О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 июня 2014 года № 5-2/325 "Об утверждении формы учета запасов продовольственных товаров по регионам и правил представления отчетности"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 декабря 2016 года № 516. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2017 года № 14719.
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 июня 2014 года № 5-2/325 "Об утверждении формы учета запасов продовольственных товаров по регионам и правил представления отчетности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9615, опубликованный 6 августа 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") внести следующие изменения:
в пункте 1 настоящего приказа внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
в Форме учета запасов продовольственных товаров, утвержденной указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Форма учета запасов продовольственных товаров по регионам";
в приложении к форме учета запасов продовольственных товаров по регионам:
в Пояснении по заполнению формы учета запасов продовольственных товаров по регионам:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Форма учета запасов продовольственных товаров по регионам разработана в соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий.";
в Правилах представления отчетности по учету запасов продовольственных товаров по регионам, утвержденных указанным приказом:
в заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Местные исполнительные органы районного уровня осуществляют сбор информации о наличии запасов продовольственных товаров у сельскохозяйственных формирований и ежегодно по итогам года за 15 календарных дней до конца первого квартала представляют их в местные исполнительные органы областного уровня.

"Өңірлер бойынша азық-түлік тауарларының қорларын есепке алу нысанын және есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 25 маусымдағы № 5-2/325 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 516 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 25 қаңтарда № 14719 болып тіркелді.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабы 2-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өңірлер бойынша азық-түлік тауарларының қорларын есепке алу нысанын және есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 25 маусымдағы № 5-2/325 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9615 болып тіркелген, 2014 жылғы 6 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықтың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес өңірлер бойынша азық-түлік тауарлар қорларын есепке алу нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес өңірлер бойынша азық-түлік тауарлар қорларын есепке алуға қатысты есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін."
көрсетілген бұйрықпен бекітілген азық-түлік тауарлар қорларын есепке алу нысанында:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Өңірлер бойынша азық-түлік тауарлар қорларын есепке алу нысаны";
Өңірлер бойынша азық-түлік тауарлар қорларын есепке алу нысанына қосымшада:
Өңірлер бойынша азық-түлік тауарлар қорларын есепке алу нысанды толтыру бойынша түсіндірмеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Өңірлер бойынша азық-түлік тауарлар қорларын есепке алу нысаны "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес әзірленді.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген өңірлер бойынша азық-түлік тауарлар қорына қатысты есептілікті ұсыну ережесінде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Өңірлер бойынша азық-түлік тауарлар қорларын есепке алуға қатысты есептілікті ұсыну қағидалары";
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Аудан деңгейіндегі жергілікті атқарушы органдар ауыл шаруашылығы құрылымдарынан қолда бар азық-түлік тауарлар қорлары бойынша ақпаратты жинап жыл сайын бірінші тоқсанның соңына дейін күнтізбелік 15 күн бұрын облыс деңгейіндегі жергілікті атқарушы органдарға ұсынады.

3. Местные исполнительные органы областного уровня предоставляют информацию о наличии запасов продовольственных товаров в области (столице, городе республиканского значения) в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан за 10 календарных дней до конца первого квартала".
2. Департаменту стратегического планирования и анализа Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках на официальное опубликование в периодические печатные издания и в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер – Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель
Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
_______________ Н. Айдапкелов
23 декабря 2016 года

3. Облыс деңгейіндегі жергілікті атқарушы органдар облыста (астанада, республикалық маңызы бар қалада) қолда бар азық-түлік тауарлар қорлары бойынша ақпаратты бірінші тоқсанның соңына дейін күнтізбелік 10 күн бұрын Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне ұсынады.".
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі оның көшірмесін баспа және электрондық түрде мерзімді баспа басылымдарына және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің
Төрағасы
______________ Н. Айдапкелов
2016 жылғы 23 желтоқсан