде)
сұранысқа ие кәсіп, сала көрсетіледі)
Анықтаманы беру үшін негіздеме ________________________________
Анықтаманың қолданылу мерзімі _________ бастап __________ дейін
(күні, айы, жылы) (күні, айы, жылы)
М.О. _________________ _______________
(тегі, аты-жөні) (қолы)