Об утверждении Каргалинского районного бюджета на 2017-2019 годы
Решение маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 22 декабря 2016 года № 88. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 11 января 2017 года № 5212. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. В заголовке, по всему тексту и в приложениях решения слова "бюджета Каргалинского района", "бюджет Каргалинского района", "в бюджет района" заменены словами "Каргалинского районного бюджета", "Каргалинский районный бюджет", "в районный бюджет" решением маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 20.11.2017 № 177 (вводится в действие с 01.01.2017).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Каргалинский районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы 4 539 529,1 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям 570 848 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 3 693,1 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 10 500 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 3 954 487,9 тысяч тенге;
2) затраты 4 630 383,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 244 516 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 258 696 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 14 180 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – 335 370,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета 335 370,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенным решениями маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 14.03.2017 № 129 (вводится в действие с 01.01.2017); от 10.07.2017 № 162 (вводится в действие с 01.01.2017); от 15.09.2017 № 175 (вводится в действие с 01.01.2017); от 20.11.2017 № 177 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.12.2017 № 192 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на:
все виды спирта и (или) виноматериала, алкогольной продукции, произведенных на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
плата за пользование земельными участками;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор с аукционов;
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
фиксированный налог;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от государственной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
прочие штрафы, пени, санкции, взыскания налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
другие неналоговые поступления в районный бюджет;
поступления от продажи земельных участков.

2017-2019 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 88 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 11 қаңтарда № 5212 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. Атауында, бүкіл мәтін бойынша және қосымшаларында "Қарғалы ауданының бюджетін", "Қарғалы ауданының бюджеті", "ауданының бюджетіне" сөздері "Қарғалы аудандық бюджетін", "Қарғалы аудандық бюджеті", "аудандық бюджетіне" сөздерімен ауыстырылды – Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 20.11.2017 № 177 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 9 бабының 2 тармағына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 4 539 529,1 мың теңге;
оның ішінде:
салық түсімдері бойынша 570 848 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша 3 693,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша 10 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 3 954 487,9 мың теңге;
2) шығындар 4 630 383,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 244 516 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 258 696 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 14 180 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы -335 370,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру 335 370,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 14.03.2017 № 129 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.07.2017 № 162 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.09.2017 № 175 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2017 № 177 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2017 № 192 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
акциз, мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттiң және (немесе) шарап материалының, алкоголь өнімдерінің барлық түрлерi;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
аукциондардан алынатын алым;
тіркелгені үшін жергілікті бюджетке төленетін алым;
тіркелген салық;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен алынатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" установлено с 1 января 2017 года:
1) минимальный размер заработный платы - 24 459 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 269 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат -24 459 тенге.
4. Учесть предусмотренный в районном бюджете на 2017 год субвенции, передаваемые из областного бюджета в сумме - 1 909 000 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
1 044 051 тысяч тенге - на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
275 168 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда".
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 14.03.2017 № 129 (вводится в действие с 01.01.2017); с изменениями, внесенными решениями маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 10.07.2017 № 162 (вводится в действие с 01.01.2017); от 20.11.2017 № 177 (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
177 027 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2 655 тысяч тенге - на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
6 441 тысяч тенге - на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
5 039 тысяч тенге - на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
16 031 тысяч тенге - на развитие рынка труда.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенным решениями маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 10.07.2017 № 162 (вводится в действие с 01.01.2017); от 20.11.2017 № 177 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Учесть, в районном бюджете на 2017 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:

3. Қазақстан Республикасының "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 24 459 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш - 2 269 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы - 24 459 теңге мөлшерінде белгіленгені назарға және басшылыққа алынсын.
4. .2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенция көлемі - 1 909 000 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер ескерілсін:
1 044 051 мың теңге - инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға.
275 168 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 14.03.2017 № 129 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 10.07.2017 № 162 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2017 № 177 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2017 жылғы арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері ескерілсін:
177 027 мың теңге - елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
2 655 мың теңге - тілдік курстар бойынша, тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
6 441 мың теңге – "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге;
5 039 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар Жоспарын іске асыруға;
16 031 мың теңге - еңбек нарығын дамытуға.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 10.07.2017 № 162 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2017 № 177 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7..2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері ескерілсін:

61 395 тысяч тенге - на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
59 030 тысяч тенге - на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
44 257,3 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в населенных пунктах;
16 929,6 тысяч тенге - на развитие газотранспортной системы;
19 741 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
153 464 тысяч тенге - на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
4 350 тысяч тенге - на обеспечение доступа общеобразовательных школ к Широкополосному интернету;
4 130 тысяч тенге - на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту;
5 871 тысяч тенге - на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктурой;
6 234 тысяч тенге - на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования;
13 088 тысяч тенге - на содействие занятости населения;
840 тысяч тенге - на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных;
100 000 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
2 000 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов;
5 226 тысяч тенге – на приобретение оборудования для элективного курса "Робототехника".
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 14.03.2017 № 129 (вводится в действие с 01.01.2017); от 10.07.2017 № 162 (вводится в действие с 01.01.2017); от 15.09.2017 № 175 (вводится в действие с 01.01.2017); от 20.11.2017 № 177 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.12.2017 № 192 (вводится в действие с 01.01.2017).
7-1. учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства:
1 450 тысяч тенге - на частичное субсидирование заработной платы;
2 047 тысяч тенге - на молодежную практику;
3 729 тысяч тенге – на профессиональную подготовку кадров;
15 294 тысяч тенге – на краткосрочное профессиональное обучение рабочим кадрам.
Сноска. Пункт 7-1 - в редакции решения маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 15.09.2017 № 175 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Учесть в районном бюджете на 2017 год из республиканского бюджета бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов, в соответствии с условиями, определяемыми Правительством Республики Казахстан в сумме - 34 035 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
9..Учесть в районном бюджете на 2017 год из республиканского бюджета кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло- водоснабжения и водоотведения за счет средств Национального фонда Республики Казахстан в сумме - 224 661 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы целевого кредита определяется на основании постановления акимата района.

61 395 мың теңге - коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға;
59 030 мың теңге - инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға;
44 257,3 мың теңге - елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
16 929,6 мың теңге - газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
19 741 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
153 464 мың теңге - орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
4 350 мың теңге - жалпы білім беретін мектептерді кең жолақты Интернетке қосылуын қамтамасыз етуге;
4 130 мың теңге - жалпы білім беретін мектептерді интерактивті білім беретін контентке қосуға;
5 871 мың теңге - жалпы білім беретін мектептерді техникалық инфрақұрылыммен жабдықтауға;
6 234 мың теңге - білім берудің ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстарына;
13 088 мың теңге - халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге;
840 мың теңге - алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге;
100 000 мың теңге - аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
2 000 мың теңге – елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға;
5 226 мың теңге – "Робот техникасы" элективтік курсы үшін құралдар сатып алуға;
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 14.03.2017 № 129 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.07.2017 № 162 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.09.2017 № 175 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2017 № 177 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2017 № 192 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-1. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін:
1 450 мың теңге – жалақыны ішінара субсидиялауға;
2 047 мың теңге – жастар практикасына;
3 729 мың теңге – кадрларды кәсіптік дайындауға;
15 294 мың теңге –жұмыс кадрларын қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға.
Ескерту. 7-1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 15.09.2017 № 175 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте, Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген шарттарға сәйкес, республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдарға, мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер - 34 035 мың теңге түскені ескерілсін.
Көрсетілген ағымдағы трансферттер сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры қаражаты есебінен жылумен қамту, сумен қамту және су бұру желілерін жаңартуға және салуға республикалық бюджеттен - 224 661 мың теңге сомасында несие бөлу ескерілсін.
Көрсетілген мақсаттағы кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным решением маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 20.11.2017 № 177 (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме - 10 620 тысяч тенге.
11. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.

Ескерту. 9 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 20.11.2017 № 177 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2017 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерв сомасы - 10 620 мың теңге болып бекітілсін.
11. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

12. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2017 год, согласно приложению 5.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
маслихата
Секретарь районного маслихата
Р.Сактаганов Н.Заглядова
Приложение 1 к решению районного маслихата от 22 декабря 2016 года № 88
Каргалинский районный бюджет на 2017 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 11.12.2017 № 192 (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I.Доходы

12. 2017 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Аудандық мәслихат хатшысы
Р.Сактаганов Н.Заглядова
Аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 88 шешіміне 1 Қосымша
2017 жылға арналған Қарғалы аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 11.12.2017 № 192 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер