О некоторых вопросах административно-территориального устройства Северо-Казахстанской области
Совместное постановление акимата Северо-Казахстанской области от 19 апреля 2016 года N 125 и решение маслихата Северо-Казахстанской области от 19 апреля 2016 года N 2/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 20 мая 2016 года N 3757
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВИЛ и Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в совместное решение Северо-Казахстанского областного маслихата и акима Северо-Казахстанской области от 23 августа 2000 года № 5/3-156 "О переименовании села Красное Булаевского района в аул Ногайбай" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 19 сентября 2000 года под № 149) следующие изменения:
1) в заголовке и по всему тексту на государственном языке слово "селосының" заменить словом "ауылының";
2) в заголовке и по всему тексту на русском языке слово "аул" заменить словом "село".
2. Внести в совместное постановление акимата Северо-Казахстанской области от 5 июня 2008 года № 159 и решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 5 июня 2008 года № 7/9 "О переименовании населенных пунктов Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 9 июля 2008 года № 1679, опубликовано 16 июля 2008 года в газете "Солтүстік Қазақстан" и 16 июля 2008 года в газете "Северный Казахстан") следующие изменения:
1) по всему тексту на государственном языке слова "селолық", "селосы" заменить соответственно на слова "ауылдық", "ауылы";
2) по всему тексту на русском языке слово "аул" заменить на слово "село".
3. Внести в совместное постановление акимата Северо-Казахстанской области от 14 октября 2009 года № 264 и решение маслихата Северо-Казахстанской области от 14 октября 2009 года № 18/10 "Об изменении транскрипции наименований и переименовании некоторых населенных пунктов и сельских округов Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 17 ноября 2009 года под № 1729, опубликовано 23 ноября 2009 года в газете "Солтүстік Қазақстан" и 23 ноября 2009 года в газете "Северный Казахстан") следующие изменения:
1) в заголовке и по всему тексту на государственном языке слова "селолық", "селосы", "селосының" заменить соответственно на слова "ауылдық", "ауылы", "аулының";

Солтүстік Қазақстан облысының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 19 сәуірдегі N 125 бірлескен қаулысы мен Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2016 жылғы 19 сәуірдегі N 2/5 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 20 мамырда N 3757 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 11-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат ШЕШТІ:
1. "Булаев ауданы Красное селосының атауын Ноғайбай ауылы деп өзгерту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат пен Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің 2000 жылғы 23 тамыздағы № 5/3-156 бірлескен шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2000 жылғы 19 қыркүйектегі № 149 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) мемлекеттік тілдегі тақырыпта және бүкіл мәтін бойынша "селосының" деген сөз "ауылының" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) орыс тіліндегі тақырыпта және бүкіл мәтін бойынша "аул" деген сөз "село" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. "Солтүстiк Қазақстан облысы елдi мекендерiнiң атауын өзгерту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 5 маусымдағы № 159 бірлескен қаулысы мен Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 5 маусымдағы № 7/9 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылғы 9 шілдедегі № 1679 болып тіркелді, "Солтүстік Қазақстан" газетінде 2008 жылғы 16 шілде және "Северный Казахстан" газетінде 2008 жылғы 16 шілде жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) мемлекеттік тілдегі бүкіл мәтін бойынша "селолық", "селосы" деген сөздер тиісінше "ауылдық", "ауылы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) орыс тіліндегі бүкіл мәтін бойынша "аул" деген сөз "село" деген сөзбен ауыстырылсын.
3. "Солтүстiк Қазақстан облысының кейбiр елдi мекендерi мен селолық округтерi атауларының транскрипциясын өзгерту және қайта атау туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 14 қазандағы № 264 бірлескен қаулысы мен Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 14 қазандағы № 18/10 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 17 қарашадағы № 1729 болып тіркелді, "Солтүстік Қазақстан" газетінде 2009 жылғы 23 қараша және "Северный Казахстан" газетінде 2009 жылғы 23 қараша жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) мемлекеттік тілдегі тақырыпта және бүкіл мәтін бойынша "селолық", "селосы", "селосының" деген сөздер тиісінше "ауылдық", "ауылы", "ауылының" деген сөздермен ауыстырылсын;

2) в тексте на русском языке слова "аул", "аульный", "аульного" заменить соответственно словами "село", "сельский", "сельского".
4. Внести в совместное постановление акимата Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2009 года № 340 и решение маслихата Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2009 года № 20/8 "Об изменении транскрипции наименований некоторых населенных пунктов и сельских округов Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 22 января 2010 года № 1738, опубликовано 6 февраля 2010 года в газете "Солтүстік Қазақстан" и 6 февраля 2010 года в газете "Северный Казахстан") следующие изменения:
1) в заголовке и по всему тексту на государственном языке слова "селолық", "селосының" заменить соответственно на слова "ауылдық", "ауылының";
2) в тексте на русском языке слова "аул", "аульного" заменить соответственно словами "село", "сельского".
5. Внести в совместное постановление акимата Северо-Казахстанской области от 16 сентября 2010 года № 251 и решение маслихата Северо-Казахстанской области от 16 сентября 2010 года № 28/5 "Об изменении транскрипции наименований и переименовании некоторых населенных пунктов и сельских округов Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 18 октября 2010 года под № 1759 опубликовано 26 октября 2010 года в газете "Солтүстік Қазақстан" и 26 октября 2010 года в газете "Северный Казахстан) следующие изменения:
1) в заголовке и по всему тексту на государственном языке слова "селолық", "селосының" заменить соответственно на слова "ауылдық", "ауылының";
2) в тексте на русском языке слова "аул", "аульный", "аульного" заменить соответственно словами "село", "сельский", "сельского".
6. Настоящее совместное постановление акимата Северо-Казахстанской области и решение Северо-Казахстанского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
В. Бубенко
Председатель ІI сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата
А. Рафальский

2) орыс тіліндегі мәтінде "аул", "аульный", "аульного" деген сөздер тиісінше "село", "сельский", "сельского" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. "Солтүстiк Қазақстан облысының кейбiр елдi мекендерi мен селолық округтерi атауларының транскрипциясын өзгерту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 20 желтоқсандағы № 340 бірлескен қаулысы мен Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 20 желтоқсандағы № 20/8 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 22 қаңтардағы № 1738 болып тіркелді, "Солтүстік Қазақстан" газетінде 2010 жылғы 6 ақпан және "Северный Казахстан" газетінде 2010 жылғы 6 ақпан жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) мемлекеттік тілдегі тақырыпта және бүкіл мәтін бойынша "селолық", "селосының" деген сөздер тиісінше "ауылдық", "ауылының" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) орыс тіліндегі мәтінде "аул", "аульного" деген сөздер тиісінше "село", "сельского" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. "Солтүстiк Қазақстан облысының кейбiр елдi мекендерi мен селолық округтерi атауларының транскрипциясын өзгерту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2010 жылғы 16 қыркүйектегі № 251 бірлескен қаулысы мен Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 16 қыркүйектегі № 28/5 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 18 қазандағы № 1759 болып тіркелді, "Солтүстік Қазақстан" газетінде 2010 жылғы 26 қазан және "Северный Казахстан" газетінде 2010 жылғы 26 қазан жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) мемлекеттік тілдегі тақырыпта және бүкіл мәтін бойынша "селолық", "селосының" деген сөздер тиісінше "ауылдық", "ауылының" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) орыс тіліндегі мәтінде "аул", "аульный", "аульного" деген сөздер тиісінше "село", "сельский", "сельского" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің осы бірлескен қаулысы және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың шешімі оны алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
хатшысы
В. Бубенко
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихаттың IІ сессиясының
төрағасы
А. Рафальский