О ставках налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
Решение маслихата города Рудного Костанайской области от 27 сентября 2016 года № 53. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 27 октября 2016 года № 6671. Утратило силу решением маслихата города Рудного Костанайской области от 27 апреля 2018 года № 251
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Рудного Костанайской области от 27.04.2018 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 386 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Установить размеры увеличения базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги), в зависимости от категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить город Рудный близлежащим населенным пунктом, базовые ставки на земли которого будут применяться при исчислении налога на земли других категорий, выделенных под автостоянки (паркинги).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 4 мая 2016 года.
Председатель внеочередной
сессии городского маслихата
М. Мамонтова
Секретарь городского маслихата В. Лощинин
Исполняющий обязанности руководителя
Республиканского государственного учреждения
"Управление государственных доходов
по городу Рудному Департамента
государственных доходов Костанайской
области Комитета государственных доходов
Министерства финансов Республики Казахстан"
_________________________ С. Узакбаев
27 сентября 2016г.
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 сентября 2016 года № 53 19 февраля 2013 года
Категории автостоянок (паркингов)
Типы автостоянок (паркингов)
Категории
автостоянок
(паркингов)
1
Автостоянки (паркинги) открытого типа, надземные автостоянки (паркинги) закрытого типа
I
2
Автостоянки (паркинги) с пандусами (рампами)
II
3
Механизированные автостоянки (паркинги)
III
Приложение 2
к решению маслихата
от 27 сентября 2016 года
№ 53враля 2013 года
Размеры увеличения базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги), в зависимости от категории автостоянок (паркингов)
Категории автостоянок
(паркингов)
Размеры увеличения
базовых ставок налога
1
I категория
в 10 раз
2
II категория
в 9 раз
3
III категория
в 8 раз

Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге арналған салық мөлшерлемелері туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 53 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 27 қазанда № 6671 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 251 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 27.04.2018 № 251 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 386-бабының 3-тармағына сәйкес мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары белгіленсін.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарына байланысты автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту мөлшері белгіленсін.
3. Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген басқа санаттағы жерлерге салықты есептеу кезінде, жерлеріне базалық мөлшерлемелер қолданылатын жақын жатқан елді мекен Рудный қаласы болып айқындалсын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2016 жылдың 4 мамырынан бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Қалалық мәслихаттың кезектен
тыс сессиясының төрағасы
М. Мамонтова
Қалалық мәслихаттың хатшысы В. Лощинин
"Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің
Қостанай облысы Мемлекеттік кірістер
департаментінің Рудный қаласы бойынша
Мемлекеттік кірістер басқармасы"
республикалық мемлекеттік мекемесі
басшысының міндетін атқарушы
_____________________ С. Узакбаев
27 қыркүйек 2016 жылы
Мәслихаттың
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 53 шешіміне 1-қосымша дағы
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Автотұрақтардың (паркингтердің) түрлері
Автотұрақтардың
(паркингтердің)
санаттары
1
Ашық түрдегі автотұрақтар (паркингтер), жабық түрдегі жер үсті автотұрақтар (паркингтер)
I
2
Пандустары (рампалары) бар автотұрақтар (паркингтер)
II
3
Механикаландырылған автотұрақтар (паркингтер)
III
Мәслихаттың
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 53 шешіміне 2-қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарына байланысты автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту мөлшері
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Базалық салық мөлшерлемелерінің ұлғайтылған мөлшерлері
1
I санат
10 есе
2
II санат
9 есе
3
III санат
8 есе