О районном бюджете Камыстинского района на 2017-2019 годы
Решение маслихата Камыстинского района Костанайской области от 21 декабря 2016 года № 63. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 6 января 2017 года № 6782. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" Камыстинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Камыстинского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 2280022,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 684527,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8074,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2344,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1 585 077,2 тысяч тенге;
2) затраты – 2430976,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3598,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 13614,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10016,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -154552,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 154552,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 29.11.2017 № 125 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрен объем субвенции передаваемой из областного бюджета в сумме 1305854,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам в сумме 1062,0 тысячи тенге;
2) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 1503,0 тысячи тенге;
3) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 1954,0 тысячи тенге;
4) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 2146,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 13.10.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено использование средств из республиканского бюджета на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства в сумме 7975,0 тысяч тенге, в том числе на:

Қамысты ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 63 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 6 қаңтарда № 6782 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желетоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағына сәйкес Қамысты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қамысты ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2280022,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 684527,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 8074,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2344,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1585077,2 мың теңге;
2) шығындар – 2430976,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3598,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 13614,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10016,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -154552,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 154552,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 29.11.2017 № 125 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 1305854,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 1062,0 мың теңге сомасында;
2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 1503,0 мың теңге сомасында;
3) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге 1954,0 мың теңге сомасында;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектердiң құқықтарын қамтамасыз ету және өмiр сүру сапасын жақсарту жөнiндегi 2012 – 2018 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын іске асыруға 2146,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 13.10.2017 № 117 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға республикалық бюджеттен түскен қаражаттарды пайдалану 7975,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

1) частичное субсидирование заработной платы в сумме 4535,0 тысяч тенге;
2) молодежную практику в сумме 3440,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 8972,0 тысячи тенге;
2) доучивание направленных на профессиональную подготовку в 2016 году по Дорожной карте занятости 2020 в сумме 2608,0 тысяч тенге;
3) возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в сумме 492,0 тысячи тенге;
4) проведение аудита специального назначения и обучение главных бухгалтеров на соответствие международным стандартам финансовой отчетности субъектов квазигосударственного сектора в сумме 94,0 тысячи тенге;
5) проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 1212,0 тысяч тенге;
6) разработку землеустроительной документации, топографирование и устройство ограждений почвенных очагов сибиреязвенных захоронений в сумме 0,0 тысяч тенге;
7) утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3213,0 тысяч тенге;
8) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 8123,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 29.11.2017 № 125 (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 13614,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление целевого трансферта на развитие из республиканского бюджета, в том числе на:
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года в сумме 203351,0 тысяча тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе на:
1) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года в сумме 20605,5 тысяч тенге;
2) развитие теплоэнергетической системы в сумме 17533,1тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 13.10.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017).

1) жалақыны ішінара субсидиялауға 4535 мың теңге сомасында;
2) жастар тәжірибесіне 3440,0 мың теңге сомасында.
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға 8972,0 мың теңге сомасында;
2) 2016 жылы Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша кәсіби даярлауға бағытталған оқуын аяқтауға 2608,0 мың теңге сомасында;
3) қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға беру) бойынша шығыстарын өтеуге 492,0 мың теңге сомасында;
4) квазимемлекеттік сектор субъектілерінің халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес арнайы мақсаттағы аудитті жүргізуге және бас бухгалтерлерді оқытуға 94,0 мың теңге сомасында;
5) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 1212,0 мың теңге сомасында;
6) жерге орналастыру құжаттамасын әзірлеуге, топографиялауға және сібір жарасы көмінділерінің топырақты ошақтарының қоршауларын орнатуға 0,0 мың теңге сомасында;
7) инсинераторларды пайдалана отырып биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 3213,0 мың теңге сомасында;
8) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 8123,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 29.11.2017 № 125 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен кредиттер түсімі 13614,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен дамытуға арналған нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
ауылдық елді мекендерде Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 203351,0 мың теңге сомасында.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен дамытуға арналған нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) ауылдық елді мекендерде Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 20605,5 мың теңге сомасында;
2) жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 17533,1 мың теңге сомасында.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 13.10.2017 № 117 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа Камыстинского района на 2017 год в сумме 6543,0 тысячи тенге.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
11. Утвердить перечень бюджетных программ акиматов сельских округов и сел, согласно приложению 5 к настоящему решению.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 27.02.2017 № 72 (вводится в действие с 01.01.2017).
12. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, сельскими округами в сумме 42974,0 тысячи тенге согласно приложению 6 к настоящему решению.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии С. Тулебаева
Секретарь Камыстинского
районного маслихата
С. Кстаубаева
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Отдела экономики и бюджетного планирования
акимата Камыстинского района"
_______________________ К. Нуржанова
21 декабря 2016 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 63
Бюджет Камыстинского района на 2017 год

9. Қамысты ауданы жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 6543,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Ауылдық округтер және ауыл әкімдіктерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі осы шешімнің 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 27.02.2017 № 72 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансфеттердің ауылдар, ауылдық округтер арасында бөлінуі 42974,0 мың теңге сомасында 6-қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
13. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы С. Төлебаева
Қамысты аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Қыстаубаева
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қамысты ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_________________ К. Нұржанова
2016 жылғы 21 желтоқсан
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 63 шешіміне 1-қосымша
Қамысты ауданының 2017 жылға арналған бюджеті

Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 14.08.2017 № 111 (вводится в действие с 01.01.2017).
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Свердловский сельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка села, сельского округа

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 14.08.2017 № 111 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Свердлов ауылдық округі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
022
Капитальные расходы государственного органа
04
Образование
2
Начальное, основное среднее, общее среднее образование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2
Коммунальное хозяйство
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
Село Алтынсарино
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Село Дружба
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
Жайылминский сельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
04
Образование
2
Начальное, основное среднее, общее среднее образование

001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2
Коммуналдық шаруашылық
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
3
Елді- мекендерді көркейту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Алтынсарин ауылы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Дружба ауылы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3
Елді - мекендерді көркейту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
Жайылма ауылдық округі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру