О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 августа 2016 года № 439 "Об утверждении форм справки о расчетах с физическим лицом и заявления работника о применении налоговых вычетов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2017 года № 73. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 февраля 2017 года № 14843. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 102.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 01.02.2018 № 102, действие которого приостановлено до 01.01.2025 (вводится в действие с 01.01.2020).
В соответствии с подпунктом 8) пункта 23 статьи 1 Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения и таможенного администрирования" ПРИКАЗЫВАЮ:
Внести в приказ Министра финансов Республики от 10 августа 2016 года № 439 "Об утверждении форм справки о расчетах с физическим лицом и заявления работника о применении налоговых вычетов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14220, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 28 сентября 2016 года) следующие изменения:
пункт 3 указанного приказа изложить в следующей редакции:
"3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.";
справку о расчетах с физическим лицом изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательстве порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр Б. Султанов
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 февраля 2017 года № 73
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 августа 2016 года № 439
Форма
СПРАВКА
о расчетах с физическим лицом
Налоговый период: _______________________________________________________________________________
ИИН физического лица____________________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) физического лица__________________________________________________________
ИИН (БИН) налогового агента (работодателя) ________________________________________________________
Наименование налогового агента (работодателя)_____________________________________________
Месяц
Сумма дохода, подлежащего налогообложению у источника выплаты
Сумма корректировки по индивидуальному подоходному налогу включая ее перенос *
Сумма примененных налоговых вычетов, включая их перенос, всего**:
в том числе:
Сумма облагаемого дохода физического лица
Сумма индивидуального подоходного налога
Сумма выплаченного дохода
ОПВ
стандартный вычет
на обязательное медицинское страхование
для многодетных семей
по добровольным пенсионным взносам
на обучение
на медицину
по вознаграждениям
по страховым премиям
1
2
3
4
(5+6+7+8+9+10+11+12+13)
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
(2-3-4)
15
(15*10%)
16
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
Итого:
Руководитель ___________________________________________ __________________
(Ф.И.О. (при его наличии)       (место печати)             (подпись)
Должностное лицо,       ответственное за выдачу справки
____________________________ _________________
(Ф.И.О. (при его наличии)             (подпись)
Дата выдачи справки "_____" ________________ 20_____ года
Примечание:

"Жеке тұлғамен есеп айырысу туралы анықтама мен жұмыскердің салық шегерімдерін қолдану туралы өтініш нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 10 тамыздағы № 439 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 73 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 24 ақпанда № 14843 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 102 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 01.02.2018 № 102 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу және кедендік әкімшілендіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабы 23-тармағының 8) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жеке тұлғамен есеп айырысу туралы анықтама мен жұмыскердің салық шегерімдерін қолдану туралы өтініш нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 10 тамыздағы № 439 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14220 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 28 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерту енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы бұйрық 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.";
жеке тұлғамен есеп айырысу туралы анықтама осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 ақпандағы
№ 73 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 10 тамыздағы
№ 439 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Жеке тұлғамен есеп айырысу туралы АНЫҚТАМА
Салықтық кезең:__________________________________________________________________
Жеке тұлғаның ЖСН-і:____________________________________________________________
Жеке тұлғаның Т.А.Ә (болған кезе).:_________________________________________________
Салық агентінің (жұмыс берушінің) ЖСН(БСН)_______________________________________
Салық агентінің (жұмыс берушінің) атауы____________________________________________
Айы
Төлем көзінен салық салуға жататын кірістің сомасы
жеке табыс салығы бойынша түзетудің сомасы, оларды көшіруді қоса алғанда*
қолданылған салық шегерімдерінің сомасы, оларды көшіруді қоса алғанда, барлығы **:
1
2
3
4 (5+6+7+8+9+10+11+12+13)
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
БАРЛЫҒЫ:
Оның ішінде:
Жеке тұлғаның салық салынатын кірісінің сомасы
Есептелген жеке табыс салығының сомасы
Төленген кірістің сомасы
МЗЖ
Стандартты шегерім
Міндетті медициналық сақтандыруға
Көп балалы отбасылар үшін
Ерікті зейнетақы жарналары үшін
Оқу үшін
Медицина үшін
Сыйлықақылар бойынша
Сақтандыру сыйақылары бойынша
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14 (2-3-4)
15 (15*10%)
16
Басшы _________________________________________________________ ________________
(Т.А.Ә.) (болған кезе)                  (мөрдің орны)            (қолы)
Анықтама беруге жауапты лауазымды тұлға_____________________________ _____________
(Т.А.Ә.) (болған кезе)            (қолы)
Анықтаманың берілген күні 20_____ жылғы "_____" ________________
Ескерту:

* - доходы, освобождаемые от налогообложения (корректировка дохода), предусмотрены пунктом 1 статьи 156 Налогового кодекса, перенос корректировки дохода производится в соответствии со статьей 156-1 Налогового кодекса.
** - налоговые вычеты предусмотрены статьями 156-2, 156-3, 156-4, 156-6, 156-7, 156-8, 156-9, 156-10, 156-11 Налогового кодекса, перенос стандартного вычета производится в соответствии со статьей 156-5 Налогового Кодекса, перенос прочих вычетов производится согласно статье 156-12 Налогового кодекса.

* - салық салудан босатылатын табыстар (табыстарды түзету) Салық кодексінің 156-бабының 1-тармағында қарастырылған, табысты түзетуді көшіру Салық кодексінің 156-1-бабына сәйкес жүргізіледі.
** салық шегерімдері Салық кодексінің 156-2, 156-3, 156-3, 156-6, 156-7, 156-8, 156-9, 156-10, 156-11-баптарында қарастырылған, стандартты салық шегерімін көшіру Салық кодексінің 156-5-бабына сәйкес жүргізіледі, басқа да салық шегерімдерін көшіру Салық кодексінің 156-12-бабына сәйкес жүргізіледі.