О внесении изменений в решение Буландынского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 5С-43/1 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 11 августа 2016 года № 6С-5/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 17 августа 2016 года № 5499
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Буландынского районного маслихата "О районном бюджете на 2016-2018 годы" от 23 декабря 2015 года № 5С-43/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5195, опубликовано 22 января 2016 года в газете "Бұланды Таңы" и 22 января 2016 года в газете "Вести Бұланды жаршысы") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3495169,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 601020,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33724,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 38318,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2822107,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3521187,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8673,1 тысячи тенге;
бюджетные кредиты –10959,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2286,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 34691,6 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34691,6 тысяча тенге:
поступления займов – 10959,0 тысяч тенге;
погашение займов – 2286,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26018,6 тысяч тенге.";
абзац одиннадцатый подпункта 1) пункта 2 исключить;
подпункт 3 пункта 2 изложить в новой редакции:
"3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли.";
в первом абзаце пункта 5 цифры "33075,0" заменить на цифры "40175,0";
во втором абзаце пункта 5 цифры "21749,0" заменить на цифры "28849,0";
пункт 6 изложить в новой редакции:

Бұланды аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 5С-43/1 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 тамыздағы № 6С-5/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 17 тамызда № 5499 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің, 106 бабының 4 тармағына, 109 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағына сәйкес Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бұланды аудандық мәслихатының "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 5С-43/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5195 болып тіркелген, 2016 жылғы 22 қаңтарда "Бұланды таңы" газетінде және 2016 жылғы 22 қаңтарда "Вести Бұланды жаршысы" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерге:
1) кірістер – 3495169,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 601020,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33724,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 38318,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2822107,0 мың теңге;
2) шығындар – 3521187,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8673,1мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 10959,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2286,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түскен түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -34691,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 34691,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10959,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2286,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26018,6 мың теңге.";
2 тармақтың 1) тармақшасындағы он бірінші азат жолы алынып тасталсын;
2 тармақтың 3) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату.";
5 тармақтағы бірінші азат жолы "33075,0" деген сандар "40175,0" деген сандармен ауыстырылсын;
5 тармақтағы екінші азат жолы "21749,0" деген сандар "28849,0" деген сандармен ауыстырылсын;
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

"6. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты в сумме 1291070,0 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 16993,0 тысячи тенге, в том числе:
16993,0 тысячи тенге на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в том числе: 16993,0 тысячи тенге на строительство жилья для очередников;
2) целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 49986,0 тысяч тенге, в том числе:
29500,0 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
15331,0 тысяча тенге на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
5155,0 тысяч тенге на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 1015425,2 тысяч тенге, в том числе:
8683,0 тысячи тенге на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу;
181042,7 тысячи тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
261,0 тысяча тенге на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
613949,0 тысяч тенге для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
58299,0 тысяч тенге на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
5806,0 тысяч тенге на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
1117,0 тысяч тенге на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
4416,0 тысяч тенге на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
36250,0 тысяч тенге на обеспечение экономической стабильности;
1935,5 тысяч тенге на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе;
103666,0 тысяч тенге на содержание вновь вводимых объектов образования;
4) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 208665,8 тысяч тенге, в том числе:
50000,0 тысяч тенге на ремонт автомобильных дорог;
33724,0 тысячи тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
3000,0 тысячи тенге на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой;

"6. 2016 жылға аудандық бюджетте 1291070,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
1) республикалық бюджеттен 16993,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер дамытуға, соның ішінде:
16993,0 мың теңге коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) құрылысына, реконструкциялауға, соның ішінде: 16993,0 мың теңге кезекте тұрғандар үшін тұрғын үй салуға;
2) облыстық бюджеттен 49986,0 мың теңге сомасында дамуға нысаналы трансферттер, соның ішінде:
29500,0 мың теңге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
15331,0 мың теңге коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) құрылысына, реконструкциялауға;
5155,0 мың теңге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
3) республикалық бюджеттен 1015425,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
8683,0 мың теңге Өрлеу жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге;
181042,7 мың теңге мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
261,0 мың теңге мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға;
613949,0 мың теңге жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
58299,0 мың теңге мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға;
5806,0 мың теңге мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
1117,0 мың теңге азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
4416,0 мың теңге жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға;
36250,0 мың теңге экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге;
1935,5 мың теңге үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
103666,0 мың теңге жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп ұстауға;
облыстық бюджеттен 208665,8 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
50000,0 мың теңге автомобиль жолдарын жөндеуге;
33724,0 мың теңге эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
3000,0 мың теңге бруцеллезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50 % дейін) өтеуге;

4570,0 тысяч тенге на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
1625,0 тысяч тенге на приобретение электронных учебников для школ;
1150,9 тысяч тенге на выплату единовременной материальной помощи к 71-летию Победы в Великой Отечественной войне;
39000,0 тысяч тенге на капитальный ремонт и укрепление материально-технической базы объектов образования;
75500,0 тысяч тенге на развитие жилищно-коммунального хозяйства;
95,9 тысяч тенге на проведение мероприятий по очагам сибиреязвенных захоронений.";
в пункте 7 цифры "9545,0" заменить на цифры "10959,0".
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель
5 внеочередной сессии
Б.Кажаканов
Секретарь
районного маслихата
Ш.Кусаинов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Буландынского района К.Испергенов
11 августа 2016 года
Приложение 1
к решению Буландынского
районного маслихата
от 11 августа 2016 года
№ 6С-5/2
Приложение 1
к решению Буландынского
районного маслихата
от 23 декабря 2015 года
№ 5С-43/1
Районный бюджет на 2016 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

4570,0 мың теңге патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға;
1625,0 мың теңге мектептерге арнап электрондық оқулықтар сатып алуға;
1150,9 мың теңге Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 71 жылдығына орай бір жолғы материалдық көмек төлеуге;
39000,0 мың теңге білім беру объектілерінің күрделі жөндеуіне және материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
75500,0 мың теңге тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға;
95,9 мың теңге сібір жарасы қорымдары ошақтарында іс-шаралар өткізуге.";
7 тармақтағы "9545,0" деген сандар "10959,0" деген сандармен ауыстырылсын.
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс 5 сессияның
төрағасы
Б.Қажақанов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Ш.Құсайынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Бұланды ауданының әкімі Қ.Испергенов
11 тамыз 2016 жыл
Бұланды аудандық
мәслихатының 2016 жылғы
11 тамыздағы № 6С-5/2
шешіміне 1 қосымша
Бұланды аудандық
мәслихатының 2015 жылғы
23 желтоқсандағы № 5С-43/1
шешіміне 1 қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер