Об областном бюджете Северо-Казахстанской области на 2017-2019 годы
Решение маслихата Северо-Казахстанской области от 12 декабря 2016 года N 8/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 28 декабря 2016 года N 3985.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 151 681 165,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15 807 023,4 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 1 142 097,8 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 327,5 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 134 727 716,7 тысячи тенге;
2) затраты – 150 221 142,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 401 866,8 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 621 170,8 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 219 304 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 199 900 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 200 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 100 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -3 141 744 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита – 3 141 744 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 24.11.2017 № 16/1 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2017 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за лесные пользования;
платы за эмиссии в окружающую среду.
3. Установить на 2017 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из бюджетов районов и города Петропавловска в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по социальному налогу:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына - 16 процентов.

2017-2019 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы N 8/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 28 желтоқсанда N 3985 болып тіркелді.
2008 жылғы 04 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сәйкесінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 2017-2019 жылдарға, соның ішінде 2017 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 151 681 165,4 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 15 807 023,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 142 097,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен – 4 327,5 мың тенге;
трансферттер түсімі – 134 727 716,7 мың теңге;
2) шығындар – 150 221 142,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 401 866,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 621 170,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 219 304 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 1 199 900 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 1 200 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсім – 100 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -3 141 744 мың теңге;
6) тапшылықты қаржыландыру – 3 141 744 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 24.11.2017 № 16/1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған облыстық бюджет кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем;
орманды пайдаланғаны үшін төлем;
қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы.
3. Облыстық бюджетке аудандар және Петропавл қаласының бюджеттерінен алынатын салық түсімдерінің жалпы сомасын 2017 жылға бөлу мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы - 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Петропавл қаласы - 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы - 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары - 16 пайыз.

4. Установить на 2017 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов, города Петропавловска:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына - 100 процентов;
по социальному налогу:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына - 84 процентов, город Петропавловск – 100 процентов.
5. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению областного акимата;
поступления от аренды имущества областной коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета.
6. Установить, что поступления областного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.
7. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов на 2017 год в сумме 35 129 662 тысячи тенге, в том числе:
Айыртаускому – 3 469 943 тысячи тенге;
Акжарскому – 2 119 593 тысячи тенге;
Аккайынскому – 1 963 808 тысяч тенге;
Есильскому – 2 808 024 тысячи тенге;
Жамбылскому – 2 943 673 тысячи тенге;
Магжана Жумабаева – 3 176 788 тысяч тенге;
Кызылжарскому – 3 466 572 тысячи тенге;
Мамлютскому – 2 095 205 тысяч тенге;
имени Габита Мусрепова – 3 218 847 тысяч тенге;
Тайыншинскому – 3 507 138 тысяч тенге;
Тимирязевскому – 1 578 153 тысячи тенге;
Уалихановскому – 2 229 536 тысяч тенге;
Шал акына – 2 236 092 тысяч тенге;
Петропавловск - 316 290 тысяч тенге.
8. Учесть в областном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения;
2) субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
3) субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;

4. Аудандар, Петропавл қаласы бюджеттеріне салық түсімдерінің жалпы сомасын 2017 жылға бөлу белгіленсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары - 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары - 84 пайыз, Петропавл қаласы - 100 пайыз.
5. Облыстық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық әкімдіктің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік мекемелердің таза табысы бөлігінің түсімдері;
облыстық коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түскен түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салынатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар.
6. Облыстық бюджет түсімдері мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түскен түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
7. Облыстық бюджеттен аудан бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 2017 жылға 35 129 662 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Айыртау – 3 469 943 мың теңге;
Ақжар – 2 119 593 мың теңге;
Аққайың – 1 963 808 мың теңге;
Есіл – 2 808 024 мың теңге;
Жамбыл – 2 943 673 мың теңге;
Мағжан Жұмабаев – 3 176 788 мың теңге;
Қызылжар – 3 466 572 мың теңге;
Мамлют – 2 095 205 мың теңге;
Ғабит Мүсірепов атындағы – 3 218 847 мың теңге;
Тайынша – 3 507 138 мың теңге;
Тимирязев – 1 578 153 мың теңге;
Уәлиханов – 2 229 536 мың теңге;
Шал ақын – 2 236 092 мың теңге;
Петропавл – 316 290 мың теңге.
8. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері көзделсін, оның ішінде мыналарға:
1) халықаралық маңызы бар іс-шараларды өткізу уақытында қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз етуге;
2) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялауға;
3) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға;

4) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
5) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
6) доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
7) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
8) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
9) оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на местном уровне;
10) пропаганду здорового образа жизни;
11) обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
12) закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов, а также специализированных продуктов детского и лечебного питания на амбулаторном уровне;
13) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
14) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
15) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2016 года № 213 "Об утверждении третьего этапа (2016-2018 годы) Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы";
16) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
17) развитие рынка труда;
18) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
19) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2014 года № 728 "Об утверждении Программы развития регионов до 2020 года" (далее – Программа развития регионов до 2020 года);
20) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
21) строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройку общежитий для молодежи в рамках развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
22) развитие транспортной инфраструктуры.

4) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
5) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
6) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
7) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеуге;
8) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге;
9) жергілікті деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге;
10) салауатты өмір салтын насихаттауға;
11) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
12) амбулаториялық деңгейде дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды, сондай-ақ балаларға арналған және емдік мамандандырылған тамақ өнімдерін сатып алуға;
13) жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
14) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
15) "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңін (2016 – 2018 жылдар) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 сәуірдегі № 213 қаулысымен бекітілген Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
16) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
17) еңбек нарығын дамытуға;
18) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
19) "Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 маусымдағы № 728 қаулысымен бекітілген Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы (бұдан әрі - Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы) шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
20) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
21) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жастарға арналған жатақханаларды салуға, салып бітіруге;
22) көліктік инфрақұрылымды дамытуға.

23) материально-техническое оснащение подразделений органов внутренних дел;
24) увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел;
25) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях.
26) повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
27) строительство и реконструкцию объектов образования и здравоохранения;
28) развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2017-2019 годы.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 23.02.2017 № 11/5 (вводится в действие с 01.01.2017); от 24.11.2017 № 16/1 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Учесть в областном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда, в том числе на:
1) кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения;
2) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
3) проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда.
4) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 168 "Об утверждении Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июня 2010 года № 556 "О некоторых мерах по реализации Программы "Дорожная карта бизнеса 2020" и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан".
Распределение указанных целевых трансфертов из Национального фонда определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2017-2019 годы.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 14.06.2017 № 14/3 (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Учесть в областном бюджете на 2017 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета, в том числе:
для реализации мер социальной поддержки специалистов;
на содействие развитию предпринимательства в областных центрах;
на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства.

23) ішкі істер органдарының бөлімшелерін материалдық-техникалық жарақтандыруға;
24) ішкі істер органдары қызметкерлерінің сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы мөлшерлерін ұлғайтуға;
25) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субьектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге.
26) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық жалақысын арттыруға;
27) білім беру және денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға;
28) 2020 жылға дейін өңірлерді дамыту бағдарламасы аясында инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Көрсетілген республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 23.02.2017 № 11/5 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2017 № 16/1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте Ұлттық қордан нысаналы трансферттердің түсімі көзделсін, оның ішінде мыналарға:
1) жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және салуға кредит беру;
2) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру.
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға.
4) "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасын бекіту, "Бизнестің жол картасы 2020" іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 10 маусымдағы № 556 қаулысына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 168 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға.
Көрсетілген Ұлттық қордан берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 14.06.2017 № 14/3 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер көзделсін, оның ішінде мыналарға:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
облыс орталықтарында кәсіпкерлікті дамытуды қолдауға;
жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға.

Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2017-2019 годы.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата Северо-Казахстанской области от 23.02.2017 № 11/5 (вводится в действие с 01.01.2017).
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год целевые трансферты и бюджетные кредиты бюджетам районов и города Петропавловска.
Распределение указанных трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2017-2019 годы.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения маслихата Северо-Казахстанской области от 29.08.2017 № 15/3 (вводится в действие с 01.01.2017).
11-1. Предусмотреть расходы областного бюджета за счет возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2016 году целевых трансфертов из областного бюджета и республиканского бюджета, в том числе за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата Северо-Казахстанской области от 23.02.2017 № 11/5 (вводится в действие с 01.01.2017).
11-2. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год поступления трансфертов из районных бюджетов и бюджета города Петропавловска в сумме 167 560 тысяч тенге, в связи с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 405 "Об обязательном социальном медицинском страховании".
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-2 в соответствии с решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 24.11.2017 № 16/1 (вводится в действие с 01.01.2017).
12. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2017 год в сумме 346 136,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 24.11.2017 № 16/1 (вводится в действие с 01.01.2017).
14. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
15. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Көрсетілген сомаларды бөлу Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 23.02.2017 № 11/5 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Петропавл қаласының бюджеттеріне нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер көзделсін.
Көрсетілген трансферттерді және бюджеттік кредиттерді бөлу 2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 29.08.2017 № 15/3 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
11-1. 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен және республикалық бюджеттен берілген 2016 жылы пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілген нысаналы трансферттер есебінен 2017 жылға арналған облыстық бюджет шығыстары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 23.02.2017 № 11/5 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
11-2. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың бюджеттерінен және Петропавл қаласының бюджетінен трансферттердің түсімдері 167 560 мың теңге сомасында "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы № 405 Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелердің азаюына байланысты көзделсін.
Ескерту. Шешім 11-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 24.11.2017 № 16/1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 4-қосымшаға сәйкес 2017 жылға жергілікті бюджеттерді атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
13. 2017 жылға Солтүстік Қазақстан облысы жергілікті атқарушы органының резерві 346 136,4 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 24.11.2017 № 16/1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақыны толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
15. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария салаларындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкалар облыстық бюджет қаражаты есебінен белгіленсін.

16. Предусмотреть в бюджетах районов расходы на оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
17. Установить лимит долга местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2017 год в размере 21 141 783 тысячи тенге.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель VIII сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата
В. Притчин
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
В. Бубенко

16. Аудандар бюджеттерінде ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорттың мемлекеттік ұйымдарының мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсетуге шығыстар көзделсін.
17. Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы қарызының лимиті 2017 жылға 21 141 783 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
18. Осы қаулы 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихаты VIII сессиясының
төрағасы
В. Притчин
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
В. Бубенко

84 500
055
Дополнительное образование для детей
112 434
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
97 753,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
18 600
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
395
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
986 234
285
Управление физической культуры и спорта области
1 141 933
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
792 429
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
349 504
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
304 928,1
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
200 000
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
104 928,1
5
Здравоохранение
12 269 326,3
253
Управление здравоохранения области
12 219 323,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
110 331
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
549 209
006
Услуги по охране материнства и детства
176 943,5
007
Пропаганда здорового образа жизни
100 572
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе с синдромом приобретенного иммунодефицита (СПИД) в Республике Казахстан
318 596
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
3 135 133
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
1 128 215
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
33 900
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
1 661 106
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
3 053
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
44 910
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
371 936
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
661 532
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами

84 500
055
Балаларға қосымша білім беру
112 434
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
97 753,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
18 600
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
395
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
986 234
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 141 933
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
792 429
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
349 504
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
304 928,1
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
200 000
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
104 928,1
5
Денсаулық сақтау
12 269 326,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
12 219 323,3
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110 331
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
549 209
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
176 943,5
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
100 572
008
Қазақстан Республикасында жүре пайда болған иммундық тапшылық синдромының (ЖИТС) алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
318 596
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты күйзелістен және мінез-құлқының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
3 135 133
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
1 128 215
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
33 900
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
1 661 106
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
3 053
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
44 910
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
371 936
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
661 532
021
Онкогематологиялық аурулармен ауыратын науқастарды химиялық препараттармен қамтамасыз ету

203 515
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
453 606
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
525 743
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
729 212,8
029
Областные базы специального медицинского снабжения (спецмедснабжения)
64 180
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
9 150
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 690 166
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
42 511
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
205 803
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
50 003
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
50 003
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 581 172,2
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 677 598,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
117 790,5
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
500 539
003
Социальная поддержка инвалидов
236 107
007
Капитальные расходы государственного органа
3 818
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
57 005
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 435 921
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
43 637
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

203 515
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
453 606
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
525 743
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
729 212,8
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базасы (арнайы меджабдықтау)
64 180
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
9 150
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 690 166
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
42 511
038
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
205 803
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
50 003
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
50 003
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 581 172,2
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 677 598,8
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
117 790,5
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
500 539
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
236 107
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 818
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
57 005
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 435 921
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
43 637
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

230 013
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23 087,5
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 000
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
643 129,8
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
5 258
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы
156 370
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
50 645
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
106 374
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
14 400
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 600
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
47 904
261
Управление образования области
826 897,4
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
782 850,4
037
Социальная реабилитация
44 047
263
Управление внутренней политики области
25 031
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
25 031
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 574
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы
3 574
298
Управление государственной инспекции труда области
48 071
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
48 071
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
14 900 039,9
253
Управление здравоохранения области
132 224
047
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства

230 013
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
23 087,5
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
1 000
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
643 129,8
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
5 258
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
156 370
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
50 645
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
106 374
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
14 400
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4 600
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
47 904
261
Облыстың білім басқармасы
826 897,4
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
782 850,4
037
Әлеуметтік сауықтандыру
44 047
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
25 031
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
25 031
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 574
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 574
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
48 071
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
48 071
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
14 900 039,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
132 224
047
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу

132 224
256
Управление координации занятости и социальных программ области
19 792,4
043
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
19 792,4
261
Управление образования области
136 930
064
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
136 930
273
Управление культуры, архивов и документации области
90 940
016
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
90 940
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
6 794 793,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
57 477
005
Капитальные расходы государственного органа
3 092
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
11 150
026
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
1 495
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 979 991,8
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
2 248 418
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2 411 996,7
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
81 173,2
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 725 359,8
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
2 938 808,6
034
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 782 546,1
072
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройку общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 004 005,1
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
4 465 970,3

132 224
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
19 792,4
043
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
19 792,4
261
Облыстың білім басқармасы
136 930
064
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
136 930
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
90 940
016
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
90 940
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
6 794 793,7
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 477
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 092
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
11 150
026
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
1 495
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 979 991,8
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
2 248 418
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 411 996,7
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
81 173,2
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 725 359,8
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 938 808,6
034
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 782 546,1
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жастарға арналған жатақханаларды салуға, салып бітіруге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 004 005,1
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
4 465 970,3

43 251 081,5
251
Управление земельных отношений области
53 880
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
43 880
010
Капитальные расходы государственного органа
10 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
986 465,4
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
75 240
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
737 401,5
006
Охрана животного мира
34 046,9
008
Мероприятия по охране окружающей среды
22 266
013
Капитальные расходы государственного органа
14 161
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
103 350
255
Управление сельского хозяйства области
42 022 058,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
163 233,5
002
Поддержка семеноводства
1 574 016,3
003
Капитальные расходы государственного органа
16 443
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 649,1
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
30 000
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
840 100,2
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
7 197 860,3
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
106 131
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
1 698,6
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
4 675 947,2
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
14 024 892,6
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
1 781
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 037 726
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
36 682
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса

43 251 081,5
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
53 880
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 880
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
986 465,4
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 240
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
737 401,5
006
Жануарлар дүниесін қорғау
34 046,9
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
22 266
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 161
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
103 350
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
42 022 058,1
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
163 233,5
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
1 574 016,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 443
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 649,1
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
30 000
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
840 100,2
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
7 197 860,3
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
106 131
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
1 698,6
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
4 675 947,2
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
14 024 892,6
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
1 781
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
6 037 726
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
36 682
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау

4 244 595
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 171 974
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
839 067,8
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
58 260,5
719
Управление ветеринарии области
136 349
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
76 031
003
Капитальные расходы государственного органа
13 096
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 293,8
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
22 633,8
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
2 947,6
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
20 346,8
729
Управление земельной инспекции области
52 329
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
46 229
003
Капитальные расходы государственного органа
6 100
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 052 612,1
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 003 648,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
111 894
003
Капитальные расходы государственного органа
33 833
004
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
6 594,9
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
263 848,5
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
587 477,7
728
Управление государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования области
48 964
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектурно-строительного контроля и лицензирования на местном уровне
48 964
12
Транспорт и коммуникации
12 964 276
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
12 964 276
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций

4 244 595
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 171 974
057
Ауыл шаруашылығы өнімін мал шаруашылығы саласындағы терең қайта өңдеу өнімдерінің өндірісі үшін қайта өңдеу кәсіпорындарының оны сатып алуға жұмсайтын шығындарын субсидиялау
839 067,8
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
58 260,5
719
Облыстың ветеринария басқармасы
136 349
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76 031
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 096
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 293,8
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
22 633,8
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
2 947,6
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20 346,8
729
Облыстың жер инспекциясы басқармасы
52 329
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 229
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 100
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 052 612,1
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 003 648,1
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
111 894
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
33 833
004
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
6 594,9
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
263 848,5
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
587 477,7
728
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы
48 964
001
Жергілікті деңгейде сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 964
12
Көлiк және коммуникация
12 964 276
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
12 964 276
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

6 815,1
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
6 815,1
14
Обслуживание долга
6 986,2
257
Управление финансов области
6 986,2
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
5 100
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
1 886,2
15
Трансферты
35 863 867,7
257
Управление финансов области
35 863 867,7
007
Субвенции
35 129 662
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
314 253,9
017
Возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
39 753
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
209 874
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
75 006,5
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
95 318,3
3) Чистое бюджетное кредитование
3 401 866,8
Бюджетные кредиты
5 621 170,8
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 687 206
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 600 000
009
Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья
1 600 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 087 206
046
Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
1 087 206
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
2 533 937,8
255
Управление сельского хозяйства области
1 877 062,8
037
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 877 062,8
727
Управление экономики области
656 875
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов

6 815,1
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
6 815,1
14
Борышқа қызмет көрсету
6 986,2
257
Облыстың қаржы басқармасы
6 986,2
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
5 100
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
1 886,2
15
Трансферттер
35 863 867,7
257
Облыстың қаржы басқармасы
35 863 867,7
007
Субвенциялар
35 129 662
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
314 253,9
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
39 753
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
209 874
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
75 006,5
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
95 318,3
3) Таза бюджеттік кредиттеу
3 401 866,8
Бюджеттік кредиттер
5 621 170,8
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 687 206
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 600 000
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
1 600 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 087 206
046
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
1 087 206
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
2 533 937,8
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 877 062,8
037
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
1 877 062,8
727
Облыстың экономика басқармасы
656 875
007
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер

5) Дефицит (профицит) бюджета
1 661 510
6) Финансирование дефицита
-1 661 510
(использование профицита) бюджета
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
Администратор
Программа
тысяч тенге
1
2
3
4
5
16
Погашение займов
1 661 510
257
Управление финансов области
1 661 510
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
1 661 510
Приложение 4 к решению сессии Северо-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 8/1
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
Проведение патологоанатомического вскрытия
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоимунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

5) Бюджет тапшылығы (профицитi)
1 661 510
6) Бюджет тапшылығын қаржыландыру
-1 661 510
(профицитін пайдалану)
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
1
2
3
4
5
16
Қарыздарды өтеу
1 661 510
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 661 510
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
1 661 510
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат сессиясының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 8/1 шешіміне 4-қосымша
2017 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Аталуы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы оқыту білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарының жіберуі бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты күйзелістен және мінез-құлқының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық аурулармен ауыратын науқастарды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру