Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Карагандинского городского маслихата" и его описания
Решение VIII сессии VI созыва Карагандинского городского маслихата от 30 ноября 2016 года № 91. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 23 декабря 2016 года № 4062. Утратило силу решением Карагандинского городского маслихата от 15 июня 2020 года № 518
Сноска. Утратило силу решением Карагандинского городского маслихата от 15.06.2020 № 518 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить:
1) правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Карагандинского городского маслихата" согласно приложению 1 к настоящему решению;
2) описание служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Карагандинского городского маслихата" согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата Карагандинского городского маслихата.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
исполняющая обязанности секретаря
Карагандинского городского маслихата
С. Сыздыкова
Приложение 1
к решению VIII сессии
Карагандинского городского маслихата
от 30 ноября 2016 года № 91
Правила
выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Карагандинского городского маслихата"
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Карагандинского городского маслихата" (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Карагандинского городского маслихата" (далее – государственное учреждение).
2. Служебное удостоверение (далее - удостоверение) является документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность в государственном учреждении.
3. Удостоверение без соответствующего оформления, помарками и подчистками считается недействительным.
4. Удостоверения предназначены для государственных служащих государственного учреждения.

"Қарағанды қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлікті беру қағидаларын және оның сиппатамасын бекіту туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2016 жылғы 30 қарашадағы VI шақырылған VIII сессиясының № 91 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 23 желтоқсанда № 4062 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 518 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 15.06.2020 № 518 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Қарағанды қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлікті беру қағидалары осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес;
2) "Қарағанды қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі куәлігінің сипаттамасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарағанды қалалық мәслихаты аппаратының басшысына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы,
Қарағанды қалалық мәслихаты
хатшысының міндетін атқарушы
С. Сыздықова
Қарағанды қалалық мәслихатының
2016 жылғы 30 қарашадағы
VIII сессиясының № 91 шешіміне
1 қосымша
"Қарағанды қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлікті беру қағидалары
1. Осы "Қарағанды қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлікті беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленген және "Қарағанды қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – мемлекеттік мекеме) қызметтік куәлігін беру тәртібін айқындайды.
2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі - куәлік) мемлекеттік әкімшілік қызметшінің мемлекеттік мекемесінде атқаратын лауазымын растайтын құжат болып табылады.
3. Тиісінше ресімделмеген, түзетілген және тазартылған куәлік жарамсыз болып саналады.
4. Куәлік мемлекеттік мекеменің мемлекеттік қызметкерлеріне арналған.

5. Удостоверения выдаются в установленном порядке за подписью секретаря маслихата и скрепляются гербовой печатью.
6. Удостоверения выдаются при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утере ранее выданного удостоверения.
7. При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядке его хранения.
8. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении), работники, в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего распоряжения сдают удостоверения по месту его получения.
На обходном листе при сдаче удостоверения ставится роспись государственного служащего государственного учреждения, в должностные обязанности которого входит ведение кадровой работы (далее – кадровый служащий).
9. Учет выдачи и возврата удостоверений осуществляется в журнале выдачи (далее – журнал учета) удостоверений, который пронумеровывается, прошнуровывается по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
10. Служебные удостоверения и журнал учета хранятся у кадрового служащего.
11. В случае утраты или порчи удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме руководителя аппарата Карагандинского городского маслихата, направляет на опубликование в средствах массовой информации информацию о недействительности утерянного удостоверения.
12. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи служебного удостоверения другим лицам, использования служебного удостоверения в личных внеслужебных целях кадровым служащим в установленном порядке проводится служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия государственного учреждения рассматривает вопрос о привлечении виновных к дисциплинарной ответственности.
13. Утерянные служебные удостоверения через средства массовой информации объявляются недействительными, о чем информируется кадровый служащий. Новое служебное удостоверение взамен утерянного выдается кадровым служащим после проведения служебного расследования.
14. Служебные удостоверения, сданные сотрудниками при увольнении либо порче, один раз в год подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме.
Приложение
к Правилам выдачи
служебного удостоверения государственного
учреждения "Аппарат Карагандинского
городского маслихата"
форма
ЖУРНАЛ
учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих
государственного учреждения "Аппарат Карагандинского
городского маслихата"
Номер служебного удостоверения
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Дата выдачи
Личная роспись о получе-нии
Отметка о возврате
Уничтожение служебного удостоверения (номер и дата акта)
Примечание: журнал учета государственного учреждения прошнуровывается, пронумеровывается и заверяется подписью кадрового служащего и гербовой печатью.
Приложение 2
к решению VIII сессии
Карагандинского городского маслихата
от 30 ноября 2016 года № 91
ОПИСАНИЕ
служебного удостоверения государственного учреждения
"Аппарат Карагандинского городского маслихата"

5. Куәлік белгіленген тәртіппен мәслихат хатшысының қолтаңбасымен беріледі және елтаңбалы мөрмен бекітіледі.
6. Куәлік лауазымға тағайындалған, ауыстырылған (қайта тағайындалған), бүлінген, алдындағы берілген куәлік жоғалған кезде беріледі.
7. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге қызметтік куәлікті тапсырған кезде пайдалану және оны сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі.
8. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, қызметтен босатылған, ауыстырылған (қайта тағайындалған) кезде, қызметкерлер тиісті өкімнің шыққан күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде куәлікті алған жеріне тапсырады.
Куәлікті тапсырған кезде кету парағына мемлекеттік мекеменің лауазымдық міндеттеріне кадрлық жұмыстарды жүргізу кіретін мемелкеттік қызметшінің (бұдан әрі – кадр қызметшісі) қолы қойылады.
9. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды осы Қағидаларға қосымшадағы нысан бойынша нөмірленетін және тігілетін, куәліктерді беру журналында жүзеге асырылады (бұдан әрі – есепке алу журналы).
10. Қызметтік куәліктер мен есепке алу журналы кадр қызметшісінде сақталады.
11. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі дереу Қарағанды қалалық мәслихатының аппарат басшысына жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды, жоғалған куәліктің жарамсыздығы туралы ақпаратты жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауға жібереді.
12. Қызметтік куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай-ақ қызметтік куәлікті басқа тұлғаларға беру, қызметтік куәлікті жеке басы үшін қызметтен тыс мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактісі бойынша кадр қызметшісі белгіленген тәртіппен қызметтік тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша мемлекеттік мекеменің тәртіптік комиссиясы кінәлілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарайды.
13. Жоғалған қызметтік куәліктер бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жарамсыз деп жарияланады, бұл туралы кадр қызметшісі хабардар етіледі. Жоғалғанның орнына жаңа қызметтік куәлікті қызметтік тексеру жүргізілгеннен кейін кадр қызметшісі береді.
14. Қызметкерлер жұмыстан босатылған, не бүлінген кезде тапсырған қызметтік куәліктер еркін нысандағы тиісті жою туралы акт жасала отырып, бір жылда бір рет жойылуға жатады.
"Қарағанды қалалық мәслихатының аппараты"
мемлекеттік мекемесінің қызметтік
куәлікті беру қағидаларына
қосымша
нысан
"Қарағанды қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу
ЖУРНАЛЫ
Қызметтік куәліктің нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Берілген күні
Алғаны жөнінде жеке қолы
Тапсырғаны туралы белгі
Қызметтік куәлікті жою (актінің нөмірі мен күні)
Ескертпе: мемлекеттік мекеменің есепке алу журналы тігіліп, нөмірленіп және елтаңбалы мөрмен және кадр қызметші қолтаңбасымен расталады.
Қарағанды қалалық мәслихатының
2016 жылғы 30 қарашадағы
VIII сессиясының № 91 шешіміне
2 қосымша
"Қарағанды қалалық мәслихатының аппараты"
мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігінің
СИПАТТАМАСЫ

1. Обложка служебного удостоверения состоит из бумвинила голубого цвета, размером 20 см х 6,5 см (в развернутом состоянии).
2. На лицевой стороне удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "КУӘЛІК", "УДОСТОВЕРЕНИЕ".
3. На внутренней стороне удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещены надписи "ҚАРАҒАНДЫ ҚАЛАЛЫҚ МӘСЛИХАТЫНЫҢ АППАРАТЫ" МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕСІ, ГОСУДАРСТВЕННОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ "АППАРАТ КАРАГАНДИНСКОГО ГОРОДСКОГО МАСЛИХАТА", под ними, отделяющиеся от текста голубой обивочной полосой, надписи "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ".
4. На левой стороне: на голубом фоне изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под гербом орнамент и текст на государственном языке, заверенный подписью секретаря Карагандинского городского маслихата. Ниже указывается дата выдачи удостоверения на государственном языке.
5. На правой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 2,5 х 3,5 см, текст на русском языке, заверенный подписью секретаря Карагандинского городского маслихата и гербовой печатью. Ниже указывается дата выдачи удостоверения на русском языке.

1. Куәліктің мұқабаларының көлемі 20 см х 6,5 см (ашып көрсетілген түрінде), көгілдір түсті бумвинилден жасалады.
2. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында алтын түсті Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен "КУӘЛІК", "УДОСТОВЕРЕНИЕ" деген типографиялық қаріппен жазба жазылады.
3. Куәліктің ішкі жағында ақ түс аясында шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасын қолдана отырып көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген. Жоғарғы бөлігінде "ҚАРАҒАНДЫ ҚАЛАЛЫҚ МӘСЛИХАТЫНЫҢ АППАРАТЫ" МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕСІ, ГОСУДАРСТВЕННОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ "АППАРАТ КАРАГАНДИНСКОГО ГОРОДСКОГО МАСЛИХАТА" деген жазулар, одан төмен, мәтіннен көгілдір түсті үзік жолақпен бөлектелген "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазулар орналастырылған.
4. Сол жағында: көгілдір түс аясында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның астында ою-өрнек және Қарағанды қалалық мәслихаты хатшысының қолымен расталған мемлекеттік тілдегі мәтін. Төменгі жағында мемлекеттік тілде куәліктің берілген күні көрсетіледі.
5. Оң жағында: көлемі 2,5 х 3,5 см фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), Қарағанды қалалық мәслихаты хатшысының қолымен және елтаңбалы мөрмен расталған орыс тіліндегі мәтін. Төменгі жағында орыс тілінде куәліктің берілген күні көрсетіледі.