Об утверждении Методики формирования и оценки проектов инвестиционных программ (проектов) субъектов естественных монополий, а также мониторинга и оценки показателей эффективности их реализации
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 96. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2017 года № 14928. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4-7) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Методику формирования и оценки проектов инвестиционных программ (проектов) субъектов естественных монополий, а также мониторинга и оценки показателей эффективности их реализации.
2. Комитету по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
______________А. Мырзахметов
от 28 февраля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
______________Ж. Касымбек
от 28 февраля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
______________К. Бозумбаев
от 28 февраля 2017 года
Утверждена
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 февраля 2017 года № 96
Методика формирования и оценки проектов инвестиционных программ (проектов) субъектов естественных монополий, а также мониторинга и оценки показателей эффективности их реализации

Табиғи монополиялар субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларының (жобаларының) жобаларын қалыптастыру және бағалау, сондай-ақ оларды іске асыру тиімділігінің көрсеткіштерін мониторингілеу және бағалау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 96 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 27 наурызда № 14928 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 1-тармағының 4-7) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Табиғи монополиялар субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларының (жобаларының) жобаларын қалыптастыру және бағалау, сондай-ақ оларды іске асыру тиімділігінің көрсеткіштеріне мониторинг және бағалау әдістемесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмесінің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары-
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрi
_____________ А.Мырзахметов
2017 жылғы 28 ақпан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
__________ Ж. Қасымбек
2017 жылғы 28 ақпан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
___________ Қ. Бозымбаев
2017 жылғы 28 ақпан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 28 ақпандағы
№ 96 бұйрығымен
бекітілген
Табиғи монополиялар субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларының (жобаларының) жобаларын қалыптастыру және бағалау, сондай-ақ оларды іске асыру тиімділігінің көрсеткіштерін мониторингілеу және бағалау әдістемесі

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Методика формирования и оценки проектов инвестиционных программ (проектов) субъектов естественных монополий, а также мониторинга и оценки показателей эффективности их реализации (далее – Методика) разработана в соответствии с подпунктом 4-7) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях" и определяет механизм формирования оценки проектов инвестиционных программ (проектов) субъектов естественных монополий, а также мониторинга и оценки показателей эффективности их реализации.
2. В Методике используются следующие понятия:
1) оценка проекта инвестиционной программы (проекта) – установление ведомством уполномоченного органа, государственным органом осуществляющим руководство соответствующей отраслью (сферой) государственного управления (далее – государственный орган) и местным исполнительным органом эффективности проекта инвестиционной программы субъекта естественной монополии;
2) эффективность проекта инвестиционной программы – достижение целевых показателей, характеризующих основные цели, для достижения которых направлено не менее 95 % инвестиционных затрат на активы непосредственно относящиеся к производству регулируемых услуг;
3) заключение по результатам оценки проекта инвестиционной программы (проекта) – заключение ведомства уполномоченного органа, местного исполнительного органа и государственного органа на предмет эффективности проекта инвестиционной программы (проекта) субъекта естественной монополии (далее – Субъект);
4) показатели эффективности реализации инвестиционной программы (проекта) – целевые показатели мероприятий, направленных на достижение основных целей инвестиционной программы;
5) целевые показатели – значения измеримых количественных показателей, характеризующих цели, на достижение которых направлена реализация инвестиционной программы (проекта) Субъекта;
6) мониторинг показателей эффективности инвестиционной программы (проекта) Субъекта – сбор и анализ информации о показателях эффективности реализации инвестиционной программы (проекта) Субъекта;
7) оценка показателей эффективности реализации инвестиционной программы (проекта) Субъекта – установление ведомством уполномоченного органа, местным исполнительным органом с государственным органом, степени достижения целевых показателей;
8) субъект естественной монополии (далее – Субъект) – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, занятые производством товаров, выполнением работ и (или) предоставлением услуг потребителям в условиях естественной монополии;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Табиғи монополиялар субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларының (жобаларының) жобаларын қалыптастыру және бағалау, сондай-ақ оларды іске асыру тиімділігінің көрсеткіштерін мониторингілеу және бағалау әдістемесі (бұдан әрі - Әдістеме) "Табиғи монополиялар туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 1-тармағының 4-7) тармақшасына сәйкес әзірленген және Табиғи монополиялар субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларының (жобаларының) жобаларын қалыптастыруды және бағалауды, сондай-ақ оларды іске асыру тиімділігінің көрсеткіштерін мониторингілеуді және бағалауды айқындайды.
2. Әдістемеде мынадай түсініктер қолданылады:
1) инвестициялық бағдарлама жобасын (жоба) бағалау - уәкілетті орган ведомствосының, мемлекеттік басқарудың тиісті саласында (аясында) басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның (бұдан әрі – мемлекеттік орган) және жергілікті атқарушы органның табиғи монополия субъектісінің инвестициялық бағдарламасы жобасы тиімділігін белгілеуі;
2) инвестициялық бағдарлама жобасының тиімділігі – негізгі мақсаттарды сипаттайтын нысаналы көрсеткіштерге қол жеткізу, оларға қолжеткізу үшін реттеліп көрсетілетін қызметтерді өндіруге тікелей жататын активтерге инвестициялық шығындардың кемінде 95% бағытталған;
3) инвестициялық бағдарлама (жоба) жобасын бағалау нәтижелері бойынша қорытынды - уәкілетті орган ведомствосының, жергілікті атқарушы органның және мемлекеттік органның табиғи монополия субъектісінің (бұдан әрі - Субъект) инвестициялық бағдарламасы жобасының (жобасының) тиімділігі мәніне қорытындысы;
4) инвестициялық бағдарламаны (жобаны) іске асыру тиімділігінің көрсеткіштері - инвестициялық бағдарламаның негізгі мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған іс-шаралардың нысаналы көрсеткіштері;
5) нысаналы көрсеткіштер – мақсаттарды сипаттайтын өлшенетін сандық көрсеткіштер мәні, оларға қолжеткізуге Субъектінің инвестициялық бағдарламасын (жобасын) іске асыру бағытталған;
6) Субъектінің инвестициялық бағдарламасы (жобасы) тиімділігі көрсеткіштерін мониторингілеу - Субъектінің инвестициялық бағдарламасын (жобасын) іске асыру тиімділігінің көрсеткіштері туралы ақпаратты тұрақты және жүйелі жинау және талдау;
7) Субъектінің инвестициялық бағдарламасын (жобасын) іске асыру тиімділігінің көрсеткіштерін бағалау - уәкілетті орган ведомствосының, жергілікті атқарушы органның мемлекеттік органмен нысаналы көрсеткіштерге қол жеткізу дәрежесін белгілеуі;
8) табиғи монополия субъектісі - табиғи монополия жағдайларында тұтынушыларға тауарларды өндірумен, жұмыстарды орындаумен және (немесе) көрсетілетін қызметтерді ұсынумен айналысатын дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;

9) ведомство уполномоченного органа – ведомство государственного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий;
Иные понятия, используемые в Методике, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан о естественных монополиях.
Глава 2. Формирование проектов инвестиционных программ (проектов) Субъектов
3. Формирование проектов инвестиционных программ (проектов) осуществляется Субъектом в соответствии с требованиями Правил утверждения инвестиционных программ (проектов) субъекта естественной монополии, их корректировки, а также проведения анализа информации об их исполнении, утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 194 (зарегистрированными в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10459) (далее – Правила), с учетом особенностей Методики.
4. При формировании проектов инвестиционных программ (проектов) Субъектом оценивается каждое мероприятие по целевым показателям мероприятий инвестиционной программы (проекта), согласно приложению 1 к настоящей Методике.
Глава 3. Оценка проектов инвестиционных программ (проектов) Субъектов
5. Оценка состоит из следующих этапов:
1) Расчет весов для каждого целевого показателя эффективности инвестиционной программы в соответствии с пунктом 6 Методики;
2) Рассмотрение приоритетности мероприятий инвестиционной программы, определенной субъектом естественной монополии в соответствии с пунктом 6 Методики;
6. Субъект определяет приоритетность мероприятий проекта инвестиционной программы, исходя из размеров весов целевых показателей. Наиболее приоритетными мероприятиями признаются те мероприятия, реализация которых направлена на достижение наибольших по весу целевых показателей.
Вес показателя определяется для каждого целевого показателя по следующей формуле:
– идентификатор мероприятий, которые направлены на достижение целевого показателя;
П – количество целевых показателей, на которые направлено мероприятие i.
n – идентификатор всех мероприятий, которые направлены на достижение всех целевых показателей.
7. Ведомство уполномоченного органа, государственный орган, местный исполнительный орган корректирует проект инвестиционной программы с учетом результатов рассмотрения приоритетности мероприятий инвестиционной программы.
8. Ведомство уполномоченного органа, государственный орган, местный исполнительный орган выносит заключение по результатам оценки проекта инвестиционной программы, предусматривающее информацию достижения целевых показателей эффективности реализации инвестиционной программы, согласно приложению 2 к настоящей Методике.

9) уәкілетті орган ведомствосы - табиғи монополия саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган ведомствосы.
Әдістемеде пайдаланылатын өзге де ұғымдар Қазақстан Республикасының табиғи монополиялар туралы заңнамасына сәйкес қолданылады.
2-тарау. Субъектілердің инвестициялық бағдарламалар жобаларын (жобалар) қалыптастыру
3. Инвестициялық бағдарламалар (жобалар) жобаларын қалыптастыруды Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 194 бұйрығымен бекітілген Табиғи монополия субъектісінің инвестициялық бағдарламаларын (жобаларын) бекіту, оларды түзету, сондай-ақ олардың орындалуы туралы ақпаратқа талдау жүргізу қағидаларының (бұдан әрі - Қағида) талаптарына сәйкес Әдістеменің ерекшеліктерін ескере отырып, Субъект жүзеге асырады (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10459 тіркелген).
4. Субъекті инвестициялық бағдарламалар (жобалар) жобаларын қалыптастыру кезінде осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес инвестициялық бағдарлама (жоба) іс-шараларының нысаналы көрсеткіштері бойынша әрбір іс-шараны бағалайды.
3-тарау. Субъектілердің инвестициялық бағдарламалар (жобалар) жобаларын бағалау
5. Бағалау мынадай:
1) Әдістеменің 6-тармағына сәйкес инвестициялық бағдарлама тиімділігінің әрбір нысаналы көрсеткіші үшін салмақтарды есептеу;
2) Әдістеменің 6-тармағына сәйкес табиғи монополия субъектісі анықтаған инвестициялық бағдарлама іс-шараларының басымдығын қарау кезеңдерінен тұрады.
6. Субъект инвестициялық бағдарлама жобасы іс-шарасының басымдығын нысаналы көрсеткіштер салмағының мөлшеріне қарай айқындайды. Ең басым іс-шаралар болып іске асырылуы салмағы бойынша ең үлкен нысаналы көрсеткіштерге қол жеткізуге бағытталған іс-шаралар танылады.
Барлық көрсеткіштер әрбір нысаналы көрсеткіш үшін мынадай формула бойынша айқындалады:
- нысаналы көрсеткішке қол жеткізуге бағытталған іс-шаралар сәйкестендіргіші;
К - і іс-шараға бағытталған нысаналы көрсеткіштер саны;
n - барлық нысаналы көрсеткіштерге қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар сәйкестендіргіші.
7. Уәкілетті орган ведомствосы, мемлекеттік орган, жергілікті атқарушы орган инвестициялық бағдарлама іс-шараларының басымдығын қарау нәтижелерін ескере отырып, инвестициялық бағдарлама жобасын түзетеді.
8. Уәкілетті орган ведомствосы, мемлекеттік орган, жергілікті атқарушы орган осы Әдістемеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық бағдарламаны іске асыру тиімділігінің нысаналы көрсеткіштеріне қол жеткізу ақпаратын көздейтін инвестициялық бағдарлама жобасын бағалау нәтижелері бойынша қорытынды шығарады.

9. Оценка эффективности проекта инвестиционной программы (проекта) Субъекта проводится ведомством уполномоченного органа, местным исполнительным органом и государственным органом в соответствии со следующими критериями:
достижение целевых показателей мероприятий, характеризующих обеспечение (повышение) качества и (или) надежности и безопасности услуг, оцениваемых государственным органом;
направление не менее 95% инвестиционных затрат и (или) мероприятий в каждом году периода, на который утверждается инвестиционная программа, на достижение целевых показателей инвестиционной программы (проекта), что оценивается ведомством уполномоченного органа.
Глава 4. Проведение мониторинга и оценки показателей эффективности реализации инвестиционных программ (проектов) Субъектов
10. Мониторинг эффективности реализации инвестиционной программы (проекта) Субъекта предусматривает анализ информации о достижении показателей эффективности инвестиционной программы (проекта) Субъекта.
11. Оценка показателей эффективности реализации инвестиционной программы (проекта) Субъекта проводится ведомством уполномоченного органа, местным исполнительным органом, государственным органом путем сопоставления фактических значений данных, с их принятыми уполномоченным органом целевыми показателями за отчетный период к расчету показателей эффективности реализации инвестиционной программы (проекта), согласно приложению 3 к настоящей Методике:
1) Расчет абсолютного отклонения фактических значений показателей инвестиционной программы от их, принятых уполномоченным органом, целевых значений производится по формуле:
Абсолютное отклонение = Пф–Пп,
Где Пф – фактическое значение показателя инвестиционной программы;
Пп – принятый уполномоченным органом целевой показатель инвестиционной программы (проекта) Субъекта;
Оценка рассчитанных в соответствии с подпунктом 1) пункта 11 Методики абсолютных достигнутых Субъектом фактических значений показателей от принятых уполномоченным органом целевых показателей инвестиционной программы (проекта) признается не достигнутым, если:
абсолютные отклонения, соответственно:
меньше нуля, если реализация инвестиционной программы направлена на увеличение целевого показателя;
больше нуля, если реализация инвестиционной программы направлена на уменьшение целевого показателя;
2) Расчет коэффициента достижения целевых показателей инвестиционной программы Ки по следующей формуле:
КИ= 100% – Сумма весов не достигнутых целевых показателей;
КИ– коэффициент достижения целевых показателей инвестиционной программы.
Оценка эффективности реализации инвестиционной программы осуществляется в соответствии со следующими критериями:
Если средневзвешанная сумма количества недостигнутых показателей больше десяти процентов от общего количества принятых уполномоченным органом целевых показателей инвестиционной программы не достигнуты, признается, что Субъектом достигнуты низкие показатели эффективности реализации инвестиционной программы, то есть коэффициент достижения целевых показателей инвестиционной программы Ки меньше 95%.
Во всех остальных случаях признается, что Субъектом достигнуты высокие показатели эффективности реализации инвестиционной программы.
Приложение 1
к Методике формирования
и оценки проектов инвестиционных
программ (проектов) субъектов
естественных монополий,
а также мониторинга и оценки
показателей эффективности
их реализации
Целевые показатели мероприятий инвестиционной программы (проекта)

9. Субъектінің инвестициялық бағдарламасы (жобасы) жобасының тиімділігін бағалауды уәкілетті орган ведомствосы, жергілікті атқарушы орган және мемлекеттік орган мына өлшемшарттарға сәйкес жүргізеді:
мемлекеттік орган бағалайтын көрсетілетін қызметтердің сапасын және (немесе) сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз етуді (арттыруды) сипаттайтын іс-шараның нысаналы көрсеткіштеріне қол жеткізу;
инвестициялық бағдарлама бекітілетін кезеңнің әрбір жылында инвестициялық шығындардың және (немесе) іс-шаралардың кемінде 95 % инвестициялық бағдарламаның (жобаның) нысаналы көрсеткіштеріне қол жеткізуге бағыттау, бұл уәкілетті органның ведомствосымен бағаланады.
4-тарау. Субъектілердің инвестициялық бағдарламаларын (жобаларын) іске асыру тиімділігінің көрсеткіштерін мониторингілеу және бағалау
10. Субъектінің инвестициялық бағдарламасын (жобасын) іске асыру тиімділігін мониторингілеу Субъектінің инвестициялық бағдарласының (жобасының) тиімділігі көрсеткіштеріне қол жеткізу туралы ақпаратты талдауды көздейді.
11. Субъектінің инвестициялық бағдарламаны (жобаны) іске асыру тиімділігінің көрсеткіштерін бағалауды уәкілетті орган ведомствосы, жергілікті атқарушы орган, мемлекеттік орган олардың есептік кезеңге уәкілетті орган қабылдаған нысаналы көрсеткіштерін осы Әдістемеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық бағдарламаны (жобаны) іске асыру тиімділігінің көрсеткіштерін есептеумен салыстыру арқылы жүргізеді:
1) инвестициялық бағдарлама көрсеткіштерінің нақты мәндерінің олардың уәкілетті орган қабылдаған нысаналы көрсеткіштерден абсолютті ауытқуын мынадай формула бойынша есептеу:
Абсолютті ауытқу = Кн - Кқ,
мұндағы Кн - инвестициялық бағдарлама көрсеткішінің нақты мәні;
Кқ - Субъектінің инвестициялық бағдарламасының (жобасының) уәкілетті орган қабылдаған нысаналы көрсеткіші.
Әдістеменің 11-тармағының 1) тармақшасына сәйкес есептелген уәкілетті орган ведомствосы қабылдаған инвестициялық бағдарламаның (жобаның) нысаналы көрсеткіштерінен Субъектінің қол жеткізген көрсеткіштері нақты мәндерінің абсолюттік және салыстырмалы ауытқуларды мынадай өлшемшарттарға сәйкес бағалау:
абсолюттік ауытқу, тиісінше:
егер инвестициялық бағдарламаны іске асыру нысаналы көрсеткішті көбейтуге бағытталған болса, нөлден кем;
егер инвестициялық бағдарламаны іске асыру нысаналы көрсеткішті азайтуға бағытталған болса, нөлден артық;
2) Ки инвестициялық бағдарлама нысаналы көрсеткіштеріне қол жеткізу коэффицентін есептеу мына формула бойынша:
Ки=100% - қол жеткізілмеген нысаналы көрсеткіштер салмағының сомасы
Ки - инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштеріне қол жеткізу коэффициенті.
Инвестициялық бағдарламаны іске асыру тиімділігін бағалау мынадай өлшемшарттарға сәйкес жүзеге асырылады:
Егер қол жеткізілмеген көрсеткіштер санының орташа алынған сомасы уәкілетті орган қабылдаған инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштерінің жалпы санынан он пайыздан астамына қол жеткізілмеген болса, Субъекті инвестициялық бағдарламаны іске асыру тиімділігінің төмен көрсеткіштеріне қол жеткізді деп танылады, яғни Ки инвестициялық бағдарламасының нысаналы көрсеткіштеріне қол жеткізу коэффиценті 90 % аз.
Барлық қалған жағдайларда Субъекті инвестициялық бағдарламаны іске асыру тиімділігінің жоғары көрсеткіштеріне қол жеткізді деп танылады.
Табиғи монополиялар
субъектілерінің инвестициялық
бағдарламаларының
(жобаларының) жобаларын
қалыптастыру және бағалау,
сондай-ақ оларды іске асыру
тиімділігінің көрсеткіштерін
мониторингілеу және бағалау
әдістемесіне 1-қосымша
Инвестициялық бағдарлама (жоба) іс-шараларының нысаналы көрсеткіштері

Сноска. Приложение 1в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 10.12.2018 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сфера: передача электроэнергии
№ п/п
Вес целевого показателя, в %
Наименование информации
Информация по годам
Единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "_____________________"
Тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "_____________________"
Натуральная единица
1.1.
Показатели
Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, оказываемых потребителям" _______________________
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.
Мощность трансформаторной группы
МВА
1.3.
Рассмотрение обращений пользователей сети (на подключение, выдача технических условий) в установленные сроки
единица времени (дни, часы) /заявка
1.4.
Количество жалоб потребителей, признанных уполномоченным органом состоятельными
% к году, предшествующему году подачи заявки
Прочие показатели
2.
Показатели
Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, оказываемых потребителям" _______________________
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Аварийность (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.3.
Дополнительный объем услуг (дополнительный полезный отпуск электроэнергии), (в натуральных единицах или в % к году, предшествующему году подачи заявки)
миллион киловатт-час (или в %)
2.4.
Созданные (построенные и введенные в эксплуатацию) участки сети (линии)
тысяч километр
Прочие показатели
3.
Показатели
Цели 3
Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Объем использованной электроэнергии (собственные нужды) на единицу услуги
миллион киловатт-час /год
3.2.
Технические потери
%
...
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие "_____________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "_____________________"
натуральная единица
6.
Итого сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
Примечание:
В графе "Целевые показатели мероприятий инвестиционной программы" для каждой цели заявителем указывается динамика значений целевых показателей в количественных единицах измерения на период утверждения инвестиционной программы.
Заявителем указываются целевые значения только для тех показателей, на достижение которых направлена реализация мероприятия инвестиционной программы. Для тех показателей, на которые не направлена реализация мероприятий инвестиционной программы, целевые показатели не указываются.
В строке "Прочие цели" субъектом может быть указано описание качественных целей, для которых заявитель не может привести показатели в количественных единицах.
В графе "год -1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявки на утверждение проекта инвестиционной программы (проекта), "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы (проекта).
Показатели целей "Обеспечение (повышение) качества услуг, оказываемых потребителям" и "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, оказываемых потребителям" заполняются в случае, если реализация инвестиционных проектов направлена на приведение качества, надежности и безопасности услуг передачи и распределения электрической энергии в соответствие с нормативными правовыми актами Республики Казахстан, устанавливающими требования к качеству данных услуг, в том числе Правилами оказания услуг по обеспечению надежности и устойчивости электроснабжения, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 февраля 2015 года № 72 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10547), Правилами по предотвращению аварийных нарушений в единой электроэнергетической системе Казахстана и их ликвидации, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года № 58 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10552).
Целевые показатели мероприятий инвестиционной программы (проекта)
Сфера: производство, передача, распределение и (или) снабжение тепловой энергией
№ п/п
Вес целевого показателя, в %
Наименование информации
Информация
Единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________________"
натуральная единица.
1.1.
Показатели
Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, оказываемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.
Тепловая мощность котла
Гкал/час (или МВт/ч)
1.3.
Длительность обработки заявки потребителя (на подключение, выдачу технических условий)
единица времени (дни, часы)/заявка
1.4.
Длительность установки общедомовых прибора учета, в том числе вышедшего из строя
единица времени (дни, часы) /заявление
1.5.
Количество жалоб потребителей, признанных уполномоченным органом состоятельными
% к году, предшествующему году подачи заявки
1.6.
Количество установленных общедомовых приборов учета
% к году, предшествующему году подачи заявки
Прочие показатели
2.
Показатели Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, оказываемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Аварийность (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.3.
Длительность устранения аварий (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.4.
Спрос (дополнительный полезный отпуск тепловой энергии), (в натуральных единицах или в % к году, предшествующему году подачи заявки)
миллион киловатт-час (или в Гкал, %)
2.5.
Количество точек подключения
штук
2.6
Резервная мощность
миллион киловатт-час (или Гкал, в %)
2.7.
Созданные (построенные и введенные в эксплуатацию) участки сети (линии)
тысяч километр
Прочие показатели
3.
Показатели Цели 3 "Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Затраты на топливо на единицу услуги
тенге/Гкал
3.2.
Затраты на электроэнергию (собственные нужды) на единицу услуги
тенге/Гкал
3.3.
Затраты на оплату труда на единицу услуги
тысяч тенге
3.4.
Технические потери
%
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________________"
натуральная единица
6.
Итого сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
Примечание:
В графе "Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы" для каждой цели заявителем указывается динамика значений целевых показателей в количественных единицах измерения на период утверждения инвестиционной программы.
Заявителем указываются целевые значения только для тех показателей, на достижение которых направлена реализация мероприятия инвестиционной программы. Для тех показателей, на которые не направлена реализация мероприятий инвестиционной программы, целевые показатели не указываются.
В строке "Прочие цели" субъектом может быть указано описание качественных целей, для которых заявитель не может привести показатели в количественных единицах.
В графе "год -1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявки на утверждение проекта инвестиционной программы (проекта), "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы (проекта).
Показатели целей "Обеспечение (повышение) качества услуг, оказываемых потребителям" и "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, оказываемых потребителям" заполняются также в случае, если реализация инвестиционных проектов направлена на приведение качества, надежности и безопасности услуг производства, передачи, распределения и снабжения тепловой энергией в соответствие с нормативными правовыми актами Республики Казахстан, устанавливающими требования к качеству, надежности и безопасности данных услуг, в том числе Правилами пользования тепловой энергией, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 211 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10234).
Длительность обработки заявки или установки прибора учета, под которым понимается длительность с момента получения субъектом заявки до непосредственно подключения или установки прибора, рассчитывается как среднее арифметическое за год.
Целевые показатели мероприятий инвестиционной программы (проекта)
Сфера: водоснабжение и (или) водоотведение
Вес целевого показателя, в %
Наименование информации
Информация
Единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________________"
натуральная единица
1.1.
Показатели
Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, оказываемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.
Длительность обработки заявки потребителя (на подключение, выдачу технических условий)
единица времени (дни, часы)/заявка
1.3.
Длительность установки приборов учета, в том числе вышедшего из строя
единица времени (дни, часы) / заявление
1.4.
Количество жалоб потребителей, признанных уполномоченным органом состоятельными и по которым уполномоченным органом выписано субъекту предписание об устранении причин жалоб
% к году, предшествующему году подачи заявки
1.5.
Оснащенность приборами учета
% к году, предшествующему году подачи заявки
1.6.
Мощность трансформаторной группы насосных станций первого, второго подъемов и водоочистных сооружений
миллион
ватт-час
1.7.
Суммарная мощность установленного насосного оборудования
миллион
ватт-час
1.8.
Расчетный напор при подаче воды насосной станцией второго подъема
м
1.9.
Фактический напор при подаче воды насосной станцией второго подъема
м
Прочие показатели
2.
Показатели Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, оказываемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Аварийность
штук/1километр
2.3.
Длительность устранения аварий (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.4.
Прирост объема услуг
тысяч м3 (или в % к году, предшествующему году подачи заявки)
2.5.
Количество точек подключения (количество абонентов, подключенных к централизованной системе водоснабжения и (или) водоотведения)
штук
2.6.
Созданные (построенные и введенные в эксплуатацию) участки сети (линии)
тысяч километр
2.7.
Количество случаев отключения потребителей, перерывов в предоставлении услуг в течение трех часов и более
штук
Прочие показатели
3.
Показатели Цели 3 "Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Затраты на электроэнергию на единицу услуги
киловатт-час/год
3.2.
Потери
%
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "_______________________"
натуральная единица
6.
Итого сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
Примечание:
В графе "Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы" для каждой цели заявителем указывается динамика значений целевых показателей в количественных единицах измерения на период утверждения инвестиционной программы.
Заявителем указываются целевые значения только для тех показателей, на достижение которых направлена реализация мероприятия инвестиционной программы. Для тех показателей, на которые не направлена реализация мероприятий инвестиционной программы, целевые показатели не указываются.
В строке "Прочие цели" субъектом может быть указано описание качественных целей, для которых заявитель не может привести показатели в количественных единицах.
В графе "год -1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявки на утверждение проекта инвестиционной программы (проекта), "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы (проекта).

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 10.12.2018 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сала: электр энергиясын беру
№ р/н
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, %-да
Ақпараттың атауы
Жылдар бойынша ақпарат
Өлшем бірлігі
1-жыл
1-жыл
А жыл
1.
Іс-шара
"____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші
"____________________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.
Трансформаторлық топтың қуаты
МВА
1.3.
Желіні пайдаланушылардың өтінімдерін (іске қосуға, техникалық шарттар беруге) белгіленген мерзімде қарау
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар) / өтінім
1.4.
Уәкілетті орган қауқарлы деп таныған тұтынушылар шағымдарының саны
өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай %
Өзге көрсеткіштер
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Негізгі өндірістік құралдардың тозуы
%
2.2.
Авариялық (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
%
2.3.
Көрсетілетін қызметтердің қосымша көлемі (электр энергиясын қосымша пайдалы босату), (табиғи бірліктерде немесе өтінім берілген жылдың алдындағы жылға %-да)
Миллион киловатт сағат (немесе %-да)
2.4.
Желінің (тораптың) құрылған (салынған және пайдалануға енгізілген) учаскелері
мың километр
Өзге көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Қызметті ұсыну бірлігіне (жеке мұқтаждықтарға) электр энергиясы шығындары
миллион киловатт сағат / жыл
3.2
Техникалық ысыраптар
%
Өзге көрсеткіштер
4.
Өзге мақсаттар
5.
Іс-шара
"____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші
"____________________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша жиынтық сома
мың теңге
Ескертпе:
"Инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштері" бағанында әрбір мақсат үшін өтініш беруші инвестициялық бағдарламаны бекіту кезеңіне өлшеудің сандық бірліктерінде нысаналы көрсеткіштер мәндерінің динамикасын көрсетеді.
Өтініш беруші қол жеткізуге инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталған көрсеткіштер үшін ғана нысаналы мәндерді көрсетеді. Инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталмаған көрсеткіштер үшін нысаналы көрсеткіштер көрсетілмейді.
"Өзге мақсаттар" жолында субъекті өтініш беруші сандық бірліктерде көрсеткіштерді келтіре алмайтын сапалық мақсаттардың сипаттамасын көрсетуі мүмкін.
"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарлама жобасын (жобаны) бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл" – тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы (жоба) бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі.
"Тұтынушыларға көрсететін қызметтер сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" және "Тұтынушыларға көрсететін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" мақсаттарының көрсеткіштері, егер инвестициялық жобаларды іске асыру электр энергиясын беру және бөлу қызметтерінің сапасын, сенімділігін және қауіпсіздігін осы қызметтердің сапасына қойылатын талаптарды белгілейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, соның ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 11 ақпандағы № 72 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 27 наурызда № 10547 тіркелген) Электрмен жабдықтаудың сенімділігі мен тұрақтылығын қамтамасыз ету бойынша қызметтер көрсету қағидаларына және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 2 ақпандағы № 58 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 27 наурызда № 10552 болып тіркелген) Қазақстанның бірыңғай электр энергетикасы жүйесінде авариялық бұзушылықтардың алдын алу жөніндегі қағидаларға сәйкес келтіруге бағытталған болса толтырылады.
Инвестициялық бағдарлама (жоба) іс-шараларының нысаналы көрсеткіштері
Сала: жылу энергиясын өндіру, беру, бөлу және (немесе) онымен жабдықтау
№ р/н
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, %-да
Ақпараттың атауы
Жылдар бойынша ақпарат
Өлшем бірлігі
1-жыл
1-жыл
А жыл
1.
Іс-шара
"____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші
"____________________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.
Қазандықтың жылу қуаты
Гкал/сағат (немесе МВт/сағат)
1.3.
Тұтынушының өтінімін (іске қосуға, техникалық шарттар беруге) өңдеудің ұзақтығы
Уақыт бірлігі (күндер, сағаттар) / өтінім
1.4.
Үйге ортақ есепке алу аспаптарын, оның ішінде істен шыққандарын орнатудың ұзақтығы
Уақыт бірлігі (күндер, сағаттар) / өтініш
1.5.
Уәкілетті орган қауқарлы деп таныған тұтынушылар шағымдарының саны
өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай %
1.6.
Орнатылған үйге ортақ есепке алу аспаптарының саны
өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай %
Өзге көрсеткіштер
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Өндірістік негізгі құралдардың тозуы
%
2.2.
Авариялық (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
%
2.3.
Аварияларды жоюдың ұзақтығы (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
%
2.4.
Сұраныс (жылу энергиясын қосымша пайдалы босату), (табиғи бірліктерде немесе өтінім берілген жылдың алдындағы жылға %-да)
миллион киловатт сағат (немесе Гкал, %-да)
2.5.
Іске қосу нүктелерінің саны
дана
2.6.
Резервтік қуат
миллион
киловатт сағат (немесе Гкал, %-да)
2.7.
Желінің (тораптың) құрылған (салынған және пайдалануға енгізілген) учаскелері
мың километр
Өзге көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне отын шығындары
теңге/Гкал
3.2.
Қызметті ұсыну бірлігіне (жеке мұқтаждықтарға) электр энергиясы шығындары
теңге/Гкал
3.3.
Қызметті ұсыну бірлігіне еңбекке ақы төлеу шығындары
теңге/Гкал
3.4.
Техникалық ысыраптар
%
Өзге көрсеткіштер
4.
Өзге мақсаттар
5.
Іс-шара
"____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші
"____________________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша жиынтық сома
мың теңге
Ескертпе:
"Инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштері" бағанында әрбір мақсат үшін өтініш беруші инвестициялық бағдарламаны бекіту кезеңіне өлшеудің сандық бірліктерінде нысаналы көрсеткіштер мәндерінің динамикасын көрсетеді.
Өтініш беруші қол жеткізуге инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталған көрсеткіштер үшін ғана нысаналы мәндерді көрсетеді. Инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталмаған көрсеткіштер үшін нысаналы көрсеткіштер көрсетілмейді.
"Өзге мақсаттар" жолында субъекті өтініш беруші сандық бірліктерде көрсеткіштерді келтіре алмайтын сапалық мақсаттардың сипаттамасын көрсетуі мүмкін.
"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарлама жобасын (жобаны) бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл" – тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы (жоба) бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі.
"Тұтынушыларға көрсететін қызметтер сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" және "Тұтынушыларға көрсететін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" мақсаттарының көрсеткіштері, егер инвестициялық жобаларды іске асыру жылу энергиясын беру және бөлу қызметтерінің сапасын, сенімділігін және қауіпсіздігін осы қызметтердің сапасына қойылатын талаптарды белгілейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, соның ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 211 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 12 ақпанда № 10234 болып тіркелген) Жылу энергиясын пайдалану қағидаларына сәйкес келтіруге бағытталған жағдайда толтырылады.
Субъект өтінімді алған сәттен бастап аспапты тікелей қосқанға немесе орнатқанға дейінгі уақыт ұзақтығы деп түсінілетін, өтінімді өңдеу немесе есептеу аспаптарын орнату ұзақтығы бір жылдағы орташа арифметикалық сияқты есептеледі.
Инвестициялық бағдарлама (жоба) іс-шараларының нысаналы көрсеткіштері
Сала: сумен жабдықтау және (немесе) су бұру
№ р/н
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, %-да
Ақпараттың атауы
Ақпарат
Өлшем бірлігі
1-жыл
1-жыл
А жыл
1.
Іс-шара
"____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші
"____________________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.
Тұтынушының өтінімін өңдеудің ұзақтығы (іске қосуға, техникалық шарттар беруге)
Уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/өтінім
1.3.
Есепке алу аспаптарын, оның ішінде істен шыққандарын орнатудың ұзақтығы
Уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/өтініш
1.4.
Уәкілетті орган қауқарлы деп таныған және уәкілетті орган субъектіге шағым себептерін жою туралы нұсқама берген тұтынушылар шағымдарының саны
өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай %
1.5.
Есептеу аспаптарымен жарақталу
өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай %
1.6.
Бірінші, екінші көтерілімдердің сорғы станциялары мен су тазарту жабдықтарының трансформаторлық тобының қуаты
миллион ватт сағат
1.7.
Орнатылған су сорғысының жиынтық қуаты
миллион ватт сағат
1.8.
Екінші көтерілімнің сорғы станциясы суын беру кезіндегі есептік қысым
м
1.9.
Екінші көтерілімнің сорғы станциясы суын беру кезіндегі нақты қысым
м
Өзге көрсеткіштер
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
_______________________
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Негізгі өндірістік құралдардың тозуы
%
2.2.
Авариялық
дана/1 километр
2.3.
Аварияларды жоюдың ұзақтығы (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
%
2.4.
Көрсетілетін қызметтер көлемінің өсімі
мың м3 (немесе өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай %-да)
2.5.
Іске қосу нүктелерінің саны (сумен жабдықтау және (немесе) су бұрудың орталықтандырылған жүйесіне қосылған абоненттердің саны)
дана
2.6.
Желінің (тораптың) құрылған (салынған және пайдалануға енгізілген) учаскелері
мың километр
2.7.
Тұтынушыларды ажырату, көрсетілетін қызметтерді ұсынудағы үш және одан көп сағатқа үзіліс жағдайларының саны
дана
Өзге көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне электр энергиясы шығындары
Киловатт сағат / жыл
3.2.
Ысыраптар
%
Өзге көрсеткіштер
4.
Өзге мақсаттар
5.
Іс-шара
"____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші
"____________________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша жиынтық сома
мың теңге
Ескертпе
"Инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштері" бағанында әрбір мақсат үшін өтініш беруші инвестициялық бағдарламаны бекіту кезеңіне өлшеудің сандық бірліктерінде нысаналы көрсеткіштер мәндерінің динамикасын көрсетеді.
Өтініш беруші қол жеткізуге инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталған көрсеткіштер үшін ғана нысаналы мәндерді көрсетеді. Инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталмаған көрсеткіштер үшін нысаналы көрсеткіштер көрсетілмейді.
"Өзге мақсаттар" жолында субъекті өтініш беруші сандық бірліктерде көрсеткіштерді келтіре алмайтын сапалық мақсаттардың сипаттамасын көрсетуі мүмкін.
"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарлама жобасын (жобаны) бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл" – тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы (жоба) бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі.

По показателю 1.5. представляется информация отдельно по:
микробиологическим и паразитологическим показателям;
обобщенным показателям химических веществ;
органолептическим показателям.
В графе "Аварийность" указывается количество аварий на 1 километр трубопровода.
По показателям 2.2. и 2.7. учитываются аварийные случаи, устранение которых связано с отключением потребителей, независимо это один потребитель, или несколько, или весь населенный пункт. Утечки воды, устраняемые без отключения водоснабжения, не учитываются.
По показателю 3.2. учитываются непосредственно технические и коммерческие потери воды, при этом, не учитываются расходы воды на производственные нужды водоканала (собственные нужды – промывка сооружений и сетей, гидравлические испытания, промывка сетей водоотведения, полив зеленых насаждений).
Длительность обработки заявки или установки прибора учета, под которым понимается длительность с момента получения субъектом заявки до непосредственно подключения или установки прибора, рассчитывается как среднее арифметическое за год.
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы (проекта)
Сфера: Услуги магистральных железнодорожных сетей
Вес целевого показателя, в %
Наименование информации
Информация
Единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "________________________"
натуральная единица
1.1.
Показатели
Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, оказываемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.
Прирост пропускной способности участков магистральной железнодорожной сети
Пара поездов в сутки
1.3.
Средняя участковая скорость движения поезда
километр/час
1.4.
Средняя техническая скорость движения поездов
километр/час
1.5.
Прирост протяженности дополнительно электрифицированных участков магистральной железнодорожной сети
тысяч километр
1.6.
Доля электрифицированных участков
%
Прочие показатели
2.
Показатели
Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, оказываемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Аварийность (или риск возникновения нештатных ситуаций на путях)
%
2.3.
Прирост объема услуг
тысяч пассажиров/
километр
Прочие показатели
3.
Показатели
Цели 3 "Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Затраты на электроэнергию на единицу услуги
мВт/год
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "_____________________"
натуральная единица
6.
Итого сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
Примечание:
В графе "Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы" для каждой цели заявителем указывается динамика значений целевых показателей в количественных единицах измерения на период утверждения инвестиционной программы.
Заявителем указываются целевые значения только для тех показателей, на достижение которых направлена реализация мероприятия инвестиционной программы. Для тех показателей, на которые не направлена реализация мероприятий инвестиционной программы, целевые показатели не указываются.
В строке "Прочие цели" субъектом может быть указано описание качественных целей, для которых заявитель не может привести показатели в количественных единицах.

1.5-көрсеткіш бойынша мыналар:
микробиологиялық және паразитологиялық көрсеткіштер;
химиялық заттардың жалпыланған көрсеткіштері;
органолептикалық көрсеткіштер жөнінде жеке ақпарат ұсынылады.
"Авариялық" бағанында 1 км құбыр жолына авариялар саны көрсетіледі.
2.2 және 2.7-көрсеткіштер бойынша жойылуы бір немесе бірнеше тұтынушы немесе тұтас елді мекен болуына қарамастан, тұтынушылардың ажыратылуымен байланысты авариялық жағдайлар есепке алынады. Сумен жабдықтауды ажыратусыз жойылатын судың ағуы есепке алынбайды.
3.2-көрсеткіш бойынша техникалық және коммерциялық су ысыраптары тікелей есепке алынады, бұл ретте өндірістік қажеттіліктерге су шығыстары есепке алынбайды (жеке қажеттіліктер – құрылысты және желілерді шаю, гидравликалық сынаулар, су бұру желілерін шаю, жасыл көшеттерді суару).
Субъект өтінімді алған сәтінен бастап құралды тікелей қосқанға немесе орнатқанға дейінгі уақыт ұзақтығы деп түсінілетін, өтінімді өңдеу немесе есептеу аспаптарын орнату ұзақтығы бір жылдағы орташа арифметикалық сияқты есептеледі.
Инвестициялық бағдарлама (жоба) іс-шараларының нысаналы көрсеткіштері
Сала: Магистральдық теміржол желісі қызметтері
№ р/н
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, %-да
Ақпараттың атауы
Ақпарат
Өлшем бірлігі
1-жыл
1-жыл
А жыл
1.
Іс-шара
"____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші
"____________________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.
Магистральдық теміржол желісі учаскелерінің өткізу қабілетінің өсімі
тәулігіне екі поезд
1.3.
Поез қозғалысының орташа учаскелік жылдамдығы
километр-сағат
1.4.
Поезд қозғалысының орташа техникалық жылдамдығы
километр-сағат
1.5.
Магистральдық
теміржол желісінің қосымша электрленген учаскелері ұзақтығының өсімі
мың километр
1.6.
Электрленген учаскелер үлесі
%
Өзге көрсеткіштер
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Негізгі өндірістік құралдардың тозуы
%
2.2.
Авариялық (немесе жолдарда штаттан тыс жағдайлардың туындау қаупі)
%
2.3.
Көрсетілетін қызметтер көлемінің өсімі
мың жолаушы - километр
Өзге көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне электр энергиясы шығындары
мВт/жыл
Өзге көрсеткіштер
4.
Өзге мақсаттар
5.
Іс-шара
"____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші
"____________________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша жиынтық сома
мың теңге
Ескертпе:
"Инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштері" бағанында әрбір мақсат үшін өтініш беруші инвестициялық бағдарламаны бекіту кезеңіне өлшеудің сандық бірліктерінде нысаналы көрсеткіштер мәндерінің динамикасын көрсетеді.
Өтініш беруші қол жеткізуге инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталған көрсеткіштер үшін ғана нысаналы мәндерді көрсетеді. Инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталмаған көрсеткіштер үшін нысаналы көрсеткіштер көрсетілмейді.
"Өзге мақсаттар" жолында субъекті өтініш беруші сандық бірліктерде көрсеткіштерді келтіре алмайтын сапалық мақсаттардың сипаттамасын көрсетуі мүмкін.

В графе "год -1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявки на утверждение проекта инвестиционной программы (проекта), "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы (проекта). Показатели целей "Обеспечение (повышение) качества услуг, оказываемых потребителям" и "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, оказываемых потребителям" заполняются также в случае, если реализация инвестиционных проектов направлена на приведение качества, безопасности и надежности услуг магистральной железнодорожной сети.
В строке 1.1.-1.4. в случае наличия нескольких участков железнодорожного пути указывается среднее арифметическое соответствующих значений.
Целевые показатели мероприятий инвестиционной программы (проекта)
Сфера: транспортировка товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам
Вес целевого показателя, в %
Наименование информации
Информация
единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________________"
натуральная единица
1.1.
Показатели
Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, оказываемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.
Допустимая пропускная способность газопроводов
тысяч м3 в год
1.3.
Максимальная мощность газопроводов/газораспределительной системы
тысяч м3 в год
1.4.
Длительность обработки заявки потребителя (на технические условия)
единица времени (дни, часы) /заявка
1.5.
Давление в газопроводах (соответствие нормативам)
МПа
1.6.
Давление в газораспределительных системах (соответствие нормативам)
МПа
1.7.
Длительность обработки заявки потребителя (на подключение, выдачу технических условий)
единица времени (дни, часы)/заявка
1.8.
Количество жалоб потребителей, признанных уполномоченным органом состоятельными
% к году, предшествующему году подачи заявки
1.9.
Количество установленных контрольных приборов учета (к году, предшествующему году подачи заявки)
% (или штук)

"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарлама жобасын (жобаны) бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл" – тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы (жоба) бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі. "Тұтынушыларға көрсететін қызметтер сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" және "Тұтынушыларға көрсететін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" мақсаттарының көрсеткіштері, сондай-ақ егер инвестициялық жобаларды іске асыру, сондай-ақ магистральдық теміржол қызметтерінің сапасын, қауіпсіздігін және сенімділігін сәйкес келтіруге бағытталған жағдайда толтырылады.
1.1 -1.4.- жолында теміржол жолының бірнеше учаскесі болған жағдайда тиісті орташа арифметикалық мәндер көрсетіледі.
Инвестициялық бағдарлама (жоба) іс-шараларының нысаналы көрсеткіштері
Сала: Жалғастырғыш магистральдық газ құбыр жолдары және (немесе) газды тарату жүйелері арқылы тауарлық газды тасымалдау
№ р/н
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, %-да
Ақпараттың атауы
Ақпарат
Өлшем бірлігі
1-жыл
1-жыл
А жыл
1.
Іс-шара
"____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші
"____________________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.
Газ құбырларының жол берілетін өткізу қабілеті
жылына мың м3
1.3.
Газ құбырларының / газ тарату жүйесінің ең жоғары қуаты
жылына мың м3
1.4.
Тұтынушының өтінімін (техникалық шарттар беруге ) өңдеудің ұзақтығы
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар) / өтінім
1.5.
Газ құбырларындағы қысым (нормативтерге сәйкестік)
МПа
1.6.
Газ тарату жүйелеріндегі қысым (нормативтерге сәйкестік)
МПа
1.7.
Тұтынушының өтінімін (іске қосуға, техникалық шарттарды беруге) өңдеудің ұзақтығы
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/өтінім
1.8.
Уәкілетті орган қауқарлы деп таныған тұтынушылар шағымдарының саны
өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай %
1.9.
Орнатылған бақылау есептеу аспаптарының саны (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
% (немесе дана)

1.10.
Уровень собираемости платежей с потребителей за оказанные регулируемые услуги
% к году, предшествующему году подачи заявки
Прочие показатели
2.
Показатели
Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, оказываемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Аварийность (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.3.
Свободная мощность газопроводов/газораспределительной системы
тысяч м3 в год
2.4.
Длительность устранения аварий (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.5.
Прирост объема услуг, (в натуральном единице или в % к году, предшествующему году подачи заявки)
тысяч м3-километр (или в %)
2.6.
Протяженность газопроводов, построенных в соответствии с Генеральной схемой газификации
тысяч километр
2.7.
Объекты газоснабжения, приобретенные/построенные в соответствии с Генеральной схемой газификации
штук
2.8.
Количество точек подключения
штук
2.9.
Противоаварийная автоматика
устройства
2.10.
Созданные (построенные и введенные в эксплуатацию) участки газопроводы
тысяч километр
Прочие показатели
3.
Показатели
Цели 3 "Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Затраты на электроэнергию на единицу услуги
миллион киловатт-час /год
3.2.
Затраты на газ (собственные нужды) на единицу услуги
тысяч м3
3.3.
Затраты на оплату труда на единицу услуги
тысяч тенге
3.4.
Фактическая численность производственного персонала
человек
3.5.
Фактическая численность административного персонала
человек
3.6.
Технические потери
%
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________________"
натуральная единица
6.
Итого сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
Примечание:
В графе "Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы" для каждой цели заявителем указывается динамика значений целевых показателей в количественных единицах измерения на период утверждения инвестиционной программы.
Заявителем указываются целевые значения только для тех показателей, на достижение которых направлена реализация мероприятия инвестиционной программы. Для тех показателей, на которые не направлена реализация мероприятий инвестиционной программы, целевые показатели не указываются.
В строке "Прочие цели" субъектом может быть указано описание качественных целей, для которых заявитель не может привести показатели в количественных единицах.

1.10.
Реттеліп көрсетілетін қызметтерге тұтынушылардан төлемдер жинау деңгейі
өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай %
Өзге көрсеткіштер
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Негізгі өндірістік құралдардың тозуы
%
2.2.
Авариялық (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
%
2.3.
Газ құбырларының / газ тарату жүйесінің бос қуаты
жылына мың м3
2.4.
Аварияларды жою ұзақтығы (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
%
2.5.
Көрсетілетін қызметтер көлемінің өсімі (табиғи бірлікте немесе өтінім берілген жылдың алдындағы жылға %-да)
мың м3- километр (немесе %-да)
2.6.
Газдандырудың бас сызбасына сәйкес салынған газқұбырларының ұзақтығы
мың километр
2.7.
Газдандырудың бас сызбасына сәйкес салынған / сатып алынған газбен жабдықтау объектілері
дана
2.8.
Қосу нүктелерінің саны
дана
2.9.
Аварияға қарсы автоматика
құрылғы
2.10.
Құрылған (салынған және пайдалануға енгізілген) газ құбырлары учаскелері
мың километр
Өзге көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне электр энергиясы шығындары
миллион киловатт-сағат
3.2.
Қызметтер бірлігіне жұмсалатын (жеке қажеттіліктерге) газ шығындары
мың м3
3.3.
Қызметтер бірлігіне еңбекке ақы төлеуге жұмсалатын шығындар
мың теңге
3.4.
Өндірістік персоналдың нақты саны
адам
3.5.
Әкімшілік персоналдың нақты саны
адам
3.6.
Техникалық ысыраптар
%
Өзге көрсеткіштер
4.
Өзге мақсаттар
5.
Іс-шара
"____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші
"____________________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша жиынтық сома
мың теңге
Ескертпе:
"Инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштері" бағанында әрбір мақсат үшін өтініш беруші инвестициялық бағдарламаны бекіту кезеңіне өлшеудің сандық бірліктерінде нысаналы көрсеткіштер мәндерінің динамикасын көрсетеді.
Өтініш беруші қол жеткізуге инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталған көрсеткіштер үшін ғана нысаналы мәндерді көрсетеді. Инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталмаған көрсеткіштер үшін нысаналы көрсеткіштер көрсетілмейді.
"Өзге мақсаттар" жолында субъекті өтініш беруші сандық бірліктерде көрсеткіштерді келтіре алмайтын сапалық мақсаттардың сипаттамасын көрсетуі мүмкін.

В графе "год -1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявки на утверждение проекта инвестиционной программы (проекта), "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы (проекта).
Показатели целей "Обеспечение (повышение) качества услуг, оказываемых потребителям" и "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, оказываемых потребителям" заполняются в случае, если реализация инвестиционных проектов направлена на приведение качества, надежности и безопасности услуг транспортировки товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам в соответствии с требованиями, установленными Правилами эксплуатации магистральных газопроводов, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 33 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10363), требованиями по безопасности объектов систем газоснабжения, утвержденными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 октября 2017 года № 673 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15986).
Длительность обработки заявки на подключение (выдачу технических условий), под которым понимается длительность с момента получения субъектом заявки до непосредственно подключения, рассчитывается как среднее арифмитическое за год.
Целевые показатели мероприятий инвестиционной программы (проекта)
Сфера: транспортировка нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам
№ п/п
Вес целевого показателя, в %
Наименование информации
Информация
Единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "_____________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "_____________________"
натуральная единица
1.1.
Показатели
Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, оказываемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.
Допустимая пропускная способность трубопроводов
тысяч тонн-километр в год
1.3.
Максимальная мощность трубопроводов
тысяч тонн в год
1.4.
Длительность обработки заявки потребителя (на технические условия)
единица времени (дни, часы) /заявка
1.5.
Давление в трубопроводах
МПа
1.6.
Длительность обработки заявки потребителя (на подключение, выдачу технических условий)
МПа
1.7.
Количество жалоб потребителей, признанных уполномоченным органом состоятельными
единица времени (дни, часы)/заявка
1.8.
Количество установленных контрольных приборов учета (к году, предшествующему году подачи заявки)
штук (или в % к году, предшествующему году подачи заявки)
Прочие показатели
% (или штук)
2.
Показатели
Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, оказываемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Аварийность (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.3.
Свободная мощность трубопроводов
тысяч тонн в год
2.4.
Длительность устранения аварий (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.5.
Прирост объема услуг, (в натуральных единицах или в % к году, предшествующему году подачи заявки)
тысяч тонн-километр (или в %)
2.6.
Протяженность построенных/созданных трубопроводов
тысяч километр
2.7.
Количество точек подключения
штук
2.8.
Противоаварийная автоматика
устройства
2.9.
Созданные (построенные и введенные в эксплуатацию) участки трубопроводы
тысяч километр
Прочие показатели
3.
Показатели
Цели 3 "Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Затраты на электроэнергию на единицу услуги
миллион киловатт-час /год
3.2.
Затраты на нефть (собственные нужды) на единицу услуги
тысяч м3
3.3.
Затраты на оплату труда на единицу услуги
тысяч тенге
3.4.
Фактическая численность производственного персонала
человек
3.5.
Фактическая численность административного персонала
человек
3.6.
Технические потери
%
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие "____________________"
тысяч тенге
Характеристика Мероприятия и Показатель измерения "____________________"
натуральная единица
6.
ИТОГО сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
Примечание:
В графе "Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы" для каждой цели заявителем указывается динамика значений целевых показателей в количественных единицах измерения на период утверждения инвестиционной программы.
Заявителем указываются целевые значения только для тех показателей, на достижение которых направлена реализация мероприятия инвестиционной программы. Для тех показателей, на которые не направлена реализация мероприятий инвестиционной программы, целевые показатели не указываются.
В строке "Прочие цели" субъектом может быть указано описание качественных целей, для которых заявитель не может привести показатели в количественных единицах.

"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарлама жобасын (жобаны) бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл" – тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы (жоба) бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі.
"Тұтынушыларға көрсететін қызметтер сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" және "Тұтынушыларға көрсететін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" мақсаттарының көрсеткіштері, егер инвестициялық жобаларды іске асыру жалғастырғыш, магистральдық газ құбыры және (немесе) газды тарату жүйелері арқылы тауарлық газды тасымалдау қызметтерінің сапасын, сенімділігін және қауіпсіздігін Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 33 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10363 болып тіркелген) Магистральдық газ құбырларын пайдалану қағидаларында белгіленген талаптарға, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 9 қазандағы № 673 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15986 болып тіркелген) Газбен жабдықтау жүйелері объектілерінің қауіпсіздігі жөніндегі талаптарға сәйкес келтіруге бағытталған жағдайда толтырылады.
Субъект өтінімді алған сәттен бастап аспапты тікелей қосқанға немесе орнатқанға дейінгі уақыт ұзақтығы деп түсінілетін, өтінімді өңдеу немесе есептеу аспаптарын орнату ұзақтығы бір жылдағы орташа арифметикалық сияқты есептеледі.
Инвестициялық бағдарлама (жоба) іс-шараларының нысаналы көрсеткіштері
Сала: магистральдық құбыр жолдары арқылы мұнай және (немесе) мұнай өнімдерін тасымалдау
№ р/н
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, %-да
Ақпараттың атауы
Ақпарат
Өлшем бірлігі
1-жыл
1-жыл
А жыл
1.
Іс-шара
"____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші
"____________________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.
Құбыр жолдарының жол берілетін өткізу қабілеті
жылына мың тонна-километр
1.3.
Құбыр жолдарының ең жоғары қуаты
жылына мың тонна-километр
1.4.
Тұтынушының өтінімін (техникалық шарттар беруге) өңдеудің ұзақтығы
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/ өтінім
1.5.
Құбыр жолдарындағы қысым
МПа
1.6.
Тұтынушының өтінімін (іске қосуға, техникалық шарттарға) өңдеудің ұзақтығы
МПа
1.7.
Уәкілетті орган қауқарлы деп таныған тұтынушылар шағымдарының саны
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/ өтінім
1.8.
Орнатылған бақылау есептеу аспаптарының саны (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
дана (немесе в өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай %)
Өзге көрсеткіштер
% (немесе дана)
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Негізгі өндірістік құралдардың тозуы
%
2.2.
Авариялық (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
%
2.3.
Құбыр жолдарының бос қуаты
жылына мың тонна
2.4.
Аварияларды жою ұзақтығы (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
%
2.5.
Көрсетілетін қызметтер көлемінің өсімі (табиғи бірлікте немесе өтінім берілген жылдың алдындағы жылға %-да)
мың тонна километр (немесе %-да)
2.6.
Салынған/құрылған құбыр жолдарының ұзақтығы
мың километр
2.7.
Іске қосу нүктелерінің саны
дана
2.8.
Аварияға қарсы автоматика
құрылғы
2.9.
Құрылған (салынған және пайдалануға енгізілген) құбыр жолдары учаскелері
мың километр
Өзге көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне электр энергиясы шығындары
миллион киловатт-сағат/жыл
3.2.
Қызметтер бірлігіне жұмсалатын (жеке қажеттіліктерге) мұнай шығындары
мың м3
3.3.
Қызметтер бірлігіне еңбекке ақы төлеуге жұмсалатын шығындар
мың теңге
3.4.
Өндірістік персоналдың нақты саны
адам
3.5.
Әкімшілік персоналдың нақты саны
адам
3.6.
Техникалық ысыраптар
%
Өзге көрсеткіштер
4.
Өзге мақсаттар
5.
Іс-шара
"____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші
"____________________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша ЖИЫНТЫҚ сома
мың теңге
Ескертпе:
"Инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштері" бағанында әрбір мақсат үшін өтініш беруші инвестициялық бағдарламаны бекіту кезеңіне өлшеудің сандық бірліктерінде нысаналы көрсеткіштер мәндерінің динамикасын көрсетеді.
Өтініш беруші қол жеткізуге инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталған көрсеткіштер үшін ғана нысаналы мәндерді көрсетеді. Инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталмаған көрсеткіштер үшін нысаналы көрсеткіштер көрсетілмейді.
"Өзге мақсаттар" жолында субъекті өтініш беруші сандық бірліктерде көрсеткіштерді келтіре алмайтын сапалық мақсаттардың сипаттамасын көрсетуі мүмкін.

В графе "год -1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявки на утверждение проекта инвестиционной программы (проекта), "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы (проекта).
Показатели целей "Обеспечение (повышение) качества услуг, оказываемых потребителям" и "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, оказываемых потребителям" заполняются в случае, если реализация инвестиционных проектов направлена на приведение качества, надежности и безопасности услуг транспортировки нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам в соответствие с нормативными правовыми актами Республики Казахстан, устанавливающими требования к качеству данных услуг, в том числе Национального плана обеспечения готовности и действий к ликвидации разливов нефти на море, внутренних водоемах и в предохранительной зоне Республики Казахстан, утвержденного совместным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 15 мая 2018 года № 182, Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 376 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 мая 2018 года № 374 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17128), законодательством гражданской защиты Республики Казахстан и экологическим законодательством Республики Казахстан.
Длительность обработки заявки на подключение (выдачу технических условий), под которым понимается длительность с момента получения субъектом заявки до непосредственно подключения, рассчитывается как среднее арифметическое за год.
Приложение 2
к Методике формирования
и оценки проектов
инвестиционных программ
(проектов) субъектов
естественных монополий,
а также мониторинга и оценки
показателей эффективности их
реализации
Информация о достижении целевых показателей эффективности реализации инвестиционной программы
Отчетный год: ____ год.
Вес целевого показателя, в %
Наименование данных
Единица измерения
Принято на отчетный год
Фактически за отчетный год
1.
Мероприятие "______________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________"
натуральная единица
z
Целевые показатели для Цели z мероприятия инвестиционной программы (заполняется для каждой цели z, где z∈[1;2;3]) – "___________________" (наименование цели)
z.1.
Показатель 1 цели z – "___________" (наименование показателя)
натуральная единица
z.j.
Прочие показатели
натуральная единица
z.J.
Показатель J цели z
натуральная единица
2.
Мероприятие "______________"
натуральная единица
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________"
натуральная единица
Примечание:
Данные заполняются для всех принятых уполномоченным органом целевых показателей инвестиционной программы в разрезе целей и мероприятий, предусмотренных приложением 1 Методики.
К информации прилагаются обосновывающие материалы и расчет.
Приложение 3
к Методике формирования
и оценки проектов
инвестиционных программ
(проектов) субъектов
естественных монополий,
а также мониторинга и оценки
показателей эффективности их
реализации
Расчет показателей эффективности реализации инвестиционной программы (проекта)
Отчетный год: _____ год.
Вес целевого показателя, в %
Наименование данных
Единица измерения
Целевое значение, принятое на отчетный год
Фактическое значение за отчетный год
Значение показателей эффективности реализации
Оценка
Абсолютное отклонение
1.
-
Мероприятие "___________"
Тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "___________"
натуральная единица
Z
-
Показатели Цели z инвестиционной программы (заполняется для каждой цели z, где z∈[1;2;3]) – "___________________" (наименование цели)
z.1.
Показатель 1 цели z – "_______" (наименование показателя)
натуральная единица
z.j.
Прочие показатели
натуральная единица
z.J.
Показатель J цели 1
натуральная единица.
2.
-
Мероприятие "___________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и Показатель измерения "___________"
натуральная единица
Итого
Примечание:
Данные заполняются для всех принятых целевых показателей инвестиционной программы в разрезе целей, предусмотренных приложением 1 Методики.
В графе "Оценка" указывается "целевой показатель j не достигнут", если значение в графе:
"Абсолютное. Отклонение." меньше или больше 0 в зависимости от того, направлена ли реализация инвестиционной программы на увеличение или уменьшение целевого показателя.
Во всех остальных случаях в графе "Оценка" указывается "целевой показатель j достигнут".
В графе "ИТОГО" – "Оценка" указывается "Субъектом достигнуты низкие показатели эффективности реализации инвестиционной программы", если более 10% показателей от общего количества утвержденных целевых показателей инвестиционной программы не достигнуты, т.е. коэффициент достижения целевых показателей Ки:

"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарлама жобасын (жобаны) бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл" – тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы (жоба) бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі.
"Тұтынушыларға көрсететін қызметтер сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" және "Тұтынушыларға көрсететін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" мақсаттарының көрсеткіштері, егер инвестициялық жобаларды іске асыру магистральдық құбыр жолдары арқылы мұнай және (немесе) мұнай өнімдерін тасымалдау қызметтерінің сапасын, сенімділігін және қауіпсіздігін осы көрсетілетін қызметтердің сапасына қойылатын талаптарды белгілейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, оның ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 15 мамырдағы № 182, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 376 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 мамырдағы № 374 бірлескен бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17128 болып тіркелген) Теңізде, Қазақстан Республикасының ішкі су айдындарында және сақтық аймағында мұнай төгілуі салдарын жоюға арналған дайындықты және іс-қимылдарды қамтамасыз етудің ұлттық жоспарына, Қазақстан Республикасының азаматтық қорғаныс заңнамасына және Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасына сәйкес келтіруге бағытталған жағдайда толтырылады.
Субъект өтінімді алған сәтінен бастап тікелей қосқанға дейінгі уақыт ұзақтығы деп түсінілетін, іске қосуға арналған өтінімді өңдеу (техникалық шарт беру) ұзақтығы бір жылдағы орташа арифметикалық сияқты есептеледі.
Табиғи монополиялар
субъектілерінің инвестициялық
бағдарламаларының
(жобаларының) жобаларын
қалыптастыру және бағалау,
сондай-ақ оларды іске асыру
тиімділігінің көрсеткіштерін
мониторингілеу және бағалау
әдістемесіне 2-қосымша
Инвестициялық бағдарламаны іске асыру тиімділігінің нысаналы көрсеткіштеріне қол жеткізу туралы ақпарат
Есептік жыл: ___ жыл.
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, %-да
Деректердің атауы
Өлшем бірлігі
Есептік жылға қабылданған
Есептік жылдағы нақты
1.
Іс-шара
"____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші
"____________________"
табиғи бірлік
z
Инвестициялық бағдарламаның z мақсатына арналған нысаналы көрсеткіштер (әрбір z мақсат үшін толтырылады, мұнда z
[1;2;3] - "____" (мақсаттың атауы)
z.1.
z мақсатының 1-көрсеткіші "____" (көрсеткіштің атауы)
табиғи бірлік
z.j.
табиғи бірлік
z.j.
z мақсатының j көрсеткіші
табиғи бірлік
2.
Іс-шара
"____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші
"____________________"
табиғи бірлік
...
Ескертпе:
Деректер Әдістеменің 1-қосымшасында көзделген мақсаттар мен іс-шаралар бөлінісінде инвестициялық бағдарламаның уәкілетті орган қабылдаған барлық нысаналы көрсеткіштері үшін толтырылады.
Ақпаратқа негіздеуші материалдар мен есеп қоса беріледі.
Табиғи монополиялар
субъектілерінің инвестициялық
бағдарламаларының
(жобаларының) жобаларын
қалыптастыру және бағалау,
сондай-ақ оларды іске асыру
тиімділігінің көрсеткіштерін
мониторингілеу және бағалау
әдістемесіне
3-қосымша
Инвестициялық бағдарламаны (жобаны) іске асырудың тиімділігі көрсеткіштерінің есебі
Есептік жыл: ___ жыл.
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, %-да
Деректердің атауы
Өлшем бірлігі
Есептік жылға қабылданған нысаналы мән
Есептік жылдағы нақты мән
Іске асыру тиімділігінің мәні
Баға
Абсолюттік ауытқу
1.
-
Іс-шара
"____________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші
"____________"
табиғи бірлік
z
-
Инвестициялық бағдарламаның z мақсатына арналған нысаналы көрсеткіштер (әрбір z мақсат үшін толтырылады, мұнда z
[1;2;3] - "____" (мақсаттың атауы)
z.1.
z мақсатының 1-көрсеткіші "____" (көрсеткіштің атауы)
табиғи бірлік
z.j.
Өзге көрсеткіштер
табиғи бірлік
z.J
z мақсатының j көрсеткіші
табиғи бірлік
2.
Іс-шара
"____________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші
"___________"
табиғи бірлік
...
Жиыны
Ескертпе:
Деректер Әдістеменің 1-қосымшасында көзделген мақсаттар бөлінісінде инвестициялық бағдарламаның барлық бекітілген нысаналы көрсеткіштері үшін толтырылады.
"Баға" бағанында егер:
инвестициялық бағдарламаны іске асыру нысаналы көрсеткішті арттыруға немесе азайтуға бағытталғанына қарай, "Абсолюттік ауытқу" 0-ден кем немесе артық болса, "j нысаналы көрсеткішіне қол жеткізілмеді" деп көрсетіледі.
Барлық басқа жағдайларда "Баға" бағанында "j нысаналы көрсеткішіне қол жеткізілді" деп көрсетіледі.
"ЖИЫНЫ" бағанында - егер инвестициялық бағдарламаның бекітілген нысаналы көрсеткіштерінің жалпы санынан 10% астамына қол жеткізілмесе, яғни нысаналы көрсеткіштерге қол жеткізу коэффиценті КИ, болса, "Баға" "Субъект инвестициялық бағдарламаны іске асыру тиімділігінің төмен көрсеткіштеріне қол жеткізді" деп көрсетіледі:

КИ = 100 % - Сумма весов не достигнутых целевых показателей <95%
Во всех остальных случаях – "Субъектом достигнуты высокие показатели эффективности реализации инвестиционной программы".

Ки = 100 % - Қол жеткізілмеген нысаналы көрсеткіштер салмағының сомасы ˃95%
Барлық басқа жағдайларда - Субъект инвестициялық бағдарламаны іске асыру тиімділігінің жоғары көрсеткіштеріне қол жеткізді" деп көрсетіледі.