О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 11 декабря 2015 года № 468 "Об установлении Правил общего водопользования на водных объектах Костанайской области"
Решение маслихата Костанайской области от 13 декабря 2016 года № 101. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 19 января 2017 года № 6808
В соответствии с подпунктом 1) статьи 38 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата от 11 декабря 2015 года № 468 "Об установлении Правил общего водопользования на водных объектах Костанайской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6157, опубликовано 11 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әдiлет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах общего водопользования на водных объектах Костанайской области, утвержденных указанным решением:
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Местный исполнительный орган области осуществляет информирование населения о состоянии водных объектов, систем водоснабжения и водоотведения, находящихся на соответствующей территории.";
дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Местный представительный орган области в ходе очередной или внеочередной сессии маслихата принимает соответствующее решение по установлению условий или запрета общего водопользования и направляет его водопользователю в течение трех рабочих дней.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Объявленные условия или запреты общего водопользования не должны ограничивать осуществления общего водопользования для удовлетворения хозяйственно-питьевых целей.";
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. После получения положительного решения от местного представительного органа области водопользователь через средства массовой информации, а также посредством специальных информационных знаков обеспечивает оповещение населения о недопущении купания и других условиях осуществления общего водопользования.".
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Костанайского областного маслихата
Г. Капенова
Секретарь Костанайского
областного маслихата
С. Ещанов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Управление природных ресурсов и регулирования
природопользования акимата Костанайской области"
_____________________ А. Маукулов
13 декабря 2016 года

Мәслихаттың 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 468 "Қостанай облысының су объектілерінде ортақ су пайдалану қағидаларын белгілеу туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 101 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 19 қаңтарда № 6808 болып тіркелді
2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің 38-бабы 1) тармақшасына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 468 "Қостанай облысының су объектілерінде ортақ су пайдалану қағидаларын белгілеу туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6157 тіркелген, 2016 жылғы 11 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Қостанай облысының су объектілерінде ортақ су пайдалану қағидаларында:
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Облыстың жергілікті атқарушы органы тиiстi аумақтарда орналасқан су объектiлерiнiң, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің жай-күйi туралы халықты хабардар етудi жүзеге асырады.";
мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. Облыстың жергілікті өкілді органы маслихаттың кезекті немесе кезектен тыс сессиясы барысында ортақ су пайдаланудың шарттарын немесе оған тыйым салынатынын белгілеу бойынша тиісті шешім қабылдайды және оны үш жұмыс күні ішінде су пайдаланушыға жолдайды.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Жарияланған ортақ су пайдаланудың шарттары немесе оған салынатын тыйымдар шаруашылық-ауызсу мақсаттарын қанағаттандыру үшін ортақ су пайдалануды жүзеге асыруды шектемеуі тиіс.";
мынадай мазмұндағы 15-1-тармақпен толықтырылсын:
"15-1. Су пайдаланушы облыстың жергілікті өкілді органынан оң шешім алғаннан кейін бұқаралық ақпарат құралдары арқылы, сондай-ақ арнайы ақпараттық белгілер арқылы халықты шомылуға тыйым салынатыны және ортақ су пайдалануды жүзеге асырудың басқа шарттары туралы хабардар етуді қамтамасыз етеді.".
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихаты
сессиясының төрайымы
Г. Капенова
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы
С. Ещанов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қостанай облысы әкімдігінің табиғи
ресурстар және табиғат пайдалануды
реттеу басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_______________ Ә. Мауқұлов
2016 жылғы 13 желтоқсан