О городском бюджете на 2017-2019 годы
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 9 декабря 2016 года № 6/67. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 29 декабря 2016 года № 3229.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2016 года № 6/65 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3228), Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2017-2019 годы согласно приложению, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 065 605 тысяч тенге в том числе по:
налоговым поступлениям – 17 923 830 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 137 045 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 173 389,4 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 831 340,6 тысяч тенге;
2) затраты – 22 132 385 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 019 844 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 020 044 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 200 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 086 624 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 086 624 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 4 020 044 тысяч тенге;
погашение займов – 200 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 66 780 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12.12.2017 № 12/134(вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть, что нормативы распределения доходов в городской бюджет по налоговым поступлениям установлены в следующих размерах:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 16,4 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
социальный налог – 16,3 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата Мангистауской области от 16.03.2017 № 7/79(вводится в действие 01.01.2017); от 16.08.2017 № 9/110(вводится в действие 01.01.2017) от 12.12.2017 № 12/134(вводится в действие 01.01.2017);

2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 6/67 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 29 желтоқсанда № 3229 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 6/65 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3228 болып тіркелген) сәйкес, Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 065 605 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 17 923 830 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 137 045 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 173 389,4 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 831 340,6 мың теңге;
2) шығындар – 22 132 385 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 019 844 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 020 044 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 200 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4 086 624 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 086 624 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 4 020 044 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 200 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -66 780 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 12.12.2017 № 12/134 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Салықтық түсімдер бойынша қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей мөлшерде белгіленгені ескерілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 16,4 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз ;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
әлеуметтік салық – 16,3 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 16.03.2017 № 7/79 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.08.2017 № 9/110 шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) 12.12.2017 № 12/134 шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) ;

3. Установить за счет бюджетных средств, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов, должностные оклады и тарифные ставки гражданским служащим в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, ветеринарии, работающим в сельской местности, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
4. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
7 802 тысяч тенге - на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
38 773 тысяч тенге - на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
56 325,6 тысяч тенге - на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы;
14 035 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
411 тысяч тенге – на установку дорожных знаков, указателей и на обустройство пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата Мангистауской области от 16.08.2017 № 9/110(вводится в действие 01.01.2017); от 23.11.2017 № 11/123(вводится в действие с 01.01.2017).
4-1. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусматриваются целевые текущие трансферты из областного бюджета на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 24 587 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 16.08.2017 № 9/110(вводится в действие 01.01.2017);
5. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусматриваются на реализацию местных инвестиционных проектов бюджетные целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 1 728 180 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 23.11.2017 № 11/123(вводится в действие с 01.01.2017).
6. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусматриваются бюджетные кредиты из областного бюджета за счет внутренних займов на реализацию местных инвестиционных проектов в сумме 4 016 640 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 23.11.2017 № 11/123(вводится в действие с 01.01.2017).

3. Ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт, ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
4. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерде қарастырылғаны ескерілсін:
11 695 мың теңге - тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
39 973 мың теңге - на жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту Бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға;
68 850 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар Жоспарын іске асыруға;
17 835 мың теңге - "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;
411 мың теңге – мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілерін, сілтегіштерін орнатуға және жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын және жарық беретін құрылғылармен жайластыруға.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 16.08.2017 № 9/110 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі);
4-1. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы аясында, еңбек нарығын дамытуға бағытталған шараларды іске асыруға 24 587 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 16.08.2017 № 9/110 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі);
5. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 737 174 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға облыстық бюджеттен ішкі қарыздар есебінен 4 005 198 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 03.10.2017 № 10/114 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).

7. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусматриваются бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 3 404 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв акимата города в сумме 13 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 03.10.2017 № 10/114 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета в 2017 году согласно приложению 4.
10. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления села Умирзак на 2017 год, согласно приложению 5.
11. Руководителю аппарата Актауского городского маслихата (Д.Телегенова) после государственной регистрации настоящего решения в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (Б. Шапкан).
13. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии А. Могилин
Секретарь городского
маслихата М. Молдагулов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения "Актауский
городской отдел экономики и
бюджетного планирования"
А. Ким

7. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 3 404 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
8. Қала әкімдігінің резерві 13 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 03.10.2017 № 10/114 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2017 жылы қалалық бюджеттің орындалу барысында секвесторға жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2017 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарының трансферттерінің Өмірзақ ауылының бөлінуі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Ақтау қалалық мәслихатының аппарат басшысы (Д.Телегенова) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
12. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Б. Шапқан).
13. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2017 жылдың 1 қаңтарынан басталатын қатынастарға қатысты таралады.
Сессия төрағасы А. Могилин
Қалалық мәслихат
хатшысы М. Молдағұлов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы
А. Ким

191 991
01
Доходы от государственной собственности
33 249
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
6 388
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
26 861
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
182
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
182
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
788
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
788
04
Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
28 669
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
28 669
06
Прочие неналоговые поступления
129 103
1
Прочие неналоговые поступления
129 103
3
Поступления от продажи основного капитала
669 215
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
197 904
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
197 904
03
Продажа земли и нематериальных активов
471 311
1
Продажа земли
370 948
2
Продажа нематериальных активов
100 363
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
2. ЗАТРАТЫ
21 760 167
01
Государственные услуги общего характера
242 756
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
20 898
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
20 898
122
Аппарат акима района (города областного значения)
99 052
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
99 052
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
22 817
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
22 817
452
Отдел финансов района (города областного значения)
59 894
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)

191 991
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
33 249
1
Мемлекеттiк кәсiпорындардың таза кiрiсі бөлiгiнің түсiмдері
6 388
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
26 861
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
182
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
182
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
788
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
788
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
28 669
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
28 669
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
129 103
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
129 103
3
Негізгі капиталды сатудан түсетiн түсімдер
669 215
01
Мемлекеттiк мекемелерге бекітілген мемлекеттiк мүлiктi сату
197 904
1
Мемлекеттiк мекемелерге бекітілген мемлекеттiк мүлiктi сату
197 904
03
Жерді және материалдық емес активтерді сату
471 311
1
Жерді сату
370 948
2
Материалдық емес активтерді сату
100 363
Функционалдық топ
Сомасы, мың тенге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
2. ШЫҒЫНДАР
21 760 167
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
242 756
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
20 898
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
20 898
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
99 052
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
99 052
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
22 817
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
22 817
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
59 894
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

23 229
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
5 725
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
30 940
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
15 468
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
15 468
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
24 627
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
24 627
02
Оборона
87 830
122
Аппарат акима района (города областного значения)
87 830
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
27 830
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
60 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
62 399
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
43 609
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
43 609
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
18 790
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
18 790
04
Образование
10 077 869
464
Отдел образования района (города областного значения)
10 077 869
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
31 625
003
Общеобразовательное обучение
5 903 240
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
301 094
006
Дополнительное образование для детей
440 978
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
24 812
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
2 025 129
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
55 355
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
187
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 295 449
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

23 229
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
5 725
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
30 940
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
15 468
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 468
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
24 627
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 627
02
Қорғаныс
87 830
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
87 830
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
27 830
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
60 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
62 399
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
43 609
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
43 609
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
18 790
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 790
04
Білім беру
10 077 869
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
10 077 869
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 625
003
Жалпы білім беру
5 903 240
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
301 094
006
Балаларға қосымша білім беру
440 978
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
24 812
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
2 025 129
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
55 355
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
187
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
1 295 449
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру