О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 января 2017 года № 47. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 февраля 2017 года № 14844
О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
В соответствии со статьей 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представить в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных пунктами 1) и 2) настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Бисенкулова Б.Б. и Комитет уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Базылбеков А.Х.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Приложение
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Перечень
некоторых приказов Министра внутренних дел Республики
Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 августа 2014 года № 508 "Об утверждении Правил проведения воспитательной работы с осужденными к лишению свободы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9729, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 8 октября 2014 года):
в Правилах проведения воспитательной работы с осужденными к лишению свободы, утвержденных указанным приказом:
пункт 21 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 23 қаңтардағы № 47 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 24 ақпанда № 14844 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары Б.Б. Бисенқұловқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетіне (А.Х. Базылбеков) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Бас бостандығынан айыруға сотталғандармен тәрбие жұмысын жүргізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 13 тамыздағы № 508 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9729 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 8 қазанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бас бостандығынан айыруға сотталғандармен тәрбие жұмысын жүргізу қағидасында:
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"21. Начальник отряда разъясняет осужденным их права и обязанности, условия труда и отдыха, обеспечивает доступ к законодательным актам и организует проведение с ними занятий по социально-правовой учебе по тематическому плану проведения социально-правовой учебы среди осужденных, отбывающих наказание в местах лишения свободы по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. Администрация учреждения в целях исправления осужденного содействует его восстановлению в социальном статусе полноправного члена общества, возвращению его к самостоятельной жизни в обществе на основе норм права и общепринятых норм поведения (ресоциализации).
В отношении осужденного, отбывающего наказание в виде лишения свободы, которому до отбытия срока наказания остался один год, ресоциализация осуществляется службой пробации совместно с администрацией учреждения в форме оказания социально-правовой помощи.
Администрация учреждения при этом составляет на осужденного индивидуальную программу по объему социально-правовой помощи, необходимой для социальной адаптации после освобождения, которая направляется в службу пробации по избранному осужденным месту жительства.
Индивидуальная программа оказания социально-правовой помощи составляется и реализуется службой пробации совместно с администрацией учреждения.
Индивидуальная программа социально-правовой помощи содержит:
1) данные досудебного доклада (при его наличии), разработанного службой пробации на этапе досудебной пробации;
2) материалы, характеризующие поведение осужденного в период пребывания в учреждении уголовно-исполнительной системы;
3) сведения о возмещении и (или) невозмещении исковых требований лицом, подготавливаемым к освобождению;
4) сведения о социальных связях осужденного, подготавливаемого к освобождению, состоянии его здоровья, уровне образования, трудовых навыках, осведомленности о правовых механизмах реализации прав и свобод, а также иные, необходимые для коррекции социального поведения и успешной социальной адаптации осужденного;
5) конкретные мероприятия, направленные на оказание социально-правовой помощи осужденному, подготавливаемому к освобождению;
6) планируемые мероприятия по оказанию социально-правовой помощи, бытового и трудового устройства осужденного после его освобождения.";
пункт 51 изложить в следующей редакции:
"51. Не позднее чем за один год до истечения срока лишения свободы администрация учреждения уведомляет по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам местные исполнительные органы, органы внутренних дел и службу пробации области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения по избранному осужденным месту жительства о его предстоящем освобождении, наличии у него жилья, его трудоспособности и имеющихся специальностях.";
пункт 53 изложить в следующей редакции:

"21. Жасақ бастығы сотталғандарға олардың құқықтары мен мiндеттерiн, еңбек және демалыс шарттарын түсiндiредi, заңнамалық актiлерге қолжетімділігін қамтамасыз етедi және осы Қағидаға 6-қосымшаға сәйкес оларға бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жатқан сотталғандар арасында әлеуметтiк-құқықтық оқыту бойынша сабақ өткiзудiң тақырыптық жоспары бойынша сабақтар өткiзудi ұйымдастырады.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Мекеме әкімшілігі сотталғанның түзелуі мақсатында оның қоғамның толық құқылы мүшесі әлеуметтік мәртебесіне қалпына келуіне, тәртіптің жалпыға бірдей қабылданған нормалары (қайта әлеуметтендіру) мен құқық нормалары негізінде қоғамда өз бетінше өмір сүруіне оралуына көмектеседі.
Жаза мерзімін өтеуіне бір жыл қалған бас бостандығынан айыру түріндегі жазаны өтеп жатқан сотталғандарға қатысты қайта әлеуметтендіруді пробация қызметі мекеме әкімшілігімен бірлесіп әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету нысанында жүзеге асырады.
Мекеме әкімшілігі бұл ретте сотталған адамға босатылғаннан кейін әлеуметтік бейімделу үшін қажетті әлеуметтік-құқықтық көмектің көлемі бойынша жеке бағдарлама жасайды, ол сотталған адамның таңдаған тұрғылықты жері бойынша пробация қызметіне жолданады.
Пробация қызметі мекеме әкімшілігімен бірлесіп әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету жеке бағдарламасын құрады және іске асырады.
Әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету жеке бағдарламасында:
1) пробация қызметі сотқа дейінгі пробация кезеңінде әзірлеген сотқа дейінгі баяндаманың деректерін (болған жағдайда);
2) қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінде болған кезеңіндегі сотталғанның мінез-құлқын сипаттайтын материалдарды;
3) босатуға дайындалатын адамдардың өтелген және (немесе) өтелмеген талап арыздары туралы мәліметтерді;
4) босатуға дайындалатын сотталғанның әлеуметтік байланыстары, оның денсаулық жағдайы, білім деңгейі, еңбек дағдылары, құқықтары мен бостандықтарын іске асырудың құқықтық тетіктері туралы хабардарлығы туралы мәліметтерді, сондай-ақ әлеуметтік мінез-құлықты түзеу және сотталған адамның табысты әлеуметтік бейімделуі үшін қажетті өзге де мәліметтерді;
5) босатуға дайындалатын сотталғанға әлеуметтік-құқықтық көмек көрсетуге бағытталған нақты іс-шараларды;
6) сотталғанға босатылғаннан кейін оған әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету, оны тұрмыстық және жұмысқа орналастыру бойынша жоспарланған іс-шараларды қамтиды.";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"51. Мекеме әкiмшiлiгi бас бостандығынан айыру мерзiмi аяқталғанға дейiн бір жылдан кешiктiрмей, сотталған адамның таңдаған тұрғылықты жері бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергiлiктi атқарушы органдарын, ішкі істер органдарын және пробация қызметін оның алдағы уақытта босатылатыны, оның тұрғын үйiнiң бар-жоғы, оның еңбекке қабiлеттілігi және алған мамандықтары туралы осы Қағидаға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабардар етеді.";
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"53. Не позднее, чем за двадцать календарных дней до освобождения лица из мест лишения свободы по отбытию срока наказания, а при освобождении по иным основаниям, в течение одного рабочего дня после освобождения, в органы внутренних дел и службу пробации города республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения по избранному им месту жительства направляется извещение на лицо, освобождаемое (освобожденное) из учреждения УИС по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
При освобождении лиц из мест лишения свободы, администрация учреждения вручает ему предписание о выезде к месту отбывания наказания с указанием маршрута и времени прибытия в органы внутренних дел и службу пробации для постановки на учет, а также направляет в службу пробации характеризующие его материалы.";
заголовок приложения 6 изложить в следующей редакции:
"Тематический план проведения социально-правовой учебы среди осужденных, отбывающих наказание в местах лишения свободы";
пункт 7 приложения 7 изложить в следующей редакции:
"7. Отношение к воспитательным мероприятиям. Отношение к социальным переменам в обществе. Отношение к занятиям в системе социально-правовой учебы, степень усвоения материала, активность на семинарских занятиях. Участие в культурно-массовых, спортивных мероприятиях. Участие в обязательных воспитательных мероприятиях.".
2. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 августа 2014 года № 511 "Об утверждении Правил организации деятельности службы пробации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9738, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 26 февраля 2015 года):
в Правилах организации деятельности службы пробации, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила организации деятельности службы пробации (далее - Правила) разработаны в соответствии с Уголовным, Уголовно-процессуальным, Уголовно-исполнительным кодексами Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О пробации" и определяет порядок организации деятельности службы пробации.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Органами, исполняющими уголовные наказания, не связанные с изоляцией осужденного от общества, являются территориальные службы пробации Департаментов уголовно-исполнительной системы по областям, городов Астаны и Алматы (далее – Службы пробации).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Основными задачами Службы пробации являются:
1) исполнение наказания в виде общественных и исправительных работ, лишения права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью;

"53. Жаза мерзімін өтеп болғаннан кейін адамның бас бостандығынан айыру орындарынан босатылуына күнтізбелік жиырма күннен кешiктiрмей, ал өзге де негіздер бойынша босатылған кезде босатылғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде олардың таңдаған тұрғылықты жері бойынша республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың ішкі істер органдарына және пробация қызметтеріне осы Қағидаға 13-қосымшаға сәйкес мекемеден босатылатын (босатылған) адам туралы хабарлама жолданады.
Адамдарды бас бостандығынан айыру орындарынан босату кезінде мекеме әкімшілігі бағыты мен есепке қою үшiн ішкі істер органына және пробация қызметіне келу уақытын көрсете отырып, жазаны өтеу орнына бару туралы нұсқама бередi, сондай-ақ Пробация қызметіне оған мінездеме беретін материалдарды жолдайды.";
6-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жатқан сотталғандар арасында әлеуметтiк-құқықтық оқыту өткiзудiң тақырыптық жоспары";
7-қосымшаның 7-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Тәрбие іс-шараларына қатынасы. Қоғамдағы әлеуметтiк өзгерiстерге қатысы. Әлеуметтiк-құқықтық оқуы жүйесiнiң сабақтарына қатынасы, материалды меңгеру дәрежесi, семинар сабақтарындағы белсендiлiгi. Мәдени-бұқаралық, спорттық iс-шараларға қатысуы. Міндетті тәрбие iс-шараларына қатысуы.".
2. "Пробация қызметінің жұмысын ұйымдастыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 15 тамыздағы № 511 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9738 болып тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2015 жылғы 26 ақпанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Пробация қызметінің жұмысын ұйымдастыру қағидасында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Пробация қызметінің жұмысын ұйымдастыру қағидасы (бұдан әрі - Қағида) Қазақстан Республикасының Қылмыстық, Қылмыстық-процестік, Қылмыстық-атқару кодекстеріне, "Пробация туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес әзірленді және пробация қызметінің жұмысын ұйымдастыру тәртібін белгілейді.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің аумақтық пробация қызметтері (бұдан әрi - Пробация қызметтері) сотталғанды қоғамнан оқшаулаумен байланысты емес қылмыстық жазаларды орындайтын органдар болып табылады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Пробация қызметінің негізгі міндеттері:
1) қоғамдық жұмысқа және түзеу жұмыстарына тарту, белгiлi бiр лауазымды атқару немесе белгiлi бiр қызмет түрiмен айналысу құқығынан айыру түрiндегi жазаларды орындау;

2) осуществление пробационного контроля за поведением лиц, осужденными условно и к ограничению свободы по месту их проживания;
3) осуществление контроля за поведением осужденных беременных женщин и женщин, имеющих малолетних детей, и мужчин, в одиночку воспитывающим малолетних детей, которым судом отсрочено отбывание наказания;
4) осуществление подготовки досудебного доклада в отношении подозреваемого, обвиняемого;
5) оказание содействия в получении социально-правовой помощи лицам в отношении которых судом установлен пробационный контроль и освобожденным из мест лишения свободы, в отношении которых судом установлен административный надзор, которым лишение свободы заменено штрафом, отбывшим назначенный судом срок наказания в виде лишения свободы;
6) изъятие государственных наград и документов к ним;
7) осуществление взаимодействия с подразделениями прокуратуры, местными органами военного управления, местными исполнительными органами, судами и общественными объединениями, с администрацией предприятий, учреждений и организаций, в которых обучаются или работают осужденные;
8) в соответствии со статьей 476 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан вносят представления в суд для решения следующих вопросов:
о замене общественных работ на арест, в случае злостного уклонения от общественных работ;
о замене неисполненной части наказания, назначенного за уголовный проступок, привлечением к общественным работам либо арестом, а не исполненную часть наказания, назначенного за преступление, - лишением свободы, в случаях возникновения обстоятельств, препятствующих исполнению исправительных работ;
о замене неотбытого срока ограничения свободы наказанием в виде лишения свободы, в случае злостного уклонения от отбывания наказания лицом, осужденным к ограничению свободы;
об объявлении, прекращении розыска и избрании меры пресечения в отношении лиц, осужденных к наказанию, не связанному с изоляцией от общества, скрывшихся от контроля уклоняющихся от отбывания наказания;
об условно-досрочном освобождении от отбывания наказания осужденных к ограничению свободы и исправительным работам;
об отмене условного осуждения или продлении срока пробационного контроля;
об отмене полностью или частично ранее установленных для осужденного к ограничению свободы обязанностей;
о зачете времени содержания под стражей;
об освобождении осужденного лица от отбывания оставшейся части наказания или о замене неотбытой части наказания более мягким либо о направлении его в учреждение уголовно-исполнительной системы по истечении срока отсрочки указанного в приговоре суда или в случае смерти ребенка, либо в случае прерывания беременности, с учетом поведения осужденного лица, отношения к воспитанию ребенка, отбытого и неотбытого срока наказания;
об освобождении от наказания или смягчении наказания вследствие издания уголовного закона, имеющего обратную силу, а также акта об амнистии;
о снижении размера удержаний из заработной платы осужденного к исправительным работам в соответствии с уголовно-исполнительным законодательством.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

2) шартты түрде және тұрғылықты жері бойынша бас бостандығын шектеу жазасына сотталған адамдардың мiнез-құлқына пробациялық бақылауды жүзеге асыру;
3) жазаны өтеу кейiнге қалдырылған сотталған жүктi әйелдердiң және жас балалары бар әйелдер мен жас балаларын жалғыз тәрбиелейтін ер адамдардың мiнез-құлқына бақылауды жүзеге асыру;
4) күдіктіге, айыпталушыға қатысты сотқа дейінгі баяндаманы дайындауды жүзеге асыру;
5) оларға қатысты сот пробациялық бақылау белгілеген адамдарға және сот әкімшілік қадағалау белгілеген бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғандарға, бас бостандығын айыру айыппұлмен ауыстырылғандарға, сот тағайындаған бас бостандығынан айыру түріндегі жаза мерзімін өтеп шыққандарға әлеуметтік-құқықтық көмек алуға жәрдем көрсету;
6) мемлекеттік наградалар мен оларға қоса берілген құжаттарды алып қою;
7) прокуратура бөліністерімен, жергілікті әскери басқару органдарымен, жергілікті атқарушы органдармен, соттармен және қоғамдық бірлестіктермен, сотталғандар оқитын немесе жұмыс iстейтiн кәсiпорындардың, мекемелердің және ұйымдардың әкімшілігімен өзара іс-қимыл жасасуды жүзеге асыру;
8) мынадай:
қоғамдық жұмыстардан қасақана жалтарған жағдайда қоғамдық жұмыстарға тартуды қамауға алумен ауыстыру;
қылмыстық теріс қылық үшін тағайындалған жазаның орындалмаған бөлігін қоғамдық жұмыстарға тартумен не қамауға алумен, ал қылмыс үшін тағайындалған жазаның орындалмаған бөлігін түзеу жұмыстарын орындауға кедергі келтіретін мән-жайлар туындаған жағдайда бас бостандығынан айырумен ауыстыру;
бас бостандығын шектеуге сотталған адам жазаны өтеуден қасақана жалтарған жағдайда бас бостандығын шектеудегі өтелмеген мерзімін бас бостандығынан айыру түріндегі жазаға ауыстыру;
қоғамнан оқшаулаумен байланысты емес жазаға сотталып, бақылаудан жасырынып жүрген және жазасын өтеуден жалтарған адамдарға қатысты iздестiру жариялау, оны тоқтату және бұлтартпау шарасын таңдау туралы;
бас бостандығын шектеуге және түзеу жұмыстарына сотталғандарды жазаны өтеуден мерзiмiнен бұрын шартты түрде босату;
шартты түрде соттаудың күшiн жою немесе пробациялық бақылау мерзімін ұзарту;
бас бостандығын шектеуге сотталған адам үшiн бұрын белгiленген мiндеттердiң күшiн толық немесе iшiнара жою;
қамауда ұсталған мерзiмді есепке алу;
сот үкімінде көрсетілген кейінге қалдыру мерзімі біткеннен кейін не бала шетiнеген жағдайда, не түсiк тастаған жағдайда сотталған адамның мiнез-құлқын, баланы тәрбиелеуге қатынасын, жазаның өтелген және өтелмеген мерзiмдерiн ескере отырып, сотталған адамды жазаның қалған бөлiгiн өтеуден босату немесе жазаның өтелмеген бөлiгiн жазаның неғұрлым жеңiл түрімен алмастыруға, не оны қылмыстық-атқару жүйесі мекемесiне жiберу;
керi күшi бар қылмыстық заңның, сондай-ақ рақымшылық жасау актiсiнiң жариялануы салдарынан жазадан босату немесе жаза түрін жеңілдету;
қылмыстық-атқару заңнамасына сәйкес түзеу жұмыстарына тартуға сотталғандардың жалақысынан ұстап қалу мөлшерін азайту туралы мәселелерді шешу үшін Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 476-бабына сәйкес сотқа ұсыныс енгізеді.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Территориальные Службы пробации:
1) со дня поступления приговора суда в суточный срок (без учета выходных и праздничных дней) осуществляют постановку на учет осужденных к наказанию в виде общественных и исправительных работ, лишения права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью, к ограничению свободы, осужденных беременных женщин и женщин, имеющих малолетних детей, и мужчин, в одиночку воспитывающим малолетних детей, которым судом отсрочено отбывание наказания, лиц, осужденных условно (далее – осужденные);
2) осуществляют проверку осужденных лиц по функционирующим автоматизированным информационно-поисковым системам органов внутренних дел (далее - ОВД) и информационным системам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - КПСиСУ);
3) не реже одного раза в месяц (в селах, поселках, сельских округах не реже одного раза в квартал) проводят профилактическую работу по месту жительства с осужденными (проведение бесед о недопущении правонарушений, а также нарушений условий отбывания наказаний);
4) ежеквартально проводят сверку с территориальным Управлением КПСиСУ по выставленным извещениям об осужденных, о чем составляются акты сверок по выставленным извещениям и алфавитным учетным карточкам Ф-1 в отношении осужденных, к наказаниям не связанным с изоляцией от общества в двух экземплярах по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
5) ежемесячно проводят сверку с оперативно-розыскными подразделениями по спискам лиц, находящихся в розыске, о чем составляется акт сверки по осужденным лицам, находящимся в розыске в двух экземплярах по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
6) ежемесячно в подразделения местной полицейской службы направляют списки лиц, состоящих на учете Службы пробации, для повышения информированности участковых инспекторов полиции и по делам несовершеннолетних;
7) проводят первоначальные розыскные мероприятия по установлению лиц, состоящих на учете, местонахождения которых неизвестно;
8) снимают с учета осужденных;
9) проводят следующие операции с документами:
регистрацию документов входящей и исходящей корреспонденции;
контроль исполнения документов;
оперативное хранение и использование документов;
передачу документов на хранение в ведомственный архив;
10) имеют в наличии печати и штампы, которые хранятся в сейфах или опечатываемых несгораемых металлических шкафах.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. При принятии приговора к исполнению, Служба пробации:

"5. Аумақтық Пробация қызметтері:
1) сот үкімі келіп түскен күнінен бастап бір тәулік мерзімінде (демалыс және мейрам күндерін есептемегенде) қоғамдық және түзеу жұмыстарына тарту, белгiлi бiр лауазымды атқару немесе белгiлi бiр қызмет түрiмен айналысу құқығынан айыру түрiндегi жазаларға, бас бостандығын шектеуге, жазаны өтеу кейiнге қалдырылған сотталған жүктi әйелдер және жас балалары бар әйелдер мен жас балаларды жалғыз тәрбиелейтін ер адамдарды, шартты түрде сотталған адамдарды (бұдан әрі - сотталғандар) есепке қоюды жүзеге асырады;
2) ішкі істер органдарының (бұдан әрі - ІІО) қолданыстағы автоматтандырылған ақпараттық-іздеу жүйелері және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің (бұдан әрі - ҚСжАЕК) ақпараттық жүйелері бойынша сотталған адамдарды тексеруді жүзеге асырады;
3) айына кемінде бір рет (ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде тоқсанына кемінде бір рет) тұрғылықты жері бойынша сотталғандармен профилактикалық жұмыс (құқық бұзушылықтар жасауға, жазаны өтеу шарттарын бұзуға жол бермеу туралы әңгімелесу) жүргiзеді;
4) тоқсан сайын сотталғандар туралы қойылған хабарламалар бойынша ҚСжАЕК-нің аумақтық басқармаларымен салыстыру жұмысын жүргізеді, ол туралы осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада қоғамнан оқшаулаумен байланысты емес жазаға сотталғандарға қатысты шығарылған хабарламалар және 1-нысандағы әліпбилік есепке алу карточкалары бойынша салыстыра тексеру актiсін жасайды;
5) іздестірудегі адамдардардың тізімі бойынша жедел-іздестіру бөліністерімен ай сайын салыстыру жүргізеді, ол туралы осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада іздестірудегі сотталған адамдар бойынша салыстыра тексеру актісін жасайды;
6) учаскелік полиция және кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі инспекторлардың хабардар болуын арттыру үшін Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдардың тізімін ай сайын әкімшілік полиция бөліністеріне жолдайды;
7) орналасқан жері белгiсiз есепте тұрған адамдарды анықтау бойынша бастапқы iздестіру iс-шараларды жүргiзедi;
8) сотталғандарды есептен шығарады;
9) құжаттармен мынадай операциялар:
кіріс және шығыс хат-хабар құжаттарын тіркеуді;
құжаттардың орындалуын бақылауды;
құжаттарды жедел сақтау мен пайдалануды;
құжаттарды ведомстволық мұрағатқа сақтауға жолдауды жүргізеді;
10) мөрлер мен мөртабандары болады, олар сейфтерде немесе мөрленетін жанбайтын металл шкафтарда сақталады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Пробация қызметі үкiмді орындауға алған кезінде:

1) регистрирует в день поступления копию приговора (постановления) вместе с приложениями к ней в журнале входящих документов, а затем вносит данные осужденного в пронумерованный, прошнурованный и опечатанный печатью журнал учета осужденных (к общественным работам, к исправительным работам, к ограничению свободы, к лишению права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью, лиц, осужденных условно, беременных женщин и женщин, имеющих малолетних детей, и мужчин, в одиночку воспитывающих малолетних детей, исполнение наказания которым отсрочено) и освобожденных условно-досрочно из мест лишения свободы, освобожденных из мест лишения свободы, в отношении которых судом установлен административный надзор, которым лишение свободы заменено штрафом, отбывшим назначенный судом срок наказания в виде лишения свободы и лиц, подпадающих под досудебную пробацию по формам, согласно приложениям 3-13 к настоящим Правилам. В таком же порядке регистрируются личные и контрольные дела, поступившие из других Служб пробации, в связи с изменением места жительства осужденных и прибывших из учреждений уголовно-исполнительной системы;
2) в течение двух рабочих дней с момента постановки на учет осужденного направляет в суд, вынесший приговор, или учреждение уголовно-исполнительной системы, из которого освобожден осужденный, извещение о принятии судебного решения к исполнению по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
3) в суточный срок с момента постановки на учет осужденного заполняет контрольно-сроковую карточку по форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам, которую помещают в соответствующую картотеку Службы пробации;
4) после регистрации копии приговора, дополнительно заполняет на осужденного:
к общественным работам – учетную карточку (которая помещается в картотеку), личное дело и регистрационный лист по формам, согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящим Правилам;
к исправительным работам - регистрационный лист, учетную карточку и личное дело по формам, согласно приложениям 18, 19 и 20 к настоящим Правилам;
к ограничению свободы - регистрационный лист и личное дело по формам, согласно приложениям 18 и 21 к настоящим Правилам;
к наказанию в виде лишения права занимать определенную должность или заниматься определенной деятельностью - личное дело по форме, согласно приложению 22 к настоящим Правилам;
на лиц, осужденных условно - регистрационный лист, контрольное дело по формам, согласно приложениям 18 и 23 к настоящим Правилам;
на осужденных беременных женщин и женщин, имеющих малолетних детей, и мужчин, в одиночку воспитывающих малолетних детей, к которым применена отсрочка отбывания наказания - контрольное дело по форме, согласно приложению 23 к настоящим Правилам;

1) үкімнің (қаулының) көшірмесін қосымшаларымен бірге келіп түскен күні кiрiс құжаттарының журналына тiркейдi, ал содан кейін сотталған адамның деректерiн нөмiрленiп, бауланып, мөр басылған сотталғандарды (қоғамдық жұмысқа, түзеу жұмыстарына, бас бостандығын шектеуге, қандай да бір лауазымдарды атқару немесе қандай да бір қызметпен айналысу құқығынан айыруға, шартты түрде сотталған адамдарға; жазасын өтеу кейiнге қалдырылған жүктi әйелдердiң және жас балалары бар әйелдердiң және жас балаларды жалғыз тәрбиелейтін ерлердің) және бас бостандығынан айыру орындарынан мерзімінен бұрын шартты түрде босатылғандарды, сот әкімшілік қадағалау белгілеген бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғандарды, бас бостандығын айыру айыппұлмен ауыстырылғандарды, сот тағайындаған бас бостандығынан айыру түріндегі жаза мерзімін өтеп шыққандарды және сотқа дейінгі пробацияға жататын адамдарды есепке алу журналына осы Қағидаға 3-13-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша енгiзедi. Сотталған адамдардың тұрғылықты жерінің өзгеруiне байланысты басқа Пробация қызметтерінен және қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінен келген жеке және бақылау iстерін де осындай тәртiппен тiркейдi;
2) сотталғанды есепке қойған сәттен бастап екі жұмыс күн ішінде үкімді шығарған сотқа немесе сотталғанды босатқан қылмыстық-атқару жүйесі мекемесіне сот шешімінің орындауға қабылданғаны туралы хабарламаны осы Қағидаға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жолдайды;
3) сотталғанды есепке қойған сәттен бастап бір тәулік мерзімде осы Қағидаға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бақылау-мерзімдік карточка толтырады, оны Пробация қызметінің тиісті картотекасына салады;
4) үкімнің көшірмесін тіркегеннен кейін қосымша:
қоғамдық жұмыстарға сотталғандарға - осы Қағидаға 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша есепке алу карточкасын (ол есепке алу картотекасына салынады) толтырады, жеке ісін және тіркеу парағын;
түзеу жұмыстарына сотталғандарға - осы Қағидаға 18, 19 және 20-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша тіркеу парағын, есепке алу карточкасын және жеке ісін;
бас бостандығын шектеу түрiндегi жазаға сотталғандарға – осы Қағидаға 18, 21-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша тіркеу парағын және жеке ісін;
белгiлi бiр лауазымды атқару немесе белгiлi бiр қызметпен айналысу құқығынан айыру түрiндегi жазаға сотталғандарға - осы Қағидаға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке ісін;
шартты түрде сотталғандарға – осы Қағидаға 18 және 23-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша тіркеу парағын, бақылау ісін;
жазасын өтеу кейiнге қалдырылған сотталған жүктi әйелдер мен жас балалары бар әйелдерге және жас балаларды жалғыз тәрбиелейтін ер адамдарға – осы Қағидаға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бақылау ісін;

на лиц, освобожденных условно-досрочно из мест лишения свободы - регистрационный лист, накопительное дело по формам, согласно приложениям 18 и 24 к настоящим Правилам;
на лиц, освобожденных из мест лишения свободы, в отношении которых судом установлен административный надзор, которым лишение свободы заменено штрафом, отбывшим назначенный судом срок наказания в виде лишения свободы - накопительные дела по форме, согласно приложению 24 к настоящим Правилам;
на лиц, подподающих под досудебную пробацию - накопительное дело по форме, согласно приложению 25 к настоящим Правилам.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Личные, контрольные и накопительные дела хранятся в сейфах или опечатываемых несгораемых металлических шкафах.
9. Личное, контрольное и накопительные дело осужденного состоит из двух частей:
в первой части подшиваются материалы, служащие основанием для постановки на учет (приговор, определение, постановление, справка о вступлении в законную силу), копии извещений, сообщений, регистрационный лист и отдельный лист для отметок, проверяющих по изучению дела;
во второй части - характеризирующие материалы, относящиеся к организации и осуществлению процесса исполнения наказания, оказания содействия в получении социально-правовой помощи. Все документы подшиваются в хронологическом порядке, пронумерованы и занесены в опись.";
пункта 27 изложить в следующей редакции:
"27. При уклонении осужденного от отбывания наказания, Служба пробации в течение тридцати календарных дней направляет в суд представление по форме, согласно приложению 30 к настоящим Правилам о замене общественных работ арестом в соответствии с частью 2 статьи 43 УК РК.";
пункт 32 исключить;
пункта 49 изложить в следующей редакции:
"49. В отношении осужденного, уклоняющегося от отбывания наказания в виде исправительных работ либо не трудоустроенного в течение трех месяцев со дня потери работы или расторжения трудового договора, Служба пробации в течение тридцати календарных дней направляет в суд представление по форме, согласно приложению 30 к настоящим Правилам о замене неисполненной части наказания, назначенного за уголовный проступок, привлечением к общественным работам либо арестом, а неисполненной части наказания, назначенного за преступление, - лишением свободы.";
пункт 61 изложить в следующей редакции:
"61. В случае если должностные лица, организаций после получения представления Служба пробации не исполняют приговор суда, игнорируют требования Службы пробации по исполнению приговора суда, Служба пробации в течение тридцати календарных дней направляет материалы в следственные подразделения ОВД для решения вопроса о начале досудебного расследования.";
пункт 68 изложить в следующей редакции:

бас бостандығынан айыру орындарынан мерзімінен бұрын шартты түрде босатылған адамдарға – осы Қағидаға 18 және 24-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша тіркеу парағын, жинақтау ісін;
сот әкімшілік қадағалау белгілеген бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған, бас бостандығын айыру айыппұлмен ауыстырылған, сот тағайындаған бас бостандығынан айыру түріндегі жаза мерзімін өтеп шыққан адамдарға – осы Қағидаға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жинақтау ісін;
сотқа дейінгі пробацияға жататын адамдарға – осы Қағидаға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жинақтау ісін бастайды.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жеке, бақылау және жинақтау iстері сейфтерде немесе мөрленетін жанбайтын металл шкафтарда сақталады.
9. Сотталған адамның жеке, бақылау және жинақтау істері екі бөлімнен тұрады:
бірінші бөлімге есепке қою үшiн негiз болатын материалдар (үкім, ұйғарым, қаулы, заңды күшіне ену туралы анықтама), хабарламалардың көшірмелері, тіркеу парағы және істі зерделеу бойынша тексерушілердің белгілеулеріне арналған жеке парақ тігіледі;
екінші бөлімге жазаны орындау процесін ұйымдастыруға және жүзеге асыруға қатысты сипаттамалық, әлеуметтік-құқықтық көмек алуға жәрдем көрсететін материалдар тігіледі. Барлық құжаттар хронологиялық ретпен тігіліп, нөмірленіп, тізімдемеге енгізілуі тиіс.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Сотталған жазаны өтеуден жалтарған кезде, Пробация қызметі күнтізбелік отыз күн ішінде Қазақстан Республикасы ҚК-нің 43-бабының 2-бөлiгiне сәйкес қоғамдық жұмыстарды қамаумен ауыстыру туралы ұсынымды осы Қағидаға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сотқа жiбередi.";
32-тармақ алынып тасталсын;
49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"49. Түзеу жұмыстары түріндегі жазаны өтеуден жалтарған не жұмысынан айырылған немесе еңбек шарты бұзылған күннен бастап үш ай бойы жұмысқа орналаспаған сотталғанға қатысты Пробация қызметі күнтізбелік отыз күн ішінде қылмыстық қылықтары үшін тағайындалған жазаның орындалмаған бөлігін қоғамдық жұмыстарға тартумен не қамауға алумен, ал қылмыс үшін тағайындалған жазаның өтелмеген бөлігін бас бостандығынан айырумен ауыстыру туралы ұсынымды осы Қағидаға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сотқа жолдайды.";
61-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"61. Егер ұйымдардың лауазымды тұлғалары Пробация қызметінің ұсынымын алғаннан кейiн сот үкiмiн орындамаса, Пробация қызметінің сот үкiмiн орындау жөнiндегi талаптарын елемесе, Пробация қызметі күнтізбелік отыз күн ішінде материалдарды сотқа дейінгі тергеуді бастау туралы мәселені шешу үшін ІІО тергеу бөліністеріне жолдайды.";
68-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"68. Пробационный контроль за отбывающими наказание в виде ограничения свободы осуществляется Службой пробации по месту их жительства.
Для контроля по выполнению осужденным возложенных судом требований в свободное от учебы и работы время не покидать место жительства, Служба пробации совместно с осужденным составляет график пребывания его по месту жительства.";
пункт 78 исключить;
пункт 79 изложить в следующей редакции:
"79. В отношении осужденного, злостно нарушающего порядок отбывания наказания, предусмотренных пунктом 2 статьи 67 УИК РК, Служба пробации в течение тридцати календарных дней направляет в суд предоставление по форме, согласно приложению 30 к настоящим Правилам о замене ограничения свободы лишением свободы.
В представлении о замене ограничения свободы указываются конкретные факты уклонения осужденного от исполнения возложенных судом на него обязанностей, нарушения общественного порядка, время, в течение которого он не являлся в Службу пробации, какие меры воздействия принимались к нему, как он на них реагировал, а также наличие приводов и задержаний. К представлению прилагаются характеристики с места работы, учебы и жительства, рапорт сотрудника Службы пробации о поведении осужденного, его образе жизни, объяснения осужденного и другие документы.";
пункт 80 изложить в следующей редакции, текст на казахском языке не изменяется:
"80. Контроль за поведением лиц, осужденных условно в течение пробационного контроля осуществляется Службой пробации по месту жительства, работы и учебы осужденных.";
пункт 88 изложить в следующей редакции:
"88. В случае неисполнения лицом, осужденным условно возложенных на него судом обязанностей либо повторного совершения им нарушений, указанных в пункте 1 статьи 176 УИК РК, а также если оно скрылось от пробационного контроля, Служба пробации в течение тридцати календарных дней вносит в суд представление по форме, согласно приложению 30 к настоящим Правилам об отмене условного осуждения и исполнении назначенного наказания приговором суда, а в отношении несовершеннолетнего осужденного – о продлении срока пробационного контроля, но не более чем на один год.
К представлению прилагаются характеристика с места работы, учебы и жительства, рапорт сотрудника Службы пробации о поведении лица, осужденного условно, его образе жизни, объяснения лица, осужденного условно и другие документы.";
пункт 89 изложить в следующей редакции, текст на казахском языке не изменяется:
"89. В случае, если лицо, осужденное условно скрылось от пробационного контроля, Служба пробации направляет в суд соответствующее представление об объявлении в розыск и избрании меры пресечения.";
заголовок параграфа 8 изложить в следующей редакции:
"Параграф 8. Организация работы с лицами, подпадающими под постпенитенциарную пробацию";

"68. Бас бостандығын шектеу түріндегі жазаны өтеп жатқандарға пробациялық бақылауды олардың тұрғылықты жері бойынша Пробация қызметі жүзеге асырады.
Сотталғанға сот жүктеген оқудан және жұмыстан бос уақытта тұрғылықты жерін тастап кетпеу талаптарын орындауын бақылау үшін Пробация қызметі сотталғанмен бірге оның тұрғылықты жерінде болу кестесін құрады.";
78-тармақ алынып тасталсын;
79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"79. Қазақстан Республикасы ҚАК 67-бабының 2-тармағында көзделген жазаны өтеу тәртібін қасақана бұзған сотталғанға қатысты Пробация қызметі күнтізбелік отыз күн ішінде бас бостандығын шектеуді бас бостандығынан айыруға ауыстыру туралы ұсынымды осы Қағидаға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сотқа жолдайды.
Бас бостандығын шектеуді ауыстыру туралы ұсынымда сотталғанның сот жүктеген міндеттерді орындаудан жалтаруы, қоғамдық тәртіпті бұзуы, сол уақыт ішінде Пробация қызметіне келмеген уақыты, оған қандай ықпал ету шаралары қабылданғаны, оның оған тигізген әсері, сондай-ақ әкелу мен ұстаудың бар-жоғы жөніндегі нақты фактілер көрсетіледі. Ұсынымда жұмыс, оқу және тұратын орнынан мінездеме, Пробация қызметі қызметкерінің сотталғанның мінез-құлқы туралы баянаты, оның өмір салты, сотталғанның түсініктемесі және басқа да құжаттар ұсынылады.";
80-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілген, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді;
88-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"88. Шартты түрде сотталған адам оған сот жүктеген мiндеттердi орындамаған немесе Қазақстан Республикасы ҚАК 176-бабының 1-тармағында көрсетілген бұзушылықтарды қайта жасаған жағдайда, сондай-ақ ол пробациялық бақылаудан жасырынса, Пробация қызметі күнтізбелік отыз күн ішінде шартты түрде соттаудың күшiн жою және сот үкімімен тағайындалған жазаны орындау, ал кәмелетке толмаған сотталғанға қатысты – пробациялық бақылау мерзімін ұзарту, бірақ бір жылдан аспайтын мерзімге ұзарту туралы ұсынымды осы Қағидаға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сотқа жолдайды.
Ұсынымға шартты түрде сотталған адамның жұмыс орнынан, оқу орнынан және тұрғылықты жерiнен берілген мiнездеме, Пробация қызметі қызметкерiнiң шартты түрде сотталған адамның мiнез-құлқы, оның өмір салты туралы баянаты, шартты түрде сотталған адамның түсiнiктемелерi және басқа да құжаттар қоса тіркеледі.";
89-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілген, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді;
8-параграф тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-параграф. Постпенитенциарлық пробацияға жататын адамдармен жұмысты ұйымдастыру";

пункты 93, 94 и 95 изложить в следующей редакции:
"93. Постпенитенциарная пробация применяется в отношении лица:
1) условно-досрочно освобожденного от отбывания наказания в виде лишения свободы;
2) освобождаемого из мест лишения свободы, в отношении которого судом установлен административный надзор;
3) которому лишение свободы было заменено ограничением свободы в соответствии со статьей 73 УК РК;
4) которому лишение свободы было заменено штрафом в соответствии со статьей 73 УК РК;
5) отбывшего назначенный судом срок наказания в виде лишения свободы.
94. Служба пробации:
1) после получения копии постановления суда из местной полицейской службы на лицо, в отношении которого установлен судом административный надзор и условно-досрочно освобожденного лица ставит его на свой учет;
2) проводит изучение его личности с установлением состояния здоровья, уровня образования, трудовой занятости, наличия места жительства, а также выясняет иные сведения, необходимые для определения объема предоставляемой ему социально-правовой помощи;
3) разъясняет лицу порядок предоставления социально-правовой помощи.
95. Постпенитенциарная пробация в отношении лица, отбывшего назначенный судом срок лишения свободы, осуществляется по его инициативе путем обращения в службу пробации.
В отношении лица, которому лишение свободы было заменено ограничением свободы, устанавливается пробационный контроль по правилам статьи 44 УК РК и статьи 69 УИК РК.";
пункт 97 изложить в следующей редакции:
"97. В день освобождения осужденного, администрация учреждения уголовно-исполнительной системы направляет в Службу пробации по месту его жительства копию постановления суда об отсрочке исполнения наказания с указанием даты освобождения.
Служба пробации после явки осужденного в течение трех рабочих дней ставить его на учет, запрашивает с учреждения уголовно-исполнительной системы по месту освобождения характеризующие его материалы и в дальнейшем осуществляет контроль за его поведением.";
пункт 104 изложить в следующей редакции:
"104. В случае, если осужденный отказался от ребенка, либо продолжает уклоняться от воспитания ребенка, либо уклонился от контроля, или продолжает нарушать общественный порядок после двукратного письменного предупреждения, Служба пробации в течение тридцати календарных дней вносит в суд по месту жительства осужденного представление по форме, согласно приложению 30 к настоящим Правилам об отмене отсрочки исполнения наказания и направлении осужденного для отбывания наказания, назначенного приговором суда. К представлению прилагается копия решения суда об отсрочке исполнения наказания и материалы, свидетельствующие об уклонении осужденного от воспитания ребенка и ухода за ним, характеристики с места работы и жительства, другие документы.

93, 94 және 95-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"93. Пенитенциарлықтан кейінгі пробация:
1) бас бостандығынан айыру түріндегі жазасын өтеуден шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған;
2) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылатын, өзіне сот әкімшілік қадағалау белгілеген;
3) Қазақстан Республикасы ҚК-нің 73-бабына сәйкес бас бостандығынан айыру бас бостандығын шектеуге ауыстырылған;
4) Қазақстан Республикасы ҚК-нің 73-бабына сәйкес бас бостандығынан айыру айыппұлға ауыстырылған;
5) сот тағайындаған бас бостандығынан айыру түріндегі жаза мерзімін өтеген адамға қатысты қолданылады.
94. Пробация қызметі:
1) жергілікті полиция қызметінен сотпен әкімшілік қадағалау белгіленген және шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамға арналған соттың қаулысының көшірмесін алғаннан кейін оны өз есебіне қояды;
2) есепке алынған адамның денсаулық жағдайы, білім деңгейі, жұмыспен қамту, тұрғылықты мекенжайының бар-жоғын айқындай отырып, оның жеке басын зерделейді, сондай-ақ оған берілетін әлеуметтік-құқықтық көмектің көлемін анықтау үшін қажетті өзге де мәліметтерді анықтайды;
3) адамға әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету тәртібін түсіндіреді.
95. Сот тағайындаған бас бостандығынан айыру мерзімін өтеген адамға қатысты постпенитенциарлық пробация оның бастамашылық етуімен пробация қызметіне өтініш беруі арқылы жүзеге асырылады.
Бас бостандығынан айыру бас бостандығын шектеуге ауыстырылған адамдарға қатысты пробациялық бақылау Қазақстан Республикасы ҚК-нің 44-бабы және Қазақстан Республикасы ҚАК-нің 69-бабының қағидалары бойынша белгіленеді.";
97-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"97. Сотталған босатылған күнi қылмыстық-атқару жүйесі мекемесiнің әкімшілігі оның тұрғылықты жерi бойынша Пробация қызметіне босатылған күнін көрсете отырып, жазаны өтеудi кейiнге қалдыру туралы сот қаулысының көшірмесін жолдайды.
Пробация қызметі сотталған келген соң үш жұмыс күні iшiнде оны есепке алуға, босатылған орны бойынша қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінен оны сипаттайтын материалдарды сұратады және одан әрi оның мінез-құлқын бақылауды жүзеге асырады.";
104-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"104. Егер сотталған баласынан бас тартса, не баланы тәрбиелеуден жалтаруды жалғастырса, не бақылаудан жалтарса, немесе екі рет жазбаша ескертуден кейiн қоғамдық тәртiптi бұзуды жалғастырса, Пробация қызметі күнтізбелік отыз күн ішінде сотталғанның тұрғылықты жерi бойынша жазаны орындауды кейiнге қалдырудың күшiн жою және сотталғанды сот үкiмiмен тағайындалған жазаны өтеуге жiберу туралы ұсынымды осы Қағидаға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сотқа енгiзедi. Ұсынымға жазаны орындауды кейiнге қалдыру туралы сот шешімінің көшірмесі және сотталғанның баланы тәрбиелеуден және оны күтуден жалтаруын растайтын материалдар, жұмыс орны мен тұрғылықты жерiнен мінездемелер, басқа да құжаттар қоса берiледi.

Вопросы об отмене отсрочки исполнения наказания по истечении его срока или в случае смерти ребенка, либо в случае прерывания беременности (часть 3 статьи 74 УК РК) в соответствии подпунктом 10) статьи 476 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан, разрешаются районным и приравненным к нему судом по месту жительства осужденного.";
заголовок параграфа 10 изложить в следующей редакции:
"Параграф 10. Организация работы по досудебной пробации";
пункт 107 изложить в следующей редакции:
"107. На учете досудебной пробации состоят подозреваемые, обвиняемые, совершившие уголовные правонарушения, в отношении которых вынесены постановления органов уголовного преследования о признании в качестве подозреваемого, обвиняемого, обратившиеся в Службу пробации для проведения с ними досудебной пробации и подготовки досудебного доклада.
Досудебная пробация применяется на добровольной основе в отношении подозреваемых, обвиняемых:
1) несовершеннолетних;
2) инвалидов;
3) женщин:
в возрасте пятидесяти восьми и свыше лет;
беременных;
имеющих малолетних детей в возрасте до трех лет;
4) мужчин:
в возрасте шестидесяти трех и свыше лет;
воспитывающих в одиночку малолетних детей в возрасте до трех лет.
Досудебная пробация осуществляется по письменному заявлению лиц, указанных в части 2 настоящего пункта, с момента его обращения. В случае прекращения уголовного дела на стадии досудебного расследования, служба пробации прекращает досудебную пробацию.";
пункт 108 изложить в следующей редакции:
"108. При прибытии подозреваемого, обвиняемого либо его адвоката, законного представителя в Службу пробации с копией постановления о признании его в качестве подозреваемого, обвиняемого, сотрудник службы пробации:
1) устанавливает место жительства лица, в отношении которого применяется пробация, состояние его здоровья, уровень образования и трудовую занятость, а также иные сведения, необходимые для определения объема предоставления ему социально-правовой помощи;
2) составляет индивидуальную программу оказания социально-правовой помощи лицам, состоящим на учете службы пробации;
3) разъясняет порядок предоставления и отказа от получения социально-правовой помощи, оказывает содействие в ее получении;
4) осуществляет подготовку досудебного доклада в отношении подозреваемого, обвиняемого.";
дополнить пунктом 108-1 следующего содержания:
"108-1. Служба пробации до начала судебного разбирательства составляет досудебный доклад на подозреваемого, обвиняемого лица, совершившего уголовное правонарушение в двух экземплярах по форме, согласно приложению 41-1 к настоящим Правилам. Один экземпляр выдается подозреваемому, обвиняемому либо его адвокату, законному представителю под роспись, второй экземпляр приобщается в накопительное дело подозреваемого, обвиняемого. Со дня вручения досудебного доклада подозреваемый, обвиняемый снимается с учета Службы пробации.";
пункт 110 изложить в следующей редакции:

Жазаны орындаудың кейінге қалдыру мерзімі аяқталғаннан кейін немесе бала шетінеген не жүктiлiгі үзiлген жағдайларда (Қазақстан Республикасы ҚК 74-бабының 3-бөлігі) оны өтеу мерзімін кейінге қалдыру туралы мәселелерді Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 476-бабының 10) тармақшасына сәйкес сотталғанның тұрғылықты жерi бойынша аудандық және оған теңестірілген сот шешедi.";
10-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-параграф. Сотқа дейінгі пробация бойынша жұмысты ұйымдастыру";
107-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"107. Күдікті, айыпталушы ретінде тану туралы қылмыстық қудалау органының қаулысы шығарылған, пробация қызметіне оларға қатысты сотқа дейінгі пробацияны және сотқа дейінгі баяндаманы жасау үшін жүгінген қылмыстық құқық бұзушылық жасаған күдіктілер, айыпталушылар сотқа дейінгі пробация есебінде тұрады.
Сотқа дейінгі пробация мынадай күдіктілерге, айыпталушыларға:
1) кәмелетке толмағандарға;
2) мүгедектерге;
3) әйелдерге:
елу сегіз жастағы және одан асқан әйелдерге;
жүкті әйелдерге;
үш жасқа дейінгі жас балалары бар әйелдерге;
4) ерлерге:
алпыс үш жастағы және одан асқан ерлерге;
үш жасқа дейінгі жас балаларды жалғыз өзі тәрбиелейтiн ерлерге қатысты ерікті негізде қолданылады.
Сотқа дейінгі пробация осы тармақтың 2-бөлігінде көрсетілген адамдар жазбаша өтініш жасаған күннен бастап жүзеге асырылады. Сотқа дейінгі тергеу сатысында қылмыстық іс тоқтатылған жағдайда пробация қызметі сотқа дейінгі пробацияны тоқтатады.";
108-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"108. Күдіктінің, айыпталушының немесе оның адвокаты, заңды өкілі пробация қызметіне оны күдікті, айыпталушы ретінде тану туралы қаулысы көшірмесімен келген жағдайда, Пробация қызметінің қызметкері:
1) өзіне қатысты пробация қолданылатын адамның тұрғылықты жерін, оның денсаулық жағдайын, білім деңгейін және жұмыспен қамтылуын, сондай-ақ оған әлеуметтік-құқықтық көмек ұсынудың көлемін айқындау үшін қажетті өзге де мәліметтерді анықтайды;
2) пробация қызметінің есебінде тұратын адамдарға әлеуметтік-құқықтық көмек көрсетудің жеке бағдарламасын жасайды;
3) әлеуметтік-құқықтық көмек алуды ұсыну және одан бас тарту тәртібін түсіндіреді, оны алуға жәрдемдеседі;
4) күдіктіге, айыпталушыға қатысты сотқа дейінгі баяндаманы дайындауды жүзеге асырады.";
мынадай мазмұндағы 108-1-тармақпен толықтырылсын:
"108-1. Пробация қызметі осы Қағидаға 54-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сот талқылауы басталғанға дейін қылмыстық құқық бұзушылық жасаған күдікті, айыпталушы адамға сотқа дейінгі баяндаманы екі данада жасайды. Бір дана күдіктіге, айыпталушыға немесе оның адвокатына, заңды өкіліне қол қойғызып беріледі, екінші данасы күдіктінің, айыпталушының жинақтау ісіне тігіледі. Сотқа дейінгі баяндаманы бергеннен кейін күдікті, айыпталушы Пробация қызметінің есебінен алынады.";
110-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"110. Служба пробации:
1) при постановке на учет:
проводит первоначальную беседу профилактического характера с несовершеннолетним в присутствии родителей или иных законных представителей, а при необходимости – психолога или педагога;
разъясняет порядок и условия отбывания наказания;
уточнять его анкетные данные, сведения о близких родственниках и лицах, которые оказывают влияние на несовершеннолетнего, а также другие вопросы, имеющие значение для осуществления контроля за его поведением.
После проведенной беседы от несовершеннолетнего отбирается подписка по форме, согласно приложению 26 к настоящим Правилам, о результатах беседы составляется справка, которые подшиваются в личное или контрольное дело несовершеннолетнего. В подписке и справке-беседе должны быть подписи несовершеннолетнего и его близкого родственника или лица присутствовавшего при беседе;
2) в день регистрации несовершеннолетнего, в суточный срок направляет, в органы опеки и попечительства, администрацию по месту учебы или работы подучетного, а также в местный орган военного управления (в отношении подростках призывного возраста) извещение, сообщение о постановке его на учет по формам, согласно приложениям 42, 27 к настоящим Правилам;
3) при задержании несовершеннолетнего, находившегося в розыске, незамедлительно вызывает родителей или иных законных представителей, для опроса и установления причин и условий, способствовавших уклонению от отбывания наказаний;
4) совместно с представителями органа опеки и попечительства ежеквартально проводит обследование жилищных условий несовершеннолетних с составлением акта.";
пункт 111 изложить в следующей редакции:
"111. В целях предупреждения преступлений, правонарушений среди несовершеннолетних Служба пробации осуществляет следующие мероприятия:
1) ежемесячно посещает по месту жительства, учебы или работы несовершеннолетнего и в присутствии родителей или иных законных представителей проводят с ними беседы профилактического характера;
2) вызывает родителей несовершеннолетнего или иных законных представителей, а также приглашает иных лиц для выяснения обстоятельств, связанных с какими-либо правонарушениями, допущенными осужденными;
3) по фактам совершения подростком правонарушения или преступления требует объяснения от несовершеннолетнего, его родителей или иных законных представителей;
4) в случае выявления факта распития спиртных напитков с родителями, несовершеннолетними, а равно, если родители способствовали совершению каких-либо правонарушений со стороны несовершеннолетнего, Служба пробации для сведения направляет в ОВД и органы опеки и попечительства сообщение, копию сообщения подшивает в контрольное (личное) дело осужденного;

"110. Пробация қызметі:
1) есепке қою кезінде:
кәмелетке толмағандармен ата-аналарының немесе өзге де заңды өкілдерінің, қажет болған жағдайда – психолог немесе ұстаздың қатысуымен, алғашқы профилактикалық сипаттағы әңгімелер жүргізеді;
жазаны өтеу шарттарын және тәртібін түсіндіреді;
кәмелетке толмағанның сауалнамалық деректерін, жақын туыстары және кәмелетке толмағандарға ықпал ететін адамдар туралы мәліметтерді, сондай-ақ оның мінез-құлқын бақылауды жүзеге асыру үшін маңызы бар басқа да мәселелерді нақтылайды.
Кәмелетке толмағанмен әңгімелесу жүргізгеннен кейін осы Қағидаға 26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат алынады, жүргізілген әңгімелесу нәтижесінде анықтама толтырылып, кәмелетке толмағандардың жеке немесе бақылау iсiне тiгiледi. Қолхатта және әңгімелесу анықтамасында кәмелетке толмағанның және оның жақын туысының немесе әңгімелесу жүргізу кезінде қатысқан адамның қолы болуы тиіс;
2) кәмелетке толмағанды тіркеген күні бір тәулік ішінде қорғаншылық және қамқоршылық органдарына, есепте тұрған адамның жұмыс немесе оқу орнының әкімшілігіне, сондай-ақ әскери басқарманың жергілікті органына (әскерге шақырылуға жататын жасөспірімдерге қатысты) осы Қағидаға 42, 27-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша оны есепке қою туралы хабарлама жолдайды;
3) іздестіруде жүрген қәмелетке толмағандар ұсталған кезде, сұрау жүргізу және жазасын өтеуден жалтаруына мүмкіндік туғызған себептер мен жағдайларды анықтау үшін дереу ата-анасын немесе өзге де заңды өкілдерін шақыртады;
4) қорғаншылық және қамқоршылық органының өкілдерімен бірлесіп, тоқсан сайын акт жасай отырып, кәмелетке толмағандардың тұрғын үй жағдайын зерттеп-қарауды жүргізеді.";
111-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"111. Пробация қызметі кәмелетке толмағандар арасында қылмыстарды, құқық бұзушылықтарды ескерту мақсатында мынадай іс-шараларды жүзеге асырады:
1) ай сайын кәмелетке толмағанның мекенжайына, оқу немесе жұмыс орнына барады, ата-анасын немесе өзге де заңды өкілдерінің қатысуымен онымен профилактикалық сипаттағы әңгімелесу өткізеді;
2) сотталғандар жол берген қандай да бір құқық бұзушылықпен байланысты мән-жайларды анықтау үшін, кәмелетке толмағанның ата-анасын немесе өзге де заңды өкілдерін, сондай-ақ басқа адамдарды шақырады;
3) жеткіншектің құқық бұзушылық немесе қылмыс жасау фактісі бойынша кәмелетке толмағаннан, оның ата-анасынан немесе өзге де заңды өкілдерінен түсініктеме талап етеді;
4) ата-аналарымен, кәмелетке толмағандармен спирттік ішімдіктер ішу жөніндегі фактілері анықталған жағдайда, егер ата-аналары кәмелетке толмаған тарапынан қандай да бір құқық бұзушылық жасауға мүмкіндік туғызған жағдайда, Пробация қызметі ІІО-ға, қорғаншылық және қамқоршылық органдарға мәлімет үшін хабарлама жолдайды, хабарламаның көшірмесін сотталғанның жеке ісіне тігеді;

5) запрашивает от должностных лиц предприятий, учреждений, организаций, независимо от форм собственности, учебных заведений сведения о несовершеннолетнем, а также необходимую информацию для приобщения к контрольному или личному делу.";
заголовок параграфа 12 изложить в следующей редакции:
"Параграф 12. Порядок представления к условно-досрочному освобождению от отбывания наказания";
пункт 113 изложить в следующей редакции:
"113. При отбытии осужденными к ограничению свободы и несовершеннолетними осужденными к исправительным работам установленной законом части срока наказания Служба пробации:
1) письменно в пятидневный срок уведомляет осужденного по форме, согласно приложению 43 к настоящим Правилам, о наступлении права подачи ходатайства в суд для рассмотрения вопроса об условно-досрочном освобождении от отбывания наказания;
2) в течение десяти дней после обращения осужденного с ходатайством об условно-досрочном освобождении от отбывания наказания направляет его в суд с приложением соответствующих материалов, а также в письменной форме уведомляет прокурора, осуществляющего надзор за применением законов;
3) к ходатайству осужденного об условно-досрочном освобождении от отбывания наказания, о помиловании, прилагает данные, характеризующие его личность, поведение.";
пункт 118 изложить в следующей редакции:
"118. Если в течение одного месяца в результате первоначальных розыскных мероприятий местонахождение осужденного не установлено, Служба пробации направляет в суд представление об объявлении розыска и избрании меры пресечения по форме, согласно приложению 30 к настоящим Правилам.";
пункт 126 изложить в следующей редакции:
"126. В день снятия с учета осужденного направляется сообщение в подразделения ОВД по форме, согласно приложению 44 к настоящим Правилам, а также, в местный орган военного управления в отношении лица подлежащего призыву на действительную военную службу сообщение по форме, согласно приложению 45 к настоящим Правилам.";
пункт 145 изложить в следующей редакции:
"145. При изменении судом установленных ограничений либо невозможно использование электронные средства слежения по техническим причинам начальник Службы пробации либо лицо, его замещающее отменяет использование электронных средств слежения либо изменяет порядок их использования и набор применяемых технических средств, приняв соответствующее мотивированное постановление об отмене (замене) использовании в отношении осужденного электронных средств слежения по форме, согласно приложению 52 к настоящим Правилам. Сотрудник Службы пробации, ответственный за использование электронных средств слежения, в течение трех рабочих дней с момента вынесения постановления осуществляет снятие (замену) необходимого оборудования.";
пункт 147 изложить в следующей редакции:

5) кәсіпорындардың, мекемелердің, ұйымдардың, меншік нысанына қарамастан білім беру ұйымдарының лауазымды тұлғаларынан кәмелетке толмағандар туралы мәліметтерді, сондай-ақ жеке ісіне қоса тігу үшін қажетті ақпараттарды сұратады.";
12-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"12-параграф. Жазаны өтеуден шартты түрде мерзiмiнен бұрын босатуға ұсыну тәртібі";
113-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"113. Бас бостандығын шектеуге сотталғандар және түзеу жұмыстарына сотталған кәмелетке толмағандар заңмен белгіленген жаза мерзімінің бір бөлігін өтеген кезде Пробация қызметі:
1) бес күндік мерзімде жазбаша түрде сотталғанға сотқа жазаны өтеуден шартты түрде мерзімінен бұрын босату туралы өтініш беру құқығының келгені туралы осы Қағидаға 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарлайды;
2) сотталған жазаны өтеуден шартты түрде мерзімінен бұрын босату туралы өтініш бергеннен кейін он күннің ішінде сотқа тиісті материалдарды қоса бере отырып, оны сотқа жібереді, сондай-ақ заңдардың қолданылуын қадағалауды жүзеге асыратын прокурорды жазбаша нысанда хабардар етеді;
3) сотталғанның жазаны өтеуден шартты түрде мерзiмiнен бұрын босату туралы, кешірім жасау туралы өтінішіне оның жеке басын, мiнез-құлқын сипаттайтын деректерді қоса ұсынады.";
118-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"118. Егер бастапқы iздестiру іс-шаралары нәтижесiнде бір айдың ішінде сотталғанның болған жерi анықталмаған жағдайда, Пробация қызметі осы Қағидаға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша іздестіру жариялау және бұлтартпау шараларын қолдану туралы ұсынымды сотқа жолдайды.";
126-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"126. Сотталғанды есептен шығару күні ІІО бөліністеріне осы Қағидаға 44-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарлама, сондай-ақ міндетті әскери қызметке шақырылуға жататын адамға қатысты жергілікті әскери басқару органына осы Қағидаға 45-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарлама жолданады.";
145-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"145. Cот белгілеген шектеулер өзгерген кезде немесе техникалық себептер бойынша электрондық бақылау құралдарын қолдану мүмкін болмаған жағдайда Пробация қызметінің бастығы немесе оны ауыстыратын адам электрондық бақылау құралдарын қолдануды тоқтатады немесе осы Қағидаға 52-қосымшаға сәйкес нысан бойынша негізделген сотталғандарға қатысты электрондық бақылау құралдарын қолдануды алып тастау (алмастыру) туралы қаулыны қабылдай отырып, оларды қолдану тәртібін және қолданатын техникалық құралдардың жиынтығын өзгертеді. Электрондық бақылау құралдарын пайдалануға жауапты Пробация қызметінің қызметкері қаулыны шығарған уақыттан бастап үш жұмыс күні ішінде қажетті құралды алып тастайды (немесе ауыстырады).";
147-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"147. В случае повреждения (порчи) осужденным электронных средств слежения Службой пробации составляется акт установления неисправностей электронных средств слежения по форме, согласно приложению 53 к настоящим Правилам.
Для определения причины повреждения (порчи) электронных средства слежения Службой пробации направляет в отдел технической службы ДУИС по областям, городов Астаны и Алматы.".
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему Перечню;
приложения 16, 17, 18 изложить в новой редакции согласно приложениям 14, 15, 16 к настоящему Перечню;
приложения 20, 21, 22, 23, 24, 25 изложить в новой редакции согласно приложениям 17, 18, 19, 20, 21, 22 к настоящему Перечню;
дополнить приложением 41-1 в редакции согласно приложению 23 к настоящему Перечню.
3. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 августа 2014 года № 517 "Об утверждении Правил взаимодействия служб пробации и подразделений полиции по контролю за поведением лиц, состоящих на учетах служб пробации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9737, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 14 октября 2014 года):
в Правилах взаимодействия служб пробации и подразделений полиции по контролю за поведением лиц, состоящих на учетах служб пробации, утвержденных указанным приказом:
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Вопросы взаимодействия ГОР(У)ОВД и службы пробации рассматриваются ежеквартально на оперативных совещаниях при руководстве ДУИС с приглашением руководства ДВД, а также представителей местной полицейской службы, Управления криминальной полиции, по борьбе с организованной преступностью, по противодействию экстремизму.";
пункты 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"15. ГОР(У)ОВД по запросу служб пробации предоставляют копии материалов о наложении административного взыскания за нарушение общественного порядка, а также ежемесячно информируют о фактах совершенных правонарушений подучетными лицами, состоящих на учете служб пробации.
16. ОРСП по фактам совершения подучетным лицом уголовных правонарушений проводят служебное расследование, а по тяжким, особо тяжким преступлениям проводят совместно с местной полицейской службой ГОР(У)ОВД по выявлению причин и условий, способствовавших совершению данного преступления. Заключение служебного расследования за совершение тяжких, особо тяжких преступлений утверждается руководством ДУИС и ДВД.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"147. Сотталған электрондық бақылау құралын зақымдаған (бүлдірген) жағдайда Пробация қызметі осы Қағидаға 53-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық бақылау құралдарындағы ақауды анықтау туралы акті жасайды.
Пробация қызметі электрондық бақылау құралдарын зақымдау (бүлдіру) себептерін анықтау үшін облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша ҚАЖД-ның техникалық қызмет бөліміне жолдайды.".
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-қосымшалары осы Тізбеге 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
16, 17, 18-қосымшалары осы Тізбеге 14, 15, 16-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
20, 21, 22, 23, 24, 25-қосымшалары осы Тізбеге 17, 18, 19, 20, 21, 22-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы Тізбеге 23-қосымшаға сәйкес редакцияда 41-1-қосымшамен толықтырылсын.
3. "Пробация қызметтерінің есебінде тұрған адамдардың мінез-құлқына бақылау жасау жөніндегі пробация қызметтері мен полиция бөлімшелерінің өзара іс-қимыл жасасу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 18 тамыздағы № 517 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9737 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 14 қазанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Пробация қызметтерінің есебінде тұрған адамдардың мінез-құлқына бақылау жасау жөніндегі пробация қызметтері мен полиция бөлімшелерінің өзара іс-қимыл жасасу қағидасында:
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. ҚАІІБ(Б) мен пробация қызметінің өзара іс-қимыл жасасу мәселелерін тоқсан сайын ІІД басшылығын, сондай-ақ жергілікті полиция қызметі, ІІД Криминалдық полиция, Ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес, Экстремизмге қарсы іс-қимыл басқармаларының өкілдерін шақыра отырып, ҚАЖД басшылығы жанындағы жедел кеңестерде қарастырады.";
15 және 16-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"15. ҚАІІБ(Б) пробация қызметінің сұрау салуы бойынша қоғамдық тәртіпті бұзғаны үшін әкімшілік жаза қолдану туралы материалдардың көшірмесін ұсынады, сондай-ақ пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар жасаған құқық бұзушылықтар фактілері туралы ай сайын хабардар етеді.
16. Есепте тұрған адамдардың қылмыстық құқық бұзушылық жасау фактілері бойынша ПҚББ, ал ауыр, аса ауыр қылмыстар бойынша ҚАІІб(Б)-нің жергілікті полиция қызметімен бірлесіп осы қылмысты жасауға ықпал еткен себептер мен жағдайларды анықтау бойынша қызметтік тергеу жүргізеді. Ауыр, аса ауыр қылмыстар жасағаны үшін қызметтік тергеу қорытындысын ҚАЖД және ІІД басшылығы бекітеді.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Вопросы взаимодействия территориальных ГОР(У)ОВД и службы пробации рассматриваются ежеквартально на оперативных совещаниях при руководстве ГОР(У)ОВД, с участием представителей местной полицейской службы, подразделения криминальной полиции, по борьбе с организованной преступностью ГОР(У)ОВД.".
Приложение 1
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 1
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
УТВЕРЖДАЮ
Начальник УКПСиСУ
по ______________ области
_______________________
(фамилия, инициалы)
"____"_________ 20__ г.
АКТ СВЕРКИ
по выставленным извещениям и алфавитным учетным карточкам Ф-1
в отношении осужденных, к наказаниям не связанным с изоляцией от
общества за ____ квартал 20__ года
№ п/п
Ф.И.О. (при наличии)
Дата рождения
Когда и каким судом осужден
Дата поступления извещений и карточки Ф-1
Примечание
1
2
3
4
5
6
Акт сверки составили:
Прокурор отдела УКПСиСУ
по _____________________ области
_________________________ __________________
(фамилия, инициалы)             (подпись)
"____"_________ 20__ г.
Начальник (старший инспектор, инспектор)
__________________________
(наименование органа)
__________________________ __________________
(фамилия, инициалы)        (подпись)
"____"_________ 20__ г.
Приложение 2
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 2
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
АКТ СВЕРКИ
по осужденным лицам, находящимся в розыске
за __________ 20 __ года.
Количество осужденных лиц состоящих в розыске на конец отчетного периода
Количество осужденных лиц объявленных в розыск в отчетный период
Количество осужденных лиц снятых с розыска в течение отчетного периода
Примечание
1
2
3
4
Сверку провели:
Начальник (старший инспектор, инспектор)
______________________________________
(наименование органа)
___________________________ __________________
(фамилия, инициалы)        (подпись)
"____"_________ 20__ г.
Начальник отдела (отделения)
__________________________________________________
(наименование оперативно-розыскного подразделения)
__________________________ __________________
(фамилия, инициалы)       (подпись)
"____"_________ 20__ г.
Приложение 3
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 3
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
______________________________________________________________
(наименование территориального органа)
ЖУРНАЛ
учета осужденных к общественным работам
Начат: "____"____________ 20__г.
Окончен: "____"____________ 20__г.
Срок хранения ___________________
(внутреннее содержание)
№ п/п
Ф.И.О. (при наличии)
Год и место рождения
Место жительства
Когда, каким судом осужден (а) какой срок
Дата пост. на учет
Номер личного дела
Когда, куда направлен(а) работу
Дата снятия с учета
Основание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Приложение 4
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 4
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_______________________________________________________________
(наименование территориального органа)
ЖУРНАЛ
учета лиц отбывающих исправительные работы
Начат: "__"_______ 20__г.
Окончен: "__"_______ 20__г.
Срок хранения _____________
(Внутреннее содержание)
№ п/п
Дата постановки на учет
Фамилия, имя, отчество (при наличии), год рождения
Когда, каким судом, по какой статье осужден(а), дата вступления приговора в законную силу
Дата вынесения определения о замене лишения свободы на ИР (акта о помиловании), наименование суда, исправительного учреждения
Срок исправительных работ
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Размер удержаний из заработной платы
Дата направления
в суд представления о замене исправительных работ другим видом наказания
Дата и основание снятия с учета
Примечание
7
8
9
10
Приложение 5
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 5
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_______________________________________________________________
(наименование территориального органа)
ЖУРНАЛ ___
учета осужденных к лишению права занимать определенные
должности или заниматься определенной деятельностью
Начат: "___" ________ 20__ г.
Окончен: "___" _______ 20__ г.
Срок хранения _______________
(Внутреннее содержание)
№ п/п
Дата постановки на учет
Фамилия, имя, отчество (при наличии), год рождения
Место работы (учебы), занимаемая должность
Когда, каким судом, по какой статье осужден(а), дата вступления приговора в законную силу
Какие должности запрещено занимать (каким видом деятельности запрещено заниматься, на какой срок)
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Дата направления извещения в адрес администрации или органа, правомочного аннулировать разрешение на занятие запрещенной деятельностью
Дата поступления сообщения администрации организации или органа, правомочного аннулировать разрешение на занятие запрещенной деятельностью
Наименование мероприятий по контролю за исполнением приговора и даты их проведения
Дата окончания срока наказания
Дата и основания снятия с учета
7
8
9
10
11
Приложение 6
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 6
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
______________________________________________________________
(наименование территориального органа)
ЖУРНАЛ
учета лиц, осужденных условно
Начат: "___"______ 20__ г.
Окончен: "___" ____ 20__ г.
Срок хранения _____________
(Внутреннее содержание)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии), год рождения
Место жительства
Когда, каким судом, по какой статье осужден(а)
дата вступления приговора в законную силу
Срок условного осуждения
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Дата постановки на учет
Дата окончания срока наказания
Дата и основания снятия с учета
Дата направления представления в суд на замену наказания на лишение свободы (продления срока пробационного контроля)
Дата направления представления в суд на досрочное освобождение
Примечание
7
8
9
10
11
12
Приложение 7
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 7
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_______________________________________________________________
(наименование территориального органа)
ЖУРНАЛ
учета осужденных беременных
женщин и женщин, имеющих малолетних детей,
и мужчин, в одиночку воспитывающих малолетних детей,
исполнение наказания, которым отсрочено
Начат: "___"______ 20__ г.
Окончен: "___"____ 20__ г.
Срок хранения ____________
(Внутреннее содержание)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии), год рождения
Место жительства
Когда, каким судом, по какой статье осужден(а)
Дата вступления постановления в законную силу
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
На какой срок отсрочено исполнение наказания
Дата постановки на учет
Дата окончания срока
Дата и основания снятия с учета
Примечание
6
7
8
9
10
Приложение 8
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 8
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_______________________________________________________________
(наименование территориального органа)
ЖУРНАЛ
учета лиц, отбывающих наказания в виде
ограничения свободы
Начат: "___"______ 20__ г.
Окончен: "___"____ 20__ г.
Срок хранения ___________
(Внутреннее содержание)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество
(при наличии), год рождения
Место жительство
Когда, каким судом осужден(а), какой срок
Дата поступления приговора в службу пробации
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Дата освобождения из ИУ
Дата явки в Службу пробации
Обязанности возложенные на осужденного(ой) приговором суда
Когда, куда направлен (а) на работу
Дата снятия с учета
Примечание
6
7
8
9
10
11
Приложение 9
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 9
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_______________________________________________________________
(наименование территориального органа)
ЖУРНАЛ
учета лиц, освобожденных условно-досрочно
из мест лишения свободы
Начат: "___"______ 20__ г.
Окончен: "___"____ 20__ г.
Срок хранения __________
(Внутреннее содержание)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии), год рождения
Место жительство
Дата поступления постановления в Службу пробации
Дата начала срока неотбытой части наказания
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Дата окончания срока неотбытой части наказания
Дата явки в Службу пробации
Дата регистрации в Службе пробации об убытии на постоянное место жительства
Дата снятия с учета
Примечание
6
7
8
9
10
Приложение 10
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 10
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_______________________________________________________________
(наименование территориального органа)
ЖУРНАЛ
учета лиц, освобожденных из мест лишения свободы, в отношении
которых судом установлен административный надзор
Начат: "___"______ 20__ г.
Окончен: "___"____ 20__ г.
Срок хранения __________
(Внутреннее содержание)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии), год рождения
Место жительство
Дата поступления постановления в Службу пробации
Дата освобождения из мест лишения свободы
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Дата установления (продления) административного надзора
Дата явки в Службу пробации
Дата окончания срока административного надзора
Дата и основание прекращения административного надзора
Дата регистрации в Службе пробации об убытии на постоянное место жительство
Примечание
6
7
8
9
10
11
Приложение 11
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 11
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_____________________________________________________________
(наименование территориального органа)
ЖУРНАЛ
учета лиц, подпадающих под досудебную пробацию
Начат: "____"____________ 20__г.
Окончен: "____"____________ 20__г.
Срок хранения ___________________
(внутреннее содержание)
№ п/п
Ф.И.О. (при наличии), год и место рождения
Место жительства
когда, каким ГОР(У)ОВД вынесено постановление о признании подозреваемым лицом
мера пресечения

"20. Аумақтық ҚАІІб(Б) және пробация қызметінің өзара іс-қимыл жасасу мәселелері жергілікті полиция қызметі, ҚАІІб(Б), ҚАІІб(Б) криминалдық полиция, ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бөліністері өкілдерінің қатысуымен, ҚАІІб(Б) басшылығының жанындағы жедел кеңестерде тоқсан сайын қаралады.".
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 1-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
1-қосымша
Нысан
БЕКІТЕМІН
____________ облысы бойынша
ҚСжАЕК бастығы ____________
(тегі, аты-жөні)
20 ___ жылғы "____"_________
20__ жылғы _____ тоқсанда қоғамнан оқшаулаумен байланысты емес жазаға сотталғандарға қатысты шығарылған хабарламалар және 1-нысандағы әліпбилік есепке алу карточкалары бойынша САЛЫСТЫРА ТЕКСЕРУ АКТІСІ
Р/с
Т.А.Ә (бар болған жағдайда)
Туған күні
Қашан және қандай сот соттады
Хабарламалар мен карточканың келіп түскен күні
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
Салыстыра тексеру актісін жасаған:
______________ облысы бойынша
ҚСжАЕК бөлімінің прокуроры
_________________________                                    ______________
(тегі, аты-жөн)                                                (қолы)
20___ жылғы "___"_________
_________________________ бастығы (аға инспекторы, инспекторы)
(органның атауы)
_________________________                                    ______________
(тегі, аты-жөні)                                                (қолы)
20___ жылғы "___"_________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 2-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
2-қосымша
Нысан
20__ жылғы _____ арналған іздестірудегі сотталған адамдар бойынша САЛЫСТЫРА ТЕКСЕРУ АКТІСІ
Есеп беру кезеңінің соңында іздестіруде тұрған сотталған адамдардың саны
Есеп беру кезеңінде іздестіру жарияланған сотталған адамдардың саны
Есеп беру кезеңі ішінде іздестіруден алынған сотталған адамдардың саны
Ескертпе
1
2
3
4
Салыстыра тексеру жүргізгендер:
_________________________
(органның атауы)
__________________________ бастығы (аға инспекторы, инспекторы)
_________________________                                    ______________
(атағы, тегі, аты-жөні)                                          (қолы)
20___ жылғы "____"_________
___________________ бастығы
(жедел іздестіру бөлінісінің атауы)
__________________________________                        _________________
(атағы, тегі, аты-жөні)                                    (қолы)
20___ жылғы "____"_________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 3-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
3-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
Қоғамдық жұмысқа сотталғандарды есепке алу ЖУРНАЛЫ
20__ жылғы "___"_______ басталды
20__ жылғы "___"_______ аяқталды
Сақталу мерзімі ________
(ішкі мазмұны)
р/с
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Туған жылы және жері
Тұрғылықты жері
Қашан, қай сотпен қай мерзімге сотталған
Есепке алынған күні
Жеке ісінің нөмірі
Қашан, қандай жұмысқа жіберілді
Есептен шығарылған күні
Негіздеме
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 4-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
4-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
Түзеу жұмыстарын өтеп жатқан адамдарды есепке алу ЖУРНАЛЫ
20__ жылғы "___"_______ басталды
20__ жылғы "___"_______ аяқталды
Сақталу мерзімі ________
(ішкі мазмұны)
Р/с
Есепке қойылған күні
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы
Қашан, қандай сотпен, қандай бап бойынша сотталған, үкімнің заңды күшіне енген күні
Бас бостандығынан айыруды түзеу жұмыстарына ауыстыру (кешірім жасау туралы ұйғарымның актісі) туралы анықтама шығарылған күні, соттың, түзеу мекемесінің атауы
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Түзеу жұмыстарының мерзімі
Жалақысынан ұсталатын ақы мөлшері
Түзеу жұмыстарын жазаның басқа түріне ауыстыру туралы ұсыныстың сотқа жіберілген күні
Есептен шығару күні мен негіздемесі
Ескертпе
6
7
8
9
10
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 5-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
5-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
Белгілі бір лауазымда болу немесе белгілі бір қызметпен айналысу құқығынан айыруға сотталғандарды есепке алу ЖУРНАЛЫ
20__ жылғы "___"_______ басталды
20__ жылғы "___"_______ аяқталды
Сақталу мерзімі ________
(ішкі мазмұны)
Р/с
Есепке қойылған күні
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы
Жұмыс (оқу) орны, атқаратын лауазымы
Қашан, қай сот, қандай баппен соттады, үкімнің заңды күшіне енген күні
Қандай лауазымды атқаруға тыйым салынды (қызметтің қай түрімен айналысуға тыйым салынды, қандай мерзімге)
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Тыйым салынған қызметпен айналысуға берілген рұқсаттың күшін жоюға құқығы бар әкімшіліктің немесе органның атына хабарлама жіберілген күн
Тыйым салынған қызметпен айналысуға берілген рұқсаттың күшін жоюға құқығы бар ұйымның әкімшіліктерінен немесе органдардан хабарлама келіп түскен күн
Үкімінің орындалуын бақылау жөніндегі іс-шаралардың атауы және оларды өткізген күндер
Жаза мерзімінің аяқталу күні
Есептен шығару күні мен негіздемесі
7
8
9
10
11
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 6-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
6-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
Шартты түрде сотталған адамдарды есепке алу ЖУРНАЛЫ
20__ жылғы "___"_______ басталды
20__ жылғы "___"_______ аяқталды
Сақталу мерзімі ________
(ішкі мазмұны)
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы
Сотталғанның тұратын жері
Қашан, қай сот, қандай бап бойынша соттады
Үкімнің заңды күшіне енген күні
Шартты түрде сотталу мерзімі
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Есепке қойылған күні
Жаза мерзімінің аяқталу күні
Есептен шығарылған күні мен негіздемесі
Жазаны бас бостандығынан айыруға алмастыру (пробациялық бақылау мерзімін ұзарту) үшін сотқа ұсыныс жіберілген күн
Мерзімінен бұрын босату үшін сотқа ұсыныс жіберілген күн
Ескертпе
7
8
9
10
11
12
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 7-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
7-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
Жазасын өтеу кейінге қалдырылған сотталған жүктi әйелдерді және жас балалары бар әйелдер мен жас балаларды жалғыз өзі тәрбиелейтін еркектерді есепке алу ЖУРНАЛЫ
20__ жылғы "___"_______ басталды
20__ жылғы "___"_______ аяқталды
Сақталу мерзімі ________
(ішкі мазмұны)
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы
Тұратын жері
Қашан, қандай сот, қандай баппен соттады
Үкімнің заңды күшіне енген күні
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Жазаның орындалуы қандай мерзімге кейінгіге қалдырылды
Есепке қойылған күні
Мерзімнің аяқталу күні
Есептен шығарылған күні мен негіздемесі
Ескертпе
6
7
8
9
10
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 8-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
8-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
Бас бостандығын шектеу түріндегі жазасын өтеп жатқан адамдарды есепке алу ЖУРНАЛЫ
20__ жылғы "___"_______ басталды
20__ жылғы "___"_______ аяқталды
Сақталу мерзімі ________
(ішкі мазмұны)
Рет
Тегі, аты әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған күні
Тұрғылықты жері
Қашан, қандай сотпен, қандай мерзімге сотталды
Үкімнің пробация қызметіне келіп түскен күні
ТМ-нен босатылған күні
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Пробация қызметіне келген күні
Сотталғанға сот үкімімен жүктелген міндеттер
Қашан, қайда жұмысқа жіберілді
Есептен шығарылған күні
Ескертпе
7
8
9
10
11
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 9-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
9-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
Бас бостандығынан айыру орындарынан шартты түрде мерзiмiнен бұрын босатылған адамдарды есепке алу ЖУРНАЛЫ
20__ жылғы "___"_______ басталды
20__ жылғы "___"_______ аяқталды
Сақталу мерзімі ________
(ішкі мазмұны)
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы
Тұрғылықты жері
Қаулының пробация қызметіне келіп түскен күні
Жазаның өтелмеген бөлігі мерзімінің басталған күні
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Жазаның өтелмеген бөлігі мерзімінің аяқталу күні
Пробация қызметіне келу күні
Тұрғылықты жеріне кету туралы Пробация қызметіне тіркелу күні
Есептен шығарылған күні
Ескертпе
6
7
8
9
10
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 10-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
10-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
Сот әкімшілік қадағалау белгілеген бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды есепке алу ЖУРНАЛЫ
20__ жылғы "___"_______ басталды
20__ жылғы "___"_______ аяқталды
Сақталу мерзімі ________
(ішкі мазмұны)
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы
Тұрғылықты жері
Қаулының Пробация қызметіне келіп түскен күні
Бас бостандығын айыру орындарынан босатылған күні
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Әкімшілік қадағалауды белгілеу (ұзарту) күні
Пробация қызметіне келу күні
Әкімшілік қадағалау мерзімінің аяқталуы күні
Әкімшілік қадағалауды тоқтату күні және негізі
Тұрғылықты жеріне кету туралы Пробация қызметіне тіркелу күні
Ескертпе
6
7
8
9
10
11
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 11-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
11-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
Сотқа дейінгі пробацияға түсетін адамдарды есепке алу ЖУРНАЛЫ
20__ жылғы "___"_______ басталды
20__ жылғы "___"_______ аяқталды
Сақталу мерзімі ________
(ішкі мазмұны)
Рет.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы және жері
Тұрғылықты жері
Күдікті адам деп тану туралы қаулыны қашан, қай ҚАІІБ(б) шығарды
Бұлтартпау шарасы

срок досудебного расследования (ускоренное, 1 месяц, 2 месяца, продлен на определенный срок)
Дата постановки на учет
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Номер накопительного дела
Когда, куда направлен(а) для оказания СПП
Дата направления досудебного доклада (№ исходящего документа)
Дата вручения обвиняемому, подозреваемому досудебного доклада
8
9
10
11
Приложение 12
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 12
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_____________________________________________________________
(наименование территориального органа)
ЖУРНАЛ
учета лиц, которым лишение свободы заменено штрафом
Начат: "___"______ 20__ г.
Окончен: "___"____ 20__ г.
Срок хранения __________
(Внутреннее содержание)
№ п/п
Ф.И.О. (при наличии), год рождения
Когда, каким судом осужден(а), какой срок
Дата постановки на учет в службу пробации
Номер накопительного дела
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Избранное место жительства
Когда, куда направлен(а) для оказания СПП
Дата снятия с учета
Примечание
7
8
9
10
Приложение 13
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 13
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_____________________________________________________________
(наименование территориального органа)
ЖУРНАЛ
учета лиц, отбывшим назначенный судом срок наказания
в виде лишения свободы
Начат: "___"______ 20__ г.
Окончен: "___"____ 20__ г.
Срок хранения _________
(Внутреннее содержание)
№ п/п
Ф.И.О. (при наличии), год рождения
Когда, каким судом осужден(а), какой срок
Дата постановки на учет в службу пробации
Номер накопительного дела
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Избранное место жительства
Когда, куда направлен(а) для оказания СПП
Дата снятия с учета
Примечание
7
8
9
10
Приложение 14
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 16
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
_______________________________________________________________
(наименование территориального органа)
УЧЕТНАЯ КАРТОЧКА _______
отбывающего общественные работы
Фамилия, имя, отчество (при наличии) ______________________________________________
Год и место рождения ____________________________________________________________
Домашний адрес _________________________________________________________________
Место работы (учебы) и должность _________________________________________________
Осужден (а) "___"__________ 20__ года _____________________________________________
(наименование суда)
по ст. ______________ УК РК к _____ часам общественных работ.
Взят(а) на учет "___"__________ 20__ года.
Направлен(а) на работу ___________________________________________________________
(наименование предприятия)
Снят(а) с учета "___" ____________ 20__ года
Карточку заполнил
Начальник (старший инспектор, инспектор)
______________________________________
(наименование органа)
______________________________________ ____________________
(звание, Ф.И.О. (при наличии) )             (подпись)
"__" ________________ 20__ г.
Место для отметок о перемене места работы или жительства _____________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Приложение 15
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 17
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_____________________________________________________________
(наименование территориального органа)
ЛИЧНОЕ ДЕЛО № ____
отбывающего(ей) общественные работы
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Осужден(а) "____" ___________ 20__ г.,
по ст. ______________________ УК Республики Казахстан к __________ часам
общественных работ.                                     (прописью)
Поставлен(а) на учет "____"_________ 20___ г.
Снят(а) с учета "____"__________ 20__ г.
Количество листов в деле ____________________
Приложение 16
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 18
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
РЕГИСТРАЦИОННЫЙ ЛИСТ
Дата проведения регистрации
Подпись осужденного(ой)
Фамилия, инициалы лица, проводившего регистрацию
Примечание
1
2
3
4
Приложение 17
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 20
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_____________________________________________________________
(наименование территориального органа)
ЛИЧНОЕ ДЕЛО № ______
отбывающего(ей) исправительные работы
Фамилия, имя, отчество (при наличии)_______________________________________________
год и место рождения _____________________________________________________________
Осужден(а) "____" _______ 20__ г. по ст. ______________ УК РК к ______________________
на срок _________________________________________________________________________
Взят(а) на учет: "___" ________ 20__ г.
Снят(а) с учета: "___" ______ 20__г.
Количество листов в деле: _____________
Приложение 18
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 21
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_____________________________________________________________
(наименование территориального органа)
ЛИЧНОЕ ДЕЛО № _______
отбывающего(ей) наказание в виде ограничения свободы
Фамилия, имя, отчество (при наличии)_______________________________________________
год и место рождения _____________________________________________________________
Осужден(а) "__" __________ 20__ г. по ст. _________ УК РК к __________________________
на срок _________________________________________________________________________
Взят(а) на учет: "___" ________ 20__ г.
Снят(а) с учета: "___" ______ 20__г.
Количество листов в деле: _____________
Приложение 19
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 22
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_____________________________________________________________
(наименование территориального органа)
ЛИЧНОЕ ДЕЛО № ________
осужденного(ой) к лишению права занимать определенную
должность или заниматься определенной деятельностью
Фамилия, имя, отчество (при наличии)_______________________________________________
год и место рождения _____________ осужден(а) "__" ______ 20____ г.
по ст. _____ УК РК к ___________________ срок _____________________________________
_______________________________________________________________________________
Взят(а) на учет: "___" ________ 20__ г.
Снят(а) с учета: "___" ______ 20__г.
Количество листов в деле: _____________
Приложение 20
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 23
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_____________________________________________________________
(наименование территориального органа)
КОНТРОЛЬНОЕ ДЕЛО № ____
________________________________________________________________________________
(лиц, осужденных условно, осужденной(го) с отсрочкой отбывания наказания
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии), год рождения)
__________________________________________________________
Осужден(а) "__" _______ 20__ г. по ст. ____ УК РК на срок ____________________________
________________________________________________________________________________
Взят(а) на учет: "___" ________ 20__ г.
Снят(а) с учета: "___" ______ 20__г.
Количество листов в деле: _____________
Приложение 21
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 24
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_____________________________________________________________
(наименование территориального органа)
НАКОПИТЕЛЬНОЕ ДЕЛО № ____
________________________________________________________________________________
(освобожденного условно досрочно из мест лишения свободы, освобожденного из мест
лишения свободы, в отношении которых судом установлен административный надзор,
которым лишение свободы заменено штрафом, отбывшим назначенный судом срок
наказания в виде лишения свободы,
_________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии), год рождения)
____________________________________________________________________
Начато: "___" ________ 20__ г.
Окончено: "___" ______ 20__г.
Количество листов в деле: _____________
Приложение 22
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47
Приложение 25
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
_____________________________________________________________
(наименование территориального органа)
НАКОПИТЕЛЬНОЕ ДЕЛО № ____
лиц, подпадающих под досудебную пробация
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), год рождения)
________________________________________________________________
Начато: "___" ________ 20__ г.
Окончено: "___" ______ 20__г.
Количество листов в деле: _____________
Приложение 23
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 23 января 2017 года № 47

Сотқа дейінгі тергеу мерзімі (жеделдетілген, 1 ай, 2 ай, белгілі бір мерзімге ұзартылды)
Есепке қою күні
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Жинақтау ісінің нөмірі
ӘҚК көрсету үшін қашан, қайда жолданды
Сотқа дейінгі баяндаманы жолдау күні (құжаттың шығыс №)
Айыпталушыға, күдіктіге сотқа дейінгі баяндаманы ұсыну күні
8
9
10
11
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 12-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
12-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
Бас бостандығынан айыру жазасы айыппұлға ауыстырылған адамдарды есепке алу ЖУРНАЛЫ
20__ жылғы "___"_______ басталды
20__ жылғы "___"_______ аяқталды
Сақталу мерзімі ________
(ішкі мазмұны)
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы
Қашан, қай сот соттаған, мерзімі
Пробация қызметінің есебіне қою күні
Жинақтау ісінің нөмірі
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Таңдалған тұрғылықты жері
ӘҚК көрсету үшін қашан, қайда жолданды
Есептен алу күні
Ескертпе
6
7
8
9
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 13-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
13-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
Сотпен тағайындаған бас бостандығынан айыру түріндегі жаза мерзімін өтеп шыққан адамдарды есепке алу ЖУРНАЛЫ
20__ жылғы "___"_______ басталды
20__ жылғы "___"_______ аяқталды
Сақталу мерзімі ________
(ішкі мазмұны)
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы
Қашан, қай сот соттаған, мерзімі
Пробация қызметінің есебіне қою күні
Жинақтау ісінің нөмірі
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Таңдалған тұрғылықты жері
ӘҚК көрсету үшін қашан, қайда жолданды
Есептен алу күні
Ескертпе
6
7
8
9
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 14-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
16-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
Қоғамдық жұмысты атқарушының ____ ЕСЕП КАРТОЧКАСЫ
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) __________________________________________
Туған жылы мен жері______________________________________________________________
Мекенжайы______________________________________________________________________
Жұмыс (оқу) орны және лауазымы___________________________________________________
________________________________________________________________________________
20 _ жылғы "__"__________ _______________________________________________________
(сот атауы)
Қазақстан Республикасы ҚК-нің ______ бабы бойынша ________ сағат қоғамдық жұмыстарға
сотталды.
20 _ жылғы "__"__________ есепке алынды
_______________________________________________ жұмысқа жіберілді.
(мекеме атауы)
20_ жылғы "__"__________ есептен шығарылды.
Карточканы толтырған
__________________________
(орган атауы)
__________________________ бастығы (аға инспекторы, инспекторы)
_________________________                                          ______________
(атағы, тегі, аты-жөні)                                                      (қолы)
20__ жылғы "___" __________
Тұрғылықты немесе жұмыс орнын ауыстырғаны туралы белгі қою орны
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 15-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
17-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
Қоғамдық жұмыстарды өтеушінің № _____ ЖЕКЕ ІСІ
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
20_ жылғы "__"_________ Қазақстан Республикасы
ҚК-нің _____ бабына сәйкес ___________________ сағат
(жазбаша)
қоғамдық жұмыстарға сотталды
20_ жылғы "__"______________ есепке алынды
20_ жылғы "__"_________ есептен шығарылды
Істегі парақтар саны ___________________
(жазбаша)
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 16-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
18-қосымша
Нысан
ТІРКЕУ ПАРАҒЫ
Тіркеу күні
Сотталғанның қолы
Тіркеген адамның тегі, аты-жөні
Ескертпе
1
2
3
4
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 17-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
20-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
Түзеу жұмысын өтеушінің № _____ЖЕКЕ ІСІ
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) __________________________________________
туған жылы мен жері ______________________________________________________________
20_ жылғы _________ Қазақстан Республикасы ҚК-нің ______ бабы       бойынша ______
мерзімге сотталды
20_ жылғы "__"__________ есепке алынды
20_ жылғы "__"______ есептен шығарылды
Істегі парақтар саны: _______________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 18-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
21-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
Бас бостандығын шектеу түріндегі жазаны өтеп жатқан адамның № _____ЖЕКЕ ІСІ
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)__________________________________________
туған жылы мен туған жері _________________________________________________________
20_ жылғы _________ Қазақстан Республикасы ҚК-нің ______ бабы бойынша ______ мерзімге
сотталды
20_ жылғы "__"__________ есепке алынды
20_ жылғы "__"______ есептен шығарылды
Істегі парақтар саны: _______________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 19-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
22-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
Белгілі бір лауазымды атқару немесе белгілі бір қызметпен айналысу құқығынан айырылған сотталғанның № _____ ЖЕКЕ ІСІ
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) __________________________________________
Туған жылы, туған жері ___________________________________________________________
20_ жылғы "__"_______ Қазақстан Республикасы ҚК-нің_____ бабы бойынша _____________
мерзімге сотталды
20_ жылғы "__"__________ есепке алынды
20_ жылғы "__"______ есептен шығарылды
Істегі парақтар саны: _______________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 20-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
23-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
№ ____ БАҚЫЛАУ ІСІ
_________________________________________________________
(шартты түрде сотталған адамдар, жазаны өтеуді кейiнге қалдыру,
______________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы)
______________________________________________________________
__________________________________________________
20__ жылғы "___"_______ Қазақстан Республикасы ҚК-нің ___ бабы бойынша ____ мерзімге сотталды
20_ жылғы "__"__________ есепке алынды
20_ жылғы "__"______ есептен шығарылды
Істегі парақтар саны: _______________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 21-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
24-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
№ ____ ЖИНАҚТАУ ІСІ
________________________________________________________________________________
(бас бостандығынан айыру орындарынан шартты түрде мерзiмiнен бұрын босатылғанның, сот
әкімшілік қадағалау белгілеген бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғанның, бас
бостандығын айыру айыппұлға ауыстырылғандарға, сот тағайындаған бас бостандығыннан
айыру түріндегі жаза мерзімін өтеп болғандардың
_______________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы)
20_ жылғы "__"__________ есепке алынды
20_ жылғы "__"______ есептен шығарылды
Істегі парақтар саны: _______________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 22-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына
25-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
_______________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
Сотқа дейінгі пробацияға жататын адамның № ____ ЖИНАҚТАУ ІСІ
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы)
20____ жылғы "__"__________ басталды
20___ жылғы "__"____ аяқталды
Істегі парақтар саны: _______________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығына 23-қосымша
Пробация қызметінің жұмысын
ұйымдастыру қағидасына

Приложение 41-1
к Правилам организации
деятельности службы пробации
Форма
Досудебный доклад
на подозреваемого, обвиняемого лица,
совершившего уголовное правонарушение
___.__ч. "___" _________ 20___г. ____________________________________
(место составления досудебного доклада)
Я, начальник (старший инспектор, инспектор) службы пробации
________________________________________________________________________________
(наименование службы пробации,
________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы сотрудника)
по результатам изучения условий жизни, социально-демографической,
психосоциальной, криминологической характеристики личности и иных особенностей
подозреваемого, обвиняемого
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), число, месяц, год и место рождения)
Описательная часть
Гражданство_________________________________
Семейное положение__________________________
Род занятий__________________________________
Образование_________________________________
Место жительства________________________________________________
Наличие судимостей______________________________________________
Иные характеризующие данные____________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Сведения о результатах выполненных (выполняемых) мероприятий, предусмотренных
индивидуальной программой_______________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Сведения о социальной характеристике______________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Сведения о результатах психосоциального тестирования личности_______________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Сведения о следовании рекомендациям службы пробации и принятии ее помощи
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Рекомендательная часть
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Досудебный доклад на подозреваемого, обвиняемого составил начальник (старший
инспектор, инспектор) службы пробации_____________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование службы пробации)
__________________ ___________ _______________________________
(звание)        (подпись)             (фамилия, инициалы)
"____" ____________ 20___ г.
М.П.

41-1-қосымша
Нысан
Қылмыстық құқық бұзушылық жасаған күдікті, айыпталушы адамдарға сотқа дейінгі баяндама
___.__ сағат            20___ж. "___" _________ ____________________________________
(сотқа дейінгі баяндама жасау орны)
Мен,______________________________________________________________________
(пробации қызметінің атауы)
пробация қызметінің бастығы (аға инспекторы, инспекторы) ____________________________
________________________________________________________________________________
(қызметкердің тегі, аты-жөні)
________________________________________________________________________________
(күдіктінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы, айы, күні және жері)
Күдіктінің, айыпталушының өмір сүру жағдайын, әлеуметтік-демографиялық,
психологиялық-әлеуметтік, криминологиялық мінездемелерін зерделеу нәтижесі бойынша
Сипаттау бөлігі
Азаматтығы _____________________________________________________________________
Отбасылық жағдайы ______________________________________________________________
Айналысатын кәсібі ______________________________________________________________
Білімі __________________________________________________________________________
Тұрғылықты жері ________________________________________________________________
Соттылығының бар-жоғы __________________________________________________________
Сипаттайтын өзге де деректер______________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке бағдарламада көзделген іс-шараларды орындау (орындалып жатқан) туралы мәлімет
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Әлеуметтік мінездемесі туралы мәлімет ______________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке басын психологиялық-әлеуметтік тестілеу нәтижелері туралы мәлімет _______________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Пробация қызметінің ұсынымдарын қолдануы және оның көмегін алуы туралы мәлімет
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Ұсынымдық бөлік
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Күдіктіге, айыпталушыға сотқа дейінгі баяндаманы ___________________________________
________________________________________________________________________________
(пробации қызметінің атауы)
пробация қызметінің бастығы (аға инспекторы, инспекторы) жасады.
__________________            ___________            _______________________________
(атағы)                  (қолы)                              (тегі, аты-жөні)
20___ ж. "____"____________
М.О.