Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Алматинской области
Решение Алматинского областного маслихата от 01 июля 2016 года № 5-34. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 12 августа 2016 года № 3931. Утратило силу решением Алматинского областного маслихата от 25 июля 2018 года № 34-175
Сноска. Утратило силу решением Алматинского областного маслихата от 25.07.2018 № 34-175 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 14, со статьей 88 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, статьей 506 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", с пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 июня 2009 года № 344 "Об утверждении Правил и Методических указаний для расчета ставок платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и в особо охраняемых природных территориях", Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить:
1) ставки платы за заготовку живицы, древесных соков на участках государственного лесного фонда Алматинской области согласно приложению 1;
2) ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов на участках государственного лесного фонда Алматинской области согласно приложению 2;
3) ставки платы за побочные лесные пользования на участках государственного лесного фонда Алматинской области согласно приложению 3;
4) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Алматинской области для нужд охотничьего хозяйства согласно приложению 4;
5) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Алматинской области для научно-исследовательских целей согласно приложению 5;
6) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Алматинской области для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей согласно приложению 6.
2. Признать утратившим силу решение Алматинского областного маслихата от 22 февраля 2013 года № 14-89 "Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Алматинской области" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 28 марта 2013 года № 2335, опубликованного в газете "Жетысу" от 4 апреля 2013 года № 40 и газете "Огни Алатау" от 4 апреля 2013 года № 40).

Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану төлемақысының мөлшерлемелерін бекіту туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2016 жылғы 01 шілдедегі № 5-34 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2016 жылы 12 тамызда № 3931 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облыстық мәслихатының 2018 жылғы 25 шілдедегі № 34-175 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облыстық мәслихатының 25.07.2018 № 34-175 шешімімен (алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2003 жылғы 8 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Орман кодексінің 14-бабының 2) тармақшасына, 88-бабына, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 506-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 5-тармағына, "Мемлекеттік орман қорында, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орман пайдалану үшін төлем ставкаларын есептеуге арналған ережелер мен әдістемелік нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушысының 2009 жылғы 12 маусымдағы № 344 бұйрығына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мыналар:
1) 1-қосымшаға сәйкес Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде шайыр, ағаш шырындарын дайындауға арналған төлемақы мөлшерлемелері;
2) 2-қосымшаға сәйкес Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде қосалқы сүрек ресурстарын дайындауға арналған төлемақы мөлшерлемелері;
3) 3-қосымшаға сәйкес Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде жанама орман пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері;
4) 4-қосымшаға сәйкес Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығы қажеті үшін пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері;
5) 5-қосымшаға сәйкес Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу мақсаттар үшін пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері;
6) 6-қосымшаға сәйкес Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін сауықтыру, рекреациялық, мәдени-тарихи, туристiк және спорттағы мақсаттар үшін пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері бекітілсін.
2. Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 22 ақпандағы "Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін төленетін төлемақы ставкаларын бекіту туралы" (нормативтік құкықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2013 жылдың 28 наурызында № 2335 тіркелген, "Жетісу" газетінде 2013 жылдың 4 сәуірінде № 40 және "Огни Алатау" газетінде 2013 жылдың 4 сәуірінде № 40 жарияланған) № 14-89 шешімінің күші жойылды деп танылсын.

3. Возложить на руководителя аппарата Алматинского областного маслихата Курманбаева Ерлана Бахытжановича опубликование настоящего решения после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан и на интернет-ресурсе областного маслихата.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Алматинского областного маслихата "По вопросам аграрной сферы, земельных отношений и экологии".
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Алматинского областного маслихата Ж. Телпекбаева
Секретарь Алматинского
областного маслихата С. Муканов
Приложение 1 к решению Алматинского областного маслихата от "01" июля 2016 года № 5-34
Ставки платы за заготовку живицы, древесных соков на участках государственного лесного фонда Алматинской области
Наименование
Единица измерения
Тенге
1
Заготовка живицы
центнер

3. Алматы облыстық мәслихаты аппаратының басшысы Құрманбаев Ерлан Бақытжанұлына осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспасөз басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және облыстық мәслихаттың интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы облыстық мәслихатының "Аграрлық сала, жер қатынастары және экология мәселелері бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облыстық мәслихатының
сессия төрағасы Ж. Телпекбаева
Алматы облыстық
мәслихатының хатшысы С. Мұқанов
Алматы облыстық мәслихатының 2016 жылғы "01" шілде № 5-34 шешiмiне 1-қосымша
Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде шайыр, ағаш шырындарын дайындауға арналған төлемақы мөлшерлемелері
Атауы
Өлшем бiрлiгi
Теңге
1
Шайыр дайындау
центнер

100
Приложение 4 к решению Алматинского областного маслихата от "01" июля 2016 года № 5-34
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Алматинской области для нужд охотничьего хозяйства
Наименование
Единица измерения
Тенге
1
Пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства
гектар
В соответствие с пунктом 2 статьи 385 Налогового кодекса Республики Казахстан
Приложение 5 к решению Алматинского областного маслихата от "01" июля 2016 года № 5-34
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Алматинской области для научно-исследовательских целей
Таблица 1
Наименование
Единица измерения
В месячном расчетном показателе
1
Пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских целей при краткосрочном лесопользовании
за каждый день пребывания
0,1
Таблица 2
Наименование
Единица измерения
Тенге
1
Пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских целей при долгосрочном лесопользовании
гектар
В соответствие с пунктом 2 статьи 385 Налогового кодекса Республики Казахстан
Приложение 6 к решению Алматинского областного маслихата от "01" июля 2016 года № 5-34
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Алматинской области для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей
Наименование
Единица измерения
Тенге
1
Пользование участками государственного лесного фонда для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристических и спортивных целей
гектар
В соответствие с пунктом 2 статьи 385 Налогового кодекса Республики Казахстан

100
Алматы облыстық мәслихатының 2016 жылғы "01" шілде № 5-34 шешiмiне 4-қосымша
Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының қажеті үшін пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері
Атаулары
Өлшем бiрлiгi
Теңге
1
Мемлекеттiк орман қоры участкелерін аңшылық шаруашылығының қажетi үшін пайдалану
гектар
Қазақстан Республикасы Салық кодексiнiң 385-бабының 2-тармағына сәйкес
Алматы облыстық мәслихатының 2016 жылғы "01" шілде № 5-34 шешiмiне 5-қосымша
Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу мақсаты үшін пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері
1-кесте
Атауы
Өлшем бiрлiгi
Айлық есептік көрсеткіште
1
Мемлекеттiк орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу мақсаты үшін қысқа мерзiмдi орман пайдалану,
болған әрбір күн үшін
0,1
2-кесте
Атауы
Өлшем бiрлiгi
Теңге
1
Мемлекеттiк орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу мақсаты үшін ұзақ мерзiмдi орман пайдалану
гектар
Қазақстан Республикасы Салық кодексiнiң 385-бабының 2-тармағына сәйкес
Алматы облыстық мәслихатының 2016 жылғы "01" шілде № 5-34 шешiмiне 6-қосымша
Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін сауықтыру, рекреациялық, мәдени-тарихи, туристiк және спорттағы мақсаттар үшін пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері
Атауы
Өлшем бiрлiгi
Теңге
1
Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiн сауықтыру, рекреациялық, мәдени-тарихи, туристiк және спорттық мақсаттар үшін пайдалану
гектар
Қазақстан Республикасы Салық кодексiнiң 385-бабының 2-тармағына сәйкес