Об утверждении регламента государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 15 июня 2016 года № 214. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 июля 2016 года № 3809. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 11 августа 2020 года № 214
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 11.08.2020 № 214 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 15 июня 2016 года № 214
Регламент государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства" (далее – Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства" (далее - Стандарт) утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 февраля 2016 года № 74 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 24 февраля 2016 года № 13213).
2. Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом области согласно приложению 1 к настоящему Регламенту (далее - услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.

"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 15 маусымдағы № 214 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 9 шілдеде № 3809 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 11 тамыздағы № 214 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 11.08.2020 № 214 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстіқ Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 15 маусымдағы № 214 қаулысымен бекітілді
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушысының 2016 жылғы 12 ақпандағы №74 бұйрығымен бекітілген "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі –Стандарт) (2016 жылы 24 ақпандағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімде № 13213 болып тіркелді) сәйкес әзірленген.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы регламенттің 1 – қосымшасына сәйкес жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

3. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства об аккредитации (далее - свидетельство) по форме согласно приложению 1 к Стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
5. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель) на бесплатной основе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги при обращении услугополучателя является:
1) заявление по установленной форме согласно приложению 2 к Стандарту;
2) справка или копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (которые не относятся к документам, указанные в части второй статьи 5 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах");
3) сведения и документы в соответствии с разрешительными требованиями согласно приложению 3 к Стандарту.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов и направляет руководителю - 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя и направляет документы ответственному исполнителю услугодателя – 1 (один) рабочий день;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты документов и рассматривает на соответствие разрешительным требованиям согласно приложению 3 к Стандарту – 2 (два) рабочих дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя в случае полноты представленных документов и соответствия разрешительным требованиям согласно приложению 3 к Стандарту услугодателя, подготавливает проект свидетельства, результат направляет на подпись руководителю услугодателя – 8 (восемь) рабочих дней;
В случае установления факта неполноты представленных документов ответственный исполнитель подготавливает мотивированный ответ – 2 (два) рабочих дня.
5) руководитель услугодателя подписывает свидетельство, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги – 2 (два) рабочих дня;
6) ответственный исполнитель услугодателя направляет свидетельство, либо мотивированный отказ в выдаче свидетельства сотруднику канцелярии услугодателя, для регистрации и выдачи результата государственных услуг услугополучателю – 1 (один) рабочий день;

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – стандартқа 1 – қосымшаға сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлік беру (бұдан әрі – куәлік) немесе осы стандарттың 10 – тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
5. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетiледi.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті алушы өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылды) бастау үшін негіздемесі мыналар болып табылады:
1) Стандарттың 2 – қосымшасына сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе куәліктің көшірмесі (бұл "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 5 – бабының екінші бөлігінде көрсетілген құжаттарға жатпайды);
3) Стандарттың 3 – қосымшасына сәйкес рұқсат беру талаптарына сай мәліметтер мен құжаттар.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдап, тіркеуді жүзеге асырады және басшыға жолдайды – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны айқындайды және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушына жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, Стандарттың 3 – қосымшасына сәйкес рұқсат беру талаптарына сәйкестігін қарастырады – 2 (екі) жұмыс күні.
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар толық ұсынылған және көрсетілетін қызметті беруші Стандартқа 3-қосымшаға сәйкес рұқсат беру талаптарына сай келген жағдайда,куәліктің жобасынәзірлейді, нәтижені көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды – 8 (сегіз) жұмыс күні;
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда жауапты орындаушы дәлелді жауап әзірлейді – 2 (екі) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы куәлікке немлекеттік қызметті корсетуден бас тартуы туралы дәлелді жауапқа қол қояды – 2 (екі) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне куәлікті не куәлікті беруден дәлелді бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға тіркеу және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру үшін жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні.

7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственных услуг услугополучателю - 15 (пятнадцать) минут.
8. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и направление руководителю услугодателя для ознакомления;
2) определение ответственного исполнителя;
3) осуществление проверки полноты документов, рассмотрение заявления на соответствие разрешительным требованиям и направление результата на подпись руководителю;
4) подготовка проекта свидетельства, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги и направление на подпись руководителю услугодателя;
5) подписание проекта свидетельства, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги руководителем услугодателя;
6) направление свидетельства, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя;
7) выдача результата государственных услуг услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов и направляет руководителю - 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя и направляет документы ответственному исполнителю услугодателя – 1 (один) рабочий день;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты документов и рассматривает на соответствие разрешительным требованиям согласно приложению 3 к Стандарту – 2 (два) рабочих дня.
4) ответственный исполнитель услугодателя в случае полноты представленных документов и соответствия разрешительным требованиям согласно приложению 3 к Стандарту услугодателя, подготавливает проект свидетельства, результат направляет на подпись руководителю услугодателя – 8 (восемь) рабочих дней;
В случае установления факта неполноты представленных документов ответственный исполнитель подготавливает мотивированный ответ – 2 (два) рабочих дня.

7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесін береді – 15 (он бес) минут.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауүшін негіз болып табылады:
1) өтінішті тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына танысу үшін жолдау;
2) жауапты орындаушыны айқындау;
3) құжаттардың толығына тексеруді жүзеге асыру, рұқсат беру талаптарының сәйкестігіне өтінішті қарау және нәтижені басшыға қол қоюға жолдау;
4) куәліктің жобасын не мемлекетті көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдау;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының куәліктің жобасына не мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тартуы туралы дәлелді жауапқа қол қоюы;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне куәлікті не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы туралы дәлелді жауап жолдау;
7) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) қызмет беруші кеңсесінің қызметкері;
2) қызмет берушінің басшысы;
3) қызмет берушінің жауапты орындаушысы.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдап, тіркеуді жүзеге асырады және басшыға жолдайды – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны айқындайды және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушына жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес рұқсат беру талаптарына сәйкестігін қарастырады – 2 (екі) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар толық ұсынылған және көрсетілетін қызметті беруші Стандартқа 3-қосымшаға сәйкес рұқсат беру талаптарына сай келген жағдайда, куәліктің жобасын әзірлейді, нәтижені көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды – 8 (сегіз) жұмыс күні;
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда жауапты орындаушы дәлелді жауап әзірлейді – 2 (екі) жұмыс күні.

5) руководитель услугодателя подписывает уведомление и свидетельство, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги – 2 (два) рабочих дня;
6) ответственный исполнитель услугодателя направляет свидетельство, либо мотивированный отказ в выдаче свидетельства сотруднику канцелярии услугодателя, для регистрации и выдачи результата государственных услуг услугополучателю – 1 (один) рабочий день;
7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственных услуг услугополучателю - 15 (пятнадцать) минут.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги.
12. Описание порядка взаимодействия с некоммерческим акционерным обществом Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства"
Услугодатель
Наименование местного исполнительного органа
Место расположения
График работы
Государственное учреждение "Управление строительства Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 23
ежедневно с 9.00 до 18.30 часов;
13.00-14.30 обеденный перерыв;
выходные дни: суббота
и воскресенье, согласно трудового законодательства Республики Казахстан
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства"
Справочник бизнес-процесса оказания государственной услуги"Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства"
При оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя
Условные обозначения:

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы куәлікке немлекеттік қызметті корсетуден бас тартуы туралы дәлелді жауапқа қол қояды – 2 (екі) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне куәлікті не куәлікті беруден дәлелді бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға тіркеу және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру үшін жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
7) кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметкөрсету нәтижесін береді – 15 (он бес) минут.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс – қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы осы регламенттің 2 – қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамасында көрсетіледі.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілердің өзара iс – қимыл тәртiбiн,сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау.
12. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғаммен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілердің өзара iс-қимыл тәртiбiн,сондай – ақ мемлекеттік қызмет көрсету процсінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттауы көзделмеген.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1- қосымша
Көрсетілетін қызмет беруші
Жергілікті атқару органның атауы
Орналасқан жері
Жұмыс кестесі
"Солтүстік Қазақстан облысының құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы
көшесі, 23
күн сайын 09.00-ден 18.30-ға дейін,
сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс;
демалыс күндері: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес сенбі және жексенбі
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2- қосымша
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі бизнес-процесінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Шартты белгілер: