Об областном бюджете на 2017-2019 годы
Решение маслихата Актюбинской области от 12 декабря 2016 года № 72. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 5 января 2017 года № 5191. Срок действия решения – до 1 января 2018 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе, на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы - 150 383 011,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 36 245 122 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 2 646 431,9 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 111 491 457,2 тысяча тенге;
2) затраты - 150 912 432,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 18 380 494 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 19 578 351 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1 197 857 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 520 049 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов - 520 049 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - - 19 429 964,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 19 429 964,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 03.03.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017); от 30.06.2017 № 179 (вводится в действие с 01.01.2017); от 14.08.2017 № 195 (вводится в действие с 01.01.2017); от 06.09.2017 № 208 (вводится в действие с 01.01.2017); от 15.11.2017 № 211 (вводится в действие с 01.01.2017); от 08.12.2017 № 218 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить на 2017 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов и города Актобе в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты: по городу Актобе - 28 процентов, Байганинскому - 50 процентов, Мугалжарскому - 54 процента, Хромтаускому - 65 процентов и Айтекебийскому, Алгинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100 процентов;
2) по социальному налогу: по городу Актобе - 28 процентов, Байганинскому - 50 процентов, Мугалжарскому - 54 процента, Хромтаускому - 65 процентов и Айтекебийскому, Алгинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100 процентов;

2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 72 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 5191 болып тіркелді. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 8-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 қарашадағы "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 150 383 011,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша - 36 245 122 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 2 646 431,9 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 111 491 457,2 мың теңге;
2) шығындар - 150 912 432,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 18 380 494 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 19 578 351 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1 197 857 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 520 049 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу - 520 049 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -19 429 964,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 19 429 964,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облыстық мәслихатының 03.03.2017 № 117 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.06.2017 № 179 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.08.2017 № 195 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.09.2017 № 208 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.11.2017 № 211 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.12.2017 № 218 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2017 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудандардың және Ақтөбе қаласының бюджеттеріне мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша: Ақтөбе қаласына - 28 пайыз, Байғанинге - 50 пайыз, Мұғалжарға - 54 пайыз, Хромтауға - 65 пайыз және Әйтекеби, Алға, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша: Ақтөбе қаласына - 28 пайыз, Байғанинге - 50 пайыз, Мұғалжарға - 54 пайыз, Хромтауға - 65 пайыз және Әйтекеби, Алға, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 пайыздан;

3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты районов и города Актобе.
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год объемы бюджетных изъятий из районного бюджета и бюджета города Актобе в областной бюджет в сумме 4 948 000 тысяч тенге, в том числе:
городу Актобе - 2 919 000 тысяч тенге;
Мугалжарскому району - 2 029 000 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год поступление за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 24 293 432 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 03.03.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017); от 15.11.2017 № 211 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017 -2019 годы" установлено:
с 1 января 2017 года:
1) минимальный размер заработной платы - 24 459 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 269 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 24 459 тенге.
6. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" установлен с 1 января 2017 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
7. В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" предусмотрена на 2017 год субвенция, передаваемая из республиканского бюджета в областной бюджет в сумме 52 075 219 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 22 286 000 тысяч тенге, в том числе:
Айтекебийскому - 2 372 000 тысячи тенге;
Алгинскому - 2 685 000 тысяч тенге;
Байганинскому - 138 000 тысяч тенге;
Иргизскому - 2 195 000 тысяч тенге;

3) төлем көзінде салық салынбайтын кірістерге жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласы және аудандар бюджеттеріне толығымен есептеледі.
3. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджетке Ақтөбе қаласы бюджетінен және аудандық бюджеттен бюджеттік алып қоюлардың көлемі 4 948 000 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақтөбе қаласына - 2 919 000 мың теңге;
Мұғалжар ауданына - 2 029 000 мың теңге.
4. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жалпы сомасы 24 293 432 мың теңге нысаналы трансферттер есебінен түсім көзделсін.
Аталған соманы бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 4 тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облыстық мәслихатының 03.03.2017 № 117 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.11.2017 № 211 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Қазақстан Республикасының "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7-бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2017 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 24 459 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 269 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 24 459 теңге.
6. Қазақстан Республикасының "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғын жайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
7. Қазақстан Республикасының "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 10-бабына сәйкес 2017 жылға республикалық бюджеттен облыстық бюджетке берілетін субвенция 52 075 219 мың теңге сомасында көзделді.
8. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемі 22 286 000 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Әйтекебиге - 2 372 000 мың теңге;
Алғаға - 2 685 000 мың теңге;
Байғанинге - 138 000 мың теңге;
Ырғызға - 2 195 000 мың теңге;

Каргалинскому - 1 909 000 тысяч тенге;
Мартукскому - 3 129 000 тысяч тенге;
Темирскому - 964 000 тысячи тенге;
Уилскому - 2 504 000 тысяч тенге;
Хобдинскому - 2 792 000 тысячи тенге;
Шалкарскому - 3 598 000 тысяч тенге.
9. Учесть в областном бюджете на 2017 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
54 710 тысяч тенге - на обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения;
202 333 тысяч тенге - на субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
632 351 тысяча тенге - на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
945 тысяч тенге - на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
85 029 тысяч тенге - на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
48 844 тысячи тенге - на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
6 042 088 тысяча тенге - на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на местном уровне;
124 704 тысяч тенге - на пропаганду здорового образа жизни;
230 738 тысяч тенге - на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
4 882 373 тысяч тенге – на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов, а также специализированных продуктов детского и лечебного питания на амбулаторном уровне;
55 304 тысяч тенге - на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
225 919 тысяч тенге - на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
53 800 тысяч тенге - на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
491 835 тысяч тенге - на развитие рынка труда;
495 тысяч тенге - на обучение сотрудников административной полиции органов внутренних дел;
8 632 тысячи тенге - на материально-техническое оснащение подразделений органов внутренних дел;
18 453 тысяч тенге - на увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел;
2 237 982 тысячи тенге - на возмещение части расходов, понесенных субьектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях;
36 967 тысяч тенге - на изъятие земельных участков для государственных нужд;
205 846 тысяч тенге - на повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;

Қарғалыға - 1 909 000 мың теңге;
Мәртөкке - 3 129 000 мың теңге;
Темірге - 964 000 мың теңге;
Ойылға - 2 504 000 мың теңге;
Қобдаға - 2 792 000 мың теңге;
Шалқарға - 3 598 000 мың теңге.
9. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
халықаралық маңызы бар іс-шараларды өткізу уақытында қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз етуге - 54 710 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға - 202 333 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ, лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға - 632 351 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге - 945 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге - 85 029 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге - 48 844 мың теңге;
жергілікті деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге - 6 042 088 мың теңге;
саламатты өмір салтын насихаттауға - 124 704 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге - 230 738 мың теңге;
амбулаториялық деңгейде дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды, сондай-ақ, балаларға арналған және емдік мамандандырылған тамақ өнімдерін сатып алуға - 4 882 373 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға - 55 304 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға - 225 919 мың теңге;
кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге - 53 800 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға - 491 835 мың теңге;
ішкі істер органдарының әкімшілік полиция қызметкерлерін оқытуға - 495 мың теңге;
ішкі істер органдарының бөлімшелерін материалдық-техникалық қамтамасыз етуге - 8 632 мың теңге;
ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыныптық біліктіліктері үшін үстемеақы көлемін ұлғайтуға - 18 453 мың теңге;
инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстар бөлігін өтеуге - 2 237 982 мың теңге;
мемлекет мұқтаждары үшін жер учаскелерін алып қоюға - 36 967 мың теңге;
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге - 205 846 мың теңге;

100 000 тысяч тенге - на субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства;
26 629 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 03.03.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017); от 30.06.2017 № 179 (вводится в действие с 01.01.2017); от 15.11.2017 № 211 (вводится в действие с 01.01.2017); от 08.12.2017 № 218 (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Учесть в областном бюджете на 2017 год поступление кредитов из республиканского бюджета на содействие развитию предпринимательства в областных центрах и моногородах в сумме 157 515 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы целевого кредита определяется на основании постановления акимата области.
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам районов и города Актобе:
3 188 516 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
560 900 тысяча тенге - на создание цифровой образовательной инфраструктуры;
1 706 316 тысяч тенге - на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
848 685 тысяч тенге - на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования;
950 951,9 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
300 000 тысяч тенге - на содействие занятости населения;
2 062 927,8 тысячи тенге - на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
2 455 309,3 тысяч тенге - на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
57 408 тысяч тенге - на строительство общежития для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
595 104,4 тысяч тенге - на развитие коммунального хозяйства;
1 151 052,9 тысячи тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
1 140,1 тысяч тенге - на проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов;
978 076,8 тысяча тенге - на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
40 463,6 тысячи тенге - на развитие газотранспортной системы;

асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға - 100 000 мың теңге;
ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға - 26 629 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облыстық мәслихатының 03.03.2017 № 117 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.06.2017 № 179 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.11.2017 № 211 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.12.2017 № 218 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2017 жылға арналған облыстық бюджетке облыс орталықтарында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге республикалық бюджеттен сомасы 157 515 мың теңге кредиттер түскені ескерілсін.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
11. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте Ақтөбе қаласы және аудандар бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері көзделсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 3 188 516 мың теңге;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға – 560 900 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 1 706 316 мың теңге;
білім берудің ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдарының күрделі шығыстарына – 848 685 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға – 950 951,9 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге - 300 000 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 2 062 927,8 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 2 455 309,3 мың теңге;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жастарға арналған жатақхана салуға - 57 408 теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 595 104,4 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 1 151 052,9 мың теңге;
көп пәтерлі тұрғын үйлерге энергетикалық аудит жүргізуге – 1 140,1 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға – 978 076,8 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 40 463,6 мың теңге;

66 788,6 тысяч тенге - на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных;
908 567,1 тысяча тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
2 686 053 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
278 052 тысяч тенге - на кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья;
10 908 тысяч тенге - на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах;
123 260 тысяч тенге - на текущий ремонт организаций образования;
835 142 тысяч тенге - на реализацию мероприятий в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
191 346,7 тысяч тенге - на развитие объектов культуры;
58 942 тысяч тенге - на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения);
34 000 тысяч тенге - на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения);
15 000 тысяч тенге - на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
249 593,2 тысяч тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
6 119 тысяч тенге - на приобретение жилья коммунального жилищного фонда;
150 608 тысяч тенге - на общеобразовательное обучение;
126 847,2 тысяч тенге - на капитальные расходы организаций культуры;
8 000 тысяч тенге - на текущий ремонт организаций культуры;
466 231 тысяч тенге - на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
140 000 тысяч тенге - на приобретение учебников для государственных учреждений образования;
1 000 000 тысяч тенге - на организацию внутригородских общественных пассажирских перевозок;
22 100 тысяч тенге - на дополнительное образование для детей;
19 567 тысяч тенге - на присуждение грантов государственным учреждениям образования.
Распределение указанных сумм трансфертов и кредитов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 03.03.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017); от 30.06.2017 № 179 (вводится в действие с 01.01.2017); от 14.08.2017 № 195 (вводится в действие с 01.01.2017); от 15.11.2017 № 211 (вводится в действие с 01.01.2017); от 08.12.2017 № 218 (вводится в действие с 01.01.2017).

алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге – 66 788,6 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 908 567,1 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 2 686 053 мың теңге;
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беруге – 278 052 мың теңге;
елді мекендердегі өрттерді, дала өрттерін сөндіру бойынша өрт сөндіру бекеттерін ұйымдастыруға - 10 908 мың теңге;
білім беру ұйымдарының ағымдағы жөндеуіне - 123 260 мың теңге;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға – 835 142 мың теңге;
мәдениет нысандарын дамытуға – 191 346,7 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға - 58 942 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін қолдануды ұйымдастыруға - 34 000 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің жұмыс істеуіне -15 000 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 249 593,2 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға - 6 119 мың теңге;
жалпы білім беруге - 150 608 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының күрделі шығыстарына – 126 847,2 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының ағымдағы жөндеуіне – 8 000 мың теңге
қалалар мен елді мекендердің абаттандыруын дамытуға – 466 231 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар сатып алуға - 140 000 мың теңге;
қалаiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыруға - 1 000 000 мың теңге;
балаларға қосымша білім беруге - 22 100 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелеріне гранттар беруге – 19 567 мың теңге.
Аталған трансферттер мен кредиттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облыстық мәслихатының 03.03.2017 № 117 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.06.2017 № 179 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.08.2017 № 195 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.11.2017 № 211 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.12.2017 № 218 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

13. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
областного маслихата
Секретарьобластного маслихата
А.ТУЛЕГЕНОВА С. КАЛДЫГУЛОВА
Приложение 1 к решению
областного маслихата
от 12 декабря 2016 года № 72
Областной бюджет на 2017 год

13. 2017 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
Облыстық мәслихаттың хатшысы
А.ТӨЛЕГЕНОВА С. ҚАЛДЫҒҰЛОВА
Облыстық мәслихаттың
2016 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 72 шешіміне 1 - Қосымша
2017 жылға арналған облыстық бюджет

741 946
06
256
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
288 345
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания)
404 757
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
48 844
261
Управление образования области
340 297
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
292 342
037
Социальная реабилитация
47 955
2
Социальная помощь
463 281
256
Управление координации занятости и социальных программ области
463 281
003
Социальная поддержка инвалидов
463 281
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 883 475,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 804 211,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
116 635
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 820,6
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
419
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
983 181
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 641
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
208 841
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
118 370
06
256
054
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
55 304
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

741 946
06
1
256
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
288 345
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
404 757
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
48 844
261
Облыстың білім басқармасы
340 297
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
292 342
037
Әлеуметтік сауықтандыру
47 955
2
Әлеуметтiк көмек
463 281
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
463 281
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
463 281
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 883 475,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 804 211,6
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116 635
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10 820,6
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
419
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
983 181
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
4 641
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
208 841
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
118 370
06
9
256
054
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
55 304
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

6 000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
300 000
263
Управление внутренней политики области
17 523
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
17 523
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 562
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
4 562
270
Управление по инспекции труда области
57 179
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
57 179
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
20 242 077,5
1
Жилищное хозяйство
13 825 728,1
261
Управление образования области
183 376
064
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
183 376
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
13 642 352,1
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
3 612 841,8
034
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9 972 102,3
072
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройку общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
57 408
2
Коммунальное хозяйство
6 416 349,4
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 728 468,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
65 872
07
279
004
Газификация населенных пунктов
432 479,3
005
Капитальные расходы государственного органа
380
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
3 388 127,9
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения

6 000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
300 000
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
17 523
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
17 523
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 562
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 562
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
57 179
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 179
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
20 242 077,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
13 825 728,1
261
Облыстың білім басқармасы
183 376
064
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
183 376
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
13 642 352,1
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 612 841,8
034
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
9 972 102,3
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жастарға арналған жатақханаларды салуға, салып бітіруге берілетін нысаналы даму трансферттері
57 408
2
Коммуналдық шаруашылық
6 416 349,4
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 728 468,9
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 872
07
2
279
004
Елді мекендерді газдандыру
432 479,3
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
380
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 388 127,9
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау

592 510,7
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
29 904
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
310 684
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
20 307
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
1 709,7
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
107 278
10
255
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
44 600,1
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 237 982
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 740 924,6
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
202 333
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
632 351
058
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере растениеводства
1 013,1
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
20 698,8
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
70 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
91 146
020
Развитие объектов сельского хозяйства
91 146
719
Управление ветеринарии области
128 620,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
29 596
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
5 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 599
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

592 510,7
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
29 904
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
310 684
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
20 307
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
1 709,7
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
107 278
10
1
255
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
44 600,1
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 237 982
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 740 924,6
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
202 333
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
632 351
058
Ауыл шаруашылығы өнімін өсімдік шаруашылығы саласындағы терең қайта өңдеу өнімдерінің өндірісі үшін қайта өңдеу кәсіпорындарының оны сатып алуға жұмсайтын шығындарын субсидиялау
1 013,1
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
20 698,8
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
70 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
91 146
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
91 146
719
Облыстың ветеринария басқармасы
128 620,6
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 596
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
5 000
1
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 599
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

88 085
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
58 315
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
29 770
283
Управление по вопросам молодежной политики области
233 122
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
119 192
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
113 930
735
Управление внешних связей и туризма области
32 861
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма и внешних связей
24 361
004
Регулирование туристской деятельности
8 500
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 316 799
1
Топливо и энергетика
1 316 799
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
151 890
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
151 890
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 164 909
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
1 164 909
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
6 081 732
10
1
Сельское хозяйство
5 511 320
255
Управление сельского хозяйства области
5 354 013
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
110 435
002
Поддержка семеноводства
82 403
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
1 845
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 044
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
15 000
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
937 393
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
30 000
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
192 813
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
20 307
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов

88 085
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 315
032
Ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
29 770
283
Облыстың жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы
233 122
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
119 192
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
113 930
735
Облыстың сыртқы байланыстар және туризм басқармасы
32 861
001
Жергiлiктi деңгейде туризм және сыртқы байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 361
004
Туристік қызметті реттеу
8 500
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1 316 799
1
Отын және энергетика
1 316 799
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
151 890
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
151 890
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 164 909
011
Аудандарың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 164 909
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
6 081 732
10
1
Ауыл шаруашылығы
5 511 320
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
5 354 013
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110 435
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
82 403
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
1 845
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 044
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
15 000
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
937 393
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
30 000
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
192 813
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
20 307
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу

019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
05
253
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения

019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
05
253
028
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстау
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету