Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 25 мая 2016 года N 173. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 23 июня 2016 года N 3783. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 15 мая 2019 года № 131
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 15.05.2019 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Северо-Казахстанской области".
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 25 мая 2016 года № 173
Регламент государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" (далее – регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года № 9-1/1018 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12523).
Государственная услуга "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" (далее – государственная услуга), оказывается местным исполнительным органом Северо-Казахстанской области (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется акционерным обществом "Казагромаркетинг" (далее – оператор).

"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 2016 жылғы 25 мамырдағы N 173 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 23 маусымда N 3783 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 15 мамырдағы № 131 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 15.05.2019 № 131 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау "Солтүстік Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 25 мамырдағы № 173 қаулысымен бекітілген
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қарашадағы № 9-1/1018 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12523 болып тіркелген) бекітілген "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес әзірленді.
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес көрсетіледі.
Өтінішті қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді "Қазагромаркетинг" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - оператор) жүзеге асырады.

2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) выписка из протокола заседания Комиссии под председательством заместителя акима Северо-Казахстанской области, по вопросам субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса (далее – Комиссия);
2) перечисление средств субсидий на счет гаранта/страховой организации (в случае одобрения).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к оператору:
1) заявление на получение субсидий по форме, согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги;
2) письмо кредитора с положительным решением о возможности кредитования;
3) письмо гаранта/страховой организации о предоставлении гарантии/страховки.
При сдаче услугополучателем заявления на бумажном носителе подтверждением принятия является отметка на его копии о регистрации с указанием даты и времени или отметка в документации почтовой организации, осуществляющей выдачу почтовых отправлений.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1 – этап:
1) работник канцелярии оператора принимает пакет документов и регистрирует заявление, передает их руководителю оператора – 30 (тридцать) минут;
2) руководитель оператора налагает соответствующую визу и передает пакет документов ответственному исполнителю оператора – 2 (два) часа;
3) ответственный исполнитель оператора после получения документов от руководителя оператора осуществляет следующие мероприятия:
проверяет полноту представленных документов заемщика. В случае представления неполного пакета документов либо представления документов, не соответствующих установленным требованиям, оператор возвращает услугополучателю представленные документы с указанием конкретных недостатков для их устранения – 1 (один) рабочий день;
проверяет соответствие услугополучателя и его кредита требованиям действующего законодательства Республики Казахстан – 1 (один) рабочий день;
вырабатывает рекомендации для Комиссии – 1 (один) рабочий день;
формирует предложения, повестку дня, определяет дату, время и место проведения заседания по согласованию с председателем Комиссии – 1 (один) рабочий день;
вносит на рассмотрение Комиссии список с приложением заявлений от услугополучателей и полного пакета документов – 1 (один) рабочий день.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандару шеңберінде субсидиялау мәселелері бойынша Солтүстік Қазақстан облысы әкімі орынбасарының төрағалығымен өтетін комиссия (бұдан әрі – Комиссия) отырысы хаттамасынан үзінді көшірме;
2) кепіл берушінің/сақтандыру ұйымының есеп шотына (мақұлдаған жағдайда) субсидия қаражатын аудару.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) іс-қимылдары тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) операторға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсыну болып табылады:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия алуға арналған өтініш;
2) кредит берудің мүмкіндігі туралы кредитордың оң шешімі бар хатты;
3) кепілдік беру/сақтандыру туралы кепіл берушінің/сақтандыру ұйымының хаты.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды қағаз тасығышта өтініштің қабылданғанын растау оның көшірмесінде қабылдану күні мен уақыты көрсетілген, тіркелгені туралы белгі немесе құжаттамадағы пошталық жөнелтілімдерді жүзеге асыратын пошта ұйымының белгісі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1-кезең:
1) оператордың кеңсе қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды және өтінішті тіркейді, оны оператордың басшысына тапсырады – 30 (отыз) минут;
2) оператордың басшысы тиісті бұрыштаманы қояды және құжаттар топтамасын оператордың жауапты орындаушысына тапсырады – 2 (екі) сағат;
3) оператордың жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған соң мынадай іс-шараларды жүзеге асырады:
қарыз алушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған не белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін құжаттар ұсынылған жағдайда, оператор оларды жою үшін нақты кемшіліктерді көрсете отырып, ұсынылған құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады – 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті алушының және оның кредитінің Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкестігін тексереді – 1 (бір) жұмыс күні;
Комиссия үшін ұсынымдар әзірлейді – 1 (бір) жұмыс күні;
ұсыныстарды, күн тәртібін қалыптастырады, Комиссия төрағасының келісімі бойынша отырыстың күнін, уақыты мен өтетін орнын айқындайды– 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті алушылардың өтініштерін қоса бере отырып, тізімді және құжаттардың толық топтамасын Комиссияның қарауына енгізеді – 1 (бір) жұмыс күні.

4) Комиссия принимает решение об одобрении/неодобрении заявок услугополучателей в виде протокола заседания комиссии, направляет протокол ответственному исполнителю оператора – в день заседания Комиссии;
5) ответственный исполнитель оператора собирает подписи членов Комиссии и после подписания направляет выписки из протокола заседания Комиссии – 4 (четыре) рабочих дня;
2 – этап:
6) услугодатель после получения выписки из протокола заседания Комиссии с положительным решением, заключает договор с гарантом об условиях и порядке субсидирования комиссии по гарантии, либо со страховой организацией об условиях и порядке субсидирования страхования – 5 (пять) рабочих дней;
7) подписание гарантом договора гарантирования части кредита и страховой организацией договора страхования и направление их кредитору – 5 (пять) рабочих дней;
8) подписание кредитором договора гарантирования и передача для подписания услугополучателю – 5 (пять) рабочих дней после получения договора гарантирования от гаранта;
9) кредитор подписывает договор страхования, заключает договор займа с услугополучателем и осуществляет фактическую выдачу кредита услугополучателю – 5 (пять) рабочих дней;
10) после выдачи кредита услугополучателю кредитор направляет – 5 (пять) рабочих дней:
страховой организации заверенные кредитором копии договора займа, платежного поручения о перечислении денег;
гаранту заверенные кредитором копии договора займа, платежного поручения о перечислении денег;
11) страховая организация в течение 2 (двух) рабочих дней направляет оператору сведения о предоставлении кредита и частичной оплаты страховой премии услугополучателю с приложением следующих документов:
заверенной страховой организацией копии договора страхования между кредитором, страховой организацией и услугополучателем;
подтверждение об оплате услугополучателем несубсидируемой части страховой премии;
заверенной кредитором копии договора займа между кредитором и услугополучателем;
заверенной кредитором копии платежного поручения о перечислении кредита на счет услугополучателя;
12) гарант в течение 2 (двух) рабочих дней после выдачи кредита направляет оператору сведения о предоставлении кредита и частичной оплаты гарантийной комиссии услугополучателю с приложением следующих документов:
заверенной гарантом копии договора гарантирования между кредитором, гарантом и услугополучателем;
подтверждение об оплате услугополучателем несубсидируемой части комиссии по гарантии;
заверенной кредитором копии договора займа между кредитором и услугополучателем;
заверенной кредитором копии платежного поручения о перечислении кредита на счет услугополучателя;

4) Комиссия көрсетілетін қызметті алушылардың өтінімдерін мақұлдау/мақұлдамау туралы шешімді комиссия отырысының хаттамасы түрінде қабылдайды, хаттаманы оператордың жауапты орындаушысына жібереді – Комиссия отырысы күні;
5) оператордың жауапты орындаушысы Комиссия мүшелерінің қолдарын жинайды және қол қойылғаннан кейін Комиссия отырысы хаттамасынан үзінді көшірмені жолдайды – 4 (төрт) жұмыс күні;
2-кезең:
6) көрсетілетін қызметті беруші оң шешімі бар Комиссия отырысының хаттамасынан үзінді көшірмені алғаннан кейін кепіл бойынша комиссияны субсидиялау шарттары мен тәртібі туралы кепіл берушімен не сақтандыруды субсидиялау шарттары мен тәртібі туралы сақтандыру ұйыммен шарт жасасады – 5 (бес) жұмыс күні;
7) кепіл беруші кредиттің бір бөлігін кепілдендіру шартына және сақтандыру ұйымының сақтандыру шартына қол қоюы және оны кредиторға жіберу – 5 (бес) жұмыс күні;
8) кредитор кепілдендіру шартына қол қою және оны көрсетілетін қызметті алушыға қол қою үшін беру – кепіл берушіден кепілдендіру шартын алғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні;
9) кредитор сақтандыру шартына қол қояды, көрсетілетін қызметті алушымен қарыз шартын жасасады және көрсетілетін қызметті алушыға кредитті нақты беруді жүзеге асырады – 5 (бес) жұмыс күні;
10) көрсетілетін қызметті алушыға кредит берілгеннен кейін кредитор мыналарды жолдайды –5 (бес) жұмыс күні:
сақтандыру ұйымына кредитор растаған қарыз шартының, ақша аудару туралы төлем тапсырмасының көшірмелерін;
кепіл берушіге кредитор растаған қарыз шартының, ақша аудару туралы төлем тапсырмасының көшірмелерін.
11) сақтандыру ұйымы 2 (екі) жұмыс күні ішінде операторға көрсетілетін қызметті алушыға кредит беру және оның сақтандыру сыйлықақысын ішінара төлеу туралы мәліметтерді мына құжаттармен қоса жолдайды:
сақтандыру ұйымы растаған кредитор, сақтандыру ұйымы және көрсетілетін қызметті алушы арасындағы сақтандыру шартының көшірмелерін;
көрсетілетін қызметті алушымен сақтандыру сыйлықақысының субсидияланбайтын бөлігін төлегені туралы растауды;
кредитор растаған кредитор мен көрсетілетін қызметті алушы арасындағы қарыз шартының көшірмелерін;
кредитор растаған көрсетілетін қызметті алушының шотына кредитті аудару туралы төлем тапсырмасының көшірмелерін.
12) кепіл беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде операторға көрсетілетін қызметті алушыға кредит беру және кепілдендіру комиссиясын ішінара төлеу туралы мәліметтерді мына құжаттармен қоса жолдайды:
кепіл беруші растаған кредитор, кепіл беруші және көрсетілетін қызметті алушы арасындағы сақтандыру шартының көшірмелерін;
көрсетілетін қызметті алушының кепілдік бойынша комиссияның субсидияланбайтын бөлігін төлегені туралы растауды;
кредитор растаған кредитор мен көрсетілетін қызметті алушы арасындағы қарыз шартының көшірмелерін;
кредитор растаған көрсетілетін қызметті алушының шотына кредитті аудару туралы төлем тапсырмасының көшірмелерін.

13) ответственный исполнитель оператора рассматривает представленные гарантом/страховой организацией документы и направляет соответствующее письмо услугодателю – 3 (три) рабочих дня;
14) услугодатель – 5 (пять) рабочих дней:
осуществляет перечисление субсидий на счет страховой организации. При этом страховая сумма не может быть более 50 (пятьдесят) процентов от суммы кредита, а страховая премия не более 20 (двадцать) процентов от страховой суммы;
осуществляет перечисление субсидии на счет гаранта. При гарантировании кредита субсидируется комиссия по гарантии в размере 50 (пятьдесят) процентов, при этом максимальный объем субсидий не должен превышать 3 (три) процента от субсидируемой части объема гарантии.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления услугополучателя;
2) резолюция руководителя оператора, определение ответственного исполнителя оператора;
3) протокол заседания Комиссии;
4) выписки из протокола заседания Комиссии;
5) заключенный договор с гарантом об условиях и порядке субсидирования комиссии по гарантии, либо договор со страховой организацией об условиях и порядке субсидирования страхования;
6) договор гарантирования части кредита и договор страхования;
7) подписанный услугополучателем договор гарантирования;
8) договор займа с услугополучателем, фактическая выдача кредита услугополучателю;
9) направление кредитором гаранту и страховой организации копий договора займа, платежного поручения о перечислении денег;
10) сведения о предоставлении кредита и частичной оплаты страховой премии услугополучателю;
11) сведения о предоставлении кредита и частичной оплаты гарантийной комиссии заемщику;
12) письмо оператора услугодателю;
13) перечисление субсидий на счет страховой организации, перечисление субсидии на счет гаранта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии оператора;
2) руководитель оператора;
3) ответственный исполнитель оператора;
4) Комиссия;
5) гарант;
6) кредитор;
7) страховая организация;
8) услугодатель.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1 – этап:

13) операторды жауапты орындаушысы кепіл беруші/сақтандыру ұйымымен ұсынылған құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушіге тиісті хатты жолдайды – 3 (үш) жұмыс күні;
14) көрсетілетін қызметті беруші – 5 (бес) жұмыс күні;
сақтандыру ұйымының шотына субсидияларды аударуды жүзеге асырады. Бұл ретте сақтандыру сомасы кредит сомасынан 50 (елу) пайыздан астам бола алмайды, ал сақтандыру сыйлықақысы сақтандыру сомасынан 20 (жиырма) пайыздан астам бола алмайды;
кепіл берушінің шотына субсидияларды аударуды жүзеге асырады. Кредитті кепілдендіру кезінде 50 (елу) пайыз мөлшеріндегі кепілдік бойынша комиссия субсидияланады, бұл ретте субсидияның ең жоғары көлемі кепілдік көлемінің субсидияланатын бөлігінің 3 (үш) пайызынан аспауы тиіс.
7. Келесі рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркеу;
2) оператор басшысының қарары;
3) оператордың жауапты орындаушысын айқындау;
4) Комиссия отырысының хаттамасы;
5) Комиссия отырысы хаттамасынан үзінді көшірме;
6) кепіл бойынша комиссияны субсидиялау шарттары мен тәртібі туралы кепіл берушімен не сақтандыруды субсидиялау шарттары мен тәртібі туралы сақтандыру ұйыммен жасасқан шарт;
7) кредиттің бір бөлігін кепілдендіру шарты және сақтандыру шарты;
8) көрсетілетін қызметті алушымен қол қойылған кепілдендіру шарты;
9) көрсетілетін қызметті алушымен қарыз шарты, көрсетілетін қызметті алушыға кредитті нақты беру;
10) кредитормен қарыз шартының, ақша аудару туралы төлем тапсырмасының көшірмелерін кепіл берушіге және сақтандыру ұйымына жіберу;
11) көрсетілетін қызметті алушыға кредит беру және сақтандыру сыйлықақысын ішінара төлеу туралы мәліметтер;
12) қарыз берушіге кредит беру және кепілдендіру комиссиясын ішінара төлеу туралы мәліметтер;
13) көрсетілетін қызметті берушіге оператордың хаты;
14) сақтандыру ұйымының шотына субсидияларды аудару, кепіл берушінің шотына субсидияларды аудару.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) тізбесі:
1) оператордың кеңсе қызметкері;
2) оператордың басшысы;
3) оператордың жауапты орындаушысы;
4) Комиссия;
5) кепіл беруші;
6) кредитор;
7) сақтандыру ұйымы;
8) көрсетілетін қызметті беруші.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметшілер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1-кезең:

1) работник канцелярии оператора принимает пакет документов и регистрирует заявление, передает их руководителю оператора – 30 (тридцать) минут;
2) руководитель оператора налагает соответствующую визу и передает пакет документов ответственному исполнителю оператора – 2 (два) часа;
3) ответственный исполнитель оператора в течение 5 (пяти) рабочих дней после получения документов от услугополучателя осуществляет следующие мероприятия:
проверяет полноту представленных документов заемщика. В случае представления неполного пакета документов либо представления документов, не соответствующих установленным требованиям, оператор возвращает услугополучателю представленные документы с указанием конкретных недостатков для их устранения;
проверяет соответствие услугополучателя и его кредита требованиям действующего законодательства Республики Казахстан;
вырабатывает рекомендации для Комиссии;
формирует предложения, повестку дня, определяет дату, время и место проведения заседания по согласованию с председателем Комиссии;
вносит на рассмотрение Комиссии список с приложением заявлений от услугополучателей и полного пакета документов.
4) Комиссия принимает решение об одобрении/неодобрении заявок услугополучателей в виде протокола заседания комиссии – в день заседания Комиссии;
5) ответственный исполнитель оператора собирает подписи членов Комиссии и после подписания направляет выписки из протокола заседания Комиссии – 4 (четыре) рабочих дня;
2 – этап:
6) услугодатель после получения выписки из протокола заседания Комиссии с положительным решением, заключает договор с гарантом об условиях и порядке субсидирования комиссии по гарантии, либо со страховой организацией об условиях и порядке субсидирования страхования – 5 (пять) рабочих дней;
7) подписание гарантом договора гарантирования части кредита и страховой организацией договора страхования и направление их кредитору – 5 (пять) рабочих дней;
8) подписание кредитором договора гарантирования и передача для подписания услугополучателю – 5 (пять) рабочих дней после получения договора гарантирования от гаранта;
9) кредитор подписывает договор страхования, заключает договор займа с услугополучателем и осуществляет фактическую выдачу кредита услугополучателю – 5 (пять) рабочих дней;
10) после выдачи кредита услугополучателю кредитор направляет – 5 (пять) рабочих дней:
страховой организации заверенные кредитором копии договора займа, платежного поручения о перечислении денег;
гаранту заверенные кредитором копии договора займа, платежного поручения о перечислении денег;

1) оператордың кеңсе қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды және өтінішті тіркейді, оны оператордың басшысына тапсырады – 30 (отыз) минут;
2) оператордың басшысы тиісті бұрыштаманы қояды және құжаттар топтамасын оператордың жауапты орындаушысына тапсырады – 2 (екі) сағат;
3) оператордың жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған соң 5 (бес) жұмыс күні ішінде мынадай іс-шараларды жүзеге асырады:
қарыз алушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған не белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін құжаттар ұсынылған жағдайда, оператор оларды жою үшін нақты кемшіліктерді көрсете отырып, ұсынылған құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады;
көрсетілетін қызметті алушының және оның кредитінің Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкестігін тексереді;
Комиссия үшін ұсынымдар әзірлейді;
ұсыныстарды, күн тәртібін қалыптастырады, Комиссия төрағасының келісімі бойынша отырыстың күнін, уақыты мен өтетін орнын айқындайды;
қарыз алушылардың өтініштерін қоса бере отырып, тізімді және құжаттардың толық топтамасын Комиссияның қарауына енгізеді.
4) Комиссия көрсетілетін қызметті алушылардың өтінімдерін мақұлдау/мақұлдамау туралы шешімді комиссия отырысының хаттамасы түрінде қабылдайды – Комиссия отырысы күні;
5) оператордың жауапты орындаушысы Комиссия мүшелерінің қолдарын жинайды және қол қойылғаннан кейін Комиссия отырысы хаттамасынан үзінді көшірмені жолдайды – 4 (төрт) жұмыс күні;
2-кезең:
6) көрсетілетін қызметті беруші оң шешімі бар Комиссия отырысының хаттамасынан үзінді көшірмені алғаннан кейін кепіл бойынша комиссияны субсидиялау шарттары мен тәртібі туралы кепіл берушімен не сақтандыруды субсидиялау шарттары мен тәртібі туралы сақтандыру ұйыммен шарт жасасады – 5 (бес) жұмыс күні;
7) кепіл беруші кредиттің бір бөлігін кепілдендіру шартына және сақтандыру ұйымымен сақтандыру шартына қол қою және оны кредиторға жіберу – 5 (бес) жұмыс күні;
8) кредитор кепіл берушіден кепілдендіру шартына қол қою және оны көрсетілетін қызметті алушыға қол қою үшін беру – кепіл берушіден кепілдендіру шартын алғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні;
9) кредитор сақтандыру шартына қол қояды, көрсетілетін қызметті алушымен қарыз шартын жасасады және көрсетілетін қызметті алушыға кредитті нақты беруді жүзеге асырады – 5 (бес) жұмыс күні;
10) көрсетілетін қызметті алушыға кредит берілгеннен кейін кредитор мыналарды жолдайды –5 (бес) жұмыс күні:
сақтандыру ұйымына кредитор растаған қарыз шартының, ақша аудару туралы төлем тапсырмасының көшірмелерін;
кепіл берушіге кредитор растаған қарыз шартының, ақша аудару туралы төлем тапсырмасының көшірмелерін.

11) страховая организация в течение 2 (двух) рабочих дней направляет оператору сведения о предоставлении кредита и частичной оплаты страховой премии услугополучателю с приложением следующих документов:
заверенной страховой организацией копии договора страхования между кредитором, страховой организацией и услугополучателем;
подтверждение об оплате услугополучателем несубсидируемой части страховой премии;
заверенной кредитором копии договора займа между кредитором и услугополучателем;
заверенной кредитором копии платежного поручения о перечислении кредита на счет услугополучателя;
12) гарант в течение 2 (двух) рабочих дней после выдачи кредита направляет оператору сведения о предоставлении кредита и частичной оплаты гарантийной комиссии услугополучателю с приложением следующих документов:
заверенной гарантом копии договора гарантирования между кредитором, гарантом и услугополучателем;
подтверждение об оплате услугополучателем несубсидируемой части комиссии по гарантии;
заверенной кредитором копии договора займа между кредитором и услугополучателем;
заверенной кредитором копии платежного поручения о перечислении кредита на счет услугополучателя;
13) оператор рассматривает представленные документы и направляет соответствующее письмо услугодателю – 3 (три) рабочих дня;
14) услугодатель – 5 (пять) рабочих дней:
осуществляет перечисление субсидий на счет страховой организации. При этом страховая сумма не может быть более 50 (пятьдесят) процентов от суммы кредита, а страховая премия не более 20 (двадцать) процентов от страховой суммы;
осуществляет перечисление субсидии на счет гаранта. При гарантировании кредита субсидируется комиссия по гарантии в размере 50 (пятьдесят) процентов, при этом максимальный объем субсидий не должен превышать 3 (три) процента от субсидируемой части объема гарантии.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Государственная услуга через Государственную корпорацию "Правительство для граждан", а также посредством веб-портала "электронного правительства" не оказывается, использование информационных систем в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описания порядка взаимодействия с иными услугодателями отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
Услогодатель

11) сақтандыру ұйымы 2 (екі) жұмыс күні ішінде операторға көрсетілетін қызметті алушыға кредит беру және оның сақтандыру сыйлықақысын ішінара төлеу туралы мәліметтерді мына құжаттармен қоса жолдайды:
сақтандыру ұйымы растаған кредитор, сақтандыру ұйымы және көрсетілетін қызметті алушы арасындағы сақтандыру шартының көшірмелерін;
көрсетілетін қызметті алушымен сақтандыру сыйлықақысының субсидияланбайтын бөлігін төлегені туралы растауды;
кредитор растаған кредитор мен көрсетілетін қызметті алушы арасындағы қарыз шартының көшірмелерін;
кредитор растаған көрсетілетін қызметті алушының шотына кредитті аудару туралы төлем тапсырмасының көшірмелерін.
12) кепіл беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде операторға көрсетілетін қызметті алушыға кредит беру және кепілдендіру комиссиясын ішінара төлеу туралы мәліметтерді мына құжаттармен қоса жолдайды:
кепіл беруші растаған кредитор, кепіл беруші және көрсетілетін қызметті алушы арасындағы сақтандыру шартының көшірмелерін;
көрсетілетін қызметті алушының кепілдік бойынша комиссияның субсидияланбайтын бөлігін төлегені туралы растауды;
кредитор растаған кредитор мен көрсетілетін қызметті алушы арасындағы қарыз шартының көшірмелерін;
кредитор растаған көрсетілетін қызметті алушының шотына кредитті аудару туралы төлем тапсырмасының көшірмелерін.
13) оператор ұсынылған құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушіге тиісті хатты жолдайды – 3 (үш) жұмыс күні;
14) көрсетілетін қызметті беруші – 5 (бес) жұмыс күні;
сақтандыру ұйымының шотына субсидияларды аударуды жүзеге асырады. Бұл ретте сақтандыру сомасы кредит сомасынан 50 (елу) пайыздан астам бола алмайды, ал сақтандыру сыйлықақысы сақтандыру сомасынан 20 (жиырма) пайыздан астам бола алмайды;
кепіл берушінің шотына субсидияларды аударуды жүзеге асырады. Кредитті кепілдендіру кезінде 50 (елу) пайыз мөлшеріндегі кепілдік бойынша комиссия субсидияланады, бұл ретте субсидияның ең жоғары көлемі кепілдік көлемінің субсидияланатын бөлігінің 3 (үш) пайызынан аспауы тиіс.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы, сондай-ақ "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану қарастырылмаған.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимылдар рәсімдерінің (іс-қимылдарының) сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығында келтірілген.
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші

Сноска. Приложение 1 в редакции постановления акимата Северо-Казахстанской области от 19.12.2018 № 365 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Местный исполнительный орган области
Юридический адрес
График работы
Коммунальное государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Парковая, 57В
с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
форма
Кому _________________________
(наименование организации, куда
______________________________
предоставляется заявление)
Заявление
Прошу выплатить субсидии части комиссии по гарантии/страховой премии (нужное подчеркнуть):
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Полное наименование
2.
Форма собственности
3.
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
местонахождение (юридический, фактический и электронный адреса, телефоны, факс)
дата государственной регистрации
кем выдано
4.
Документ, удостоверяющий личность – для физического лица
номер документа, удостоверяющего личность
индивидуальный идентификационный номер
кем выдано
дата выдачи
5.
Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица
местонахождение
дата регистрации
кем выдано
6.
Фамилия, имя, отчество (при наличии) первого руководителя, рабочий и домашний телефоны
7.
Учредители
полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество первого руководителя (при его наличии в документе, удостоверяющем личность)
8.
Банковские реквизиты заявителя
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
индивидуальный идентификационный код
наименование банка
бизнес-идентификационный код
9.
Виды основной деятельности
10.
Сумма кредита (лизинга), тенге/долларов США/евро
11.
Срок кредитования (лизинга), месяцев
12.
Размер гарантийной/страховой суммы, тенге/долларов США/ евро
13.
Целевое назначение кредита
Первый руководитель ______ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (должность) (подпись)
Место печати " " __________ 20___года.
(при наличии)
Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
Продолжение таблицы
Условные обозначения

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 19.12.2018 № 365 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Облыстың жергілікті атқарушы органы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы Парк көшесі, 57В
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Нысан
Кімге _________________________
(өтініш жолданатын
_______________________________
ұйымының атауы)
Өтініш
Кепілдік/сақтандыру сыйлықақысы бойынша комиссияның бір бөлігіне субсидия төлеуді сұраймын (қажеттінің астын сызу):
р/с
Деректер көзі
Қажетті мәлімет
Деректер
1
2
3
4
1.
Толық атауы
2.
Меншік түрі
3.
Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама – заңды тұлға үшін
тіркеу нөмері
тіркеу күні
атауы
орналасқан жері
(заңды, нақты және электрондық мекенжайы, телефондары, факсы)
мемлекеттік тіркеу күні
кім берді
4.
Жеке басты куәландыратын құжат – жеке тұлға үшін
жеке басты куәландыратын құжаттың нөмірі
жеке сәйкестіндіру нөмірі
кім берді
берілген күні
5.
Дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік – жеке тұлға үшін
орналасқан жері
тіркеу күні
кім берді
6.
Бірінші басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жұмыс және үй телефондары
7.
Құрылтайшылар
Заңды тұлғаның толық атауы, бірінші басшының тегі, аты, әкесінің аты, (жеке басты куәлаландыратын құжатта бар болса)
8.
Өтініш берушінің банктік деректемелері
жеке сәйкестіндіру нөмірі /бизнес-сәйкестіндіру нөмірі
жеке сәйкестіндіру коды
банктің атауы
бизнес-сәйкестіндіру коды
9.
Негізгі қызмет түрі
10.
Кредит (лизинг) сомасы, теңге / АҚШ доллары / евро
11.
Кредит (лизинг) беру мерзімі, ай
12.
Кепілдендіру/сақтандыру сомасының мөлшері, теңге / АҚШ доллары / евро
13.
Кредиттің нысаналы мақсаты
Бірінші басшы ____________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (лауазымы) (бар болса)) (қолы)
Мөр орны 20__ж. "___" _______________
(бар болса)
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Кестенің жалғасы