О внесении изменения в постановление акимата Акмолинской области от 20 мая 2015 года № А-5/216 "Об утверждении положения о государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 29 марта 2016 года № А-5/137. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 26 апреля 2016 года № 5321. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17 мая 2016 года № А-6/219
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17.05.2016 № А-6/219 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении положения о государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" от 20 мая 2015 года № А-5/216 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4838, опубликовано 8 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Положение о государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области", утвержденное указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области Адильбекова Д.З.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области С.Кулагин
Приложение
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 29 марта 2016 года
№ А-5/137
Утверждено
постановлением акимата
Акмолинской области
от 20 мая 2015 года
№ А-5/216
Положение о государственном учреждении
"Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере координации занятости и социальных программ.
2. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" имеет подведомственные организации, указанные в приложении к настоящему Положению.

"Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 20 мамырдағы № А-5/216 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № А-5/137 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 26 сәуірде № 5321 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № А-6/219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.05.2016 № А-6/219 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 20 мамырдағы № А-5/216 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4838 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылдың 8 шілдесінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындауын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары Д.З. Әділбековке жүктелсін.
3. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2016 жылғы 29 наурыздағы
№ А-5/137 қаулысына
қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің
2015 жылғы 20 мамырдағы
№ А-5/216 қаулысымен
бекітілді
"Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі жұмыспен қамтуды және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінде осы Ереженің қосымшасында көрсетілген ведомствоға бағынысты ұйымдары бар.

3. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" по вопросам своей компетенции, в установленном законодательством порядке, принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области".
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, индекс 020000, Акмолинская область, город Кокшетау, улица А.С.Пушкина, 23.
10. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" осуществляется из республиканского и местного бюджетов.
13. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области".
Если государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

3. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
6. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен ресiмделетiн шешiмдерді қабылдайды.
8. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтiледi.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жерi: Қазақстан Республикасы, индексі 020000, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, А.С. Пушкин көшесі, 23.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметiн қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
13. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсiпкерлiк субъектiлерiмен "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қарым-қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области": реализация государственной политики в сфере занятости населения, предоставления специальных социальных услуг, миграции населения.
15. Задача: осуществление межотраслевой координации и государственного управления в области занятости, социальной защиты населения.
16. Функции:
1) мониторинг и координация работы по ежегодному определению целевых групп, проживающих на территории области и социальных мер по их защите;
2) мониторинг и координация работы по оказанию социальной защиты безработным;
3) мониторинг и координация работы по организации общественных работ;
4) мониторинг и координация работы по выдаче разрешений в пределах квоты, распределенной центральным исполнительным органом, иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории области либо в рамках внутрикорпоративного перевода вне квоты, а также приостановки и отзыва указанных разрешений;
5) мониторинг и координация работы по установлению квоты рабочих мест для инвалидов в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда в порядке, определяемом центральным исполнительным органом;
6) мониторинг и координация работы по созданию специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
7) мониторинг и координация работы по организации социальных рабочих мест;
8) мониторинг и координация работы по установлению квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции, а также лиц, освобожденных из мест лишения свободы;
9) мониторинг и координация работы по установлению квоты рабочих мест для несовершеннолетних выпускников интернатных организаций;
10) мониторинг и координация работы по организации молодежной практики;
11) мониторинг и координация работы по формированию потребности в трудовых ресурсах, организации занятости населения и содействие в трудоустройстве;
12) мониторинг оказания в пределах компетенции государственных услуг, оказываемых в электронной форме, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

2. Мемлекеттiк органның миссиясы, басты мақсаттары, функциялары, құқықтары
мен мiндеттерi
14. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: халықты жұмыспен қамту, арнайы әлеуметтік қызметтерді көрсету, халықтың көші-қон салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.
15. Мақсаты: халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау саласындағы салааралық үйлестіру мен мемлекеттік басқаруды жүзеге асыру.
16. Функциялары:
1) облыстың аймағында тұратын нысаналы топтарды жыл сайын айқындау бойынша жұмысына мониторинг жүргізу және үйлестіру, оларды қорғау жөніндегі әлеуметтік шараларды қабылдау;
2) жұмыссыздарға әлеуметтік қорғауды көрсету бойынша жұмысына мониторинг жүргізу және үйлестіру;
3) қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру жұмысына мониторинг жүргізу және үйлестіру;
4) шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және облыстың аймағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін немесе квотадан тыс ішкі корпоративтік ауыстыру шеңберінде жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға орталық атқарушы органымен белгіленген квотаның шегінде рұқсат беру, сондай-ақ көрсетілген рұқсаттарды тоқтата тұру және қайтарып алу бойынша жұмысына мониторинг жүргізу және үйлестіру;
5) орталық атқарушы органымен белгіленетін тәртібінде қиын жұмыстардағы, еңбектің зиянды, қауіп-қатерлі жағдайы жұмыстарындағы жұмыс орындарын есептеусіз жұмыс орынның санынан екі пайыздан төрт пайызға дейінгі көлемінде мүгедектерге жұмыс орындарына квота белгілеу бойынша жұмысына мониторинг жүргізу және үйлестіру;
6) мүгедектерді жұмысқа орналастыруға әлеуметтік жұмыс орнын құру бойынша жұмысына мониторинг жүргізу және үйлестіру;
7) әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру жұмысына мониторинг жүргізу және үйлестіру;
8) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған, сондай-ақ бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған тұлғалар үшін жұмыс орындарына квота белгілеу бойынша жұмысына мониторинг жүргізу және үйлестіру;
9) интернаттық ұйымдардың кәмелет жасқа толмаған түлектері үшін жұмыс орындарына квота белгілеу бойынша жұмысына мониторинг жүргізу және үйлестіру;
10) жастар тәжірибесін ұйымдастыру бойынша жұмысына мониторинг жүргізу және үйлестіру;
11) еңбек ресурстарына қажеттілікті қалыптастыру, халықты жұмыспен қамтуды ұйымдастыру және жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу бойынша жұмысына мониторинг жүргізу және үйлестіру;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес электрондық нысанында көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің құзыреті шегінде мониторинг көрсету;

13) осуществление других мероприятий, способствующих занятости населения;
14) организация обеспечения инвалидов техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
15) обеспечение санаторно-курортным лечением инвалидов и детей-инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
16) организация социальной реабилитации в соответствии с индивидуальной программы реабилитации инвалида на территории Акмолинской области;
17) предоставление дополнительных мер социальной поддержки инвалидам, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
18) принятие решения о присвоении статуса оралмана;
19) организация деятельности центров временного размещения оралманов;
20) внесение в уполномоченный орган по вопросам миграции населения предложений по формированию квоты на привлечение иностранной рабочей силы;
21) внесение в уполномоченный орган по вопросам миграции населения предложения об отнесении соответствующих территорий к регионам для расселения оралманов и переселенцев;
22) принятие заявления с приложением необходимых документов от этнических казахов на присвоение статуса оралмана;
23) принятие заявления с приложением необходимых документов от этнических казахов на включение в региональную квоту приема оралманов;
24) принятие решение о включении в региональную квоту приема оралманов;
25) выдача удостоверения оралмана;
26) принятие заявление с приложением необходимых документов от граждан Республики Казахстан на включение в региональную квоту приема переселенцев;
27) принятие решения о включении в региональную квоту приема переселенцев;
28) принятие решения о выдаче иностранным работникам, перечень которых определяется Правительством Республики Казахстан, разрешения на трудоустройство на территории Акмолинской области в пределах квоты, распределенной уполномоченным органом по вопросам миграции населения, а также приостановление и отзыв указанного разрешения;
29) рассмотрение и заверения приглашения граждан Республики Казахстан для переселения в Республику Казахстан родственников из числа этнических казахов, проживающих за рубежом, в целях воссоединения семьи в порядке, определяемом уполномоченным органом по вопросам миграции населения;
30) взаимодействие с физическими и юридическими лицами и государственными органами по вопросам предоставления специальных социальных услуг;
31) осуществление государственных закупок товаров, работ и услуг, а также размещение государственного социального заказа по предоставлению специальных социальных услуг и услуг по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;

13) халықты жұмыспен қамтуға ықпал ететін басқа да іс-шараларды жүзеге асыру;
14) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектердi техникалық көмекшi (орнын толтырушы) құралдармен және (немесе) арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
15) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектердiң және мүгедек-балалардың санаторий-курорттық емделуiн қамтамасыз ету;
16) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес Ақмола облысының аумағында әлеуметтік оңалтуды ұйымдастыру;
17) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген мүгедектерге әлеуметтік қолдаудың қосымша шараларын көрсету;
18) оралман мәртебесін беру туралы шешімді қабылдау;
19) оралмандарды уақытша орналастыру орталығының қызметін ұйымдастыру;
20) халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органға шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған квотаны қалыптастыру жөнiнде ұсыныстарды енгізу;
21) халықтың көшi-қоны мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi органға оралмандар мен көшіп келушілерді орналастыруға өңірлерге тиісті аймақтарды жатқызу бойынша ұсыныстарды енгiзу;
22) этникалық қазақтардан оралман мәртебесін беруге қажетті құжаттардың қосымшасымен қоса өтінішті қабылдау;
23) этникалық қазақтардан оралмандарды қабылдаудың өңірлік квотасына қосуға қажетті құжаттардың қосымшасымен қоса өтінішті қабылдау;
24) оралмандарды қабылдаудың өңірлік квотасына қосу туралы шешім қабылдау;
25) оралман куәлігін беру;
26) көшіп келушілерді қабылдаудың өңірлік квотасына қосуға Қазақстан Республикасының азаматтарынан қажетті құжаттардың қосымшасымен қоса өтінішті қабылдау;
27) көшіп келушілерді қабылдаудың өңірлік квотасына қосу туралы шешімді қабылдау;
28) шетелдік қызметкерлерге Қазақстан Республикасының Үкіметімен белгіленетін тізімді, халықтың көші-қоны мәселелері бойынша уәкілетті органымен белгіленген квотаның шегінде Ақмола облысының аумағына жұмысқа орналастыруға рұқсатты беру туралы шешімді қабылдау, сондай-ақ осы рұқсаттарды тоқтату және қайтару;
29) халықтың көші-қоны мәселелері бойынша уәкілетті органымен белгіленетін тәртібінде отбасыны қайта біріктіру мақсатында шетелде тұратын этникалық қазақтардың санынан туыстарын Қазақстан Республикасына қоныстандыру үшін Қазақстан Республикасының азаматтығына шақыруды қарастыру және куәландыру;
30) жеке және заңды тұлғалармен және мемлекеттік органдармен арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өзара әрекет ету;
31) арнаулы әлеуметтік қызметтерді және арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі қызметтерді көрсету бойынша тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің мемлекеттік сатып алуын жүзеге асыру, сондай-ақ мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру;

32) обеспечение создания и деятельности субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области";
33) организация кадрового обеспечения субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации социальных работников;
34) организация работы областной комиссии по социальному партнерству и регулированию социальных и трудовых отношений;
35) координация оказания социальной помощи социально уязвимым слоям населения;
36) выдача направлений гражданам, нуждающимся в постоянном уходе и медицинском обслуживании в медико-социальные учреждения;
37) координация работы по государственной регистрации актов гражданского состояния;
38) организация работы Региональной комиссии по вопросам реализации Дорожной карты занятости 2020.
17. Права и обязанности:
запрашивать и получать от государственных органов и иных организаций документов, а также, информацию, необходимую для осуществления деятельности управления;
участие в заседаниях Экспертных советов, публичных слушаниях по обсуждению проектов цен (тарифов) на услуги субъектов естественной монополии;
осуществление мониторинга государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет, государственной адресной социальной помощи, жилищной помощи, материального обеспечения детям инвалидам, обучающимся на дому, обусловленной денежной помощи по пилотному проекту "Өрлеу";
осуществлять иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом области.
20. Руководитель государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия руководителя государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области":

32) "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсететін субъектілерді құру және олардың қызметін қамтамасыз ету;
33) арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсететін субъектілерді кадрмен қамтамасыз етуді, әлеуметтік қызметкерлерді кәсіптік даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастыру;
34) әлеуметтік әріптестік пен әлеуметтік және еңбек қатынастарын реттеу жөніндегі облыстық комиссияның жұмысын ұйымдастыру;
35) халықтың әлеуметтiк жағынан дәрменсiз топтарына әлеуметтiк көмек көрсетудi үйлестiру;
36) тұрақты күтімге және медициналық қызмет көрсетуге мұқтаж азаматтарға медициналық-әлеуметтік мекемеге жолдама беру;
37) азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу бойынша жұмысын үйлестіру;
38) Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыру мәселелері жөніндегі өңірлік комиссияның жұмысын ұйымдастыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
мемлекеттік органдардан және басқа да ұйымдардан басқарманың қызметін іске асыру үшін қажетті құжаттарды, сондай-ақ ақпаратты сұрау және алу;
Сараптау кеңесінің табиғи монополия субъектілерінің қызметтеріне бағаларының (тарифтерінің) жобаларын талқылау бойынша отырыстарына, бұқаралық тыңдауларға қатысу;
18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақыларды, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті, тұрғын үй көмегін, үйде оқытылатын мүгедек балаларға материалдық көмекті, "Өрлеу" пилоттық жобасы бойынша айтулы ақшалай көмекті төлеу мониторингін жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінде басшылықты "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы облыс әкімімен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
20. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметінен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының өкiлеттiгi:

1) организует и руководит работой государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области";
2) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области", руководителей подведомственных подразделений;
3) в установленном действующим законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарного взыскания на сотрудников государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" и руководителей подведомственных организаций;
4) представляет государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" в государственных органах, иных организациях;
5) принимает меры по противодействию коррупции и несет за это персональную ответственность;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" относится к областному коммунальному имуществу.
25. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

1) "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық етеді.
2) "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін, ведомствоға бағынышты мекемелердің басшыларын заңнамаға сәйкес лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;
3) "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін, ведомствоға бағынышты мекемелердің басшыларын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген тәртіппен марапаттау, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
4) "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесін мемлекеттік органдарда, басқа да ұйымдарда ұсынады;
5) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет ету бойынша шаралар қолданады және ол үшін дербес жауапкершілік алады;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асырады.
"Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға атқарады.
22. Басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүліктен, сондай-ақ өз қызмет нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық мүлікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесін өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Акмолинской области" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение к Положению
о государственном учреждении
"Управление координации
занятости и социальных
программ
Акмолинской области"
Перечень коммунальных государственных учреждений, находящихся в ведении
Управления
Коммунальное государственное учреждение "Медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов, город Макинск, Буландынский район" управления координации занятости и социальных программ Акмолинской области;
Коммунальное государственное учреждение "Медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов, город Державинск, Жаркаинский район" управления координации занятости и социальных программ Акмолинской области;
Коммунальное государственное учреждение "Медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов, село Макинка, Енбекшильдерский район" управления координации занятости и социальных программ Акмолинской области;
Коммунальное государственное учреждение "Медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов, село Малотимофеевка, Целиноградский район" управления координации занятости и социальных программ Акмолинской области;
Коммунальное государственное учреждение "Медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов, село Дамса, Шортандинский район" управления координации занятости и социальных программ Акмолинской области;
Коммунальное государственное учреждение "Медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов, город Щучинск, Бурабайский район" управления координации занятости и социальных программ Акмолинской области;
Коммунальное государственное учреждение "Медико-социальное учреждение для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями и для детей-инвалидов с нарушениями опорно-двигательного аппарата, город Кокшетау" управления координации занятости и социальных программ Акмолинской области;
Коммунальное государственное учреждение "Медико-социальное учреждение для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, село Первомайка, Астраханский район" управления координации занятости и социальных программ Акмолинской области;
Коммунальное государственное учреждение "Медико-социальное учреждение для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, село Купчановка, Буландынский район" управления координации занятости и социальных программ Акмолинской области;
Коммунальное государственное учреждение "Медико-социальное учреждение для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями поселка Жолымбет, Шортандинского района" управления координации занятости и социальных программ Акмолинской области;
Коммунальное государственное учреждение "Реабилитационный центр для инвалидов поселка Шантобе, города Степногорск" управления координации занятости и социальных программ Акмолинской области.

5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Ақмола облысының жұмыспен
қамтуды үйлестіру және
әлеуметтік бағдарламалар
басқармасы" мемлекеттік
мекемесі туралы ережеге
қосымша
Басқарманың қарамағындағы коммуналдық мемлекеттік мекемелердің тізбесі
Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Бұланды ауданы, Макинск қаласы, қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Жарқайың ауданы, Державинск қаласы, қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Еңбекшілдер ауданы, Макинка ауылы, қарттар мен мүгедектерге арналған Макинка медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Целиноград ауданы, Малотимофеевка ауылы, қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Шортанды ауданы, Дамса ауылы, қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Көкшетау қаласы, психоневрологиялық ауытқулары бар мүгедек балаларға және тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедек балаларға арналған медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Астрахан ауданы, Первомайка ауылы, психоневрологиялық аурулары бар мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Бұланды ауданы, Купчановка ауылы, психоневрологиялық аурулары бар мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Шортанды ауданы, Жолымбет кентінің психоневрологиялық аурулары бар мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
Ақмола облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Степногорск қаласы, Шаңтөбе кентінің мүгедектерге арналған оңалту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.